Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139651) B-L-A-C-K válasza Fboy (#139650) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Már az is jó ha az országban van aki ért hozzá normálisan...:) Grósz Ferit szokták ajánlani sokan, de Ő BP-en van.

[ Szerkesztve ]

(#139652) Fboy válasza B-L-A-C-K (#139651) üzenetére


Fboy
aktív tag

Kaposváron néztem ki egy alfát, de nem tudom, hova vihetném átnézetni.

(#139653) B-L-A-C-K válasza Fboy (#139652) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Amúgy nem kell off-olni, témába vág...

Ezzel már voltam így én is, csak én még személyesen se láttam, így egyből valakivel akartam menni, volt egy pali 70 ezerért akart eljönni átnézni, mondom köszi kihagyom, mást meg nem találtam. Utána ebbe a csoportba rákérdeztem az aktuális kocsira, nem e tud valaki valamit róla, és jött az infó felejtő...

(#139654) lenko válasza Manitou (#139642) üzenetére


lenko
aktív tag

Először én is ilyen motorral néztem audit, különösebb hibát nem olvastam, de letettem róla, mert túl nehéz az autó hozzá, 9.1s 100-ra nem egy nagy eresztés. Ezért lett belőle G4 V5.

Az embereknek fáj az igazság!

(#139655) kovacsroli válasza CsakEgySrác (#139634) üzenetére


kovacsroli
senior tag

:)
Nekem is ilyen van, ha valamire kíváncsi vagy írj pü-t.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#139656) gaborbol válasza LuckyL (#139649) üzenetére


gaborbol
őstag

Amikor beszereltem akkor csak az ules kezikonyve alapjan csinaltam es a hatso ules 2 gyari rogzitesi pontjat hasznalatam. Viszont a kocsi kezikonyve alapjan, ezt nem lehet. Egy pont es az ov athuzva.
Nem huztam meg elegge a szijjakat. Bele kell terdelni teljes testsullyal az ules aljaba, es valakinek meg meghuzni a szijjakat. Egyedul egyszeruen nem lehet annyira meghuzni amennyire kene.

A baban az ovnek a szijja sem volt elegge meghuzni, a melkas csatt ala eppen, hogy csak be tudd eroltetni az ujjad.

Ami a legnagyobb gond volt, hogy a melkas csatt tulsagosan lent volt. Az a rendor szerint siman ol onmagaban, mert nincs kialakult igazi csontozat es a csatt szetroncsol mindent, ha annyira lent van mint ahova en tettem.Csak a szeggcsont kozepso-felso reszen lehet a csatt.

Mas amikor en olvasgatom, hogy mit kene csinalni elsore, meg mas amikor valami 15 eve ezt csinalja nap mint nap. Ingyen van, legyen 100℅ os, es ne ezen muljon.

[ Szerkesztve ]

(#139657) LuckyL válasza gaborbol (#139656) üzenetére


LuckyL
őstag

igen, értem amit írsz, csak nekem isofixes van és azért kérdeztem hogy azt lehet-e rosszul beszerelni esetleg

cryptot minden termékemért elfogadom

(#139658) roberto211 válasza Mr.Csizmás (#139601) üzenetére


roberto211
őstag

Jajj, azért parszaz ezerért ne legyenek ilyen kritériumok.

És ha behozott autó akkor mivan?

Elarulom neked kb 2 hónapja hoztam egy golfot ami jövőheten kb eladásra megy s azon kívül h a kipufogónak a tartoja (gumi) kitagult és lotyog, néhol volt 1-2 rozsda és minimális horpadas s nagyon minimálisan alul szivárog egy picit az olaj valszeg valamelyik szimmering ami pár ezer Ft semmi baja nincsen. Futómű érintetlen, gyári alkatrészekkel, nem húz se balra se jobbra, kuplung motor váltó futómű jó ülés sincs kikopva.
S ez nem 200e volt hanem oszd el párral. Költenem kellett rá picit (karosszéria ,elrohadt gyertyamenet)de még így is jobb mint az itthoni 300ezres golfok; )

Névre írva, friss vizsgával lesz 350 körül ha erdekel irj (nem reklamozomde komolyan mondom sajnálom eladói annyira megszoktam. )

Elektromos naofenyteto nekem újdonság volt s hozzamnott picit :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#139659) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali.

