Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96251) Tipcsi_1976 válasza Soma01 (#96248) üzenetére


Tipcsi_1976
lelkes újonc

Szia. Alapból van a lakásban kiépítve a nappaliban és a dolgozóban is kiállás. (Azt végképp nem szeretném, hogy ezen kívül máshol jöjjenek be a fúrás / faragás miatt, ha ez már megvan.) Tehát ha kihívom a HWR-t 12,500 Ft-ért, akkor ebből a kettőből választhatok. Azaz ennyiért átrakhatom a nappaliba a TV mögé a modemet, mert most a dolgozó sarkában jön be a net. De mondjuk ha már kábelezni kell, és a nappaliból jönne a kábel, akkor visszafelé az előszoba közepére, a folyosói előszobaszekrény tetejére (ahol 150 cm a szélesség ott van egy keskeny 40 cm-es szekrénysor) 1 falon keresztül el tudok jutni egy második routerrel, ami "erős" Wifit adhatna a dolgozónak és így a gyerek szobának is a későbbiekben. Ha marad a dolgozóban a modem, akkor viszont az előszoba közepe mint 2. router hely nem biztos hogy elég a nappalinak, mert közben van egy fürdőszoba is. A szobák között úgy oldható meg, hogy falat fúrok és viszem a LAN kábelt mondjuk az előszobába, illetve egy hosszabbítóval viszem a 2. routernek a tápot. Ha lehet ezt elkerülném, de ha ez a jó megoldás akkor 1 falat mondjuk bevállalok. Gyerekszobába elég a Wifi. Ahogy látom most a TV stremelésnek lenne a jó a kábel illetve az Xboxnak (Bár Xboxot ritkán használjuk.) Nappaliban van most több eszköz, ott van a két gyerek és ott vagyunk a legtöbbet. A dolgozóban én levelezek és hetente 1-2 alakalommal Wetransferezek fel csak 3-500 MB fájlokat (ami nem is annyira nagy), de szerintem annak elég az erősebb Wifi is talán. Lehet ki kellene próbálni valami erősebb routert, (ami aztán mesh is lehet a későbbiekben) vagy a már leírt módot, hogy a nappaliból jöjjön a net, vagy ezt a kettőt így együtt.... vagy passz....Itt tartok most. Nem azt mondom, hogy a pénz nem számít, de ha pár tízezer Ft-al drágábban komfortosabb, stabilabb megoldást kapok, akkor az lesz. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#96252) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Ide irányítottak, itt is feltenném a kérdésemet.
Technikai segítséget szeretnék kérni.
Adott egy 200 -as sebességű internet, ami egy Arris típusú modemen, egy TP link WDR3600-as routeren , és 5 méter cat 5-ös kábelen jut el a laptopomig.
Az arris modemen közvetlenül mérve átjön a 200 Mb/sec, de a router, és az 5 méteres kábel végén, már csak 35 Mb/sec-et mérek.
Szerintetek mi a gyenge láncszem, ami miatt lelassul a netem?
A router, vagy az 5 méteres cat 5 kábel?
Segítségeteket előre is köszönöm szépen.

(#96253) Alex91 válasza balazs1956 (#96252) üzenetére


Alex91
félisten

A kabelt egyszeru ellenorizni, masik kabellel kell merni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96254) woodworm válasza balazs1956 (#96252) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem nem a problémával irányítottak ide, hanem az egyik hozzászólásodban véleményt kértél vásárláshoz.

(#96255) mikk2000 válasza balazs1956 (#96252) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha az 5 méteres kábel végén 35Mbit/sec-et mérsz, akkor szerinted a router ebből mit tud kihozni? nyilván a kábel szar/sérült vagy szar a csatlakozó rajta, vagy rosszul lett bekötve.

(#96256) tha_answer válasza balazs1956 (#96252) üzenetére


tha_answer
őstag

A fizikai linksebesseged mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#96257) Alex91 válasza Tipcsi_1976 (#96251) üzenetére


Alex91
félisten

Nappaliba tetetnem a kiindulopontot, ide egy ilyet: [link]
Aztan 2 db node AiMeshben jol elhelyezve a gyerekszoba, dolgozo ellatasara: [link] A lenyeg, hogy oda kell oket tenni, ahol a masiktol meg eros WiFi-t kapnak.

