Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96701) Traptor válasza MaCS_70 (#96692) üzenetére


Traptor
tag

Én úgy gondolom, hogy ez mindez egyben, amit felsoroltál már átlagos felhasználásnak számít de lehet, hogy tévedek.

.: Aláírás helye :.

(#96702) tylerddd válasza Alex91 (#96695) üzenetére


tylerddd
veterán

Nekem ő a kiszemeltem. A minap még ~42 volt ugyanitt, lehet ez egy jel és meg kellene lépnem. Jó ár szerintem.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#96703) Macisajt3


Macisajt3
tag

Sziasztok!
Egy tök egyszerű és buta routert keresnék. Az egyetlen feladata az lenne, hogy egy napelem inverternek adjon wifit netes elérhetőséghez. (gyanítom max pár száz kb-os forgalom kell neki, 2,4ghz is elég)
A router az inverter mellé kerül 1 méterre, se távolság, se tereptárgy, se fal.
Egyetlen elvárás, hogy stabil és megbízható legyen, ne kelljen rohangásznom újra indítani.
Mit javasolnátok?

(#96704) aDtG


aDtG
tag

Sziasztok!

Na sikerült egy kört futnom az snbforums-on is. Nagyjából ugyanaz a véleményük router választásban. Azt ajánlják, hogy vagy várjak egy kicsit az RT-AX86U-Pro -ra vagy vegyem meg a ASUS GT-AX6000 -et.

Isten igazából Asus-t nem szerettem volna mert a voltak kisebb gondjaim az apple készülékeim és az AC87U között, de hát ez van.

A kérdés, hogy érdemes várni az RT-AX86U-Pro -ra vagy vegyem meg a GT-AX6000-et?
A másik kérdés, hogy van ventilátor a GT-AX6000-ben? Olyan véleményt is hallottam hogy nem hangos.

Köszönöm :R

(#96705) blakey válasza aDtG (#96704) üzenetére


blakey
félisten

Az utóbbi 10 routerem Asus volt, semmi probléma nem volt egyikkel sem, ha Apple készüléket használtam, mindegyik Apple termék megfordult nálam, most sincs probléma egyik eszközzel sem, jelenleg GT-AX6000-et használok.
GT-AX6000-ben semmilyen ventilátor nincs, legalábbis nem hallom, hogy lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96706) osonte válasza aDtG (#96704) üzenetére


osonte
senior tag

Amennyiben lenne pénzem, azonnal venném a GT-AX6000-et. Nagyon jó tesztek vannak róla hatótávban. Illetve azon van 2db 2.5Gbps port, az RT-AX86U-Pro-nál csak 1db. Amennyiben van egy 2000-es neted esetleg (vagy egyszer lesz) és szeretnél rátenni még egy AiMESH routert, akkor az AX86-nál már csak 1Gbps megy a második routerre, vagy 2 kábel, de az plusz kábelezés és akkor is 2Gbps a vége...

Nekem nagyon nem szimpatikus, hogy hiába AX3000-es a két routerem, de a kettő között csak 1Gbps a kapcsolat kábelen és általában Wifin másolok a második routeren laptopról (2400Mbps) telefonra (600Mbps), de elég lassú, inkább nagyon lassú...

[ Szerkesztve ]

(#96707) tha_answer válasza Macisajt3 (#96703) üzenetére


tha_answer
őstag

WRT54GL

(#96708) Soma01 válasza tha_answer (#96707) üzenetére


Soma01
veterán

Jól látom, hogy 35.000 Ft körül van egy ilyen? :F
Mondjuk, használtan 5000. De az meg azért lutri. Régi cucc ez, sokat mehetett mind ami használt.

[ Szerkesztve ]

(#96709) Alex91 válasza Soma01 (#96708) üzenetére


Alex91
félisten

A minoseget meg kell fizetni… :DD :C

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96710) MaCS_70 válasza Alex91 (#96697) üzenetére


MaCS_70
félisten

:R :D

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96711) BB9000 válasza Macisajt3 (#96703) üzenetére


BB9000
senior tag

A napelem inverter network modulján van lan csatlakozó is. Használd azt és nem kell WiFi router egyáltalán.

(#96712) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Hi!

Egy ismerősöm 4G SIM kártyát kezelni képes routert keres, olyat amihez nem kell usb stick, hanem a SIM kártyát közvetlen bele lehet a routerbe tenni.
Árban a lehető legolcsóbbat keresi mert csak évi pár alkalommal lenne használva.
Árukeresőn az alábbi routert találtam:

TP-Link TL-MR100

Esetleg létezik ehhez hasonló, de árban olcsóbb router amihez nem kell usb stick?

