Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62251) baboss válasza V.Stryker (#62250) üzenetére


baboss
őstag

Befele van 2 ellenőrző pont, meg hazafele is, nem hiszem, hogy egyik se csinált rólam egy motoros tájképet, a büntiből ami jönni fog, 3 évre megvehettem volna a Pest megyei matricát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62252) Xaels válasza V.Stryker (#62250) üzenetére


Xaels
félisten

Nem influenza szerencsére, de ma folyadék kúrán vagyok. A motor legalább rendben van, tökéletesen működik pedig este Hűvösvölgyben a jeget vakartam le az ülésről induláskor.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#62253) Bogyó bá' válasza Xaels (#62252) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mielőbbi jobbulást neked! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62254) -Mosquito- válasza V.Stryker (#62244) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Csodás idő volt. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62255) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#62254) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Jaja, úgy bizony! :R A középső motor az micsoda, és kié? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62256) runner 125 válasza V.Stryker (#62244) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ma be kellett mennem, úgy felkúrtam magam, mint a huzat. Győr is tele volt motorosokkal, hallottam..

Jövő hétvégém viszont tuti szabad lesz, de már előre látom.. 4 fok és eső..

bogyo112

BÖMÖWÖ K1600GT/GTL

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62257) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#62255) üzenetére


-Mosquito-
őstag

1600 GT, tulajé. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62258) V.Stryker válasza runner 125 (#62256) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ezt meg tudom érteni, de van ez így. Vigasztaljon,hogy azért még február eleje van. :)

Igyekeztem azért tartalmas napot csinálni... A bőrszerkóba beletettem a gerincprotektort. Kicsit vastagabb, mint gondoltam, de jó lesz. Aztán bekentem az egész ruhát babaolajjal, amit elcsórtam a gyerekektől. :D
Most meg útvonal fájlokat készítek a gps-be.

Ha valakinek van egynapos, jó útvonala, akár itthoni, akár szomszédos országbeli, az ne fogja vissza magát. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62259) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#62258) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hát Pestről nem nagyon van. :N Én mostanság (gugliban) a Bakonyt nézegetem, mert a Mecsek már kezd kicsit uncsi lenni. 3-400 km-nél viszont nem bírok többet motoron ülni egy nap.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62260) baboss válasza -Mosquito- (#62254) üzenetére


baboss
őstag

Ez nem a Tatai tó ?

(#62261) V.Stryker válasza baboss (#62260) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De.

bogyo112: Esetleg nem próbáltál menet közben térdelni a nyergen? ;]

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62262) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#62261) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Még motorozni sem nagyon tudok, nem hogy akrobatikázni. :))

Más: egy ügyeletes zseni... :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62263) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#62262) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igen erős párhuzamot figyeltem meg az elmúlt egy évben, hogy azok akik minden védőfelszerelés nélkül motoroznak, rendszerint idióták. Nagyon ritkán láttam beöltözött, védőfelszereléseket használó motorost, aki felelőtlen, idióta módján ment volna. Nyilván van mindkét oldalon ellenpélda, de a nagy számok törvénye alapján én mindig ezt láttam.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62264) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nálunk sütött a nap,de csak 9 fok volt. Majd hónap végén megindulok.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62265) #79335424 válasza V.Stryker (#62263) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bevallom, hogy nem vagyok beöltözős típus. Tudom, tudom, de mit csináljak, ha megőrülök a sok hacukától? Persze, autópályára beöltözöm, de nyáron szeretek pólóban, lightosan gurulni egy szerpentínen, vagy a tengerparton.

V.Stryker:
Veszprém-Tapolca megvan? Imádom azt a részt. Baja-Bátaszéket is, 67, 68 is bejön.

[ Szerkesztve ]

(#62266) mm89 válasza #79335424 (#62265) üzenetére


mm89
őstag

Veszprém-Tapolca, Baja-Bátaszék? De ott egy szál kanyar sincs :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#62267) zoltanz válasza #79335424 (#62265) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én már annyi balesetet láttam, illetve annyiról hallottam, hogy csak megfelelően védő ruhában érzem jól magam. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#62268) #79335424 válasza mm89 (#62266) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkó Te még nem jártál arra. Nagyvárzsony, Kapolcs, Művészetek Völgye megvan? Az egy gyönyörű, jó minőségű, kanyargós út.
Vagy, egy csajos - motorozós hétvégére tudom ajánlani a Magyar Route 66 -ot. Nagyon jó hely. Onnan egy kanyargós túra a Lillafüredi pisztrángtelepre egy füstölt pisztrángra. Jajj, csorog a nyálam. Mikor lesz már nyár?

