Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139951) lenko válasza lenko (#139947) üzenetére


lenko
aktív tag

Vagy bőrösbe amit én nem szeretek, de kihúzható combtámasszal, deréktámasszal, és nyilván fűthető is.
[/L]

Az embereknek fáj az igazság!

(#139952) lenko válasza Declare (#139950) üzenetére


lenko
aktív tag

1, az is megvan, hogy többnyire a mondeok octaviak villognak 2.0-ig bezárólag?

2, A6 stb. dög nehéz mind. Hiába a többlet erő a súlyt mozgatni kell+ sokan vezetni se tudnak mellé, így van, hogy előrebb járok mint ezek az autók.
De ezek nem is igen villognak. Legközelebb egy E90 325-t veszek, vagy G5 R32-t annak nem sok ellenfele lesz.

3, Dízelről volt szó, ezért a dízel RS 184 lóval.

Az autók többsége nem 335d-535d stb.Nagyon ritkán lehet összeakadni ezekkel, elmúlt 2 hónapba nem is volt, annál inkább a 2.0 dízelekkel viszont mindennap!!

(#139949) [rvilike] Nem hozzád írtam egyiket sem. Vagy igen? Bármilyen unalmas még mindig jobb mint az éves BKV bérleted....

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#139953) mdani01 válasza -v- (#139949) üzenetére


mdani01
aktív tag

Nincs mese 4-es Golfot kell venni :K

iPhone 6S SpaceGray

(#139954) lenko válasza mdani01 (#139953) üzenetére


lenko
aktív tag

Vagy 328-30CI-t 318 felirattal, az enyémen meg nincs semmi, így 1.4-nek hiszik, ezzel is +időt lehet nyerni, mert nem számolnak a +100lóval...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#139955) mdani01 válasza lenko (#139954) üzenetére


mdani01
aktív tag

Azt már én is.

Én ezért nem cserélnék feliratot lássák csak hogy 30ci😉

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#139956) MunezXBK válasza -v- (#139949) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vigyázzá more, bekóstoltak a bérlettel. :D

(#139957) lenko válasza Declare (#139950) üzenetére


lenko
aktív tag

"sok mas hasonlo rivalisa nincs is ennek a V5 golfnak nem?"

Nem igazán, Porsche-kal meg nyilván nem állok le. De bármilyen hétköznapinak tűnő autó jöhet, mert az enyém is 1.4-nek néz ki. :DDD
Tegnap jött egy kombi 2.0 tdci mondeo(gondolom chippelt volt), de az se tudott elmenni, pont fej fej mellett haladtunk, csak abból dőlt a füst.... :O

Az embereknek fáj az igazság!

(#139958) Qru válasza lenko (#139952) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól kapok agyzsábát mikor az 1.6 TDI Octi elkezd villogni a pályán. Na olyankor nálam is elgurul néha a gyógyszer. :D

mod:

Declare: Van sok rivális, az összes 2,3-2,5 szívó benyóval szerelt korabeli autó, mind 170 ló körüli.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#139959) Mágus2 válasza Qru (#139958) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nálam is. :D és míg keresem az elgurult fiolát, addig van ideje előzni. :D Akkor is villognak ha a belsőben megyek. A kerekek meg a króm kipu miatt azt hiszik RS

[ Szerkesztve ]

(#139960) footy válasza Qru (#139958) üzenetére


footy
addikt

Mondjuk amikor 110-zel kamillaznak a belso savban, akkor en is villogok... (G6 1.6tdi :D )

(#139961) MunezXBK válasza Qru (#139958) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Érdekes, itt Münchentől mindenki disznó mód veret és senki nem villog.

Úgy mentek el mellettem 150-nél, hogy azt hittem állok, majdnem kiszálltam. ;]

(#139962) lenko válasza Qru (#139958) üzenetére


lenko
aktív tag

Még akár villogjon is nem érdekel, de én attól robbanok fel, ha nincs is lehetőség lehúzódni, mert lesatuzni én nem fogok egy ilyen szerencsétlen miatt a kamion mögé. Ha van lehetőség kimenni szó nélkül index és megyek is ki, aki gyorsabb gyorsabb, de miből gondolja, hogy miatta többel kéne mennie bárkinek is mint 140? Miért nem bírja kivárni, vagy gázt elvenni időben, és még fékeznie se kell?
Én miért tudom elvenni a gázt, pályán kb. nem is fékezek.

Az embereknek fáj az igazság!

(#139963) alázógyík válasza -v- (#139949) üzenetére


alázógyík
őstag

:K :C

(#139964) Declare válasza lenko (#139952) üzenetére


Declare
őstag

1. Jo ezt adom....szerencsere nekem nem villognak 2 ezeres dizelek....Teny, hogy sok hülye van, aki a kisköbcentis autojaval jatsza a menöcsavoüberkiralyt az utakon...

