Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96151) Intruder2k5 válasza blakey (#96147) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én értem a különbséget, de a routerekre is az van írva általában a csatlakozók fölé, hogy LAN1, LAN2, stb., szóval talán elnézhetjük ezt a járatlanabbaknak.

(#96152) blakey válasza Intruder2k5 (#96151) üzenetére


blakey
titán

Mert a másik a WAN :) , a portoknál feltűntetett LAN1, LAN2… azt jelöli, hogy belső hálózatra való és nem az a csatlakozó elnevezése. HDMI esetében is néha szerepel a 2.0, 2.1…, ezek a szabványra értendőek és nem a kábel elnevezésére, mert az más.

Egyébként nálam van olyan csatlakozó ahol WAN/LAN szerepel, tehát mindkettőre használható, ettől még ethernet csatlakozó, vagy RJ45.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96153) Pipu válasza Multibit (#96150) üzenetére


Pipu
csendes tag

Én konkrétan Kodival szeretném lejátszani a TV-n. Jól gondolom, hogy akkor csak adat lesz a film?

(#96154) blakey válasza Pipu (#96153) üzenetére


blakey
titán

Kodi ismeri az SMB/NFS-t, ahhoz semmi szükség a DLNA-ra.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96155) kpityu2


kpityu2
őstag

Tapasztalatom szerint a legjobb a Samba megosztás. Kis csomagokra bontja az adatot ezért nem gond ha belehúzogat az ember a filmbe. Sima fájlként adja át az adatot, tehát hiányoznak a DLNA színes-szagos kategóriái, meg a szerver oldali konvertálással járó nyűg. A fogadó masina vagy le tudja játszani maga a formátumot, vagy nem.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#96156) Pipu válasza kpityu2 (#96155) üzenetére


Pipu
csendes tag

Akkor a RT-AX1800U jó erre, igaz? Ha jól emlékszem azt írtad,h te is ilyet vettél.

(#96157) kpityu2 válasza Pipu (#96156) üzenetére


kpityu2
őstag

Én csak sima routernek használom, meg sima HD filmekre, arra elég. De az ASUS topicban is pont most írtam valakinek aki hasonló cipőben jár, hogy a torrentet nem a routeren futtatnám. A routernek nem túl combos hardverének bőven elég feladat a hálózat és a stream kiszolgálása. Persze próbálkozni lehet.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#96158) TOZ válasza Pipu (#96156) üzenetére


TOZ
addikt

Ha nem tolod neki nyelen a torrentet (gyengebb routereknel, mikor meg azon nyomtam a kolcsonzest, alap volt, hogy sebbesseget korlatoztam, kulonben hajlamos volt elhasalni), akkor szerintem teljesen jo lesz. RT-N18U-val is siman elvoltam, ki kellett varni amig leszedi, az igaz, de utana Samban siman adta tovabb a tevenek /media lejatszonak, onnantol annak kepeseggei voltak a szuk keresztmetszet.
SMB megosztast az ASUS routerek tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#96159) woodworm válasza kpityu2 (#96157) üzenetére


woodworm
veterán

Én meg pont az Asus topikbeli és az itteni válaszok alapján írtam, hogy sületlenséget írtok. Gyakorlati tapasztalat nélkül akarjátok lebeszélni alkalmatlanság címén. Pl. bekapcsolt hwnat mellett a hálózat egyáltalán nem terheli az soc-t. Odaát pedig leírták, hogy a wdr3600-ast jelenleg is használja, ennek a többszörösét kellene tudnia.

(#96160) Pipu


Pipu
csendes tag

Köszi mindenkinek a válaszokat, a torrentről le is tudok mondani igazából, szóval ha Sambával megy a 4K, akkor nem is keresgélek a drágább kategóriában.

(#96161) BB9000 válasza Pipu (#96160) üzenetére


BB9000
senior tag

Neten rendelve szerezd be, azért, hogy ha a kipróbálás során mégis kiderül, hogy nem válik be, akkor a "14 napos elállási jog"-gal élni tudj és meg tudd rendelni a nagyobb, gyorsabb, jobb, drágább tesóját.

