Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) Topiccsendőr válasza polimorf (#62048) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sajnos nincs tapasztalatom vele, turamotoroknal csak a gs 1150 est es 1200 eshez volt szerencsem, azoknal is alig kellett vmit csinalni. Szoval ezek kimaradtak nekem, semmilyen hasznos informaciom nincs, igy nem tudok hozzaszolni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62052) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Sc kipufogókhoz van szerencséje valakinek? Állítólag motogpben is ezzel hasítanak

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62053) BoB válasza FIREBLADE78 (#62052) üzenetére


BoB
veterán

Ha motogp-ben is ezt használják, akkor biztos neked is jobban menne a hasítás ha ilyened lenne :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62054) FIREBLADE78 válasza BoB (#62053) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem vagy vicces kislányom :D
Hangja kva jó. Ezért kérdeztem

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62055) Archer válasza Topiccsendőr (#62047) üzenetére


Archer
őstag

Ugyanúgy besz@rik mindegyik, tök mindegy, hogy a franciák, a németek, a japánok vagy a szomáliaiak gyártották. A régi Suzukik is azért nem romlanak el, mert nincs ami elromoljon, olyan szögegyszerű valamik. Amúgy az ilyen 15-20-25 éves autókra mindig lehetne költeni valamit gyártótól függetlenül, csak jellemzően nem milliomosék járnak az ilyen autókkal és amíg szét nem esik valami, addig jó az úgy.
De igen, a sötét fejekben a francia szar mert csak, a japán soha az életben nem romlik el és mindenki 4-5 literes fogyasztással mászkál felhasználástól és cm3-től függetlenül.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#62056) kcsa válasza Archer (#62055) üzenetére


kcsa
veterán

Mondeoklub fórum is igen vicces, amikor a dízelesek szidják a benzineseket és viszont. Épp csak anyázás nincs :D

(#62057) Grillo válasza Archer (#62055) üzenetére


Grillo
senior tag

Volt 15 éves Swiftem, most van 15 éves Picassom. Mindkettőre költeni kellett, sokszor, csak a Suzuki nem fájt annyira a pénztárcámnak. Viszont ebben meg elférünk.

(#62058) Topiccsendőr válasza kcsa (#62056) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ez mar csaladon beluli eroszak :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62059) emre válasza Topiccsendőr (#62058) üzenetére


emre
veterán

Úgy mondják: ha már vérfertőzés maradjon családban. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#62060) -Mosquito- válasza BoB (#62023) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Megkérdeztem a BMW-s fórumban,úgy tudják nem kompatibilis.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62061) zeon.hu válasza Archer (#62055) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ja, én is mondhatnám, hogy alig fogyaszt a gyári tunningolt saab-om és nem rossz a turbója.
De nem mondom... :W :DD

#?*@&!

(#62062) BoB válasza -Mosquito- (#62060) üzenetére


BoB
veterán

Fasza :U

Kösz hogy megkérdezted.

Most nézem hogy használtan nem vehetek alacsony üléssel, mert van vagy 100 körül (ja nem csak 85) egy ülés hozá (a normál gyári). Ráadásul csak alacsonyt és emeltet látok, a standard nem is kapható :F

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62063) -Mosquito- válasza BoB (#62062) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ebay vagy kárpitos meg tudja oldani ezt problémát kb 1/4 áron.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62064) runner 125 válasza -Mike- (#62038) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, bárhogy próbáltam olcsóbb alternatívát keresni, mindig találtam összehasonlító videót yt-on, ahol természetesen minden esetben jobb volt a GoPro.
Milyet vettél, Black vagy Silver? Ha utóbbi, hasznos dolog a hátsó kijelző? Viszont a Silver csak 15 fps-t tud 4k felbontással, ami max. timelapse-nek jó.. A Black tudja a 4K 30 fps-t is, ami már videó, de itt nincs hátsó kijelző. Van motoros videód vele? Linkeld már pls.

