Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140751) Mike81 válasza atti1848 (#140739) üzenetére


Mike81
senior tag

Én a Focusra szavazok. Szerintem jobb az alkatrész ellátás hozzá.

(#140752) kelly416 válasza hobizoli (#140741) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Kösz, hogy szóltál, tényleg vénülök már. :)) De igen, kb. akkor lehetett.
Nem mondtam, hogy motorikusan van baj velük. Jelenleg Mazdám van, ott sincs baj a motorral, de már kétszer kicseréltettem a teljes karosszériát és megint csak a festék fogja össze, pedig majd két éve van csak nálam. Na jó, kissé túlzás, nem esik szét, de nagyon babusgatni kell, és még így is korrodál.
Volt több Renault is a családban, ott sem a motor miatt mondom, hogy nem kell francia autó, hanem egyszer ültünk fel arra a bizonyos oralizáló rollerre az egyikkel, másfél hónapig legelt rajta az autóvillamosságis kisebb megszakításokkal, hogy miért zabálja le az akkut estétől reggelig, kivágta belőle a riasztót, a magnót, mindent, kicserélte az összes biztit, már minden kábelt végig legelt 8x, és egyszer csak nem szlopálta le reggelre az aksit, de senki sem tudja, miért. Azóta (volt ennek vagy 6 éve) semmi baj az autóval. :F Ja? Tegyem hozzá, '96-os 1.9 szívó dízel, egyszerű mint a faék. Elméletileg

Akkora kérdőjelek szoktak amúgy villogni a búrámban, mint az állat. Vegyek valami egyszerű régit, ami jól karban van tartva és meghálálja a törődést, bármi baja van, meg tudom csinálni, vagy vegyek egy kényelmes, modern dolgokkal megpakolt, mozgékony, erős újabb autót (2005 és felette kb.), amivel ha egyszer van baj, a gatyámat ráfizetem, mert semmit nem tudok megcsinálni magam?! :DDD

Na jó, megyek dolgozni, litániázok máshol, majd ha konkrét érdemi infóm van, jövök vissza...

(#140753) atti1848 válasza johnny82 (#140750) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszönöm mindenkinek.

Az alvázszámát már elkértem, remélem ma meg is küldik és egyből hívom is valamelyik Ford márkakereskedést.

A Chevy-kel mi a baj, hogy azt nem ajánlja senki? Vannak a Cruze-kal rossz tapasztalatok? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#140754) Mágus2 válasza atti1848 (#140753) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elég sok rossz tapasztalat van a Cruze-al, főleg elektromos gondok.

(#140755) Tsebacsi válasza kelly416 (#140740) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hát izé, nekem 2 Fiatom is volt, és se a régi kis Pandával, sem a Punto II-vel nem volt igazából semmi komoly baj. Panda hűtője lett levegős idősebb korára, Punto meg gyújtótrafós volt 4 évesen, rádióját gariban cserélték fél évesen. 8 évet volt nálam, ezen kívül semmidesemmi gond nem volt vele. Fázni lehet télen, de a Fiatoktól nem feltétlen. ;)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140756) footy válasza Tsebacsi (#140755) üzenetére


footy
addikt

Altalaban azok fikazzak a Fiatot akiknek sose volt ... :U

(#140757) sheep válasza footy (#140756) üzenetére


sheep
addikt

Ha gondolod bemutatlak egy olasz ismerősömnek, úgy szidja az olasz kocsikat hogy ihaj :)
Kettes puntója volt, meg volt elégedve vele de kezdtek előjönni az elektromos dolgok rajta, akkor nagyon megutálta. Utána 156-os Alfát vett de azt is szidta szintén az elekromos dolgok miatt, most egy GT-je van de már azt is kezdi utálni.
Ő azt mondta ha jót akarsz olasz autót ne vegyél mert csak szívsz velük.
Neki mondjuk van pénze úgyhogy nem érdekli...meg azt mondta ronda autóba nem ül bele, inkább legyen xar de szép.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#140758) Jamby18 válasza molnarpeter (#140738) üzenetére


Jamby18
senior tag

Szia, nem arra gondoltam, olyat nem is találtam. 1.4 PDTDI- ik vannak zömébe. Vàrosban meg nem akarom tönkretenni.

