Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139701) spiky03 válasza kisza25 (#139696) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm ismét a válaszokat.

Igen azt a kereskedest már néztem mert jó pár i30-as van ott. Még érdeklődtem is itt a kereskedés felől, hogy megbízhatóak e. De akkor úgy látszik, hogy igen. Szerencsére nincs is messze tőlünk. Majd lehet a hétvégén vagy a jövő héten kinezunk ha megszereztem a munkáltatóimat meg a szamlakivonatokat. :)

Az jó ha arra van egy Hyundai szalon ahol már rögtön le is tudom kérni az adatokat meg ha úgy lesz gondolom át is vizsgálják a vásárlás előtt?

A KIAk nem tetszenek annyira, az i30 jobban bejön még a régebbi is.

Szerinted az a km valós lehet annál a pirosnal?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#139702) kisza25 válasza spiky03 (#139701) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a szervizkönyv alapján igen, az is korrektnek tűnik, de bemész a hyundaihoz ezt is látják ott (eu-n belül mindet), hogy valóban ezeket jegyezték be szervizelésekkor, az autót is átviheted, de csak akkor engedik, ha már 100% ezt vennéd, ha minden stimmel átvizsgáláskor akkor meg veheted, ennyi kilóméterrel sok baja nem szabadna, hogy legyen
Próbakört is akkor engednek, ha már kb ezen múlik a vásárlás, én itt néztem meg először az i30-at, aztán mentem tovább és a végén visszamentem, akkor még egyszer végignyálaztunk mindent festés (rétegvastagság vizsgálót kihozza a gyerek, ha kéred) gumik, motortér, beltér, majd próbakör, kicsit komolyabb gyorsítás, vészfékezés, jobbra-balra megrángat, hogy kopog-e valami a futóműben, persze mindezt előre mondtam a gyereknek, hogy számítson rá, kb ennyire elég egy próbakör, klímát, rádiót kipróbálod, szellőztetés, elektromos ablakok...

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#139703) spiky03 válasza kisza25 (#139702) üzenetére


spiky03
veterán

Nah ezek azért jó hírek, hogy ennyi mindent lehet.
Ha megyünk apost is visszük aztán ő is atnezeni nah meg ő ért azért a kocsikhoz. A Puntot is ő szervizelte

Köszönöm még egyszer a segítséget. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#139704) kisza25 válasza spiky03 (#139703) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk ahogy elnézem utolsó szerviz már kimaradt, legalábbis, 5-hóig kellett volna vinni, szóval egyből olaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő (ez a KIA-nál szakszervizben 35e Ft volt nekem), elvileg 60e km-nél gyertyacsere is kellett, hogy legyen, ha gyertyát is cserélni kell, akkor ~50eFt, vezérlést nem kell cserélni, mert láncos
Amit én vettem abba a számlák is bent voltak, meg mikor mi lett cserélve.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#139705) spiky03 válasza kisza25 (#139704) üzenetére


spiky03
veterán

Értem.
Ennyire még nem mentem bele, mert még csak nézelődök. Nah meg még nem biztos, hogy az a piros lesz a befutó. :)

Mondjuk az lenne a jó ha nem nagyon kellene rákölteni megvétel után, meg olyat találni ahol adnak téli gumit is hozzá, hogy azzal se kelljen még sz@rakodni. Tudom bilibe ér a kezem. :DDD
De pl a Punto-hoz azt is kaptunk.

Mondjuk i30-ból is találtam olyat ahol adnak hozzá, csak azok mind magánszemélyek...

De úgy érzem az lesz, hogy valamit valamiért. :) Nem lehet mindent egyszerre.

Jah amúgy ezt a pirosat már jó ideje hirdetik...

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#139706) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#139698) üzenetére

Emlékszem mikor egy időben kezdtük el keresni autóinkat . Én már majdnemhogy ezer kilométert tettem már bele. Te még mindig keresed... :))
Ezt ne vedd a szívedre, csak poén.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#139707) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#139706) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha H-s Astra akarnék venni elsődlegesen 2 milla felett azt már én is találtam volna többet is, de ugye nálam az van az utolsó helyen. 1000km nem is sok, mi 2 hete kaptuk meg a céges új Octáviát, már 2500 van benne. :)

(#139708) w333 válasza B-L-A-C-K (#139707) üzenetére


w333
félisten

És miért nem veszel egy jobb H Astrát ? olcsóbb a fenntartása és 2 év után sem buksz rajta sokat, illetve relative gyorsan el is viszik ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139709) B-L-A-C-K válasza w333 (#139708) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Miért ne buknék annyit rajta mint pl Alfával, illetve mivel olcsóbb a fenntartása mint pl annak az 1.9-esnek :F Cserébe meg egy full fapad.

