Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139851) B-L-A-C-K válasza Kornel (#139849) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az van oda írva...:/ Mondjuk érdekes mert a dízelt fikázzátok, és még szarabbúl is megy, de most már az 1.6 benzines H-s Astra is gáz....:D

Amúgy tök mind1, mert aki megy megnézi valószínű el is viszi.

SzlobiG: Bármilyenbe lenne, akkor is gusztustalan... ;]

[ Szerkesztve ]

(#139852) Kornel válasza B-L-A-C-K (#139851) üzenetére


Kornel
veterán

1.6 benzinnel biztos jobban megy az 1.9 dizli.
Egy ilyen kaszniba minimum az 1.8, de inkább a 2.0 szívó.
Szerintem.

(#139853) B-L-A-C-K válasza Kornel (#139852) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, minél nagyobb van benne annál jobb, ez evidens, egy 2.0T lenne a leghalálosabbiramos ebbe, de mint írtam már sokszor nekem nem versenyzésre kell.

[ Szerkesztve ]

(#139854) barnam_ válasza B-L-A-C-K (#139853) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem az 1280 kg-hoz nem olyan vészesen kevés a 116 ló.
Amúgy ilyen H Astrából van bőven, nem? Hiszen eléggé népautó :)

(#139855) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

szerintetek mekkora esély van arra,hogy a szakszerviz egy javítás után,amelyet egy ráfutásos baleset miatt kellett elvégezni és a javítás olyan 1,5 hónapja történt, utólagosan javít az autón még egy elemet amit akkor nem vettek észre. Azt,hogy miért nem vették észre egyszerűen nem értem mivel az autó első lökhárítója sérült és a hűtőmaszk. (új autó, cascoval szerencsére).

Minden javított elemről számla van, összesen 725.00 Ft-ért. Igen...annyi,Szerepel a számlán egy karosszéria javítás,ami nem tudom mit takar, mert a lököst egy-az egyben rakták rá.

De a motorháztető elején lévő horpadást és húzást nem vette észre sem a bizotsító (sem a remek szakszerviz) akit amúgy második kárfelmérésre is visszahívtak miután lekerült a lökhárító,merthogy az autó klímahűtője is megsérült és azt utólagosan vették fel a károk közé. (ami LOL kategória...semmi nem sérült meg...amúgy nekünk meg mindegy mert casco fizeti)

De a kibaszott motorháztetőt nem javították és nem is cserélték,persze nem i szerepel a számlán.

Lehet ilyenkor valamit tenni. Édesanyámé az autó, én eddig nem láttam,hogyan javították a kocsit, mert ha itthon is voltam csak hátulról láttam az autóját. Nem lakom itthon így nem látom nap mint nap az autóját.

Ő pedig eddig nem vette észre...mondjuk ezt sem értem.. :W

Lehet ezt jelezni a szakszerviznek és a biztosítónak,hogy nézzék már meg a fotókat vagy valamit, ennyi eltelt idővel a javítás után is. :F :W

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#139856) B-L-A-C-K válasza barnam_ (#139854) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van egy halom, de ennyiért, ilyen évjárattal, ennyi km-rel, nincs.

[ Szerkesztve ]

(#139857) kisza25 válasza m3tr0 (#139855) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hívd fel őket, vesztenivalód nincs

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#139858) spiky03 válasza kisza25 (#139844) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm neked is ismét. :R

A hiteles/lízinges kérdésemre van valakinek valami javaslata?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#139859) focvis válasza spiky03 (#139858) üzenetére


focvis
veterán

Finanszírozás: kérj ajánlatot a kereskedésben és kalkulálj pl. a Budapest Autó, CIB, Merkantil, stb. oldalán is.
A kereskedő minden papírmunkát elvégez helyetted, egy kicsit szeretne keresni rajta, de nem biztos, hogy drágább lesz.

Szerk: a kereskedőnél gyorsabb az átfutás, mint ha magad intézed.

[ Szerkesztve ]

(#139860) footy válasza SzlobiG (#139850) üzenetére


footy
addikt

Megvan az a csodája, hogy bármikor tudnék hányni tőle. ;]
Az egészet pedig a felé beonyomorított méteres pixeleket felvonultató kijelző koronázza meg...