(#140759) SzlobiG válasza footy (#140756) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekünk is volt nem is egy, de megköszöntük és többet nem kérünk belőle ford jobban bevált, pedig a tipo dízel még a jobb darabok közé tartozott.

(#140760) penge111


penge111
addikt

Sziasztok!

Le szeretnénk váltani a kisvárosi cirkálónkat (Matiz II. 2002.).

Amit szeretnék: max 1-1.2 millóból jöjjön ki, főleg a ferde hátú modellek érdekelnek, legyen kicsi mégis kompakt, viszonylag nagy csomagtérrel, ne kelljen sűrűn szerelőhöz vinni, 8-9 liternél ne zabáljon többet, benzines legyen, olcsó fenntartású legyen, olcsó alkatrészekkel.

Amire lesz: főleg pesti munkába járásra (20km/nap), illetve évenként 6-8 alkalommal autópályára 800km oda-vissza utakra! 2 felnőtt+ 1 gyerek+ 1 heti ezzel járó csomag elférjen.

Ezt is leírom, mert ahogy olvasom számít 190 cm és 85 kg vagyok.

Ezek jöttek idáig képbe Honda Jazz 1.4 benzines 2004-2006, mert ahogy olvasom a 2004 előttiek a lelket kirázzák a hátsó sorban ülőkből. Szuper autónak tűnik (nekem ez jön be, de a szerelőm óva int tőle), olvastam, hogy a vezetőülés ekkora embernek mint én nem lesz az igazi, a kormány nem áll vissza pozícióba kanyarodás után, kuplung hajlamos tönkremenni benne. Népítéleten a legmegbízhatóbb autók egyike, de a fene se tudja már.

Második Mazda 2 1.4 (2004-2006) hát itt azt olvasgattam, hogy ezt spanyolba rakták össze és rengeteg gond van velük.

Autószerelőm Kia Ceed-et ajánl a gond csak ott kezdődik, hogy 1.8 millától indulnak és ott is jobb ha az ember a 2009-estől nézelődik, szóval ez felejtős!

Ti guruk mit ajánlottuk a fenti pénzért és feltételek alapján? Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#140761) sheep válasza penge111 (#140760) üzenetére


sheep
addikt

Szerintem a jazz jó kis kocsi, ismerősömnek van és imádja. Akkora hely van benne hogy el se hittem volna.
Probléma sem volt még vele.
Persze ki kell próbálni kényelmes -e.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#140762) penge111 válasza sheep (#140761) üzenetére


penge111
addikt

Igen tudom az igazi mini családi autó, egy bicikli el fér állítva az autóban a hátsóülések felhajtás után, és ez nem a csomagtér, oda még pakolászhatsz 380 liternyi cuccot :)

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#140763) Integrale válasza Tsebacsi (#140755) üzenetére


Integrale
veterán

Csaladban 96-óta csak olaszok vannak, kicsit tágabban nézve a családot pedig franciák, a maradék BMW, Lacetti és 1-2 Suzuki. Szóval lehet mondani vakon, hogy mindenki szeret rollerezni nálunk. :DDD

Az első egy 1984-es Lancia Prisma volt, 1.6 108 Le, modellbe fellelhető összes extra benne volt, egy digiplex csere, majd egyik alkalommal nem húzta fel az ablakokat és be az antennát a kp. zár, zárlatos volt az antenna, egyszer nem indult, pontosabban dadogott, később kiderült, hogy rossz benzinszűrőt raktak bele és nem kapott elég anyagot.
2007-ben adtuk el 460e Km-rel a motorjában.

Aztán lett egy Croma 2.5 D, beltérben pocsék anyagok voltak, zörgött, viszont elnyelt mindent a csomag és utastér, hátsó íveket valami kókány javította, az rozsdásodott idővel, illetve a hátsó ablaktörlő beszart, 3-4 évig volt meg, párhuzamosan a Prismával, és később egy benzines Lancia Dedrával.
Ami 350.e km körül elfáradt, 2 évig volt nálunk emiatt. Ennek már egyik hengerben nem volt jó kompresszió, illetve mivel első szériás Dedra volt, így rohadt a tanksapka körül, utóbbi javítva lett.