(#139710) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#139709) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mert Alfa-ból nincs fapad ugye? Ne nevettesd ki magad, hogy Astra-ból nincs fullos verzió ugyanúgy... :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139711) w333 válasza B-L-A-C-K (#139709) üzenetére


w333
félisten

Bármi krax beüt ... nem annyi az alkatrész ára mint egy Opelnek ! ;)

Opel egy olcsón fenntartható népautó, sokan félnek az Alfától és inkább fanatikusak veszik meg, nézd meg pl. a fapados G Astra árát és egy fullos 156 -s árát (drágább az Opel) és tartják az árukat is, míg az Alfátol félnek a sok előítéletektől és emiatt az ára a béka segge alatt van ! :))

Lehet venni fullosabb Opelt is pl. ott a Vectra vagy Insignia !

Az Alfa 159 ellenfele inkább a Vectra és Insignia !

H Astra -nak pedig pl. a 147 -s Alfa !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139712) B-L-A-C-K válasza szabonagyur (#139710) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tudod hogy bőrös fullos felszereltségű Alfákat, nézek H-s Astrában meg még az OPC felszereltséggel se 1 kategória, de gondolom nem ültél még az említett felszereltségű 2 kocsiban (én igen) ha szerinted én nevettetem ki magam. ;)

w333: Eléggé körbe jártam már a témát hidd el, elég sok bontott cucc is van hozzá, és az alkatrészek se horribilis összegek bele. Persze ha márkaszervizbe visszük, és ott csináltatjuk akkor igen. 159-est meg ne hasonlísd 156-ossal, sokkal szarabb.

[ Szerkesztve ]

(#139713) w333 válasza B-L-A-C-K (#139712) üzenetére


w333
félisten

Ahogy érzed ... de most 2 évre nem mindegy hogy milyen :F

159 Alfát ne a H Astrához hasonlítsd, hanem egy ilyen Insigniához :D

Oké bontó ... és ha besz*rik a kettőstömegű ? azt nem ajánlott onnan venni !

De sebaj 400 ezerért (még jó hogy lehet kapni hozzá) :DDD

Van Exedy is 600 ezerért !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139714) Kornel válasza B-L-A-C-K (#139712) üzenetére


Kornel
veterán

En alfaban imádtam a fullos verziókat, egyedül a bőr az, amitől kiraz a hideg, mondjuk nem csak alfanal.
;]
Egyébként 2,5 fele (ahol most nézelődöl) már inkább kapni épkézláb darabot, de ott is nagyon meg kell nézni.
Amoren vagy facebook csoportokban nincs elado, magyar, ismert előéletű példány?

(#139715) B-L-A-C-K válasza Kornel (#139714) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Dehogy van, már régen regéltem mindenhová, van sok eladó, de 95% sz@r. Erre az egyre tudom egy fillért se költeni, a bőr pl olyen benne mintha 50 ezer lenne, biztos valós km..stb. Csak hát itt is kavar volt most délután, a jóember fia hirdette meg, fészen beszélgettem vele 2.5öt mondott rá a gyerek az az alja, mondom felhívom az Apját és 2.45-et viszem ha úgy van. Erre tiszta ideg volt hogy a fia hogy mondhatott 2.5-öt, mikor 2.6-ba adja minimum, most költött rá 250 ezret. Szóval most várok kicsit míg otthon lekaratézzák...

w333: Nem én hasonlítottam hozzá, sose hasonlítottam alfát H-s astrához.....Insitgnia ami jó is az inkább 3 milla. Mire kettőstömegűt kell benne cserélni meg rég eladom, amúgy facebook csoportba linkelték most nem keresem elő, van jóval olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

(#139716) Kornel válasza B-L-A-C-K (#139715) üzenetére


Kornel
veterán

Mik vannak.
Amúgy eladni akarja, vagy hirdetni?
Kérdezd meg tőle, aztán hagyd a francba, ha nem adja 😂

