Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140301) jpm válasza Mike81 (#140300) üzenetére


jpm
senior tag

Be. :)

(#140302) Brumi˘ válasza jpm (#140299) üzenetére


Brumi˘
addikt

Az is van, hogy a motortérből elérhető. Na meg én pl. félévente cserélem, mégis mindig áll a retek benne.

(#140303) kisza25 válasza Mike81 (#140300) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

engem beenged, most néztem meg :K

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#140304) tomcsi23 válasza Brumi˘ (#140302) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja. :K
Ez olyan lett, mintha egy kicsit nagyot akart volna szólni, csak besült. ;]
Na ettől se vennék kocsit, hogy néz már ez ki :F :D

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#140305) jpm válasza Brumi˘ (#140302) üzenetére


jpm
senior tag

Akkor lehet sűrűbben kellene cserélni.....
(#140304) tomcsi23 ?

(#140306) Brumi˘ válasza jpm (#140305) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nem tudom mennyire vagy tisztában ezen szűrők gyárilag ajánlott csere periódusával, de annyit elárulok 3x olyan sűrűn cserelem. 😉

(#140307) Mike81 válasza jpm (#140301) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszi a választ :R

Most megnéztem az laposon is ott gond nélkül megy nekem is. De pl telefonon még a hajnalban küldött hirdetéseket sem tudom megnyitni. Érdekes :F

(#140308) B-L-A-C-K válasza jpm (#140293) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én nem pedálokat nézegetek, elsőnek is én telefonon elkérem az alvázszámot, márkakereskedésben lecsekkoltatom, és utána megyek el megnézni ha érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#140309) jpm válasza Brumi˘ (#140306) üzenetére


jpm
senior tag

Azért el ne szállj magadtól.
Minden használatfüggő. Nem mindegy hogy a vidéken poros helyen laksz vagy vmi kevésbé koszos poros helyen..... okoska

[ Szerkesztve ]

(#140310) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Eldöntöttem, hogy casco-t szeretnék kötni. Lopástól, jégkártól és vadtól tartok a legjobban. Netrisk a Postacasco-t hozta ki legolcsóbbra, 45K/év 10%, (mod) 50K önrésszel. Van valami, amire oda kell figyelni, vagy nyugodtan köthetem a legolcsóbbat?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#140311) Kornel válasza johnny82 (#140310) üzenetére


Kornel
veterán

En nem kötnék noname cégnél cascot.
Posta KGFB kb. 9 hónapja nem fizet egy ügyben a cégnél, ahol dolgozom.
(Szerencsére egy markaszerviz vár csak a pénzére, de akkor is gáz)

Saját példám, Allianz casco, ellopták az autóm, amint lezárta a rendőrség az ügyet, másnap mar utalták is a pénzt, mindenben korrektek voltak.

(#140312) Brumi˘ válasza jpm (#140309) üzenetére


Brumi˘
addikt

Vannak bajok látom. De majd te, aki azt se tudja mi merre a kocsin, majd te kiokítasz remélem... 😊

(#140313) B-L-A-C-K válasza Kornel (#140311) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó árát laptál érte?

(#140314) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Tanácsot kérnék egy Golf V- t ami 249 ezer km van benne 1,6 benzines elég jó felszereltség 10 légzsák digi klíma stb érdemes-e foglalkozni vele vásárlás szempontjából, 2004-es, ha igen mik amit jól még kell nézni ennyi km- nél ? 1,2M körüli az ára friss műszakis.
Köszönöm.

(#140315) Kornel válasza B-L-A-C-K (#140313) üzenetére


Kornel
veterán

1.6-ba vettem a 2007-es swift sportot, fél évvel az ellopása előtt. (100k simán a kereskedő haszna volt)
1.5-re becsülték fel, korrekten, nem próbáltak az Eurotax árban trükközni, elfogadták, hogy makulátlan, sérülés mentes az autó, mondjuk volt is szemle a vétel után, nehéz is lett volna.
10% önrészt levonva 1,35M-t utaltak.

(#140316) B-L-A-C-K válasza Kornel (#140315) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az még annyira nem vészes akkor.

(#140317) jpm válasza Brumi˘ (#140312) üzenetére


jpm
senior tag

Nem kell téged kiokítani.... Olyan okos vagy, sose tévedsz, nem is tudom hogy mertem válaszolni. :DDD

(#140318) Kornel válasza B-L-A-C-K (#140316) üzenetére


Kornel
veterán

Nem hát, azért kell normális helyen cascot kötni.

(#140319) Brumi˘ válasza jpm (#140317) üzenetére


Brumi˘
addikt

Itt nem az én okosságomról van szó, nagyot akartál szólni, nem jött be. Na de részemről off. Béke 😊

(#140320) andrás47 válasza Mike81 (#140300) üzenetére


andrás47
senior tag

Én sem tudtam belépni.

