Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96101) Dr.NX válasza vviktor1978 (#96100) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye. Erre a célra szolgáló topikok:
Router gondok
Otthoni hálózat és internet megosztás
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Asus routerek

Elfogadom a sütiket.

(#96102) vviktor1978 válasza Dr.NX (#96101) üzenetére


vviktor1978
csendes tag

Elnézést erre nem figyeltem!

Erre a topicra is lenne kérdésem. Asus RT-AX89X vagy Synology RT6600x lenne jobb választás?

(#96103) Coli56 válasza Gubek-Einste (#96098) üzenetére


Coli56
csendes tag

Egy ~100nm-es iker- és családiházas övezet, se nem közel, se nem messze nem vannak egymástól a házak. Téglafalak vannak, földszintes, 4-5db 2.4G-s AP-t látni. 3-4 kliens, jelenleg nem igazán tudnák kihasználni, de később 5G-sek lennének majd. Minden wifiről van és lesz használva. 1gigabites DIGI a net, és kb. ennyit szánok rá amennyibe ezek kerülnek 15-18 ezer.

Igényem routerrel szemben csak annyi, hogy stabil, megbízható legyen, minnél gyorsabb, amennyire lehet up-to-date technológiailag.

[ Szerkesztve ]

(#96104) Gubek-Einste válasza Coli56 (#96103) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami ajánlott lenne az az Asus AC57Uv3/AC65P/AC85P vagy a Xiaomi AX1800 ami befér 20k alá.
Az AX-es eszközök 20k felett vannak még.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96105) #70211840


#70211840
törölt tag

Sziasztok.
Jelenleg egy AC65P routerem van gigabit internethez. Viszont szeretnék VPN-el kapcsolódni a netre a router-el, de nem OpenVPN-t használva.
Tudnátok ajánlani olyan router-t, ami nem drága és WireGuard képes és ki tudom használni a VPN-em ~500-600MBit/s tempóját?

[ Szerkesztve ]

(#96106) tthom válasza MaCS_70 (#96090) üzenetére


tthom
senior tag

Köszönöm!

(#96107) Patice válasza #70211840 (#96105) üzenetére


Patice
nagyúr

Gyári router nem nagyon van, ami WireGuard képes.
Egy kivételt ismerek: a NetGate, ami pfSense+t használ és gyárilag felrakható plugin-ként a WireGuard.
Az áruk és a beszerezhetőségük egy következő téma.
PfSense-t lehet telepíteni pl. kis fogyasztású PC-re is, csak kell egy kis fogyasztású hardver hozzá, akár külön hálókártyával.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#96108) Multibit válasza Patice (#96107) üzenetére


Multibit
veterán

... vagy a rokonság :) Deciso
Persze az ára ennek is "problémás" :((

(#96109) #70211840 válasza Patice (#96107) üzenetére


#70211840
törölt tag

Tudtommal a Mikrotik router-ek tudják ezt és gyárilag megtalálható az újabb RouterOS-ben.
Illetve Asus router-ek esetében a 3.0.0.4.388.20000 FW utáni verziókban is megtalálható.
Használnék a jelenlegi router-hez OpenWRT-t, abban is van elméletileg WireGuard, de ekkor ugrik a HW NAT és ugyanott vagyok. Wifi amúgy nem is lenne fontos, mert egy Mikrotik 5GHz AP szektorsugárzót használok. Viszont dedikált hardver kellene és biztosan erős NAT/WireGuard sebesség.

Asus weboldalról kimásolva:
"Prepare
WireGuard® is only supported on the firmware version later than 3.0.0.4.388.20000. For Supported models, please refer to https://asus.click/vpnfusionmodel (You can find the support model list at the bottom of this page)."

* ASUSWRT 2022 Supported models:
ZenWiFi XT9 , GT-AXE11000 , RT-AX88U , RT-AX86U , RT-AX86U Pro , RT-AXE7800

[ Szerkesztve ]

(#96110) woodworm válasza #70211840 (#96109) üzenetére


woodworm
veterán

Nem feltétlenül felejtős a hwnat openwrt-n. Ami biztosan nem fog menni, az az 500-600 Mbit (pláne olcsón).