2. na azert ebböl ne csinaljuk vitat, hogy lenyomsz a 170 lovas 2.3 as szivo golfoddal egy 3.0 tdi A6 ot vagy 530d bmw t...de a 2,5 ös verziokat sem.

3. Dizel RS ? azt is RS nek hivjak? En azt hittem az RS octavia az csak benzines :F pl egy audibol is vagy bmw böl is a sport modell az benzin...nincs olyan, hogy dizel M5 :)) (mielött valaki ija, tudom van az M550d...na de az ugye nem M5...M5 az benzin.)

(#139958) Qru ugy ertem ebben a kategoriaban, hogy szivo benzin, golf kategoria kb es 1,5 millio alatt :F (szoval nem egy 25 eves W12 A8 audi :D )

[ Szerkesztve ]

(#139965) Qru válasza Mágus2 (#139959) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tipikus mikor megyek 120-al mert vannak előttem a belsőben a szélsőben kamion. Villog az 1,6 tdi Oktáv, jól van öcsisajt de szted hova menjek ha vannak előttem is meg mellettem is?! Na olyankor jön, hogy megvárom amíg lehúzódik az előttem lévő aztán kickdown. A DSG szépen visszapakol 4-be és uccu neki. :D

mod:

Munez: Ne is mondd, szoknom kellett nekem is, hogy ott azért veretnek rendesen. Meg, hogy a gyorsítósávból simán berántják a kormányt ha ott vagy ha nem. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#139966) MunezXBK válasza Declare (#139964) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

RS Line a neve.

(#139967) lenko válasza Declare (#139964) üzenetére


lenko
aktív tag

2.5 dízeleket mindet, mert dög nehéz mind.
3.0 verziókból csak azt írtam aki nem tud vezetni, de egyébként azok se mennek el annyira, hogy most kielőznek 100m-en belül. Tehát sokszor a forgalom nem engedi nekik, nyilván egy repülőréten csak 1-1be ahol semmi nincs ott elmennek.

Miért ne lenne dízel RS? Szerintem azóta van amióta benzines RS.
RS fabia is van a 131 lovas pd motorral. :)

skoda_octavia_rs_2.0_cr_tdi_dpf Múltkor egy ilyen elkedzdett tolni, aztán elkezdtem nyomni, és távolodtam tőle. Utána visszavett a figurából.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#139968) Qru válasza lenko (#139967) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Oktáv 1 rs-ből csak benzines volt (1.8 20V)
Fabia 2 rs-ből csak benzin volt (1.4 TSI)

Declare: Fiat Stilo 2.4i jut most hirtelen eszembe ami hasonló kategória.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#139969) Mágus2 válasza Qru (#139968) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

De a stilo meg csak automata vót. :Y

Amúgy a VR5 mindent lever, érted, mindegy mi jön. :D

Lenko az 1-es RS rossz példa lesz, mert az chip nélkül is elmegy. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#139970) Qru válasza Mágus2 (#139969) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jogos.

Meg kell, hogy emeljem a kalapom a 2.0 / 2.5 és a bénán terelgetett 3.0 TDI-t reggeliző VR5 előtt. ;]

mod:

Be akartam tolni a sajátom de az megint másik pályán szalad, hiába 5 ajtós és 170 lovas.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#139971) lenko válasza Qru (#139968) üzenetére


lenko
aktív tag

Az a 2.4 abarth talán, abból szerintem annyi se mászkál az utakon mint 2.3 golf, bár szombaton a VW találkozón is láttam vagy 10-12db R32-t Magyar rendszámmal, ki tudja hol dugdossák őket. :)

Igen az 1-es octávnál nem voltam biztos benne, hogy volt dízel, ellenben itt egy patika 1.8T.

[skoda_octavia_1.8_turbo_rs_valos_kilometer Ez hasonlóan megy, persze egy lightos chip 200lóra-ra, aztán elmegy.

(#139969) Mágus2 Én ezt nem állítottam, de a szegényes Magyar autópark nagyrészét le. ;)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#139972) MunezXBK válasza Qru (#139970) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ültél az enyémben, tudod mennyire nem megy. :D

(#139973) Qru válasza MunezXBK (#139972) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:K :C

#nincsbennetarcsi

(#139974) Qru válasza Mágus2 (#139969) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Stilo 2.5 manuális. Ez nekem is új.

#nincsbennetarcsi

(#139975) aero. válasza MunezXBK (#139972) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem gondolkoztál még, hogy elvidd egy mérésre? 150 lovas gyárilag a tiéd nem?

