Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62551) Lomha 8V válasza Teasüti (#62550) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Levegő probléma lesz, valószínűleg. Szívótorkokat, vákuumcsöveket (ha vannak) nézd át, minden olyan részt, ahol levegőt kaphat ha szakadt, lyukas. A leírásod alapján a legvalószínűbb, hogy hirtelen gázadásra túl sok levegőt kap és befullad, amíg nem kap hozzá elég benzint.

(#62552) Grillo válasza Teasüti (#62550) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem hasonló volt, ott a benzin fogyott el, mert a vákuum nem volt megfelelő, néha szelelt, így elfogyott a nafta a karbiból.

(#62553) Kolondrum válasza Lomha 8V (#62551) üzenetére


Kolondrum
félisten

GS ilyen volt légszűrő csere előtt amikor még megvettem.

(#62554) #79335424


#79335424
törölt tag

A karbis HD -k pedig jellemzően akkor csinálják, amikor kikopik és lötyög a tolattyú a karbiban.

[ Szerkesztve ]

(#62555) runner 125


runner 125
nagyúr

Badszki, a "kis" CB500 mit művel a Z1000SX-szel... jól kenik.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62556) tboldi válasza runner 125 (#62555) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem közúton felesleges az, amit a kawasakis művel. :B

Ami pedig a Hondát illeti... [link] :))

(#62557) Topiccsendőr válasza Archer (#62527) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Raadasul normalis hasznalat mellett plane sportgepnel teljesseggel felesleges.
Egyreszt ha normalis gumid van es normalisat fekezel, az elso gumi beleer a hutobe.
Aszfaltdarabok a leomlon? Ez nem problema :D a problema az, ha kilyukad a huto.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62558) Topiccsendőr válasza Teasüti (#62550) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nagyon sok mindentol lehet. Nem lehet megmondani csak igy a tavolbol.
Vakuumos tolozar membranja ki van repedve, tolozar rugoival van valami, esetleg teljesitmenyrendszer, vagy a tolozar akad es ki van kopva, vagy az uszoszint rossz, vagy az alapjarati rendszer el van tomodve reszlegesen, vagy a fojtoszeleptengely ki van kopva.

Szoval nagyon neki kene allni, uszoszintet ellenorizni, darabokra szedni a 4 karbit, membrant ellenorizni, tuszelepeket, tomiteseket ujra cserelni, fojtoszelep tengelyt ellenorizni, tolozarat ellenorizni, akkor mar egy szinkron mehet, illetve alapjarat allitas, ha egyaltalan ez a baj.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62559) Topiccsendőr válasza tboldi (#62556) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pontosan ezt akartam mondani. A kawa le se dolt rendesen, a cb nek mindene leert.
A cb osszefosta magat ezalatt az uton, meg a fekei is csoda h birtak (ha birtak egyaltalan), es a srac nem kicsit kockaztatott, a kawas boven hataron belul volt. Szoval mit csinalt a cb a kawaval? Inkabb mit csinalt egy hulye egy cb nyergeben :) egyebkent neha az elso feket es a gazt egyszerre huzza, amit nem ertek, de vegulis a kawas szepen tuljatssza ezt az egeszet, szepen mozog, igy jo nezni.
Tudjatok honnan lehet megismerni azokat az embereket, akik tenyleg kemenyen nyomjak utcan, es valoban gyorsak, nem csak a pofajuk nagy? Onnan, hogy halottak.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62560) BoB válasza runner 125 (#62555) üzenetére


BoB
veterán

Bogyó is feltehetne egy két videót hogy a GS500 is megy-e így a mecsekben :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62561) -Mosquito- válasza BoB (#62560) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Azt este tegye fel, altatónak jó lesz. :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62562) Teasüti válasza Topiccsendőr (#62558) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez karbi felújításnak hangzik, akkor megnézem hogy-é adják a javító készletet.
Köszönöm a tippeket!

(#62563) Teasüti válasza Grillo (#62552) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt gondolom ki tudom szűrni szabad átfolyással a benzincsapon.