(#96111) TOZ válasza #70211840 (#96109) üzenetére


TOZ
addikt

Ha AX86U akkor a AX86S is jatszik, nem? Az "csak" 50 pár ezres kategoria.

Az erőviszonyokat nem tudom (csak a WG miatt nem raktam fel 86S-re a beta fw-t), de nalam egy DS220+ NAS-on (Intel Celeron J4025 proci) keresztul a 1000/1000-es net 300/300 korul megy WG-vel.

Szerk.:
AC65P-re entwarrel nem lehet felhaxolni WG-t esetleg? mondjuk attól még nem lesz egy erőművész a cucc, de lehet OpenVPN-nél jobban teljesít.

[ Szerkesztve ]

(#96112) Patice válasza #70211840 (#96109) üzenetére


Patice
nagyúr

Mindig tanul az ember… :R
Igen, gyors VPN-hez kell az erős HW, azt meg nem adják olcsón.
Én már elengedtem a gyári router megoldásokat itthon, PC alapú eszközt használok már egy ideje.
AP-ok persze gyáriak nálam is (TP-Link EAP610-esből kettő).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#96113) Aranygyerek


Aranygyerek
aktív tag

Sziasztok.
Az a kérdésem, hogy telepítettünk itthon +1 számítógépet .A nettet kellene megosztanom ami a probléma, hogy a router helye fix, a wifi nem látható a pincéből és a kábel csatorna a mostani gépem mellett indul a pincébe. A mostani kábelre kellene valamit rákötni ami legalább ketté ,később a várható online oktatás miatt három felé osztja a nett elérést. Nem tudom ,hogy egy router ,vagy egy switch lenne a megoldás? Router esetén a wifi lefedettség javítása sem lenne hátrány.

Privire válaszolni illik.

(#96114) einstein válasza Alex91 (#96082) üzenetére


einstein
senior tag

+ #96083 MaCS_70
Köszönöm a válaszokat!

Lementem laptoppal + inSSIDer programmal a pincébe. Ez egy kis helyiség, tehát nagy különbségek nem lehetnek a jelerősségben. Az inSSIDer -85 dBm körül mutatja a jelet, a lejárat felé talán egy kicsi jobb, a másik oldalon talán egy picit rosszabb.

A laptop még simán látja a hálózatot, de a beltéri egység már nem tud hozzá csatlakozni. (érdekes., hogy eddig hónapokig többé-kevésbé működött), a telefonom is időnként látja a wifit, időnként nem ...

Kérdés akkor, hogy ezt a jelet képes-e egy lenti router / repeater felerősíteni ? Itt tényleg nem számít a sebesség, ami viszont szükséges, hogy ugyanahhoz a hálózathoz csatlakozzon a lenti egység, mint pl a telefonom, mert elvileg csak így tudom telefonról vezérelni. Ez a repeater miatt kérdés, hogy az tudja-e ezt.

Köszi!

(#96115) Alex91 válasza einstein (#96114) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , lehet, hogy egy ilyen eleg lenne... Egy halozat lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96116) dudika10 válasza einstein (#96114) üzenetére


dudika10
veterán

Ha eddig mukodott...
Biztos ami biztos lemennek a telefonnal, csinalnek egy wifi hotspotot es megneznem, hogy arra csatlakozik-e az eszkoz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#96117) WiZARD


WiZARD
addikt

Új családi házamba kell wifit csinálnom. Monolitvasbeton födémek, szóval emeleten 5ghz wifiből semmi se látszódik, a 2.4 ghz-néhol gyengén megy.
Kábelezve van majdnem mindenhova, szintenként 1-1 AP-vel gondoltam megoldani a témát.

