Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) Topiccsendőr válasza Horvi (#62492) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Yamaha r6 rj03 es rj095 on hasznaltam, utcan, de kimentem palyara is. Tapadasa palyahasznalatnal nem volt elegseges, csuszasi jellemzoi nekem jok voltak, nem hirtelen csinalt dolgokat, mivel nem fikaltam vele. :) a vagottslickkekhez vagy metzeler rennsporthoz/racetechhez kepest nagyon nem egy liga. Valoszinuleg nem is kopik annyira. Utcara a 2ct sztm ertelmetlen, a szelen 1 cm csik a puhabb keverek. Utcan sosem fogod ott hasznalni.
Rj095 on chatteringelt az egyik euroringes palyahibas kanyarban. Ez nem csak a gumi jellemzoje, de racetechel nem csinalt ilyesmit.
Utcara leginkabb a sporttura fele hajlik erzesem szerint, nem a sportgumik fele.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62502) Horvi válasza Topiccsendőr (#62501) üzenetére


Horvi
őstag

Kösz a választ. Akkor utcai használatra inkább a Pilot Road 3-4 lenne jobb választás? Pályázás egyelőre nem érdekel majd max később. A moci egy Z750.

Hello darkness, my old friend...

(#62503) Topiccsendőr válasza Horvi (#62502) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Velemenyem szerint ugyanabban az arsavban/zsanerben elhekyezkedo gumik kozott nincs erezheto kulonbseg. Foleg utcan, ahol mindig, minden valtozik. Nem probaltam sok gumit, de nem tudom elkepzelni, h egy szinten az egyik sokkal tobbet tudna nyujtani a masiknal.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62504) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Boooocsi ha valakit innen küldtem el a pcsbe csak ott más nicken van, totál direkt volt. :DD
Akkor sincs motor alakja! Akkor inkább chopper.

Más: 8,5K-ért tudok parkolni őrzöttben havonta, semmi beton semmi aszfalt, sima föld, de majd kapnak sztem a gumik valami térkövet meg meg az oldalsztender. 4 oldalból 2-t meg sem lehet közelíteni, csak nem viszik majd el. NAgyon nem tetszik a nyílt placcos parkolás, ponyvázni meg minden, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#62505) polimorf


polimorf
tag

Március 10-13. Motor kiállitas és vásár Pozsonyban, ha esetleg valakit érdekel. [link]

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#62506) Xaels válasza polimorf (#62505) üzenetére


Xaels
félisten

Tök jó, hogy írod. Elvileg pont 7-13-ig kértem szabit, ha megkapom és jó idő lesz érdekelne. AMTS-re idén biztos nem megyek már ki, mert a tavalyi siralmas volt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#62507) polimorf válasza Xaels (#62506) üzenetére


polimorf
tag

A Pozsonyi nekem tetszik, bár igaz, hogy a Pestin még nem voltam.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#62508) Xaels válasza polimorf (#62507) üzenetére


Xaels
félisten

Tavaly nem voltak kint a nagy EU gyártók a pestin. Én meg szeretném megnézni a Triumphokat, Bmw-ket is nem csak a HD-t.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#62509) tikshow


tikshow
addikt

Schuberth S2 bukoval van valakinek tapasztalata? Tudok szerezni egy uj XL-est jo arba, de eggyel kisebb meret kell nekem. A belest (helmet liner) ki lehet cserelni LD-re, tehat a meretemre. A kerdes, h a beles kicserelese egy kisebb meretre elegendo-e vagy a belso szerkezet is eltero? 59,5-es fejem van amugy szoval pont ket meret kozott vagyok.

(#62510) kcsa válasza tikshow (#62509) üzenetére


kcsa
veterán

Fel is próbáltad, vagy csak centire próbálsz sisakot venni? Mert ha centizel, akkor inkább próbálni kellene, nincs két egyforma fejforma.

(#62511) tikshow válasza kcsa (#62510) üzenetére


tikshow
addikt

Probaltam.

(#62512) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Készülök a tavaszra.
Felraktam a sárhányó toldatot, mert csúnyán összerverte a kerék a 2 első hengert, remélem azért fog majd valamit.

