Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96051) eihwaz válasza Gubek-Einste (#96050) üzenetére


eihwaz
junior tag

Köszönöm az ajánlást.
A NAS-omon csak gigabites csatlakozó van (Synology DS 218+).
Az alaplapom a PC-n tudja a 2.5-öt, viszont csak fél gigabites internetem van egyelőre.
A kérdés leginkább az, hogy érdemes-e horror áron most beszerezni 2.5 WAN-al rendelkező routert vagy inkább pár év múlva ismét újat vásárolni.

Ubiquiti és ehhez hasonló megoldások egyáltalán nem ajánlottak?

köszi :R

(#96052) Alex91 válasza eihwaz (#96051) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez specifikacio alapjan egy eleg eros router…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96053) Gubek-Einste válasza eihwaz (#96051) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kérdés leginkább az, hogy érdemes-e horror áron most beszerezni 2.5 WAN-al rendelkező routert vagy inkább pár év múlva ismét újat vásárolni.
Alapvetően nem ha nincsen lehetőség kihasználni a többlet tudást.

Ubiquiti és ehhez hasonló megoldások egyáltalán nem ajánlottak?
Dehogy nem, legtöbb esetben jobbak is mint az egybe eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96054) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Otthoni mesh hálózatot szeretnék kialakítani.
A ház két szintes, leier habisol (könnyűbeton) téglákból épült, moinolit fődémmel. Az alsó szint kb 55-60nm. Itt jönne be az internet, úgy néz ki majd Telekom lesz.
A nappaliban szeretném elhelyezni az ONT-t. Elvileg nem mesh képes, így kerülne mellé egy router(ASUS RT-AX58U V2-re gondoltam). Ez körülbelül a ház közepe. Aminek a feladata az alsó szint, valamint a terasz kiszolgálása. A legtávolabbi pont kb 20-25m ameddig el kellene érni. Hálózaton egy TV kerülne még rákötésre.

A felső szintre felvinnék egy ethernet kábelt és ott elhelyeznék egy másik routert a dolgozó szobában (ASUS RT-AX53U Router-re gondoltam) mint mesh eszköz:
- felső szint kiszolgálása Wifi-vel
- NAS kábelen (torrent és a lenti tv-n innen néznénk a filmeket 4K, openvpn-en keresztül elérhető tárhely)
- 1 PC kábelen (a lenti tv-re alkalmanként innen streamelnék játékot)
- 1-2 laptop kábelen (munka, viedokonferencia akár párhuzamosan is, távoli asztal kapcsoalt-ok)

Megfelelőek az eszközök, alul esetleg túl terveztem a dolgot?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#96055) Patice válasza MZsoltee (#96054) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem ez egy jó terv. Nem tudnék jobbat mondani hasonló árban.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#96056) eihwaz válasza Gubek-Einste (#96053) üzenetére


eihwaz
junior tag

Szuper!

Még ezt elkezdem körüljárni, mielőtt vásárolok.

Ubiquiti vagy inkább Mikrotik, esetleg Cisco? 100 ezer forint alatt kihozhatóak ezek a rendszerek?

(#96057) Alex91 válasza eihwaz (#96056) üzenetére


Alex91
félisten

Tp-link Omada…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96058) eihwaz válasza Alex91 (#96057) üzenetére


eihwaz
junior tag

nem tudom, régen voltak TP-Link routereim. Azok sokkal gyengébbnek tűntek, mint az Asus. Itt most felhasználói felületre meg ilyesmire gondolok.

Ez az omada felveszi a versenyt egy ubiquitivel mondjuk? :R

(#96059) karaly93


karaly93
csendes tag

Üdv.
Valaki itt a csoporton belül be tudná nekem árazni ezeket az eszközöket?
- Ubiquiti U6-LR Access Point
- Ubiquiti UF-SM-10G-S
Üdv. :R :R :R :R

(#96060) Alex91 válasza eihwaz (#96058) üzenetére


Alex91
félisten

Fel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96061) libit válasza karaly93 (#96059) üzenetére


libit
tag

itt #96008karaly93 se kaptal valaszt, megse torolted!

(#96062) Dr.NX válasza karaly93 (#96059) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

(#96063) n00n


n00n
őstag

Sziasztok. Kezdi megadni magát a Xiaomi Router 3G-m. Mi most a Best Buy Xiaomi Router?

(#96064) mikk2000 válasza libit (#96061) üzenetére


mikk2000
őstag

Talán mert itt nem is lehet hozzászólást törölni, azért.