Az enyém gyári értékeket mutatott diagon, még is valahogyan jobban megy. :F

[ Szerkesztve ]

(#139976) Qru válasza aero. (#139975) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az övé tuti nem gyári, még Kormihoz képest is érezhetően sokkal jobban megy pedig az 20 lóval többet tud papíron.

#nincsbennetarcsi

(#139977) lenko válasza Qru (#139974) üzenetére


lenko
aktív tag

Hiába, ha ez is nehezebb. :D

Az embereknek fáj az igazság!

(#139978) MunezXBK válasza aero. (#139975) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Egy másik ugyanilyennel mentem, vagyis szerettem volna, mert az nem ment. :D

Amúgy nem, minek méressem? Elég nekem a street. ;]

(#139979) Qru válasza lenko (#139977) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hány kg a tiéd?

#nincsbennetarcsi

(#139980) lenko válasza Qru (#139979) üzenetére


lenko
aktív tag

1320kg, ez sem pihe, ezért is kerestem kizárólag front hajtással, 4motion-nel tényleg szarnak a pofon lenne.
Stilora 8.5s-t írnak 100-ra, golfra 8.2s

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#139981) aero. válasza MunezXBK (#139978) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ja így oké, csak úgy rémlett azt mondtad egyszer, hogy nem volt mókolva.

(#139982) SUPREME7 válasza HookR (#139877) üzenetére


SUPREME7
őstag

Bocs, nem követem a topikot, azóta kicsit frissítettem a cuccot, csak elfelejtettem berakni.

http://hahu.supreme7.eu

Most már a végén kidob egy egyedi linket. :)

(#139882) B-L-A-C-K

viszont hirdetés kód alapján megy úgy tudom, és mikor használni kezdtem láttam sajnos nem időrendbe megy.

Ez butaság, max az lehet, hogy sokan ugye törlik/újra felrakják a hirdetéseiket, így többször felbukkan ugyanaz a kocsi, de a hirdetéskód az növekvő számsor, tehát az fixen időrend, mert azt automatikusan kapja a hirdetés.

(#139983) Qru

Szívesen, nyugodtan ;)

[ Szerkesztve ]

(#139983) Qru válasza lenko (#139980) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig segítene a 4motion az elrugaszkodásnál. Igaz felette csak nehezék. :D

mod:

supreme7: Köszi! Engedelmeddel be is tettem a TIR-be.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#139984) MunezXBK válasza aero. (#139981) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Úgy tudtam, hogy nem. :D

(#139985) tomcsi23 válasza lenko (#139971) üzenetére


tomcsi23
veterán

Német belpiacos RS, wtf :F :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#139986) B-L-A-C-K válasza SUPREME7 (#139982) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pl el van mentve nekem ez a keresés, belinkelem a megadott oldladra, úgye kihoz egy listát ami elvileg időrendi. Na most nekem az autóvadász ugyan így beállítva küldi hajnal 4 kor az új kocsikat, ha valamit felraknak megint, ugye akkor is küldi...Na most tegnap ezt kaptam, ez most a listában 6., és ugye elvileg az elején kellene lennie valahol (úgy hogy belekalkulálom ma frissítettek esetleg kettőt). Szóval valami nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#139987) SUPREME7 válasza B-L-A-C-K (#139986) üzenetére


SUPREME7
őstag

"esetleg kettőt"... Nem foglak győzködni, ott van a hirdetéskód mindegyiknél, láthatod, hogy az később került fel.

Esetleg mióta az utóvadász kiküldte, felkerült a többi, amit ha tényleg ugyanúgy van beállítva,akkor megkapsz holnap. Ha megnézed kb az összes ugyanattól a kereskedőtől került fel - na jó ez nem igaz, csak kettőre, valószínűleg egyszerre. (elég kis eltérés van a hirdetéskódok között, szóval egymás után lettek felpakolgatva)

[ Szerkesztve ]

(#139988) meroly


meroly
veterán

Sziasztok,
mondjatok pár autót, amit 99-es Swift leváltására javasolnátok. Városi használat, főleg egyedül, max nyáron pár vidéki út. Lufik, klíma legyenek. Olcsó fenntartás és alkatrészek. Keret 1mFt, de inkább alatta. Amolyan bestbuy érdekelne a kategóriában, ha van.
Köszi

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#139989) B-L-A-C-K válasza SUPREME7 (#139987) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ok, lehet igazad van, de múltkor sem stimmelt, lehet pont ezért akkor, holnap lecsekkolom, ha 5 került fel minimum akkor valóban.