(#140321) #03969024 válasza hobizoli (#140248) üzenetére


#03969024
törölt tag

A háború utáni Bogarak váltóján sem volt leeresztő. Meg később a Kadetteken sem, igaz, azokban már talán szintetikus volt az olaj. Egyiknél sem emlékszem panaszokra.

(#140322) Alg válasza Kornel (#140311) üzenetére


Alg
veterán

PostaCascot nem bántani, én számoltam még a díját :DDD :P

Egyébként annyira nem noname cég, méretben ott van kb a top5 környékén, a (többségi) tulaj meg a világ egyik (ha nem a) legnagyobb konszernje.

Kornelka: egy tapasztalat nem számít, nekem egy ismerősömnek pl. problémás esetben is gyorsan intézték az ügyét (szomszéd éjjel részegen nekiment a parkolóban aztán elhajtott, csak közben elhagyta a rendszámát :DDD )

+ Casco meg kgfb kárrendezés nagyon nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#140323) jpm válasza Brumi˘ (#140319) üzenetére


jpm
senior tag

Ezaz hogy nem akartam nagyot szólni, de van aki tényleg így nézi az autókat, (a pollenszűrő meg pl az én autómban a kesztyűtartó mögött van nem kell nyitni a motorháztetőt) :D de te meg mint gyöngytyúk a takonyra úgy ugrottál, hogy beleköss valamibe :) valóban a levegőszűrőt én bambultam be, pedig én cserélem magamnak.. :)

(#140324) Kornel válasza Alg (#140322) üzenetére


Kornel
veterán

Volt káreseményed, es fizetett is?
Nekem egy tapasztalatom van velük áttételesen, egy céges karugyben, náluk volt a károkozó KGFB-a, és 9 hónap alatt nem sikerült elszámolniuk a markaszervizzel.

(#140325) LuckyL válasza Kornel (#140324) üzenetére


LuckyL
őstag

már nem azért e jó nagy balfasz lehet az a márkaszerviz is..
nekem volt postás káreseményem, de hatni kell rájuk és akkor fizetnek

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#140326) Kornel válasza LuckyL (#140325) üzenetére


Kornel
veterán

Lehet balfasz, de ahogy te is mondod, "hatni kell rájuk".
Na mar most ha cascot kotsz, ami ne adj isten baj esetén neked fog fizetni, nehogy már hatni kelljen rájuk, hogy fizessenek, ami szerződés szerint jár.

(#140327) HookR válasza footy (#140270) üzenetére


HookR
addikt

(#140246) footy: "Az automatával kapcsolatban: Mivel következőnek én is automatát szeretnék, ezért elkezdtem nézelődni milyen opciók vannak. Gyakorlatilag vagy BMW-t veszel és akkor ZF vagy Mercedes és akkor Getrag, ha bármi mást nézel akkor pedig Aisin(AWTF-80 SC)"
A link szerint ezt a váltót az erősebb motorokhoz (D5, T6) adták. A gyengébbekhez társított példányok nem ajánlottak?

"A mondeot legalabbis az MK4-et nem is sorolnam a V70 es Passat melle, mert minosegben joval elmarad toluk."
Igen, ezért (is) idegenkedem tőle, pedig a 2nd gen Mazda mellett arra is próbáltak már rábeszélni.

Minél jobban beleásom magam a témába, annál tanácstalanabb vagyok. :)
Jelenleg a Passat B7, I40W, V70 (esetleg még a Golf VII) van a célkeresztben, de mindegyiknél van valamilyen hátulütő, vagy potenciális negatívum, ezért már egy ideje ugyanazokat a köröket rovom újra és újra. És egyelőre nem is nagyon látom, hogy sikerülne túljutni a vajúdáson. :(((

Időközben felmerült a lehetőség a már korábban említett (extrém keveset futott) 2006-os B6 Passat Variant megvételére is. Amennyire csábító a valós (ismert előéletű) ~17e km-ével, pont annyira óva intő a hajtáslánc (2.0 PDTDI a korabeli DSG-vel). :U Na meg szívem szerint a kormányt és a dekorbetéteket is lecserélném újabbra/szolidabbra.

(#140255) runner 125: [Erről] mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#140328) LuckyL válasza Kornel (#140326) üzenetére


LuckyL
őstag

amit én írtam kötelezőre vonatkozott, azért casconál mindenhol egyszerűbb a tényállás, mert nincs másik (károkozó) fél, általbáan nincs alap ami alapján vitatni lehetne a kifizetést, nem is nagyon hallottam iylesmiről

cryptot minden termékemért elfogadom

(#140329) Kornel válasza LuckyL (#140328) üzenetére


Kornel
veterán

Mar hogyne lehetne vitatni.
Elég csak az autó Eurotax értékével játszani, állapotra azt állít be, amit akar a 3 fokozatú skálán, stb.
Emelett ha pl. nem lopásról van szó, hanem saját hibás balesetről, akkor kis túlzással szinte az élő fába is bele lehet kötni.