(#96065) MZsoltee válasza Patice (#96055) üzenetére


MZsoltee
veterán

Köszönöm a megerősítést. A gondom csak az, hogy a ASUS RT-AX53U kifutó terméknek tűnik. Helyette a ASUS RT-AX1800U-t látom. Jól gondolom, hogy egy átnevezésen kívül nincs klülönbség?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#96066) Dr.NX válasza n00n (#96063) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az AX3600 már kifutó és drága.
Az AX3200 jónak tűnik 20k környékén, OpenWrt is tehető rá. Elég új modell, még nincs vele itt sok tapasztalat.

Elfogadom a sütiket.

(#96067) karaly93 válasza libit (#96061) üzenetére


karaly93
csendes tag

Hello.
Igen nem töröltem miven nem tudom törölni.

(#96068) karaly93 válasza Dr.NX (#96062) üzenetére


karaly93
csendes tag

Köszöntem a segítségedet. :R :R :R

(#96069) MaCS_70 válasza eihwaz (#96049) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az RT-AC87U-hoz adtak ki végül biztonsági javítást?

Ha nem, akkor inkább ne használják a szüleid...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96070) libit válasza mikk2000 (#96064) üzenetére


libit
tag

meg #96067karaly93
o / te irta(d)
...de nem temaba vago kerdest megismetelni annal inkabb lehet
(ahelyett hogy a keresot hasznalna, vagy esetleg beleolvasna a forumba)

ha mar a bearazos forumot nem talalja, olyan is van, hogy Ubiquiti hálózati eszközök

[ Szerkesztve ]

(#96071) eihwaz válasza MaCS_70 (#96069) üzenetére


eihwaz
junior tag

mire gondolsz? nem tudom

(#96072) kpityu2 válasza MZsoltee (#96065) üzenetére


kpityu2
őstag

Az AX53U és az AX1800U gyakorlatilag ugyanaz, egy különbséget találtam: az AX53U-ban van valami VPE a processzor tulajdonságoknál. Bármi is legyen az. Meg Windows 11 Ready címke. [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#96073) MaCS_70 válasza eihwaz (#96071) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az AC87 is rajta volt a sebezhető routerek listáján. Rémlik, hogy mintha az Asus először azt közölte volna, hogy már nem lesz, aztán mégis lett frissítés -- de ebben már nem vagyok egészen biztos. Ha nincs egy-két éven belüli FW a routeren, akkor nem szabad használni!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96074) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#96073) üzenetére


MaCS_70
félisten

Oké, van javított FW a 87-esre: ezt mindenképpen tedd fel!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96075) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

Routert keresnék, az alábbiakra:
- 6 kamera wifin keresztüli elérhetősége
- internetböngészés - egyszerre max 2-3 eszközzel.
- nincs és soha nem is lesz NAS, Netflix, stb.
- az internet mikrohulámú, talán 40 MBit / sec, de a max csomag is csak 80 MBit /sec tud lenni.
Asus AX53U-t néztem, kb. árban ilyesmit keresnék. (20eFt), bár nincs kőbe vésve az összeg.

A legfontosabb az lenne, hogy a kamerákkal a kommunikáció minél zökkenőmentesebb legyen. Jelenleg egy Netis WF2780-as routert használt itt (rokoné), de megadta magát.
A kamerák 10 m-en belül vannak. Jelenleg kismillió repeaterrel van megáldva a ház, amikből amit lehet szeretnék kiiktatni egy minél erősebb wifi által. (2.4, 5GHZ is jöhet)

+1 Elképzelhető, hogy holnap azonnal meg kell vennem amit helyi euronicsben találok, ezek:
- fenti ASUS RT-53U (37 eFt (!))
- TP link AC 1200 (16e)
- TP link AX 1800 (20e)
- Mi Router 4A (13e)

Márkára Asust vennék, bár sokallom a majdnem dupla árat MM-hez képest...

Köszönöm előre is mindenkinek a segítséget!

(#96076) osonte válasza Lasersailing (#96075) üzenetére


osonte
senior tag

Nehogy megvedd annyiért, mármint 37e Ft-ért az AX53U-t (2mag 0.88GHz, 256MB memória), majdnem ugyanennyi az AX58U V2 (4mag 1.7GHz, 512MB memória): [link] .

(#96077) Lasersailing válasza osonte (#96076) üzenetére


Lasersailing
senior tag

És 20-ért megéri? (nem tudom, hogy mire elég az AX53U?)

Ha nem kell holnap megoldjam azonnal, akkor mit vegyek a fentiekre?
Ha holnap azonnal kell akkor a listából melyiket?

(#96078) osonte válasza Lasersailing (#96077) üzenetére


osonte
senior tag

Sajnos nincs tapasztalatom az AX53U-val, biztos más tud tanácsot adni, csak le akartalak beszélni a dupla árról.

