Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Google Pixel 3a (kódnév: sargo) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Rolie Polie


Rolie Polie
junior tag

Időutazásos dizájn. :U

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#2) blueMerle


blueMerle
veterán

Szerintem pont nem probléma hogy nem egy kaptafa, és kicsit retró.
Lassan kb az összes gyártó alsó-középkategóriás készüléke ugyanolyan, ez pedig kicsit kilóg a sorból. Az ára pedig továbbra is csak (sajnos) a régiónkban probléma.

A fotók pedig tényleg brutálisan jók :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Doki42 válasza blueMerle (#2) üzenetére


Doki42
őstag

+1 :C

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#4) mirtex


mirtex
csendes tag

Első oldal alja, majd javítsátok pls
"A hiányoldalt a microSD bővítés, az IP védelem és a vezetékes töltés kimaradása gyarapítja"
Nincs benne vezetékes töltés? :))

Siemens M35 -> Siemens ST60 -> Sony Ericsson W810 -> Sony Ericsson Aino -> Nokia 3110 -> Sony Ericsson Arc S -> Nexus 4 -> Nexus 5x -> HTC U11+ -> Pixel 6 || Nokia 6220 Classic -> Nokia E52

(#5) Tewe013


Tewe013
őstag

Kijelzős táblázatban a Mi9SE nem IPS LCD, hanem AMOLED.

(#6) batai15


batai15
félisten

Minden gyengesége ellenére a pixel sorozat mindig is különleges volt számomra.
Veszett gyors rendszer ,kiváló kamera stb .
Ez is nagyon jó . Ha most kellene mobilt vegyek ezt venném .

(#7) atis78


atis78
tag

Sajnos a magyar arazas tenyleg nem valami fenyes de tolunk nyugatabbra Saturn/MM 370 euroert arulja azert pedig teljesen rendben van szerintem.

(#8) Bossyy


Bossyy
tag

Lehet bármilyen jó is a kamera, ennyiért ez a telefon ilyen hibákkal (Qi töltés, SD bővítés, több látószög hiánya, műanyag ház, ósdi design) teljesen piacképtelen. Asztalra kinézve kb. pontosan úgy néz ki, mint egy 20 ezer forintos Blaupunkt, Akai, Navon vagy Concorde készülék.
48 GB tárhely bővíthetőség nélkül...köszi!

(#9) Noukoum


Noukoum
veterán

Tényleg jó a kamera, viszont picit sok az ára. Ettől függetlenül sokkal inkább venném mint a nagyobb pixeleket!

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#10) kbyte1024


kbyte1024
addikt

valóban vannak hibái bőven,de szoftver rendesen meg van írva ez tény.Az aksi is lehetne nagyobb mert a házba belefért volna.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#11) Ijk


Ijk
nagyúr

120-ért vettem aprón újonnan, szerintem ennyit megért. Könnyű, még nem túl nagy, szeretem fogás miatt ha van káva, feloldás baromi gyors, kamera top kategória, rendszer gyors és tiszta. Gyári töltővel gyorsan feltölti, 1-1,5 napot kényelmesen kibírok vele.
Nálam az üveg burkolat nem előny, rögtön műanyag tokba kell rakni, nehezebb, tok nélkül csúszik mint a szappan. Ennyiért kínai telefonok versenyképesek, azokat meg inkább kihagyom, akármilyen jók is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Kár hogy kötelezően csúnya
És kicsi akksi van benne

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Nekem tetszett a telefon anno, amikor nálam volt. Az aksi is nagyon jól bírta. Annyi, hogy azért érződik a 400 eurónyi különbség a 3a és a 3 között, de ha nem kell a vezeték nélküli töltés, az ip szabvány, sd845, elég a közepes amoled panel akkor 3a.
Ja, egy dolog hiányzik még - nincs korlátlan fotótárolás eredeti minőségben a a modelleknél.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#14) K82 válasza Bossyy (#8) üzenetére