(#140330) Alg válasza Kornel (#140329) üzenetére


Alg
veterán

ööö... Cascot pont saját hibás baleset ellen (is) szokás kötni, ott legfeljebb ittasság vagy hasonló lehet kizáró ok.

Illetve Casconál saját ügyfél kiszolgálása történik, KGFB-nél meg nem.
De már így is túl sok szó esett róla szerintem, parttalan vita, mindenhol vannak problémás esetek ahol az embernek erőteljesebben kell fellépni, aztán meg ott a pénzügyi békéltető testület

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#140331) rbalint88 válasza HookR (#140327) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha jó áron adják azt a passatot (értsd 2,5M alatt), akkor simán bevállalnám. Volvoból 2012 utánit néztem, élőben már kicsit fáradt a beltere ennek a generációnak, a púpos műszerfalas frissebb hatású egyértelműen. Ennyiért kintről faceliftesből valós 200e km alatti/körüli futású törésmentes D3-t lehet venni automatával és jó felszereltséggel.

(#140332) molnarpeter válasza knoxhu (#140269) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Inkább évjárat szerint nézném, folyamatosan javítottak apróbb dolgokon. Pl kesztyűtartó az újabbaknál nagyobb, és az (elromlásra hajlamos) ajtajának csillapítása is más.

(#140333) tomiii. válasza hobizoli (#140248) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Sierrában a Type-9 féle váltónak sincs sem leeresztő, sem feltöltő nyílása. Nincs előírva rá olajcsere, még sincs velük gond. A többi típusún már mondjuk vannak nyílások.

Jajj, most látom, hogy már bőven vannak új hozzászólások, akkor bocsi a régi téma felhozásáért. lemaradtam egy oldallal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#140334) molnarpeter válasza tomiii. (#140333) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Wartburgban is bírja, 31 évesen lassan majd kapni fog egy olajcserét (szigorúan régi - ha nem is ÁFOR, de békebeli - olajjal :D ).

(#140335) #94529552 válasza tomiii. (#140333) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak nyugodtan, az olajdoki szerint se kell pl a Mondeo 1.8TDCI-nél sem cserélni:

A kocsi szervizkönyvéből nem derül ki számomra, hogy pl. 100.000 km-nél volt-e cserélve váltóolaj, mert "elviekben" 100.000km-ként nem árt ugye azt cserélni.

Olajdoki:

Gyárilag élettartam kenésre szánt, speciális olaj van a váltóban, amit nem kell cserélni. Pont, hogy elviekben sem.

(Mint az élet legtöbb területén: minél több embert kérdez meg, annál több különböző tanácsot fog kapni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#140336) hobizoli válasza #03969024 (#140321) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Teljesitmeny sem volt.
Mennyi volt a bogar, 30le? :D

több drón kell ;P

(#140337) footy válasza HookR (#140327) üzenetére


footy
addikt

Amennyire en tudom az osszes 5 hengeres volvo motorhoz ezt adtak teljesitmeny szinttol fuggetlenul. (egyebken alul ha megnezed a jegyzetet, ott irjak is a D3-D4eket a D5 mellett)

En is ezeket nezegettem es a Gofon is gondolkodtam, de 2 leon es 2db Golf utan nem veszek egy 3.(5.)et.
A Hyundai-nal mi a negativum? A kicsit verszegeny motoron kivul szerintem rendben van az auto. A passat nalam a DSG miatt (es kicsit a jellegtelenseg miatt) esik ki. A V70 pedig draga, de szerintem az a legjobb a triobol. Neztem meg Insigniat is, de nekem az is dragabbnak tunik mint amennyit valojaban er es abban a leggyakoribb az automata pusztulasa. Az Alfa 159-nek pedig 2008 utan szar lett a zajszigetelese.
Viszont amire ujabban ra vagyok kattanva az a C5. Foleg hogy gyakorlatilag fele annyi futasut/idoset lehet belole venni adott penzert mint passatbol. Igy talan a valtoproblemaknak is elejet lehet venni. A zajszigeteles kivalo, a futomu is varazsszonyeg. A HDI pedig eleg stabil konstrukcio es a kisebb futas ezzel kapcsolatban is kevesebb nyugot iger. Az egyetlen ami nem annyira jon be a belter. A kormany kicsit bena es nincs benne rendes pohartarto. 1 darab van az is a konyoklobe epitve :W

UI.: 2.0 PD-t 1. gen DSG-vel kb ha ingyen adnak se. A fabetet egyebkent szerintem is okadas. :)

[ Szerkesztve ]

(#140338) johnny82 válasza Kornel (#140311) üzenetére


johnny82
őstag

Értem én, csak sokkal többe kerül pl az Allianz-nál.