(#96713) Patice válasza BB9000 (#96711) üzenetére


Patice
nagyúr

Hasonló helyzetben vagyok éppen.
Megbízható villanyászom azt javasolta, hogy inkább a közelébe egy AP, mert villámcsapás, bármilyen okból bekövetkező túláram esetén szépen bevezetheti a LAN kábel a feszültséget a házba.
Én amúgyis akarok egy kültéri AP-ot rakni, hogy a kertben mindenütt legyen jó wifi. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#96714) BB9000 válasza Patice (#96713) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem erről eltérő véleményem van, mint a megbízható villanyászodnak. Villámcsapás ellen villámhárítót építtess ki, ne AP-t tegyél a kábel helyett.
Ha a tetőn lévő napelemeket villámcsapás éri, akkor valószínűleg nem az lesz a legnagyobb gondod, hogy az inverterből a routerbe menő kábel másik végén lévő switch-ed tönkremegy. Ennek a kockázata azért nem olyan nagy.
Ha a villámcsapás másodlagos hatása miatt aggódsz, akkor a túlfeszültségvédelem lehet a megoldás. Mindkét károdra köthetsz biztosítást és akkor aggódjon helyetted a biztosító. Te meg fizetsz neki az aggódásért. :)
Ha amúgyis kell WiFi a kertbe, akkor legyen, de akkor valami normális, modern eszközt tegyél oda. Ne egy WRT54G-t.

[ Szerkesztve ]

(#96715) Patice válasza BB9000 (#96714) üzenetére


Patice
nagyúr

Biztosításom természetesen van, a napelemek helye a most épülő kocsibeálló tetején lesz.
A beálló egyik sarkára fog menni egy TP-Link EAP610-outdoor.
Túlfesz védelem kiépítve, amikor megcsináltattam a teljesítménybővítést pár éve. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#96716) Gubek-Einste válasza Daywalkerke (#96712) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a SIM kártyás router-ek nem olcsóak így sajnos ennyibe kerülnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96717) kpityu2 válasza Daywalkerke (#96712) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha csak ritkán kell akkor egy mobilteló is megteszi modemként, nem? Nemrég vettem egy Asus RT-AX1800U modemet, annak az USB portja tudja kezelni az Androidos netmegosztást. A mellékelt képen egy Samsung S7 van csatlakoztatva, most az adja a netet.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#96718) mikk2000 válasza Patice (#96715) üzenetére


mikk2000
őstag

A túlfesz és a villámvédelem nem egészen ugyanaz...

(#96719) Soma01 válasza Macisajt3 (#96703) üzenetére


Soma01
veterán

A kábelen, ami oda van vezetve, gondolom van net közvetlenül. Gondolom egy fő routerből jön a kábel.

(#96720) Patice válasza mikk2000 (#96718) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem sem. Lehet félreérthető volt, ahogy írtam. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#96721) barackfa22


barackfa22
újonc

Sziasztok!

Valaki kérdezte korábban egyszer az Asus routerek fogyasztását.
Megnéztem kettőt: Tplink P110-zel mérve.

RT-AX58U V2: 5W
RT-AX55: 3.8W

Mindkettőnél 1db kábeles kapcsolat, és mindkét (2.4Ghz és 5Ghz) Wifi bekapcsolva, idle-ben.

Ha valakinek ez segít...

ui: Ha valaki tudna mérni nekem egy RT-AX58U V1-et ugyanezen paraméterekkel azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#96722) MaCS_70 válasza barackfa22 (#96721) üzenetére


MaCS_70
félisten

Méréshatáron belül ugyanennyi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96723) anonymus89


anonymus89
addikt

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Beton falakkal rendelkező lakásban mely összesen 40m2
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Telefon 2 db, 1 noti és egy TV lenne rákötve Wifin az összes eszköz ismeri
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
T-home 200Mbit/s
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
kb. 20-22E,-Ft
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
nincsen más igényem, amit kinéztem a most akciós TP-link ax53-as készülék megfelelő lehet?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#96724) membrandj


membrandj
nagyúr

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Családi ház, emeleten jelenleg egy tp-link 1043nd v3.
Terv: mesh wifi lentre
Jelenlegi árakat írok:
Tp-link ax20~ 28,5K
tp-link ax53~ 32k
tp-link ax53~ 38k
Az ax20-ról találtam leírást, illetve a táblázatban is benne van, de az az53-ról és az 55-ről nem.
Ezekről mit lehet tudni lefedettség,soc terén?

Ezek mellé, sima 2.4 GHZ wifit kellene egyelőre szórni csak lent.
TP-Link TL-WPA8631P KIT~ 54k és akkor kábellel vinném le
vagy
TP-Link RE500X ~ 31k
TP-Link RE505X ~ 32k
TP-Link RE605X~ 36k
Melyiket?