Tplink EAP653/615 -öt néztem. Ezekhez kell vezérlő, vagy anélkül is működik? (máshol használok 1 db Omada AP-t vezérlő nélkül) De jöhet más tipp is.
615-nek lényegében a nappalit+teraszt kellene lefedni, ha kertben még látszik az se baj.
Itt mennyire lehet gond, ha csak úgy tudom feltenni, hogy lényegében oldalra lesz tőle a felhasználó, nem pedig szemben? (vésve felmegy persze szembe is)

653 meg az emeletre menne (70m2), kb középre.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#96118) tylerddd válasza MaCS_70 (#96091) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi!
Nekem a router annyira kell, hogy csinálok egy 2,4-es és egy 5-ös hálózatot, nevet adok neki, jelszavazom, esetleg MAC-szűrést csinálok és ennyi. Nem igazán babrálok, állítgatok semmit, ha alapjáraton kiszolgál. A 66U-ba azért fektettem be, mert nagyon stabilnak írtátok itt és mindenhol, ez tökéletesen lefedte a két frekvencián a 100nm-es tégla kertes házat. (A korábbi tizenezres TP-Linkeket rendszeresen újra kellett indítani, vergődtek sokszor, meguntam.) Ja, és hosszabb ideig kihúzott a csávából, amíg nem volt rendes vezetékes netem, mert a 4G sticket tudta osztani.
Amikor bejött az optikai net, kaptam egy Sagemcom ONT-ot, ami ugye router is, AX-es is, teljesen korrekt módon működött. Így az Asus-t elcsomagoltam. Most meghalt a Sagemcom és kaptam egy másik készüléket ugyanettől a gyártótól, de ez már csak AC-s és sajnos közel sem biztosít olyan jó lefedettséget, mint az Asus vagy az előző Sagemcom. Ezért kellene most router, amiben agyalok:
- 1db AX58U, amit írtál
- 2db RT-AX1800U, ami AiMesh-ben menne
- egy 2db-os ZenWifi AX Mini XD4 pakk (ez mondjuk már árban húzós, de még akár bevállalnám)

Esetleg ezek tudatában javaslat, ötlet, segítség, hogy mit lenne érdemes? Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#96119) lord_devil


lord_devil
tag

Sziasztok!
TP-Link Archer C6: ha Nat Boost be van kapcsolva lassú a net (vezetéken). Felszalad a sebesség majd visszaesik, a végén 100Mbit sincs. Más esetleg tapasztalt ilyen problémát?

(#96120) Gubek-Einste válasza Aranygyerek (#96113) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha csak vezetékes csatlakozási pontok számának a növelése a cél akkor elég egy sima switch is, ha kell wifi is akkor egy akár milyen router is megteszi.
Milyen típusú a jelenlegi router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96121) Gubek-Einste válasza WiZARD (#96117) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lehet ez az elgondolás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96122) Gubek-Einste válasza tylerddd (#96118) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- 2db RT-AX1800U, ami AiMesh-ben menne
Én személy szerint erre szavazok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96123) Gubek-Einste válasza lord_devil (#96119) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96124) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok,

4G routert keresek, 30K ársávban.
Nem kell ethernet port, wifiről menne alapvetően.
Eddig az Asus 4G N12 B1-el szemeztem. Még néztem a TP link MR100-t és MR 6500-t (nem igazán látom mi a különbség a 2 között a 4portot leszámítva).

Most iphone-ról osztok netet a gépnek kábelen amivel 80mbps-et mérek, de őszintén félek, hogy ennek a közelébe sem lesz egyik router sem. Elgondolkoztam hogy a régi galaxy S8-amat befogok állandó routernek.

Ti hogy látjátok, mit választanátok a helyemben, akár routerek közül vagy a telefon vs routerek témában? ezek lte cat4es routerek az S8 meg cat10+.

Előre is köszönöm.

(#96125) Gubek-Einste válasza Reinkz (#96124) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen jobban megéri dedikált eszközt használni a célra, a mobilos megosztás csak ideiglenes használatra való.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96126) hurjup válasza Dr.NX (#96066) üzenetére


hurjup
csendes tag

Elvben a kinai kivitele okosithato, a nemzetkozi kiadas nem. Epp most bujom a forumokat, mi is van.
Gshopper 40 ajroert adja, ingyen futarral.