01, 02, 03, 04, 05

Egyébként kemény, h eredetileg 4 facsavarral kellett volna rögzíteni..
Helyette maradtam a már számtalan helyen bevált szélvédőragasztónál. De tényleg, ha valaki bika, tartós ragacsot keres, 1-1 tubussal legyen mindig otthon. Nekem fogott ez már meg km meghajtó csigától elkezdve, indexbúrán át, az antennatalpig, mindent.

Melegebb idő lesz rakok fel még fóliát a tankra a térd részhez. Kivágtam már őket, 3M légcsatornás fólia, bízom benne h felmegy majd buborékmentesen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62513) -Mosquito- válasza runner 125 (#62512) üzenetére


-Mosquito-
őstag

AGOtól van a toldat?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62514) Ferdzsoo válasza runner 125 (#62512) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lehet hogy valami hasonló nekem is kellene, van hosszabbított idom, de egy vagyont kérnek érte, ráadásul nem is tetszik. De egy komoly esőnél nekem is felveri még a sisakra is.
Ritkaszarul találták ezt ki.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#62515) Bogyó bá' válasza runner 125 (#62512) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem is csak az első 2 hengert trutyizza össze. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62516) #79335424 válasza Bogyó bá' (#62515) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az enyém meg csak egyet. :)

(#62517) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Én meg csak azt mondom, hogy ha sokat motorozol, akkor lesz@rod. ;] Ugyanis ha rendszeresen sokat használod, akkor egyszerűen nincs rá idő, hogy mindig puccba vágd állandóan...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62518) #79335424 válasza V.Stryker (#62517) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pont arra jó egy ilyen kis biszbasz, hogy ne kelljen fogkefével vakarni a hengerre ragadt sarat, hanem elég legyen csak megmutatni neki a slagot.

(#62519) V.Stryker válasza #79335424 (#62518) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Őszintén szólva ha gáz a helyzet, akkor én megkínálom a magasnyomásúval. :B

Más: Valaki nem gondolkodik még azon, hogy idén a pozsonyi motor kiállításra jönne el? a belépő fele annyiba kerül. Az oda-vissza út BP-ről kb. 6k-ból kijön. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62520) #79335424 válasza V.Stryker (#62519) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az áprilisban lesz?

(#62521) runner 125 válasza -Mosquito- (#62513) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aha, máshol nem is találtam, ebay-jel most nem akartam szarakodni, meg ott is kb. ugyanennyire jön ki szállítással.

Feree

VTEC-hez szerintem nincs gyári toldat, de a 9k-t ezért sem túl őszinte vigyorral adtam ki.. Nah mindegy, majd megírom az első eső után, h mennyire vált be.
Egyébként kifejezetten nem is a sár zavar, hanem a kavicsok amik szétverik a fényezést, illetve a kátránypöttyök, amiket nehéz levakarni bentről.

bogyo

Pedig ha duplikálnád a blokkot.., egy keréken járnád az országot. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62522) tboldi válasza V.Stryker (#62519) üzenetére


tboldi
nagyúr

Habár már megvannak az AMTS-re a jegyek, lehet, hogy ide is elnézünk a családdal. Pozsony itt van egy köpésre. :)

(#62523) polimorf


polimorf
tag

A motorom még nincs nálam de a dobozt amit rá fogok rakni már lefestettem a motor szinére :-) A fotó nem adja vissza, nem fekete hanem picit lilás, bordós, barnás szin. Mint a padlizsán.
Pár fotó festéskor és már összerakva.




[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#62524) AndrewTdi válasza runner 125 (#62512) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Szerintem amugy nálam is ez lesz a helyzet. No majd idővel meglátom kell e rá. De abból kiindulva, hogy meddig ér az első sárvédő, tuti nálam is összeb@ssza.

Mennyiben változott az összkép?

(#62525) V.Stryker válasza polimorf (#62523) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az előző bordó jobban kiadta, de majd meglátjuk a motoron, hogy lesz. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62526) polimorf válasza V.Stryker (#62525) üzenetére


polimorf
tag

Ilyen szinű lesz a motor, nem tehetem rá pirosan, hogy nézne ki a motor? :)
Nekem tetszik ebben a szinben is, és a háttámla, hangszórók stb is ilyesmi szinű. Jobban harmonizálnak ezzel a szinnel.
Bár lehet csak én látom igy :U

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#62527) Archer válasza runner 125 (#62512) üzenetére


Archer
őstag

Az inkább lemezcsavar de amúgy jó fejek, hogy ezzel képzelték el a felaplikálást.