(#139717) Alg válasza w333 (#139713) üzenetére


Alg
veterán

... és ajánl egy Alfa motoros Opelt mert ahhoz olcsóbb lesz az alkatrész ;] Csodálatos :DDD

Mellesleg a 159-es alfa az 1.9-es meg 2 literes dízelekkel egy elég megbízható konstrukció, komolyabb hibáról nem olvastam sehol pedig eléggé beleástam magam. Egyébként a linkedet nem látom de Bárdinál 200 alatt van a lendkerék szett 1.9-hez, az Insigniához meg 270

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#139718) B-L-A-C-K válasza Kornel (#139716) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó hogy hagyom, az a plafon amit adok érte, mondjuk abba tényleg csak bele kell ülni, téli nyári gumi, vezérlés volt cserélve, futómű, fékek... Találtam ismerőst aki ismeri ezeket, mondta azok ha már van egy kis nyekergés az összes kocsijukat javítják szakszervizben,

[ Szerkesztve ]

(#139719) Kornel válasza B-L-A-C-K (#139718) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor ezek olyanok, mint én 😂

Bár én a markaszervizeket legtöbbször azért kerülöm, pár rossz tapasztalat végett. 😉

[ Szerkesztve ]

(#139720) w333 válasza B-L-A-C-K (#139715) üzenetére


w333
félisten

Mire kettőstömegűt kell benne cserélni meg rég eladom

Nem törvényszerű hogy pl. 300 ezer km -el megy tönkre a kettőstömegű ... 2 ismerősömnek is van Passat B5.5 egyikben 160-170 ezer km után ment tönkre, a másikban pedig lassan van 300 ezer km és még nem volt cserélve :))

Az biztos hogy ilyen áron makulátlant nem nagyon fogsz találni :(

És a Vetrca miért nem jó ? azokból is vannak nagyon fullosak erős motorral !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139721) szőröscica válasza Alg (#139717) üzenetére


szőröscica
addikt

Biztos körbedriftelt már pár lerohadt 159-est kikapcsolt ESP-s M3-al, vagy X6 50i-vel. ;)

(#139722) B-L-A-C-K válasza w333 (#139720) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó persze, az egész motor is széteshet bármiben, meg ne ülj bele mert összetörheted, és még sorolhatnám. Lényeg a lényeg lesz pénzem rá ha esetleg kettőstömegű kell bele, de a kocsi előéletét nézve kétlem erre kerülne sor még nálam, illetve nem is 400-600 ezer bele mint említettem.

"Az biztos hogy ilyen áron makulátlant nem nagyon fogsz találni:("

Ott van az amiről szó van, azzal mi a baj a leírtak alapján :F

Vectra nagy nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#139723) w333 válasza B-L-A-C-K (#139722) üzenetére


w333
félisten

Ott van az amiről szó van, azzal mi a baj a leírtak alapján

Szvsz. ez a motor gyenge és sokkal fapadosabb ... az a fehér bőr szörnyű ! :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139724) jpm válasza B-L-A-C-K (#139715) üzenetére


jpm
senior tag

Nem vagyok alfa rajongó de ez összességében elég jól néz ki. Amit előzőleg linkeltél az kissé cigányos :D sztem.

(#139725) B-L-A-C-K válasza w333 (#139723) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megvan chipelve kb 150ló, de nekem amúgy se versenyzésre kell mint említettem, bőven elég nekem. Fapadot meg mi a túróra érted? Minden sz@r van benne, vagy az hogy neked nem tetszik a bőr benne attól fapad vagy mi? :D Nekem amúgy kurvára tetszik, varrott bőrkormány, fekete konzol, és világos vaj bőrrel meg szerintem elég szép.

[ Szerkesztve ]

(#139726) sagesz93 válasza B-L-A-C-K (#139725) üzenetére


sagesz93
addikt

Nekem is bejön, illetve ha ennyire jól ismert a kocsi előélete / a tulaj hozzáállása a kocsihoz, az szerintem minden pénzt megér... a jövőre nézve. (természetesen, bármi, bármikor elromolhat)

[ Szerkesztve ]