(#139990) kisza25 válasza lenko (#139962) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

+1 ezt pont így kezelem én is

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#139991) lenko válasza Qru (#139983) üzenetére


lenko
aktív tag

Télen esetleg jól jönne, egyébként nem szoktam 3-4e-s fordulatról indulni ahol ki is jönne az előnye, szépen elindulok aztán 1300-1400körül nyomom a padlót ha kell, onnan szépen felhúzza magát 60-ig, 2-be meg pont 100ig, 3-ba meg 140-ig.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#139992) Qru válasza lenko (#139991) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Évente úgy 2x én is hasznát veszem. Cserébe +1 litert kér a tiedhez képest fixen. :D

#nincsbennetarcsi

(#139993) Lacy6


Lacy6
senior tag

Sziasztok!

Peugeot 508-ról mik a vélemények?
Jelenleg van is egy kiszemelt.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#139994) hobizoli válasza lenko (#139954) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en mindig azt szoktam nekzni, hogy hatul tarcsafekes-e az auto

2004-5 elott nem jellemzo 110-120lo alatt a hatso tarcsafek

több drón kell ;P

(#139995) hacki87 válasza hobizoli (#139994) üzenetére


hacki87
senior tag

golf4 1.6 benzin és hátul is tárcsa fékes pedig csak 102 ló. :) munkatársamnak van. de pl a fiat csak a hgt alá tett tárcsát a bravonál.

(#139996) tomcsi23 válasza hacki87 (#139995) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe, pont akkora az a hátsó tárcsa, mint a 180 lovas GTI-n. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#139997) Fernet


Fernet
senior tag

Üdv!

2013-as Fiesta (2+3 év ford extra garanciával) a következő hibát produkálja:
A kormányon található audiovezérlő gombok az utóbbi időben sokszor nem, vagy hibásan reagálnak a gombnyomásra. Pl. halkításra hangosít.

Mivel 5 év garancia van rá, felhívtam a szalont ahol vettem, elmondtam mi a gond. Azt a választ kaptam, hogy erre a problémára nem vonatkozik a garancia, leráztak elég gyorsan.

Előkerestem a papírokat, ahol (akárcsak a Ford honlapján) megtalálható mire vonatkozik a +3 év extra garancia. Itt olvasható többek között: Kormánymű, Ford audiórendszerek, A teljes elektronikai rendszer, stb.

Kíváncsiságból érdeklődtem két másik ford kereskedésnél és mindkét helyről azt a választ kaptam, hogy ez garanciális hiba és amennyiben a többi feltételnek megfelel (futásteljesítmény 100e km alatt, nem törött, stb) akkor garanciában javítható.

Nem értem miért pattintottak le ott ahol vettem az autót? Pedig egyszerűbb lenne a helyi szalonba vinnem szervizbe, mert a következő 50km-re van tőlem.

Mit csinálnátok ebben az esetben?

(#139998) aero. válasza Fernet (#139997) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Menjél be nyugodtan és lobogtasd előttük a papírt. Ha úgy sem, akkor lehet a fogyasztóvédelemhez fordulni, asztalt borogatni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#139999) gooool válasza Fernet (#139997) üzenetére


gooool
őstag

Lusták, erre mást nem tudok mondani.
Én is autószalonban dolgoztam és csomó embert inkább leráztak, mintsem kezeljék a problémát, arra hivatkozva, hogy nem kedvelik az illetőt, úgyis csak nyavajogni fog és ahhoz nekem nincs türelmem meg időm és a többi.

Be kell menni, mondani, hogy nem akarsz Te itt semmi mást, csak időpontot, amikorra behozhatod a hibás autód és elhajthatsz a hibamentesítettel.

Sajnos sok a barom és ezzel egészségesen tele lesz egy idő után az ott dolgozók tarisznyája (tapasztalat), ami szintén sajnos, de kivetül az értelmes ügyfelekre is.

Na meg a garanciális javítás a szükséges rossz kategória, ugyanis a szerviznek és kereskedésnek abból nincs bevétele, de a munkaóra ugye kiesik.

Jogosan követeled a javítást, így Te vagy nyerő helyzetben és ezt ők is tudják. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#140000) Fernet válasza aero. (#139998) üzenetére


Fernet
senior tag

Bemegyek személyesen a héten. De akkor is milyen ez már...

Amúgy (de ez már nagyon off) utólag megbántam, hogy náluk vettem az autót, mert bár nem tudom más szalon milyen, de itt rettentően érződik, hogy csak addig fontos a kuncsaft amíg megveszi az autót. Utána a segítőkészség és a jóindulat halvány szikrája is eltűnt...

(#139999) gooool
Igen, garancián kívül vállalták volna a javítást. :)
Mindegy bemegyek hozzájuk, feketén-fehéren le van írva, hogy ez benne van a gariban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.