Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140501) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Igen, előítéletek, úgy tűnik, hogy valóban tévedtem. :R

[link] > "Az AUTÓ nem külföldi csak rendszám csere volt megvételnél!"

(#140502) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#140488) üzenetére

Nagyon szép. Remélem összejön:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#140503) BigBlackDog válasza B-L-A-C-K (#140488) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor ezek szerint mégsem jön össze az Alfa projekt? Mondjuk legalább nem H Astra, hanem J lesz akkor -remélhetőleg-. :)

(#140504) Acheron válasza runner 125 (#140500) üzenetére


Acheron
őstag

OK, megolvasom, már rég jártam ott (mióta eladtam az öreg Volvert nem is nagyon jártam arra :( )
A karbantartással (pl váltóolaj csere) nincs gond, kényes vagyok az autóim állapotára - rendszeresen szervizeltetem őket.
Eddig nem is nagyon volt realitása, de miután a jelenlegi verda megy a kukába. kell egy normális autó.
0 - 100 sprint nem érdekel - kinőttem már a lámpától lámpáig gyorsulásból - az érdekel, hogy közúton pl tudok -e úgy előzni vele, mint a kézivel tudtam (mögé állok 100 - 120 -nál, bő gáz - és kész.).
Öt henger: :R A mai napig hiányzik a hangja! Igaz, most inkább benzinesre hajtok.
Mondjuk ilyesmit szívesen látnék a kocsibejárón: link

(#140505) footy válasza B-L-A-C-K (#140488) üzenetére


footy
addikt

Vagy azert ter el a szine,mert muyanyag, vagy az is lehet hogy azt az elemet kulso ceg fenyezte.

(#140506) B-L-A-C-K válasza footy (#140505) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt írtam én is... Nem volt elvileg festve.

(#140507) MwC


MwC
csendes tag

Sziasztok!

Melóba járáshoz szeretnék egy csendes, megbízható, viszonylag takarékos autót 2006-os évjárattól. Napi 50 km utazásra kellene (70% országút, 30% lakott terület), ezért elsősorban benzines autóban gondolkodom. A keret másfél, legfeljebb 2 misi.

Szempontok: Ha kell, lehessen vele dinamikusan is haladni, ne okozzon gondot egy előzés. Családi kiruccanások idején autópályán is tudjon csendben, tempósan haladni 4 személlyel plusz csomagokkal. Az utastere legyen elég tágas 170-190 cm-es utasok számára.

Eddig a következő típusokat nézegettem, de még igazán nem tudtam választani közülük (a típusok utáni kérdések fórumokban olvasottak alapján íródtak):

Honda Civic 1.8 (UFO) - drága alkatrészárak?
Toyota Avensis 1.8 (II.) - kevésbé dinamikus?
Toyota Corolla 1.6 – autópályán zajos?.
Mazda 6 1.8 – 2.0 (I.) – ​fogyasztás, drága szervíz?​
Ford Focus 1.6 (II.gen) - ​autópályán zajos?​
Ford Mondeo ​1.8-2.0 (III.)​​ ​- ​fogyasztás?​

Tudnátok a fenti típusokról véleményeket mondani, illetve van-e javaslat más típusokra, amik még szóba jöhetnek?

(#140508) tresh válasza MwC (#140507) üzenetére


tresh
addikt

Az utastere legyen elég tágas 170-190 cm-es utasok számára.

Ezek alapján kb a mondeo,avensis, mazda 6 marad, de a mondeo ezekre is magasan ráver helykínálat terén. :))

Focus 2 az egy egérkamion.. nincs benne hely az 1.6 os motor meg borzasztó.. 130 4000-et forog és megsüketülsz benne...

Motorikusan én mindenképp a mazda 6/toyota felé hajlanék ha benzin a nyerő. Ott egy gond van mégpedig egy nem rohadó épkézláb példányt találni. Szerviz szerintem semmivel se drágább mint a felsoroltak.

