Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62401) Something_ válasza pityaa23 (#62400) üzenetére


Something_
őstag

Asszem Persu mindig azt mondja, hogy felrakják 100e-ért a kipuffot, amit nem hangolnak a rendszerhez, ezáltal szarabb lesz, de legalább hangosan. Plusz 100e-es kipuff rajta van, de műszakilag fos a motor.

Asszem ezeket szokta mondani :D

(#62402) pityaa23 válasza Something_ (#62401) üzenetére


pityaa23
senior tag

Áhhá. Pedig a kis mt-07 nekem is nagyon bejön az akrával. Ott nem gyárilag lehet így rendelni? Vagy az sincs összehangolva?

(#62403) Topiccsendőr válasza pityaa23 (#62400) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

egyreszt mert hangos. most nem mennek bele, hogy ez kinek jo, kinek meg nem, sztm egyertelmu. nem vagyok egy papper, ha meghallok valami fasza 2T t az ejszakaban, akkor meg orulok is neki, bar ahol most lakom egyaltalan nincs zajszennyezes, mert megkurnak erte nagyon.

masreszt agyonbassza a gazreakciot, egy kalap szar tud lenni tole a Motor.ezt eszre Sem szoktak venni a tulajok. vettem mar igy annyi motort. nagy hang, kalap szar gazreakcio. nem minden esetben van igy, de alap hogy padozni kene, akar egy vegdobbal is, es egy injektorvezerlot venni hozza. ebbol a penzbol meg inkabb vegyen a motoros tapados gumit, tobbszor, mert semmi ertelme a dobnak. ha meg erosebb Motor kell, vegyen nagyobbat, nem az 1-3 % teljesitmenytobblet fog itt szamitani haromszazezerert, ami utan a kornyezetvedelmi eloirasokat Sem tartrja be a Motor. azmeg hogy meghallanak a forgalmomban, es ezert nem fogsz balesetet szenvedni, sztm baromsag.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62404) Topiccsendőr válasza pityaa23 (#62402) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

az r6 hoz gyarilag adtak termignoni Karbon vegdobot, amivel a Motor motorfek utan kezelhetetlen lett palyan. akkor jott meg a gaz, amikor gondolt egyet, nem amikor odahuztad.
êzt mondtam a tulajnak, aki eszre Sem vette 3 ev alatt! fakezu barom.

nem sorolnam a berugos nagykobcentis endurokat, amiken ugyanigy nyitott dob van, de nem lehet berugni emiatt oket, es ott szopnak a tulajok. vagy az, hogy egy injektoros sornegy 600 at, 1000 est, 10 masodbercig kell koszorulni inditasnal. nagydobbal omg.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62405) pityaa23 válasza Topiccsendőr (#62404) üzenetére


pityaa23
senior tag

Értem, köszönöm a kimerítő válaszokat! :R

(#62406) #79335424 válasza Topiccsendőr (#62403) üzenetére


#79335424
törölt tag

(#62407) Topiccsendőr válasza #79335424 (#62406) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nagyonjo dolog, ha hangos egy motor, jo moka, de ahol sok ember van, pl varos, ott nem palya.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62408) #79335424 válasza Topiccsendőr (#62407) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ez az igazi probléma, hanem az, hogy a hangos cső és az ész ritka társulás.

(#62409) StoneBridge válasza Topiccsendőr (#62399) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Ízlések és pofonok. ;]
Mindig eszembe jut Zurich, ahol minden motor hangja fojtva van (kell legyen). Szvsz gáz, amikor valami bika gép elgurul a bagoly huhugására emlékeztető hanggal. :U :DDD
Egyszer megnéznék már egy nagyvárosi átlagos hangszennyezési grafikont, mivel városban aztán pont a határ fölött van már amúgy is az érték. Ezt nem én mondom, hanem tavaly hallásszűrésen ecsetelte a doktornéni. Ja és nem a rendszerem miatt voltam, mielőtt valaki lecsapna erre a dologra. :D

(#62402) pityaa23
De, gyári a rendszer.

