Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96301) mikk2000 válasza balazs1956 (#96276) üzenetére


mikk2000
őstag

Az 5 méteres kábelt teljesen laikusként magam eszkábáltam össze, mert a mesterek több hónapos határidővel dolgoztak...Arra sosem gondoltam volna, hogy ha jó a sorrend, a teszter is rendben villog, :) , akkor lehet még probléma a jelátvitellel.

A komolyabb kábelteszterek nagyságrendekkel drágábbak mint amit te használtál, ennek hiányában egy speedtest is megteszi, főleg ha már le van fektetve a kábel és mozdíthatatlan.
Abban sem vagyok biztos hogy cat5 az a kábel, lehet cat5e. Amit el lehet cseszni az a csatlakozó felrakás, első körben csak azokat kell cserélni ha nem megfelelő a sebesség, a megfelelő fém szorító szerszámmal összerakva, a megfelelő bekötési színsorrenddel (és addig a másik vége lógjon szabadon, ne legyen bedugva semmibe). Az egyszerű teszter amúgy nem fogja mutatni hogy teljesen jó-e a bekötés, mivel ez a kábel árnyékolatlan, bizonyos érpárak össze vannak csavarva, nem véletlenül.

(#96302) jerry311 válasza Soma01 (#96300) üzenetére


jerry311
nagyúr

De minek két router?
Kell egy router, két powerline, és ennyi.
A MI AC 1200 tud AP módot, rá lehet dugni a powerlinera a nappaliban és megoldva a wifi.
Kivéve, ha a nappaliban több kábeles kapcsolat kell, de akkor is elég egy 5 portos switch.

(#96303) tha_answer válasza jerry311 (#96302) üzenetére


tha_answer
őstag

Szvsz nala a problema megoldasa legegyszerubben az lenne h megosztani a savszelt ket modem kozott jelkepes havidijert.

Nincs furas faragas, nincs 100ezres tetel stb.

(#96304) jerry311 válasza tha_answer (#96303) üzenetére


jerry311
nagyúr

Sehogy sincs 100k-s tétel.
Egy jó router erre a sebességre megvan 30k alatt, powerline adapterek párja 17k-tól indul.

(#96305) tha_answer válasza jerry311 (#96304) üzenetére


tha_answer
őstag

#96289-es hszben tobb mint 100ks eszkozt linkeltek.

A Tied ~50K huf, havi 500 forintnyi plusz settopbox szintu dij 8 ev alatt "hozna" be az arat.

Szvsz egy erdeklodest meger mindenkeppen. :D

(#96306) Bici válasza woodworm (#96299) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a választ! :R

Értem.
Ha nem túl láma a kérdés, miben korlátozna engem a gyenge SOC?
Egy x86 gépen torrenteznék, a router a következőket csinálná a sima netmegosztáson kívül:
1.) - dinamikus dns kezelése, hogy kívülről elérhető legyen a torrentes x86 NAS.
2.) - esetleg alternatív DNS szerverek beállítása, de ez nem biztos.

Ennyi.
De ha van ötletetek, hogy mire lenne praktikus még használni, akkor nagyon örülnék neki, mindig nyitott vagyok a fejlődésre.
(A torrentről úgy tudom, hogy még a legerősebb routerek sem olyan gyorsak, mint egy alap x86 gép, de lehet, hogy azóta fejlődött a világ.)

Kössz!!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#96307) MZsoltee válasza Bici (#96306) üzenetére


MZsoltee
veterán

Szvsz nem olyan rosszak a mai routerek. Kérdés mit vársz el tőle. Ha nem több száz torrentet akarsz egyszerre futtatni teljesen vállalhatóak. Illetve a legtöbbre lehet külső merevlemezházban egy vinyót kötni, így hálózati meghajtóként is lehet használni PC-n, laptopon, TV-n.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#96308) woodworm válasza Bici (#96306) üzenetére


woodworm
veterán

Miért lenne gyenge ez a soc?
Korábban TeeJay tesztelte itt a különböző routereket, ő nagy torrentes, kihajtotta vele a gigabitet (Asus AC65P). Jól vizsgázott a benne lévő hardveres támogatás, pár %-os terhelés mellett dolgozott.

(#96309) Bici válasza woodworm (#96308) üzenetére


Bici
félisten

Csak azért gondoltam, mert említetted, hogy a 860l után ez nem lenne előrelépés, az pedig nálam 60-90%-os terheléssel nyomta az ipart, ha be volt neki állítva a dinamikus dns padavan alatt.