(#62269) V.Stryker válasza FIREBLADE78 (#62264) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát erre nem tudok mit mondani, valaki szereti, valaki nem. Én korábbra ígértem magam baboss-nak, aztán fél kilenckor még csak 1 fok volt, vártam majd 10-ig, hogy legyen 5 fok és akkor indultam. :)

Somatom: Meg is lesem mindjárt. :R

mm89: Direkt. HD-val jár. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62270) mm89 válasza #79335424 (#62268) üzenetére


mm89
őstag

Baja-Bátaszék szakaszon jártam már párszor, az a Gemenci erdő, nem?
A többi valóban csak térkép alapján alkotott vélemény :)
Ha térképen tudsz mutatni jó útvonalat akkor jöhet :)

Erről jut eszembe első hsz-ba lehetne gyűjteni maps-on jelölt útvonalakat.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#62271) ath


ath
senior tag

Ha hatso lanckerek, akkor alu, acel, vagy alu kozepu acel? Az alu elvileg gyorsabban kopik, az acel tartosabb, de (igen, tudom :) ) a sima acel nem nez ki tul jol.
Vagy ez legyen a legutolso gondom :D

(#62272) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ma hihetetlen szép idő volt , kis apa fia program/nap :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#62273) #79335424 válasza mm89 (#62270) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szubjektív, hogy kinek, mi jön be. Sztem Magyarország összes egy és kétszámjegyű útján végigmentem már, de nyilván csak azt írhatom, ami nekem bejött. Pl. sztem az ország legunalmasabb útja az a Szeged - Baja, de lehet, hogy másnak meg pont az jönne be (bár meglepne).

(#62274) tboldi válasza mm89 (#62270) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem van egy kisebb könyvjelzőgyűjteményem innen, illetve az autós topikokból. Majd holnap ma valahogy megosztom. :)

szerk.: Amúgy én is mozdulnék már, ha lenne mivel, hiába a mankó. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62275) Topiccsendőr válasza ath (#62271) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Alulanckerek csak versenysportban van, es nagyon draga. Egy hatso lanckerek szokott 15-20 e be kerulni az en 125 osomre. Az acel meg 2-5 e.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62276) canniball válasza Topiccsendőr (#62275) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha már itt tartunk. Most tavasszal nekem is cserés lesz a lánc-szett. Ugye V2, utcai használat, a tempóm nem nagypapás (bár azért nem is fattyu-s :D de) ha menni akarok odarántok neki, és előszeretettel használom a (szerintem remek) motorféket. (Hirtelen ennyi jutott eszembe ami esetleg számíthat, ha más is van amit kihagytam szóljatok!)
Ezek tükrében számít-e milyen szett kerül fel (vagy teljesen mindegy, valamit rakjon fel a mester oszt' jónapot)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62277) runner 125 válasza #79335424 (#62273) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ugyan ez nyugat, de az uj 76-os megvolt mar? Ami Zegrol megy Hevizig. Mi tavaly gurultunk rajta először, de nagyon jo volt, uj út, dupla sav kb végig es tele kanyarokkal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62278) #79335424 válasza runner 125 (#62277) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az újon még nem mentem, de a tájat ismerem és tényleg szép. Régen sokszor kaptunk körfuvarokat. Az egyik a Zalaegerszeg -> Veszprém -> Fehérvár volt. Szerettem azt a kört. Végigmentem a déli parton (akkor még csak Siófokig volt pálya) és Balatonszentgyörgy után fel a 76 -oson. Visszafelé pedig Hévíz -> Keszthely -> 71 -es -> Tapolca -> Veszprém.

Z.egerszegnél megvan még az a tavas kemping? Az is egy jó hely volt.

[ Szerkesztve ]

(#62279) ath válasza Topiccsendőr (#62275) üzenetére


ath
senior tag

nekem azért ennél kicsivel drágább, 8e körül, de még így is kb feleannyi, igaz.
néztem végáttétel arányokat, a motort -1+2 (15-47) vettem, ezt a 11,4%-os eltérést elég soknak érzem, de a gyárit nem tenném vissza, és arra gondoltam csak az egyik lánckeréken változtatnék, így csak 6,8% lenne az eltérés. számít bármit is, hogy előre teszek eggyel kisebbet, vagy hátra kettővel nagyobbat? az én logikámban azért tartom jobbnak a hátsó növelését, mert ha az elsőt csökkentem, akkor a lánc elöl kisebb szögben fordul, ami úgy gondolom jobban igénybe veszi a láncot. vagy totál hülyeség :U

(#62280) Grillo válasza #79335424 (#62278) üzenetére


Grillo
senior tag

Ha a Gébárti tóra gondolsz, akkor meg, a strandon. Csak közben lett mellette termál meg aquapark.

(#62281) #79335424 válasza Grillo (#62280) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, arra gondoltam. Sajnos, fogynak a régi, bulis helyek, mert beépítik őket. Egerszalók is odalett. Pedig, milyen tuti éjszakai fürdőzéseket nyomtunk ott (vagy az Demjén volt :F )? Azt tudja vki, hogy az apci tó (a 21 -esnél van) létezik még? Megközelíthető motorral? 25 éve jártam ott utóljára, akkor kalandos volt motorral.

[ Szerkesztve ]

(#62282) tboldi


tboldi
nagyúr

Itt a gyűjtemény. Előfordulhatnak ismétlések, nem válogattam, csak automatikusan elmentettem őket.

