Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96201) tha_answer válasza Bici (#96199) üzenetére


tha_answer
őstag

"★ The big advance in Wi-Fi 6 was efficiently transmitting to a large number of users at the same time (but only for new Wi-Fi 6 clients, not prior wifi generation clients).

"The bottom line is until Wi-Fi 6 / 802.11ax clients reach critical mass, the benefits of 11ax are minimal and will have low impact." [Cisco] The key reason why: Wi-Fi 6 was designed from the ground up to provide speed improvements (HE: High Efficiency) to a group of Wi-Fi 6 clients as a whole, NOT an individual Wi-Fi 6 client!

Wi-Fi 6: The sixth generation of wifi is 802.11ax (2019). It provides a maximum PHY speed of 4.8 Gbps on an 80 MHz channel using 8×8 MIMO. The 802.11ax modulation (OFDMA) is NOT backward compatible with any prior version of Wi-Fi -- so you need Wi-Fi 6 clients to take advantage of Wi-Fi 6 router features. However, any Wi-Fi 6 router will be able to revert back to Wi-Fi 4/5 to support your older devices (with NO speed advantage over Wi-Fi 5). "

https://www.duckware.com/tech/wifi-in-the-us.html#recommendation

"Be critical (and smart): There is no point in replacing your router if PHY speeds to your wireless devices do NOT improve (by at least some reasonable amount). So, be very critical. Take note of client PHY speeds before and after a router update. If you see an improvement in PHY speeds you wanted, great, job accomplished! However, if not, then you have to ask the serious question: Did you just spend a bunch of money and not get the benefit/improvement you needed/wanted? When updating a router, verify that client PHY speeds actually increase!

A Wi-Fi 6 Recommendation: Virtually all wifi devices (laptops / tablets / smartphones / smart tv's / etc) today are STILL only 2x2 MIMO (at best; some are even still at 1×1). And THAT limits the speed at which those devices will connect to any AP/router (not the max speed of the router). Because of this, get a router/AP with a mininum of: Netgear RAX50 4x4 802.11ax Wi-Fi 6 Router

A mid-range Wi-Fi 6 router - this is the best VALUE you can get today (July 2022)
4×4 MIMO - increases signal reliability for all 2×2 MIMO devices, and ensures faster speeds for the rare 4×4 clients.
802.11ac beamforming - improves signal strength, which increases the range at which devices stay at fast speeds.
DFS channels - you need a router that supports ALL 5 GHz DFS channels, to increase the liklihood of NOT sharing a channel (and therefore bandwidth) with a neighbor.
AP mode - look for a router that also has an 'access point mode' (most medium to high end routers will). Because when you do upgrade to a newer version of Wi-Fi, you want to reuse the old router as an 'AP' in your new network (and not have it sit on a shelf unused).
Wi-Fi Certified - not absolutely required, but if the router is certified, this guarantees "interoperability, security, and reliability." Product Search. Also, watch out for routers certified to a lower specification than expected (eg: a 802.11ax router certified for only 802.11ac).

An example recommendation: The Netgear RAX50 is a mid-range Wi-Fi 6 highly-rated AP/router for around $212, with 4×4 MIMO for 5 GHz (2×2 MIMO for 2.4 GHz) supporting all DFS channels and HE160 (160 MHz channels) -- so a GREAT VALUE.

Why just a 'mid-range' Wi-Fi 6 recommendation? I find it incredibly hard to justify a very expensive Wi-Fi 6 router for $600 that only increases speeds for a couple of clients clients, and provides NO speed improvement whatsoever for all other clients in the house -- especially when the next generation Wi-Fi 6E is just starting to come out, which will (yet again!) require new hardware (both routers and client devices). "

[ Szerkesztve ]

(#96202) tha_answer válasza Bici (#96199) üzenetére


tha_answer
őstag

Ha nincs bajod a nettel akkor megvarnam a 6E-t.

(#96203) Soma01 válasza tha_answer (#96200) üzenetére


Soma01
veterán

"A kiülőben akarom, hogy legyen wifi a mobiltelefonoknak."
Hát persze! Arra bőven elég.

(#96204) Bici válasza tha_answer (#96202) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Nincs bajom igazából, vagyis csak annyi, hogy a legtöbb eszköz lassabban 6-8mp csatlakozik az én wifimre, mint pl. ismerősnél a vodafone-os routerre (1-2mp).

