Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140201) #03969024 válasza Bozso68 (#140200) üzenetére


#03969024
törölt tag

Csak akkor tudod meg, ha elmész, s megnézed.

(#140202) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok,
Lecserélném a Fabia -t. Kellene egy valamivel tágasabb, fiatalabb, nyomatékosabb autó.

Elsősorban a megbízhatóság lenne a prioritás, 5-6 évre vásárolná.
Benzines előnyben, nem megyek annyit egy évben, hogy megérje dízelt venni, szerintem.

Évi 10-15ezer km között, ebből 20% pálya.

Az eddigi két kiszemelt:

Golf V
H Astra

A golf az 1.6 -os benzinmotorral megbízható, vagy az 1.9tdi -re esküszik mindenki?
Esetleg további tippek?

(#140203) BigBlackDog válasza máyköl (#140202) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Golfból V-öst nem vennék. Vagy IV, vagy VI. Astrából meg J-t nem vennék, de H-t igen. :D Saját tapasztalat nincs az V-ös Golfról, de mások engem inkább lebeszéltek róla. Egyébként asszem, hogy azzal az 1.6-os motorral nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#140204) Kornel válasza máyköl (#140202) üzenetére


Kornel
veterán

Keret?
Én egyébként raneznek egy 1.4TJET bravora is.
Szerintem olcsóbb, mint a két felsorolt konkurens, és ezzel a motorral erősebb is.

(#140205) Kornel válasza Kornel (#140204) üzenetére


Kornel
veterán

[link]
Mondjuk ha a keret engedi, akkor a 150 lovas Sport felszereltségűt néznek.

(#140206) máyköl válasza Kornel (#140204) üzenetére


máyköl
veterán

Hopp az lemaradt.
1,5m + átírás + első szerviz.

(#140207) Kornel válasza máyköl (#140206) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor bravot vadásznék.
Mondjuk a 150 pacis sport inkább 1,7M környéke, de kis alkuval, meg keret kitolassal még határeset lehet.

(#140208) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy lehet az, hogy 2012 után nincs eladó 1.4TSI DSG Octáv. Egy darab se. Ennyire nem adják el vagy azonnal kéz alatt megy tovább valakinek?! Ha szar lenne, kilóra adnák mert csak a szervízben rohadnának.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140209) SzlobiG válasza Integrale (#140187) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szintén inkább pug kéne mintsem a sevrolé. :U

(#140210) Mágus2 válasza Tsebacsi (#140208) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Diesel-ből több van.

[ Szerkesztve ]

(#140211) hobizoli válasza Tsebacsi (#140208) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mert abban mar jo lancos motor van ;]

több drón kell ;P

(#140212) Gergőke88 válasza Integrale (#140198) üzenetére


Gergőke88
addikt

Utálod a beidegződéseket, de egyből rávagtad, hogy nem kene Daewoo. :U
(A Caltiva pedig ugyebár GM...)

(#140213) hobizoli válasza roberto211 (#140195) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kulon jok szoktak lenni az Aisin automatavaltok, made in Japan
egyik teszten a vatta uj autoban halt meg az ujsagirok alatt
meg ugy en bloc csak a szopas van veluk
aztan, dikk, jaapppppppppppppaaaaaaaan

-------

olvastam a mostani FK2-s Civic Thai/-rol is, hogy jo meg minden, de a motorter elendezese miatt allandoan meleg, mert ritka balfaszul van kitalalva
ha szemben allsz a motorral a levego jobbrol jon, elmegy a motor elott egy aluontveny csoben a kati felett es balrol lefordulva kerul a turboba, aztan le a kati mellett, ami meleg, mint a pokol, es mar 2x is ramelegitett a levegore, onnan kijon elore, van egy nem tul nagy intercooler, aztan hatra, fel a motor elott a huto mogott, ami meg okadja ra a meleget, hatra es onan be
a motorter kitamaszto palca olyan meleg, hogy nem lehet megfogni, van is rajta egy gumis resz gyarilag, ami nem sut (annyira)
szellozes a kazanfedelen kb nulla, ilyen 2-3mm lukak vannak erre ket oldalt par db csak a kivulrol lathato, de igy nagyjabol disznek jo szellozokre