01: [link]
02: [link]
03: [link]
04: [link]
05: [link]
06: [link]
07: [link]
08: [link]
09: [link]
10: [link]
11: [link]
12: [link]
13: [link]
14: [link]
15: [link]
16: [link]
17: [link]
18: [link]
19: [link]
20: [link]
21: [link]
22: [link]
23: [link]
24: [link]
25: [link]

(#62283) vlevi válasza tboldi (#62282) üzenetére


vlevi
nagyúr

Lillafüred-Felsőtárkány.
Ezek szerint neked is annyira teccik, hogy háromszor is beraktad :D

A keleti részen lévő utak egy részét ismerem, tényleg szép helyek, pl. az Aggteleki karsztvidék.

[ Szerkesztve ]

(#62284) Grillo válasza #79335424 (#62281) üzenetére


Grillo
senior tag

Fent a hegyi úton a tengerszem, Gyöngyös felé?

(#62285) polimorf


polimorf
tag

Ma voltam megnézni a motort, tényleg jó állapotban van, minden eredeti rajta (festés is). Kipróbáltam nem észleltem rajta semmi különösebb hibát. Lefoglalóztam a motort, az eladó lepapirozza, friss műszaki, és a nevemre irva fogja átadni (2-3 hét) aztán kifizetem a fennmaradó összeget és hozhatom el. 2550 euró alá nem tudtam lealkudni.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#62286) tboldi válasza vlevi (#62283) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D

(#62287) kpal


kpal
veterán

Bringás :DDD [link]

(#62288) V.Stryker válasza polimorf (#62285) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Gratula és sok szerencsét hozzá? :C

Remélem idén is gurulunk párat. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62289) Ferdzsoo válasza kpal (#62287) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ez nem új. :D
A dolomitokban simán letolnak mindenkit a bringások. Autót, motort mindent. Elmebeteg sebességgel közlekednek.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#62290) #79335424 válasza Grillo (#62284) üzenetére


#79335424
törölt tag

:K

(#62291) fattyu válasza Ferdzsoo (#62289) üzenetére


fattyu
veterán

akkor is megalázó :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#62292) #79335424 válasza Ferdzsoo (#62289) üzenetére


#79335424
törölt tag

A St.Tropez -ba vezető úton akkora dugó volt, hogy ha autóval vagyunk, akkor talán még most is ott állunk. Képeztünk egy virtuális sávot a záróvonalon és go. Mentem, ahogy lehetett, de a hónom alól időnként előkerült egy-egy robogós. Gőzöm sincs, hogy csinálták.

(#62293) Ferdzsoo válasza fattyu (#62291) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az hát. :DDD
De olyanokat bevállaltak előzésben amit én motorral nem mertem.
Persze nem vagyok Rossi. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#62294) vlevi válasza fattyu (#62291) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tényleg az.
Szerintem az első motoros csak véletlenül keveredett a hegyek (és a kanyarok) közé, inkább valami hortobágyi gyerek lehet, aki csak a nyílegyenes 33-as utat ismeri, mert 10°-nál jobban sehol se döntötte be a motort :D

A pár hozzászólással lejjebb lévő buszos szori már sokkal "érdekesebb"
[link]

[ Szerkesztve ]

(#62295) Archer válasza vlevi (#62294) üzenetére


Archer
őstag

Nekem is hasonló volt az első gondolatom, még ha először is járt arra, úgy ült a motoron, mint egy krumplis zsák...

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#62296) mm89 válasza #79335424 (#62273) üzenetére


mm89
őstag

Hát igen, a Szeged - Baja valóban unalmas volt, de mióta megcsinálták van az a tempó amivel egész jó kanyarokat lehet csinálni :)

Tboldi
Köszi

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#62297) #79335424 válasza mm89 (#62296) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az a baj, hogy akár a szegedi nádfedeles halászcsárdából indul az ember, akár a bajai Petőfi szigetiből, nem kellően motivált, hogy a másikhoz odaérjen. :)

(#62298) FIREBLADE78 válasza #79335424 (#62297) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Régi 5-ös út az szar, nyomvályús

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62299) #79335424 válasza FIREBLADE78 (#62298) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem az pont olyan, mint a régi 6 -os. Úgysem történik rajta semmi, úgyhogy inkább go a pályára és tudjuk le hamar a távot.

(#62300) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Ma sikerült elmennem az első igazi randira hófehérkével. Minden percét élveztem a 80km-nek. Az idő is jó volt, kb 10 fok lehetett, egyáltalán nem fáztam.
Úgy néztem szerdáig megint elromlik az idő, kénytelen voltam kihasználni a mai napot.

Volt ma valaki kerekezni?

Jövőhéten elmegyek felpróbálom a kiszemelt sisakot is (Nolan N104 evo). ha rendben lesz, megrendelem kintről. nem írnak róla rosszakat és kintről 80 alatt megvan. Tény, hogy az esetleges gariztatás bonyolult lesz, de hátha szerencsém lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.