Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139201) Eagl3 válasza B-L-A-C-K (#139198) üzenetére


Eagl3
veterán

8-9 éves autónál, főleg egy nagyobb utazó diesel-nél a 250e km sok?

(#139202) Kornel válasza Alg (#139200) üzenetére


Kornel
veterán

Hasonló gondolatok fogalmazódtak meg bennem, de ugye az igazság sokszor fáj, ezért inkább le se írtam.
De majd jön a #csakkikellfogni szlogen 😂

***Vannak bajok azért.
200k km már sok, de az ujan 8-10M-s autó meg 2M-ert már megint sok 😂

Ha valós 140k volt, miert nem vetted meg?
Komolyan rosszabb vagy mint én 😂
Pedig én amennyit varialtam rajta, már páran a fejüket fogtak 😂

Örülnék ha találnal, hidd el, csak ne legyenek irreális elvárásaid, mert az általában sosem vezet jora.

[ Szerkesztve ]

(#139203) B-L-A-C-K válasza Alg (#139200) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen ha 150 ezer van benne óra szerint, és amúgy meg 250 ezer hivatalosan az sok, ha 250 ezer van benne valósan meg szintén sok, de szerintem ez egyértelmű.

kornelka: Te állandón flegmázól, alig várod ne találjak semmit, tipikus magyar mentalitás. :) Mondjuk a múltkori alfába 140 ezer valós volt, szóval ami szerinted még mindig lehetetlen, szerintem még mindig nem...:/

A 2M meg nem tudom ki mondta sok, de ki lehet találni bármit persze.

Eagl3: Nekem 1,9-esnél sok.

[ Szerkesztve ]

(#139204) MunezXBK válasza Eagl3 (#139201) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

:N

(#139205) B-L-A-C-K válasza Kornel (#139202) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Úgy írod hogy miért nem vettem meg mintha nem leírtam volna itt részletesen. Utólag írtam azt is elbasztam, igen meglehetett volna venni, de eladták másnap, így baszhattam. Szóval ezen felesleges lovagolni.

[ Szerkesztve ]

(#139206) LuckyL válasza Alg (#139200) üzenetére


LuckyL
őstag

el se hinnéd mennyi ilyen vásárló van
és ennek 90% ban az elsz a vége hogy vesz egy visszatekertet és bemagyarázza magának hogy annyi az
igaz nincs szervízfüzet, számlák, de szép az ülése :D
rengeteg iylet láttam már :W

cryptot minden termékemért elfogadom

(#139207) Kornel válasza B-L-A-C-K (#139205) üzenetére


Kornel
veterán

Azért 140k-nal cserés kormánymű bennem biztos kétségeket ébresztett volna a km futás valodisagaval kapcsolatban.
Egy hondanal - ahol a kormánymű logasa tipushiba - se cserés ilyen futasnal, úgyhogy azért volt ott kétség szerintem benned is.
De ha a többi stimmelt tényleg, akkor annak ellenére jó vétel lehetett volna, egy 100k-s kormánymű felújítás nem tétel egy ilyen autónál, hidd el.
Egy szett gumi 100-150k lesz, minőségtől függően.

(#139208) #16514048 válasza kisza25 (#139199) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ez konkrétan a legolcsóbb benzines Golf ebből az évjáratból, szerinted milyen lehet?

2003-as, vagy újabb benzines 4-es Golfból van fent összesen 70 db, ebből csak 5-öt árulnak 750k alatt, ez azt jelenti, hogy az alsó 7 %-ból válogatsz ennyiért.

Amelyik jó állapotban van, azt százezrekkel drágábban is elviszik egy fél nap alatt, szóval még csak azt sem lehet mondani, hogy azért árulja ilyen olcsón, mert gyorsan kell neki a pénz. Ezekkel biztos nem okés valami.

Polo-ból viszont átírással, mindennel együtt is tudna venni egy szépet ennyiért.

(#139209) B-L-A-C-K válasza LuckyL (#139206) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Minden kocsinak utána nézek elég alaposan mint látható az eddig leírtakból, így nem hiszem hogy be is kell magyaráznom magamnak majd bármit is, szóval nem jó embert hozol fel példának.

kornelka: Nem értek hozzá ennyire hogy a kormánymű mikor kezdhet el szivárogni annál a típusnál, de km szempontjából minden adat stimmelt amit le lehetett kérdezni/át lehet nézetni egy kocsiról, többet senki se tudott volna mondani arról hogy valós vagy nem valós van benne.