szoval a juzerek egyreszt vagy cserelik a kazanfedelet egy aftermarket tunner db-ra, ami meg van vagva rendesen, vagy kivagjak a kiomloket belul a gyarin, meg kicserelik a intercoolert, meg hopajzsot tesznek a katira
es azert meg igy se egy nabammeg, a Golf 7R reggelire megeszi, es azt ugyannyiert mar DSG-vel meg 4WD-vel adjak

akarhogy is nezuk, de a 11M-ert lehetne mar "jo" gyarilag is ez, nem? vagy akkor miert is ennyi?
vicces amugy mert az elozo gen CTR az 8M-ba kerult "csak", ez meg 40%-l tobb annal

aztan van meg az az izlesficam kategoriaju belso melle, hogyha kered bele a sport uleseket, akkor az csak pirosban van, mikozben az auto tobbi ulese meg hatul meg az ajtok szine sotetszurke marad
miert nem lehet az is piros karpitozasu akkor?
tiszta proli ez igy
kb mintha egysegsugaru Gezuka a Homasita-bol vett volna bele ket ules elore, aztan eppen nem volt csak ebben a szinben, osztjoleszazvazze, vagy nem nezte a webshop-ban a szint, amikor rendelte, aztan az alapertelmezett szinu jott
hasonlo ahhoz, mint amikor vesz borulest bontva, de csak az elso kettot, mert arra van keret, hatul meg szovetkarpit, meg az ajtokon is a szovetes burkolatok

japanoknak regen jol ment ez, de vmi C vagy D vaganyon jarnak ujabban

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#140214) Integrale válasza Gergőke88 (#140212) üzenetére


Integrale
veterán

Azt irtam, hogy inkabb kene, ez nalad azt jelenti, hogy nem, gratulalok. Magyarul, inkabb vennem a 4007-et, mint a Captivat. Igy mar vilagos? :U
Nincs bajom veluk, de inkabb kene a Pug, vagy mas PSA, mint a koreai Chevik valamelyike, egy Lacettit eleg gyakran vezetek magam is, regrol pedig a Leganza nagy kedvenc.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#140215) Alvin_ti4200 válasza Alvin_ti4200 (#140165) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Erre valaki esetleg? :R

(#140216) máyköl válasza Alvin_ti4200 (#140165) üzenetére


máyköl
veterán

[link]
Velük csak jó tapasztalataim vannak, bátran ajánlottam eddig mindenkinek, és jót hallottam róluk vissza onnan is, ahova ajánlottam.

(#140217) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Nem a témába vág a kérdés, de most lett aktuális. Úgy néz ki sikerült eladnom a kis 16 éves szuzukimat. Egy kedves (roma) leányzó venné meg. Meg is állapodtunk a vételárban, de ő cégnévre szeretné megvásárolni az autót. Mire kell figyelni ilyenkor? Indigós adás-vételi szerződést hoz magával már előre lebélyegezve a céggel.
Foglalkozzak vele, vagy ha már kifizette és itt a pénz, akkor mind1. Azt mondja, hogy céges autóként használná, aminek az átírása is könnyebb így, stb, stb. Lehet ez veszélyes?
Köszönöm.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#140218) Alvin_ti4200 válasza máyköl (#140216) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi, megprbálok dobni egy e-mailt nekik az ott található címre...

(#140219) roberto211 válasza Ace Ventura (#140217) üzenetére


roberto211
őstag

Valami kamu pecsét lesz rajta s nem a roma leányzó fogja használni a Suzukit (őt csak azért küldik h ne a sablon Legyen h a nyaklancos pujaro alkudozik ) hanem a te adataiddal fogják valszeg tovább eladni. Ez a rosszabbik eset. Jó eset : talán igaz de nem hinném.

Más rész, meg nem előítélet mert vannak normális roma barátaim akik dolgoznak stb stb de múltkor eladtam egy suzit tipikus romanak levittem neki jelképes áron adtam el err fel 3 napig zaklattak. .

Azóta többet nem adok el rezeseknek autót megfigadtam.

Amúgy mennyiért adod? Én is suzkat keresek most a közeljövőben

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#140220) BigBlackDog válasza Ace Ventura (#140217) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...már előre lebélyegezve a céggel..."

