Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) Grillo válasza Kiki18 (#62942) üzenetére


Grillo
senior tag

Amit HGábor is írt, SOS, utána meg a tréning. Én b125 után csináltam meg a tréninget, és nagy A-ra menve sokkal könnyebben tudtam kezelni a 600-asokat, pedig életemben nem ültem előtte ekkora vason, a tréninget is saját robogóval csináltam meg. De az elmélet, meg az otthon folytatott gyakorlás miatt nagy előnyt jelentett, főleg a lassú haladásnál, rutin pályán a kanyarokban, nyolcasozva.

(#62952) HSM válasza Kiki18 (#62939) üzenetére


HSM
félisten

Nem akarok beleugatni, de szerintem a gs500 nem vezetehető A2-vel. Az A2 max 48 lóerőre megy, a gs500 pedig 50 valamennyi, ha emlékeim nem csalnak.

(#62953) Bogyó bá' válasza HSM (#62952) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A GS500 35kW-os (48LE) fojtatlan állapotában. Nálunk is az az A2 tanulómotor.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62954) Khaosz55 válasza V.Stryker (#62945) üzenetére


Khaosz55
addikt

okés,
feltétlen írd meg itt vagy privátba, hogy milyen. Azt hittem a keret azért kell, hogy nehogy lehagyd. A giviben egy ilyen azért lényegesen drágább. 30 a keret + 20-30 a oldaltáska.

Fóliából meg szerintem ilyen antisztatikus víztiszta kell. Azt nem kell ragasztani és könnyen is lejön.

(#62955) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#62945) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

mire kell a viztiszta folia?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62956) AndrewTdi válasza Topiccsendőr (#62955) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Gondolom azért, hogy még véletlenül se sérüljön a fényezés. 8tervezek ilyet én is oda, ahol a combon és térdem éri a tankot)

(#62957) Polemius


Polemius
aktív tag

Ha már fólia, hasonló kérdés:

Honnan érdemes a tank oldalára bütykös/bordázott pad-et venni (fekete v. átlátszót)? (+ normál tankpadet)

Jó lenne, ha mosás/vaxolás után az első fékezéskor nem csúsznék fel a tankra. :)
Na meg ha külön térdvédőt veszek, ne sérüljön a fényezés.

[ Szerkesztve ]

(#62958) Something_ válasza AndrewTdi (#62956) üzenetére


Something_
őstag

Oda miért nem stomgripet raksz?

Polemius: hehe, pont ezt ajánlottam runner-nak. Van a stomgrip, mint márka, az elvileg a legjobb, az ára is elég jó.
Nekem ebay-es van, 3-4.0000 ft volt összesen.

Ebayes:

Stomgrip:

[ Szerkesztve ]

(#62959) AndrewTdi válasza Something_ (#62958) üzenetére


AndrewTdi
addikt

nem lett sok a nulla? :Y

(#62960) Horvi: keress rá inkább úgy, hogy tank pad knee protector. így elfogadhatóbb árak vannak. bár minél többet nézegetem, annál kevésbé tetszik ez a megoldás. :U

[ Szerkesztve ]

(#62960) Horvi válasza AndrewTdi (#62959) üzenetére


Horvi
őstag

Talán egy kicsit :D Most kerestem rá és ebayen a Stompgrip 14-16k körül fut.

Viszont Z750-re még nem találtam :(

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#62961) HSM válasza Bogyó bá' (#62953) üzenetére


HSM
félisten

Hát az érdekes... Wikipedia is 38kw-nak mondja (~52LE) [link], én is úgy emlékeztem... :F
Mindenesetre jobb ezzel óvatosnak lenni, nehogy rossz meglepi legyen belőle...

(#62962) Horvi válasza AndrewTdi (#62959) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi igen így kicsit több a találat. Bár most itt is találtam igaz kicsit drágább de nem kell rá várni 2 hetet :DD
Mondjuk valóban nem a legszebb megoldás de ezzel tuti nem csúszol előre :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#62963) Something_ válasza AndrewTdi (#62959) üzenetére


Something_
őstag

Deee, 3.000-4.000 Ft a sima kínai, a stomgrip pedig 16.000-20.000 Ft.

(#62964) mindkilla válasza Something_ (#62944) üzenetére


mindkilla
tag

Ezzel a veztech tréninggel én is szemeztem, szóval ha akad valami discount akkor velem is kalkulálhattok.

(#62965) Kiki18 válasza HSM (#62952) üzenetére


Kiki18
őstag

48 le, és sok iskola oktatomotorja,valamint ideális kezdőmotornak. Szerintem sos-be megyek tanulni mert van gyorsitott oktatás,és hétköznap késő du. Tudnék menni a Blahára,suli után. Pont ideális. :)

(#62966) Something_ válasza mindkilla (#62964) üzenetére


Something_
őstag

Egy embernek tudok elméletileg kedvezményt, aki akkor megy, amikor én.