(#96162) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. Van egy TP link routerem SIm-es,mert eleinte amé gnem kötötték be a netet addig 4g-vel használtuk. nincs is baj vele de laptopom szórakozik és gondoltam ,ha veszek egy erősebb routert akkro segíthet a dolgon. ezten a kettpn gondolkozok. szeritnetek melyiket válaszam?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#96163) Tompika777 válasza Whysperer (#96162) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nyilván az időtállóság miatt AX-es router vétele az ajánlott, mindamellett egy esetleges későbbi hálózatbővítés esetén is rugalmasabb egy mesh képes Asus.

(#96164) Whysperer válasza Tompika777 (#96163) üzenetére


Whysperer
addikt

akkor ez egy stabil választás ,de ha ebben az árban jobbat tudsz mondani nem ragaszkodom ehhez

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#96165) Dr.NX válasza Whysperer (#96162) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ha a laptopod "szórakozik", akkor miért a routert cseréled le?

De szép képernyőmentés. ;]

Elfogadom a sütiket.

(#96166) osonte válasza Whysperer (#96162) üzenetére


osonte
senior tag

Sajnos ha a laptopban lévő Wifi kártyával van gond, akkor a router csere sem segít. Nekem például az új 40 ezres Asus routerrel is akadoztak a Youtube videók (nem sávszél miatt, mert 2 méter van a router és a laptop között) a gyár Realtek Wifi kártyával, amit cseréltem Intel AX210-re és azóta minden hibátlan.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#96167) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok.

Adott egy több mint 10 éves Tp link WR1043ND v1 router.Alap szintű felhasználásra használom.Netezés,ritkán torrentezés.Nem szoktam mókolni a beállításokkal.

Ami picit zavar,hogy max 3,5 Mbit/sec jönnek le a fimek.

Panellakásban lakom 50m2,Digis netem van.

Ha vennék egy mai 15-20-es kategóriában lévő routert,az mennyivel javítana a letöltési sebességen?

Köszönöm.

(#96168) Dr.NX válasza becsitibi (#96167) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem írtad, hogy honnan jön és legfőképpen milyen eszközre. Wifin? Azonos helyiségben?
Egy alap ax-es routerről ax-es eszközre wifin azonos helyiségben akár 900 Mbit/sec is jöhet.

Elfogadom a sütiket.

(#96169) Pipu válasza BB9000 (#96161) üzenetére


Pipu
csendes tag

Rendben, köszi a tippet.
És mindenkinek köszi a hozzászólásokat! :R

(#96170) becsitibi válasza Dr.NX (#96168) üzenetére


becsitibi
senior tag

Bocsánat.A diginek van a pici fehér routere,vagy modeme,az csatlakozik kábellel a tp link routeremhez,és az szórja wifin keresztül a jelet azonos helységben.
Most is hasonló képp szeretném megoldani,mert a 2 gyerek miatt minél kevesebb kábelt szeretnék a földön.
Tehát akkor valamilyen AX-es router?

(#96171) Dr.NX válasza becsitibi (#96170) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mi a laptop wireless kártyájának típusa?
A Digis ONT modem üzemmódban van?
Egyébként igen, Asus AX53U pl.

Elfogadom a sütiket.

(#96172) Whysperer válasza Dr.NX (#96165) üzenetére


Whysperer
addikt

Köszi nem képernyő votl csak paintbe vágtam be és ott elfejtetem felhuzni,mert siettem. bár vannak szerencsések akiknek van idejük mindenre is 8) ..

Osonte " nem volt időm leírni. szóval laptoppal kezdődött ,de mostmár minden készüléken érezhető."

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#96173) becsitibi válasza Dr.NX (#96171) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ez lehet az? : Intel(R) Wireless-AC 9560

a Digis ONT módot hol tudom megnézni?

Vagy az általad írt routert néztem ki,vagy az RT-AX1800-at.

(#96174) Dr.NX válasza becsitibi (#96173) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ezzel meglehet 500-600 Mbps.
A Digis módot meg tudod nézni a digis ügyfélkapun.
A lényeg, hogy ne legyen dupla NATolás, tehát ne legyen mindkét eszköz router módban.
Az AX1800 is jó.

Elfogadom a sütiket.

(#96175) osonte válasza Whysperer (#96172) üzenetére


osonte
senior tag

Értem, akkor router csere tényleg a jó irány. A.Wifi kártyád nem rossz, az Intelekkel nem szokott gond lenni.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#96176) becsitibi válasza Dr.NX (#96174) üzenetére


becsitibi
senior tag

Modem üzemmódban van,így is marad.
Ax1800 lesz.