Vagy ami meg jobb megoldas, ebbol 2 db: [link] . Mondjuk netedhez overkill, de a wifi meshez jobb megoldas a tri-band miatt… Vagy ez: [link] , szinten 2 db. Olcsobb, kicsit gyengebb, de a netedhez ez is eleg lenne, es tri-band szinten.

Esetleg egy ilyen: [link] , ami a villamos halozaton kapcsolodik egymashoz, de ehhez jo aramhalozat kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96258) tha_answer válasza Tipcsi_1976 (#96246) üzenetére


tha_answer
őstag

Mennyire uj haz? Pontosabban mennyire uj a villamoshalozat?
Koaxkabelek vannak?

(#96259) balazs1956 válasza woodworm (#96254) üzenetére


balazs1956
senior tag

A vásárlás/vagy nem vásárlás, és a probléma lényege ugyan az.
Hogyan tudok javítani a helyzeten, illetve, hogy a régi TPlink modem lehet-e a szűk keresztmetszet.

(#96260) balazs1956 válasza tha_answer (#96256) üzenetére


balazs1956
senior tag

Láma vagyok, úgy hogy légy szíves fejtsd ki , mit jelent ez, és hol kell megnéznem.
Köszönöm

(#96261) Tipcsi_1976 válasza tha_answer (#96258) üzenetére


Tipcsi_1976
lelkes újonc

2007-ben épült, tehát 15 éves most. (Valószínűsítem hogy koax kábelek vannak, merthogy azt látok a fal és a router közötti 1 méteren.)

(#96262) balazs1956 válasza mikk2000 (#96255) üzenetére


balazs1956
senior tag

Lehet félreértelek, de a modemből 50 cm-es vezetékkel 200 mb/secet mérek, de a modem-50cm vezeték -router-5 méteres vezeték végén mértem a 35 mb/sec sebességet.
Nem értek hozzá, de úgy gondolom, ha rossz lenne a vezeték, akkor egyáltalán nem működne az internet.(lehet rosszul gondolom)
Kábelteszterrel ellenőriztem, és elvileg helyes a bekötési sorrend.
A kábelhibát könnyen ki tudom szűrni, de a leglényegesebb kérdés, amiért ehhez a fórumhoz fordultam, hogy a TP link WRD3600 lehet-e a szűk keresztmetszet, illetve lehet-e beállítási gond.
Köszönöm előre is a segítségeteket

(#96263) tha_answer válasza balazs1956 (#96260) üzenetére


tha_answer
őstag

(#96264) tha_answer válasza Tipcsi_1976 (#96261) üzenetére


tha_answer
őstag

Koaxon hasznaltok barmit? Megy koax a tvhez?
Moca 2.5 adapter tud 2.5gbitet koaxon es akkor elvileg furnod sem kell meg meshel sem szarakodni es lesz 2.5gbit kabeled.
https://www.duckware.com/tech/wifi-in-the-us.html#improvespeed

https://mocalliance.org/MoCA2.5/index.php

[ Szerkesztve ]

(#96265) Tipcsi_1976 válasza tha_answer (#96264) üzenetére


Tipcsi_1976
lelkes újonc

Igen, koax jön a falból és az megy a modembe. (Bp. XVI. kerület, HWR, itt ez van.)
A TV-be is koax megy, bár nem nagyon nézzük, de ez most részletkérdés.

[ Szerkesztve ]

(#96266) tha_answer válasza Tipcsi_1976 (#96265) üzenetére


tha_answer
őstag

Elhisszuk bemondasra is. :)
Kellene a koaxkabelezes tervrajza, de az nagyon, es akkor el tudod donteni hogy meger-e annyit h kihagyd a furast. Az meg lenyeges h moca nem szimmetrikus, ertsd osszesen van ~2.5gb savszeled, de legalabb kabeled van.

https://youtu.be/XeqbkfColRg

Ps: a koax fali csatlakozo mellett ami felig van a kepen az nem rj45 ugye? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#96267) Tipcsi_1976 válasza tha_answer (#96266) üzenetére


Tipcsi_1976
lelkes újonc

Ez egy társasházi lakás, nincs a kábelezésről rajzom, csak azt mondta Hwr hogy kérhetem másik szobába is a modemet. Pl. nappali.

