Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96801) nt0524 válasza flash- (#96797) üzenetére


nt0524
tag

Ha jól tudom a tv-t továbbra is a hgw fogja osztani a set top boxnak, szóval azt nem kell a routerből szedni (legalábbis nálam így működik. (a hgw ugyan nem Hua, hanem Sagemcom, de ugyanazt csinálja. A HGW pppoe pass through-ban átenged mindent a "valódi" routernek, de a tv kábele ide van bedugva, magyarán megspóroltál egy LAN portot :) )

(#96802) Gubek-Einste válasza flash- (#96799) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ezek közül melyik az értelmesebb?
Asus AC57Uv3 amit még érdemes lenne megvenni az AiMesh támogatás miatt de inkább egy kicsit drágábban az AX1800U kellene megvenni mert manapság már csak AX-es eszközt érdemes beszerezni.

pl a TP-Link Archer C1200 elég népszerű és gyors?
Egyáltalán nem ajánlott típus, hibás SoC-ra épül.

vagy ezt rohadtul nem kell figyelni?inkább más tulajdonság az ami befolyásolja hogy milyen messzire lövi a jelet illetve hány falon át?
Minden környezet más és más, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy az adott eszköz nálad milyen sebességre/hatótávra képes.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96803) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában rosszalkodik a telekom elosztója wifi szempontjából, így gobdolkodom egy mesh hálózaton.
Leginkább egy D-link Covr 1102-t néztem ki, abból is két csomaggal. Mindegyik szoba be van kábelezve, így lenne egy a szobákban és egy a nappaliban. Viszont a kérdésem annyi lenne, hogy a kimenő utp tudná továbbítani a telekomos tv-t? Mindhárom szobában lenne, es csak az menne tovabb kabelesen. A készülékek fejenként kb 3 eszközt kéne elbírjanak, meg ha esetleg a nappaliban vagyunk, akkor 4-5 mobilt netezésre.

Előre is köszönöm a választ.

Üdv, Krissz.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#96804) Essejó válasza Krissz5435 (#96803) üzenetére


Essejó
veterán

Ha esetleg linkelnéd, hogy mobillal ne kelljen keresgélni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96805) Krissz5435 válasza Essejó (#96804) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

[link]
Ebből vennék 2 csomaggal. Ilyen 30 párezer körül megállna, az jo lenne.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#96806) Essejó válasza Krissz5435 (#96805) üzenetére


Essejó
veterán

Az árukeresőn 1-1 db pozitív és negatív értékelése van. Én a leírás alapján hozzátennék még 1 negát. Csak 1 db lanportja van. Ok, legalább olcsó.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96807) anonymus89 válasza barackfa22 (#96721) üzenetére


anonymus89
addikt

Végre megérkezett az Asus RT-AX1800U.
Blitzwolf BW-SHP10-es konnektor 4.9W-os fogyasztás bekapcsolt ledekkel, 2 db kábeles kapcsolattal 2.4Ghz és 5Ghz wifivel, 9 klienssel csatlakozva összesen.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#96808) Soma01 válasza Krissz5435 (#96805) üzenetére


Soma01
veterán

Volt már aki vett itt ilyet. Neki bejött.
Milyen a fő routered?

[ Szerkesztve ]

(#96809) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Gigabites Telekomos netet jelenleg a szolgáltatói modem-routerrel használjuk, ami
Nem mindig problémamentes, belassul, újra kell indítani, stb.
Kéne valami router (és gondolom Bridgebe tenni aszolgáltatói eszközt)
Volt korábban 1043ND itthon, villámkár elvitte és nem lett pótolva, de akkor még sokkal lassabb volt a net. Nem volt egy rossz router, de gondolom már vannak jobbak, erősebbek, gyorsabbak.
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Kertezhás, vastag sárfal-tégla vegyesen, valószínűleg használnék egy régebbi német fritzboxot kiterjeszteni a ház hátsó fele irányába, de ott a sebesség nem számít csak ne a mobilnetet kelljen használni.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Vezetékesen 3, vezeték nélkül akár 8 eszközt jelent, ebből pár tud talán AX-et is, ac-t meg majdnem mind.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1Gbps
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Leginkább 20 alatt gondoltam, ha feltétlen szükséges a 30-at meg lehet közelíteni
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Szerintem minden router tudja az alap dolgokat, jó lenne ha USB-s vinyóról közvetlen tudna a TV filmet lejátszani, és arra a vinyóra másik eszközről másolgatni dolgokat, de gondolom ez már alap.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#96810) Soma01 válasza rasotamas (#96809) üzenetére


Soma01
veterán

"Asus AX53U vagy AX1800U ami belefér a keretbe." Az USB funkciók miatt.