Dr.NX köszönöm!Szép napot.Üdv.

(#96177) Guidetti


Guidetti
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos a routerek az a része a tudásomnak, ami a leginkább hiányos, ezért kérném a segítségeteket. Egy 120/20-as DSL netre terveznék előfizetni, viszont a szolgáltatótól csak pár eléggé drága routert lehet venni (100+ euró).
És ez elbizonytalanított, az alábbi szöveg van még a szolgáltató oldalán:
A modemet (ADSL2+/VDSL2/VPlus) vagy az routert (GPON/FTTH) a WAN oldalon DHCP-ügyfélként és a következő paraméterekkel kell konfigurálni:
ADSL2+:
VPI: 6
VCI: 49

VDSL2/VPlus/GPON:
VLAN Tag: 32

Azt szeretném megtudni, hogy ilyen beállításokra bármelyik mezei router képes vagy valami speckóbb routerre lenne szükségem?

Előre is köszi a segítséget! :D

(#96178) tha_answer válasza Guidetti (#96177) üzenetére


tha_answer
őstag

Semmi vegponti eszkozt nem adnak default?
Ezt igy hogy?
Ha adnak egyet default, tettesd bridge modba majd utana ~60eur egy asus ax55.

[ Szerkesztve ]

(#96179) Guidetti válasza tha_answer (#96178) üzenetére


Guidetti
csendes tag

Köszi szépen! Majd akkor ennek még utánajárok

(#96180) Gzu73 válasza MZsoltee (#96146) üzenetére


Gzu73
tag

Az Asus RT-AX55-ban erősebb a processor, ez nem jelent olyan előnyt ami megérné a drágább árat?

(#96181) Patice válasza Guidetti (#96177) üzenetére


Patice
nagyúr

OpenWRT képes routert keress.
Szerintem abban tudod majd ezeket konfigurálni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#96182) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

Router választásban szeretném a segítségeteket kérni, ami adott
** Családi ház: földszint, emelet és beépített tetőtér, mindegyik szint kb 50 nm
** Ház szekezete és födéme lénygében vasbeton szerkezetű, belső válaszfalak tégla
** Vezetékes internet kiállások: alsószint közepe és tetőtér kvázi közepe. Középső szinten nincsen kiállás
** Jelenleg egy ASUS RT-AC58U routerem van, ami földszinten van egy beépített szekrényben
** Net: DIGI 1000-es
** Felhasználás:
**** Jelenleg 3 laptop, 2 okostelefon, 3 táblagép, 2 TV, 1 PS (+ 4 (laptop, mobil, tábla) 5 éven belül)
**** Van egy Synology NAS, vezetéken neten
**** Okos eszközök: 3 wifis klíma, robotporszívó, öntöző rendszer. További eszközök várhatók (fűtés, kapucsengő, redőny…)

Tapasztalatok:
** Földszinten jó az internet, udvaron már korlátos
** Emeleten a leggyengébb, itt is van egy munkaállomás és súrolja a használhatatlan/instabil szintet. Az 5 GHz már nem használható, csak a 2,4-es.
** Tetőtérben fura mód erősebb mint az első emeleten ott éppen használható kb 5-10 Mbps amit tud szintén a 2,4 GHz-sen

Összeg: nincs kifejezett határ ár/érték arányban megfontolt döntést szeretnék hozni, de mindenképp kell javatani a hálózat minőségén mert a HomeOffice nem döcöghet 😊

A középső szint bekábelezését próbálnám megúszni, mert ahhoz beépített szekrényt kellene 2 szobába szétbombázni és fúrni és vésni is kellene.