(#96127) hurjup


hurjup
csendes tag

Sziasztok!
Igy 2022 masodik feleben milyen routert ajanlanatok az alabbiak ismereteben?
- Digi FTTH -> 1000-es LAN portok, legalabb 3
- Legyen okosithato (openwrt), a stock firmware-ben tapasztalati alapon nem bizom
- ha USB port is van rajta, nem fogok megharagudni.
- A wifi6 nem must have, az en felhasznaloi stilusom mellett inkabb csak gimmick. Mesh-ben sem gondolkodom egy ideig.
Jelenleg egy fekete es feher xiaomi ax1800-am van (cserelgetem oket). Jo hardver, pocsek szoftver, sosem lesz ra openwrt. Hiaba tortem be ra es piszkaltam fel, nem lett sokkal jobb. (Amikor a Digi b*zizik valamit es ujrakapcsolodik a modem, sulyos esetben egy oraig nincs net. De szvsz a hold allasa, vagy ha a kinai kemkozpont offline-ba megy is eleg hozza. Ertelmes logokat nem tudok kiszedni belole.)
Egy bo eve probaltam tp-link ax10-et es ax20-at, azok a digis net-rancigalast meg kevesbe toleraltak.
ASUS RT-AC85P a jelenlegi befutom, de leginkabb mert alulinformalt vagyok. (A MT7621AT az internet szerint legalabb 8 eves, es ugye MIPS).
Illetve (lasd elozo HSZ-em) most jott egy fules hogy allitolag a xiaomi ax3200 global(!) verzioja is okosithato. 40EUR-ert megerhet egy probat, ha nincs jobb otletetek.

(#96128) tha_answer válasza hurjup (#96127) üzenetére


tha_answer
őstag

Hello
Prosumernek tunsz, arra meg nem gondoltal h kulon egy barmilyen router ami tenylegesen kipreseli magabol a 942megat wan2lan es jol turi a digi majomkodasat is fouruternek rakod (nem kell h wifis legyen, csak usbs) a ket 1800at meg az asust ac85pt meg csak apnak hasznalod?

Altalaban az openwrt wifi resze sosem gyari minosegu a driverek miatt, az rj45 resze a ruzfallal egyutt siman lehet jobb.

Szvsz x86 alapu router plusz switch arra olyat telepitesz ami a legszimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#96129) hurjup válasza tha_answer (#96128) üzenetére


hurjup
csendes tag

Prosumer... szep eufemizmus.

Igen, gondoltam a fentire, de ugy mar tenyleg tul sok lenne a kutyu. A fileszervert :U a folyamatos router-cserebere miatt kinomban igy is kiszerveztem egy coreelec-es box ala, de azzal el is ertem a jelenlegi komfortzonam hatarat.
x86 alatt x86 openwrt-t ertesz amugy? Vagy pfsense es hasonloak?

Szoval az 'A' terv tovabbra is egy ertelmes openwrt-sitheto router lenne.

(#96130) tha_answer válasza hurjup (#96129) üzenetére


tha_answer
őstag

Openwrt, pfsense, ipfire, opnsense barmi ami szimpatikus, de ha mar x86t teszel ala akkor miert allnal meg openwrtnel.

Ugy erzem mintha egyszerre lenne nyug Neked ez az egesz, ugyanakkor nem riadsz vissza a nyuglodestol sem. (Nem bizol a gyari firmwareben, kulakomos openwrtszarmazekba is beletursz, de a kiszervezes meg a kutyuktol, cserelgetestol agyhugykovet kapsz.)

En megneznem h az asus gyari firmwareje tudja amit mnkeppen akarok tole (rendes digis kapcsolat, fileserver, ?) es ha igen akkor egy asus axet ugyanis azt konnyen meshelheted kesobb, supportaljak is sokaig, ha vmi gaz lenne vele rendes gari is van hozza.

Ha mnkeppen openwrt kell akkor a openwrt toh honlapjan raszursz arra ami Neked a legfontosabb parameterek.