K82
őstag

Korlátlan fotó tárhely (apróbetűs rész ami felett elsiklottam, a 3a-nál nincs eredeti méretben, az marad a "nagyok" kivátsága)- mire kell akkor 48 GB? Nálam a P2XL és a P3 is "csak" 64 GB-os volt, de 30 GB szabad tárhely mindig volt rajtuk. 10-15 GB-ot elvitt a Spotify offline zenetárja, nem játszom, így bőven elég volt - nekem. Most egy 128 GB-os OP7-et nyúzok, itt is bőven 90+ GB felett van a szabad hely. Egyedül a kamera sokoldalúsága hiányzik, bár egy GCam azért kicsit javított a helyzeten. A Mi8-on volt tele lencse, egy kezemen meg tudom számolni hányszor használtam összesen. Addig nem látom értelmét az eltérő látószögeknek, amíg eltérő minőségben készülnek a képek.
A piacképtelenséget cáfolnám, az USA-ban pont h a 3a széria nyomta meg az eladási számokat. Más kérdés h nálunk ennyi az ára, odakint 350-400$ nem a világ vége, főleg nem úgy h általában szolgáltatóknál veszik a telefonjaikat.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#15) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Még csak az összefoglalót olvastam át, de nem értem a következőket:

"Ha nem lenne konkurencia, úgy vágnám az ajánlott plecsnit a Pixel 3a-hoz ... " - igen?
Mi lenne a konkurencia?? Mert aki tényleg - relatív (mert igazából már ez se az) - kicsi, de jó / jobb minőségű mobilt keres klasszikus értékekkel (no notch, jack), annak szerintem az említett Mi 9 nem alternatíva. Tudom ma már nagyon elfogadott, hogy "dehát csak pár milliméterrel vastagabb, hosszabb", de ez akkor is rettentő gyenge kifogás. Aztán ott van a súly ...

" ... úgyhogy 100 ezer forintért tudnám csak a plasztik házat ... " - ezt szerintem nem kellene erőltetni. Mármint, hogy ami "plasztik" az nem lehet jó, ill. minőségi.

" ... az előnytelen képernyőarányt ... " - igen? Mikor lett gáz a nyalóka alakú kijelző? :D

" ...vagy az átlagos hardvert mentegetni" - ja, lehet, hogy átlagos, de akadozás nélkül működik.
Amikor - akár itt a PH!-n is - azt olvasom, hogy ilyen-olyan készülék csúcs hw.-val micro lag-ol, akkor én spec. pont lesz@*om, hogy ebben gyengébb SoC van, mint az előzőekben.

[ Szerkesztve ]

(#16) 4trASS válasza <Adamsky> (#15) üzenetére


4trASS
csendes tag

Nagyjából egyetértek, de a Mi 9 SE viszont pont alternatíva. Azt én sem értem, miért a 9T jön szóba cikkben...

(#17) Hopkins95 válasza Bossyy (#8) üzenetére


Hopkins95
addikt

Pedig szerintem nagyon jó, s épp az egyszerűségében rejlik a lényeg. Lehet kevesebb funkcióval rendelkezik, de amit tud, azt nagyon jól csinálja. Plusz ott rajta a Jack csatlakozó is, ami lehet nem fancy, de én pl. rengeteget használom.

Hadd mondjak egy példát. Múlt héten Erdélyben voltunk kirándulni, egy Huawei P9 Lite játszotta a GPS szerepét. Meglepő módon a kanyargós utakon állandóan elvesztette a jelet. Na jó, akkor vettük anyum P10 Lite telefonját, az már jobban szerepelt, de egy idő után az is eldobta a jelet. Én vettem az öreg Nexusom, beállítottam rajta a célt és folyamatosan stabilan tartotta a jelet, szóval aztán legtöbbször azt használtuk. Tehát lehet hogy erősebb a 2 említett telefon vagy több funkciót tartalmaz, azért sokszor azt érzem, hogy a Nexusom megbízhatóbb, gyorsabb működést biztosít.

Mondjuk abban egyetértek veled, hogy a max 64 giga tárhely tényleg egy fájó pont, de azzal ki tudok egyezni.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#18) atee_13


atee_13
őstag

150 ezer majdnem ujjnyi káva alul felül 2019-ben és plecsni :F

(#19) *RLaci* válasza atee_13 (#18) üzenetére


*RLaci*
addikt

Azért kerül ennyibe,káva nélkül 100-ban megállna. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20) Inarus válasza atee_13 (#18) üzenetére


Inarus
addikt

150 ezer, messze kiemelkedően jó kamera, letisztult Android hosszú távon is biztos frissítésekkel és plecsni. Nyilván mindenkinek más a preferencia.

(#21) erahurka


erahurka
félisten

Az XL-en agyalok, remélem kicsit esik még az ára.

