Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) AndrewTdi válasza Bogyó bá' (#62349) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ma voltam felpróbálni. Iszonyú kényelmes és tényleg fasza a minősége. És az eddigi sisakjaim L-esek voltak, ebből az M-es jobb. Be is nevezek egy ilyenre. persze nem minden színből van méretük de én is valami fehér alapon feketében gondolkodom.

(#62352) Khaosz55 válasza BoB (#62344) üzenetére


Khaosz55
addikt

Érdekes nekem egy nem túl drága LS2 Stringer sisakom van. Igaz hogy nem használtam még sokat kb 15 alkalommal viszont nekem nem volt vele problémám, hogy hangos lenne vagy dobolna a fülembe a menetszél. Lehet azért mert még nem tágult ki, nem tudom. 150 felett már van hangja de a fülembe nem annyira zavaró, igaz tartósan nem megyek olyan gyorsan. 120-is nekem teljesen jó, kiderül az idei szezonban mennyit változik majd.

Ja nekem kb L-es a sisak méretem, de én M-es méretűt vettem. Első pár alkalommal eléggé nyomta a fejemet de már betörik és így tökéletesen illeszkedik.

[ Szerkesztve ]

(#62353) Polemius válasza Kolondrum (#62339) üzenetére


Polemius
aktív tag

Azért csak óvatosan.

bogyo112 :D

Nem merem megmondani, mennyiért hoztam el Louisból Shoei nxr-t, mert megvertek... :)

(#62354) Kolondrum válasza Polemius (#62353) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ismerős.

(#62355) Bogyó bá' válasza Polemius (#62353) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

No, akkor hadd dicsekedjek én is. A sisakprojektem egyelőre csak elméleti volt, viszont a tárcsafékzár eksön nagyon jól zárult: a két akciós, nézegetett ABUS cucc közül az olcsóbbik nem rendelkezik biztonsági minősítéssel, a drágábbikat meg 6-osra taksálják. Végül egyiket sem vettem meg, viszont alig drágábban (postával együtt 11k HUF-ért) szereztem egy másik motoros fórumról egy ilyet, bontatlan gyári csomagolásban: [link] 15-ös biztonság, az akciós bolti árának 40%-áért. Tároló vászontasakkal, világítós kulccsal. :DD Ezzel egy embert egyetlen ütéssel agyon lehetne csapni, több, mint egy kiló a tömege.

Szóval ma happy vagyok! :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62356) HSM válasza Bogyó bá' (#62355) üzenetére


HSM
félisten

Ezek igen jófélék. :K Ilyen kulcsa/tokja van az enyémnek is, nagyon praktikus, jó cuccok. Az ár is nagyon barátságos volt. :R

(#62357) #79335424 válasza Bogyó bá' (#62355) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem olyan van, ami még szirénázik is. Persze csak akkor, ha előtte nem fújják tele purhabbal. :) De, nagyon hasznos feature. Láttatok már valakit tárcsazárral, lendületesen elindulni? Az ember épphogy elindul és már nincs is alatta a motor. Csúfos.

[ Szerkesztve ]

(#62358) HSM válasza #79335424 (#62357) üzenetére


HSM
félisten

Enyém is olyan. Szerencsére ez megakadályozza, hogy ne vegyem észre induláskor. :D

(#62359) Bogyó bá' válasza #79335424 (#62357) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Remélem, hogy soha nem fogom elfelejteni leszedni róla indulás előtt. :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62360) HSM válasza Bogyó bá' (#62359) üzenetére


HSM
félisten

Csinálsz hozzá valami feltűnő pórázt, amit ráakasztassz a kormányra. Esélytelen szerintem úgy elfelejteni. :N
Gyárit is kapni egy ezresért. ;) Pl.: [link]