Ő, nekem már ez gyanús. Pl. honnan tudod, hogy tényleg az a cég veszi meg, aki lebélyegezte (és nemcsak véletlen rányomódott egy bélyegző)? Ismered a vevőjelöltet, vagy hirdetésre alapján talált meg? Én messziről kerülném a szituációt. A cég ráadásul nem magánszemély, probléma esetén kit keresel fel?

[ Szerkesztve ]

(#140221) jpm válasza Ace Ventura (#140217) üzenetére


jpm
senior tag

Cigánnyal semmilyen üzletet nem kötnék...

(#140222) Ace Ventura válasza roberto211 (#140219) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A leányzó foglalót is akart rögtön adni, de nem kértem.
Árat mondok privátban, ha kell képet is küldök.
A kérdés az csak, hogy nekem lehet-e bármi bajom ebből, mert azt nem szeretném.

BigBlackDog
Hahu-n talált meg, és el is jött megnézni. Megalkudtunk, és holnap mennénk adás-vételt írni.
Azért kérdezem, hogy milyen probléma lehet? Ha itt a pénz, viszi, és kész. Legalábbis én így gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#140223) rwin5 válasza roberto211 (#140219) üzenetére


rwin5
őstag

Nekem első autómat "azok" vették meg, nem lett belőle semmi bajom, pedig kinézetre eléggé olyanok voltak, bár szöges ellentétei voltunk egymásnak, mert nekem meg kb 2 mm-es hajam van ;] Attól azért tartottam, hogy valami indokkal visszahozzák később, hogy kérik vissza a pénzt de szerencsére nem volt. Egyébként vicces volt a szitu mert telefonon egyeztettünk nem hallottam a hangjukon, hogy azok, aztán mikor megláttam az autó körül 3 db kb 130kilós kant, na mondom sikerült kifogni :P

Ettől eltérve ez a lepecsételt stb cucc nekem is fura, szerintem egy szuzit el lehet adni másnak is nem kell egyből beleugrani egy ilyen adás-vételibe és akkor nyugodtan alszik az ember.

(#140224) roberto211 válasza Ace Ventura (#140222) üzenetére


roberto211
őstag

Hát ha eladod neki arra készülj fel ha berozsdasodik az egyik kerekcsavar már azért keresni fenyegetőzni pénzt kerni fognak, s még kitudja. Elviszik a suzit 1000+1en hagyd az ilyen bizniszeket.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#140225) SzlobiG válasza jpm (#140221) üzenetére


SzlobiG
félisten

(#140226) MunezXBK válasza Ace Ventura (#140222) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fekáknak ne add el. Meséljek?

(#140227) Kornel válasza Ace Ventura (#140222) üzenetére


Kornel
veterán

Ez nem olyan egyszerű, mint ahogy gondolod.
Pár céges autó eladást (és vételt is) már csináltam, munkámbol kifolyólag, az osszes eladás előtt a fokonyvelonk segítségét kértem, kis túlzással az se mindegy kinek adod el az autót.
Persze egy cégnél más, itt ugye mindent 100%-osan úgy kell csinálnunk, ahogy a törvényben le van írva, és ugye a NAV se találjon benne semmi kivetnivalót.

Esetedben én arra figyelnek mindenképpen, hogy aki aláírja az adásvételit, az a cégközlönyben elérhető adatok alapján a cég aláírásra jogosult képviselője-e. Mi meghatalmazással nem foglalkozunk, ha ott van az aláírásra jogosult, akkor van biznisz, ha nincs, akkor nincs biznisz. (Nem autókereskedéssel foglalkozunk, ezért mi minden ilyen ügyletnel 100% biztonságra megyunk)
Ha tényleg az aláírásra jogosult személy van ott, akkor erről illik meggyőződni a személyi azonosságat igazoló dokumentummal is.
Ha ezek rendben vannak, nagy bajod talán nem lehet, de amit említettek a forumtarsak is, később elkezdenek minden csipri csupri dolgon zaklatni esetleg, akkor mit csinálsz?
Szerintem nem éri meg, nekem annó a ladám amikor eladó volt, 99% cigo érdeklődött csak, de megmondtam hogy nekik nem eladó.
Utána lett egy korrekt, magyar vevő, aki kis alkuval elvitte.
Cigoknal divat a megalkudott árból is alkudni az aláíráskor, pl. Megállapodtok 200-ban, és azt mondja van nála 170, kell a pénz tesó, vagy nem.
Szerintem nem kell ez neked, tesó ;)