Szezon közben úgy fullon vannak, hogy jó előre be kell jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#62967) Bogyó bá' válasza Kiki18 (#62965) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Iratkozz be most, hogy mire március közepén (időjárásfüggő) elkezdik a rutin oktatást, addigra meg legyen a KRESZ-vizsgád! Ezzel tudsz legtöbbet gyorsítani a dolgon szerintem.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62968) Something_ válasza Bogyó bá' (#62967) üzenetére


Something_
őstag

Én már március 1től aktiválni akartam magamat melóba járáshoz, ami annyit jelent, hogy kb 8 és este 8 között lennék motoron fél órát, de jelenleg olyan hidegnek érzem az időjárást, ahogy sétálok a fizetett parkolótól a munkahelyre (kb 8 perc séta), hogy a hátam közepére nem kívánom még ezt az időt motoron :O :O
Az autó hőmérője kiírja, hogy 7-9 fok van kint, de érzetre baszom hidegnek hat.
Nem voltam papírkutya, én mindent szezont ha esik, ha fúj motoron töltöttem míg beértem a melóhelyre, tavaly is március elején kezdtem és november utolsó napjaiban raktam le, de akkor sem azért, mert fáztam volna, hanem mert szerintem nem tapadt már számomra megfelelően.

Most mi van velem? Öregszem? Nem emlékszem véletlenül, hogy novemberbe milyen időjárás volt? Szerintem akkor sem volt 10 foknál melegebb.

(#62969) Horvi válasza Something_ (#62968) üzenetére


Horvi
őstag

Azért novemberben ettől sokkal jobb idő volt. Azért emlékszem mert november közepén vittem haza lábon a gépet. Sőt utána még párszor el tudtam menni pár karikára mert jó idő volt.

Hello darkness, my old friend...

(#62970) pityaa23 válasza Something_ (#62968) üzenetére


pityaa23
senior tag

öregebb vagy mint yoda. :DDD

(#62971) dellfanboy válasza Something_ (#62968) üzenetére


dellfanboy
senior tag

sztem tokre mas az amikor melegbol lesz hideg pl nyarbol osz es hidegbol meleg telbol tavasz, lehet a szervezeted is maskepp erzekelheti az effele valtozast, vagy csak siman oregszel :U vagy a kezdeti lelkesedes miatt dacoltal az idojarassal :))

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#62972) Ferdzsoo válasza Something_ (#62968) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szvsz. 11-12 fok alatt még rövidtávon is hideg van motoron...
32 felett meg hosszútávon is meleg van. :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#62973) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

[Trening friss jogsisoknak]

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#62974) Something_ válasza dellfanboy (#62973) üzenetére


Something_
őstag

Megtelt az 500 feletti kategória, csak várólista van. 20 fő volt a max.

(#62975) baboss válasza V.Stryker (#62945) üzenetére


baboss
őstag

(#62976) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A logikát nem értem, de nem baj. Felkeresel egy kereskedőt és felteszel neki 2 egyszerű kérdést a motorról. Mailben, mivel egy sokadik lehetőség csak, meg 200+ km-es a téma. Első körben 3 napra rá válaszol, nem köszön, lekezelő, a többit személyesen ha akarok valamit. Hát barátom, én ugyan nem utazok 200+km-t, hogy válaszolj. Néha milyen kicsiken múlnak dolgok. :U
Mintha titok lenne róla az info mailban, talán nyoma marad vagy mi? :D Meg kérdezem, hogy meg van e még. Mintha nekem tudnom kéne, hogy ha náluk fent vagy egy motor akkor az meg is van. Hát hány van amit már régen eladtak és fent maradt? A logikát nem vágom, nem vonzza, elüldözi a leendő vevőt. Igazából, hogy nem köszönt már kiesett. :DD

(#62977) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#62976) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nagyszeru. Irogatsz a forumra, de hogy minek, nah, azt a logikat en nem ertem.
Tobbszor megosztottad az ilyen jellegu tapasztalataidat, amire ugy tudok reagalni, h sajat magaddal baszol ki. Egyszer az a bajod, h nyajasak, egyszer az, h nem koszon. En teged a forum megnyilvanulasaid alapjan a nem vasarlo kategoriaba sorolnalak ugyancsak. Es eniselkuldenelek a pcsaba, h ne rabold az idomet. :D
Mindig a hiszti. Mar tanacskent megjegyeztem, h ne azt nezd, h mennyi oehet valakinek a haszna, ne azt nezd, h milyen arca van, vagy hogy eppen milyen hangosan kohog, vagy a kezet a szaja ele rakja-e, meg leeszi-e a teritot, es balkezben hasznalja-e a villat.
Neked az a lenyeges, h milyen a motor ar ertek aranya, es hol helyezkedik el a piacon.
Te nem ezeket vizsgalod, csak puffogsz mint egy nyugdijas, es gyujto hangulatu hsz eket gyartasz, h segitsunk haragudni. De minek? Minek? Haragudni egyedul is tudsz. Mast se tudsz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62978) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#62977) üzenetére