De emiatt végképp nem.fogok újat venni. :D

Akkor egy ideig marad ez, aztán majd megvárom a 6E-s eszközök elterjedését.

Kössz a tippet és a cikkből kiemelt részeket. Azok is tanulságosak voltak, el is olvasom az egészet a link alapján. :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#96205) Soma01 válasza Duttya (#96190) üzenetére


Soma01
veterán

"Illetve még ennyi kérdésem lenne, hogy megoldható-e az, hogy a jelenlegi wifi hálózat legyen kiterjesztve (az udvaron is) ezzel a kábeles megoldással?"
Ez keményebb dió lesz. Az biztos, hogy 30.000 forintból nem fog kijönni. Omadával meg lehtne oldani, de le kell cserélni rá az egész rendszeredet. Mondjuk más, MESH-t használó rendszer esetén is le kellene cserélni.

(#96206) tha_answer válasza Bici (#96204) üzenetére


tha_answer
őstag

"legtöbb eszköz lassabban 6-8mp csatlakozik az én wifimre"

Nofene. ha jon szembe egy jo axes ajanlat, ne hagyd ki.
Azert a twtrol azt hazudjak kimeli az akksit, szoval ha van annyi axes keszuleked lehet ezert megeri foleg ugy h egy idegesito szokassal kevesebb lesz. de en nem koltenek ra ekkor sem 50k-t.

[ Szerkesztve ]

(#96207) tha_answer válasza Soma01 (#96205) üzenetére


tha_answer
őstag

". Az biztos, hogy 30.000 forintból nem fog kijönni. "
Hacsaknem a jo oreg ethernet kabel.

(#96208) Garfield.37


Garfield.37
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Linksys EA7500 AC1900 Routerem van [link] .
A kérdésem az lenne hogy ezt érdemes-e lecserélni egy olyanra ami már tudja a wi-fi 6 szabványt?
Ha igen, akkor milyet ajánlanátok?
A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv : Garfield.37

(#96209) tha_answer válasza Garfield.37 (#96208) üzenetére


tha_answer
őstag

#96201
#96196

(#96210) Garfield.37 válasza tha_answer (#96209) üzenetére


Garfield.37
tag

Hát ezektől nem lettem okosabb....

Üdv : Garfield.37

(#96211) tha_answer válasza Garfield.37 (#96210) üzenetére


tha_answer
őstag

https://prohardver.hu/tema/milyen_routert/hsz_96201-96201.html
https://prohardver.hu/tema/milyen_routert/hsz_96196-96196.html

(#96212) Garfield.37 válasza tha_answer (#96211) üzenetére


Garfield.37
tag

Ezeket már az előbb is írtad ....

Üdv : Garfield.37

(#96213) tha_answer válasza Garfield.37 (#96212) üzenetére


tha_answer
őstag

Ezekben ott a valasz a kerdeseidre.

Miutan nem mondtal semmit se h hany eszkoz mekkora terhelessel stb, es feltetelezem nincs a linksys mukodesevel bajod, ugy latatlanban a wifi6e hajnalan csak azert h legyen ax wifi lecserelni axre felesleges szemetgyartas.

Ha egy jelenlegi router megadja magat alapszabaly h mindenhova kabel, ha szuksegmegoldas kell es eleg a 100m akkor mercusys ac10 apnak, ha nem akk pl asus ax55.

Az axnek igazi ertelme akkor van ha 2.4ghz kell neked. Akkor viszont erdemes lehet.

[ Szerkesztve ]

(#96214) antalbt válasza BB9000 (#96141) üzenetére


antalbt
csendes tag

Köszönöm.

(#96215) Garfield.37


Garfield.37
tag

1 db tévé
3 db telefon
1 db laptop
2 db asztali gép.

Üdv : Garfield.37

(#96216) Soma01 válasza tha_answer (#96207) üzenetére


Soma01
veterán

Esetleg ki lehet próbálni egy Wavlink AC600-at. Az AC-s. Mondjuk sok tapasztalatot nem olvastam róla, csak az eladó oldalán.