(#139727) w333 válasza B-L-A-C-K (#139725) üzenetére


w333
félisten

Vesd össze a 2 autó felszereltségét ... Link és Link ! :U

J Astra ? elég jól felszerelt + kevés km :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139728) szőröscica válasza w333 (#139727) üzenetére


szőröscica
addikt

Gyengének találod az Alfát, erre linkelsz egy 1.7-es dízel, ólomnehéz Astrát. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#139729) w333 válasza szőröscica (#139728) üzenetére


w333
félisten

Azt mondta hogy neki az elég ... különben Astra 100kg- al könnyebb ! :)

(#139730) B-L-A-C-K

Akkor ennyi, és ha tetszik az az Alfa akkor rá kell ugrani ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139730) B-L-A-C-K válasza w333 (#139727) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ja hogy így nézed, felét belese írták ami van benne, azt hiszem elektromos memóriás vezető oldali ülés nincs benne, meg tolatóradar elől, más minden van, plusz abban van napfénytető.

J Astrát néztem, utólag jobban utána olvasva azért vannak gondok velük, amúgy jó lenne, csak kicsit a kedvem is elment tőle, kb 7-et megnéztem, mindnek visszaolt tekerve az órája, illetve kettő nagyon törve volt.

(#139729) w333 Nem ennyi, hanem az van végig hülyeséget beszéltél... ;]

[ Szerkesztve ]

(#139731) w333 válasza B-L-A-C-K (#139730) üzenetére


w333
félisten

Kicsit úgy érzem hogy nem vagy elég határozott ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139732) Kornel válasza w333 (#139729) üzenetére


Kornel
veterán

Amugy annyira tukmalod rá az opelt, mintha nem ugyanaz a GM technika lenne (motor, váltó, stb.) mindkettő.

(#139733) B-L-A-C-K válasza w333 (#139731) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó ezt a hülye is látja már agyon van lihegve nálam ez a kocsi dolog, már néha behányok tőle, de inkább így álljak hozzá mint sehogy, és jól az a valami amit át se nézetek.

(#139734) w333 válasza Kornel (#139732) üzenetére


w333
félisten

Egy időben úgy volt hogy J Astrákat is nézegetett ! :)

Különben is csak 2 évre kell ... ebben az esetben én biztosan olyan autót vennék amit azután kevés bukással ás viszonylag gyorsan el is lehet adni ! :))

(#139733) B-L-A-C-K

Addig fogsz variálni míg tényleg a végen belenyúlsz valami sz*rba ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139735) B-L-A-C-K válasza w333 (#139734) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De még mindig nem értem, pl azzal az 5 éves alfával miért buknék többet mint egy J-s vagy esetleg egy drágább H-s Astrával? Szerintem semmivel.

(#139736) w333 válasza B-L-A-C-K (#139735) üzenetére


w333
félisten

Hát ezt bizony csak 2 év után tudjuk csak meg ... :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139737) B-L-A-C-K válasza w333 (#139736) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

159-esből ez volt az utolsó széria egyike, így lehet még nőni fog az ára mint pl az Enzo Ferrarinak... ;]

(#139738) w333 válasza B-L-A-C-K (#139737) üzenetére


w333
félisten

Lehet ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139739) WZP válasza BigBlackDog (#139664) üzenetére


WZP
aktív tag

És ha mondjuk racionális lenne az emberünk, és használtat is számításba venne, mi az a korosztály amit érdemes megnézni ? Gondolok itt arra hogy mennyi idő után esik túl az autó a legnagyobb értékvesztésén ? Ahogy kigurult a szalon ajtón, vagy pár év azért ? :D Én azon a véleményen vagyok, hogy új autót venni hatalmas luxus...

Inter Arma Enim Silent Leges

(#139740) Kornel válasza WZP (#139739) üzenetére


Kornel
veterán

Manapsag ez az alsó közép kategóriaban egyáltalán nem igaz.
2-3 évesen max. 20-30%-ot bukik az árából egy suzuki, kia, hyundai, stb.
Ennyit simán ralocsol egy fiatal használatra is.

(#139741) BigBlackDog válasza WZP (#139739) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Még mielőtt bárki is ajánlana konkrét típusokat némileg kéne egy-két plusz infó (már az előző válaszomnál is éreztem, hogy picit alulspecifikált a probléma). :)

1. Mire használná (hétvégi bevásárlós autó, játszós jármű a szerpentinre, mindennapi munkába járás, esetleg munkaautó, szállítójármű, ezek valamilyen kombinációja, stb.)?
2. Ki használná (csak egyedül ülne benne, vagy gyakran járna 4 személlyel is)?
3. Mennyit használná évente?
4. Milyen módon használná (sok kicsi, vagy inkább hosszabb utak)? Hol használná is milyen arányban (város-országút-pálya hármas alapján)?
5. Van-e valami elvárás (extrák, "motorerő", kivitel)?
6. Van-e favorizált/hanyagolni kívánt márka, típus?