(#22) Bossyy válasza K82 (#14) üzenetére


Bossyy
tag

Jó neked, ha 90 GB ot szabadon tudsz hagyni. Én nem használok online zenehallgatást, hanem ósdi módon letöltöm/konvertálom a zenéim és ott figyelnek a file-ok a memóriában és a memóriakártyán. Egyszerűen engem idegesít és zavar ha állandóan online a telefonom, egész nap jönnek-mennek a rádiójelek, bitek a testemen keresztül, jönnek a hülye értesítések, reklámok stb. ráadásul a telefon aksijának sem jó az állandó online használat. Tudom ez az én becsípődésem, de szerintem ilyen árban már nem szabadna 128 GB os tároló alatt kihozni telefont ÉS még a memóriabővítés. Filmeket is tárolok, mindenféle mentéseket, OTG funkcióval tök jó háttértárként is a telefon, a 4K videók pedig felvételnél piszok gyorsan megeszik a tárhelyet. De persze mindenkinek más a preferenciája.

(#23) ollie válasza Bossyy (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem fogja megnövelni a testedet érő sugárzást a folyamatos internet használat. Másrészt én 45 évesen is elég ósdinak tálalom a folyamatos offline használatot. Muszáj megkapnom a fontos emaileket, üzeneteket a munkámból adódóan.

[ Szerkesztve ]

***

(#24) Fred23


Fred23
nagyúr

A kamerája tényleg ütős, szuper a műanyag hátlap is, de az UFS tárhely hiánya, a Qi töltés nélküli nem túl acélos akkuja, meg más apróságok (IP védettség hol maradt?!) eléggé lerontják az összképet. 150-et szerintem nem ér, de kicsivel kevesebbért már elfogadható ajánlat.

Egy az egyben nem cserélném el rá a jelenlegi telóm, ami hajszállal volt 130 alatt 4 hónappal ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#25) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Nekem ez a készülék van. Csak feketébe, nagyon bejön. Előtte xiaomi mix2 majd mix3 volt ez jobban tetszik...... Kamerába bőven ver mindent szerintem.....

(#26) sphe


sphe
senior tag

Jó lett a teszt és nagyon jó a telefon is. A kamera über brutál, a formaterv tetszik, zökkenőmentes rendszer, és az ára is bőven fog lentebb menni

[ Szerkesztve ]

(#27) hemaka válasza sphe (#26) üzenetére


hemaka
nagyúr

csóri mobil úgy néz ki, mint egy 5-6 évvel ezelőtti prestigio mobil. :DDD

(#28) atike


atike
nagyúr

Nekem (is :) ) "csak" a külalakjával és az árával van bajom. Ebben a sorrendben.

(#29) erahurka


erahurka
félisten

Hátha sikeres lesz és mások is berakják a csúcs kamerát olcsóbb dobozba.

(#30) Baggins86 válasza Bossyy (#22) üzenetére


Baggins86
aktív tag

"Egyszerűen engem idegesít és zavar ha állandóan online a telefonom, egész nap jönnek-mennek a rádiójelek, bitek a testemen keresztül, jönnek a hülye értesítések, reklámok stb."

Te amúgy mivel foglalkozol? Nyugtass meg hogy nem műszaki területen vagy, mert megzuhanok egy életre :D

(#31) K82 válasza Bossyy (#22) üzenetére


K82
őstag

Nem figyeltél. :)
A Spotify-ról letöltöm a zenéket, nem streamelek annyit, de ugye ez csak az egyik része a tárhelynek.
Ha videóznék már biztos kevés lenne, de ez még mindig csak egy telefon, hosszabb videókat nem ezzel készítek.
Az ár meg sajnos megint csak itthon probléma, ennyi pénzért hardveresen egy Xiaomi sokkal erősebb - viszont kétszer volt Xiaomi telefonom: először és utoljára. Itt jön be a stock android puritánsága: keveset kínál, de azt legalább atombiztosan; van akinek ennyi elég, van akinek nem. Személyes preferencia, de a kínai android-módosításoktól falnak megyek, legyen az MIUI, EMUI vagy FlyMe.

Pixel / OnePlus Pad

(#32) Wapmester


Wapmester
senior tag

nem a kamerája a jó hanem az algoritmus, nem olyan agresszív a zajszűrése, mint a mostani többi telefonnak, azok annyira zajmentesítenek, hogy már kép élessége és fontos részletek elvesznek vele, miközben a pixel tartja magát a több zaj ,de több értékes részlet és képélesség szintjén :)

(#33) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Srácok, melyiket érdemesebb venni, ezt vagy a Pixel 2 xl-t? Fotózás, netezés kicsi játékra kellene. Mert most Pixel 2 xl-t tudnék ennél olcsóbban venni.

(#34) Reverend válasza Bossyy (#8) üzenetére


Reverend
tag

"Asztalra kinézve kb. pontosan úgy néz ki, mint egy 20 ezer forintos Blaupunkt, Akai, Navon vagy Concorde készülék."