Nálam ez lenne ezekből a sorrend:

1.Mazda 6 2liter benga
2.Toyota Avensis 2 liter benga
3.Mondeo.... szívem szerint én a 2.0 tdci (hdi) motorosat ajánlanám (könnyebb abból értelmeset találni) benyás verzió mindenképp éhesebb lesz mint a fenti két japo gép :))

A többi logikusan a hely szűke végett kiesett.

[ Szerkesztve ]

(#140509) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#140506) üzenetére

A festék mérő elárulja. Minden autós bolt árul kb 8,000-Ft. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#140510) Tsebacsi válasza MwC (#140507) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A civic nem rossz amúgy a megadott paraméterekre. Én sokszor vittem 3-4 embert is vele vidékre, és okosan pakolva elfért minden és mindenki. Pályán kicsit zajosabb (3500/130) de nem agyzsibbasztó. A drága alkatrész butaság, főleg a benzinesnél. Tény, a mondeonál/avensisnél kisebb.

"A dízelektől egy kicsit tartok, bár ez nem tapasztalat, csak vélekedés. A gyakori rövidtávú utak (25 km oda, majd 25 km vissza) nem ártanak a dízel motornak? "

Ha 25km az etap, az bőven jó, 10 alatt már be fog melegedni.

És rád fognak szólni, hogy használd a szerkesztés gombot ;)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140511) MwC válasza tresh (#140508) üzenetére


MwC
csendes tag

3.Mondeo.... szívem szerint én a 2.0 tdci (hdi) motorosat ajánlanám (könnyebb abból értelmeset találni) benyás verzió mindenképp éhesebb lesz mint a fenti két japo gép

A dízelektől egy kicsit tartok, bár ez nem tapasztalat, csak vélekedés. A gyakori rövidtávú utak (25 km oda, majd 25 km vissza) nem ártanak a dízel motornak? Szinte fel sem melegszik, mire leállítom. A magasnyomású rendszerek szervizköltsége is valószínűleg magasabb, mint a benzineseké.

(#140512) MwC válasza Tsebacsi (#140510) üzenetére


MwC
csendes tag

Igen, azért vettem bele én is a lehetőségek közé a Civicet, mert állítólag a kategóriájánál nagyobb a térkínálata.

(#140513) MwC válasza tresh (#140508) üzenetére


MwC
csendes tag

Ja, és még egy kérdés. A Mazdánál és a Toyotánál az 1.8-as motorok felejtősek?

(#140514) spiky03


spiky03
veterán

Nah úgy néz ki össze jön az autóvásárlás. :)

Ezeket néztem ki. Vélemény?

hyundai_i30_1.4_dohc_comfort_80ekm-szkonyv-klima-ulesfut-8k

hyundai_i30_1.4i_comfort_heti_akcio

hyundai_i30_i30u_1.4_dohc_comfort

Mondjuk eddig a fehér a nyerő számunkra. :)

Valamint ezt a progit használta már valaki? Autoszkóp
Gondolom egyszerűbb bevinni egy szervizbe és ott lekérni az adatokat, mert úgyis át akarom nézetni a vásárlás előtt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#140515) BigBlackDog válasza spiky03 (#140514) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Arra készülj fel, hogy nem km-t kell nézni, hanem az állapotot! :D Egyébként a Fehér úton lévő telepekre komoly vásárlási szándékkal én már nem megyek...

UPDATE: Jó, akkor pontosítok, utóbbi látogatásom alkalmával már kiirtottam mindenféle ott történő vásárlással kapcsolatos szándék legapróbb szikráját is magamból. :D Pedig volt ott mindenféle külföldről származó autó, svájci szakácstól kezdve az osztrák villanyszerelőig -aki csak a szomszéd faluba járt át villanyt szerelni a 8 éven keresztül a Focus-szal- volt ott mindenféle embernek az autója, éppen mi jött a szájukra az eladónak a néhány másodperces gondolkodást követően. :DDD Meg nem egy autóra adtak is garanciát, feltéve, ha nem visszük el a vásárlás előtt átnézetni ("mert akkor hadd ne vállaljam már én a kockázatot" - mondá a kedves eladóúr).