(de az telefon lenne, de sosem volt itt vezetékes telefon, szóval passz hogy belül mi is van benne...)

[ Szerkesztve ]

(#96268) tha_answer válasza Tipcsi_1976 (#96267) üzenetére


tha_answer
őstag

A lakasban kevo koaxpontok "direktbe" vannak kotve egymassal vagy kulon kulon befutnak vmi kozpontba? Azaz tudsz fuggetlen koaxhalot letrehozni?

[ Szerkesztve ]

(#96269) Tipcsi_1976 válasza tha_answer (#96268) üzenetére


Tipcsi_1976
lelkes újonc

Úgy gondolom hogy a lépcsőházba futnak ki, és nincsenek egymással direktbe kötve.

(#96270) tha_answer válasza Tipcsi_1976 (#96269) üzenetére


tha_answer
őstag

Akkor errol ennyit. Cat7 kabelezesre felkeszulni, vegulis csak egyszer kell jol megcsinalni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#96271) mikk2000 válasza balazs1956 (#96262) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem értesz fele, de én csak arra tudok válaszolni amit írsz, és nem ezt írtad először, 50cm-es vezetékről szó sem esett.

Nem értek hozzá, de úgy gondolom, ha rossz lenne a vezeték, akkor egyáltalán nem működne az internet.(lehet rosszul gondolom)

Nem így van, pont hogy a nem megfelelő sebesség jelzi a bajt.

Mi az ISP-d? (az internet szolgáltatód)

Dugd be a modembe direkt azt az 5 méteres kábelt (ha megoldható) és annak a végén mérj speedtestet és hogy az mennyi azt írd le, a cat5 sima 100Mb/s körül fog tetőzni. (Ha az a kábel mozgatható, akkor vegyél min cat5e kábelből 5 méterest.)

Ha más nem próbálj másik vezetéket (rövid, és min 5e) vezetéket a routerbe dugni és úgy mérni sebességet. Újabb routerek kiírják mennyi a connection speed, úgy látom a tied még nem tud ilyet.

Adott egy 200 -as sebességű internet, ami egy Arris típusú modemen, egy TP link WDR3600-as routeren , és 5 méter cat 5-ös kábelen jut el a laptopomig.

Laptopba nem szoktak direktbe kábelt dugni, de ha neked jó a kábeles kapcsolat, akkor mi szükséged routerre? :)

Amíg a router ethernetén a sebesség nem éri el a megkívántat, addig a wifivel tökölni sem érdemes, de annyit el tudok mondani, hogy maga a routered ránézésre wifin sacc 100-150Mb/s-nél tetőzhet, ami jó hír 5Ghz-et is tud (persze ha a fogadó eszköz is tudja). Biztonsági és egyéb okokból nem ártana a routeren fw-t frissíteni, ha tudod mit csinálsz (tehát be tudod állítani majd hogy legyen interneted), lehet a sebességen is segítene, ha más nem az fw frissítés után amúgy is kötelező factory defaults, ami a beállítások alaphelyzetre hozása.

Hogy került hozzád az a router, használtként vetted? Előző helyen ment normális sebességgel nálad?

(#96272) tha_answer válasza tha_answer (#96270) üzenetére


tha_answer
őstag

Tipcsi_1976
Illetve van egy pofon egyszeru megoldas ha herotod van a kabelezestol:
fizess elo mindket helyen. Seriously.
Elonye is van:
Igy lesz ket fuggetlen halozatod es ha vmit hazahoznak a tobbiek akkor nehezen maszik at a gepedre, nem fog nekik szakadozni semmi ha eppen nagyban masolsz, stb. :))

[ Szerkesztve ]

(#96273) jerry311 válasza Tipcsi_1976 (#96269) üzenetére


jerry311
nagyúr

PowerLine tényleg kizárva?