Mit gondoltok?
Köszönöm előre is!

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Kertes ház, tégla fal, falak vannak bőven, de a távolság légvonalban~ 10m.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
2-3 pc, 2-3 mobil. Nem a sebesség a lényeg, de próbálok a jövőre tervezni. Ahol fontos a sebesség az úgy is kábelen csatlakozik és az emeleten van a router mellett.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1 Gigabit
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Kb amit fent vázoltam. Ha olcsóbb nem probléma.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
-

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#96725) barackfa22 válasza MaCS_70 (#96722) üzenetére


barackfa22
újonc

Köszönöm.

Úgy érted, hogy az RT-AX58U V1-re ugyanazt a fogyasztást mérted, mint én a RT-AX58U V2-re, ugye?

(#96726) gyantaszuz


gyantaszuz
tag

Sziasztok

Vodafone routeret cserelnem valami acelosabbra, mert a haloba mar nem igazan van ertekelheto jelerosseg. Ideiglenesen kellene valami, mig nem lesz minden helyisegbe kabel huzva. Koszi elore is.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
3 szintes csaladi haz, teglafalak. A router a haz kozepen helyezkedik el az 1. emeleten. A cel a felso ket szint normal lefedese (a haz alapterulete kb 5,5x10m). Az also szint es kert nem lenyeges.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
- 2. emelet: 2db AX eszkoz
- 1. emelet: nehany (5-6) sztenderd kliens (egyeb telefon, soundbar stb)
- 1. emelet szinten: PC, konzol, TV kabelen
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
- 500 Mbit
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
- 40k
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
Nincs. Nem baj, ha fapados a szoftver, csak legyen lefedettseg. :U

(#96727) blakey válasza gyantaszuz (#96726) üzenetére


blakey
félisten

Cserélni nem tudod, mögé, utána tudod tenni a routert, magára a HGW-re szükséged lesz. Önmagában a CB elég "acélos" Wifivel van felvértezve, viszont nálad 2 eszköz MESH-ben valóban jobb lenne, a két eszközre szánt 40e Ft elég szűkös, de első körben 2 db Asus AX1800U-t ajánlanék, az épp belefér a keretbe és talán még jó is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#96728) gyantaszuz válasza blakey (#96727) üzenetére


gyantaszuz
tag

Igen igen, ugy gondoltam en is a CB temat. Ralesek, koszi szepen!

(#96729) Essejó válasza membrandj (#96724) üzenetére


Essejó
veterán

Lehet majd valaki okosabb hozzá mint én és kijavít. Szóval én úgy tudom a Tp hulladék nem tud mesh esetén kábeles backhault, csak wifist. Nos ha az emelet és a földszint közt vasbeton a födém (sanszos) az akkor erőst behatárolja az átvitt jel erősségét. A helyedben vezetékes mesh vonalon nézelődnék, pl Asus

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96730) membrandj válasza Essejó (#96729) üzenetére


membrandj
nagyúr

Jogos a felvetés. Azt mondod, hogy ha ax20-ethernet kábel-powerline-áram-powerline-wifi,mint mesh nem fog működni?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#96731) Tompika777 válasza membrandj (#96730) üzenetére


Tompika777
senior tag

A TP-Link OneMesh-nél valóban csak wifi backhaul van.
Nekem ilyen rendszer van,igaz nem AX-es hanem AC-s range extenderekkel,de nekem azért felel meg,mert az extenderekkel csak hatótávot növeltem a kert és az emelet felé a telefonoknak,egyéb eszköz nem csatlakozik hozzájuk,mert a többi helyre a router "elér".

(#96732) Essejó válasza membrandj (#96730) üzenetére


Essejó
veterán

Azt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96733) jel1


jel1
aktív tag

TP-Link Archer AX53 21 ezer most eMagban.
Mennyire jó vétel ilyen áron?

(#96734) osonte válasza membrandj (#96724) üzenetére


osonte
senior tag

Essejó jól írja, engedd el szerintem is a TP-Link verziót. Én is AX20-al rendelkezdtem és baromi jó volt a hatótávja, de a két szintes családi háznál elbukott és nem hiszem, hogy értelmes eredményt el lehet érni nem kábeles MESH rendszerrel. Pedig szerettem mindig is a TP-Link megoldásait, de itt jött el az a pont ahol átmentem Asus vonalra.

Nekem 2db Asus RT-AX58U v2 vezetékkel összekötve, MESH hálózatként simán megoldja a két szintet és jut az udvarra is jel. Pedig csak 5GHz-et használok (2.4GHz kikapcsolva). Ez a megoldás 2x38 ezer Ft.