Az hogy mit kellett volna benne cserélni azt is leírtam már nem csak ennyit, több szerelőt megkérdezve gumival 300-400 ezer lett volna cakk pakk. Ami még bele is fért volna, csak írtam mi miatt nem vette meg, utólag meg másnap gondolkozva már eladta, így lényegtelen is volt.

[ Szerkesztve ]

(#139210) Kornel válasza B-L-A-C-K (#139209) üzenetére


Kornel
veterán

Az megvan, amikor pl. egy taxit 60k-nal visszatekernek 30-ra, 120-nal meg 60-ra, közben az olajcseret megcsinálják maszekban, a szerbizkonyv meg szépen vezetve van, mert a tekerés utan természetesen márkaszervizbe viszik, hogy papír legyen róla, hogy keveset futott, folyamatosan szervizelt.
Ráadásul pont a 159-nel alig látszik a különbség 100-200 vagy 300k km futás között, megnéztem pár darabot, elég jól bírja a belső és a külső is a strapát.

Én helyedben az amoren keresnek egy első magyar gazdas, végig nyomonkövetheto példányt, akár szervizkonyvvel, akár számlákkal és bloggal, akár +20-30% felárral is.

Nekem a végén az hozott sikert a keresésben, hogy keresesnel beikszeltem az első magyarországi forgalomba helyezést, így a találatok száma az 1/3-ara esett vissza, és az átlagár is legalább 200k hif-al feljebb került, csak emiatt.
De így nem töltöttem felesleges órákat, napokat azzal, hogy folyamatosan lyukra futok...
Esetemben állítom, hogy a kintről hozottak kozott 90% feletti volt a tekert orasok aránya.

(#139211) B-L-A-C-K válasza Kornel (#139210) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez oké, de a márkaszervizben lecsekkoltatod, ott a rendszer már kidobja mikor volt bent (ha volt bent), és onnan már kiderül hogy volt e tekerve vagy nem. Pl ez a J astra is így bukott meg, és semmi pénzembe nem került kideríteni.

A szervizkönyvet lehet hamisítani a legjobban, már annyi is elég hozzá ha van egy szakszervizben egy jó ismerős...

Szóval nekem igazából semmilyen tanács nem kell már hogy keressek kocsit, már úgy kiokosodtam hogy nepper is lehetnék... ;] Itt már csak annyi van hogy figyelni, és várni kell, használtauton autóvadász be van állítva azok a típusokra amit érdekel, napi szinten 10-15 újat feldob, és ami jónak tűnik elmegyek megnézni (vagyis elsőnek alvázszám elkér, lecsekkol), egy meg talán elfogadható lesz. Ha nem meg mint írtam régebben is, ott a B terv, veszek egy H astrát és kész, abból jó, adott áron van mindig.

[ Szerkesztve ]

(#139212) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#139211) üzenetére

Mostmár a H- s kombik is kezdenek kikopni eléggé viszik most őket. Lásd Fehérváron eddig volt most meg már 3-4db van..

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#139213) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#139212) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Lehet éppen onnan kopnak, de napi szinten elég sokat raknak fel, lehet találni normálisat, főleg 2 milla körül.

Pl itt egy 1.7-ért, ami még alkudható, persze nem tudom tükrözi e valóságot, de át kell nézetni ezt is ha úgy van kell.

[ Szerkesztve ]

(#139214) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ez se rossz, most lökték fel...

(#139215) HoaryFox válasza B-L-A-C-K (#139214) üzenetére


HoaryFox
őstag

Az ilyen full nagybetűs leírásoktól feláll a szőr a hátamon :O

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#139216) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#139214) üzenetére

Így telefonról a képek olyanok mint ha photoshoppal lenne elkészítve:))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#139217) Kornel válasza Luck Dragon (#139216) üzenetére


Kornel
veterán

HDR

(#139218) B-L-A-C-K válasza HoaryFox (#139215) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Elég szájbarágós, de nem tart semmibe megnézni, holnap rá is megyek szerintem.