Kolondrum
félisten

Újabban te vagy itt a bölcs igazmondó úgy látom. :R Mert így van valahol.
Csak rosszabb lettem amúgy minden téren. A két véglet között kellene velem bánni, mint az aki elvitte a GS-t. Bár olyantól tudnék motort venni, mármint ahogy a fazon lezavarta a dolgot.
Ennek is meg van az előnye ám, végül talán marad 1. Nem kell sokat gondolkozni rajta.

Nem nem küldenél el, mert a végletekig normális lennék veled, ahogy szoktam mindenkivel élőben. :) Az meg h mit gondolok mind1!

[ Szerkesztve ]

(#62979) Lomha 8V válasza Kiki18 (#62965) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Én is 48 lovat tudok.

(#62980) Grillo válasza dellfanboy (#62973) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem mintha bejutnék, de mi van, ha nagy A-m van, de 125ös robogót tudok csak magamnak biztosítani?
Bár most nézem, a 125-500 kategóriában még sok hely van. Be is jelentkezem áprilisra.

[ Szerkesztve ]

(#62981) runner 125 válasza Grillo (#62980) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bérelj egyet. Robogóval nem látom értelmét teljesítni egy ilyen okítást. Sem tömegben, sem motorkezelésben nem jelent akadályt egy kis robogó olyan embernek, aki tud kerékpározni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62982) Grillo válasza runner 125 (#62981) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez a kis robogó 158 kg. A korábbi tréninget is ezzel csináltam.

(#62983) Trub


Trub
tag

Sziasztok!
Lecseréltem az MZ-met egy 1994-es Honda CB400 SF-re. Az első kérdésen akadtam fel. Milyen olajat töltsek bele? :U
Egy 22 éves motorba mehet a szintetikus vagy inkább ásványi? A könyve csak annyit ír, hogy 10W40.

(#62984) Bogyó bá' válasza Trub (#62983) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Tegyél rész-szintetikusat. :)
Vicc nélkül: pl. MOL Dynamic Moto Street 10W-40.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62985) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#62955) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hogy a nyeregtáska ne csesztesse az ülés alatti idom fényezését.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62986) ath válasza Bogyó bá' (#62967) üzenetére


ath
senior tag

Eleg optimista vagy :) atkepzesre kell mennem, hogy A2-rol A legyen, ez 3 ora elmelet es 120 km. Feb 8-an voltam a 3 ora kreszen, le is adtam a jelentkezest rogton utana a legkozelebbi barmelyik idonpontra. Marc 18(!)-ra kaptam..

(#62987) baboss


baboss
őstag

Regisztráltam.125-500 cm3
A jogsim A korlátlan, még 1985-ben szereztem, akkor még nem voltak különböző kategóriák.
2016. március 30. (szerda)(Hungaroring)
Majd még szereznem kell egy gerinc protektort, mert az nekem nincs. :U

[ Szerkesztve ]

(#62988) -Mosquito- válasza V.Stryker (#62985) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Olcsó: [link]
Drága: [link] , [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62989) runner 125 válasza Grillo (#62982) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez világos, de váltós gépet szeretnél, nem?

Robogóval csak egyensúly kell, gáz meg fék (kb. mind1 h épp bal vagy jobb..), míg motornál ilyen szűk kanyaroknál baromi sokat kell játszani a kuplunggal, hátsófékkel.. magyarán minden végtagodat össze kell hangolni a motorral.. Emellett pl. egy alacsony, csutkakormányos motorral még komolyabb koncentráció kell ilyen fordulókhoz...
Ezért írtam h nem látom értelmét robogóval végigtolni, mert váltós vassal teljesen más.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62990) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Szerintetek nyáron a nagy melegben jó ötlet protektoringet használni a városi közlekedésre ? A motoros kabátban megsülök bármilyen jól szellőzik is. Arra gondoltam, hogy a protektor isng jól szellőzik és védelem is van rajta. Persze csak a városban tolnám vele.

