Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96951) Dragon3000 válasza ricogsm (#96950) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem is ez van, de ha most kellene vennem routert, akkor már találnék hasonló áron jobbat.

(#96952) M3oH válasza ricogsm (#96950) üzenetére


M3oH
addikt

Nyilván nem kell kitépni belőle a kábelt és tyúkok elé vetni. Jó router az a mai napig, csak ha most kell újat venni, inkább AXben érdemes gondolkodni.

(#96953) ricogsm válasza M3oH (#96952) üzenetére


ricogsm
őstag

AX1800? Vagy melyik lenne az a következő előre lépési szint amire érdemes lenne lecserélni mondjuk?
És akkor tyúkok mondják tikk tikk mikro tikk :))
Dragon3000: Milyet?

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#96954) Dragon3000 válasza ricogsm (#96953) üzenetére


Dragon3000
veterán

Pl az említett ax1800, gyorsabb wifi és aimesh képes. De lecserélni biztos nem cserélném csak ez miatt, számomra még bőven jó az ac65p is.

(#96955) ricogsm válasza Dragon3000 (#96954) üzenetére


ricogsm
őstag

:R

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#96956) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

AX1800U és az AX53U között van lényeges különbség? Az utóbbi 30-tól kezd mindenhol, euronicsben 20k, az előbbi pedig 17 az emagnál. Szívesen megveszem a drágábbat, ha mondjuk nagyobb hatótávot tud vagy ilyesmi, de nem vagyok a pénzem ellensége sem :D

Melyiket mondanátok megvételre? :R

(#96957) MaCS_70 válasza ricogsm (#96950) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha megvan és elégedetten használod, akkor nincs okod a lecserélésére. Biztonsági kockázatról (ami pedig sok Asus routert érintett, de ezt a SoC-ot emlékeim szerint nem) nem tudok.

De ha újat kell venni, én az AX hiánya miatt már nem venném. Sokaknál pedig, amint Woodworm is írta, a mesh hiánya lehet választási tényező.

Korrekt típus ez, én is ajánlottam barátoknak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96958) ricogsm válasza MaCS_70 (#96957) üzenetére


ricogsm
őstag

Köszönöm válaszodat!

Elvagyok vele. Openwrt van rajta.
Annyira nem követtem az eseményeket, hogy tudjak biztonsági kockázatról is. :)

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#96959) GangBAng^ válasza Slyer (#96956) üzenetére


GangBAng^
tag

Ugyanaz: https://www.asus.com/microsite/better-WiFi-for-SMB/ASUS-RT-AX53U_datasheet.pdf

GangBAng^

(#96960) Slyer válasza GangBAng^ (#96959) üzenetére


Slyer
senior tag

Érdekes, mert pl. iPon mind a kettőt árulja :D AX53U 29.390, AX1800U 23.190.

De ennek csak örülök, akkor rámegyek az emagosra, úgyis van 2k kupon, 15-ért hibátlan

Köszönöm!

(#96961) kpityu2 válasza Slyer (#96960) üzenetére


kpityu2
őstag

Van egy minimális különbség elvileg, az AX53U-nál írja a többszálú végrehajtást egy magon, az AX1800U-nál nem. Valószínűleg ha létezik ez a különbség az csak annyi, hogy ugyanaz a hardver, de nincs bekapcsolva, vagy nem lehet bekapcsolni ezt az opciót, pl. gyártási hiba miatt. Mint tudjuk, 3 magos processzort nem gyártanak, csak 4-1 magosat. :D
Nekem AX1800U van, de 4 magon mutatja a terhelést, hogy azután igaz-e vagy sem, ki tudja.
Én is most vettem a másodikat az emag akcióra, vezetékes MESH-el remekül lefedik a lakást.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#96962) woodworm válasza kpityu2 (#96961) üzenetére


woodworm
veterán

Ez csak egy hiányos leírás, megegyezik a kettő.

(#96963) Multibit


Multibit
veterán

Egy router alternatíva azoknak, akiknek kell a teljesítmény és nem csinálnak be a wifi-mentes routerektől ;)
NanoPi R4SE
Teljesítményben x86-hoz mérhető

Erősen csábít :B Nem fogja leváltani a jelenlegi routeremet, de nagyszerű játéknak tűnik :))

(#96964) prősti válasza FireFox1996 (#96744) üzenetére


prősti
csendes tag

euronics-os eladó ajánlására regisztáltam az asus honlapon és 3 év garit ír rá a honlap. [kép]

(#96965) Alajos85


Alajos85
csendes tag

Sziasztok!