Luck Dragon: Ahogy kornélka írja HDR, hogy eladhatóbb legyen...

Alg: Ez is az újpesti neppernél van, ismered, vagy lehet tudni a paliról valamit, mármint hogy korrekt e vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#139219) HoaryFox válasza B-L-A-C-K (#139218) üzenetére


HoaryFox
őstag

Amúgy szép tütü, szerintem a képek igenis igényesek, részletesek, "vonzza a tekintetet".

Egy megtekintést mindenképp megér :K

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#139220) máyköl válasza B-L-A-C-K (#139214) üzenetére


máyköl
veterán

A kipufogók elég rozsdásak... Egyébként szép.

(#139221) molnarpeter válasza B-L-A-C-K (#139213) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha már H Astra is szóbakerült, ez pl biztosan leinformálható, km valamivel több, mint az előzőnél. Focus játszik?

(#139222) w333 válasza B-L-A-C-K (#139214) üzenetére


w333
félisten

Kintről behozott valami ... képek pedig kicsit szerkesztve vannak ! :)

Km. felejtsd el hogy valós (ez szinte kizárt) :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139223) B-L-A-C-K válasza molnarpeter (#139221) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

H-s astrákkal most nem akarok dobálózni, azt mint írtam majd az idő végén B tervként, van sok, úgyhogy biztos találnék adott áron. Focus-ba az újabbak tetszenek, de azok bőven 2 felett vannak, így kiesnek nálam.

w333: Persze hogy kintről behozott valami, hiszen írja is olaszból van. Képek meg csak HFR képek, nem hiszem pingált rajtuk pluszba. Km meg az más tészta, vagy valós vagy nem, de ezt szakészérvízben nagyjából megtudnák mondani.

[ Szerkesztve ]

(#139224) nesa válasza Kornel (#139217) üzenetére


nesa
veterán

Nem HDR csak clarity a kep nem rendelkezik extra dinamika tartománnyal, sőt....

[ Szerkesztve ]

(#139225) w333 válasza B-L-A-C-K (#139223) üzenetére


w333
félisten

Próba szerencse ... végül is még közel is van ! :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139226) rbalint88 válasza nesa (#139224) üzenetére


rbalint88
addikt

telefonnal fotózza és ps expressben baszkurálja a képeket. abban van clarity? nagyon ritkán használom, de csak expo/fehéregyensúly korrekcióra :B

(#139227) Kornel válasza rbalint88 (#139226) üzenetére


Kornel
veterán

PS-oljuk ki a tiéd is 😂

(#139228) rbalint88 válasza Kornel (#139227) üzenetére


rbalint88
addikt

annyi PS a világon nincs :D ehhez telifény kell :)

(#139229) runner 125 válasza nesa (#139224) üzenetére


runner 125
nagyúr

Bizony, a HDR képeknél a sötét részek is sokkal részletgazdaagabbak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#139230) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Régebbi, rosszabb minőségű gázolajat is bíró kocsik közül milyenek vannak?

(#139231) SzlobiG válasza Dinter (#139230) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak nem csennyük valahonnét a go-t? ;]

Régi adagolósokba kb mind1 ismerős is az adagolós bmw-be ilyet önt.

(#139232) gzbotii válasza Dinter (#139230) üzenetére


gzbotii
veterán

Pancsolunk? Vagy leesett a kamionról 3000 l gázolaj? :D
Szerintem ilyen régi Vento, TDDI Focus, Saxo birhatja

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#139233) Luck Dragon válasza Dinter (#139230) üzenetére

Régebbi Fiat tipo , vagy golf 3 . Felénk a régi busz sofőrök ebben utaztak. :D :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#139234) Integrale válasza B-L-A-C-K (#139214) üzenetére


Integrale
veterán

Csomagtérajtó elég csálé.

"Bad reklám is reklám too"

(#139235) B-L-A-C-K válasza Integrale (#139234) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Így hogy mondod, tényleg elég érdekesen áll...

(#139236) Gergőke88 válasza B-L-A-C-K (#139235) üzenetére


Gergőke88
addikt

hétfői nap gyártották biztosan a soron.. :P

[ Szerkesztve ]

(#139237) nesa válasza rbalint88 (#139226) üzenetére


nesa
veterán

En fotózom és tudom, viszont a PS expresrol meg csak nem is halottam, én 99,%ban csak LR használok.