AX58U V2-vel van tapasztalatom, abból kettő is teszi a dolgát, szerintem a TP-Link AX20 (nem AX10, AX23!) nagyobb hatótávval rendelkezik, de ott nincs vezetékes MESH lehetőség. Nekem a kettő Asus lefed csak 5GHz-en egy családi házat.
Mondjuk klienstől is függ, Samsung telefonnál a teraszig van jel, viszont a Xiaomi telefon jóval messzebb a garázsban a kocsiban ülve is stabil jelet fogott.

[ Szerkesztve ]

(#96079) lexxjani válasza Alex91 (#96044) üzenetére


lexxjani
csendes tag

Köszönöm szépen a segiítséget.
Milyen switch-et ajánlanál?

(#96080) einstein


einstein
senior tag

Sziasztok!
Egy Asus Zenwifi XD6--os mesh rendszerünk van egy kisebb a családi házban. Itteni ajánlásra vettem, rendben is működik.

Van viszont egy pincénk is, ott van elhelyezve a hőszivattyú beltéri egysége. Szeretném azt is rákötni a hálózatra. A pince viszont nagyon a Wifi hatótáv szélére eshet, néha van jel, néha nincs, pedig a fő router kb felette van a nappaliban.
Kérdésem, hogy ha letennék a pincébe egy wifi repeatert, lenne-e jel? Vagy a repeater pont ugyanígy nem működne, mert túlságosan a hatótáv szélén van? Esetleg egy másik router / mesh node?

Csak annyi a cél, hogy rákössem a lenti eszközt a hálóra, tudjam monitorozni, sebesség nem érdekes.

(#96081) Alex91 válasza lexxjani (#96079) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem egy ilyen megteszi: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96082) Alex91 válasza einstein (#96080) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg megprobalhatod ezzel: [link]

Beteszed node-nak a pincebe, ahol meg esetleg jol fogja a fenti jelet. Hatha…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96083) MaCS_70 válasza einstein (#96080) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy a pince más pontjain van-e elfogadható jelerősség, ahová le lehetne tenni a repeatert. Egy ilyen műszaki kapcsolat jellemzően minimális sávszélességet igényel, ami azért általában könnyebben megteremthető stabilan, mint az általános "csak 4K videózásra meg játékra kell" kapcsolat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96084) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!

Érdemes még venni AX92U-t (akár olcsón, használtan) vagy AX58U inkább újonnan (hiába már csak v2 van belőle)? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#96085) MaCS_70 válasza F.B.I. (#96084) üzenetére


MaCS_70
félisten

Attól függ, hogy mi a cél.

A 92-re sincs Merlin, viszont van dedikált wifis backhaulja, ráadásul egy szinttel azért tényleg erősebb a wifije, mint az 58-asé. (Saját tapasztalat.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96086) Coli56


Coli56
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot, véleményt szeretnék kérni, hogy melyik router jobb, melyiket érdemes megvenni.
Régi routerem egy TP-Link tl-wr841nd v7 OpenWRT chaos calmer, amivel nagyon sokszor rövid időre megszakadt a net, emiatt cserén gondolkodtam.

Vettem egy TP-LINK Archer C6 V3.2-es routert, ami nem rossz, de nincs lehetőségem jól letesztelni, mert többnyire meghaladja az eszközeim képességét; a Xiaomi Note 8T telefonomon 5G-n kis távolságra is csak átlag 200 megabitet tud. (Belső téglafal másik oldala, igaz a router tv állvány középső polcán van.) Ezzel a routerrel nem szakad a net alapbeállítással, de ha a Detect Online Interval értéket 1-re állítottam a gyári 10 helyett, akkor ezzel is megszakad a net, csak hamarabb feláll utána.
Az a furcsa, hogy ezzel a routerrel van két(2.4 & 5G) fantom wifi csatipontom rejtett SSID-vel, majdnem ugyanolyan MAC címmel mint, amiről tudom, hogy ennek a routernek a csatipontja. Vendéghálózat ki van kapcsolva.

Gondolkoztam még az ASUS RT-AC59U routeren, illetve a DIGI-s akció miatt az Archer C80-ason. Specifikáció alapján mintha azt látnám, hogy az asus-nak 775mhz-s procija van, míg a C6-nak 2magos 880mhz-s; C80-asra 1.2Ghz-et írnak, de melyik hány magos, melyik erősebb? C6 és ASUS 16/128, míg C80-ra 4/64-es memóriát írnak, de valamit nem értek, mert kétlem hogy a drágább ennyivel rosszabb lenne. Bánnám, hogy az asus nem tudja a WPA3-mat, de nem a világ vége, a tp-linkeknek 5G-n korlátozott a csatorna beállítási lehetősége, az asusnak bővebb.