(#139861) trassher válasza Kornel (#139852) üzenetére


trassher
addikt

1.8 benzin nagyon ritka pedig az egy agyonüthetetlen motor. Én is kacsintgatok újabb autók felé mert jövőre szeretném eladni a g-t, hogy ne 20 éves suzuki swift áron menjen el. Még kint is ritka sajnos az 1.8, itthon meg egyenesen kuriózum.

Redmi Note 7

(#139862) spiky03 válasza focvis (#139859) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi.
Igen tegnap este már kalkuláltam pár oldalon, de majd pl úgyis mennem kell az OTP-be ott is rákérdezek.
Igaz azt gondoltam, hogy a kereskedő is keresni akar ezen is. :) Ezért kérdeztem, hogy azok mennyit dobnak rá kb. Igaz azt gondoltam, hogy ők elintéznek mindent, meg ha pár ezerrel több csak akkor az belefér még. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#139863) B-L-A-C-K válasza trassher (#139861) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mondjuk menetteljesítményben annyira ahogy nézem az adatokat annyira nem hű de jobb, cserébe városba 10 felett kajál.

[ Szerkesztve ]

(#139864) trassher válasza B-L-A-C-K (#139863) üzenetére


trassher
addikt

A 140 lóerőset nézed? Az 1.6-tól fényévekre van, a városi fogyasztás meg egy dolog. Az én 1.4-es g astrám is simán bever városban 10 litert ha nem finomkodok.
Amúgy signum-ot nem néztél még? Legfiatalabb 2007-2008 közötti példányok kint jó áron mennek, mire itthon lepapírozod és leszervizeled 2M-ból az is megáll. 1.9-es dízel 150 lóval bőven elég, ez a fiat jtd motorja.

Redmi Note 7

(#139865) focvis válasza spiky03 (#139862) üzenetére


focvis
veterán

Változó, hogy mennyit tesz rá (3-10%), ebből él, ebből is tartja fenn a kereskedést.

Érdemes összehasonlítani. Ha nagy a differencia, akkor mutasd meg a közvetlen banki ajánlatot, hogy menjen le addig.
A közvetlen banki ajánlatban is lesz jutalék a bankfiók részére, kalkulálj online.

[ Szerkesztve ]

(#139866) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Napi hirdetés :D

(#139867) spiky03 válasza focvis (#139865) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm szép az infókat.

Online kalkulálok. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#139868) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#139848) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

El is vitték egyből, várható volt...

(#139869) szabonagyur válasza B-L-A-C-K (#139856) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eddig azon kardoztál, hogy Astra-ból minden van dögivel... :U

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#139870) B-L-A-C-K válasza szabonagyur (#139869) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Van csak nem magyar első tulajos 2012-es 8. havi 78e km-rel 2 milláért. De ezt nem is értem miért kell magyaráznom. Nem hiába volt hirdetve fél napig.

[ Szerkesztve ]

(#139871) LuckyL válasza m3tr0 (#139855) üzenetére


LuckyL
őstag

a kárfelmérés fényképein lehet hogy látszik a sérülés, ez esetben simán pótszemlét kell kérni és mehet a javítás...ha nem látszik akkor az érdekes dolog lesz, de meg kell próbálni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#139872) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#139870) üzenetére

Akkor sokat volt fent. :D Az enyémet gyorsabban hoztam el.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#139873) B-L-A-C-K válasza Luck Dragon (#139872) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hajnal 4kor ugye jött az értesítés autóvadásztól hogy felrakták valamikor előtte, reggel hívtam már a palit, volt előttem valaki aki ment megnézni, el is ment, vitte is 2M 50e adta el (felhívott utána). Hasonló volt mint a tiéd, csak ugye 3 évvel fiatalabb, de azonos km-rel, és ha jól tudom te is itt körül vetted, szóval tényleg nagyon jó áron volt ilyen fiatalon.

[ Szerkesztve ]

(#139874) Mike81 válasza B-L-A-C-K (#139853) üzenetére


Mike81
senior tag

A mi kocsink is 1.6 benzines 101LE. A kombi kasznihoz minimum ez kell. Lehet vele közlekedni. A sebességhatárok betartásával való közlekedéshez elég! De nyilván nem leszel egy Fittipaldi ha érted mire gondolok

(#139875) B-L-A-C-K válasza Mike81 (#139874) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem tudom miért kellene ezt nekem magyarázni, vezettem már többet is, ez az aktuális ~115 lovas meg elég lett volna mindenre amire nekem kell. ;) Ugye amiért nem ezeket nézem elsődlegesen az említett fapadága (többször át lett beszélve), viszont ez ilyen fiatalon ilyen kevés km-rel jó áron volt, meg is vettem volna. De már lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#139876) Mike81 válasza B-L-A-C-K (#139875) üzenetére


Mike81
senior tag

Tényleg nem neked kellett volna címezni. Bocsesz.