Nem hinnék abban, hogy egy bivaly erős / wifi6 router megoldja amit a mostani nem tud, vagy hogy nagyságrenddel jobb hálózatot tudna biztosítani. Itt terelődött a figyelmem a Mesh Wifi-k felé, ebben már tudnék hinni viszont nincs tapasztalatom velük és magas áruk miatt próbálnám kerülni a rossz választást. Szóval a dilemmáim, amiben tanácsra szorulok:

1. Csak úgy látom értelmét, ha az eszközök között kábeles összeköttetés van (ha a wifi nem megy fel a szintekre, akkor az eszközök között is gyenge lenne a jel) viszont ami termékek most elérhetők ott nem találok rá infót hogy van-e ethernet backhaul, pedig már a használati útmutatókat is átnéztem (Pl Tp-link Deco M4 V4). De az is lehet hogy ez alap és azért nem taglalják sehol?
2. Hány modulos csomagban gondolkozzak: 2 vagy 3? Nem akarom túltolni sem, hogy a maradék hajam is kihulljon a magas sugárzás miatt 😊 2 adja magát, mert annyi vezetékes kiállásom van alul és a tetőtérben, kérdés hogy vajon úgy már besugározzák-e az első emeletet eléggé? Ha 3 akkor vajon elég erős lesz-e a vezeték nélküli jel a 2 antenna között, ha most alig mászik fel a wifi jel?
3. Szerintetek törekedjek-e Wifi6 routerre?
4. Tervezek okosothon miatt 433 MHz-s hálózatot is, van pár Mesh router ami tud ilyet (Tp-link deco m9)?
5. Illetve milyen modellt tudok ajánlani? Mik a tapasztalatok?

Nagyon köszönöm!

Üdv: Antilhu

(#96183) Alex91 válasza Antilhu (#96182) üzenetére


Alex91
félisten

Ebből 2 db: [link] , es AiMeshbe kotni őket. Esetleg az egyiket cseréled erre: [link] , vagy erre: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96184) TOZ válasza Alex91 (#96183) üzenetére


TOZ
addikt

Es az AC58U is mintha tudna aiMesh-t, ha tenyleg jol lattom az is beallithato a csatasorba ezek melle, vagy egyiknek.

(#96185) Alex91 válasza Antilhu (#96182) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, meg ne tedd szekrenybe…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96186) Alex91 válasza TOZ (#96184) üzenetére


Alex91
félisten

Node-nak jo lesz akar wifin is mondjuk az udvar befedesere…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96187) kpityu2 válasza Antilhu (#96182) üzenetére


kpityu2
őstag

Powerline nem játszik?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#96188) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! Meglévő ASUS RT-AC85P mellé vettem egy RT-AC51U-t, amit AP / WDS módban szeretnék használni, a jelet erősítendő a lakás távolabbi részében. MAC-ek kölcsönösen regisztrálva, 51U AP, WDS módban, DHCP itt kikapcsolva. Kábellel rákapcsolódva az 51U-ra van internet. 2.4 GHz kikapcsolva, ez nem kell. A 5GHz-en ilyenkor ugyanazt az SSID-t kell beállítani, mint az elsődleges routeren, ugye? Hogyan tudom ellenőrizni, hogy működik-e a WDS?

uff

(#96189) tha_answer válasza Antilhu (#96182) üzenetére


tha_answer
őstag

Coaxkabelek vannak?

(#96190) Duttya


Duttya
csendes tag

Sziasztok!

Egy kültéri wifi routert szeretnék vásárolni, valami hideg-meleg és időjárás tűrőt.
Az egyszintes házunkban (pont középen) egy Telekomtól kapott Sagemcom F@st 5655v2 sugározza a jelet. Az internet jelenleg 150 Mbit/s, később talán 250 lesz. A házfalon kívül már nincs wifi.

A ragaljába terveznék elhelyezni egy eszközt. Ide tudnék tápot is és a jelenlegi routerből egy ethernet kábelt is elfűzni, de jobb lenne egy PoE-s megoldás. A kiülőben akarom, hogy legyen wifi a mobiltelefonoknak. Ez a háztól 30 méterre van, az egyetlen akadály egy tujasor, ami a háztól 20 méterre van.
Körülbelül 25-30.000 forintot szánnék erre a projektre.

Előre is köszönöm!
Illetve még ennyi kérdésem lenne, hogy megoldható-e az, hogy a jelenlegi wifi hálózat legyen kiterjesztve (az udvaron is) ezzel a kábeles megoldással?

(#96191) tha_answer válasza Duttya (#96190) üzenetére


tha_answer
őstag

Barmelyik szobabol probaltad mar? Ahonnan van ralatas, ertelemszeruen.