Melyiket ajánlanátok, mik a tapasztalatok? Csak a legjobbat szeretném venni a pénzemért, mert amúgy nem tudom jelenleg egyiknek se kihasználni a képességeit, viszont hosszú távra vennék, előbbi is 8-9 éve megvan. 2.4Ghz-n istenért se tudtam 72Mbps felé vinni a felismert értéket (nem a lemért sebesség!), se laptopon se mobilon, míg a mobilon 5G-n ugrál a felismert sebesség, nagyon ritkán látok 433Mbps-t. Telefonnak gondolom csak egy antennája van, laptopomnak is, ami még az 5G-t se tudja.

Köszönöm!

(#96087) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Asus RT-AC66U B1 utódjának mit ajánlanátok AX-es megoldásra? Ezt én 30k-ért vettem, tudom felmentek az árak, olyan 40k lenne a plafon. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#96088) tthom


tthom
senior tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés.. Mi annak az üzemmódnak a neve, amikor a router rá tud csatlakozni egy wifi hálózatra, hogy kb. az legyen neki a "WAN"..? Tehát azt a wifit ossza szét a vezetékes netre, de ugyanúgy saját címtartománnyal, nem pedig kibővítve a szülőwifit?

(#96089) Lali-213 válasza tthom (#96088) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,
szerintem access pointra gondolsz.

(#96090) MaCS_70 válasza tthom (#96088) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem, az Access point ennek az ellenkezője.

Lehet kliens mód (TP-Link), Media Bridge (asszem, az Asusnál), gyártófüggően.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96091) MaCS_70 válasza tylerddd (#96087) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha nem hiányzik a Merlin, akkor az AX58u lehet az AC66u B1 utódja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96092) TOZ válasza MaCS_70 (#96090) üzenetére


TOZ
addikt

Igen Media Bridgenek hivja az Asus, amit a TPlink Client mode-nak.

(#96093) tha_answer válasza Coli56 (#96086) üzenetére


tha_answer
őstag

Hello
Ahova lehet kabel, vegere gyari firmwares apk
Asus ax sorozat
Am ha 6-8 evre akarsz akkor most jon ki a wifi6e, az jovoallobb.

(#96094) F.B.I. válasza MaCS_70 (#96085) üzenetére


F.B.I.
veterán

Támogatása is lesz addig, mint az AX58U-nak?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#96095) MaCS_70 válasza F.B.I. (#96094) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdemes kávéfőzés után kiszórni a zaccot az asztalra, és abból állítólag meg lehet jósolni...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96096) F.B.I. válasza MaCS_70 (#96095) üzenetére


F.B.I.
veterán

Értem. Közben el is vitték a 92-t. Úgyhogy 58u maradt. Esetleg az AX5400 jobb lehet tőle?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#96097) lexxjani


lexxjani
csendes tag

Egy kicsit összezavarodtam.
Szeretném összerakni a rendszert.
1.Digi router-ben kikapcsolom a wifit.
2. switch-et csatlakoztatom a digi routerhez.
3. switch-hez csatlakoztatom az asus routereket.
4. A routereket átállítom és kész is?

(#96098) Gubek-Einste válasza Coli56 (#96086) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96099) Gubek-Einste válasza lexxjani (#96097) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyjából igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96100) vviktor1978


vviktor1978
csendes tag

Sziasztok!

Asus RT-AC68U legújabb Merlin firmware van rajta. Az 5ghz wifin 3 eszköz lóg: macbook, iphone 13 pro, huawei mate 20 pro. Olyan hibajelenség van, hogy bármelyik eszközzel elkezdünk böngészni. Mondjuk elolvasok egy oldalt és tovább lapoznál, de nem megy. A macbook-on látom, hogy elkezdte betölteni a következő oldalt, de gyorsan meg is akadt. böngésző frissítésre semmi, aztán egyszercsak jó lesz. Ezt megcsinálja egymás után többször is. Van, hogy jó ideig semmi probléma sincs.

Éppen most történt: iphone 13 pro, speedtest appnál szépen megmérte a letöltést. A net csomaghoz előírt jó sebbeséget mért, aztán a feltöltést már nem adja és hibát jelez az app. Sőt most úgy látja a telefon, hogy a wifi nem is csatlakozik. Fasza! A párom is éppen mondja, hogy félig beöltötte az oldalt azt helló...

Milyen beállítások nézzek át az 5ghz wifinél?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.