Wifi6+ AX-E képes laptopom van. Asus Rog Zephyrus.
Esetleg várható a közeljövőben valami megfizethetőbb Asus router ami tudja ezt az új 6Gigás wifi jelet?
Jelenleg egy AX82U routerem van. Meg vagyok vele elégedve, de mindig szeretek javítani, fejlődni ha ésszerű lehetőség van rá.
Kell egy új routert vennem, és gondoltam, hogy magamnak vennék egy jobbat, ha van értelme, az AX82U-t meg elvinném oda ahol felmerült a router igény. Ezért gondolkoztam el, hogy mi tévő legyek, mert jött egy jó lehetőség a cserére, fejlesztésre.

A mostani AX82U-t érdemes lehet egy AX86U -ra lecserélni?
Vagy valami egyébre?
Wifi-t használok csak, semmi nas, vagy kábel.


A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#96966) Gubek-Einste válasza Alajos85 (#96965) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Esetleg várható a közeljövőben valami megfizethetőbb Asus router ami tudja ezt az új 6Gigás wifi jelet?
Nem tudni, hogy mikor mi fog jönni.

A mostani AX82U-t érdemes lehet egy AX86U -ra lecserélni?
Vagy valami egyébre?

Inkább ROG Rapture GT-AX6000-re lenne érdemes váltani.

Wifi-t használok csak, semmi nas, vagy kábel.
Amit csak lehet azt érdemes kábelre kötni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96967) Alajos85 válasza Gubek-Einste (#96966) üzenetére


Alajos85
csendes tag

Köszönöm a gyors választ :R

Az AX86U az 70.000
a GT-AX6000 120.000
AX88U 90.000

[link] innen próbáltam okosodni a tanácsod alapján.

Az sorrend és az antenna erősséget kell nézni?

Az AX88U majdnem ugyanolyan jónak számít?

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#96968) Gubek-Einste válasza Alajos85 (#96967) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AX88U az AC88U AX-es verziója, annyira nem éri meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96969) Alajos85 válasza Gubek-Einste (#96968) üzenetére


Alajos85
csendes tag

Köszönöm :R

Érteni nem értem, hogy miért, de megfogadom a tanácsod.

Veszek egy új GT AX6000-et.

Kábelezésre, nincs jó megoldásom, így a legjobb Wifis routert szeretném. AX210 es kártya van a laptopban.

Miben lesz ez másabb, mint az eddigi AX82U?

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#96970) TOZ válasza Alajos85 (#96967) üzenetére


TOZ
addikt

AX86U merre van 70ert?

(#96971) Alajos85 válasza TOZ (#96970) üzenetére


Alajos85
csendes tag

Szia!

[Itt] találtam.

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#96972) MaCS_70 válasza Alajos85 (#96971) üzenetére


MaCS_70
félisten

A hirdető azért szükségesnek tartotta jelezni, hogy ő 110e Ft-ért vette.

70e-ért használtan nem jó vétel, hiszen 85e Ft-tól kapható újonan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96973) Alajos85 válasza MaCS_70 (#96972) üzenetére


Alajos85
csendes tag

Köszönöm, közben én meg is vettem az ajánlott GT-AX6000-et.

A korrektség mindig kifizetődő! Köszönöm,hogy te is az vagy!

(#96974) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Sziasztok
AX201-es kártyához szeretnék RT-AC65P után valami komolyabb routert,
A váltás oka, hogy a régi marad a helyén az új helyre pedig vennem kell másik készüléket, 1000-es nettel, amit ki is használok sajnos.

Előre is köszi :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#96975) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Be is tettem az összefoglalóba a GT-AX6000-et, mint kb. az egyetlen itthon is (boltból) elérhető dual 2.5 Gbps eszközt.
Találtam még egy érdekes routert, a Zyxel Armot G5-öt, ennek 1 db
2.5G/1G WAN portja és 1 db 10Gbps Multi-Gig LAN portja van, de nem nagyon dicsérik, viszont 100 ezer Ft alatt van.

Elfogadom a sütiket.

(#96976) Alex91 válasza Dr.NX (#96975) üzenetére


Alex91
félisten

A Zyxel future listajat keveslik. Mondjuk tegyuk hozza, hogy pl. az Asus tele van “ficsorrel”, csak eppen ha hasznalni akarja oket az ember, akkor mar nem birja az alap funkciot pl. gigabiten se…
Szoval, ha valaki nem akar szuloi felugyeletet, QoS-t, NAS-t, mesh-t stb., csak egy gyors routert mind vezeteken, mint wifi-n, az esetleg bevallalhatja. (Mondjuk ha stabilitas gondja is van, akkor tenyleg felejtos…)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96977) MaCS_70 válasza Alex91 (#96976) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dong szerint a wifi stabil és erős.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96978) libit válasza Dr.NX (#96975) üzenetére


libit
tag

es a QNAP QHora-301W?
[link]

(#96979) Dr.NX válasza Alex91 (#96976) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

(#96980) Dr.NX válasza libit (#96978) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mi van vele?