Ha ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban lenne némi infó, akkor lehetne szűkíteni a kört. Addig eléggé nagy lenne a szórás, szerintem lenne itt ajánlat a Jazztől kezdve a Mondeoig mindenre. :D

De válaszolva az eredeti kérdésedre is, szerintem a 2 éves autó még simán beleférhet és hosszabb távon is kiszolgálhat, ha látszik, hogy volt gazdája nemcsak használója. De ez némileg összefügg a választott típussal is, mert kisebből kap fiatalabbat is jó eséllyel.

[ Szerkesztve ]

(#139742) Integrale válasza w333 (#139729) üzenetére


Integrale
veterán

Papiron konnyeb, a valosagban az Alfa sem annyi amit ott irnak, es az Opel sem csak 1500 kg.

Szabonagyur: a "fullos" Astra es a "fullos" 159 felszereltsege kozel sem ugyan az. Egy kozepesen felszerelt 159 hozza azokat az extrakat, amiket az Astra kozel maximalisan felszerelve, sok extrat meg az OPC-be sem tudtal kerni.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#139743) Kornel válasza Integrale (#139742) üzenetére


Kornel
veterán

Raadasul opc-bol csak 3 door volt, nem?

(#139744) focvis válasza Kornel (#139743) üzenetére


focvis
veterán

Valóban, az igazi OPC 3 ajtós.

Szégyenszemre az Opel árul egy "OPC line" csomagot (olyasmi mint pl. az Audinál az S line), az keveredik itt a valódi OPC-vel. Ez csak pár sportos kiegészítő, mégcsak nem is önálló felszereltségi szint.

[ Szerkesztve ]

(#139745) -v- válasza focvis (#139744) üzenetére


-v-
addikt

De miért szégyenszemre? Ha lett volna gti line a golfból, amiben benne van a kockás ülés meg minden ami kell, csak mondjuk nem gti motor meg futómű van benne csak egy 1.8 tsi 180 lóval, az neked a korábban elmondottak alapján épp jó lenne nem? :) Minden ott van, cserébe nincs fölöslegesen erős motor, amit nem tudsz kihasználni, meg sipít az asszony. Ugyanígy az opc line is elég széles réteget céloz.
Jól néz ki az az opc line, az emberek többsége úgyis csak a látványra vágyik. Nem véletlen van st line már a fordnál is, meg minden gyártónál ...

mx5 line meg miért nincs vajon? ;)

[ Szerkesztve ]

(#139746) focvis válasza -v- (#139745) üzenetére


focvis
veterán

Azért "szégyenszemre", mert degradálja az OPC brandet. A kevésbé informált autóvásárló azt hiszi, most valami komoly cuccot vesz, aztán mégse (lásd pl. ezt a topikot is).
Talán 1.6 szívóhoz is kérhető volt.

VW-nél is létezik ilyen: "R line" néven, a GTI nevet nem merik aprópénzre váltani.

(#139747) Declare válasza B-L-A-C-K (#139698) üzenetére


Declare
őstag

Az a baj, hogy tenyleg meg akarod magad itt gyözetni a tutirol, ami nem letezik :D tul sokat agyalsz a kerdesen körbe körbe.

Dönsd el, mire van szükseged, mit szeretnel. Ha rossz szajizzel ülnel be a H astraba, akkor ne vedd! Vedd az alfat! Nyilvan ezek amiket linkeltel dinamikusabbak, komfortosabbak, szebbek lesznek, mint a H. Viszont tetszik vagy sem, a kockazata is nagyobb lesz, hogy nagyobbat buksz rajta vagy felmerül valami költseges szerviz a hasznalat soran. Ha nem igy lenne, senki nem venne H astrat :D