Nem tudom mások hogy állítják vagy nem hangolják hozzá a gépeiket (legyen az ő dolguk), de remélem a motoromhoz gyártott és hozzá hangolt rendszerrel nem lesz gondom, ha igen, a garancia még aktuális dolog.
MT07 Akra

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#62410) Archer válasza Topiccsendőr (#62404) üzenetére


Archer
őstag

Az biztos gyári volt nem valami barkács? Már úgy értve, hogy a Yamaha hivatalosan, márkakereskedésben, gyári cikkszámmal árulta hozzá? Azért annak csak jónak kéne lennie.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#62411) mm89 válasza Topiccsendőr (#62404) üzenetére


mm89
őstag

Akkor a dob miatt lehet nálam is az hogy motorfék után amikor rányitom a tüzet az kicsit késve érkezik, egy kis kihagyással kezd elindulni? Nincs hozzá gyári dobom, ezt az előző tulaj rakta rá. Állítása szerint több dobot is kipróbált mire ez fent maradt.
2008 z750 leo Vince sbk dobbal. [kép ]
Van a dobhoz db killer, majd lehet kipróbálom vele. Ha az elméletem jó akkor azzal nyernék egy kis nyomatékot és javulna ez a gáz-reakció-késés dolog is.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#62412) Topiccsendőr válasza Archer (#62410) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egeszbiztos gyari eredeti volt. Utana raraktam egy masik noname karbont, azzal ugyanezt csinalta. Vissza a gyari dob es minden fasza lett.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62413) Topiccsendőr válasza mm89 (#62411) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pontosan amiatt van. Errol beszelek :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62414) mm89 válasza Topiccsendőr (#62413) üzenetére


mm89
őstag

És szerinted a db killer változtat rajta? Amúgy a hangja nagyon állat szóval biztos nem cserélem gyárira :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#62415) Topiccsendőr válasza StoneBridge (#62409) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem kell fojtva lenniuk, egesz egyszeruen gyari dobnak kell lennie. Nincs azzal semmi baj. Az is krvahangos tud lenni.
Engem pl baromira idegesit, amikor elmegyek a nagymezo utcaba a sugarshop etterembe a csajommal, es mondjuk harom ilyen gyoker huz egy koveret 30 meteren, amikor en tenyleg nyugodsagra vagynek. Vagy elmegy efy egyhengeres 3000 es fordulaton csattogva nyitott dobbal. Mi a fszt keresnek egyaltalan a belvarosban? Ott minek motorozni. Es elhiszem h neked tetszik, de rajtad kivul van meg egypar ilyen, akik igy hasznaljak. Ebbol lesz a szar.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62416) Topiccsendőr válasza mm89 (#62414) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ahany dob, annyi fele, igy nem tudom. Ki kell probalni.
A masik felere inkabb nem mondok semmit.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62417) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#62415) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62418) pityaa23 válasza mm89 (#62411) üzenetére


pityaa23
senior tag

Megkérdezhetem hova valósi vagy? Nem jártál véletlenül tegnap Bácsalmáson egy haveroddal?

(#62419) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Még jó,hogy nem vettem dobot ;]
/IMG][ szegedi,mint én

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62420) ath válasza Topiccsendőr (#62415) üzenetére


ath
senior tag

mi a helyzet a hungaroringgel? próbáltam infót találni, de nem láttam, hogy lenne bármilyen db megkötés zajszintre. nekem is sportdobom van, használattól függően tényleg hangos is tud lenni, de alapvetően nem gondolnám egy herélt visítósnak.

(#62421) Something_ válasza ath (#62420) üzenetére


Something_
őstag

Nyíltnapon nincs megkötés, legalábbis olyan hangos motorok voltak amikor én voltam, hogy csak na. Nekem is Yoshimura RS5 volt fent, annak is van egy hangja.