Aztán 2007-ben jött helyette egy dízel Dedra, ez is már 9 éve van nyúzva, 330e van benne jelenleg, bal hátsó ajtó elektromos ablakának a kábele megszakadt, immobileiser miatt nem lehetett indítani, utólagos vacak volt, és beszart a dugdosós érzékelő.
Első futóműve érzékeny, benzinesnél nem volt az, valószínűleg a nagyobb tömeg miatti nagyobb igénybevétel miatt, már esedékes a porlasztócsúcsok és a kuplung cseréje, sárvédő alján van egy kis rügy.

Végül 4 éve van meg a 145, 130e km-rel lett véve, most közel a duplája 256.000 e van benne.
Alapjárata néha vacakol-néha nem, fojtószelep takarítása talán még megoldja, mostanában esedékes vezérlés cserével már cserélni kell a vezérlésmódosítót is.
Ennek a legmagasabb a fenntartása, de nem azért mert beszarik valami, hanem mert gyertyából kell 8, vezérlésmódosító 50, ami miatt minden második vezérlés cseréje 120e Ft körül mozog.

Amióta feltörték, azóta a jobb első ablak vezetője meg van görbülve, de ez is és az ajtókról lenyúzott kárpit is ma kerül orvoslásra. Ajtóhatároló kattog, szélvédő cserélve lett mert megrepedt.

Ezen felül persze a kötelező dolgok, 10 ezrenként mindegyik kapott friss olajat, nem lett lespórolva semmi a karbantartás során.

Szóval negatív tapasztalat nincs, esztétikailag mind a kettőn van kivetnivaló, parkolási sérülések, nekinyitások, de annyit nem ér egy ennyi idős autó, hogy ki legyen glancolva.

Következő is olasz lesz, vagy egy XC70. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#140764) Tsebacsi válasza Integrale (#140763) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem nekem kell ezt ecsetelni, ha lenne zsém most azonnal vennék egy új Giuliát... :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140765) Qru válasza sheep (#140761) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hosszú távon nem annyira mert elég rövid az ülőlap és elkezdesz zsibbadni. Amúgy patent kocsi én 2007 óta hajtok egyet. :K

#nincsbennetarcsi

(#140766) penge111 válasza Qru (#140765) üzenetére


penge111
addikt

Milyen évjáratú van neked? Volt vele zsebbenyúlós bajod? Autószerelő a nyelestengely csapágy hibát szajkóza, de ha kicserélem szerintem 100. 000 km-ig nem hiszem lesz azzal is újra gond, az kb 70-100.000 Ft-os tétel maszeknál. Valami negatív az autóról?

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#140767) lenko válasza penge111 (#140760) üzenetére


lenko
aktív tag

volkswagen_golf_iv_1.6_highline

Az embereknek fáj az igazság!

(#140768) alázógyík válasza lenko (#140767) üzenetére


alázógyík
őstag

Hiánypótló.... végre belinkelhettél egy túlárazott vw-t.

100x inkább egy Jazz.

(#140769) Mágus2 válasza alázógyík (#140768) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

15 éves. :DDD Szinte még zsenge.

Nem felezek semmit... minden gumi alkatrésze 15éves. Majd amikor folyni kezdenek a fékhengerek, vízcsövek, motor tartó megfárad, meg a futóműben az összes szilent, majd akkor kiderül, hogy hiába futott keveset év akár vattában is tárolhatták. S

[ Szerkesztve ]

(#140770) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Mondjuk ezért ha lenne tököm már úton lennék fehérvár felé :O Mondeo

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140771) lenko válasza alázógyík (#140768) üzenetére


lenko
aktív tag

Kinek mi. Nekem a jazz ingyen sem kéne, csak azért mert megbízhatóbb. ;)

(#140769) Mágus2 Ha garázsban tartott, ezt meg is lehet kb. felezni, egy végig utcán állt társához képest. A passatom B5 szintén ilyen volt 18évesen eladtam, most 19 éves, és semmi baja, se rozsdapötty, gyári futómű stb-stb.