(#62564) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#62561) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Degecc! :P De egyébként tényleg így van.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62565) pityaa23 válasza -Mosquito- (#62561) üzenetére


pityaa23
senior tag

De gonosz! :P

(#62566) Topiccsendőr válasza Teasüti (#62562) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Alapjaraton megy mind a 4 henger?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62567) vlevi válasza Topiccsendőr (#62559) üzenetére


vlevi
nagyúr

"tenyleg kemenyen nyomjak utcan, "
Én ezt úgy ismertem, hogy van a bátor, meg az öreg motoros. De öreg bátor motoros nincs.
Most nem tudom milyen sámlit rajzoljak ide.

(#62568) #79335424 válasza vlevi (#62567) üzenetére


#79335424
törölt tag

Síma, vasárnapi gurulás, erőltetett menetben. :) Még a belátható kanyarokban sem használják a szembejövő sávot, pedig kigyorsításoknál jól jönne. A Kawás stílusa meg (ahogy Persuader is írta) nem az útnak, hanem a kamerának szól.

[ Szerkesztve ]

(#62569) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
Mt07-hez akarok kipufogót venni. A következő Német oldalról akarom rendelni.

[akra-shop]

Beszéltem a forgalmazóval és azt mondja, hogy 98% ban katalizátorral adja el a kipufogókat mert így engedélyezett a közúti forgalomba Németországba, agy megy csak át vizsgán stb.

Nem tudom nálunk hogy van ez. Gondolom nálunk mindenki katalizátor nélkül veszi a kipufogót.

Termignoni kipufogót néztem ki. Nem túl hangos, lehet hangolni és vizsgán is átmegy.

Persze ha Osztrákokhoz kigurulok (ami azért nem jellemző), akkor gondolom katalizátor nélküli egyből bukó.

Kat nélkül: 650 Euro, katalizátorral 750 Euro a karbon kivitel.

Szerintetek melyiket vegyem?

(#62570) Yoshida válasza Khaosz55 (#62569) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Persu "tanításai" alapján a katalizátoros közelebb áll a gyári megoldáshoz, anélkül gondolom nyitottabb a kipuff, így jobban bezavar az optimális működésbe.

A gyárival mi a bajod amúgy? A hangja?

(#62571) p87 válasza p87 (#61670) üzenetére


p87
senior tag

Múlthéten sikeresen vizsgáztam Kresz-ből. :DD
Izgultam azért, de gond nélkül ment, kb. 15 perc alatt végigpötyögtem az 55 kérdést, 1 pontot vesztettem csak.
Jó volt ez az online felkészülés, minden kérdéssel találkoztam már a próbatesztek során, a szövegek szerintem egy az egybe ugyan azok, 3 pontos képes kérdéseknél talán volt 1-2 kép amivel még nem találkoztam.

Befizettem a rutin vizsga díját is egyből, iskolának szóltam, úgyhogy most már csak arra várok mikor hív majd az oktató. Remélem hamar beköszönt a jó idő!

(#62572) StoneBridge válasza Khaosz55 (#62569) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Karbon, fekete leömlővel elég patent és megy is a fekete vázhoz.
Ha megvan azért egy találkát ejtsünk majd meg. ;)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#62573) Khaosz55 válasza StoneBridge (#62572) üzenetére


Khaosz55
addikt

A tied katalizátoros?

(#62574) mark!


mark!
őstag

Sziasztok! Kérdezni szeretném, hogy pitbike-ból melyik jó, melyik nem? Pitsterpro-ról tudom hogy jó.

>

(#62575) Khaosz55 válasza Yoshida (#62570) üzenetére


Khaosz55
addikt

Annyi, hogy szerintem a motorhoz nem igazán illik ez a hang. Nem azt mondom, hogy szakadjon le a fülem, hanem a hangja legyen markánsabb anélkül, hogy ez zavaró lenne. A német fórumon a Termignoni-t ajánlották.