Én is nézegettem már ilyen toldót, de az RR-en úgy nézne ki, mint a régi Csepel biciklik sárvédője :( Meg szerintem 10k fölött van jóval, nevetséges...

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#62528) runner 125 válasza polimorf (#62523) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az ott rajta a dunaszerdahelyi panoráma? ;]

Jóféle, a motor színe is ilyen lesz?

Andrew

Őszintén, nem néztem meg takaró nélkül, csak az elejéről rántottam fel, ez a legtávolabbi fotóm róla, szerintem nem lesz rút, matt fekete mint a gumi és formailag is frankón leköveti a sárvédő ívét, noh meg nem olyan brutál hosszú, épp azt néztem h pont akkora h a hengereket ne verje össze, de a leömlő azért fog kapni így is.

Komolyan, ez a business, ilyen szarokat kellene gyártani, az anyag + gyártási költsége max. 350ft, talán még sokat is mondok, és 8-9.000ft-ért árulják. :(
Nem beszélve egy hátsó sárvédőről.. 35-45k-tól indulnak. Le vagyunk húzva.

Archer

Hja, én is röhögtem rajta...
Nem olyan biztos az.. ráadásul a supersport gépeknél különösen bent ül az első kerék, illetve mint írtam mattfekete, olyan mint a gumi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62529) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ma délutánra tervezett guriga.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62530) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Valamelyik állat kinyitotta a benya csapot és kihúzta a pirosat( asszem hideg indítót). Eredmény: nem indul a gép. Tanulság : ne hagyd terem garázsban a mocid vagy minden nap járj le

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62531) polimorf válasza runner 125 (#62528) üzenetére


polimorf
tag

Sajnos nálunk nem ilyen a panoráma. Amerikából van a doboz igy gondolom ottani tájkép lehet.
Igen a motornak is ilyen a szine, ezért is festettem át, hogy passzoljon a motorhoz. Ilyen szinű motoron hülyén nézne ki a piros doboz. (Szerintem)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#62532) #79335424 válasza Bogyó bá' (#62529) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nagyon szép kör! Te kalocsai vagy?

(#62533) Bogyó bá' válasza #79335424 (#62532) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62534) #79335424 válasza Bogyó bá' (#62533) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor valószínűleg sok közös ismerősünk van. Pl. a Holler család: Vendi, Frankie, Süni, Csöpe. Motoros körökben elég ismert család arrafelé.

[ Szerkesztve ]

(#62535) Czimby válasza #79335424 (#62281) üzenetére


Czimby
addikt

Széleskö bányató, igen van még. Csak a bátraknak ajánlott.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#62536) canniball válasza FIREBLADE78 (#62530) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy vegyél injektoros gépet! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62537) #79335424 válasza Czimby (#62535) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi!
Régen sem volt piskóta hely. Mi abban a jó, ha csak azt nézzük meg, amit meg akarnak mutatni nekünk? :) Csomó olyan gyönyörű hely és érdekesség van az országban, amit csak kevesen ismernek.

[ Szerkesztve ]

(#62538) FIREBLADE78 válasza canniball (#62536) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Vagy az. Vagy egy garázst ahol nem érint idegen kéz

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62539) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Van egy deca mach 119 töltöm. Érdemes lecserélni egy másikra? Modernebbre?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62540) V.Stryker válasza FIREBLADE78 (#62539) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Minek? Költsd benzinre inkább....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62541) FIREBLADE78 válasza V.Stryker (#62540) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Csepptöltés miatt kérdezem. Vagy elég ha rárakom x órára?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62542) V.Stryker válasza FIREBLADE78 (#62541) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezt az akku dolgot nem kell túlspilázni. Elég ha rárakod éjszakára. De hidd el az akku élettartama nem ezen fog múlni, hogy az akkutöltőd milyen.
Keress vissza, én is linkeltem a totalcaron nemrég megjelent akkuval kapcsolatos cikkre. Ott minden le van írva mire figyelj, mitől megy tönkre és mit tehetsz.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62543) Archer válasza runner 125 (#62528) üzenetére