(#62422) Archer válasza Topiccsendőr (#62416) üzenetére


Archer
őstag

600RR-hez amiket láttam sportdobokat, mindegyik egy viszonylag keskeny cső, a gyári dob térfogatának a töredékével, a gyári Akra sokkal nagyobb, majdnem akkor mint a gyári, kicsit hangosabb de nem zavaróan, alacsonyabb fordulaton hasonló a gyárihoz és szerintem nem cseszi el a gázreakciókat, veszi szépen a fordulatot mindig a motor. Leo Vince-szel próbáltam még, az ehhez képest elég gyatra, az tényleg üvölt, meg voltak időnként rángatások is. Egy jól méretezett, kiszámolt "utángyártott" dob is lehet azért jó csak kerülni kell a TSZCS-s sz@rokat.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#62423) Topiccsendőr válasza Something_ (#62421) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Elmeletileg kene lennie, de leszarjak. Nem mernek semmit.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62424) Topiccsendőr válasza Archer (#62422) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A jol kiszamolt dobot definialjuk.
Egy nyitottabb cso altalaban a hangosabb. Kisebb ellenallasu. Ez mar eleve agyonbasz mindent. Hiaba szamolgatod, ha hangosabb, az nyitottabb. Tehat megvaltoztatja a lengeseket, oblitest. A szamolas, amit te mondasz, az a rendszer hossza, h melyik fordulatszamon dolgozik. Egy nyilt hurkos injektoros rendszert biztosan agyonvag, maga az, ha nyitottabb, kisebb ellenallasu csovet raksz fel. Egy lambdaszondas rendszert mar nem feltetlen, de az sem tud mindennek utanamenni.
Barmi, ami nem a gyari dob jellemzojevel rendelkezik, ront a rendszeren, ha nem allit utana valami. Hiba van jol kiszamolva. A gyari van ehhez az egesz rendszerhez jol kiszamolva. Semmi mas. Vagy az injektorvezerlo, amit padon allitasz, vagy egymaga a lambdabol megoldja.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62425) mm89 válasza Topiccsendőr (#62415) üzenetére


mm89
őstag

Ízlések és pofonok... Én még nem voltam olyan hangulatban, hogy egy hangos motor zavart volna :)
De még lehetek...

Majd beszámolok ha próbáltam. Köszi

Pityaa
Szeged és nem :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#62426) ath válasza mm89 (#62425) üzenetére


ath
senior tag

nem tudom mennyire vagy/vagytok ismerősek a duna plázánál a madarász lakóteleppel. hetediken, a váci felé néz mindkét ablakunk. nyáron a fáyi utcai meki elől szoktak indulni, és onnan veretik végig kifelé autósok-motorosok egyaránt. nem mondom, az esetek 90%ban én is marhára élvezem azokat a hangokat, de amikor hajnali kettőig a gumicsikorgást és eszeveszett motorbőgéseket hallod, akkor az tényleg sok. csak szarik mindenki mindenre, mert ő most kijött és veretni akar.

persu, ha viszem majd padozni és a felnim amúgy is festés előtt áll, tetessek fel átmenetileg egy olcsó szar, kopott gumit? vagy a mostani jót nem fogja annyira megenni

[ Szerkesztve ]

(#62427) Horvi


Horvi
őstag

Valakinek van tapasztalata a red-line-al? Ha igen meg tudná osztani? Esetleg tudnátok ajánlani egy jó kawa szervizt?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#62428) kcsa válasza ath (#62426) üzenetére


kcsa
veterán

Jepp, nem egy buli ilyen környéken lakni. De akárhányszor felmerül a téma, a vége mindig az, hogy az a hülye akit zavar a hang. Itt is.

(#62429) Topiccsendőr válasza kcsa (#62428) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En a szentendreitol laktam 2 utcaval beljebb, de az is vegig ez volt este

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62430) Grillo válasza Horvi (#62427) üzenetére


Grillo
senior tag

Bár én nem Kawát vittem, de a Kawasatival elégedett voltam. Csak ne lenne akkora várólista...

(#62431) ath válasza kcsa (#62428) üzenetére


ath
senior tag

En erre azt mondom mindent mertekkel es masra tekintettel kene. Napkozben, vagy este 8ig felolem cibalja mindenki a bajuszat, de hetvegen, vagy ejjel igenis legyunk tekintettel a pihenni vagyokra.

(#62432) engine88


engine88
aktív tag

Udv
Ma vettem egy 2011-es Yamaha XJ6 N 600ast Angliaban.
Nem tudom mennyire elterjedt otthon, valakinek van vagy esetleg tapasztalata veluk?

