Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1808) Templ@r válasza attiati (#1806) üzenetére


Templ@r
tag

1.
''Ma egy jó szigetelésű családi ház fűtése fele annyiba kerül, mint egy ugyanakkora panelé.''
Szerintem inkabb ugyanannyiba azzal a kulonbseggel, hogy a panel 125 legkobmeter, a csaladi haz + 2-szer akkora (altalanosan). Relative olcsobb egy jol szigetelt csaladi haz futese mint egy panele foleg azert, mert lehet akarmilyen draga a gaz de meg akkor is olcsobb mint barmilyen tavfutes, arrol nem is beszelve, hogy a tavfutes nem igazan szabalyozhato.

2.
Uj lakoparkok, szerintem: a szinteket vasbeton szerkezetbol epitik, a kulso falakat (jobb esetben) teglabol huzzak fel (nem porotherm), es esetleg kap egy kulso ~ 5cm-es hungaroceles szigetelest + drivit reteget + vakolatot. Az ossz homlokzati falvastagsag maximum ~ 40 cm mindent beleszamitva. Ablakok 3 legkamrasak viszonylag nagy hoatereszto kepesseggel (olcso)

3.
Uj csaladi haz: Homlokzati falvastagsag minimum ~ 55 - 60 cm, ebbol 45 - 50 cm porotherm tegla, + 10 cm hungarocel + drivit + vakolat. Ablakok 5 legkamrasak hoatereszto kepesseguk fele akkora mint amit a lakoparkba beszerelnek.

4.
Regi epitesu tegla tarsashaz 80 - 100 cm -es homlokzati falvastagsag szigeteles nelkul.

Szvsz, ha relativ fenntartasi koltsegek szerint kene besorolni ezeket a lakastipusokat akkor, legdragabbtol a legolcsobbig, a kovetkezo lenne a sorrend:
1. Panel.
2. Uj epitesu lakopark.
3. Regi epitesu tegla tarsashaz.
4. Csaladi haz.
Ezekbol az eshetosegekbol forumtarsunknal az elso harom ''jatszik''.

Ertekallosag szempontjabol a sorrend (szerintem) ertekallotol az erteket nem tartoig.
1. Panel - Regi epitesu tegla tarsashaz.
2. Csaladi haz.
3. Uj epitesu lakopark.

''A felújított használt lakások sem sokkal olcsóbbak, mint a kedvezményekkel kínált újak.''
Ezen a kijentedeseden azert elvitatkoznek.... Egyebkent, ha igy is lenne, akkor meg kell venni egy hasznalt lepukkantat es felujittatni es egybol 15 %-al beljebb vagy.



[Szerkesztve]

[VeNY]-=SoG=-Templar by BF2; [VeNY]Templar75 by BC2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.