Itt egy jó példa fotó.

(#139229) runner 125
Ugye aki szinten fotózik eszre veszi:) nem láttam mostanában a kepéidet.

(#139238) #94529552 válasza w333 (#139222) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt hogy gondolod mégis? :D A rendes(és nagybetűvel kiabáló) nepperek inkább előre pörgetnek, nem vissza. Pl. van itt egy 2015-ös autó[link], ami 3 éves korában 60 ezer km-t futott, most 11 éves korára annyira belassult, hogy már 123 ezret futott csak :) . Én ezt úgy árulnám, hogy 196384 km-ig előre pörgetném.

(#139239) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#139223) üzenetére


szabonagyur
félisten

H-s astrákkal most nem akarok dobálózni, azt mint írtam majd az idő végén B tervként, van sok, úgyhogy biztos találnék adott áron.

Pont ugyanolyanok az arányok itt is, mint Alfa szinten, max a minta nagyobb ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139240) w333 válasza #94529552 (#139238) üzenetére


w333
félisten

:DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#139241) Luck Dragon válasza szabonagyur (#139239) üzenetére

Ezt mondom neki én is...:D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#139242) nesa válasza Luck Dragon (#139233) üzenetére


nesa
veterán

A tipo konkrétan ugyanúgy megy ülepített előkészített fáradt motorolajjal , trafó olajjal, konyhai zsiradékkal olvasztott meleg disznózsírral mint gazolajjal. ;)

(#139243) Luck Dragon válasza nesa (#139242) üzenetére

Azaz autó egy igazi konyha malac. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#139244) SzlobiG válasza nesa (#139242) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt még én is alá tudom támasztani a régi tiponkt mindent megevett. :D

(#139245) hobizoli válasza nesa (#139242) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kamras dizel az mind ilyen

több drón kell ;P

(#139246) B-L-A-C-K válasza szabonagyur (#139239) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért nem, Alfába fullosat 3-ért veszel. H-s astrába meg 2 alatt is kapsz már.

(#139247) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#139246) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát hogyne...kapsz 2M alatt de csilllió km-el ami neked nem fekszik. ;)

Ami H-ból igazán jó és keveset futott, elvárásaidhoz igazodik annak meg is kérik az árát.

Tény drágább egy Alfa, de közel sem annyival olcsóbb a H, illetve nagyobb a piac mint gondolod.

De nem baj, majd meglátod, én anno hónapokat szórakoztam a H Astra nézéssel úgy, hogy nekem a kombi nem volt kikötés ;) ja meg a km sem és a max összeg 2,5M lett volna amit rászánok.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139248) B-L-A-C-K válasza szabonagyur (#139247) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom te mikor kerestél H-s astárt, de én mostanában napi szinten nézem a használtautót, és 2 millió alatt már rengeteg normálisat veszel akár magyar tulajosat amibe vannak 120 ezrek. Itt van pl ez 1.7-ért amit mutattam már ma, de linkelhetnék még sok ilyet, főleg ha nem csak kombi a kikötés (persze ez nem azt jelenti mind biztos is jó, de van egy halom amit átnézetnék mert jó lehet). 2M felett is lehet persze venni amivel mentek 60 ezreket, meg van 2.5-ért is akár, de aki annyiért vesz H-s astrát az hülye, kicsivel 2.5 felett már fullos J-t veszel, ami komfortérzetben köszönő viszonyban sincs a H-val.

[ Szerkesztve ]

(#139249) runner 125 válasza nesa (#139237) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs már időm eljárni fotózni sajnos, a munka szinte minden időm felemészti, bár megvan a Nikon rendszerem, de családi eseményeken, autón, motoron kívül mást nem nagyon lövök. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#139250) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Valaki egy "Magyarországon újonnan üzembe helyezett", keveset futott Accordot esetleg? Valószínűleg az N-es rendszám is csak azért került rá, mert -szinte- új volt még, mikor itthon üzembe helyezték. ;]

Komolyan mondom, néha ébred bennem a vágy, hogy kicsit el kéne beszélgetni az ilyen eladókkal. A végén még kiderülne, hogy a hirdetés minden egyes állítása helyes. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.