Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) Bogyó bá' válasza kcsa (#62650) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi! 5*+Pinlock, cserébe "némi" zajért. Megfontolandó! :R
Megjegyzés: a zaj szempontjából egekig magasztalt Schubert C3 viszont csak 3*-os. Ja, meg több mint 100 ezer pénz. :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62652) kcsa válasza Bogyó bá' (#62651) üzenetére


kcsa
veterán

Nálam is ezek voltak a döntő tényezők. Plusz csak ez volt jó az én fejformámra az árkategóriában.

(#62653) Bogyó bá' válasza kcsa (#62652) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pont a mérettől félek, nincs hol felpróbáljam. Itt találtam boltból, számlával-garival a legolcsóbban. De próba nélkül nem merem megvenni. Anno M-es jet sisakom volt az első, az pont jó volt vételkor, aztán a szintén M-es Kappa KV-4 Jade picit kicsi (most 2 év után tökéletes, semennyire nem mozog a fejemen, de nem is szorít). Sajnos a fejem valahol M és L közötti lehet... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62654) Lomha 8V válasza FIREBLADE78 (#62635) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nem hülyeség, csak a szélére kár azt a drága anyagot fújni. Nálam a közepére megy a láncspray, a külső oldalára pedig a Brigéciol, ott nem bánt semmit. Ha tömény retekből kell kivakarni, ami nálam maximum csak motorvásárláskor fordul elő, akkor jön a petróleum-gázolaj vonal, de inkább le is cserélem rögtön.

(#62655) kcsa válasza Bogyó bá' (#62653) üzenetére


kcsa
veterán

Én is vaterán vettem, de ez már a harmadik sisakom ebből a szériából, így alig kockáztattam valamit.

Motoroázis forgalmazza, azt is megengedték pár éve, hogy utcán kiprobáljam, ha letettem az árát. Merem ajánlani őket.

(#62656) Grillo válasza kcsa (#62655) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, náluk Cabergből szerintem van minden raktáron.
Bár gondolom Zugló annyira már nem esik útba Kalocsa felől.

(#62657) Bogyó bá' válasza kcsa (#62655) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hogyhogy harmadik? Mi lett az első kettővel?! :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62658) FIREBLADE78 válasza StoneBridge (#62639) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mennyi volt? Attól,hogy Mo. 3. legnagyobb városában élek itt sincs semmilyen motoros bolt,ahol vannak rendes termékek. Nekem is bpre kell felkafacolnom. Rá kéne vennem magam,aztán neten venni külföldről.
te vetted angolból,minden simán ment?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62659) mm89 válasza -Mosquito- (#62633) üzenetére


mm89
őstag

Caberg duke? Én 60 ért vettem a neon sárgát.

#(62647) bogyo112
Nakeden használom. 120ig simán vállalható, de hosszabb útra amúgy is füldugó az ajánlott akármilyen sisakod van...
A neon szín meg nagyon király! Messziről látnak, figyelmesek is az autósok.

Nekem az nem tetszik csak benne, hogy csukott állapotban nem túl jó a szellőzése. Nagy melegben városban ezért fel szoktam nyitni az állát.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#62660) tboldi


tboldi
nagyúr

Ha valakit érdekel, holnaptól lesz a Lidl-ben biciklis sportfelső. Ránézésre ua., mint a motorosnak dedikált.

(#62661) BoB válasza tboldi (#62660) üzenetére


BoB
veterán

Itt a lidl-ben most motoros cuccok vannak. Van alsóruha is.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62662) tboldi válasza BoB (#62661) üzenetére


tboldi
nagyúr

Móváron gyerekruhák vannak/voltak most, érdekes. :D

[ Szerkesztve ]

(#62663) kcsa válasza Bogyó bá' (#62657) üzenetére


kcsa
veterán

Elsőt ~10 éve vettem, öreg, kitágult, de megvan. Másodikat kb. 5 éve vettem, de túl sokszor ejtettem le, tiszta karc volt a plexi is, gondoltam veszek plexit. Aztán megláttam hogy az új modellhez jár pinlock, és most itt tartok :)

(#62664) FIREBLADE78 válasza mm89 (#62659) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem félsz,hogy ha fekálsz nem lesz arcod?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62665) AndrewTdi válasza FIREBLADE78 (#62658) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Egyelőre még nem jött meg. Hét vége felé vagy jövőhét eleje.