[ Szerkesztve ]

(#140516) B-L-A-C-K válasza BigBlackDog (#140515) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Komolytalannal meg igen? :D

(#140517) spiky03 válasza BigBlackDog (#140515) üzenetére


spiky03
veterán

Jó persze ezt tudom :)
De azért nem szeretnék több száz km-es verdát venni, mert amit most veszünk azzal 10 évre tervezünk minimum. :) És utána meg 400 ezer km-el pl már nem lesz olyan könnyű eladni, mondjuk lehet, hogy amúgy sem. :DDD

Akkor az a Váci kereskedés az mondjuk megbízhatóak?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#140518) BigBlackDog válasza spiky03 (#140517) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A váci kereskedésről nem tudok mit mondani. Én mondjuk a több száz km-t futott verdákat szeretem, szívesen elfogadnék egyet, de a több százezer km-t futottaktól már én is inkább megkímélném magam. :P

Egyébként én inkább arra gondoltam, hogy a 80e km sem feltétlen pontosan 80e km, hanem inkább legalább 80e km a tapasztalatok szerint.

[ Szerkesztve ]

(#140519) MwC válasza Tsebacsi (#140510) üzenetére


MwC
csendes tag

Pályán kicsit zajosabb (3500/130) de nem agyzsibbasztó.
Azt gondoltam, a 6 sebességes váltó csendesebb utazást tesz lehetővé...

Francia, olasz vonalon vannak szóba jöhető autók?

És rád fognak szólni, hogy használd a szerkesztés gombot
Igen, elnézést. Nem vagyok gyakorlott fórumozó. Igyekszem odafigyelni a szerkesztési lehetőségre. :K

(#140520) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Mindjárt elsírom magam ( ;] ), a kocsit elvitték.... :W

[ Szerkesztve ]

(#140521) Tsebacsi válasza MwC (#140519) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mennyi a keret? Olasz vonalon a Bravo, az 1.4Tjet motor ajánlott is.
Francia vonal, hát az passz, abban nem vagyok jó :P

(#140520) B-L-A-C-K:

Bakki, sajnálom. De megnyugtat ( ;] ) hogy más is tud szopni a vásárlással :B
Ugyanezt éreztem én is :P

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140522) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Már azon is gondolkodok amit ide bírok valaki nézi, és megveszi előlem, mert ez tényleg vicc már...

(#140523) spiky03 válasza BigBlackDog (#140518) üzenetére


spiky03
veterán

Igen persze erre én is gondoltam, hogy nem pont annyi lesz benne. A lényeg, hogy maradjon azért 100 ezer alatt, vagy körül. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#140524) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#140522) üzenetére

Bevallom! Én vagyok az... ;] De most komolyan, túl szép volt ha tényleg igaz volt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#140525) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#140524) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mi lett volna ebben a nem igaz? :) De vicc amúgy, már mondtam is asszonynak figyeld meg, ez a fél nap alatt tuti eladja....Így is lett.

(#140526) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#140525) üzenetére

Szerintem vegyél ki egy hetet, és az első ilyen kocsira azonnal el kell menned és meg venni, mert mert már hihetetlen, vagy itt van az enyém ,vedd meg :D Úgy is most kaptam rá egy ajánlatot.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#140527) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#140526) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Egyből felhívtam, másnap (azaz ma) mentem is volna (sőt még aznap is munka után, csak neki nem volt jó), mondta vasárnap jönnek megnézni, így azért mondtam ma 1 kor meg is nézném, melóból jöttem volna így is el. Ennél gyorsabb nem lehettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#140528) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#140527) üzenetére

Azért is mondtam egy szabad hetet vegyél ki! :DDD (Viccet félre téve, egyszer csak megleled azt a bizonyos autót)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#140529) runner 125 válasza Acheron (#140504) üzenetére


runner 125
nagyúr

A T5 már durva automatával is. :)
Noh meg ott van a kick-down kapcsoló, ha lepadlózod visszadobja pár fokozattal a váltót és rászabadít minden lóerőt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#140530) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#140528) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez már szerencsén megy nálam, ami ebben nincs ahogy látom...

Elakarod adni a tiéd? Nekem egy J nagyon jó lenne, szervizelés szempontjából is (ismerős által), de ez nem publikus miért.