MZsoltee: A 860l nálam torrent max 5-7Mbyte/sec-et tudott a egy darab torrent esetén is. 100%-ra hajtott cpu-val.
Ezért gondoltam, hogy a torrenthez x86 kell.
Az AMD Jaguar magos kis ITX gépem egy 6TB-os WD Purple-lel néha 90 MByte/sec fölé is benéz, de a 60 szinte mindig megvan.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#96310) woodworm válasza Bici (#96309) üzenetére


woodworm
veterán

Valamit rosszul állítottál be. A ddns beállítása egy script időközönkénti lefuttatását jelenti, ez nem okozhat ilyen terhelést. A hwnat kikapcsolása már igen.

A qbittorrent jobb teljesítménnyel dolgozik, hozza a dupláját vagy ugyanazt a sebességet kisebb terheléssel.

(#96311) Bici válasza woodworm (#96310) üzenetére


Bici
félisten

Lehet, nem tudom már.
Akkor végülis, ha nem akarom semmi extrára használni a routert, de kell az AX wifi, akkor elég nekem az AX23, ugye?

Még annyi, hogy otthoni használatra milyen plusz fícsöröket tudnak a drágább routerek? Hátha elcsábulok.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#96312) c0dered


c0dered
csendes tag

Sziasztok!
Router cserén gondolkodom: egy Asus RT-N18U-t használok, már jópár éve, a következő setupban:
- kétszintes családi ház, vasbeton födémmel;
- a router a földszinten, kb a ház közepén van, fölötte csak egy fémszerkezetű lépcső van (tehát a födémen a lépcsőháznak kialakított "lyukban" van a router, a földszinten) - most a felső szinten is vidáman van wifi térerő, sose volt belőle gond
- 500/25-ös koaxkábeles telekom internet (nem röhög!)
- gigabites ethernettel lóg rajta egy NAS és egy OSMC Vero (a NAS torrentezik)
- a wifin "csúcsidőben" 3 telefon, 2 tablet, 3 laptop, 1 nintendo switch és 1 okostévé
- senki se gamer, én nagyritkán még Battlefield 3-at tolok
- a környék szerencsére nem "szennyezett", messze vannak a szomszédok meg nincs is sok belőlük és nem is lesz ;)
- szempont lenne, hogy könnyen lehessen konfigurálni, illetve gyári állapotában is használható parental controlt tudjon (firmware mod nem érdekel)

Amiatt gondolkodom a cserén, mert az eszközök jó része már képes lenne nagyobb sebességre, viszont az N18 wifijével 100 mbitnél többet nem tudok produkálni.
Illetve elszaporodtak a rejtélyes wifi gondok (pl a feleség és a saját iphone-om is random eldobálja a wifit, eddig ilyet nem csináltak). Olvastam az N18 topicban, hogy ahogy öregednek ezek a gépek, úgy előfordulhatnak ilyen érdekességek.

RT-AX58U V2-t néztem, jókat olvastam róla illetve az összefoglalóban is az egyik ajánlott darab.
Meg tudnátok mondani, hatótávban mire számítsak az N18-hoz képest?
Lesz legalább ilyen jó?

Illetve ha valami miatt mégis inkább mást ajánlanátok ebben az árkategóriában, arra is nyitott vagyok!

Előre is köszönöm!

(#96313) macii97 válasza c0dered (#96312) üzenetére


macii97
senior tag

Szia!
Ugyanez a szitu volt nálam is, 2 AX58Uv2 van mesh-ben pár hónapja, szuper!
Hatótávban kb. ugyanazt hozza mint a régi (persze nem a 2 eszköz együtt, hanem 1 a saját területén).
Sokkal megbízhatóbb azóta a net itthon.

(#96314) c0dered válasza macii97 (#96313) üzenetére


c0dered
csendes tag

Köszönöm, akkor meg is rendelem.

(#96315) Soma01 válasza jerry311 (#96302) üzenetére


Soma01
veterán

A mesh miatt, hogy ne kelljen kézzel hálózatot választani, stb. Ezt írta, hogy így szeretné.
Amúgy meg a két olcsóbb router is elég.

[ Szerkesztve ]

(#96316) Colinka válasza Colinka (#96247) üzenetére


Colinka
tag

Sziasztok ismét!