(#96811) Krissz5435 válasza Soma01 (#96808) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Külön router nincs, a telekom álló elosztoja van csak, ha lehet azt használnám továbbra is.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#96812) Gubek-Einste válasza Krissz5435 (#96811) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy kicsit drágábba 2 darab Asus AX1800U jobban megérni, hosszú távra főleg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96813) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ez mit jelent? Ha én megveszem az Asus routert, mint magánszemléy, akkor 3 év gari, vagy csak 1év az összeg határ alapján?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96814) Alex91 válasza FireFox1996 (#96813) üzenetére


Alex91
félisten

A torveny a minimumot irja elo, a gyarto adhat tobbet is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96815) BB9000 válasza FireFox1996 (#96813) üzenetére


BB9000
senior tag

Az Asus jó cég. 3 év garit vállal a termékeire, de az ő saját feltételei szerint!!! Erről tájékozódj a termék honlapján.
A bolt, ahol vásárolod védi magát és csak a jogszabály által kötelezően meghatározott idejű jótállást vállal az általa eladott termékekért. 10 000 és 100 000 ft közt 1 év kötelező. Ha a második, harmadik évben romlik el a cucc, akkor a gyártó által vállal feltételek szerint garis.

(#96816) FireFox1996 válasza BB9000 (#96815) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Valóban. Regisztrálás után már adnak 3 év garit :R
Euronicsban Asus TUF Gaming AX-3000 V2 35e ft-ért lehet kapni. Ez jó vételnek tűnik. :K

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96817) BB9000 válasza FireFox1996 (#96816) üzenetére


BB9000
senior tag

Szerintem is jó vétel! Ma megyek átvenni az enyémet. :)

(#96818) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Tp-Link ax73 beállításai közt nem találom a 2.4ghz wifi beállításokat, csak vendéghálózatnál. Ennél a modellnél már nem lehet külön állítani, egyben van az 5 és 2.4ghz?
Más, tud valaki egy ingyenes wifi “lokátor” programot amivel meg tudom nézni a környezetemben elérhető hálózatok melyik csatornán mennek?

(#96820) mikk2000 válasza Fox Mulder (#96818) üzenetére


mikk2000
őstag

Én látom külön a beállításokat... [link]

Szerk.: Sokféle progi van, pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#96821) Dr.NX válasza Fox Mulder (#96818) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Kapcsold ki a Smart Connectet.

Elfogadom a sütiket.

(#96822) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

BestBuy topikból:
Asus RT-AC85P wireless router 11000 Ft
eMAG

Elfogadom a sütiket.

(#96823) Dragon3000 válasza Dr.NX (#96822) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megfelezték az árat és harmadolták a garanciát az egyéb ajánlatokhoz képest :D

(#96824) Dr.NX válasza Dragon3000 (#96823) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Pár hozzászólással ezelőtt volt:
Regisztrálás után az Asus megadja a 3 év garit.

Elfogadom a sütiket.

(#96825) mutyi


mutyi
őstag

Meg tudnátok mondani, hogy érdemben mi a különbség a két router között és melyiket érdemes venni? Van 3 darab TP-Link Deco M9 Plus mesh eszközöm, mind a három utp-vel van összekötve a hálózattal. Egyébként egy Tp-Link Archer C9 lenne leváltva.
ASUS RT-AX86S
ASUS TUF-AX3000 V2 Router

(#96826) szabeska válasza Dr.NX (#96822) üzenetére


szabeska
addikt

Én lecsaptam egyre, lehet hogy át is veszem, de előbb itt érdeklődöm: egy 4-5 éves ac57u routerem van jelenleg, megérné lecserélni? :R

[ Szerkesztve ]

F1

(#96827) Gubek-Einste válasza szabeska (#96826) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96828) Intruder2k5 válasza szabeska (#96826) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha az AC57U az első hardver verzió, akkor ugyanaz a SoC van benne, de a 85P-ben dupla annyi a RAM, és gyorsabb a WiFi része. Csodát ne várj a cserétől azért, mert az RT-AC57U sem rossz vas.

[ Szerkesztve ]

(#96829) Soma01 válasza Intruder2k5 (#96828) üzenetére


Soma01
veterán

Az AC85P mem tud AiMesh-t?

(#96830) Intruder2k5 válasza Soma01 (#96829) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem.

(#96831) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Asus rt ac 57 u v3 router képes olyanra, hogy egy meglévő wi-fi jelet felerősítsen, plusz ha asztali gépet akarok rákötni lan-on akkor azon is legyen internetem?

(#96832) Essejó válasza gyenesmartin (#96831) üzenetére


Essejó
veterán

Nem, az csak marketing duma, hogy wifijel erősítő. Sőt a fogott wifi jelet inkább felezi .