(#96217) tha_answer válasza Soma01 (#96216) üzenetére


tha_answer
őstag

30m ethernet
Mercusys ac10 apnak
Ar/hasznalhatosagban nehezen van ennel jobb.
Nem kell kiasnia a kolleganak semmit, tegye egy gegecsobe, az taposhato.

(#96218) tha_answer válasza Garfield.37 (#96215) üzenetére


tha_answer
őstag

Hacsak nem kell 2.4ghzen ax savszel akkor nem koltenek csak azert h ax legyen, foleg ha semmi bajod nincs a rendszerrel, max az asztali gepeket meg a tvt kabelre tennem.

[ Szerkesztve ]

(#96219) mikk2000 válasza tha_answer (#96200) üzenetére


mikk2000
őstag

Kültéri.

(#96220) tha_answer válasza mikk2000 (#96219) üzenetére


tha_answer
őstag

Akkor is :DDD
Szvsz jobban kiszolgalja a usereket egy kabel, meg a vegen a legpuruttyabb ac ap. Ha mar aram is van ott...

(#96221) antalbt válasza BB9000 (#96141) üzenetére


antalbt
csendes tag

Amennyiben a két szint között csak egy db. kábeles összeköttetés adott, akkor milyen megoldás javasolt, amennyiben két eszköz nem hozza a várt eredményt?

(#96222) mikk2000 válasza antalbt (#96221) üzenetére


mikk2000
őstag

"csak kábeles" :))

Az a legjobb! Persze ha mondjuk minimum gigabites kapcsolatot tesz lehetővé, tehát a kábel ki van mérve hogy tényleg tudja-e, na és persze a szolgáltató tudja-e.

Nincs meg a kívánt "eredmény" az mit jelent? Nincs meg a kívánt lefedettség? Vagy megvan, jó a térerő is, de a sebesség kicsi?

Lehet növelni a lefedettséget is (mesh routereket szokták itt nyomni nagyon), de ha fiacska 1000 szálon torrentezik akkor egy erős cpu-val megáldott router kell, vagy két pofon.

(#96223) antalbt válasza mikk2000 (#96222) üzenetére


antalbt
csendes tag

Arra gondoltam, hogy két ajánlott AiMesh-t ismerő Asus routerrel nem lesz megfelelő a wifi lefedettség vagy a térerő és mivel csak egy kábeles összeköttetés van a két szint között, hogyan tudnám esetleg bővíteni egy harmadik eszközzel? wifi backhaul?

[ Szerkesztve ]

(#96224) Soma01 válasza antalbt (#96223) üzenetére


Soma01
veterán

Igen. Vagy egy újabb kábeles kapcsolat, akármelyik két AiMesh eszköz között.

(#96225) Garfield.37 válasza tha_answer (#96218) üzenetére


Garfield.37
tag

Az asztali gépek és a tv jelenleg is kábelen van.

Üdv : Garfield.37

(#96226) Antilhu válasza Alex91 (#96183) üzenetére


Antilhu
tag

Szia Alex91!
Köszi a tippet, az első router beállítása még ok, de a másikat miként állítom be hogy ugyanazt a WiFi-t adja és ne kelljen átkapcsolódni köztük folyamatosan? Vagy ezt megoldja az AiMesh?
Illetve van ez olyan stabil, mint a 2-es, 3-as pack-ban adott routerek (Tp-link Deco M5)? Bár őszintén azoknak nincs külső antennájuk ezért skeptikus vagyok velük.

(#96227) Antilhu válasza TOZ (#96184) üzenetére


Antilhu
tag

Szia TOZ!
Köszönöm, nagyon frankó volna!
Bár nem tudom pontosan hol kellene látnom, de mintha a AC58U V3-as routere tudná.
Én 5,5 éve vettem, akkor még szerintem a kanyarrban sem volt a Mesh téma :).

Van tipped hol kellene látnom?

(#96228) Antilhu válasza Alex91 (#96185) üzenetére


Antilhu
tag

:) Igen ez alap, csak amíg nem tudom mennyire kell szétbermolni (mennyi kábel jön-megy) a beépített szekrényt addig nem fogtam neki.

Egyébként érdekes, mérés (Wi-Fi Scanner) nem mutat igazi differenciát.

Remélem a polcon jobb helye lesz..