(#62361) Grillo válasza Bogyó bá' (#62355) üzenetére


Grillo
senior tag

A világítós kulcsot irigylem :DDD

(#62362) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Valaki írt egy bukósisakos oldalt. Árulnak vagy 1000 félét. Nem találom a nevét. Mi volt az?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62363) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Nagy dilemmába vagyok, felhívott az egyik barátom, hogy az ő egyik ismerőse eladná az autójukat, ami garantáltan jó vétel ezért ő megválna a kihasználatlan motorjától, de kb holnapra ki kellene találni mi legyen. Teljesen megbízható az ember átverés teljesen kizárható. Egy 2009-es Suzuki GSF650 Banditról lenne szó, vezetett szervizkönyvvel, nincs egészen 11000Km-benne, hurric carbon sportdobbal, givi monokey doboztartó+platni, 30-erezért odaadná a hibátlan givi e55 maxia 3 dobozát is mellé. A motorról annyit kell még tudni, hogy elcsúszott vele 40-el, a gyári kipuff kilyukadt meg van egy 3cm átmérőjű horzsolás a blokk legkisebb cserélhető részén, de nem feltűnő, a többi elemet cserélték, semmi nem látszik rajta, gyakorlatilag mintha új lenne a motor. A hátsó gumi még kibír egy szezont, de kicsit kockásra van kopva ez cserélendő. Amit kér érte az 1.200.000 Ft.

Most úgy kb van rá egy 2005-ös Honda CBF600N-em, meg 300ezer ft-om. Én idén terveztem a motoromra költeni egy 60000-ft os dobozt, meg első gumit. Akkor ezeket már nem tenném meg. Neki mindegy, hogy mikor fizetem ki a motort, ha év végéig év végéig. Illetve neki sok veszteni valója nincs, ennyiért más is megvenné, de tudta, hogy nekem tetszik, meg ugye ez egy szuper túrázós motor.

Ami visszatart, hogy igazából szeretem nagyon a mostanit is, úgy elég is mindenre, meg ruházkodni akartam volna még idén, de végül is van mit húznom, egy kesztyű kellene csak. Illetve mentem vele egy kört, nagyon baba, de azért nincs meg az "akarom, nagyon kell" érzés.

Szerintetek érdemes belefogni? Kb plusz 60000Ft lenne ez a móka most. Tavaly kezdtem a motorozást, lehet jövőre ráunok. (Kétlem :D) Szeretem a CBF-et, de már 42000Km-nél tartok, ha a tavalyi 2 hónapomat veszem alapul, idén tuti belemegy még 10. Hosszabb távon lehet jobb befektetés a suzuki?

[link]

(#62364) Ferdzsoo válasza pityaa23 (#62363) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

A kérdés mivel nyújtana többet neked a gs mint a mostani cbf? Mi az amiért szerinted megérné a cserét?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#62365) pityaa23 válasza Ferdzsoo (#62364) üzenetére


pityaa23
senior tag

Dögös, van rajta plexi, meg ugye ez még egy szinte új motor. Élményben viszont nem hiszem, hogy sokkal többet nyújtana. Ezért sem tudom, hogy megérné-e ennyit költeni. Eredetileg úgy terveztem, hogy a második szezonom után úgy is kitalálom mit akarok, vagy egy 2 hengeres naked, kisebb élvezetmotorozásra, vagy valami túrásabb gépet. Illetve elsuhant ma mellettem egy Kawasaki z750, hát kinézetre arra előbb költenék plusz 600-at mint a suzukira.

Azt hiszem egyre inkább megfogalmazódik bennem, hogy nem érdemes? Végül is a kis Hondámnak semmi baja.

(#62366) Ferdzsoo válasza pityaa23 (#62365) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Megér e neked egy plexi, meg 4 évvel fiatalabb motor plusz 500k-t?
Azért egy 2009-es motort már újnak amúgy sem neveznék. 7 éves.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#62367) Topiccsendőr válasza pityaa23 (#62363) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

eloszor is, nincs olyan hogy atveres mentes. (100% ban atveres mentes. meg a szalonokban az uj motoroknal sem lehet garantalni) ertem hogy nem akar atverni, de ha nem ert valamihez, johiszemuen kur at, mert o nem tudta ezt, meg ezt.
a gyari cso negyvennel kilyukad??? hatazert na :D egyebkent nem baj, ha fetrengett a motor, de en a sportdobot rugnam le eloszor rola, es visszaraknam a gyarit.
jo uzletek mindig vannak. most nagyon rad akarjak melegiteni, de hideg fejjel szetm semmi szukseged ra. igazabol ezek a motorok teljesen egykaptafak. lesz egy fiatalabb ugyanolyanod, dragabban. ahogy erzed.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62368) #79335424 válasza Topiccsendőr (#62367) üzenetére


#79335424
törölt tag

Talán negyvennel is lehet olyan szerencsétlenül panírozni, hogy kilyukadjon a dob, de egyébként teljesen egyetértek veled.

