Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96551) blakey válasza woodworm (#96550) üzenetére


blakey
félisten

Simán vennék egy Xiaomit, de amiket olvasok róla a topikjában, az elriaszt, számomra botrányosan sz@r az egész. Nagyon régi a gyari fw, legalábbis a "global" verzió, az OpenWrt fejlesztése már 2 éve folyik, felrakása sem olyan egyszerű, hekkelni kell " orrba-szájba", szóval akinek ez nem gond és szeret vele foglalkozni, legalábbis az elején, annak jó választás, én inkabb az olyat részesítem előnyben, amelyik rendszeresen kap frissítéseket viszonylag egyszerű, maximum 2-3 parancssoros telepítést igényel és könnyen gyári állapotba lehet hozni. Most egy AX53U-n gondolkodom az OpenWrt miatt, más, jelenleg kapható AX-esre nem lehet könnyen telepíteni az OpneWrt-t, legalábbis nem találtam ilyet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96552) woodworm válasza blakey (#96551) üzenetére


woodworm
veterán

Öt éve dolgoznak nálam az mt7621-es soc-re épülő routerek és az ac65p után nem éreztem volna igazán előrelépésnek az ax53u-t.

(#96553) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Egy AX-es és egy AC-s Asus működik együtt AiMesh-ben, igaz? Csak utóbbi nem fog akkora sebességet leadni. Ami még érdekelne ebben a felállásban, hogy a másodlagos AC-s router mesh-be kapcsolva kaphatja kábelen a netet a szolgáltatós ONT-tól vagy csak vezeték nélkül kapcsolódhat a fő routerhez? Köszönöm!

ps: bocs, ha marhaságot írok, nem használtam így routereket és az AX-es vásárlása előtt állok még.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#96554) MaCS_70 válasza tylerddd (#96553) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AImesh nem követeli meg, hogy csak AX vagy csak AC képes hosztok legyenek a hálózatban, tehát, még ha érvényesül is a szűk keresztmetszet elve, keverhetők az AC/AX eszközök.

A másik kérdést nem értem. A bridge-be állított ONT-hoz egyetlen egy eszköz kapcsolódjon: maga a routered, ami ugye az AImesh központja is lesz. Ehhez a routerhez a node-ok már akár wifin, akár Etherneten is kapcsolódhatnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96555) mikk2000 válasza MaCS_70 (#96554) üzenetére


mikk2000
őstag

"Ehhez a routerhez a node-ok már akár wifin, akár Etherneten is kapcsolódhatnak."

Én is olvastam itt olyat, hogy a mesh eszközök aztán már csak wifin csatalkozhatnak, ami nekem sem tűnt túl logikusnak. Mondjuk ha az eszközön nincs ethernet csatlakozó, akkor talán megbocsájtható...

(#96556) tylerddd válasza MaCS_70 (#96554) üzenetére


tylerddd
veterán

Telekom optikám van, egy ONT készülékkel. Ehhez kapcsolódik kábelen 2 box és ez szolgáltatja a wifit is. Ehhez úgy lehet saját routert kötni, hogy a PPPoE Passtrough-t be kell kapcsolni rajta és javasolják, hogy a wifit kapcsolja ki a felhasználó, én is így tennék. Én mindkettő routert rákötném kábelen, mert adott a lehetőség mindkét helyiségben és így kapcsolnám őket mesh-be. Már ha lehet ilyet.

"Ehhez a routerhez a node-ok már akár wifin, akár Etherneten is kapcsolódhatnak."
Tehát nem az AX-ből menne a kábel az AC-be, hanem mindkettő közvetlenül az ONT-ra lenne kötve.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#96557) MaCS_70 válasza mikk2000 (#96555) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus-féle AImesh a tapasztalataim szerint nem csak papíron tudja, de valóban nem érzékeny a wifi / Ethernet kombinációra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96558) MaCS_70 válasza tylerddd (#96556) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem jó. Eleve csak egy router lehet egy hálózatban. Ha az ONT-ot modemmé fokozod le a passthrough-val, akkor ugye a router csinálja a NAT-ot/LAN-t. De mivel csak egy előfizetésed van, csak egy hálózatod lehet, és az első mondatra utalva, ugye nem is akarsz többet.