(#140531) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#140530) üzenetére

Nem feltétlen, de a kereslet határoz meg mindent. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#140532) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#140531) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jogos, de amennyiért adnád tuti nem kellene, azért egy árat mondhatsz... ;]

Kinéztem egy másikat most, most elutaztak, vasárnap jön vissza, így én nézem meg ezt elsőnek, szóval ha ezt valaki elviszi előlem akkor hajrá... ;]

De ez sajnos nem annyira jól felszerelt, meg a motor is gyengébb benne, viszont kicsit fiatalabb, kevesebb km, napfénytető...Magánszemély, német rokontól vette, végig márkaszervizbe volt hordva, ma ennek is lekérem az adatait...

(#140533) BigBlackDog válasza MwC (#140519) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Sűrűbbek a fokozatok, de azért a 3500-as fordulat egy 2 liter alatti benzinestől szerintem nem annyira rossz. :)

(#140534) kelly416 válasza B-L-A-C-K (#140522) üzenetére


kelly416
veterán

Haver jött hozzám, "Reggel feltettek egy pont olyan Astra-t, amit keresek, ráadásul Isuzu motorost (és ferdehátú, ami ritkaság a G-k közt itthon), asszem majd holnap felhívom..." és mutatta a hirdetést. Bepötyögtem a számot a telefonomba, felhívtam, egy óra múlva úton voltunk Szentes- Szeged- Nemesnádudvar irányába, még két óra múlva az autóban ülve jött hazafelé. Azóta is áldja az eget, hogy ilyen jó autót talált magának. Közben amikor ott voltunk, beszélgettem a komával, még vagy 4-en jelentkeztek volna be aznapra megnézni, de mi voltunk a leggyorsabbak és szerencsére jó fej volt a koma, mert tuti lett volna, aki hamarabb oda is ér, mint mi.

Szóval ha van egy kínálkozó alkalom, hamarabb menj és tedd le a foglalót legalább, minthogy napokig molyold a netet, mert addig elviszi valaki, akinek gyorsabb a nete :P , több ismerőse kérdez rá több helyen ameddig ő autózik a kiszemelt irányába, stb... Szerintem.

(#140535) B-L-A-C-K válasza kelly416 (#140534) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De már írtam, tegnap láttam meg a hirdetést, egyből hívtam, kérdeztem ma délután megnézhetem e, nem ér rá, holnap igen, igen. 1 kor elkérezkedek ma direkt, hívom reggel 10 kor akkor mennénk 1 után, eladta...Ennél gyorsabb ha akarnék se lehetnék.

(#140536) kelly416 válasza B-L-A-C-K (#140535) üzenetére


kelly416
veterán

Igen, van benne némi igazad, viszont ebben az esetben az eladó volt a gerinctelen, mert Veled egyeztetett mára, akkor a többinek mondja azt, hogy majd utána meglátjuk, eladó-e még... vagy csak én vagyok manapság túl jólnevelt, szinte mindenki úgy van vele, hogy pénz beszél?

(#140537) MwC válasza Tsebacsi (#140521) üzenetére


MwC
csendes tag

Másfél-kétmilliót szánok autóra. A [többi szempontnak] is megfelel a Fiat?

(#140533) BigBlackDog OK, azt gondoltam, a 6. fokozat miatt kisebb fordulat lesz autópálya tempónál. :)

(#140538) Tsebacsi válasza kelly416 (#140536) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én bizományis kocsival jártam így, le volt beszélve az átnézés délután, erre aznap délelőtt beszambázott a tulaj egy **** ismerősével és átnézés nélkül megvette a kocsit... Nem ütött meg a guta, kicsit sem... :(((

(#140537) MwC:

Én megnéznék egy Bravo-t is, hamár úgyis autót keresel.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140539) B-L-A-C-K válasza kelly416 (#140536) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Kereskedő volt, gondolom lesz@rta ki veszi meg, csak adja el, így ez nem volt a fejébe hogy jó lenne szólni azért. Inkorrekt persze, de én ezen nem lepődök meg, főleg nem egy kereskedőtől. Amit viszont vasárnap nézek meg, az magánszemély, írtam ma hogy jártam, ő biztos betartja nekem.