(#139877) HookR válasza B-L-A-C-K (#139873) üzenetére


HookR
addikt

Hajnalban bizonyára az előző napi hirdetésekről kapsz értesítést, míg a fizetős szolgáltatást igénybe vevők gondolom még aznap (vagy azonnal) értesülnek az újdonságokról. Nem csoda, ha már lépéshátrányban voltál. Ha nagyon résen akarsz lenni, akkor érdemes egy paraméterezett keresést elmenteni a könyvjelzőkhöz, ami naponta akár többször is egy kattintással betölthető. Persze ha több oldalas a találati lista, akkor továbbra is macerás kiszemezni az újdonságokat.

(#137948) supreme7: Olyat nem lehetne, hogy ne kelljen minden alkalommal külön beírni a hahu-s hivatkozást a beviteli mezőbe, hanem közvetlen, elmenthető URL-en keresztül adja a rendezett listát?

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#139878) concret_hp


concret_hp
addikt

offtopic, de talán ez a legjobb topic hozzá. ha tegyük fel jönne valamilyen autós büntim (pl. jogtalan autópálya használat), de elkeveredik a postán (úgy tudom sima levélként küldik és ahogy a környéken dolgozik a postás... :U) akkor simán jól ráb@sztam mert még nem is fizettem be határidőre? :D valahogyan meg tudok róla győződni, hogy most épp nincs bünti amit be kéne fizetnem?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#139879) B-L-A-C-K válasza HookR (#139877) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hajnalban az előző napon feltettről kapok (nem több napra visszamenőleg). Amit meg mondasz olyat is csinálok, elvan mentve több ilyen, csak pont H-s Astrákat nem nézegettem mostanában, mert ugye ez lenne az utolsó, csak ez meg pont olyan volt hogy érdemes lett volna rámenni, amúgy én voltam a második, szóval nem késhettem olyan sokat, de ez van kár is ezzel már foglalkozni.

concret_hp: Általában ezek ajánlottként jönnek, szóval ha el is keveredne a postán tudod bizonyítani te ilyet nem kaptál, mivel ezeket a postán regisztrálják hogy kiküldték e vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#139880) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#139873) üzenetére

Így van! :K Nekem este jött az üzenet ,megközelítőleg kilenc vagy fél tíz magasságában, reggel hétre már az autóban ültem, kilenc magasságában már ellenőrzésen volt, délután már papír munkák voltak esedékesek. Legalábbis így rémlik.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#139881) xEon1337 válasza HookR (#139877) üzenetére


xEon1337
őstag

Egy kolléga 1-2 hónapja linkelt ide egy saját maga által létrehozott oldalt, ahova a hahus találati linket bemásolva listázta az autókat a hirdetés kódja (szóval a feltöltés dátuma) szerint csökkenő sorrendben.

Most nincs kedvem visszakeresni, de ha olvassa az illetékes, akkor linkelhetné megint! :R

"Less but better" - Dieter Rams

(#139882) B-L-A-C-K válasza xEon1337 (#139881) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez az, viszont hirdetés kód alapján megy úgy tudom, és mikor használni kezdtem láttam sajnos nem időrendbe megy.

Luck Dragon: Tetszik így foglalkozol vele, gondolom rendmániás vagy otthon is, én abszolút az vagyok. :)

(#139883) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#139882) üzenetére

Persze az vagyok ,nem is titkolom , mindegyik autó így néz ki ,ha van időm. És remélem így is marad. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#139884) HookR válasza xEon1337 (#139881) üzenetére


HookR
addikt

És akkor most kattints rá a linkre az előző hsz.-omban! ;)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#139885) akos727


akos727
senior tag

Mi lehet az, hogy a fék csak 2. nyomásra fog úgy, ahogy kéne neki? Elsőre is meg lehet vele állni, de sokkal határozottabban kell nyomni. Lehet fellevegősödik? Mert ugye az első "pumpálás" kinyomja azt.