(#62433) runner 125


runner 125
nagyúr

Ha már ilyen esős idő van, legalább tegyük szebbé, vettem egy ilyet:

:))

engine88

Grat hozzá. Itthon én nem nagyon láttam ilyet.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62434) Horvi válasza Grillo (#62430) üzenetére


Horvi
őstag

Köszi szépen felvettem őket is a listára.

Hello darkness, my old friend...

(#62435) mm89 válasza ath (#62426) üzenetére


mm89
őstag

Semennyire nem vagyok ismerős Pesten (vagy Budán azt se tudom merre van ez amit mondasz :D).
Az esti állatkodásokat elítélem teljes mértékben. Azt mondanám, este 8-9-ig belefér, de aki éjszaka hangos és jampizik az simán gyökér...

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#62436) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

az Mt 07-re vettem SW motech bukógombát.



Lehet még hozzá kapni a generátor oldal oldali blokk védőt. [link] Azt is megvegyem? Vagy ezzel bukógombával már védve van a blokk is ? Érdekes, hogy a kuplung oldalit egyáltalán nem kapni.

Hozzá teszem, hogy néztem videókat amin elesnek MT 07-el, és bukógomba nélkül sem sérült a bal vagy jobb oldalon a blokk. Persze nehéz volt megítélni a videó alapján.

[ Szerkesztve ]

(#62437) asvald


asvald
senior tag

Hy!

Ma nagyon nagy mázlim volt!
Reggel töltöttem fel a motort olajjal ,és az új szívócsonkot + ÚJ schubert , tűsfúvóka, főfúvóka,szívatófúvókát és az összes tömítést kicseréltem a karbin!
Indítom a motort ahogyan kell : szívató rá , 4-5 rúgás+ gázkart 3-4x meghúztam(gyorsítómembrán miatt) , majd RUN !
Indult is ahhoz képest ,hogy 7 hónapja nem volt indítva, aztán feltűnt , hogy kicsi gázfröccsre felpörög a motor és nem ejti egyből a fordulatot !
Elkezdtem alapjáratot csavargatni ,csináltam alapjáratot , és még mindig ugyan ez a hiba !
Oké, nekiálltam a levegőkeverék csavart állítani ,annyiban változott a dolog , hogy késleltette a fordulat visszaesését, tehát még rosszabb lett!
Gondolkodom, gondolkodom , itt valami nagyon nem jó, kicsit kezdtem félni , hogy szimering vagy hengerfej tömítés megadta magát .
Jó ,akkor szedjük szét megint az egészet !Levettem elsőnek a karbit ,és csak kíváncsiságból befogtam a szívócsonkot , majd elkezdtem a berúgót szépen lassan lenyomni ,szívás rendben ,de nem a legjobb !Tekerem tovább és mikor sűrítene , kilöki a kezem !!!
What?!!!! Na, itt már tudtam , hogy baj van! :W
Le a szelepfedél ,és alapkörre a vezérműtengely, mozgatom kézzel a szívónak a himbáit ,nincsen hézag! :F
Itt jön a szerencse ,hogy időben észrevettem , és nem okozott kárt , az is "mák" , hogy nem járt többet 5-7percnél tovább ! Pedig nem durrogott , hogy egyből erre gondoljak !
Ja , és úgy hoztam el a motort , hogy költség mentes !Ahhoz képest , olaj /olajszűrő, karburátor teljes felújítása , itt ott egy szimering csere , új gyertya , fékmunkahenger ablak, stb,stb

hirdetésszövege : 1990-es évjáratú Aprilia Tuareg 600 Wind (önindító/berúgó, 4 ütemű, rotax blokk), kifogástalan műszaki és esztétikai állapotban, nagyon jó gumikkal, új akkumulátorral, GPS, rendszeresen szervizelt, gondos tulajdonostól, Budapesten eladó.

Ebben az a legszebb , hogy nem is látszott elsőre , hogy ennyire beteg , mert elég jó állapotban van küllemre ,persze motorikusan se volt baj mikor kipróbáltam !