Kia adatok alapján szerintem rendben van, de több szem többet lát. :K :R

(#139660) B-L-A-C-K válasza Goblin12 (#139659) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hirdetés alapján biztos.

(#139661) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok ismét! :)

Nah elvitték a Puntot, így kellene valami utód. :)

Az elsőre kinézett J Astrákról, valamint a másodszorra kinézet 6-os GLof-okról letettem, mert az értékhatár amíg tudunk nyújtózkodni az kb 2 millió HUF. Az is részletre, a Punto ára lesz csak befizetve

Amiket a felsorolt autók után nézegettem, amik tetszenek is, meg a tesztekben is jókat írtak, azok a Hyundai i30. Azért esett rá a választásom, mert itt 2 millió környékén olyasmi évjáratokat kapok, mint Golfból vagy Opelból sokkal drágábban...

Mondjuk az újabb i30 az jobban tetszik, csak sajnos azok meg 3 millió környékén indulnak...

Használatban még mindig csak városi autókázás, az is hétvégente, valamint Bp -SzSzmiklós táv is hétvégente. Ritkán mondjuk évi 2-3 hosszabb autózás.
Nem szeretnék szedánt, csak ferdehátút.

Szóval van itt valakinek tapasztalata azokkal az i30-akkal? Mikre kell figyelni a vásárlásnál? Nah meg jó autók-e egyáltalán? Felni/kerék méretben mi az ideális, ha van ilyen? Mert olvastam olyat, hogy valamelyik felni méret bizonyos gumival nem a legjobb, főleg ezekre a jó pesti utakra.

Valamint ez a kereskedésben a hitel intézés az, hogy megy? Viszek munkáltatóit meg a kápét és akkor ott intéznek minden? Vagy ide is kell utolsó 3 havi bankszámlakivonat meg ilyenek?

Köszönöm ismét a segítséget. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#139662) MunezXBK válasza spiky03 (#139661) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Min. 6 hónap m.viszony, ha utalják a fizud, b.sz.kivonat, személyi, adó, lakcímkártya.

[ Szerkesztve ]

(#139663) WZP válasza BigBlackDog (#139639) üzenetére


WZP
aktív tag

Nincsen semmi a felsorolásban, amivel nem értenék egyet :)

De úgy tűnik eltántoríthatatlan az ügyben :D

Szerinted mi van 3,3m-nál és körülötte, ami jobb lenne ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#139664) BigBlackDog válasza WZP (#139663) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha mindenképpen új autó kell, akkor azért nem annyira nagy a választék. Én megnéznék egy Swiftet, szerintem GLX felszereltséggel még beleférhet (némi alku után) a 3,3m Hufba. Bár ez nem egy nagy autó, főképpen hátul és csomagtérben. Amiknek én még utánanéznék: Fiat Tipo/Punto, Hyundai i20, Opel Corsa. Más ötletem nagyon nincs, de majd a többiek biztos dobnak még javaslatokat. :)

(#139665) kisza25 válasza spiky03 (#139661) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

i30 és kia-nál a szervizkönyvet nézd, mondjuk 2m huf-ig max KIA-ból lesz szervizkönyves és még garanciás.
i30-ból sokkal több volt céges, mert kilométer korlátozás nélkül van rá az 5év, ezért a km is több bennük.
Elég kemény a rugózásuk, én a gyári 185/65/15-öt favorizálnám Bp-re
Jó autók, ha még garanciás, jó eséllyel stimmel benne a kilométer, ha nem, az akkor már lutri, mint minden használt.
Nem tudok típushibákat, de volt pár visszahívásos javítás (nem komolyak, csak szervizeléskor javították őket)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#139666) M_o_g_y_i válasza WZP (#139663) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ebből az lesz, hogy "csakazértisolyatvesz"... :o :DDD