V.Stryker

Igen, a Session.
Tesztekben sokan lehúzzák, de szerintem nem rossz a képe, a Silver-hez, Black-hez hasonlítva is. Emellett fele annyiért elérhető. Nem vetettem el, a kompakt mérete felettébb szimpatikus.
Ebben a tesztben részletesen összemérik a másik két GoPro-val is. Persze látható a különbség, főleg a részletgazdagságot, kontrasztot, színeket tekintve, de ahhoz képest, h fele annyiba kerül, szerintem egyáltalán nem rossz. Legalábbis a kínai cam-eknél szebb képet ad.

Chal

Köszi.
Alapvetően normális support-tal rendelkező terméket szeretnék. Ebay-t, alibaba-t és társait jelen esetben kihagynám és jó volna ha 27-es számlával tudnám megvenni. Illetve az sem hátrány, ha nem 1 évet bír ki.

Yoshida

Jól hangzik.
Azt láttam h millió kiegészítő van GoPro-khoz.
Ez tetszik benne legkevésbé, a nagy kocka formájával oldalra helyezve elég hülyén néz ki.
Viszont sisaktetőn szerintem nem problémás, de első körben nekem is az állrészhez rögzítés ugrott be, illetve esetleg még a tankra valamilyen konzollal.

Egy dologban tűnt ebben a videóban számomra jobbnak a Sony, az pedig a képstabilizálás. De sok esetben az eget és a csúcsfényes részleteket kiégette. A motor kormánya pl. mindvégig vakító fehéren világít - ki van égve, míg a GoPro-nál tökéletes, látszik minden részlet.

Mosquito34

Ezek közül kb. összes jó volna. Na jó, a hátsó kijelző annyira nem lényeg, ha iOS kompatibilis és vissza tudom nézni telón, vagy pad-en. De a legfontosabb a képminőség. Legyen élvezhető, mutassa meg a részleteket a lehető legstabiliabb kép mellett, szép színekkel.

Megnéztem, de kb. itt is az a gond, mint az összes többi kínainál. Elképesztően erősen dolgozik a zajmosás, olyannyira h fánál, bokornál, aljnövényezetnél összemos mindent és még az élesseg is elkúszik..
Illetve a gyengébb minőségű cam-eknél látható lilás fátyolosság itt is megmutatkozik szinte minden terepviszony mellett.

Kösz mindenkinek még egyszer, átrágom még, de szerintem GoPro lesz ebből.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62065) #79335424 válasza runner 125 (#62064) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sisakba integrált kamera. Bell 360

(#62066) Kolondrum válasza Grillo (#62057) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én halkan offba írom, de bízom benne, hogy egy 6-7 éve motorral már nem nyúlok mellé. Soha többet az életben nem veszek régi motort. Nincs az az isten! Pedig van ami tetszik, de 1999-es és futott mondjuk 70000km-t az vicc.

(#62067) V.Stryker válasza runner 125 (#62064) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez a 4k nekem veszettül farok méregetésnek tűnik és ezt nem kötözködésként mondom. De komolyan, miért nem elég mondjuk 720p 60fps-el? Nekem otthon a 104 centis, full hd TV-n a 720p olyan tökéletes, hogy teljesen felesleges 1080p-ben 4x akkora tárhely igényű filmet letöltenem...akarom mondani, kölcsönözni. Pont ilyen alapon értelmét se látom nagyobb felbontásban rögzítenem. A tükörreflexes gépemmel is 720p -ben szoktam és tökéletes, legalábbis számomra.

Másrészt azt tárolni is kell valahol és előbb utóbb az Isten tárhelye se lesz elég a 4k-s filmek sorozatának.

Legalábbis ezt én így látom.