(#140772) alázógyík

Az. ;)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#140772) alázógyík válasza Mágus2 (#140769) üzenetére


alázógyík
őstag

1.2-ért ajándék. :D

(#140773) Mágus2 válasza lenko (#140771) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ezzel a motorral akkor sem venném, ha ingyen adnák. :DDD

Ha találsz ilyen állapotú 1.9TDI 81Kw-osat ennyi valós km-vel, azért megadom az 1,2 millát. :K De nem találsz. :DDD

Nem is biztos hogy rossz, de ez a motor gyenge szar, a váltója semmit nem bír ki, szóval fölöslegesen ajánlgatod, ez nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#140774) lenko válasza Mágus2 (#140769) üzenetére


lenko
aktív tag

Mégsem kap olyan hőingadozást-párát, mintha kint állt volna. Gondolom ez semmit sem számít így 15év alatt. :U Amiket felsoroltál a legdrágább alkatrészekből 150e-ből megvan. Nem egy nagy tétel, és utána még 15 évig jó.

(#140773) Mágus2

Én sem venném, de nem is nekem lesz. :)

(#140776) roberto211

Miért ne lehetne venni?
Ajánlottam egyet, aztán ennyi, ajánlj mást. Én kit szóltam le a jazzért? :U
Azt vesz amit akar, ez csak egy lehetőség a sok közül.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#140775) Qru válasza penge111 (#140766) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2007 januári (tehát 2006-os gyártású) 1,2-es még a japánban összeszerelt darab. 0 km-es kora óta nálam van. 3 garis visszahívás volt de egyik sem befolyásolta a használhatóságát. Soha semmi bajom nem volt vele pedig külföldön is voltam vele többször. Nyeles tengely hiba nálam nem jelentkezett de ha elő is jön kicseréled és megint elmész 100k km-t gond nélkül.

#nincsbennetarcsi

(#140776) roberto211 válasza Integrale (#140763) üzenetére


roberto211
őstag

A vég]én még engem is rabeszelsz valami olaszra. . :D punto I rol mesélj nekem mert muszáj valami autót vennem zasszony meg magam miatt is amíg Magyarországon leszünk ez lenne kb (9-10honap ) és ezek vannak elég jó áron. .

Mit kell tudni mit nem kell tudni mik lehetnek esetleges hibák s mire kell figyelni vásárláskor pld (tipusjellemzok )? :R

lenko : szerinted 1,2m t ad valaki egy 4es 1.6os golf ért? Tudom h das auto de 1,2bol azért már lehet válogatni ebben az evjaratkategoriaban más gyartoknal is.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#140777) lenko válasza Mágus2 (#140773) üzenetére


lenko
aktív tag

Csak SDI van. :DDD

volkswagen_golf_iv_1.9_sdi_pacific_ritkasag_112ekm

De ~1.7-ért van 70e-t futott.

Volkswagen Golf -1.9L- TDI Highline, im Top - Zustand

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#140778) Qru válasza roberto211 (#140776) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most adták el ősök az 1-es Punyeszt Motorikusan nagyon jó, a kasztni viszont szeret rohadni. A kormányösszekötő hajlamos hamarabb elkopni ezeken a sz@r utakon. Amúgy nincs velük gond.

#nincsbennetarcsi

(#140779) #94529552 válasza roberto211 (#140776) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már nincs meg a Golfod? Megérte behozni amúgy?

(#140780) penge111


penge111
addikt

Köszi a segítséget, még várok ötleteket, hogy ti milyen autót javasoltok! :R

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#140781) roberto211 válasza Qru (#140778) üzenetére


roberto211
őstag

Őszintén ebben a korban melyik kasztni nem szeret rohadni? Suzukik nagyrésze vagy gitt vagy lyuk?,opelekrol ne beszéljünk ami még nem rohad annyira azt vettem észre a franciák meg olaszok. . Fater megane ja 12 éves és 1 rozsdapotty nincs rajta. .

moderálva

VISSZATERVE a puntora azt mondod akkorm érdemes venni? Faternak anno volt ő szerette semmi baja nem volt pedig 1x nem cserélt rajta semmit. . gombfejen meg tarsaihoz nem csodalkozok suzukin fel evemte lemgokart csereltem.. :(

B]pumma : Az nem az én golfom volt hanem egy osztrák uriembere :D Nem volt forgalombahekyezve export rendszam volt rajta Megerni amúgy megérte nincs sok haszon rajta de hát egy 200euros autóról beszeltunk

[ Módosította: Qru ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#140782) Mágus2 válasza lenko (#140777) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Behozva, átíratva 6000 euró. :Y 99-es. ;] Megéri.