(#140339) Kornel válasza johnny82 (#140338) üzenetére


Kornel
veterán

Valószínű nem véletlen.
A tescós parizer is olcsóbb, mint egy tetszőleges km minőségi társa.
Mégse a tescosat veszem.

(#140340) johnny82 válasza Kornel (#140339) üzenetére


johnny82
őstag

Értem a gondolatmenetet, de itt nem 3K-ról van azért szó. Mindegy, az Allianz-t mindenképp sokallom. Akkor a posta kizárt, de más ajánlott, olcsóbb biztosító van? Ezt úgy mindenkitől kérdezem.

(#140341) johnny82 válasza johnny82 (#140340) üzenetére


johnny82
őstag

Közben Uniqa-t megnéztem saját honlapjukon, kb 65K-ra jönne ki.

(#140342) Alg válasza johnny82 (#140340) üzenetére


Alg
veterán

Továbbra sem értem miért "kizárt" a Posta, egy vélemény alapján ami nem is erről a termékről szól...

Na mindegy, ha rám hallgattsz azt csinálsz amit akarsz (nagyapám után szabadon).

Egyébként meg ez nem párizsi, nézd meg a feltételeket azoknál amik szóba jönnek részletesen (KGFB-vel ellentétben ez nem annyira szabályozott, eltérhet a biztosítók között), nézd meg kinek hol vannak hivatalos bevizsgáló/szervizpartnerei ezek talán segíthetnek a döntésben, többet mint egy "szomszédom mesélte hogy nem fizetnek" szóbeszéd.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#140343) andrás47


andrás47
senior tag

Erre válaszolnátok : [link]

(140314) Köszönöm.

(#140344) johnny82 válasza Alg (#140342) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Nem csak az ő véleménye alapján. Kereső ad ki érdekes véleményeket. Bár ilyen szempontból mindegyik biztosítóról olvasni jót, rosszat egyaránt. :F

(#140345) footy válasza andrás47 (#140314) üzenetére


footy
addikt

A golf5 a FL elott nem egy tul jol sikerult konstrukcio, foleg ha 1.6 FSI-vel veszed. A km egyebkent nem sok egy rendesen karbantartott autonak.
En inkabb Focust2 neznek ilyen aron...

[ Szerkesztve ]

(#140346) #94529552 válasza andrás47 (#140343) üzenetére


#94529552
törölt tag

Állapotfüggő, hogy érdemes-e megvenni. Nem ártana megnézetni egy hozzáértővel is, meg kipróbálni és mindent letesztelni rajta. Szerintem jók a Golf 5-ösök.

(#140347) Kornel


Kornel
veterán

Mindenki azt vesz amit akar, mindenki azt csinál a saját pénzével (és idegeivel) amit akar.
Történet lezárva, mondtam egy pozitív véleményt, saját tapasztalat alapján.

(#140348) Qru válasza Kornel (#140347) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor most már zárhatom is a topikot? ;]

#nincsbennetarcsi

(#140349) HookR válasza footy (#140337) üzenetére


HookR
addikt

"(egyebken alul ha megnezed a jegyzetet, ott irjak is a D3-D4eket a D5 mellett)"
Igen, de nem a V70 kapcsán.

"A Hyundai-nal mi a negativum?"
Az apróságokon túl (relatíve hamar hámló és a tesztelők szerint kissé élettelen kormány; vaskos, a kilátást az átlagosnál jobban kitakaró A oszlop; síalagút hiánya) talán a legnagyobb probléma, hogy az általam áhított felszereltséggel meglehetősen ritka benzinesben, pláne a hazai üzembe helyezésű. Inkább a 2 literes, erősebb példányokra jellemző, ami jelenleg még kicsit kilóg a költségvetési keretből. Márpedig az I40 legerősebb ütőkártyája a Passattal szemben az egyszerűbb konstrukciójú szívó benzines motor. Öröm az ürömben, hogy nem hajt a tatár, fél évet még tudok várni, addigra csak lejjebb mennek az árak.
Ráadásul használt autók adás-vételével foglalkozó illető is le akar beszélni róla, mondván, hogy még nem elég kiforrott a Passathoz, Mondeohoz képest és koreai autóról lévén szó hozzá az alkatrész is drágább, nehezebben beszerezhető. Utóbbit népítéletes élménybeszámolóban is említik.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#140350) Tuto


Tuto
tag

kia ceed 1,4. Ár/Érték arányban használtan is jó vétel

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.