Viszont az tény,hogy színekben, fényviszonyokban, hangban egyszerűen a GoPro verhetetlen a videók alapján. Én is eddig azért nem ruháztam be kamerára, mert GoPro-ra nincs pénzem, de egyenlőre fele annyit is sajnálok a gyengébb alternatívákért. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62068) -Mike- válasza runner 125 (#62064) üzenetére


-Mike-
addikt

Silvert vettem, a kijelző miatt és nem a 4k felbontás miatt, mert annak tényleg elég alacsony az fps-e. Ha fotózásra is használod akkor nagyon előnyös a kijelző, látod mit fotózol. :) De ha videó akkor végül is mindegy, mert általában telefonról indítod a felvételt, ott meg látod mit vesz. De szerintem ha nem fontos a kijelző akkor ott a hero4 session, szerintem fasza kis cucc az is.
Amint jó idő lesz, megmutatom milyen videót csinál motoron. :)

[ Szerkesztve ]

(#62069) Ferdzsoo válasza -Mike- (#62068) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ez a téma engem is èrdekel mi is akarunk idén venni.
Szerintem a 1080p 60fps az ami kell de ennél több semmi.
A 60fps nagyon sokat dob minden videón.
Ha választanom kéne 1080p 30fps vagy 720p 60fps mindig a 60fps-est választanám. Szerintem 1080p felett semmi értelme semminek mert még megjelenítőd sincs hozzá hogy downscale nélkül lejátszd.
Szóval a silver tud 1080p-be 60fps-t?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#62070) -Mike- válasza Ferdzsoo (#62069) üzenetére


-Mike-
addikt

Még a session is tudja a 1080p-nél a 60fps-t, a silver is. A black 120fps-t is.

Silver Tech specs fülön nézd végig miket tud.

[ Szerkesztve ]

(#62071) Yoshida válasza V.Stryker (#62067) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Kérdés milyen távolságból nézed a TV-t :) 2m-ről már bőven nem látszik a 720p és a fullhd közötti különbség.

107-es TV-nél max 1m-re kell ülni. Mindjárt meglátszik onnan a youtube mennyire tömöríti a fileokat :)

4k-hoz szerintem kell egy minimum 140 körüli TV, és azt is közelről kell nézni :)

Van egy olyan előnye a 4k felvételnek, hogy fullhd kijelzőn bele tudsz nagyítani, mondjuk egy rendszámot messzebbről le lehet olvasni.

Ezeknek a kameráknak pont az a baja legtöbbször, hogy kevés fénybe messziről még nem lehet leolvani a rendszámot, közel érve meg már a nagy záridő miatt elmosódik a száma. 4k-val ezen lehet javítani.

Nyáron, napfényben viszont simán lehet hogy elég a 720p 60fps, mint ahogy írod is.

(#62072) Ferdzsoo válasza -Mike- (#62070) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Aha. És fényérzékenységbeli különbségük nincs? Hogy pl a black jobb vidit csinál szarabb fényviszonyokban is? Azthiszem a 3-nál volt különbség ebben is nem csak felbontásban és fps-ben.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#62073) -Mike- válasza Ferdzsoo (#62072) üzenetére


-Mike-
addikt

Black-kel nincsenek tapasztalataim, max a youtube-ot tudom ajánlani összehasonlításra. [link]

(#62074) baboss


baboss
őstag

Egy kis segítség.SJ5000X vs Gopro 4 Black vs Sony AS200v vs Xiaomi Yi
Sony +1

[ Szerkesztve ]

(#62075) #79335424 válasza V.Stryker (#62067) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bevallom, hogy léptetéssel futottam át a runner125 által linkelt tesztvideót. Valami nekem hiányzik a tesztből. A felvételek Mediainfós adatai. Pl. a felbontás és fps adatok, bitráta infó nélkül csupán lufik. Pukk....