Elfogadom a sütiket.

(#96981) Dragon3000 válasza libit (#96978) üzenetére


Dragon3000
veterán

Eléggé elszállt az ára az utóbbi időben, 170e körül találni a boltokban, de amúgy benne van az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#96982) libit válasza Dr.NX (#96980) üzenetére


libit
tag

csak furcsa volt olvasni
"...mint kb. az egyetlen itthon is (boltból) elérhető dual 2.5 Gbps eszközt."
az is tudja a 2,5Gbps-t

#96981Dragon3000
melyiknek is?
GT-AX6000 - 1helyen 275€, aztan 325€ a tobbin meg 358 felett
QHora-301W - 10 helyen 325-335€
(meg a zold izenel is 389 vs. 327)

[ Szerkesztve ]

(#96983) Dragon3000 válasza libit (#96982) üzenetére


Dragon3000
veterán

Itthoni árról volt szó, itthoni boltokban, az asus 120e körül kapható a qnap felment 170e fölé.

[ Szerkesztve ]

(#96984) Gubek-Einste válasza Tamás9x (#96974) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96985) blakey válasza Alex91 (#96976) üzenetére


blakey
titán

Zyxel "feature"

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96986) woodworm válasza Dr.NX (#96979) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk a kötelező fiók regisztráció a bejelentkezéshez nekem is bökné a csőröm.

(#96987) Alex91 válasza blakey (#96985) üzenetére


Alex91
félisten

Ok :) !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96988) mojito75


mojito75
csendes tag

Sziasztok, régi n-es routeremet lecserélném.

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva? 54 m2 panel lakás, házsor, sok wifi hálózat, ami zavarhat
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop? 2 db wifi6-os telefon, a többi nem. Mibox, projektor, klíma, 4 db okos konnektor, laptop, tablet, nyomtató (lakás egyben iroda is)
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? Digi 1 gigabit, de a valóságban 300 Mbit/s
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj! 50eft, de nincs kőbe vésve..
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? a nappaliban lenne a router, a konyha kicsit távolabb van. Szempont, hogy ott is legyen normális jelerősség

Mit ajánlanátok? Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#96989) Alex91 válasza mojito75 (#96988) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96990) sittes79


sittes79
addikt

Tudnátok ajánlani egy best/buy 4G képes sim card befogadó routert? Legjobb lenne ha lenne külső antenna csatlskozási lehetőség.

Ksözi

(#96991) Perzeusz


Perzeusz
tag

Üdv!
Egy új építésű társasházban lévő 86 m²-es lakásban szeretném a wifi-jel minőségét javítani.

Jelenleg a piros ponttal jelölt helyen van a router (Archer C5), de így a fürdőben és a fürdő melletti szobában szinte semennyi jel sincs.
Routert mindenképp cserélném. Jelen állás szerint ASUS AX92U a befutó.
A piros és a zöld helyre raknék egy-egy AX92U-t mesh rendszerben kötve.
Szerencsére az összes szoba és nappali össze van kötve utp-kábelekkel az aljzat betonban becsövezve.
Ez így rendben lenne? Esetleg van valakinek valami tanácsa?

2 db WD Red 2TB eladó

(#96992) Emperor_


Emperor_
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretné kérni ez ügyben:

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Családi ház, fa födém, a falak 38-as vagy 10-es téglából vannak. Szomszéd nem használ 5G-t, pár 2,4G-s eszköz van körben.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?- emelet:
1 asztali gép - Ethernet1
1 asztali gép - WiFi (WiFi6 ?)
1 tablet - WiFi (WiFi6 ?)
2 Xiaomi okosteló Redme 7 (WiFi6 ?) és Redme Note 10 (WiFi6 OK) földszint:
1 asztali gép - Ethernet
1 asztali gép - WiFi1 (WiFi6 OK)
1 NAS - Ethernet
2 noti - WiFi (WiFi6 -)
2 Xiaomi okosteló Redme Note 4 (WiFi6 -) és Redme Note 11 (WiFi6 OK)
1 Tv okosító WiFi 5G-t tudja (WiFi6 ?)
2 okoskonnektor (WiFi6 -)
1 okos elosztó (WiFi6 -)
1 okos hőmérő (WiFi6 -)
1 xbox360 (WiFi6 -)
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
80 Mbit/s / 16 Mbit/s (Ezen a helyen csak ez a szolgáltató van...)
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? 50-60 e Ft
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Vendég hálózat. ASUS, tplink preferált.

Jelenleg 3 routerrel van megoldva.
- RT-N12+ ez van az emeleten. Itt jön be az internet Etherneten, szóval ide mindenképpen kell egy router. Ez adja a WiFi-t az egész háznak.
- Dir 825 ez van a földszinten, ez csak egy 5G-s hálózatot ad a TV okosítónak és Etherneten a NAS-nak és az asztali gépnek ad hálót
- WR743ND v2 ez van a földszinten ez csak a WiFi-t veszi az emeletről és Etherneten adja tovább a Dir 825-nek.