(#96735) membrandj válasza osonte (#96734) üzenetére


membrandj
nagyúr

Szia! Köszi!
Nekem az alap probléma az, hogy hogyan jut le a jel a földszintre? Vasbetonon keresztül félek, hogy limitált lesz az átvitel.
Ez működik úgy, hogy routert-ethernet-powerline-áram-powerline-ethernet-router?
Ehhez muszáj asus powerline vagy jó olcsóbb tp link is?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#96736) Alex91 válasza membrandj (#96735) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ehhez nem kell kulon powerline…

De szerintem inkabb egy LAN kabelt kellene valahogy a ket szint koze huzni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#96737) osonte válasza membrandj (#96735) üzenetére


osonte
senior tag

Nekem is LAN kábel megy a két router között, de amennyiben ez Nálad nem opció, akkor Alex91 által ajánlott megoldás a legmegfelelőbb.

(#96738) Gubek-Einste válasza anonymus89 (#96723) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AX53U vagy AX1800U ami belefér a keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96739) Gubek-Einste válasza jel1 (#96733) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#96740) anonymus89 válasza Gubek-Einste (#96738) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm összehasonlítottam a 2 asust- de semmi különbséget nem találtam első ránézésre. Megrendeltem kora délután a TP-linket AX53-at emagról de akkor kicserélem AX1800-ra mert az van raktáron.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#96741) MaCS_70 válasza barackfa22 (#96725) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, kb. azonos a fogyasztásuk. Mondjuk nem nagy csoda.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#96742) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Asus TUF Gaming AX3000 V2 euronicsnál 35e ft [link] [link] . Elég jó árnak tűnik, minden máshol 42e ft.
A v2 is elég erős hardverrel rendelkezik: 4x1.7 GHz, 256/512GB ram. [link]

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96743) osonte válasza FireFox1996 (#96742) üzenetére


osonte
senior tag

Kár a 12 hónap garancia miatt, mert jó router. Máshol 3 év van rá és azért nem mindegy 2 és fél évesen, hogy a kukában landol vagy kicserélik garanciában (amennyiben gond van vele). Főleg akkor ha valaki MESH rendszerbe kapásból vesz 2-3 db-ot.

Amúgy ugyanaz a router FCC ID-je, mint az RT-AX58U V2-nek: [link] . Csak az szoftveresen van lebutítva, például azon nincs hivatalosan 2.5Gbps WAN port, de amikor bootol a router kiírja a 2.5Gbps portot, viszont a végén átáll max 1Gbps-es WAN portra...

(#96744) FireFox1996 válasza osonte (#96743) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Valóban gáz az 1 év gari.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#96745) nt0524


nt0524
tag

Sziasztok!

elnézést, ha túl oktalan a kérdés, nem vagyok járatos a témában:
Jelenleg a T-től kapott optikai átalakító/router adja a netet/wifit, e mögé tervezek egy Asus ax53-at. A T router ugye bridge (vagy pass through?) módban lesz majd, vezetékkel összekötve, a TV továbbra is a T router egyik LAN csatlakozóját foglalja el, de vajon a T router "szabad" LAN csatlakozóit föl lehet használni más eszközök vezetékes internet csatlakozásához? Vagy csak a TV STB csatlakoztatásához alkalmas?

köszönöm előre is a válaszokat.

NT

(#96746) Essejó válasza nt0524 (#96745) üzenetére


Essejó
veterán

Két külön hálózat lesz, és nem fogják látni egymást.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#96747) nt0524 válasza Essejó (#96746) üzenetére


nt0524
tag

értem, köszönöm a gyors választ!

(#96748) barackfa22 válasza MaCS_70 (#96741) üzenetére


barackfa22
újonc

Köszi!

Külföldi tesztben 3.6W-ot mértek a v1-re, de akkor valószínű nem ment rajta minden vagy pontatlan volt a mérés.

Akkor marad nálam az AX58U. Valamire jó lesz az USB, meg a 2x-es ram.

(#96749) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy Tenda FH456 típusú router, ami a Telekomos modem után van kötve, a wifi szolgáltatást ez nyújtja, a modemen - ZTE H368N -ki van kapcsolva, meg egyébként sem működik jól egy ideje. Van 5 db Gree gyártmányú wifis klímám, amit szeretnék a GREE+ applikációval távolról vezérelni. A gondom a következő: hozzáadok 2 db klímát és többet nem ismer fel az app. Sőt a két darab hozzáadása után a mobilom sem tud wifin csatlakozni a routerhez. Folyamatosan próbál csatlakozni, 1-2 mp-re felcsatlakozik majd le és ez így ismétlődik. A két klímából kitörlök egyet az app-ból, a mobilom csak utána tud csatlakozni ismét. Mi lehet a gond szerintetek?

(#96750) Gubek-Einste válasza madagaszkar (#96749) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.