(#62666) Kolondrum válasza FIREBLADE78 (#62664) üzenetére


Kolondrum
félisten

Zárt vs. felnyithatóról megy az eszmecsere? Jogos, de én a zártat nem tudom elviselni, csak ha autópályán vagyok, esetleg még kora tavasz van és jön béé a hideg.

(#62667) -Mosquito- válasza mm89 (#62659) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Én még 36-38eFt vettem,majd ~7 hónap után el is adtam.

Bob:

Hasonló inkább. Eddig mindig volt motoros verzió tavassszal.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62668) mm89 válasza FIREBLADE78 (#62664) üzenetére


mm89
őstag

A zárt és a nyitható sisakokra ugyanaz a védelmi követelmény vonatkozik. Vagyis ha zárva van akkor a zárt, ha nyitva akkor a nyitott sisaknak kell megfelelnie. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ha nyitva van akkor nem véd annyira :)

(#62667) Mosquito34
Az sima, egyszerű színű volt gondolom. Ja meg most jut eszembe, belealkudtam még egy 8k-s kesztyűt is. :)
Miért adtad el?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#62669) Polemius válasza Bogyó bá' (#62641) üzenetére


Polemius
aktív tag

Márciusban AMTS, csomó bolt kint lesz, engedmények is lesznek, haccáz sisakot felpróbálhatsz. Előtte/utána meg nézelődhetsz. Az nem jó megoldás?

Nekem Caberg Ego-m volt eddig (illetve meg van most is, csak januárban pofátlan kedvezménnyel vettem helyette mást) és az ahhoz adott pinlockkal teljesen elégedett voltam.
Más kérdés, hogy két év után kicsit recsegős, meg van ahol befolyik a víz rajta, és hosszabb úton, nagyobb tempónál már a fülem nem bírta. Kimosom a bélést, és tartalék/vendég sisaknak jó lesz egy darabig.

FIREBLADE78: Anno nekem is ez volt a bajom, azért mentem el sisakért a fent említett rendezvényre.

(#62670) -Mosquito- válasza mm89 (#62668) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ezüst volt. A műbőr nyak résznél kirepedt + zajos is volt, pedig ping pong asztal méretű plexi+MRA előtt ültem. Burgi 650 [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62671) Teasüti válasza Bogyó bá' (#62653) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Javíts ki ha tévedek, de úgy tudom netes rendelésnél - hazai forgalmazótól - van több mint egy heted elállni a vásárlástól.

(#62672) Teasüti válasza kcsa (#62663) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Éppen 5 évente ajánlott lecserélni őket amúgy öregedés miatt. :)))

(#62673) FIREBLADE78 válasza Polemius (#62669) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Na,erre mocival megyek. Mekkora engedmény szokott lenni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62674) HSM válasza Teasüti (#62672) üzenetére


HSM
félisten

Amennyire tudom, ez csak a polikarbonát héjú sisakokra vonatkozik, az üvegszálasok pl. tovább bírják.

(#62675) Czimby válasza runner 125 (#62616) üzenetére


Czimby
addikt

Tudtak azok 185 lovat is 1.6-ból a B16B blokk, nálunk ugye a B16A futott 160-al ahogy írtad.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#62676) Teasüti válasza HSM (#62674) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A gond ott kezdődik, hogy nem látom leírva a kézikönyvben, hogy pl enyém konkrétan miből készült. 5 éves gari sztem mindent elmond, ha lejár jön az utódja. :) Persze ha addig nem vágom földhöz párszor véletlenül, mert akkor elvből is cserés lesz.

(#62677) kcsa válasza -Mosquito- (#62670) üzenetére


kcsa
veterán

Ja a középső generációs (nemtom mi volt akkor épp a neve) nekem is kirepedt a nyakánál, de sem az elődje, sem az utódja nem. Ott elnéztek valamit. A plexit meg mondtam már, magasnál nekem is zajos volt, alacsonynál nem.

[ Szerkesztve ]

(#62678) Polemius válasza FIREBLADE78 (#62673) üzenetére


Polemius
aktív tag

Nyilván változó, ki mire mennyit enged, utolsó darabokra meg új modellre nem ugyanannyit fognak adni.
Ha jól emlékszem, akkor a Caberg Ego-ra 10e engedményt adtak, szóval a felutazás és belépőt fedezte a kedvezmény, és csomó sisakot felpróbáltam, hogy megtaláljam a megfelelőt. (Már olyan vörös volt a fejem, mint a rák.)
Egyébként a 2015-ösön az MT sisakokat vitték ezerrel, nem tudom miért, annyira olcsók, azért? :F
Mindenesetre úgy menj, hogy az egész napot rá tudd szánni, mert ha nem kapkodod el, 2-3 órát ellófrálhatsz csak sisaknézegetéssel-próbálgatással.