Hát megérkezett, de azzal a lendülettel megy is vissza a feladóhoz.. :D
A szolgáltató által biztosított Sagemcom F@st 5670 jobban teljesített nálam azonos feltételek mellett( talán akkor ez tényleg egy jól sikerült ketyere :F )
Mivel több pénzt erre nem vagyok hajlandó áldozni routerre így elindultam a másik irányba.
Jelenleg egy ASUS PCE-AX1800 típusú wifikártya van a gépembe, (bár hozzátenném hogy a kis Xiaomi Mi11i nagyobb sebességet produkál illetve jobb lefedettséget Wifi 6-on mint az asztali gépem).
A gyári antennákat lecserélném valami jobbra, hátha nőne a sebességem így( egyébként ha egy szobába vannak tudni azt amit tudni kell neki :) )
Tudnátok ajánlani valami alternatívát esetleg? Vagy a másik lehetőség egy TP-Link Archer TX3000E típusú Wifikártyán gondolkozok még.
Tippeket, ötleteket nagyon szívesen meghallgatok még :)

(#96317) blakey válasza Colinka (#96316) üzenetére


blakey
félisten

A szolgáltató által biztosított Sagemcom F@st 5670 jobban teljesített nálam azonos feltételek mellett( talán akkor ez tényleg egy jól sikerült ketyere :F ) - vagy még nincs "leszabályozva", ahogy a mostani routereket szükséges. Van egy pont ahol egy régi router már erősebb lefedettséggel bír, viszont a sebesség már nem biztos, hogy az igazi. Ha a lefedettség az elsődleges akkor minimum 2 eszközben érdemes gondolkodni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96318) Colinka válasza blakey (#96317) üzenetére


Colinka
tag

Az elsődleges jelenesetben az adatátviteli sebesség( Csak ugye ez arányos a lefedettséggel :) ).
Minimum 15% jobban teljesített, a lakás több pontján is készítettem méréseket :D

(#96319) MaCS_70 válasza Colinka (#96318) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyáltalán nem törvényszerű, hogy a sebesség arányos legyen a lefedettséggel.

De ha nálad jobb a szolgáltatói eszköz, és nem használod ki a saját router szolgáltatásait, akkor eldőlt a kérdés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96320) blakey válasza Colinka (#96318) üzenetére


blakey
félisten

Az elsődleges jelenesetben az adatátviteli sebesség( Csak ugye ez arányos a lefedettséggel :) ). - nem arányos, pont ezt írtam, tehát ott ahol pl. az N18U-m erősebb jelet produkált, gyengébb sebességre volt képes, mint pl. az AX58U-m (a többiről nem beszélve), természetesen 2,4GHz-en, és ugyanazzal a készülékkel mérve.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96321) dudika10 válasza Colinka (#96318) üzenetére


dudika10
veterán

Most elolvastam az elozo hozzaszolasod. Mar azt nem ertem, hogy jon ki 15 meter meg 3 betonfal egy 55nm-es panelban?! :F

Milyen sebesseg van most? Mi lenne az elvart? Milyen beallitasokat neztel meg?
Csodat varsz, de se kabelezni, se tobbet rakolteni nem akarsz. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#96322) Colinka válasza MaCS_70 (#96319) üzenetére


Colinka
tag

Annyira nem vagyok benne ebbe, én úgy gondoltam hogy egyenesen arányos a sebesség illetve a "térerő". Ez így van, azért is írtam hogy marad a szolgáltató által biztosított eszköz. Saját router szolgáltatásait nem használom ki, így ez miatt írtam hogy más irányból szeretném megközelíteni a megoldást. Így jutottam arra hogy az asztali gépem szeretném fejleszteni.

(#96323) Colinka válasza blakey (#96320) üzenetére


Colinka
tag

Én próbáltam 5 GHz-en és 2,4 GHz-en is. Mind két alkalommal erősebb jelet adott a szolgáltató által adott router, illetve a sebességben is. Volt hogy az Asus csak 50/60 Mbit produkált közben a szolgáltatótól kapott router meg 130/150 Mbit-et

(#96324) Colinka


Colinka
tag

#96321

Úgy jön ki hogy a router és a gép a lakás két legtávolabbi pontján van egymástól. 3 fal úgy jön ki hogy az egyik szoba fala, és a fürdőszoba 2 fala( ugye az egyik közös a másik szobáéval).
Telefonnal mértem a legtöbbet, a routeres szobába megvan a 1050 Mbps le és a 900 Mbps feltöltés. Ez a konyha/fürdöszobába 800/700, a gép melett 300/200.
A gépem viszont nem hajlandó sokszor 60/70-nél többet produkálni.
300/200 Meglenne stabilan, én azzal már kibékülnék.
A másik szobába (ahol a gép van) már nem mindig tud a 5 GHz-es hálózatra csatlakozni gép.
Próbáltam másik csatornákat használni, megnéztem hogy a többi Wifi amit érzékelnek az eszközök melyik csatornákat használják hogy minél kisebb legyen az Interferencia.