(#140783) alázógyík válasza roberto211 (#140781) üzenetére


alázógyík
őstag

:C

(#140784) Mike81


Mike81
senior tag

Nekünk 12 a Fordunk. Szerintem mióta kigurult a gyárból azóta csillag garázsban van. Most volt oktoberben vizsgázni. Előtte átnézettem a szerelőmel és most említette hogy a potkerék kornyeken alulrol kezd megjeleni a rozsda. De csak ott! Szóval ennyit arról hogy az utcán parkol és jobban rohad. Szerintem nem rossz egy lasan 13 éves kocsitól. Bár nem is voltak azok a latyakos telek hofy a sos lé meglepje az alját.Remélem a következő autónkal is kb ennyi bajom lesz mint ezzel😉

[ Szerkesztve ]

(#140785) Qru válasza roberto211 (#140781) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A miénk 1.1-es volt 98-as, 5k km-el vettük (demo) és 150k km után adtuk el most 2016-ban.

Ezek voltak (benne a kopók is):
Hűtő szétrohadt cserélni kellet, fékcső elfáradt cserélni kellet + fékek. Kormányösszekötőt 2x, lengécsillapítót 2x. Hátsó ablakfűtés elszállt meg a hátsó ablaktörlő de mivel egyik se létfontosságú nem lett megcsinálva (az utóbbi években már nem költöttünk rá csak menjen amíg megy). Olajat nem ette egyáltalán se a vizet, igaz vigyázva volt rá, kapott rendesen olajat, hidegen nem volt gyilkolva, stb.

Az alja foschá volt rohadva, műszakin még éppen átcsúszott de a kövin már nem ment volna át, ezért gyorsan megváltunk tőle. Mivel 1 év műszaki volt rá, alku nélkül elvitte egy nepper (aki amúgy ki se próbálta csak tejelt aztán elhajtott vele).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#140786) lenko válasza Mágus2 (#140782) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem éri meg, sokkal fiatalabb nem nagyon lesz. 2001-től már szerintem csak a pd-vel szerelték.

Az embereknek fáj az igazság!

(#140787) Mágus2 válasza lenko (#140786) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

2004-es volt az octavia combi-m. 81kw, adagolós. :K 2005-ben még volt 66kw-os adagolós. Sajnálom azt a motort. Kár hogy csúnyán öregszik körülötte az autó.

[ Szerkesztve ]

(#140789) lenko válasza Mágus2 (#140787) üzenetére


lenko
aktív tag

Igen, ezt a G4-re értettem, seatba is tették jóval tovább, vagy lehet opció volt G4-nél is tovább, de mindenki vette a pd-vel, mert hogy az új...

(#140790) Mágus2

Én sem gyalogolnék 20-30m-nél többet a garázsig. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#140790) Mágus2 válasza lenko (#140786) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nincs garázsom, mert itt drágább mint egy autó, és 1km a legközelebbi. Az autót meg naponta használom. Ezért nekem nem alternatíva a 10 éves autó. A mostani 4 éves, és 2-3éven belül ismét újabbra lesz cserélve.

(#140792) blt.62


blt.62
őstag

Sziasztok. Van valaki aki terepjáró kérdésben tudna segíteni? Egy barátom terepjárót szeretne venni de nem tud dönteni hogy Q7, X5,X6 (ez nem biztos mert 4 személyes)Merci, volvo. Van valakinek tapasztalata ezekről? 5-6 éveseket nézi.