(#62679) mindkilla


mindkilla
tag

Sport-túra gumik alsóbb árszegmensében lévő típusok között lehet lényeges különbség?
120/70 + 180/55 kombót szeretnék megúszni olyan 50k huf körül, főleg munkába járni és rövidebb túrákra tavasztól őszig, kb 10.000 km-es mandátumra.
Neten Pirelli Diablo Strada és Continental Contimotion jöttek velem szembe, ezek vállalhatóak, illetve van ajánlott vétel ebben a kategóriában?

(#62680) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#62633) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Utálom amikor igazad van! :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62681) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#62680) üzenetére


-Mosquito-
őstag

:D Mesélj.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62682) dugynok


dugynok
senior tag

Üdv,

Törökbálinti Rmc Motor kerülendő...
Olajszűrőt szerettem volna venni Hiflofiltro márkát. Mondják van és elém tolnak egy natur fehérdobozos szűrőt. Kiveszem, márkafelirat a szűrőn sincs... Rákérdezek, hogy ez milyen szűrő? Mondják hiflo, még ez maradt raktáron régebbről. Mondom akkor jó régi lehet, mert én 6 éve csak zölddobozos, márkafeliratossal találkozok és nem hinném, hogy ez az. Továbbra is azt állítják eredeti Hiflo. Mondom nekik köszi, de ehhez nekem nincs bizadalmam. Nah, onnantól kezdve inkább nem minősítem a viselkedésüket.

(#62683) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#62681) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ma volt a napja, hogy Pestre (illetve előtte Szigetszentmiklósra) kellett menjek céges ügybe, így benéztem megnézni / felpróbálni az MT Optimus SV felnyitható sisakot a Futár Motorosboltba. Az M-es méretileg tökéletes rám, de az egész annyira hitvány a hajdanán fillérekért vett Kappa zárt sisakomhoz képest, hogy sírni szerettem volna. Ez csak retusált fotókon néz ki baromi jól, a valóságban a "kínainál is kínaibb" minőségű mindene. Az utcára kilépve benne 3 másodperc alatt tökig bepárásodik (nincs hozzá pinlock, de még előkészítés sem!), - ezt a Kappám is tudja ilyen időben, többek között ezért is cserélném :((( - viszont a plexijét ennek nem lehet résnyire felnyitni, csak félig vagy teljesen. Szóval guriga taknyot sem ér, és élőben még csak jól sem néz ki: sugárzik róla az "olcsóság". A történet folytatódik, de majd később, most dolgom van...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62684) AndrewTdi válasza Bogyó bá' (#62683) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Azon nem gondolkodtál még, hogy annak ellenére, hogy picit előrébb azt írtad,hogy nem adsz ki 100K-t egy sisakért, de mondjuk 90 körül megveszel egy fasza N104 Evot, az elég sokáig sisak marad. Szúnyog kolléga már több mint 75.000. km-t beletett és a pinlockon kívül nem nagyon cserélt mást.
Tudom, hogy nem kis pénz, én is mindent elkövettem, hogy 90 alatt maradjak (sikerült is), de meghálálja magát, és talán az áron kívül nem kell kompromisszumot kötni. :R

(bocs, hogy belepofa)

[ Szerkesztve ]

(#62685) Bogyó bá' válasza AndrewTdi (#62684) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na röviden a lényeg, mert most tényleg sürgős melóm van: felfújtam az orcámat, elmentem a Motoroázisba felpróbálni a Caberg Duke-ot. Az M-es ebből is tökéletes rám (pont annyira szorít, mint kell egy új bukónak), a pinlockkal semennyire nem párásodik. Sajnos M-esből nem volt egyszínű fehér (minden más színből igen... :((( ), és csak 2 hónapra (!!!) ígérték, így beújítottam egy fényes feketét, mindenféle csicsa nélkül. A színeseket nem szeretem, meg jóval drágábbak is. Hoztak egy bontatlant a raktárból, kérésemre pillanatok alatt beszerelték a pinlockot is, fizettem 53.900,- pénzt érte, de lesz*rom. (Pöttyet mínuszos lett a folyószámlám, de szerencsére tudtam kártyával is fizetni, kp-m nem volt annyi). Ez van, egyelőre rohadtul tetszik. Azt is sejtem, hogy ez az MT-nél hangosabb lesz, annak nagyon szerencsés kialakítású a fül körüli párnázása, ennek közel sem annyira. A Duke anyagminősége és kidolgozása az pont olyan, mint a Kappám volt, tehát egész jó. Evvan... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62686) AndrewTdi válasza Bogyó bá' (#62685) üzenetére