(#96192) Duttya válasza tha_answer (#96191) üzenetére


Duttya
csendes tag

A ház azon oldalán, ami a kiülő felé van nincs szoba, csak spájz és egy wc. De már a wc-ben sem lehet wifizni akadozás mentesen. Ezért gondoltam, hogy ez a kinti router ott is megoldaná a problémát.

(#96193) tha_answer válasza Duttya (#96192) üzenetére


tha_answer
őstag

25-30 bol nemigen fog kijonni rendes kulteriben.

A router a spajzbol wcbol kilo-e annyira?

A teto faszerkezetet kihagynam. Megragja vmi, zarlat, kigyullad, beazik, beparasodik stb.

A legpuruttyabb megoldás, sőt ha csak időszakosan kell, hogy kabelt kihuznal, telen meg felszeded. :DDD

Egyebkent nemteljesen vilagos. Kiülés közben társaságban nem zombulunk, vagy ha annyira sulyos a helyzet akkor aram is kell oda. akkor meg mar a legegyszerűbb a kábel. :D

(#96194) Duttya válasza tha_answer (#96193) üzenetére


Duttya
csendes tag

A kiülőbe földkábelen megy az áram, de nem tudok mellé fűzni és felásni sem akarok újra 30 métert.
Akkor maradjunk annyiban, hogy ajánlj a wc vagy a spájz abalakba egy böszme jelismétlőt légyszíves. :D

(#96195) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

El szeretném dönteni, hogy szükségem van-e AX-es routerre.

- 73nm-es panel lakás, a router kb. középen lenne elhelyezve, ahol kb. minden helységhez egyformán van közel.
Nincs direkt rálátás sehonnan, betonfalak vannak mindenhol, de teljesen eltorlaszolt helység sincs, vagyis kisebb kanyarban mindenhonnan rálátni.

- 5 eszköz (2db laptop, 2 telefon, 1 tablet) használná egy időben normál terheléssel, a többi (4-5) max. kis forgalommal IOT szerűen. Az 5 nagyobb terhelésű eszköz AX-es, a többi nem.

- 1000-es digi

- 50 ezer max, de ha van 20-ért, az mégjobb.

Van fasza AC-s routerem, szóval csak akkor veszek bármit, ha határozott előrelépés lenne egy AX-es.
Sajnos, eddig nem tudtam biztosra eldönteni.

Kössz előre is. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#96196) tha_answer válasza Bici (#96195) üzenetére


tha_answer
őstag

"But what about peak speed to ONE user: Please note that 'peak' speed (one user using the entire channel at distance) changes very little (around 11% improvement over 802.11ac). So, if you are looking for much higher Mbps download speeds (benefiting just one user), 802.11ax is not the solution (eg: PHY speed at 256-QAM 3/4 in 802.11ac of 780 Mbps changes to 864 Mbps in 802.11ax)."
https://www.duckware.com/tech/wifi-in-the-us.html#wifi6

[ Szerkesztve ]

(#96197) woodworm válasza tha_answer (#96196) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem túlságosan negatív forgatókönyvet vesz az összehasonlítás alapjául, rossz helyen húzza meg a gyakorlatilag tapasztalható linksebességeket. Saját tapasztalat szerint hozza azt a kb. 50%-os javulást, ami az elméleti sebességekből is következik.
Ha a 160MHz-es csatornaszélességet is figyelembe vesszük, akkor még több. Ezt a cikkíró szinte figyelembe sem vette, mert a cikk írásakor szinte a felső kategóriába tartozott és szerinte amúgy is használhatatlan a dfs miatt.

(#96198) Soma01 válasza Duttya (#96190) üzenetére


Soma01
veterán

EAP110-Outdoor vagy CPE210 ha a 65 fokos vízszintes sugárzás elegendő.

(#96199) Bici válasza tha_answer (#96196) üzenetére


Bici
félisten

Ennek most az a mondanivalója, hogy akkor is 11%-ot gyorsul legalább, ha csak egy eszközöm van?

Mert írtam, hogy 5db AX-es kütyüm van. :U
Nem tudom, hogy ennyi eszköz esetén megérné-e a fejlesztést AC-ről.

Vagy félreértek valamit?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#96200) tha_answer válasza Soma01 (#96198) üzenetére


tha_answer
őstag

N wifi 2022ben?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.