[ Szerkesztve ]

(#96131) hurjup válasza tha_answer (#96130) üzenetére


hurjup
csendes tag

Hat jo. Ha az x86 vonalat erositenem arra van (par) konkret javaslatod?

Ragugliztam arra is hogy "asus axe". Csak addig nevettem a talalatokon amig meg nem lattam az arcimket (262e).
Lehet hogy ez mar a kor, de az en eloiteleteim szerint egy router egy kavics egyszerusegu, agyonoptimalizalt hardver a megfelelo portokkal, ami epp elbir a feladataval. Ha 5W-nal nagyobb a fogyasztasa max terhelesen vagy tobbe kerul mint egy alsokategorias telefon, akkor mar gaz van.

Illetve idokozben azert csak megvettem egy ax3200-t, amin par ejszaka kielhetem a kokanyolasi prosumer hajlamaimat.
De ettol meg nem biztos hogy meg is fogom tartani. Szoval ha van a kozelben valaki problemas digi nettel es van tuti tippje, ne kimeljen.

(#96132) TOZ válasza hurjup (#96131) üzenetére


TOZ
addikt

Asus ax-ét. Így. Szerintem. Tehat AX serias asus-t.
:R

(#96133) tha_answer válasza hurjup (#96131) üzenetére


tha_answer
őstag

Asus ax-t, kfcourse, my bad.
Negyedmillaert persze h nem veszunk ilyeneket.
Ha lesz idod erdemes rapillantani:
https://www.duckware.com/tech/wifi-in-the-us.html#realitycheck

x86:
I350t nic legyen benne ha komolyabban akarsz vele fogalalkozni, a tobbi az igenyektol fugg. vekonykliens pcie riserrel h bele lehessen tenni a kartyat.
Nehez mit mondani mert ha mondok most egyet: pl fujitsu futro s920, aztan kijon vmi ujabb spectre amire nem lesz javitas akkor szivas edgedevicenek alkalmazni.

Milyennek kene lenni:
Majdnem, szvsz az edge device legyen tuzfal meg routing max, mas ne.
En minden egyebet kiszerveznek pl egy pire.
Ez mar csak a hibakereses szempontjabol es uzembiztonsagbol is jobb.

En a helyedben asus ax55re biznam az egesz netet, minden mast vmi kartyameretu v thinklient pcvel oldanam meg. Ez igy osszesen 2 kutyu, es ha elmokolsz vmit akkor is lesz net a tobbieknek. vagy legyen nalad tartalek amit barki ki tud cserelni....

[ Szerkesztve ]

(#96134) mikk2000 válasza hurjup (#96127) üzenetére


mikk2000
őstag

stock firmware-ben tapasztalati alapon nem bizom

Ami éredekes, mert a felhasználók 99.99%-ának jó.

Amikor a Digi b*zizik valamit es ujrakapcsolodik a modem, sulyos esetben egy oraig nincs net.

Érdemesebb lenne egyszerűen kölcsönkérni valami másfajta erősebb routert, és ha azzal is "buzizik" (szakszerű szóhasználatoddal) akkor a digit magát kell rendbetetetni (hogy ne szopasd magad feleslegesen), és akkor lehet új router sem kell. A digivel elég súlyos gondok szoktak lenni, de olcsó húsnak ügye híg a leve.

(#96135) antalbt


antalbt
csendes tag

Sziasztok!

Egy kétszintes családi házba (2x95 m2) keresek olyan routert, ami stabil és teljes lefedettséget is ad. Elsőre az ajánlott AiMesh-el ellátott Asus routerekre gondoltam (mindkét szintre egyet, ethernet összeköttetés adott). Ha lehet, akkor kérnék tippet egy olcsóbb és egy drágább (ax) megoldásra is.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#96136) Gubek-Einste válasza antalbt (#96135) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Már csak AX-es eszközt érdemes venni.
Olcsó: AX1800U
Drágább: AX58Uv2
Hosszú távra tervezve: AX86S + AX58Uv2

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96137) antalbt válasza Gubek-Einste (#96136) üzenetére


antalbt
csendes tag

Ez gyors volt, köszi.