(#96274) TOZ válasza Tipcsi_1976 (#96265) üzenetére


TOZ
addikt

Tutti nincs Telekom optika? :F A kerületben elég sok helyen van. :F
Én is szopta ezzel a hwr csodával, tök véletlen derült ki, h amúgy itt a házban az optika a T-től :W

[ Szerkesztve ]

(#96275) Tipcsi_1976 válasza tha_answer (#96272) üzenetére


Tipcsi_1976
lelkes újonc

Igen, de ehhez két net előfizetés kellene. Az meg pénzügyi okokból hosszú távon nem jó.... Ha kell akkor kábelezek, de ez tégla lakás és azért nem annyira nagy, így talán lehetne más megoldás is.... Mesh vagy erősebb router és jelerősítő vagy a nappaliba menne át a modem... De ettől még nem tudom hogy pontosan mit vegyek, laikus vagyok és nekem ehhez képest túl sok a variáció...

(#96276) balazs1956 válasza mikk2000 (#96271) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a fáradozásodat!
Hét végén leszek újra az eszköz közelében, akkor tudok próbálkozni.
A laptopot azért használom kábellel, mert 2 fal van a router és a laptop között.
A router a telefonok miatt kell, meg néha a teraszon használom.
A szolgáltatóm a Vidanet kft
A routert anno újonnan vettem, Budapesten az UPC, hálózatán használtam, hiba nélkül, de amikor megjött az új vodafonos fehér álló modem(router) az sokkal jobbnak bizonyult.
Az 5 méteres kábelt teljesen laikusként magam eszkábáltam össze, mert a mesterek több hónapos határidővel dolgoztak...Arra sosem gondoltam volna, hogy ha jó a sorrend, a teszter is rendben villog, :) , akkor lehet még probléma a jelátvitellel.

(#96277) Tipcsi_1976 válasza TOZ (#96274) üzenetére


Tipcsi_1976
lelkes újonc

Eddig katasztrófa volt a T-csoport itt nálunk, de pár hónapja eszkábáltak valamit, megnézem... viszont tegyük fel van T-csoport optikai net. Az mitől lesz nekem jobb a korábban ecsetelt, adott adott problémámra? (Dolgozóban is és a nappaliban is net a lakásban.... mert alapvetően nem a net sebességével van gondom, inkább azzal, hogy mindenhová elérjen.)

[ Szerkesztve ]

(#96278) jerry311 válasza Tipcsi_1976 (#96275) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#96279) tha_answer válasza balazs1956 (#96276) üzenetére


tha_answer
őstag

A kepen levo modszerrel nezd meg fizikai linket es akkor okosabbak leszunk.

[ Szerkesztve ]

(#96280) tha_answer válasza Tipcsi_1976 (#96275) üzenetére


tha_answer
őstag

Az a baj h nem tudjuk Neked elore megmondani a helyszini hullamterjedest...
Tehat ajanlhatunk itt Neked barmit, konnyen lehet, hogy a legvegen kompromiszzumokkal fogsz tudni netezni csak es elkoltottel 60ezret olyan eszkozokre amik el fognak avulni.

En tennek egy probat a szolgaltatonal hogy felezzek meg a csomagot a ket modem kozott es fizetsz annyit pluszba mint amennnyiert plusz set top boxert szoktak adni. pl 500 huf havonta. Regi huseges ugyfel vagy, nem tervezel valtani 5g modemre, de... szal pirits rajuk :D

A lakas vezetekelesi terveit meg nezegetnem erosen, hogy ne furjak semmibe illetve hatha van kabelcsatorna a cat7es kabelnek.