(#139886) kisza25 válasza akos727 (#139885) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én levegősödésre tippelek
Más: első 1000 km benne van az autóban, úgy látszik, ha diselt vesz az ember többet jár vele, mert még nincsen meg 2 hete, eddig havi 1000-et mentem:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#139887) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Valakinek jó kis rendőraaútttók? ;]

(#139888) Luck Dragon válasza B-L-A-C-K (#139887) üzenetére

Szegény Grand Vitara .. nem tudom mit csinálhattak vele.. :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#139889) #94529552 válasza akos727 (#139885) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, lehet levegősödés(vagy bármi más), de annak oka van, és nem árt megnézetni minél előbb.

(#139890) Qru válasza B-L-A-C-K (#139882) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez jó! Be is tettem a TIR-be.

Pumma: Úgy tűnik kiégett. :(

#nincsbennetarcsi

(#139891) -v- válasza B-L-A-C-K (#139882) üzenetére


-v-
addikt

Tyű, ez fasza!

(#139892) humax


humax
senior tag

sziasztok .
Az életem első SUV szeretnek venni, tanácstalan vagyok.
Diszel vagy Benzin? henger?
olyan 10 tol 15 miliő ig.
az mondjak europára i nemet kocsi szabad venni mint japán kocsit.
használt 1 vagy 2 evés szabad venni vagy inkab újat?
mondjunk egy Audi 3 vagy 5 karbantartassa, szervi szelese lenne olcsóbb vagy egy Lexus NX?
előre is köszönöm

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#139893) #03969024 válasza humax (#139892) üzenetére


#03969024
törölt tag

Magyarul?

(#139894) humax válasza #03969024 (#139893) üzenetére


humax
senior tag

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

sziasztok .
Az életem első SUV szeretnek venni, tanácstalan vagyok.
Diszel vagy Benzin? henger?
olyan 10 tol 15 miliő ig.
az mondjak euroapában jobb nemet kocsi venni mint japán kocsit.
1 vagy 2 evés használt kocsit szabad venni vagy inkab újat?
egy Audi 3 vagy 5 karbantartassa, lenne olcsóbb vagy egy Lexus NX?
előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#139895) tboy93 válasza #03969024 (#139893) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lathatoan nem magyar, adatlapjan is jelezte ;)

(#139896) tboy93 válasza humax (#139892) üzenetére


tboy93
nagyúr

Milyen hosszú utakra lesz használva? Mik az igényeid? Milyen extrák amik mindenképp kellenek?

Ilyen baszom nagy suv-okat szerintem nem érdemes benzinmotorral venni, nagyon sokat fog enni.

[ Szerkesztve ]

(#139897) humax válasza tboy93 (#139896) üzenetére


humax
senior tag

varosban, illetve autópálya
de 70% varos, de azért szeretnek vele utazni is autópályán.
most leginkább marka rá vagyok kíváncsi.
panoráma tető, előröl, hátúról kamera.
Audi 3, Lexus nx ,...
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#139898) runner 125 válasza humax (#139894) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy hibrid RX vagy NX Lexus-ra szavazok. Megbízhatósága szinte biztosan jobb a többi vetélytárstól.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#139899) humax válasza runner 125 (#139898) üzenetére


humax
senior tag

köszönöm
de az mondjak Magyarországon vagy europapban jobb ha nemet kocsit vesz az ember mint japán.
nem tudóm miért,mondjak így

RX nekem nagy,Inkább NX.
benzin , dízel?
nem sok jót halódtam a hibrid kocsik rol, elmegy az aksi pár éve után?

:R

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#139900) Tom1939 válasza humax (#139899) üzenetére


Tom1939
őstag

Városban van igazán elemében a hibrid. Dízelnek nem igazán eleme. Szóval sok autópályára én dízelt, sok városra hibridet vennék.

Én nem nagyon hallottam róla hogy sok lenne az akkuprobléma, inkább megbízhatóságukról híresek a hibridek.

Japán autók fő hátránya Európaban inkább az hogy kevesebb a választás, van pár feleszereltség de külön extrákat nem lehet venni. Míg a németeket extránként lehet konfigurálni.

De legfontosabb hogy olyat vegyél ami tetszik (még ha dízel is).

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.