Pont ma "futtattam eszmét" (más üggyel kapcsolatban, de a lényeg ugyanez), hogy vannak az ilyen júzerek, akik benéznek valamit, gyakorlatilag csak még épphogynem vették meg az adott dolgot, és próbálnak megerősítést nyerni, hogy az általuk hozott - sokszor nem racionális, hanem érzelmi alapon hozott - döntésük helyes. :U
És megkérdezi egy hozzá közel állótól, vagy mint itt a fórumon a nagyközönségtől, hogy mennyire döntött jól...
Mert hogy jól, az szerinte biztos, és nem lehet meggyőzni észérvekkel, ha esetleg nem így van.
Ha végül megveszi az adott dolgot, de mégis rájön jobb lett volna a másik, amit ajánlottak, akkor meg legyint: áh, jó lesz ez nekem! ;]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#139667) spiky03 válasza kisza25 (#139665) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm szépen.
Sajnos amik ugye beleférnek a 2m-be azokon egyiken sincs már garancia, mert 2010 vagy 2011-es.
Akkor a 17"-es felni az nagy rá? :D Mert van egy olyan elvileg kevés kilométerrel. :)

Ezeket nézegettem most:
1.4i life

1.4 DOHC itt nem tudom valós-e az a kilométer, nah meg ez a nagy kerekű. :D

1.4 DODC classic ebben is elég kevés km van...

1.4 DOHC comfort plus ebben van minden ami kell. :)

1.4i entry ez jól néz ki felnivel. :) mondjuk feketét nem akarunk, mert azon nagyon meglátszik a por :D

@(#139662) MunezXBK
Köszönöm neked is.
Akkor csak bankszámlakivonatot kell kerítenem, a többi az megvan. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#139668) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

szóba került, hogy meg lehetne vásárolni egy céges autót.

Skoda Octavia Clever 2011-es, 1.6 (CR?) TDI motorral, 400 000 km van benne,

Szerintetek mennyi lehet a reális ára? Hahu-n nincsen ilyen sok futásu belőle.

Szerk.: Annyit tudni róla, hogy forr a vize pályázásnál, de, hogy mitől azt nem.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#139669) B-L-A-C-K válasza Cece04 (#139668) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem ha nem lenne baja 1.8-nél akkor se ér többet, na meg ennyi km-rel szinte eladhatatlan lesz majd ha esetleg elakarod adni később, meg ki tudja mennyi baja lesz még ennyi km-rel.

[ Szerkesztve ]

(#139670) Mágus2 válasza Cece04 (#139668) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mindegy mennyi a reális ára, azt felejtsd el. ;) A motor és a cuccok rajta a tervezett élettartamot lefutották. Innentől önteni fogod bele a zsetont.

[ Szerkesztve ]

(#139671) SzlobiG válasza Cece04 (#139668) üzenetére


SzlobiG
félisten

Felejtő ami már eleve rossz (hengerfejes) meg se érdemes venni csak a szívás lesz vele. :(

(#139672) Cece04 válasza Mágus2 (#139670) üzenetére


Cece04
tag

ahh értem :)
Akkor ez azt jelenti, hogy mondjuk millió alatt sem éri meg?

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#139673) B-L-A-C-K válasza Cece04 (#139672) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Millió alatt azért megérheti, ha nagy gáz van veszel bele egy bontott motort.

(#139674) Mágus2 válasza B-L-A-C-K (#139673) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

De az csak a motor lesz. Váltó, csapágyak, szilentek, DPF, kuplung.... Soroljam? Annyit kellelne bele költeni, mint az autó értéke, és akkor lesz egy jó állapotú 400 000-et futott autód. ;)

Ha folyamatosan szervizelték, mindig cserélték, ami elkopott és mondjuk csak a vizet forralja jelenleg, akkor megéri, de mennyi erre az esély?

Szerintem nem éri meg. A befecskendező rendszer kerül benne 1 millióba. És ha megbízható autót akarsz, azt ki kell cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#139675) Cece04 válasza B-L-A-C-K (#139673) üzenetére


Cece04
tag

Igen, ezen gondolkodom én is.
Bár szerintem az lesz a vége, hogy elviszi egy kereskedő 1 M körül,
aztán visszatekeri a felére majd eladja a duplájáért :)

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#139676) B-L-A-C-K válasza Mágus2 (#139674) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért egy ilyen Skoda ezzel az évjárattal, ~100e körüli km-rel 3 milla felet van, tegyük fel 800-ért megveszi, még 1 millát rálocsol akkor is megérte.

Cece04: Igen, ezeknek kb ez lesz a sorsa, viszont ha itthon volt használva hamar kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#139677) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Egy meg bukott kereskedés, de jó is az ilyet olvasni. ;] :D

(#139678) B-L-A-C-K válasza SzlobiG (#139677) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szép munka, mondjuk inkább átnézetem tüzetesen vásárlás előtt minthogy 1-2 évig szopjak egy ilyennel.