(#96229) Alex91 válasza Antilhu (#96226) üzenetére


Alex91
félisten

Majd utana nezel, hogyne kell Asuseknal AiMesh-t allitani…

Ugyan ugy Mesh lesz, mint a Deco-nal, csak kicsit rugalmasabb a rendszer. Szerintem nem az optikai antennatol lesz valami jo vagy rossz…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96230) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

nem tudom jó helyre írok e, de remélem nem gond. Költözés miatt vennem kell egy wifi vevő az asztali gépembe, mert még nem a fix helyén van az asztalim. A gép kb 2,5 méterre van a routertől. 500-as net van, de nem fogok sirni ha csak 2-250 lesz, mert kb 1, max 2 hónapig lesz ez a felállás. Nem ragaszkodk új eszközhöz, ha esetleg van aprón valami jó, ajánlott cucc, az is jó.

Előre is köszönöm szépen! :R

(#96231) Antilhu válasza kpityu2 (#96187) üzenetére


Antilhu
tag

Köszi a tippet!

Azt a technológiát nem ismerem, gondolom ha a földszinti és a tetőtéri Wifi routerek nem fedik be akkor az marad (bár nem túl olcsók ezek az eszközök sem) az első emeletre vagy kábelt húzok be.

(#96232) mikk2000 válasza Slyer (#96230) üzenetére


mikk2000
őstag

Ha 2.5 méterre van, miért nem kötöd össze kábellel?

(#96233) Slyer válasza mikk2000 (#96232) üzenetére


Slyer
senior tag

Mert nem opció a körülmények miatt :(

(#96234) mikk2000 válasza Slyer (#96233) üzenetére


mikk2000
őstag

Értem. Az "500-as net van" semmit nem mond, mivel nem biztos, hogy azt ki is képes szórni wifin a szolgáltatói router, legalábbis a diginél gyakran tesznek max "n" képes routert. Tehát első körben azt kell megtudni, hogy milyen wifi képességű a router. Mondjuk a szolgáltatói eszközöket át lehet hidalni, de "nem tudom milyenek a körülmények" hogy mondjuk routert is vegyél és beüzemeld, bár használt AC-s routert 5-7 ezer körül megveszel használtan.

Ha "n" szabvány elég, akkor routert is meg wifi kártyát szarért húgyért megkapsz, de valóságosan 100-150 mbit körül vége lesz (bérházba lehet a töredéke). AC-s gyorsabb valamennyivel, plusz bérházba jobb választás, de nem tudjuk a jelenlegi routered tudja-e. AX-eset szerintem nem akarsz az ára miatt, és még mindig nem tudjuk milyen képességű a routered.

(#96235) TOZ válasza Antilhu (#96227) üzenetére


TOZ
addikt



valahol erre keresd

(#96236) tha_answer válasza Slyer (#96230) üzenetére


tha_answer
őstag

https://www.zyxel.com/hu/hu/products_services/Dual-Band-Wireless-AC1200-Nano-USB-Adapter-NWD6602/
[link]
~6500 huf

(#96237) mikk2000 válasza tha_answer (#96236) üzenetére


mikk2000
őstag

Ez a mini vacak milyen sebességet tudhat ténylegesen (tartósan), ha már ajánlod?

(#96238) tha_answer válasza mikk2000 (#96237) üzenetére


tha_answer
őstag

Ethernetet kimaxolja acn. Zombulni tokeletes.
Ha a speedtest meg a fast.com tartos...

True tartosan kabellel zuzunk nem wifin.

2.5merre kell neki. ha nem akar kabelezni akkor vhol komprumisszumot kell kotni. Azert ilyet linkeltem mert ha lesz kabel akkor ez jo mashova is pl laptop vekonykliens barmi, ugy h nem akad be sehova.

[ Szerkesztve ]

(#96239) Slyer válasza tha_answer (#96238) üzenetére


Slyer
senior tag

Köszönöm!