[ Szerkesztve ]

(#96281) tha_answer válasza Tipcsi_1976 (#96277) üzenetére


tha_answer
őstag

Semmiben. Sot akkor biztosan furhatsz. :D

(#96282) balazs1956 válasza tha_answer (#96279) üzenetére


balazs1956
senior tag

Fél órát kerestem, de nem jutottam el a fenti képhez. Windows 10-es op rendszert használok, gugliztam meg minden de sehol nincs :(

(#96283) tha_answer válasza balazs1956 (#96282) üzenetére


tha_answer
őstag

https://youtu.be/ztDRVq3ODdA

(#96284) balazs1956 válasza tha_answer (#96283) üzenetére


balazs1956
senior tag

:R :R
hétvégén megnézem

(#96285) Tipcsi_1976 válasza jerry311 (#96278) üzenetére


Tipcsi_1976
lelkes újonc

Köszi. Ezt nem ismertem. Ez akár jó is lehet, ha nem szeretnék fúrni és faragni. Viszont ezeket a cuccokat (powerline) még úgy sem ismerem. Ebből mi lenne jó nekem?

(#96286) jerry311 válasza Tipcsi_1976 (#96285) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kb. bármi, aminek tetszik a sebessége. Illetve van ebből WiFi hatótáv növelő is, amikor az egyik egységbe bemegy a kábel, a másik meg WiFi-s (és van rajta Ehternet is persze).

Vagy egyik sem, ha nagyon elbaszott az elektromos hálózat és emiatt lassú, vagy nem látják egymást.

[ Szerkesztve ]

(#96287) Tipcsi_1976 válasza jerry311 (#96286) üzenetére


Tipcsi_1976
lelkes újonc

Jelenleg 250 Mbit csomagom van. Ez egyébként megfelelő nekem. Ezt a cuccot rádugom a dolgozómban lévő modemre/routerre és a másik powerline-t pefig a nappaliba? Aztán a másik után is rakok egy wifi routert (vagy ha van ebből wifis az lenne a legjobb) és mondjuk a tv és a konzol mehet így kábellel a routerről és a gyerekek ipadje meg a router (vagy a cucc) wifijéről? Így kell kb. Elképzelni? Azt hogy milyen az elektromos hálózat nem tudom, de 15 éves a ház, és a vállalkozásom miatt most kellett elektromos felülvizsgálat, ahol nem találtak problémát a hálózatban. Tehát annyira elvileg nem lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

(#96288) jerry311 válasza Tipcsi_1976 (#96287) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kb. ahogy írod, de érdemes olyat venni, ami nagy sebességre képes, mert a helyi elektromos hálózattól függ, hogy mennyi marad belőle. Kb. mint a WiFi csak azzal ellentétben ez simán átmegy a falon, viszont az elosztókat és kismegszakítókat nem szereti annyira. (Lásd PH! tesztek)

Ha csak Ethernet csatlakozóst vásárolsz, akkor nyilván kell utána valami WiFi (ha WiFit is akarsz). Ha meg WiFiset, akkor be kell állítani kb. mint egy WIFi routert.

(#96289) Alex91 válasza Tipcsi_1976 (#96287) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , bar mar linkeltem egyszer… Tudom, nem olcso, de most vagy elkoltesz egy valag penzt xarokra, vagy egyszer kiadsz jo sokat egy normalisra. Penzben ugyanott leszel, csak az egyikkel folyamatos xopas lesz…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96290) Tipcsi_1976 válasza Alex91 (#96289) üzenetére


Tipcsi_1976
lelkes újonc

Szia. Köszönöm a linket. Folyamatosa szívást senki sem szeretne (én sem). Nem az árral van gondom, bár költeni senki sem szeret. Viszont a Mesh-el való fúrást/faragást is ha lehet kihagynám. Most arra hajlok, hogy amit Jerry311 ajánlott: Powerlink. Wifis. És talán megfordítom a netet úgy, hogy a nappaliból jöjjön be, így ott inkább a lakás közepén lenne egy normális routerrel (vagy Wifis powerlinkkel). És a dolgozómba winném el a powerlink hálózaton. Itt persze még mindig nem tudom, hogy pontosan milyen powerlinket, illetve a nappaliba jó lesz-e egy wifis powerlink vagy inkább egy erősebb wifis routert vegyek és akkor oda elég egy sima powerlink, aztán a dolgozómba pedig egy wifis + LAN-os és akkor az asztali gépem LAN-on lenne és valami Wifis net jutna ide is "hátra".