(#139679) SzlobiG válasza B-L-A-C-K (#139678) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát igen, a legtöbb esetben itt bukik el a dolog, hogy nagyon sok idő mire ítélet születik. :(

Viszont érdekes, hogy a gyári programmal meg tudták nézni a valós km-ert ez is azt mutatja, hogy kókler tekerte vissza.

(#139680) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

valakinek van tapasztalata 2004-es évjárat körüli Lancerrel?

Konkrétan 2.0 benzin, kombi. 2004/10 havi, Sport felszereltség (keményebb futómű,momo kormány)
Új vezérlés,új komplett kuplung,új fékek elöl-hátul (tárcsa/betét) új gyertyák,új trafók, új az összes olaj.
Km:123.000

Nekem az a furcsa,hogy miért kell egy ennyit futott autóban kuplungot és trafókat cserélni? :U

Képről elég szép az autó, bár sport felszereltség nincs alu kerék,csak lemezfelni dísztárcsával. :DDD

:R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#139681) g@bo


g@bo
nagyúr

uraim ezzel kb mennyit szívnék? polo IV 1.2 [link]

továbbra is egy swift / yaris vagy opel corsa d lenne a terítéken, kb 1,2m körül.

:R

(#139682) B-L-A-C-K válasza g@bo (#139681) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jaj már ha úgy kezdik hogy jéghideg klíma kiégek... :))

(#139683) g@bo válasza B-L-A-C-K (#139682) üzenetére


g@bo
nagyúr

sok nyepper.... alig lehet verdát kifogni magánszemélytől. :W
enyémet is nyepper vitte el, de korrekt volt, végül is...

engem a fenntartási / szerviz ktg, rozsda, megbízhatóság hármas érdekel. ebben a suzuki jó volt. ;]

(#139684) tboy93 válasza g@bo (#139681) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elég langyi lehet ezzel a motorral.

(#139685) BigBlackDog válasza B-L-A-C-K (#139682) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Már a színéből is látszik, hogy jéghideg! ;]

(#139686) alázógyík válasza g@bo (#139681) üzenetére


alázógyík
őstag

Tatabánya környékén van pár emelkedő, próbáld ki.
Azt le se merem írni, hogy a klímát is kapcsold be....

(#139687) g@bo válasza tboy93 (#139684) üzenetére


g@bo
nagyúr

jójó, de mint vw polo.

volkswagen örök darab. de lehet, nem manapság. :D

(#139688) lenko válasza g@bo (#139687) üzenetére


lenko
aktív tag

Egy havernak volt dízelbe, nem volt gond vele, a 17-es felni alatt feszt kellett a futóműbe cserélni valamit.
1.4-es motorral nézz. 1.2 kevés bele, ezért szét vannak "taposva".

Az embereknek fáj az igazság!

(#139689) Declare válasza g@bo (#139687) üzenetére


Declare
őstag

1.2 moci azert valoban sovany. Nekünk 1.4 es van, azzal a gyergya trafoknak szokott lenni problemaja, legroszabb esetben mind a 4 et ki kell cserelni, darabja 20k körül van....de az eleg valoszinütlen, hogy megveszed es holnap mind a 4 kinyekken :D nekünk kb 10 ev alatt 1 db ot kellett cserelni, akkor mondta a szerelö, hogy ez gyakran megesik....ezen kivül mas baja nem volt (megegyszer mondom ez 1.4 re vonatkozik, de nem is keresnek 1.2 -t belöle :N ).

Amugy comfortline kivitelben egesz jo, kicsit himbalozos, kis varosi auto, nyugodtan fel lehet menni vele palyara is :) (a himbalozast ugy ersd, hogy az összehasonlitasi alapot kepezö autok sportfutomüvesek :) ) En gyakran mentem vele regebben 150-200 km es utakat (anno ezt meg hoszabb utnak gondoltam :D ), minden fele kenyelmi vagy egyeb gond nelkül. Viszonylag magas szerintem, nem akadsz fenn vele sehol...de mondom tipikus varosi kocsi

(#139690) kovacsroli válasza g@bo (#139681) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Én anno akkor tántorodtam el a vásárlástól, amikor kipróbáltam. Szerintem ezzel a motorral ne. Olyan a hangja és a teljesítménye mint egy erősebb varrógépnek.