Tehát ha az ONT átlényegül modemmé, kapcsolódik hozzá egyetlen router, ami ugye megcsinálja a hálózatot. Az ONT-on a wifinek valóban sem értelme, sem funkciója, tehát kikapcsolandó. A routerhez meg kapcsolódhat mindenki, ahogy akar. Akár a másik, router nevezetű eszköz is, de immáron AImesh node üzemmódban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96559) TOZ válasza MaCS_70 (#96558) üzenetére


TOZ
addikt

Sagem 5670 tudja, adja a dupla ip-t. Nálam is így van. Az Andoridos box az ONT-n, kábelen, minden más a PT mögött logó routerrol kap netet és a WiFi-t (ont-n wi-fi ki van kapcsolva, de akar mehetne is, de minek?). Teljesen jól működik ez így.

[ Szerkesztve ]

(#96560) tylerddd válasza TOZ (#96559) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem a Sagem 5670 sajnos bedöglött, és az 5655v2 sokkal gázabb wifi téren (ezt kaptam), már a lefedettsége is. Az 5670 mellett nem is ment nálam router, mert tökéletes volt mindenre, amire kellett. Most viszont agyalok még, felmérem, hogy mit lenne érdemes. Még a szolgáltatós Kaon mesh-en is elgondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#96561) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Olyan gigabites Wifi6-os routert keresek, amivel lehet torrentezni is, mert nem akarom a PC-t bekapcsolva hagyni csak azért, hogy torrentezzek, sokat fogyaszt.
Vagy inkább mini PC/Raspberry-t nézzek ilyen router helyett?
Bármi ötletet/tanácsot meghallgatnék. :R

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96562) MZsoltee válasza FireFox1996 (#96561) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ezt már egy ax 1800-as Asus is tudja.20k körül kapni.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#96563) TOZ válasza MZsoltee (#96562) üzenetére


TOZ
addikt

Annyi, hogy nem szabad csapagyasra hajtani, amíg routerrel ment a kolcsonzes itthon mindig visszafogtam a DL-t, akkor bírta.

(#96564) FireFox1996 válasza MZsoltee (#96562) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
Ahogy látom ez csak usb 2.0-t támogat, az Asus RT-AX1900 már usb 3.0-s, csak 2szer annyiba kerül.
De az irány jó. Inkább routert választok mini pc helyett.

MZsoltee: sokat nem torrentezek, csak akkor kell, amikor letöltöm, de nem is sokat, és amikor seedelek vissza, amennyit kell csak.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96565) Alex91 válasza FireFox1996 (#96564) üzenetére


Alex91
félisten

Nem AC az az AX? :D AC-s routert mar nem vennek…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96566) MaCS_70 válasza FireFox1996 (#96561) üzenetére


MaCS_70
félisten

Attól függ, hogy mennyire intenzíven torrentezel.

Néhány aktív kapcsolatig teljesen jó lehet egy erősebb Asus router, aztán lehet felfele skálázni a Raspberry > NAS > komoly NAS irányba.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96567) FireFox1996 válasza Alex91 (#96565) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

De jól mondod.
Asus RT-AC1900U, és RT-AC68U. Mind2-t kb. 40e ért lehet kapni.
Egyik se ajánlott már?
Melyik az ajánlott 40e ft alatti router, ami tud wifi6-ot, torrentezni is lehet, és usb 3-as?
A többit nem ismerem, videót nézve Asus felülete tetszik.

MaCS_70: egyátalán nem intenzíven torrentezek, néha 1-1 filmet letöltök, visszaseedelem, és kész. Mit értesz az "erősebb Asus router" alatt? Melyikre gondolsz? 20-40e ft lenne a keret routerre.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96568) MaCS_70 válasza TOZ (#96559) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindig tanul valamit az ember!