(#96138) hurjup válasza mikk2000 (#96134) üzenetére


hurjup
csendes tag

stock firmware-ben tapasztalati alapon nem bizom
A kiprobalt stock FW-k alapja valami porosabb (18.06) openwrt volt, annyira szetmoddolva hogy az anyja sem ismerne ra. Negy sajat routernel szivtam / szivok vele, koszonom, tobb nem kell belole. Nem kell sokat visszalapozni akar itt hogy ASUS biztonsagi patcheken parazzanak. Cserebe valoszinuleg jobb a wifi. Ennyike.

Amikor a Digi b*zizik
Nem a vedelmeben, de az egyik ismerosom vodaval (vagy hogy hivjak ma), a masik telekommal sziv hasonloan. Akkor most melyik is legyen?
A digivel mar csereltettunk modemet, de ettol fuggetlenul nem multak el a bajok. Illetve igen, ra par honapra, hogy szuk masfel ev mulva hasonloan ujrakezdodjenek. A problema forrasa nem hazon belul van.
De ha pattognek hogy szar a net, akkor elobb-utobb kijonne egy overallos faszi, racsatlakozna a modemre, konstatalna hogy minden rendben, szamlazna es elbucsuzna. Nem ereznem jobban magam tole.

(#96139) tha_answer válasza hurjup (#96138) üzenetére


tha_answer
őstag

"A kiprobalt stock FW-k alapja valami porosabb (18.06) openwrt volt, annyira szetmoddolva hogy az anyja sem ismerne ra. Negy sajat routernel szivtam / szivok vele, koszonom, tobb nem kell belole. Nem kell sokat visszalapozni akar itt hogy ASUS biztonsagi patcheken parazzanak."

opnsense... es akkor az apkn mar mindegy hogy mi fut otthon.

(#96140) Pipu


Pipu
csendes tag

Sziasztok!

A következők alapján keresek routert, a jelenlegi connect box helyett.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Tégla lakás, 50nm. A legtávolabbi pont a routertől kb. 10 méterre van, és két fal áll az útjában. Természetesen a szomszédoktól bőven jön másik wifi jele, ami bezavar.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
2 telefon (AX), 2 tv (4k uhd; fullHD mindkettő AC), PS4 Slim (AC), smarthome eszközök (kb 10-15 db: izzók,fűtőtestek,alexa echok stb.), 1 laptop (AC),1 tablet (AC)
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Vodafone 500 mbs, de gondolkozom az 1 gigás digin a közeljövőben.
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
20k
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Szeretnék ssd-t rákötni, amiről a 2 tv-n néznék filmeket (4k-t is, de az a tv LAN-on lenne rákötve), ezen kívül torrentet is szeretném, hogy kezeljen.

Ahogy nézegettem, inkább az ASUS felé hajlanék, de nem zárkózom el másik márkától. Kinéztem az RT-AX1800U-t, de elbizonytalanodtam, h az USB 2.0 elég-e a 4k filmekhez.
Ha ebbe az árkategóriában nincs erre ajánlott router, akkor tudok rá többet áldozni.

Előre is köszi!

(#96141) BB9000 válasza antalbt (#96135) üzenetére


BB9000
senior tag

2 db Asus RT-AX55 az általam ajánlott "budget" megoldás.
A teljes terület beszórása használható WiFi-jellel 2x95 nm-en nem biztos, hogy két eszközzel megoldható. Függ a routerek elhelyezésétől, falaktól, a környező WiFi hálózatoktól és egyéb zavaró tényezőktől is.