[ Szerkesztve ]

(#62369) pityaa23 válasza Topiccsendőr (#62367) üzenetére


pityaa23
senior tag

Igazatok van, ezért is tettem fel a kérdést itt. Akkor marad a cbf. :)

Bogyó: Így van, szebb a logója is. :D

[ Szerkesztve ]

(#62370) Bogyó bá' válasza pityaa23 (#62369) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az ráadásul legalább Honda.... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62371) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#62370) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

jajjnemar.
miert kell agyonbaszni az idillt?
:D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62372) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#62355) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha már funkcionál akkor régen rossz. Ez nem több mint hamis biztonságérzet.
Tudod hogyan vitték el kolléga robogóját? Kinyitották a garázst és a kocsi mögül átrángatták a kocsi tetején. Csináltak anyagi kárt és a robogó is ment. Másik kolléga a bicaját amiből akár autót is lehet venni, még a fürdőbe is viszi nem viccelek. Mármint ha melóba van és végzett és megy fürdeni, amúgy tőle karnyújtásnyira áll. Húú hány ilyen abszurd lopást hallottam már.

[ Szerkesztve ]

(#62373) Archer válasza pityaa23 (#62365) üzenetére


Archer
őstag

Én Z750-re sem költenék plusz 600-at. Tényleg ahogy persu is mondta, elég egykaptafa típusok, ha már veszel valamit, annyi pénzért legyen érezhetően jobb valamiben. Futómű, fék ennél sem egy űrtechnika. A mostani motorodat szerintem amúgy gyorsan el tudod adni bármikor, most ezeknek nagy piaca van.

kcsa: nincs gond a BMW-vel, ha S-sel kezdődik a típus megjelölés, minden egyéb tünetre Hondát ír fel az orvos ;]

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#62374) kcsa válasza Topiccsendőr (#62371) üzenetére


kcsa
veterán

Nyugi, még pár év, és eljut a BMW-ig ;]

(#62375) emre


emre
veterán

Nem is tudom...a gsf-en van ABS? :U

;]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#62376) Grillo


Grillo
senior tag

Remélem Xaels nem volt érintve:

Fonódó

:C

(#62377) runner 125 válasza #79335424 (#62278) üzenetére


runner 125
nagyúr

Érdemes valamikor elgurulnod, HD-val is jól krúzolható, hosszú kanyarokkal teli.

Fu, annál a tónál 2009-ben voltam utoljára, az akkori barátnőmmel, de gyanítom igen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#62378) #79335424 válasza runner 125 (#62377) üzenetére


#79335424
törölt tag

"HD-val is jól krúzolható"
Mi a különbség, hogy HD -val, vagy mással? Nem minden HD chopper. Mutattam az enyémet. Sztem inkább naked és attól még, hogy elöl van a lábtartó, ugyanúgy tud szikrázni a kanyarban. Az a különbség a Dyna és a Dyna Sport között, hogy az enyémen 3tárcsa van és elöl/hátul húzó/nyomó irányban állítható telók. Szóval, ha nem is egy sportmotor, de azért elég dinamikusan lehet vele kanyarogni. Óbudán lakom, gyakran átmegyünk Visegrádra a Pilisen keresztül. Az, hogy nem szeretek "durvulni", nem jelenti azt, hogy nem tudok. :)

(#62379) Xaels válasza Grillo (#62376) üzenetére


Xaels
félisten

Ebből pont kimaradtam, de ez a Fonodó vagy ahogy a köznyelv is szokta használni Szopódó, nap mint nap próbára teszi a tűrőképességünk.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#62380) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

:DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62381) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Lassan itt az idei Budapesti Motor Show.

Milyen kedvezmények szoktak lenni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62382) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Örömbódóttá van, tegnap végre el tudtam hozni a gépem. Egy kimaradhatatlan - végre a motoron - kép is készült. ;)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#62383) Horvi válasza StoneBridge (#62382) üzenetére


Horvi
őstag

Szép darab grat hozzá! Ez egy MT-07 lenne?

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#62384) StoneBridge válasza Horvi (#62383) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Köszi!
Igen, és végre egyben. :D

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#62385) canniball válasza V.Stryker (#62381) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy rémlik tíz százalék körüli.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#62386) tikshow


tikshow
addikt

Üdv! Eléggé új vagyok, most csinálom a jogsit és éppen védőfelszerelés vadászatban vagyok. :)
Rendes Hi-Visibility - nem sima sárga vagy zöld - bőrkabát létezik, vagy csak textil kabátok vannak?

Ezt megtaláltam korábban, de ez nem 100% bőr.