[ Szerkesztve ]

(#62076) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

abban tudnátok segíteni, hogyha a motoromat szlovák állampolgár veszi meg (oda viszi ki), akkor milyen papírok kellenének? Törzskönyvet csak az adásvétel után kb 1 héttel tudom nekik átadni (hitel miatt), de ők már adásvételkor vinnék ki a motort.. Milyen papírok kellenének hogy ki tudja vinni? Van valahol erről egy leírás vagy valami?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#62077) mm89 válasza tutis (#62076) üzenetére


mm89
őstag

Lehet rosszul tudom, de törzskönyv nélkül nem is adható el. :F
Nem ér rá egy hetet?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#62078) Something_ válasza tutis (#62076) üzenetére


Something_
őstag

:O :O :O :O az a gyönyörú gsxr, az a gyönyörú gyári idom, az a gyönyörű pálya idom :O :O :O :O

(#62079) tutis válasza mm89 (#62077) üzenetére


tutis
őstag

természetesen a vevő vállalta hogy később kapja meg a törzskönyvet, neki kockázat nem nekem. Illetve természetesen én se akarom átverni, mondtam neki hogy kétszerre jöjjön, először papírokat intézni, másodszor vinni a motort és megkapni mindent, de Ő választotta ezt a megoldást.

Illetve lenne egy magyar vevő is, annak egyszerűbb lenne a menete, mert foglalózna csak először.

Azé lesz aki hamarabb viszi..

HGabor89: Hát igen, de a motor 2 éve garázsban áll, 1 méter nem mentem vele, felesleges luxuscikk..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#62080) PoLizei válasza tutis (#62076) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Itthon a külföldi jármű forgalomba helyezéséhez kell a forgalomból kivonás (export célra) papírja, gondolom, más EU országban szintén. Törzskönyv nélkül nem hinném, hogy kivonják véglegesen.

P*L****

(#62081) tutis válasza PoLizei (#62080) üzenetére


tutis
őstag

igen, én is így gondolom, de én pl arra gondolok, hogy törzskönyv nélkül kiviheti-e az országból, nem lesz-e gondja, de szerintem nem viheti ki... Természetesen 1-2 napon belül megpróbálom elintézni a törzskönyvet, de a vevő balfaszoskodik, hogy csak 1x szeretne fordulni, bár az Ő érdeke lenne hogy 2x forduljon, de mindegy, Ő tudja..Nekem a lényeg hogy a vételár a kezemben legyen, a többi az Ő rizikója, Ő tudja mit vállal be..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#62082) Something_ válasza tutis (#62079) üzenetére


Something_
őstag

De miért? Olvastam visszamenőleg, hogy régen rengeteget pályáztál. Meg az a pályaidom állat lett, 70-ért megvettem volna, ha az én motoromra lett volna.
Valaki jól járt vele.

(#62083) tutis válasza Something_ (#62082) üzenetére


tutis
őstag

hát még nem járt jól vele mert a pályaidom otthon van a polcon :)
Máshogy alakult az életem, amibe nem fér bele a motorozás...

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#62084) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Lidlben van dugókulcskészlet 6k. Vajon megéri?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62085) Kolondrum válasza FIREBLADE78 (#62084) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem hasonló van, hidd el olajcserére jó meg az alap dolgokhoz, de kb ennyi.

LEhet elnézek egyért, mert olyanom sem lesz hamarosan. Neeem, előre nem nézek semmit.

[ Szerkesztve ]

(#62086) FIREBLADE78 válasza Kolondrum (#62085) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem is akarnék blokkot szétkapni. Hátha leakciózzák :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62087) Bogyó bá' válasza FIREBLADE78 (#62086) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintetek? [link] vagy [link]

Jelenleg csak egy Abus láncom van integrált lakattal, de a nyáron szerintem többször is magára kell hagyjam a motort "veszélyes" környezetben. Gondoltam egyik kerékre a lánc, másikra a tárcsazár... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62088) baboss válasza Bogyó bá' (#62087) üzenetére


baboss
őstag

"Ha akarják úgy is elviszik"
Ha olyan helyen kell leraknom, akkor én ezeket használom.
1 tárcsazár elöl, egy sima lakat hátul, kormányzár, riasztó, egy rejtett gyújtást megszakító kapcsoló.
Ha ránéz elmegy a kedve a sok vacakolás miatt mire mindet hatástalanítja, inkább keres egy másikat amivel nem kell ennyit nyűglődni.