(#62991) Grillo válasza runner 125 (#62989) üzenetére


Grillo
senior tag

Igen, abban igazad van, hogy váltóssal lenne az igazi, de mivel a közeljövőben biztosan nem fogok tudni váltani nagyobbra/másikra, így nekem most az is előny, hogy a meglévőn gyakorlom be azokat a dolgokat, ami segít a napi túlélésben.
De egyértelmű, ha veszek valaha váltós motort, akkor ezeket a tréningeket érdemes lesz újrajárni, már csak a hátsófék miatt is (és akkor nem beszéltünk a testtartás, kuplung/váltó, súly, magasság és egyebekről).

Ha már ingyen van, meg közel is, mindenképp előny, ha elmegyek.

(#62992) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#62988) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

az olcsot nem ajanlom, mert annyira nem is olcso, mert az a/5 os meret kerul annyiba, mint mas majd egy negyzetmetere, illetve benne van a pakliban, hogy belteri hasznalatra van, es a ragasztoja Sem birja sokaig. uv megeszi. mindenkepp jarmudekoraciohoz hasznalt foliakat keressetek, oracal, avery.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62993) Topiccsendőr válasza runner 125 (#62989) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

hat ott csak az elindulasnal kell kuplung, onnantol kezdve ugyanaz, mint robogonal, gazzal egyutt nyomod a hatso feket. nem jatszol a kuplunggal. nem mindegy robogonal Sem, melyiket huzod. teljesen mas geometriaja lesz egy elsofeknel, mint hatsonal.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62994) ath


ath
senior tag

egy 2007-es gsf-650-be milyen olajat lenne jó tenni? full synt? technosynt?

(#62995) runner 125 válasza Topiccsendőr (#62993) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hogy? Csináltam ilyen tecnikai pályákat persu robogóval és a VFR-rel is tavaly. Egy 80-120kg-s robogóval akármit mondasz, sokkal könnyebb. Máshogy ülsz rajta, magasabb a kormánya, kisebb a kereke, kisebb a tenhelytávolsága, fordulékonyabb, könnyebben egyesnúlyozható, nem kell csúsztatni kuplungot, stb.
A VFR pl. alig fordul, mondhatni semmit. Nem egyszer borultam majdnem fel vele a kijelölt pályákon. Ahogy a linkelt fotón is látszik, derékból én is igyekeztem letolni ilyen szűk fordulóknál, noh ebben a helyzetben kitekert kormánynál ha a kuplunggal nem jól adagolsz és befullad, pillanatok alatt átbillen a holtponton. Ember legyena talpán aki ebben a pozícióban hirtelen letalppal és megfog 270kg-t teletankolva.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62996) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#62992) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Az van nekem is a tank oldalán. ;) Még a havertól kutyiztam x métert,minden évben cserélem. Idén valami jobbat veszek/teszek fel.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62997) runner 125 válasza -Mosquito- (#62996) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szereztem áttetsző 3M fóliát még tavaly én is, már a formát is kivágtam, csak ilyen hidegeben nem akartam szarakodnia garázsban, viszont a hétvégén lehet felrakom. Majd csinálok képet h mennyire sikerül légmentesen felkasírozni.

Amúgy a lábtartónál lévő határolókra még tavaly raktam fel. Baromi jól teszik a dolgukat. Nem koptatom meg és nem is látszik h van mindkettőn, még kinagyítva sem: 01, 02

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62998) Topiccsendőr válasza runner 125 (#62995) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Persze, konyebb, nem is arra reagaltam, hanem a kuplungra, meg a fekre.
Neked olyan lassan kellett menni, hogy majdnem lefulladt a vfr, es bele kellett nyulni a kuplungba?
Azt tanitjak, h gaz+hatsofekkel ledontod, es fek felengedessel felegyenesited.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62999) Ferdzsoo válasza Khaosz55 (#62990) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Motoros ing nagyon jó kényelmes és szellőző viselet nyáron. Ahol a protektorok vannak benne ott viszonylag védene is, ha eleséskor nem csúszkálna el az összes protektor. A probléma kb az ha esel akkor a dokik a kis müanyag beleolvadt darabkákat fogják kiszedegetni a bőrödből csipesszel. Ezt többen is mondták nekem belegondolva teljesen igazuk van.
Én 2 szezont hordtam nyáron protektoringet majd a fentiak miatt eladtam és bőrre váltottam.
Sokkal melegebb kevésbé kényelmes, de ez minden körülmények között maximális védelmet nyújt.
A balesetek 90% városban történik így ez pont nemigen szempont hol hordod.

Döntsd el mi a fontos, a kényelem és a komfort vagy a védelem.
Ez most nem rosszmájúan írom komolyan így gondolom. Többen döntenek a komfort mellett és meg tudom őket érteni. Viszont ha esetlegesen történik valami akkor el kell fogadni a következményeit.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#63000) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Vasárnap egész jó idő lesz az előrejelzések szerint. Terveim szerint felrázom téli álmából a gépet.
Ki-merre megy, ha jó idő lesz?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.