[ Szerkesztve ]

(#96291) Alex91 válasza Tipcsi_1976 (#96290) üzenetére


Alex91
félisten

Ez is powerlinkes, ha mar arra szeretnel menni... Es Mesh is, a masik megoldas meg nem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96292) kpityu2 válasza Alex91 (#96291) üzenetére


kpityu2
őstag

Powerlink backhaul-os Mesh. Mik vannak. :Y

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#96293) Alex91 válasza Alex91 (#96291) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, es ennel nem varialnam meg a modem helyet se. Egy menne a dolgozoba, egy a nappaliba.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96294) tha_answer válasza Tipcsi_1976 (#96290) üzenetére


tha_answer
őstag

Ha powerline a legszinpatikusabb akkor se art megnezni a kabelterveket.

"d) OK to Bad: Powerline Ethernet: If you need wired Ethernet, but find it impossible to run a CAT5/6 cable, give powerline ethernet a try. Plug in one next to your router. Plug the others (yes, many are possible) exactly where they are needed. Look for 1000 Mbps (or higher) adapters. Actual throughput ranges from 20 Mbps to 300 Mbps for these devices (and you won't know until you install and test). And depending on what you need/want, that may be acceptable, or horrible. So why mention powerline if it is potentially so bad: (1) because acceptable speed depends upon your situation and (2) powerline is cheap. So if you get the speeds you need remotely (even if slow) -- job done. If both powerline adapters are on the same circuit breaker, you can expect fast speeds. But as soon as powerline adapters are put on different circuits, which for most use cases is almost guaranteed, throughput may drop substantially.

TIP: Plug powerline adapters directly into the wall outlet (don't use power strips). "

https://www.duckware.com/tech/wifi-in-the-us.html#improvespeed

Szvsz meg mindig az a legolcsobb es legegyszerubb, leguzembiztosabb ha beszelsz a szolgaltatoval ,hogy ket modem kozt megosztja a savszelt egy plusz stb havi dijaert.

[ Szerkesztve ]

(#96295) Tipcsi_1976 válasza Alex91 (#96293) üzenetére


Tipcsi_1976
lelkes újonc

Szia. Azt nem láttam hogy ez Poweink és Mesh is. Igen, így nem kellene a bejövő helyet variálni. Megnézem hogy ez mit tud. Köszönöm,ez is jó lehet.

(#96296) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Vodafone mobil nethez vennék egy TP-LINK MR6400-as routert.
Felhasználási cél az lenne, hogy 2db kamera csatlakozna wifin hozzá, és időnként távolról rá tudjak nézni a kameraképekre.
A routert egy szigetelt kötődobozban helyezném el.

Ajánlott ez a típus?

(#96297) Colinka válasza Soma01 (#96249) üzenetére


Colinka
tag

Megrendeltem :) Ha nagyon nem lesz használható még igy se akkor a fene megeszi az egészet :D

(#96298) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A TP-Link AX23 mennyire ajánlott 1000-es digihez?

Vajon mennyire limitálja LAN-on a torrent sebességet?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#96299) woodworm válasza Bici (#96298) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanaz a soc van benne, mint a 860l-ben, max wifiben lenne előrelépés. Ráadásul szerintem visszalépés a tplink felülete a padavanhoz képest.

(#96300) Soma01 válasza Tipcsi_1976 (#96295) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem felesleges ennyit szánni rá. Keresni kell egy jó, legalább 1000-es powerline-t (Áramköri jeltovábbító készletet :) ) és a Mesh meg két routerrel legyen inkább megoldva.
Powerline kb. 20e pl. [link]
Routerek kb. 40e + 20e (amiket fentebb már ajánlottak)
és bőven meg is vagy. A fő router mehet oda hozzád, a net is maradhat ahol van. A powerline-al kiviszed a nappaliba a "netet" és ott ráteszed a másik (olcsóbb) routert. Így lesz Mesh is és ha veszel még egy darab powerline-t, a gyerekszobában is lehet vezetékes net, ha kellene.
A nappaliban lévő router adóteljesítményét még lehet, hogy vissza is kell majd venned.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.