[ Szerkesztve ]

(#62387) Archer válasza tikshow (#62386) üzenetére


Archer
őstag

Lehet kapni, fluorescent kifejezéssel keresd. Viszont elég drágák, jóval 100k fölött általában.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#62388) BoB válasza tikshow (#62386) üzenetére


BoB
veterán

Sokkal jobban jársz ha veszel valami értelmes láthatósági mellényt. Olcsóbban is kijössz, és bármire rá tudod húzni. Ha nagyon rászoksz a motorozásra, úgysem egy szett ruhád lesz.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62389) Ferdzsoo válasza tikshow (#62386) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én is a láthatósági mellény mellet szavazok.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#62390) tikshow


tikshow
addikt

Köszi mindenkinek a választ!

(#62391) Horvi válasza StoneBridge (#62384) üzenetére


Horvi
őstag

Egyben? Azt hogy? Megvetted a mocit és csak a vázat kaptad meg a blokkot kispórolták belőle vagy mi? ;]
Amúgy ez a sima változat? Mert ilyesmi kékes design nekem az MT-09 Tracer-ről rémlik. Nem tudtam hogy az MT-07-nek is van hasonló.

Hello darkness, my old friend...

(#62392) StoneBridge válasza Horvi (#62391) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Nem. :N Tavaly október végén odacsaptam. Amúgy lassan egy éve megvan.
Ez a "Raceblu" változat, az MT09 és a a Tracer is megy ilyen színösszeállítással. Pár új szín most bejött a 2016-os verziókhoz.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#62393) Horvi válasza StoneBridge (#62392) üzenetére


Horvi
őstag

Jhaaa értem. Akkor most öröm van hogy visszakaptad :D
Amúgy ez a színösszeállítás elég jól néz ki.
Egyébként milyen a moci? Olvastam pár tesztet is és ott elég jókat írtak róla. Csak kíváncsi lennék egy tulaj véleményére is.

Hello darkness, my old friend...

(#62394) #79335424


#79335424
törölt tag

Na, ez a szezon sem indul bíztatóan. Új fesszabályzó be, de 12.6V fölé nem akar menni a töltés. Úgy látszik, hogy nem sikerült a generátor tekercselés. Ebből tekercs csere lesz.

(#62395) StoneBridge válasza Horvi (#62393) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Naná, nagy az öröm.
Imádom. ;]
Ennél jobb kezdő motort nem is álmodhattam volna. Nagyon nyomatékos, könnyen kezelhető mindenes. Megyek vele városban rengeteget, fasza, mentem vele 2 nap alatt 850km-t, az is fasza volt.
Szinte új, úgyhogy sok baj nem volt vele, egy visszahívás volt az akku feszkábel miatt.
Utassal eleje elég könnyen beül, azon még megy a matek, hogy erősítsek valamit. Fékek jók.
A duda gombját egy kosaras tenyerével sem éred el, nem is használom, inkább dörrentek egyet az akrával. :D

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#62396) Horvi válasza StoneBridge (#62395) üzenetére


Horvi
őstag

Én is nézegettem mikor mocivásárlás előtt voltam. De aztán végül nem ő lett a befutó. Meg kicsit drágák is voltak.
Gondolom akkor a sor3-nak barátságosabb lehet a karaktere mint a sor4-nek bár én nem tudom mennyivel mert sor3-hoz sajnos még nem volt szerencsém.
Jó hát dudálni nem is kell :DD Meg kell berregtetni ahogy kollégám szokta volt mondani.
Jha, hogy jha Akrapovic.... Bocs :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#62397) StoneBridge válasza Horvi (#62396) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Csak szólok, hogy az MT-07 sorkettő. ;]
Kevered at MT09-el, az a sorhármas.
Az akra egy kötelező kellék volt rá, anélkül nem engedném forgalomba. Muzsika a füleknek. :D

Mi lett a befutó amúgy?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#62398) Horvi válasza StoneBridge (#62397) üzenetére


Horvi
őstag

Hmmm akkor benéztem. Szóval sor2. Most már ezt is tudom :D
Jó igen az akra szép és jó dolog csak azért elég drága ahogy néztem őket.
A befutó nálam végül egy Z750 lett.

Hello darkness, my old friend...

(#62399) Topiccsendőr válasza StoneBridge (#62397) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hat en meg akraval nem engednem forgalomba :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62400) pityaa23 válasza Topiccsendőr (#62399) üzenetére


pityaa23
senior tag

Meg szabad kérdezni miért? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.