[ Szerkesztve ]

(#140228) jpm válasza B-L-A-C-K (#140173) üzenetére


jpm
senior tag

Nyugodj meg amelyik elment 410-ig és nem lóg a bele, az el fog menni 510-ig is.
Csak röhögni tudok azokon akik a megkímélt rendszeresen szervizelt autókat azért nem vesznek meg mert 300e vagy 400e km-t futott 8-10 év alatt.

Ha tudnád mennyien feszítenek a (8-10éves) dízel passatokban amikben min 500-600e km van.. csak nem tudnak róla mert az 210-et mutat ;]

(#140229) Eagl3


Eagl3
veterán

Varoson beluli szaladgalos melos autot keresek olyan 600e es 1m között, nem koltenek tobbet ra mert olyan emberek is ulnek benne akik nem tudnak vigyazni semmire. Viszont fontos, hogy azert valamilyen szinnten meg lehessen vele jelenni (nyilvan ez kompromisszumos). Először megneztem a VW transportereket, az arakat latva hamar letettem erről a kategoriarol, hozzateszem ez lenne a leg praktikusabb nagyobb csövek, szerszamok miatt. Szoba johet valami egyteru is, de sanszos, hogy egy nagyobb kombi lesz a vegen.
Van tippetek? Szeribtem 2 liter koruli szivo benzines lenne az idealis a rengeteg varosi szaladgalas miatt, sok indítás, ki-be ugralas. Szoval mindenkepp egy strapabiro autora lenne szukseg.

(#140230) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Köszönöm az infókat, jelzem is nekik, hogy tárgytalan.
Jó, hogy vagytok :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#140231) runner 125 válasza Kornel (#140181) üzenetére


runner 125
nagyúr

Outlander, Pözsó orral. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#140232) rbalint88 válasza Eagl3 (#140229) üzenetére


rbalint88
addikt

Zafira A, eurovan 1(pug 806, fiat ulysse, citroen evasion)

(#140233) molnarpeter válasza Eagl3 (#140229) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

600e es 1m között, és nem tudnak vigyazni semmire, de valamilyen szinnten meg lehessen vele jelenni - nem egyszerű eset :F
Szívó dénes Hiace? 1m alatt van személy és teher is, újabb és régebbi széria kinézet alapján egyszerűen megkülönböztethető. Rozsda, motor-váltó-futómű, ülések-kormány-sebváltó állapota alapján könnyen eldönthető, hogy érdemes-e megvenni. Kamrás dízel ha nincs tiporva (magas fordulat, padló tehet be neki), bírja a rövidebb távokat is.

[ Szerkesztve ]

(#140234) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Embörök, a milliót M-mel rövidítik, a méter jele az m. :B

(#140235) rbalint88 válasza MunezXBK (#140234) üzenetére


rbalint88
addikt

és mi a nyelvtannáci jele? ;]

(#140236) Tsebacsi válasza rbalint88 (#140235) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Heil Grammar :DD

"Cégünk mindig az Ön rendelkezésére áll Asszonyom!" ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#140237) MunezXBK válasza rbalint88 (#140235) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

2m €-ért megmondom. ;]

(#140238) rbalint88 válasza MunezXBK (#140237) üzenetére


rbalint88
addikt

sok centem van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#140239) molnarpeter válasza MunezXBK (#140237) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hosszában/keresztben/lapjával? ;]

(#140240) Szada85 válasza Declare (#140043) üzenetére


Szada85
aktív tag

Nem titok persze, mindenféle díjjal ( ügyintézés, egyebek ) együtt 105€-t szabtak ki.
Sebességtúllépésnél, ha nem csalnak a kollegáktól kapott infók, akkor +20 vagy 25km/h-ig jár a pénzbírság ( egyszer Volt 60 helyett 71, az 20€-ba fájt, az azért nem vészes ), afölött pedig jönnek a pontok, majd a jogosítványbevonás X idöszakra.