[ Szerkesztve ]

(#96325) woodworm válasza Colinka (#96324) üzenetére


woodworm
veterán

A gép antennái legalább a router irányába néznek vagy a gépház árnyékában vannak?

(#96326) Colinka válasza dudika10 (#96321) üzenetére


Colinka
tag

Kábelezéssel több gond is van.. :D
Igazából az egészet én csesztem el, de leírom hogy remélem más tanul a hibámból.. A lakás teljesen fel lett újítva, burkolás festés kábelezés minden. Szerettek volna a két szoba közé behúzni egy kábelt, de én "okos" voltam hogy "nem kell az minek...eddig is Wifin voltam jó lesz az megint teljesen felesleges."
Így ez kimaradt. Na ennek a következménye az hogy ha én most elkezdek kábelezni bármit is vagy furkálni, az asszonytól olyan kapok amit még ember nem látott a világon :(.
Ez miatt próbálkozom "elsunnyogni" ezt a végzetes hibát.. :D

(#96327) Colinka


Colinka
tag

Router felé néznek

(#96328) tha_answer válasza Colinka (#96326) üzenetére


tha_answer
őstag

Koaxkabel van a szobakba?
Az elektromos halozat is fel lett ujitva?
Friss win installal se javul meg a pcie ax6?

Az ax 2.4ghzen van tenyleges ertelme, azon se huz at?

[ Szerkesztve ]

(#96329) jerry311 válasza Colinka (#96327) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hogy néznek a router felé?
Az antenna a routerre mutat, mint egy ujj, vagy függőlegesen áll?

(#96330) MaCS_70 válasza tha_answer (#96328) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az antenna a tengelyére merőlegesen sugároz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96331) falco5


falco5
tag

Sziasztok!

Tanácsot, ötletet kérnék!

2018-ban épült 8 lakásos sorházi lakás egyik középső lakásában lakunk. Csak mikrohullámú net van max. 60 Mbit/s. A mikrohullámú antenna a tetőn, onnan kábel jön le a nappaliba és ott csatlakozik egy tp link wr940n-es routerbe.
Az emeleten, ahol a szobák vannak, már alig ér el a wifi, ezért próba képpen vettem egy xiaomi ac1200-as extendert.
Sokkal nem lett jobb a helyzet, ráadásul a szomszédok wifijei rendesen bezavarnak.

Gondoltam a tp link routert cserélem le jobbra (pl. xiaomi ax3200 vagy huawei ax3 pro), de olvasva a topikot arra gondoltam, hogy a padlásra lehetne tenni egy routert, ami a gipszkarton álmennyezeten keresztül átviszi a jelet a szobákba, lent pedig akár maradhatna is a tp link router.
Jelenleg 2 fő használ eszközöket (2 telefon, 2 laptop, 1 okosított és 1 okos tv, NAS)

Ti hogyan oldanátok meg a lefedettséget?

Köszönöm, hogy időt szántok rám!

(#96332) tha_answer válasza MaCS_70 (#96330) üzenetére


tha_answer
őstag

Szvsz ezt nem nekem szantad. :))

(#96333) tha_answer válasza falco5 (#96331) üzenetére


tha_answer
őstag

Ahova lehet oda cat7es kabel.
Kesobb se lesz optika?

(#96334) falco5 válasza tha_answer (#96333) üzenetére


falco5
tag

Egy esetleges felújítás során lehet.
De az még 1-2 év szerintem.
Addig viszont kellene valami megoldás, hogy fent is használható wifi legyen.

(#96335) tha_answer válasza falco5 (#96334) üzenetére


tha_answer
őstag

Utalom, de powerline adapterek maradnak, ha egy koron van ertsd biztositoablan, akkor megoldhatja a gondod.

(#96336) falco5 válasza tha_answer (#96335) üzenetére


falco5
tag

Utánanézek. Köszi

(#96337) MZsoltee válasza falco5 (#96331) üzenetére


MZsoltee
veterán

Kábelekkel kösd össze az eszközöket, egy szintet csak ki tudnak szolgálni.
1. Padláson legyen egy rendes router, ide csatlakozzon a net. Lehet ez elég lesz az emelet kiszolgálására is.
2. Ha nem elég az emelethez, akkor vigyél le egy kábelt a padláson lévő routerből és tegyél egy másik routert az emeletre valahová.
3. A mostani router helyére a földszinten szintén tegyél egy routert, amit összekötsz a padláson lévő eszközzel.