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96833) gyenesmartin válasza Essejó (#96832) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Arra legalább jó, hogy ne keljen vennem wi-fi vevőt?
Ha már van egy ilyen akkor nem szeretnék venni külön

(#96834) Essejó válasza gyenesmartin (#96833) üzenetére


Essejó
veterán

De miért nem kötöd lankábellel rá a nem tudom mire, akkor lenne teljes sávszéled. Igen wifivevőnek jó, csak nem praktikus megoldás.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96835) kpityu2 válasza gyenesmartin (#96831) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen, ha az üzemmód választási lehetőségek között van Repeater mód. [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#96836) gyenesmartin válasza Essejó (#96834) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Mert az nem lehetséges rákötni a modemre.

[ Szerkesztve ]

(#96837) Essejó válasza gyenesmartin (#96836) üzenetére


Essejó
veterán

Tud, hogy már hány modemre kötöttem AP-ot, amire azt mondták hogy lehetetlen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96838) Fox Mulder


Fox Mulder
aktív tag

Tp-Link AX73 wifi beállításainál rendben van így a képen látható lehetőségekkel?
2.4ghz nem kell.
Vagy érdemes még állítani valamit? Társasház a csatornákból szinte van minden.

(#96839) gyenesmartin válasza Essejó (#96837) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Fizikailag nem lehetséges. Máshol helyezkedik el a modem és vezeték nélkül szeretnén megoldani.
De akkor ha repeaterként van beállítva, akkor Lan-on is van internet?

[ Szerkesztve ]

(#96840) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok,
Az alábbi problémára megoldásként [link] szeretnék tanácsot kérni, hogy esetemben egy ASUS RT-AC65P AC1750 Router megfelelő szint-lépés lenne a jelenlegi TP-Link WDR4300-ról?

(#96841) Essejó válasza gyenesmartin (#96839) üzenetére


Essejó
veterán

Valami van, de nem az igazi. Úgy kell elhelywezned, hogy még viszonylag erős jelet fogjon, viszont amit továbbít az kb a fele a fogott jelnek.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96842) kpityu2 válasza Essejó (#96841) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem a jel erőssége lesz a fele, hanem a sávszélesség.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#96843) Lali-213 válasza gyenesmartin (#96839) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia, nekem volt egy próbálkozásom vezeték nélkül a routert és az Access Pointot összekötni, de messze nem hozta a várt eredményt. Azóta UTP kábel van a kettő között, ég és föld a különbség. Persze ezzel nem akarom rád erőltetni a kábelt, ha nem tudod megoldani. De biztos vagyok benne hogy megérné.

(#96844) barackfa22 válasza anonymus89 (#96807) üzenetére


barackfa22
újonc

Hú, köszönöm.

(#96847) ath


ath
senior tag

sziasztok

szeretnék egy mesh rendszert [ebben] az 1 szintes házban, a piros rt-ax58u, kábelen a narancs rt-ax1800u kombinációval. az ax58u-n lenne ps5, tv, médialejátszó, rpi-n torrent, egyébként 2 telefon, 2 laptop, meg még pár nem olyan lényeges forgalmú dolog. ez így jó elképzelés? ez kb 60e, ennél nem szívesen fizetnék már többet érte.

(#96848) TeebyKay válasza ath (#96847) üzenetére


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

TL-SG108 és TL-SG108E között van valami lényeges különbség?
Van esetleg jobb teljesen alap IGMP kompatibilis switch?

Köszi,
Tibi

(#96849) Dr.NX válasza superecneB (#96840) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nincs ax-es eszközöd?
Nem rossz az AC65P, de nem tud mesh-t, ha esetleg mégis szükség lenne rá.
Esetleg nézd még meg az RT-AX1800U-t, jó áron van (19e Ft).

Elfogadom a sütiket.

(#96850) Albi001


Albi001
tag

Sziasztok!

Tp-Link Archer C5 AC1200 V2 routeremet szeretném lecserélni.
https://www.tp-link.com/hu/home-networking/wifi-router/archer-c5/
Teszi a dolgát, de haladni szeretnék a korral.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Kis társasházi környezet (7 lakás összesen), 1 szintes lakás, 10 cm-es tégla falak a beltérben, lakás legmeszebbi pontja 15 méterre a routertől (1 fal elválasztás).
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?

-Lan: Synology DS 218Play, PS 4 Pro, kültéri kamera vevőegysége, és a későbbiekben esetleges MESH miatt legalább még egy LAN port kellene.
- WiFi: 14 db eszkköz, ezek közül 1 db, ami AX-es
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Jelenleg még 500/150

■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Kb 40.000 Ft. Valamivel több is belefér.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Erősebb, gyorsabb legyen a lakás távoli pontján, mint a mostani.

Nézegettem picit magamnak és elég jó árban adják most ezt:
https://euronics.hu/routerek/asus-tuf-gaming-ax3000-v2-wifi-6-gaming-router-p274510

Természetesen más is szóba jöhet.
Ha kell lakás alaprajzot is tudok dobni.

Köszönöm a segítséget! :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.