MegtorloXp

(#140793) aero. válasza blt.62 (#140792) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia, mi sem tudjuk helyette eldönteni. :)

El kell menni és kipróbálni mindegyiket, utána egyszerűbb lesz a döntés.

(#140794) Tsebacsi válasza blt.62 (#140792) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezek egyike sem igazi terepjáró. X6-ról lebeszélném alapból. Ismerősöknek van X5, kettőnek is, nem rossz, de az alkatrész ára magas, egy garnitúra gumi rá pedig horror. ML merci hasonló. Audi Q7ről most volt totalcar cikk ha jólrémlik, volvo XC90 meg best buy sokak szerint.
Ha tetszésre megy, én X5-öt vennék, ha racionális, akkor XC90.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140796) alázógyík válasza blt.62 (#140792) üzenetére


alázógyík
őstag

Nissan Patrol, Land Rover Defender, Toyota Land Cruiser, Toyota RAV4

(#140797) Qru válasza blt.62 (#140792) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek egyike sem terepjáró (kivéve a G Mercit) hanem SUV. Mire kéne neki autó egészen pontosan?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#140798) runner 125 válasza Tsebacsi (#140794) üzenetére


runner 125
nagyúr

A felsorolt SUV-k jó része gyakorlatilag mind pénztemető.

Ha én keresnék terepjárót (nem SUV-t) és racionális kereteken belül maradnék árban (>5m), akkor Pathfinder-t, vagy Pajero-t vennék.

De igen, maxi SUV-ból talán egy XC90 a legkedvezőbb áron fenntartható és talán a legmegbízhatóbb is (D5-tel).

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#140799) Luck Dragon válasza Integrale (#140763) üzenetére

Ha már Fiat, nekünk is van egy 2007-es gyártású Fiat Albea , teljesen újként vásároltuk. Mai napig teszi a dolgát, megkap mindent ami gyári. De már az elejétől fogva már az alján látszott hogy elkezdi a rozsda az uralmát kiterjeszteni.Annak ellenére hogy minden autónk garázsba van tartva.
Így az első dolog az volt hogy alvázvédelmezésre elvittük. Rá a garancia lejárta után a kipufogó a motornál a hajlatnál szó szerint ketté tört, ezáltal kb ha 50-es sebességre volt képes az autó. Ez az M6-on nagyon jól esett...Után gyártott nincs, a gyári pedig 70,000 lett plusz munka díj. Jó ez is meglett. Azóta már az egész kipufogó rendszer le lett cserélve, mert egyszerűen szét rohadt . Az új kipufogó szettel, semmi gond nincs, és hozzá se kellett nyúlni az autóhoz. A benne lévő motor a már kiforrt 1.4 8V-es.

Tervbe vettük hogy jövő tavasszal megválunk tőle. És ezáltal jó száj ízzel gondolunk vissza rá. Ha a Fiat a rozsdavédelemre fordítani legalább annyi fejlesztést mint anno az Opel G és a H Astra esetében, akkor ugyan úgy nőne az emberek szemében a márka neve.

De tovább megyek.Családban volt Daewoo Tico (Városi roham kávédaráló) Az is nagyszerű autó volt, de azt is ette a rozsda, meg hajlamos volt elrepedni az első fényszóróburkolat. Utána pedig volt Daewoo Lanus 1.6 ami mai napig szolgálatot teljesít az utcabelinél. És egy rozsda nincs rajta és most van 290,000Km-nél.
És az utolsó egy G Astra 1.6 (olaj majszoló) Azzal sem volt baj soha, azon kívül hogy ette az olajat.

Ha pedig az egész családot nézem plusz baráti kört akkor a hiba arányt nézve a német és japán autókkal vannak komplikációk. De az olasz & francia párossal pedig azért jóval több.

Jelenleg pedig egy H karavánom van szeptember óta, túl sok tapasztalat nincs, de az első benyomások jók. De az idő igazolja. És hogy mi lesz a Fiat után? Az pedig a jövő zenéje. De tippeket mindig szívesen olvasok. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#140800) knoxhu


knoxhu
senior tag

Nem tudja valaki, hogy egy VW Polo III -ba új abs kocka milyen árban mozoghat?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.