(#140241) MunezXBK válasza Szada85 (#140240) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

20-ig. 10km/h-ig 10€, 20-ig 20€. Felette több.

(#140242) Something_ válasza MunezXBK (#140226) üzenetére


Something_
őstag

Elozo BMW-met en is sikeresen eladtam 2 szep arcunak. Mar akkor meg volt az E46, az jobban tetszett nekik, de vegul az E36ot megvettek reggel egy probakor utan, ahol en vezettem.
Este mar hovtak, hogy hengerfejes :D
Kimentem megnezni es bazze tenyleg fustolt, kicsereltek benne valamit vagy nem tudom, de kellemetlenkedtek.
Mondom mit szeretnetek ezzel? Jott a szovegeles es kimondtak, hogy 40.000et, abbol helyreallithato a hiba.
Rohogtem egyet es a kezukbe nyomtam a dellat, beleirattam mindket adasvetelibe elotte.

Azota megfogadtam, hogy csak nornalisnak kinezo embernek adok el autot.
Holnap is jonnek megnezni, elore felek. Fekete, nagymotoros coupe bmw vonzza a rajokat.

[ Szerkesztve ]

(#140243) LuckyL válasza Ace Ventura (#140217) üzenetére


LuckyL
őstag

ha aláírsz egy adásvételi szerződést úgy hogy a felek ténylegesen nincsenek is jelen, és ez bevezetésre került a hatósági nyilvántartásba, akkor az önmagában 3 évi terjedő börtön...
közokirathamisításban leszel társtettes..

hogy ezt elkerüld:
ha cég veszi meg tőled akkor ellenőrizd hogy a cég ügyvezetője jelen van-e és az iratainak száma fel legyen vezetve az adásvételire
és ezt persze igazolja a 2 tanú is aki TÉNYLEGESEN jelen van

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#140244) Eagl3 válasza molnarpeter (#140233) üzenetére


Eagl3
veterán

Gondoltam rá, igenytelen es kimegy a világból, de borzasztó vérszegény.

(#140245) molnarpeter válasza MunezXBK (#140241) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Tűrés mennyi?

(#140246) footy válasza hobizoli (#140213) üzenetére


footy
addikt

Az automatával kapcsolatban: Mivel következőnek én is automatát szeretnék, ezért elkezdtem nézelődni milyen opciók vannak. Gyakorlatilag vagy BMW-t veszel és akkor ZF vagy Mercedes és akkor Getrag, ha bármi mást nézel akkor pedig Aisin(AWTF-80 SC) (Persze ott van még a Hyundai I40 a saját gyártású automatával, de ott az egyetlen 1.7-es diesel motor a szűk keresztmetszet)
A vicces az hogy a fenti Aisin a Volvokban elmegy 4-500-at az opelekben meg örülhet a user ha 150-et. Szóval a hardware nem felttétlenül szar. Nem tudom hogy programozás van-e köze hozzá, de úgy tippelem inkább az olajcsere lehet a megoldás. Úgy rémlik hogy az opel nem ír elő olajcsere periódust a váltóhoz a volvo pedig igen.

(#140247) MunezXBK válasza molnarpeter (#140245) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt még nem tudom. Csak azt, hogy max. +20km/h-ig tolják neki, meg, hogy lépten -nyomon telepített traffi van.

(#140248) hobizoli válasza footy (#140246) üzenetére


hobizoli
nagyúr

milyen egy balfasz gyarto az, aki nem ir elo olajcsereret egy mechanikus hajtomuben, ahol kopas van?

több drón kell ;P

(#140249) Kornel válasza hobizoli (#140248) üzenetére


Kornel
veterán

Mintha nem tudnád, hogy egy sor gyártó ezt teszi.
Fordban manuális váltónál leereszto csavar sincs, ha valtoolajat akarsz cserélni, akkor vagy leszivod, vagy szetszeded.

(#140250) barnam_ válasza hobizoli (#140248) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az miért van, hogy manuális váltónál nem kell cserélni olajat, automatánál meg igen?
Mármint ugyanúgy mechanikus, de nincs előírva olajcsere periódus, ahogy a difiben sem. (Mercinél pl.) Én azért cseréltettem biztonság kedvéért.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.