En pl amikor vettem a kocsit, neztem egy 318i e46 cupe t is....szepen felszerelt, szep allapotu...de aztan eldöntöttem, hogy annak ellenere, hogy bmw fan vagyok, hogy a szerelöm azt mondta, ö terden löne magat ha egy H astraval kellene jarnia, en ugy döntöttem, hogy elsö körben mas es fontosabb celjaim vannak es felretettem a rajongast, megvettem az Opelt....es nem bantam meg, mert tudom, miert döntöttem igy...lehet savanyubb szajizzel ülnek be az imadott bmw be, ha tudnam, hogy mennyi penzt visz el....ettöl függetlenül lesz bmw ... csak nem most :DDD

A Te eseted olyan, mintha en anno mondjuk ide jartam volna es meg akartam volna gyözetni magam, hogy a bmw ugyan annyiba fog kerülni, mint az opel....ugye ugye ugye??????! :D

Szerintem ha utanna jartal, vedd az alfat. Ami itt is felmerült, jo motor az, ezek sem 1-2 eves kocsik, nem fogsz sokkal többet bukni, mint egy H astran (eladni talan nehezebb lesz, mert az alfa hasznalt piac nem forog ugy, mint mondjuk a H astra, ez még egy elgondolkodtato szempont lehet) es ha frankon atnezeted jo esellyel a 2 ev alatt nem lesz semmi gikszer. Csak tenyleg talalj egy jo szakit. Ne vegyel olyan autot, amibe savanyu szaj izzel ülsz be minden nap :N

es mielött besertödsz, ez szvsz az egesz, nem gondolkozunk egyforman es tenyleg joszandekkal irtam amit irtam ;)

(#139748) B-L-A-C-K válasza Declare (#139747) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Először is köszi hogy leírtad a véleményed, sértődésről meg szó sincs, nem szokásom, max ha nem teszik valami úgyis megmondom. :). Amúgy amit leírtál majdnem egyet értek vele, pár szempontot kivéve.
Viszont már rengetegszer leírtam miért akarnék B tervként H-s Astrát venni, de ez még nem jött át most sem úgy látom... :N Szóval eddig sem, és most sem akarom egy kupacba venni az Alfával, csak is azért vennék H-s Astrát mert kifutok az időből, és tudom sokaknak hihetetlen de 2 millióból lehet találni megfelelőt abból, nem komfortra értem mert fapad lesz, viszont jó állapotú...

A másik meg Alfát se kötelező vennem, meggyőzetni se akarom magam, illetve itt senkit sem mert minek, úgyis én használom majd nem más. Viszont ha valaki írja sokba kerül fenntartása, szar...stb az eleve utána se nézet, nem ért hozzá, és csak ami kialakult kép magáról az Alfákról azért mondja, és ezt meg kell védenem, úgy mint más is aki képbe van róla, tudja hogy nagyon nem így van. Én se vagyok hülye, miért b@sszak ki magammal ha valóban így lenne? De nem így van, ha valaki mélyen bele ássa magát a 159-esek nem rossz kocsik, megbízható darabok, csak ugye keveset árulnak belőle, és ki kell fogni, mert 90% behozott agyonhajtott visszatekert sz@rok.
Ha találok egy valóban normális darabot, akár 2.5-ért akár szerintem jó választás lehetne, de ugye ha még ki is fogok egy jót az is elromolhat, meg beszívhatom akármivel, nem csak az ezzel az Alfával, bármivel.
Alkatrész áraknak meg utána nézve szerintem abszolút nem durvák már, persze mint írtam nem szakszervizes árakat kell nézni, mert pl 2 ködlámpa is 50-60 ezer ott, amúgy meg neten veszel újat 7-8 ezres db áron már, de ez csak egy példa.

Az hogy egy H-s Astrán 2 év múlva, vagy egy Alfán mennyit bukok úgy hogy tegyük fel mind2 fajtát úgy adnám el hogy teljesen korrekt állapotban van, meg kiszámíthatatlan szerintem. Egyrészt amit mondtál tényleg lehet nehezebb lesz eladni, mert nem pörög úgy, viszont sokkal kevesebbet is hirdetnek belőle, szóval ez is relatív hogy alakul majd.

[ Szerkesztve ]

(#139749) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#139707) üzenetére

1000km nem is sok, mi 2 hete kaptuk meg a céges új Octáviát, már 2500 van benne. :)

Nos nekem nem céges attól eltekintve ez sem rossz, ha belegondolok hogy nem ez az egyedüli autó amit vezetek. ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#139750) Luck Dragon

Bocsi dupla.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.