A szomszédok ellen a Wifi6 tud a legjobb lenni, akkor van elég csatorna, de ahhoz minden eszköznek wifi6-osnak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#96338) mikk2000 válasza Colinka (#96316) üzenetére


mikk2000
őstag

Érdekes, ránézve erre a ASUS PCE-AX1800 kártyára amit írsz, nem írja, hogy az ax-en kívül bármi más korábbi wifi szabványt támogatna. Vagy ha támogatja, akkor meg miért nem írják? [link]

(#96339) Soma01 válasza MZsoltee (#96337) üzenetére


Soma01
veterán

1. Mi az, hogy rendes router? A padláson, meg akarod gyilkolni. Mivel ott egy szobába szánt cucc nem bír sokat. Vagy a padlás az egyenlő a padlástérrel? Mert nekem nem tiszta.
2. 3. Írta hogy nem kábelezne.

@falco5
"arra gondoltam, hogy a padlásra lehetne tenni egy routert, ami a gipszkarton álmennyezeten keresztül átviszi a jelet a szobákba"
A padlás az beépített lakrész? Padlástér vagy sima padlás?

A tetőről jövő kábelt nem lehet felhasználni a két emelet összekötésére? Egy rouer fent, egy meg lent lenne. A tetőn egy poe-s eszköz (antenna) van? Egyáltalán utp kábel jön a tetőről vagy koax?
Most akkor hány szint van? Földszint, emelet, padlás ("plusz" ugye a tető ahol az antenna van, de ugye az nem igazi szint csak mondom, mivel az van legfelül és ott van az antenna)?

(#96340) Soma01 válasza mikk2000 (#96338) üzenetére


Soma01
veterán

"Minden működési üzemmód:
2.4GHz: 802.11b, 802.11g, 802.11n (HT20), 802.11n (HT40), 802.11ax(VHT20), 802.11ac (VHT40), 802.11ax (HE20), 802.11ax (HE40),
BT LE, BT EDR
5GHz: 802.11a, 802.11n(HT20), 802.11n(HT40), 802.11ac(VHT20), 802.11ac(VHT40), 802.11ac(VHT80), 802.11ac(VHT160),
802.11ax(HE20), 802.11ax(HE40), 802.11ax(HE80), 802.11ax(HE160)"
A pdf-ben ez van.

(#96341) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Xiaomi Mi AloT Router AX3600 Alzán 24k, árukeresőn 38k-tól.

Elfogadom a sütiket.

(#96342) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Alzánál most 24K a XIAOMI AX3600, van tőle jobb vétel?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#96343) blakey válasza F.B.I. (#96342) üzenetére


blakey
félisten

Annál szinte minden jobb vétel. Nem a hardverrel van a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96344) F.B.I. válasza blakey (#96343) üzenetére


F.B.I.
veterán

Rendben, köszönöm! AC86s megéri a többlet pénzt egy 58u-hoz képest (40nm lakás, 8-10 eszköz)?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#96345) blakey válasza F.B.I. (#96344) üzenetére


blakey
félisten

Attól függ, hogy mekkora az árkülönbözet. az AX58U V2-t nem ismerem, de ha 10e Ft az eltérés, akkor megéri az AX86S, ha több akkor már rajtad múlik. Az AX86S erősebb, jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96346) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Korábban kaptam ajánlást egy kisebb céges és hálózat átalakításához egy Omada rendszerre. Első körben bekerült egy ER605 és egy EAP615 viszont egy funkciót nem találok. A lényeg az lenne, hogy 2 WAN van, viszont bizonyos munkaállomásoknak fixen az egyik WANon kéne lógnia, a többi mehet akár vegyesen is (banki műveletekhez kell a fix IP). A korábbi asus routernél egyszerűen a dualWANnál megadtam a routingnál az IPket és, hogy melyik WANra kerüljön, de itt ilyet nem találtam. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#96347) mikk2000 válasza Soma01 (#96340) üzenetére


mikk2000
őstag

Az észrevétel erre irányult, hogy esetleg eldugva, 32x nagyítás mellett rákeresve előjön hogy ax mellett mást is tud, hanem az, hogy ezt miért nem a fő oldalon mutatják a specsnél, ahogy korábban látszott is a termékeknél.

(#96348) Gubek-Einste válasza CactuS (#96346) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96349) Kar07 válasza blakey (#96343) üzenetére


Kar07
tag

Mi a gond a Xiaomi AX3600-zal? Én is gondolkodtam a beszerzésén. Visszaolvastam kicsit de egyelőre elkerülte a figyelmem miért nem ajánlott.

(#96350) Multibit válasza Kar07 (#96349) üzenetére


Multibit
veterán

Látogass el topikjába! Ha nem riasztanak az ott olvasottak, akkor semmi :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.