[ Szerkesztve ]

(#62089) Bogyó bá' válasza baboss (#62088) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A kettő közül melyik zárat vennéd? A drágábbikhoz jár a figyelmeztető madzag is, a másikhoz viszont nem.

(#62090) SymbianOS: azt mindjárt gondoltam, hogy furgon és három megtermett fickó ellen nem véd, főleg ha kinézik maguknak a motort előre...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62090) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#62087) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én úgy gondolom ezek a kacatok csak időt nyernek semmi mást. Ami alatt vagy valaki meglátja mit követnek el éppen, vagy te visszaérsz.
Ez jól példa: .......0-11 óra között körbekerített parkolóból 22. kerületből egy világos dobozos kisteherautóval ellopták a limitált kiadású K6-os Suzuki Gsxr1000 tip. japán belpiacos motoromat.

(#62091) polimorf


polimorf
tag

Ma telefonon megbeszéltem az eladóval, hogy vasárnap megyek megnézni a motort. Remélem addig nem viszik el, és, hogy tényleg jó állapotban lesz mint a fotón.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#62092) baboss válasza Bogyó bá' (#62089) üzenetére


baboss
őstag

Bármelyiket leszedik 1 perc alatt, elég az olcsóbb. Sokszor volt, hogy elindultam aztán megállt a motor, mert nem vettem le a féktárcsazárat vagy a lakatot hátulról. :DDD Emiatt talán jobb a zsinóros, de szerintem ha az ABUS 305 veszed meg bármilyen spárga vagy ajtóra akasztható figyelmeztető elég hozzá.
Ez az én álláspontom, meglátjuk, hogy a többiek mit szolnak hozzá.
Talán nekem szerencse, hogy 1992-es évjáratú a motor, olyan régi, hogy nemigen vinné el senki. :D

[ Szerkesztve ]

(#62093) BoB válasza baboss (#62092) üzenetére


BoB
veterán

Én is volt hogy rajtafelejtettem, csak az eredménye az lett hogy az a tárcsa kuka :DDD

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62094) baboss válasza BoB (#62093) üzenetére


baboss
őstag

Az első akadás után én mindig közvetlen a fék alá rakom, hogy ne tudjon körbeforogni.

(#62095) Kolondrum válasza polimorf (#62091) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kolléga is hirdette pofátlanul olcsón a 650-es choppert, tényleg nagyon rendben volt, hibátlan, de télen a hidegben egy fészerben állt. Akkut nem vette ki, lemerült. Jött az érdeklődő, de tudta, hogy utána a hét folyamán jön még valaki. Az istenért nem indult be még a hozott akkuval sem, de annyira parázott, hogy elviszi más, hogy megvette úgy, hogy egy métert nem ment a saját lábán. Én tudom, hogy jó motor, de az a fazon nem tudhatta mégis a tudat, hogy más is jön győzött.

(#62096) baboss válasza Kolondrum (#62095) üzenetére


baboss
őstag

:K

(#62097) Grillo válasza Bogyó bá' (#62087) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem Abus van, eddig mondjuk szerintem tesztelve nem volt. Olyankor szoktam felpattintani, ha valahol rövidebb időre megállok, és nem szórakozom a lánccal.

(#62098) #79335424


#79335424
törölt tag

Korábban volt szó az intercomokról. Szereztem egy ilyen összehasonlító táblázatot:

(#62099) Bogyó bá' válasza #79335424 (#62098) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kíváncsi volnék rá, hogy a "Text to speech" tud-e magyarul, vagy csak a kínai és a koreai nyelvjárások közül lehet választani? :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62100) #79335424 válasza Bogyó bá' (#62099) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem az sem világos, hogy mire lehet használni egy sisakra szerelhető intercomon a TTS -t. Felolvastatok vele egy előre megírt, szöveges itinert? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.