Archer
őstag

Az a baj, hogyha az ember nem szeretne barkácsolni (a kinézetre értem, funkcióban attól még lehet használható egy otthon gyártott cucc), akkor kénytelen megvenni az ilyen "gyári" szarokat, tudják ezt a gyártók is. Ez olyan, hogy két bukógomba 20-25 ezer, aztán azok is ilyen fröccsöntött vackok mondjuk 500 Ft-ért, meg másik 1000-ből kimarják aluból a konzolt hozzá. Persze nem csak ennyiből tevődik össze egy termék árcédulája, meg ilyenkor jön az, hogy a németeknél meg usáéknél ez két epres nyalóka ára, de akkor is brutális lehúzás.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#62544) Bogyó bá' válasza #79335424 (#62534) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Pirates Family (aka Fekete horgony Mc.) tagjait ismerem, felét látásból, felét név szerint is, nagyon régről (úgy 15 éve járogatok ki hozzájuk, motorozni viszont csak 3 éve motorozok), bár a mostani fiatalokat már nem mindet sajnos.

Más: most értem haza a közel 200km-es karikából, sajnos az első 60km-t leszámítva szinte végig csepergett vagy éppen szakadt az eső. Nem így gondoltam, de végülis így sem volt rossz. :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62545) kcsa válasza Archer (#62543) üzenetére


kcsa
veterán

Magyar forgalmazó híján sokat jártam német Peugeot robogós fórumokba, de mindegyik német ki volt bukva a gyári tartozékok áraira. Márkaszervizbe eljártak, de tákoltak ott is eleget - mondjuk a zöme hobbiból :)

(#62546) #79335424 válasza Bogyó bá' (#62544) üzenetére


#79335424
törölt tag

Meglepett volna, ha nem ismerted volna őket. Régebben sokat jártunk össze, de a fiatalokat már én sem ismerem.

(#62547) Archer válasza FIREBLADE78 (#62539) üzenetére


Archer
őstag

Elvileg ugye az akku kapacitásának ~tizedével kellene tölteni az aksit (0,8-0,9 A körül szoktak ezek a motoros töltők tölteni), ez a töltő a leírás szerint nem tud ilyet és nem is állítható. Mondjuk pl. a motorom szervizkönyve is 0,9A-t ír az akku töltésére, viszont gyorstöltésként rövid ideig szerinte lehet 4,5A-rel is tölteni. Valaki hátha okosabb a témában.

kcsa: amit tudok, én is megcsinálom magamnak de sok olyan dolog lehet, amit egyszerűen otthon átlag eszközökkel (még ha jobban felszerelt műhelyről is van szó) nem tudsz megfelelő minőségben vagy megjelenésben elkészíteni. Alkatrész persze nem kérdés, én az ilyen kiegészítő bizb@szokra, esetleg letörött, sérült dolgokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#62548) kcsa válasza Archer (#62547) üzenetére


kcsa
veterán

Én is a felszerelésre, tartozékokra gondoltam. Az alkatrész árak se semmik, de az igazi bulit a tartozékok árazásánál látni.

És igen, a töltőáram a kapacitás tizede kell hogy legyen, a túlzott gázképződés, és így a víz elforralásának megelőzése érdekében.

(#62549) FIREBLADE78 válasza Archer (#62547) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Van rajta egy kapcsoló. Min és max állással. Minnel töltöttem eddig 1 órát. Igaz most lezabálhatta kissé a fél órás próbálkozásom.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62550) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Hali! Van ötlete valakinek mi okozhatja azt, hogy hirtelen gázadásra a fordulatszám beesik? Alapjáratról le is áll a motor. Amúgy megtorpan néhány tizedmásodpercre, majd felveszi a fordulatot. Üresben ez a megtorpanás úgy hangzik, mintha kihagyna a motor.
Menet közben meg motorfékez.

Most cseréltem gyertyákat, pipákat, gyújtáskábeleket. Gyújtótrafók multiméter szerint jók.
Karburátoros gép, négy is van belőle.
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.