Most összehasonlításnak ezt találtam a videó közepén lehet hallani:

[Eredeti]

Ez meg a termignoni lenne katalizátorral. DB killerrel, db killer nélkül és race véggel. Ezek járnak hozzá.

[Termignoni]

Különben lehet katalizátoros lesz ha esetleg osztrákokhoz megyek nem fognak érte csesztetni.

A második videón a srácnak benn van ám hátul a másik rugóstag. ;)

[ Szerkesztve ]

(#62576) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Klasszikus: Ghost Rider
Aki nem ismeri, érdemes a többi videóját is megnézni.

#?*@&!

(#62577) Bogyó bá' válasza zeon.hu (#62576) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Úgy tűnik, siet valahova. Szül a felesége a hátsó ülésen? :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62578) polimorf válasza zeon.hu (#62576) üzenetére


polimorf
tag

Donor jelölt. :W
A srác mögé se ülnék fel utasnak :N

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#62579) Archer válasza Topiccsendőr (#62557) üzenetére


Archer
őstag

Aprilián meg Ducatin lehet, hogy beleér, de Hondáék lespórolták a levegős olajhűtőt :DDD Egy grillt azért tettem a hűtőre, számomra teljesen érthetetlen, hogy gyárilag miért nem tesznek szinte egyik motorra sem.

videó: CB-s széthajtja a gépet, a Kawás meg tök indokolatlanul erőlteti ezt a térd letételt, valamelyik kanyarban a CB-s simán beéri mert azzal van elfoglalva, hogy leérjen a térde. Szerintem még csak nem is látványos.

MT kipufogó: ennyiért szerintem egyiket se, nem dob az rajta annyit.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#62580) V.Stryker válasza polimorf (#62578) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Úgy tudom meghalt... Motor balesetben.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62581) c4bB válasza #79335424 (#62568) üzenetére


c4bB
csendes tag

a kawás stílusánál csak a cb-s stílusa szólt jobban a kamerának,sok kanyarban igencsak kockásan és szükségtelen íven fordul,csak azért h karcoljon a lábtartó,nem baj ha lassú :)
szal nem tudom mit bizonyít számára ez a vidi.
pl te a tesco parkolóban két kör alatt félig letudnád koptatni a lábtartód,pedig 20nál többel nem is mennél :D ez alapján máris jobb motoros vagy mint a cb-s :))

(#62582) #79335424 válasza Archer (#62579) üzenetére


#79335424
törölt tag

HD -n sincs gyárilag, de lehet kapni egy adaptert az olajszűrő és a ház közé, ami termosztátos és van két kivezetése az olajhűtőhöz. Elmentem egy Citroen bontóba, ahol pár fityingért adtak egy hibátlan, kacsa olajhűtőt. Megmértem a távolságokat és elballagtam egy hidraulikacső gyártóhoz a cumóval, hogy hozza össze őket. Így lett termosztátos olajhűtőm, 50 bar -ig jó csövekkel. :) Spanyolban jól jött.

[ Szerkesztve ]

(#62583) Teasüti válasza Topiccsendőr (#62566) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az egyik hengernél beköpte az előző gyertyát, állítólag gyűrűzve lett. Jómagam még nem diagnosztizáltam, majd egy kompressziót mérek a hétvégén karbi műtét és szinkron előtt.

Én szerintem jár mind a négy henger, alapjárat az fokozatosan leesik hidegen (néha oda kell röffenteni, különben akár le is áll). Melegen stabil.
Szívatót csak fél-egy percig húzom, onnantól a gázkarral tartom ébren.

Amúgy fura, hogy nem akarja szabályozni az alapjáratot. Váltások között meg tart egy kis gázt, azt hinném van annyi esze, h nem engedi beesni az alapjáratot. :)

[ Szerkesztve ]

(#62584) #16741888


#16741888
törölt tag

Sziasztok, Örs környékén (Kőszeg utca) keresek motortároló garázst, próba szerencse alapján rákérdezek nem e lakik itt valaki garázzsal és esetleg befogadna? Természetesen rendesen fizetnék havonta jó árat. :) Köszi szépen.