(#96240) BB9000 válasza Bici (#96195) üzenetére


BB9000
senior tag

Csak akkor cserélj, vagy bővíts, ha valami miatt rákényszerülsz, vagy ha valamivel elégedetlen vagy! A "fasza" AC-s routered életciklusa végén járhat már. Ha szolgáltatásaival és az általa nyújtott WiFi sebességével elégedett vagy, akkor nyugodtan használd még egy ideig.
Ami rá fog kényszeríteni a váltásra az az lesz, amikor már nem érkeznek rá biztonsági frissítések és megjelennek/elterjednek azok a visszaélések, amikkel a hálózatod átjáróház lesz.
Új WiFi router választáskor mindig vedd figyelembe az életciklust is! Nem azért nem ajánlott megvenni egy három éves modellt, mert az nem tud kiszolgálni, hanem azért, mert két év múlva cserélheted a fentiek miatt. Az életciklusa elején lévő eszköz megvásárlásával jobban jársz, még akkor is, ha az egy kicsit drágább.

(#96241) Antilhu válasza TOZ (#96235) üzenetére


Antilhu
tag

Köszönöm, sajnos nálam nagyságrenddel egyszerűbbek a lehetőségek.

A legújabb FW van rajta. Akkor ez bukó.

Esetleg van még értelme 2 új router (1 földszint másik 1em AiMesh-be) és a jelenlegi AP-ként a tetőtérbe?

Ha AP-ként megy akkor is automatán váltanak a kliensek a routerek között, vagy az manuális csak ugyanazt a wifit szórja mint a fő router?

[ Szerkesztve ]

(#96242) Alex91 válasza Antilhu (#96241) üzenetére


Alex91
félisten

Ez nem tud AiMesh-t, ugyhogy jobb elfelejteni... AP-kent nem fog valtani.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96243) BB9000 válasza antalbt (#96223) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha két routerrel nem lenne meg a megfelelő lefedettség a középső szinten, akkor a meglévő két router optimálisabb elhelyezésével tudsz próbálkozni. Pontosan a lefedni kívánt hely alatti/feletti helységbe áthelyezve a routert, javulhat a kapcsolat minősége: stabilitás, sebesség.
Ha az se vezet eredményre, akkor a középső szintre is kell egy harmadik router. Ennek mesh-be kötését vagy kábellel oldod meg, vagy WiFi vel. A kábel a tuti, de ha nálad nem kiépíthető, vagy túl nagy kellemetlenséggel jár ez az opció, akkor jöhet a WiFi backhaul. Nálam is ez a helyzet. Úgy oldottam meg, hogy ahol a lépcsőfeljáró van, ott lyuk van a födémen, tehát ott a WiFi jel is jól tud közlekedni ! Tehát a harmadik routert úgy helyeztem el, hogy a födém nyílásán keresztül rálásson a fő router-re. Egy 10-es válaszfal van köztük, és a lépőcső vas szerkezete de az nem akadály.

(#96244) Antilhu


Antilhu
tag

Valakinek van tapasztalata a TP-Link Deco M5-el? Azok között van ethernetes backhaul lehetőség?

(#96245) Antilhu válasza BB9000 (#96243) üzenetére


Antilhu
tag

Köszi a tippet, lerendelem elősször a 2 Asus routert és megnézem úgy, minden bontás/átalakítás nélkül. Még azt is fontolom, hogy lerendelem a TP-Linket Deco M5-öt 2 antennával és maradjon az erősebb...

Egyébként tegnap csináltam mérést a ház több pontján és durva eredmények jöttek ki kb 35Le/18Fel Mbps 150-200-as latency-vel.Viszont a szekrény ajtó nem osztott, de alárakom a polcra, csak érdekesség miatt mértem.

Illetve most látom, ASUS RT-AX58U-nál csak pár ezerrel drágább a TUF Gaming AX5400 inkább arra hajlok.

(#96246) Tipcsi_1976


Tipcsi_1976
lelkes újonc

[kép] Sziasztok. Segítségre lenne szükségem az otthoni hálózattal kapcsolatban.