Azt hittem, csak a uPC/Vodafone ad(ott) több IP-címet.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96569) Alex91 válasza FireFox1996 (#96567) üzenetére


Alex91
félisten

Most par torrentert biztos erdemes beruhazni :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96570) FireFox1996 válasza Alex91 (#96569) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Pár torrent, de folyamatosan. Nem úgy hogy, pár torrent, aztán hónapokig nem töltök.
Ezért hetene több napig bekapcsolva hagyni a PC-t, közben nem is használom a PC-t. Inkább dolgozzon a router. Router amúgy munka miatt is kell, de a céges laptop miatt. Céges gépen meg nem torrentezek.
Routert meg mindenképpen cserélek, de ha már cserélek, akkor tudjon is torrentezni.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96571) tha_answer válasza FireFox1996 (#96570) üzenetére


tha_answer
őstag

Szvsz valaszd szet, az edgedevice csal tuzfallal meg routingal foglalkozzon max.

Torrentet pl egy x86 passziv vekonykliensre tennem, kukazz egyet vhonnan, lehet olcsobb mint egy pi.

[ Szerkesztve ]

(#96572) FireFox1996 válasza tha_answer (#96571) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Pénzben kb ugyanaz egy használt mini PC-re. Csak megint egy újabb eszközt, újabb áramforrás stb.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96573) Alex91 válasza FireFox1996 (#96572) üzenetére


Alex91
félisten

Asus rt-ax58u fer a keretbe, de tapasztalat szerint sokszor kvazi csak rairjak a routerre, hogy tud torrentezni, inkabb a bosszusag van vele…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96574) kpityu2 válasza Alex91 (#96573) üzenetére


kpityu2
őstag

Asus gyári torrentkliensre panaszkodnak. Fel lehet tenni ügyeskedéssel transmissiont, qbittorrentet, vagy ha olyan fajtát veszel amire felmegy a Merlin Fw, akkor ügyeskedés nélkül is. Nekem amúgy egy passzív Asrock AD2550B-n megy megy a qbitorrent, Lubuntu alatt, passzív táppal.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#96575) MaCS_70 válasza FireFox1996 (#96567) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre nagy valószínűséggel jó egy Asus AX58. Kevés kapcsolatra akár a gyári Download Master (Transmission leszármazott) is jó lehet -- egy haver legalábbis valami régebbi Asus routeren ezzel torrentezik hosszú évek óta, és még csak nem is a legalsó ligában.

Egy próbát szerintem megér -- legfeljebb visszaviszed.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96576) FireFox1996 válasza MaCS_70 (#96575) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Eddigi kereséseim alapján ez jónak tűnik, a Merlin firmware miatt a v1 kell, ha nem fontos, akkor v2.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96577) Alex91 válasza FireFox1996 (#96576) üzenetére


Alex91
félisten

V1-et mar nem igazan fogsz kapni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96578) FireFox1996 válasza Alex91 (#96577) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Igen, ettől tartok :Y
De semmi gond, majd a támogatott listából válogatom :D

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96579) Alex91 válasza FireFox1996 (#96578) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor az tobbe fog fajni… :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96580) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Ha csak wifi 6 AP módra van szükségem, akkor melyik a legajánlottabb router?

Van különbség pl AX1800U és AX53 vagy AX55 között ilyen szempontból?

(#96581) tha_answer válasza kory24 (#96580) üzenetére


tha_answer
őstag

Ha van szerencsed amazonon vannak egesz jo dealek a netgear wax202-re.

(#96582) woodworm válasza FireFox1996 (#96578) üzenetére


woodworm
veterán

Nem értem miért félsz a gyári fw-től!
Merlin alatt valóban csak egy pipa az entware engedélyezése, míg a gyári esetén pár sort be kell pötyögni SSH-n. Innentől viszont mindenképpen SSH-n dolgozol, nincs különbség a két rendszer között.

(#96583) greike


greike
tag

Sziasztok!
Nem tudom,hogy jó helyen rakom fel a kérdésem de hátha tudtok segíteni!

Csütörtökön volt Budapesten a vihar és azóta nem működik a Disney+ a tv-n ,mobilon, okositon! Folyamatosan hibakód 42 vagy 83-as ír ki! A szolgáltató a digi. Azt mondták ,hogy nincs semmi probléma a hálózattal! Próbálkoztam tv (Sony xh9505),router (Huawei HG8247H) újraindítás, reset ,áramtalanítás, újra telepítéssel és semelyik nem segített! A telken két ház van a másik házban t-kom a szolgáltató és ott hibátlanul megy a Disney+ alkalmazás! Így szinte biztos ,hogy a digivel van valami vagy a Huawei HG8247H routerrel! Mivel próbálkozzak még hogy működésre bírjam?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#96584) tha_answer válasza greike (#96583) üzenetére


tha_answer
őstag

Kerj kolcson barmilyen nem szolgaltatoi routert, a most rakoncatlankodot allitsd bridge modeba (lehet pppoe passtrough pipa kell) a kolcsonkert routerrel meg csiholj netet. Aztan kideul h mi a baj, remeljuk.