[ Szerkesztve ]

(#140540) LuckyL válasza Tsebacsi (#140538) üzenetére


LuckyL
őstag

mondjuk szerintem ez nem volt gerinctelenség, én is simán eladtam volna, és bárki más is
ki tudja mit találnak ki az átnézésen
max akkor tartanék bárkinek autót ha le van foglalózva

cryptot minden termékemért elfogadom

(#140541) Tsebacsi válasza LuckyL (#140540) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem gerinctelenség volt, csak a franc essen beléjük ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140542) Qru válasza kelly416 (#140536) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eladóként tuti nem várnék egy beígért jövök re (aztán vagy jön vagy nem). Aki előbb tejel az viheti.

#nincsbennetarcsi

(#140543) kelly416 válasza Tsebacsi (#140538) üzenetére


kelly416
veterán

Gondolom, egyeztetett időpontok, megbeszélések, mind kuka...

B-L-A-C-K:
Ja? Ez elkerülte a figyelmemet. Akkor így nem lepődök meg, csak a pénz számít nekik. Ha lenne pontozásos értékelős rendszer náluk is, lehet másképp állnának hozzá, de így...

Qru:
Magánszemélyként eddig akármit adtam el, ha bárkivel bármit megbeszéltem (és azért arra is odafigyeltem, mit ígérek meg), tartottam magam hozzá. Hiába jött valaki egy 40000-es telóra, hogy én 45000-ért elviszem még ma. Sajnos vagy szerencsére (majd a halálos ágyamon eldöntöm) engem így neveltek, tartom magam az adott szavamhoz. Ha eladni akarom mihamarabb, akkor meg nem ígérem oda megnézésre, állapotfelmérésre vagy akármire másnapra, de még egy órával későbbre sem, így nem kell szégyenkeznem. De mindkét fent említett esetből az jön le, megbeszélték, tehát ígéretet tettek egymásnak, és az szóbeli szerződésnek minősül, ami nehezebben bizonyítható, mint az írásbeli, de ugyanúgy elítélendő a bíróságon, ha bizonyítást nyer, de persze ilyen nehezen bizonyítható dolgokból nem csinál az ember magának gondot, köp egy hegyeset és továbbáll.

(#140544) sheep válasza kelly416 (#140543) üzenetére


sheep
addikt

Én egyetértek veled, nekem leginkább az ember adott szava számít. Én is ilyen régimódi vagyok...
Ha szóban megegyezünk valamiben akkor az úgy van.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#140545) Tsebacsi válasza sheep (#140544) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egen, nem csinálunk segget a szánkból, de a mai világban szinte az is hazudik, aki kérdez... :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140546) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#140532) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ennek meg az adatai persze hogy nem stimmelnek. Pálinak írtam sztornó emiatt, felhívott utána, hogy mi is volt a gond, elmondtam neki, nem úgy tűnt mint aki nekem akar magyarázkodni, hanem pont hogy ledöbbent. Rokonától van, amit ahogy kivettem a szavaiból igaz is, szóval családon belüli átb@szás volt...Szép ez is.

(#140547) Tsebacsi válasza B-L-A-C-K (#140546) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jólvan lassan új autóra gyűjthetek, mert a használttal csak mindenki át akar majd b*szni :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140548) 8th


8th
addikt

(#140549) tboy93 válasza 8th (#140548) üzenetére


tboy93
nagyúr

Üdvözöllek Magyarországon :C

(#140550) BigBlackDog válasza 8th (#140548) üzenetére


BigBlackDog
veterán

És akkor most meg is nyugodtam, hogy nem én vagy a fsz, mikor vásárlás előtt 1-2 órán keresztül nézegetem az autót (minden egyes kapcsoló minden állásban történő kipróbálása, minden világítás ellenőrzése, összes azonosító vizsgálata, fényképezés, papírok leellenőrzése, motortér elemlámpával történő végigkutatása, illesztési hézagok lemérése, stb). Majd még megyünk vele egy próbakört is. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.