(#96142) BB9000 válasza Pipu (#96140) üzenetére


BB9000
senior tag

A torrent és a 4K streaming miatt kell az erős processzor a routerbe, tehát az általad kinézett Asus RT-AX1800U kevés lesz.
Jobb választás lehet egy AX56U. Még az is kompromisszumos, de esélyes, hogy -kis számú torrent esetén- az elvárt minőségben kiszolgálja az igényeket. Az ára az elsőre elképzelt kereted duplája.
A meghatározott feladatokra biztosan elegendő teljesítményű processzorral rendelkező router az AX86U lenne, de azt az igen magas ára miatt úgyse fogod megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#96143) Multibit válasza BB9000 (#96142) üzenetére


Multibit
veterán

torrent és a 4K streaming miatt kell az erős processzor a routerbe
A torrentet értem, de a 4K streaming miatt miért kell erős SoC?

(#96144) Pipu válasza BB9000 (#96142) üzenetére


Pipu
csendes tag

Torrent egyébként nem sok fut egyszerre, 4-5 db max.
Az AX86U már valóban kicsit drága, de a másik belefér még. Az AX 58U V2 is jó lehet?

Multibit által felvetett kérdés is megfordult a fejemben, én azt gondoltam,h azt úgyis a tv dekódolja, ezért csak a sávszél a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#96145) woodworm


woodworm
veterán

Már bocsánat, de párhuzamosan látom két topikban is ezt a hülyeséget, hogy gyenge és alkalmatlan ilyesmire ez a router. Ha valakinek a pc az etalon a helyi fájlelérésben és a torrentezésben, akkor készüljön a router beszerzésekor is az x68-os árakhoz (vagy vegyen pc-t, laptopot). De ettől függetlenül az ax1800-asban lévő soc tudja a feladatát azon az árszinten, amibe kerül. Korábban pont ezért volt ajánlott az ac65p/ac85P/xiaomi r3g. Az egyetlen bökkenő, hogy pl. torrentezésre nem a gyári DM az ajánlott és egy kis utánajárást igényel a dolog.

A drive és a külső ház kompatibilitásán sokszor több múlik a megfelelő sebesség eléréséhez, mint azon, hogy milyen erős a soc.

(#96146) MZsoltee válasza BB9000 (#96141) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha nem kell a sok lan port, akkor elég lehet a AX1800U-ból kettő. Én most rendeltem, és a vége 1 db AX1800U és egy ASUS RT-AX58U V2. Ez így kb 60k.

Két AX1800U 40k-ból megúszható.
Két Asus RT-AX55 55k körül megúszható. Én nem látom az előrelépést a A két AX1800U-hoz képest a +1-1 LAN portonkívül. Esetleg el lehet gondolkodni az egy AX1800U és egy AX55 kombináción is.
Én most rendeltem, és a vége 1 db AX1800U és egy ASUS RT-AX58U V2. Ez így kb 60k.

* #96147blakey: Jogos, javítottam. A Lan port helyes?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#96147) blakey válasza MZsoltee (#96146) üzenetére


blakey
félisten

Ha nem kell a sok lan - remélem ezt te érted, mert ebben a szövegkörnyezetben értelmetlen, a sok lan (local area network) mihez kellene?
Gondolom ethernetre (vezetékes csatlakozásra) gondolsz, de ne használjunk olyan szavakat amik teljesen mást jelentenek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96148) BB9000 válasza Multibit (#96143) üzenetére


BB9000
senior tag

Erős proci a videó nézéshez akkor kell, ha a router végzi a dekódolást. Lásd: Media Server (DLNA)

(#96149) blakey válasza BB9000 (#96148) üzenetére


blakey
félisten

Ahhoz néha egy számítógép sem elég, a gondtalan mozizáshoz inkább felejtsétek el a DLNA-t, sokkal jobb megoldások vannak. A DLNA esetében is lehet problémamentes a lejátszás ha a kliensoldalon normális a támogatottság és nincs szükség semmilyen átalakításra. Zenéhez jól használható a DLNA is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96150) Multibit válasza BB9000 (#96148) üzenetére


Multibit
veterán

Ha valaki a home routerét ilyesmivel gyötri, legalább tegyen róla, hogy a legkevésbé szenvedjen szegény. DLNA felejtős. Más módon is el lehet érni az adatokat. Úgy, hogy az a film valóban "csak" adat legyen, amivel nem gyűlik meg a baja a routernek.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.