Otthonról dolgozom. Dtp és grafika. E-mailezek non-stop és hetente 1-2-szer van csak hogy 300-500 MB fájlokat töltök fel/le. A Wifivel jelölt helyen jön be a HWR net, ami 250 Mbit/s kábel. Egy 8 éves Mac minivel dolgozok, ami kábellel van ott a routerre rákötve. Ez eddig rendben. Viszont a nappaliban az LG okos tévé (Netflix, HBO, Disney+) és a gyerekek Xbox Series S-e is szeretne netet. Illetve az étkezőasztalnál szoktak Ipadezni (1-2 éves Ipad-ek) így oda is kell net. Nekünk Poco X3 és Xiaomi Note telefonunk van (1-2 évesek a telefonok). Szerintem Wifi6-ot nem tud semmink. Eddig a netet úgy oldottam meg, hogy egy régi TP-Link Router volt a dolgozómban a kis kockával (Wifi) jelölt helyen. Aztán ezen kívül egy MI AC 1200 jelerősítő (2.4GHz és 5GHz) van elhelyezve a jelölt helyen. A TP-Link Router elég régi volt és csak 100 Mbit-et tudott, így 1-2 hónapja mikor bővítették a netet 250 Mbit-re, vettem egy Tenda AC8 AC1200-at. Itt azt tapasztaltam, hogy 5 Ghz-en gyorsabb, de szakadozik a router folyamatosan. 2,4 GHz-en pedig már a dolgozómban is közvetlen a router mellett 30 Mbit volt csak a letöltési sebesség wifivel. Így visszavittem ma a Tenda routert, mert ezt nem véltem normálisnak. És itt állok, hogy mit vegyek / mit tegyek?

Társasházban lakunk, a lakás 1 szintes, 105 m2, 10 cm-es tégla válaszfalaink vannak (sárgával jelölve a belső falak és rózsaszínnel a külsők), 6 db lakás van a lépcsőházban, és kb 4-5 Wifi hálózatot látok ha körbe megyek a laskában. 4-en lakjuk a lakást, és a fent említett 8-10 eszközünk van. A cél az lenne, hogy a dolgozómban és a nappaliban is legyen folyamatosan stabil internet, amin TV-zni (stream) lehet és gyerekek sem panaszkodnak közben 10 percenként, hogy megszakadt a beszélgetésük és nincs net. Jó lenne ha meg lehetne úszni Mesh nélkül egy erősebb Routerrel és jelerősítővel (hogy ne kelljen szétfúrni a kábelezés és az áram miatt a lakást). Legalább is ez volt az elképzelés. Anyagilag úgy 50e Ft-ból szeretném megúszni. (Elméletileg a nappaliba is tudom kérni a bejövő kábelnetet, lehet az ideálisabb lenne, de akkor a dolgozóba kell vinnem a netet.) Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#96247) Colinka


Colinka
tag

Sziasztok!

Telekomos router szeretnék leváltani egy másikra aminek erősebb a Wifi jele.
A router és az asztali gép között kb 15 méter van, és 3 betonfal. Sajnos csak a Wifi jöhet szóba, a kábel nem
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Panel lakás(beton) 2 szoba (55nm) sok szomszéd, rengeteg egyéb Wifihálózat.
3 db betonfalon kéne a jelnek átmenni.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
6 eszköz kb, az összes Wifi 6-al
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1 Gbit
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Maximum 50.000 Ft. De ha lehet inkább kevesebbet.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Stabilan meglegyen a wifi-n keresztül a maximális sávszélesség (1 Gbit)

ASUS TUF-AX5400 van most kb 50 körül, elsősorban arra gondoltam de nagyon szívesen meghallgatok más alternatívát is.:) (az se baj ha olcsóbb, a lényeg hogy bika lefedettsége legyen.. :D)

Colinka

(#96248) Soma01 válasza Tipcsi_1976 (#96246) üzenetére


Soma01
veterán

Kábelezés megoldható a szobák között? Mert mondtad, hogy a net kérhető más szobába is. Gondolom, a lépcsőházból máshol mennek be a lakásba... De akkor te is vihetsz azon az úton saját kábelt.
A gyerekszobába kell kábeles kapcsolat? Bár most sincs szerintem.
A dolgozóba kell WiFi erős vagy kábel elég? Gyengébb WiFi elég oda?
A nappaliba elég a WiFi?

(#96249) Soma01 válasza Colinka (#96247) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem jó lesz az a router. Pontosabban nem igen kapsz jobbat ennyiért. Ha esetleg meg nem lesz meg a megfelelő térerő mindenhol a lakasban, akkor vagy bele kell törődni, vagy további zsebbenyúlás szükséges.

(#96250) jerry311 válasza Colinka (#96247) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azért ott van a PowerLine is, nemcsak a WiFi.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.