AndrewTdi
addikt

na akkor végre neked is sikerült pontot tenni erre a kérdésre. :))

(#62687) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#62685) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kiváncsi vagyok, hogy mit mondasz majd a szélzajra. Nekem ugye a Stunt-al nagyon rossz volt a tapasztalatom. Szívből kívánom neked,hogy ez jó legyen. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62688) Topiccsendőr válasza mindkilla (#62679) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szerintem egy arszegmensben nem lesz kulonbseg.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#62689) kcsa válasza Bogyó bá' (#62685) üzenetére


kcsa
veterán

Ezeket a köröket én is megfutottam, nem csodálkozom a döntéseden :)

Nem lesz annyira hangos, meglátod. Dugó kell és kész :)

(#62690) emre válasza mindkilla (#62679) üzenetére


emre
veterán

120/70R17+180/55R17 PIRELLI ANGEL FRONT/REAR 73W TL MOTORGUMI PÁRBAN 61.990 Ft

Szerintem van 1-2 jó ajánlat, érdemes körülnézni. No átnéztem, ez nem rossz ár érte, de tényleg vannak olcsóbb gumik is párban.

Itten meg vannak tesztek, lehet bogarászni. :D

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#62691) mindkilla válasza Topiccsendőr (#62688) üzenetére


mindkilla
tag

+ emre danke!

(#62692) BoB válasza emre (#62690) üzenetére


BoB
veterán

Bakker az milyen már hogy nem tudom megnézni a linkedet, mert az IP címem blacklist-elve van? (a motorgumishop-os) :DDD

Itt is lehet nézelődni: https://www.r17.hu/

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62693) Bogyó bá' válasza kcsa (#62689) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi a tippet a sisakra, meg a Motoroázisra is! :R
(Még egy fontos érv volt a Duke mellett - a pinlockon és az 5*-on kívül - hogy elő van készítve BT-s kihangosítóra. Remélem, idén is lesz a Lidl-ben, és bele is bírom majd varázsolni. Készülök az idei nagy túrákra, Transzfogaras, Transzalpina és Magas-Tátra.)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62694) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#62693) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Még egy fontos érv volt a Duke mellett - a pinlockon és az 5*-on kívül - hogy elő van készítve BT-s kihangosítóra.

Igen a gyárinak.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#62695) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#62694) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mindenesetre a hely ott van: a mikrofonnak is, a hangszóróknak is. A Kappába elég macera lett volna bármit beszerkeszteni.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#62696) kcsa válasza Bogyó bá' (#62693) üzenetére


kcsa
veterán

Bele, nekem is olyan van, csak kínából. Okosan van előkészítve a gyári helye, minden szépen passzol.

(#62697) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Szemüveghez melyik bukósisak lenne optimális,ami nem felnyitható? Szürkület után bajok vannak :)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62698) BoB


BoB
veterán

Na ma elmentem a lidl-be megnézni a motoros cuccokat.

Vettem crivit aláöltözőt, csak hogy legyen mégegy :D

Viszont ami felháborít, az a lehúzás. :(((

Crivit sisak. Minőségre nem tűnik nagyon rossznak, egy kínaitól biztos jobb. Tüv minősítéssel rendelkezik, életveszélyes csak nem lehet.
- felnyitható állú
- antibakteriális belső
- kivehető, mosható bélés
- beépített napszemüveg
- extra belső párnák a megfelelő belső méret beállításához

Általában ezekért a rendkívüli extrákért súlyos tízezreket kell fizetni. Ez 15.000 forint. Mi az anyámért szuperextra egy sisakon ezek a filléres dolgok??? Bekaphatja minden gyártó.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#62699) FIREBLADE78 válasza BoB (#62698) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem szenvednék el egy balesetet ebben a sisakban

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#62700) BoB válasza FIREBLADE78 (#62699) üzenetére


BoB
veterán

A mondandóm lényege nem ez volt.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.