Szóval így vegyen az ember használt gépet ! :D

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#62438) asvald válasza asvald (#62437) üzenetére


asvald
senior tag

Az még lemaradt , hogy teljesen fellazítottam a szívó / kipufogószelepeket , és még a kompresszió is megnőtt ! :C De már csak holnap fogok szelepet állítani vagy elviszem surinak ,ha még foglalkozik szereléssel! :C

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#62439) Archer válasza Topiccsendőr (#62424) üzenetére


Archer
őstag

Akkor az Akrapovic kevésbé sz@r a többi közül, fogalmazzunk így :) Van aki komplett rendszert cserél 3-400 ezerért, na annak tényleg nem látom értelmét (vagy ennek az olcsóbbik verziója, hogy kiberheli a katalizátort, exupot a gyári rendszerből, de szerintem ha már beletették a katalizátort, használjuk).
Lambda szondát érdemes amúgy néha megtisztítani (RR-en van) és ha igen, mivel?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#62440) Topiccsendőr válasza Archer (#62439) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azt nem lehet tisztitani

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62441) Topiccsendőr válasza asvald (#62437) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Most nem aze', de nemreg irtam le, h egy regi olcso hasznalt gepnel elso, h a vezerles allapotat meg kell nezni, vasarlas utan azonnal. Sot. Barmilyen 4T nel, amelyiknek nincs hiteles szervizkonyve.
Egyebkent szerinted az utobbi nehany ezer km en nem nyitott szeleppel mentek vele? Az nem az allasban allitodik el :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62442) Horvi


Horvi
őstag

Hi,

Tegnap visszaraktam az aksit a mociba és beindítottam meg járattam egy kicsit. Arra lettem figyelmes, hogy ha rányitom a gázt akkor erősebben világít a fényszóró. Ez normális jelenség vagy valamit elszabhattam az aksi visszarakásnál? Illetve amikor beindítottam akkor ilyen fehéres füst jött a kipufogóból de miután bemelegedett kicsit ez elmúlt. Gondolom/remélem ez normális vagy javítsatok ki ha tévedek.

Hello darkness, my old friend...

(#62443) Grillo válasza Horvi (#62442) üzenetére


Grillo
senior tag

A füst az a távozó kondenzvíz lehetett, hosszú állás után normális.
A fényerő változása nálam a 2T robogóknál megvolt, de a Scarabeonál nem vettem észre, gondolom máshogy van megoldva a fesszabályzás?

(#62444) Ferdzsoo válasza Horvi (#62442) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ha a motor beindult az akksit jól raktad vissza.
A füst hideg motornál nekem is volt a cbf-en. Akkor van gáz ha.meleg motornál is látsz valamit.
Valsezg a generázorod jobban tölt ha húzod neki a gázt mint alapjáraton emiatt világít jobban fényszóró.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#62445) Horvi válasza Grillo (#62443) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor a füsttel kapcsolatban megnyugodtam viszont ez az erősebb fény dolog kicsit furcsa nekem. Nem emlékszem, hogy észrevettem volna ilyesmit anno de lehet csak nem figyeltem rá annyira. Max majd megkérdezem a szerelőt ha elviszem felkészítésre. Köszi a segítséget!

Hello darkness, my old friend...

(#62446) kcsa válasza Horvi (#62445) üzenetére


kcsa
veterán

Hidegen a "füst" az vízpára. Ha minden rendben :)

Generátorod pedig alapjáraton keveset tölt. Mérd meg akkun a feszültséget kis pihenő után, majd alapjáraton, és emelt fordulaton.

(#62447) Topiccsendőr válasza Horvi (#62445) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mindket jelenseg teljesen normalis

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62448) Horvi válasza kcsa (#62446) üzenetére


Horvi
őstag

Kösz szépen a választ neked is (#62447) persuader. Bár akkor az aksis dologra melyik a megfejtés? :U

Hello darkness, my old friend...

(#62449) Topiccsendőr válasza Horvi (#62448) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ket kabelt kell raraknod az akkura. Ha ebbol valamit elkurtal, szerinted beindul a motor? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62450) Horvi válasza Topiccsendőr (#62449) üzenetére


Horvi
őstag

Gyanítom, hogy nem indult volna be. Azért még össze kellett kapcsolnom két kábelt is :DD

Hello darkness, my old friend...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.