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#139691) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Szerintetek ezt nagyon max 2 év múlva, ~170 ezerrel kilométerrel, úgyhogy rendbe lesz akkor is, mennyibe lehet majd eladni? Tudom nem nagyon lehet meghatározni, de nekem még tippem sincs erre.

(#139692) Mágus2 válasza g@bo (#139681) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ezzel? Sokat. Felejtsd el ezt az 1.2HTP-t. Minimum 1.4. ;) Az a legkisebb baja, hogy gyenge a motorja, de jó széthullós fajta is.

[ Szerkesztve ]

(#139693) tboy93 válasza g@bo (#139681) üzenetére


tboy93
nagyúr

Splash nem jatszik? C corsa?

(#139694) SzlobiG válasza kovacsroli (#139690) üzenetére


SzlobiG
félisten

Iszonyat milyen hangja van egyik isminek ilyen van amikor elindítottam azt hittem valami baja van. :D A sebességek is iszonyat rövidek pályára nem is érdemes rámenni vele, ha 130-al akar menni az ember.

(#139695) kovacsroli válasza SzlobiG (#139694) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Szerintem ez arra született, hogy anyuka elmenjen vele boltba, meg iskolába a gyerekekért. Akinek ennél több kell, az lapozzon. :K

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#139696) kisza25 válasza spiky03 (#139667) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

most nézem eltűnt a válaszom (mobilról írtam).
szóval a 2010-2011 -es KIA ceed-re lenne még 1-2 év garancia, azért is dobtam fel a dolgot.
Az egyik kocsi Vác-on pont abban a kereskedésben van, ahol az i30-at vettem (2600 Vác, Csatamező út 2/a)
ott van vagy 130 autó, 200 méterre van egy Hyundai elég korrektnek tűnő tulajjal, elég sok autó volt ott is, oda is benéznék a helyedben, meg ebben az utcában még van kb 3-4 kereskedés használt autókkal, én végigjárnám az összeset :K
ennél a kereskedésnél elég jók az árak, de nagyon keveset enged, 50eFt-ot tudtam lealkudni, de így is 250eFt-al kijjebb vagyok, mint máshol lettem volna, mert 2,95M-ért vettem a kocsit.

Amúgy a hyundaiba átviszed, vagy átmész az alvázszámmal (szélvédőn rajta van) le is tudod kérni, hogy rendben van -e

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#139697) Declare válasza B-L-A-C-K (#139691) üzenetére


Declare
őstag

Nehez tippelni....ez pl 2008 as 6800 euro....szvsz ilyesmi realis lehet. Fel milla bukoal ha szamolsz mondjuk....de aztan ki tudja addig mi hogy fog megvaltozni a hasznalt piacon.

(#139698) B-L-A-C-K válasza Declare (#139697) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

F@sz ki van, lassan tényleg döntenem kellene...Ezt talán 2.45-be eltudnám hozni, vagy van ez a nemrég beszélt, engedi ez nem nagyon akar 2.2-be lenne gyári 17-es felnivel (ami a képen van nem jár hozzá), amire még nyári gumikat is vennem kellene (másikhoz téli nyári gumi is van ami jó), meg persze még át se nézettem, de úgy nézem hogy mind2 patika lenne. Teljesítmény nem érdekel most hogy az egyik 120LE+chip azaz olyan 150, a másik 200, kényelmi szempontból mind2 ugyan olyan, így az a lényeg melyik lenne evidensibb ha majd az eladást is nézem.

(#139699) #03969024 válasza g@bo (#139681) üzenetére


#03969024
törölt tag

Kb. ugyanannyira, mint az Altoval, ha érted, mire gondolok. ☺

(#139700) #16514048 válasza B-L-A-C-K (#139698) üzenetére


#16514048
törölt tag

2 év alatt lehet akkora különbség a két kocsi értékvesztése között, hogy ez egyáltalán szempont legyen?

Oké, hogy a 2.4-es majdnem duplaannyi idős, de az 1.9-es is 5 éves már, innentől már hasonló ütemben veszítenek az értékükből szerintem.

Ha 200k a különbség a vételárak között, és nem nyújt többet számodra a 2.4-es, akkor szerintem inkább az újabb, modellfrisített kocsit vedd.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.