(#96585) FireFox1996 válasza woodworm (#96582) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Nem félek. Csak még nem volt dolgom se a gyárival, se a merlinnal,és szeretném megtapasztalni őket, ezért gondoltam, hogy olyat vennék, amire a merlin is felmegy.
Jelenleg az Asus RT-AC86U [link] a befutó.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96586) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Sziasztok! Szolgáltatói Technicolor TC7200 modemünk van 140Mbps nettel (router max 300at tud). Szeretnénk az emeletre felvinni a netet, egyrészt wifin is, hogy telefon/tablet is használhassa, másrészről két pc-hez vezetékesen. Ehhez egy wifis router ha veszünk az megfelelő?
A TC7200asból feljön egy porton a net, bemegy a fenti routerba onnan szét kép gépre vezetékkel, illetve osztja a wifit. Ez így működőképes? Csak, hogy a falak befejezése előtt tudjam bekábelezni. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#96587) Alex91 válasza FireFox1996 (#96585) üzenetére


Alex91
félisten

AC-s routert ne vegyunk mar… :(

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96588) FireFox1996 válasza Alex91 (#96587) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ok. De mi az oka?
Régebbi technológia?
Szerk: ok, megvan: [link]

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96589) Gubek-Einste válasza greike (#96583) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nem eszköz beszerzés így rossz helyre írtál, a Digi net topikjában érdeklődjél inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96590) Gubek-Einste válasza FireFox1996 (#96585) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiért csak is AX-es eszköz szabad már venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96591) Alex91 válasza FireFox1996 (#96588) üzenetére


Alex91
félisten

Asus rt-ax86s, erre azt hiszem van merlin, kicsit dragabb ugyan…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96592) Gubek-Einste válasza kriszwells (#96586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ez a helyes megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96593) Gubek-Einste válasza Alex91 (#96591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AX86S és az AX86U Merlin támogatott típusok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96594) FireFox1996 válasza Alex91 (#96591) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Igen. Mégis lehet ezt kell vennem :Y

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96595) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Köszönöm! [kép]
Még annyi, hogy most nézem a Modemen nincs WAN csatlakozó. Ebben az esetben működik úgy a dolog, ahogy a képen berajzoltam? LAn1-ből a router WAN-ba.
:))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#96596) woodworm válasza FireFox1996 (#96594) üzenetére


woodworm
veterán

Nehéz összehasonlítani a bennük lévő soc-t, de nem biztos, hogy a drágább a jobb ebben az esetben.

(#96597) Alex91 válasza woodworm (#96596) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, hogy ugyanaz a SoC :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96598) mikk2000 válasza kriszwells (#96595) üzenetére


mikk2000
őstag

Modemen nem szokott lenni wan csatlakozó, mivel általában vagy koaxon, vagy optikán jön be a jel a szolgáltatótól. Az eszköz használatijából derül ki, hogy bridge módba téve, melyik lan csatlakozót kell a router wan-jával összekötni.

(#96599) Gubek-Einste válasza kriszwells (#96595) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a használt router-ben van dedikált AP mód és ekkor a WAN port is LAN port lesz, ebben az esetben megfelelő lesz a bekötés, ellenkező esetben az egyik LAN portba kell majd csatlakoztatni a szolgáltatói eszközből jövő kábelt.

#96598 mikk2000
A kérdező másodlagos eszközként kívánja használni a beszerzendő router-t a szolgáltatói eszközre kötés után a másik emelet vezetékes és vezeték nélküli lefedésére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96600) mikk2000 válasza Gubek-Einste (#96599) üzenetére


mikk2000
őstag

#96599Gubek-Einste

Mert szerinted én nem arra válaszoltam?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.