Úgy vélem, hogy 2 routerre lenne szükségem, esetleg Mesh-be kötve.
Vagy csak az emeletit cseréljem le egy komolyabbra?

Mit/miket tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#96993) kpityu2 válasza Perzeusz (#96991) üzenetére


kpityu2
őstag

Szerintem kevés lenne két AP ekkora házhoz a mai igények mellett. Ha úgyis van mindenhol UTP kiállás, talán jobb lenne egy rendes mesh rendszer: wifi router + 3 node vezetékes backhaul-lal.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#96994) Alex91 válasza Perzeusz (#96991) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg AX86S, ez a 2,4 GHz-es savon is AX, es ha szempont, akkor van ra Merlin. Igaz a AX92U meg tri-band, de ez inkabb wifi backhaul eseten elony. (Mondjuk en a 92U-val meg vagyok elegedve, de nalam egyedul van, mesh nelkul.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96995) Tamás9x válasza Gubek-Einste (#96984) üzenetére


Tamás9x
őstag

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
53nm kocka, vékony tégla válaszfal 2, illetve egy óriási tükörfelület, amin semmi sem fog átmenni. A régi itt tökéletesen produkált, azért is írtam kiindulási alapnak.
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Max 10 eszköz AC/AX, de a régitől erősebb hardvert szeretnék, mert szeretek kisérlezetgetni, legalább 5 évet bírnia kellene, és a sávszél sosem elég.
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
0-60K között
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?
Elég sokat másolok hálózaton, NAS-és másik gépre. 1 max 2db usb.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#96996) Perzeusz válasza kpityu2 (#96993) üzenetére


Perzeusz
tag

Köszi a válaszokat.
A két darab ugyanolyan routerrel nem lehet rendes mesh rendszert kiépíteni? Vagy arra ajánlottabb egy ZenWifi? Utp kiállás csak a szobákban van, folyosón nincsen sajnos. Ha oda kerülnének a node-ok, akkor kábel nélkül lennének csak.

Alex91: fogalmam sincs, hogy szükségem van-e Merlinre. :) Eddig még soha nem volt.
Nálad a 92U mekkora területet fed be?

2 db WD Red 2TB eladó

(#96997) Alex91 válasza Perzeusz (#96996) üzenetére


Alex91
félisten

Nalam 50 nm, de a lakas egyik vegeben van, ugyhogy szerintem 2,4 GHz-en talan a 100 nm is lefedheti, 5 GHz-en termeszetesen ennel kevesebbet tudhat lefedni. Szerintem nalad eleg lesz a 2 db a lefedeshez.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96998) Perzeusz válasza Alex91 (#96997) üzenetére


Perzeusz
tag

Én is így gondolom. A 86 m² nem túl sok sajnos. Ahogy olvasgatom a fórumot, sok embernél a 200 m² alapterületű, 3 szintes családi házban kell megfelelő jelet csiholni. Jó nekik. Nekem csak társasházi lakás jutott. :) Az ASUS honlapján 500 m²-re ajánlanak 3 node-ot.
Jó, nyilván nem csak az alapterület számít. Amúgy nálam a házimozirendszer elemei, a NAS, vagy a PC mind kábellel csatlakoznak.

2 db WD Red 2TB eladó

(#96999) Palkriag


Palkriag
újonc

Sziasztok!
Otthoni hálózat létesítéséhez szeretnék segítséget kérni.
- 4G+ net elérhető, 100-130Mbit/S mért sebességgel.
- A ház jelenleg 2 routerrel van lefedve, de van ahová csak a 2.4Ghz ér el, ezért ideálisabb lenne 3 egység.
- 2 asztali gép, 2 laptop és 5 telefon lenne használva a hálózaton, a PC-k azok vezetékkel.
Ezekhez lenne szükségem valamilyen 4G-s eszközre és ahhoz kapcsolódó Mesh rendszerre. Viszont, ahogy nézem 4G-s routerekből csak a TP-Link támogat Mesh-t (OneMesh)?
Szóval mit lenne érdemes ehhez választanom?

(#97000) kpityu2 válasza Perzeusz (#96996) üzenetére


kpityu2
őstag

Dehogynem, az is rendes mesh, csak akkor az egyik router feleslegesen router. Hacsak nem akarod kihasználni a LAN portjait. A 3 node-ot azért mondtam, mert azzal egyenletesen magas térerőt tudsz biztosítani és ha mondjuk valamelyik mobil eszközön YT videót nézel, videócsetet használsz, nem fog alacsony sávszélesség miatt leromlani a felbontás.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.