(#62585) Something_ válasza #16741888 (#62584) üzenetére


Something_
őstag

Gyakorlo utcaban van orzott parkolo, motortarolo resszel, igaz csak tetos, nem futott, de inkabb oda raknam, mint sima, zart garazsba.

(#62586) Khaosz55 válasza V.Stryker (#62580) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ha jól tudom volt a turbo rider meg a ghost rider. Nem tudom, hogy ugyan az-e a kettő. Az egyik a német és oldalba kapott egy kistehert 240 körül. Készült róla német "dokumentum film" is megnéztem.

(#62587) #79335424 válasza Khaosz55 (#62586) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ghost Rider -től nekem EZ tetszik. Többször is udvariasan bevárja a lassabb járművet, majd 3:25 -nél olyan édi az a "rendőrkanyar". ;]

[ Szerkesztve ]

(#62588) Kolondrum válasza Khaosz55 (#62575) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez a forma nagyon tetszik. Ő is egy olyan motor ami nagyobbnak akar kinézni mint ami.

(#62589) Horvi válasza #79335424 (#62587) üzenetére


Horvi
őstag

Hát ennek is elgurult a gyógyszere úgy látom :DD

Hello darkness, my old friend...

(#62590) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Karbit milyen időközönként kell átnézni,takarítani?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62591) BoB


BoB
veterán

2T motor indul az idei TT-n.

127kg, 195hp :Y

[link]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62592) Ferdzsoo válasza BoB (#62591) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Azért ilyenkor látszik hogy hol tart igazából az otto motor technika.
600ccm és 192 hp.
A mai forgalomba szánt motoroknál az 1200-esekből nem hoznak ki ennyit.
Az autókról meg ne is beszéljünk. 1400ccm és 140 lóerők. Lol.
Értemén hogy az autök elmennek 500k km-eket rz a motor meg lehet 5k km után kakukk. De azért lehetne egy arany középút. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#62593) Bogyó bá' válasza Ferdzsoo (#62592) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mi a fenének. Te is jól tudod, hogy a HaHu-n minden 15 éves motorban 30 ezer km van... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62594) V.Stryker válasza Ferdzsoo (#62592) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mert pl. az a 170LE-s 1.4TSI nem az?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62595) emre válasza Ferdzsoo (#62592) üzenetére


emre
veterán

A forgalomba szánt motorok 20 éve is tudtak annyit mint a mostaniak, de nem a technika miatt. Mert mi a rossebnek legyen erősebb közútra. Meg lehet csinálni de tök felesleges.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#62596) togvau válasza runner 125 (#62555) üzenetére


togvau
senior tag

de ismerős volt a cb hangja, el is gondolkoztam, hogy hol hallottam, aztán rájöttem, hogy az ER-5-öm-nek is ilyen hangja van, ha ki van véve a kipufogóból a dugó, csak már 1 éve nem vettem ki.

hitler, sztálin, micro usb

(#62597) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudnátok véleményezni ezt a Reiss kesztyűt? Nagyon rá vagyok fanyalodva,de annyira nem olcsó, hogy előtte ne kérnék ki róla véleményt. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62598) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Lánc tisztítása az hogyan javasolt,melyik a helyes módszer? Hova fújunk? Ugyanez olajozásnál.
Videókban a vízszintes szem (rész) fújja,nem az oldalsó függőlegest kellene?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62599) tboldi válasza FIREBLADE78 (#62598) üzenetére


tboldi
nagyúr

A "belső" felét kell olajozni, mivel ott érintkezik a fogaskerekekkel (vagy lánctányérokkal, ki hogy hívja). Illetve a görgőket sem tudod oldalról elérni.
Én Motul tisztító és olajozó spréket szoktam használni. Előbbivel körbefújom, várok pár percet, aztán körbefújom a másikkal. Ennyi, nem kell túlragozni.

[ Szerkesztve ]

(#62600) #79335424 válasza emre (#62595) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy valahogy. Volt szerencsém eltölteni egy napot az új Vmax -szal. Az egy brutális faroktoldó minek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.