Eddig azt hittem, hogy a fórumokon konszenzus van abban a tekintetben, hogy csak az Apple fanok villognak a telefonjaikkal. Értsd: csak azért vesz valaki iPhone-t hogy felvágjon. Erre tessék, fontos lett, hogy a szegény Pixel úgy néz ki mint egy 20k-s gagyi telefon. Nadehát ezt most hogy? :DD

(#35) Rolie Polie válasza Bossyy (#22) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Akkor elképzelhetet, hogy az a sok mikrózhatós kaja naponta miket élhet át :)

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#36) atike válasza Bossyy (#22) üzenetére


atike
nagyúr

"egész nap jönnek-mennek a rádiójelek, bitek a testemen keresztül"

De akkor a környezetedben is mindenki offline...? Wifi sincs, aktív adatforgalmas teló sem...? Csak mert az által, hogy te kikapcsolod még épp elég elektroszmog ér.... :U

De nyilván nem akarlak "megtéríteni"... :) Csak belegondoltam abba, amit írtál...

(#37) atee_13


atee_13
őstag

(#34) Reverend

Ők az alma jellel villognak nem magával a telefonnal. Ismerek olyat aki azt mondta, neki az a fontos egy telefonban, hogy a hátulján ott legyen az alma jel. Ennyi nem volt más kritérium.

[ Szerkesztve ]

(#38) ghiottone válasza Ganzer (#33) üzenetére


ghiottone
nagyúr

2XL-t inkább. Ott picit jobb a kijelző, a fotók eredeti minőségben tárolhatóak.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#39) *RLaci* válasza ghiottone (#38) üzenetére


*RLaci*
addikt

+1 sztem is.

(#40) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Magyarorszagon hasznalhato telekomnal az e sim?

YNWA

(#41) erahurka válasza ghiottone (#38) üzenetére


erahurka
félisten

Ez a gyengébb minőségben mit jelent? Mennyire konvertálja le a képeket?

(#42) ghiottone válasza BoC1ka (#40) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Beszéltem kapcsolattartónkal, ügyfélszolgálattal és nem voltak biztatóak. Ők nem forgalmazzák, így nem vállalják az üzemszerű működést sajnos.

erahurka: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#43) Ganzer válasza ghiottone (#38) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Rendben, köszönöm a válaszokat!

(#44) adabra válasza erahurka (#41) üzenetére


adabra
senior tag

Itt talán megtalálod a választ. Röviden: fotókon nagyon nehéz megállapítani a különbséget.

szerk: látom, közben már más is belinkelte

Egyébként a google nyilván nem "gyengébb" minőségnek hívja, hanem "high quality" vs "original". :)

Én személy szerint a google ingyenes tárhely csomagját használom (ez nálam 19GB-ot jelent), és fotóknál nekem elég a "high quality".

Ha profi fényképész lennék, akkor nyilván nem így döntenék.
Sajnos Pixel telefonom sincs (bár Nexus-om volt, pl emiatt járt +2 GB térhely az eredeti 15-höz).

Ha kevés a G drive tárhely, akkor a Google One egy lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#45) xEon1337 válasza ghiottone (#42) üzenetére


xEon1337
őstag

Dögöljek meg, ha látom a különbséget. :)

Szerk.: Egyébként a német Saturnban az XL verzió olcsóbb, mint az MM-ben: 449 EUR (vs 479 EUR).

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#46) sphe válasza Wapmester (#32) üzenetére


sphe
senior tag

Van rá példa a neten arra, hogy a kamera p3-at ráportolták más telefonokra is, és bár a szoftver javulást hozott, még mindig nem lett olyan jó mint a pixel. A képfeldolgozás nem minden, össze kell hangolni a szenzorral és nem elég egy felemás, hanem egy jó szenzor kell hozzá.

Másrészt halvány kevés a zaj és értékes részletet aránya. Itt a színhelyesség, az expozíció eltalálása minden környezetben, a dinamika mind ugyanolyan fontosak egy képnél, és akkor ehhez jön még hozzá a rajzolat, amit bizony az optika ad és számtalan ismerősöm és barátom dícsérte a pixel 2 képeit (az egyébként csak közepes pixel 2 kijelzőn), hogy a képek mennyire plasztikusak és mennyire van bennük térérzet.

[ Szerkesztve ]

(#47) Nimda


Nimda
addikt

Bejön a teló, nekem kifejezetten tetszik a retro design. Nem batár, szép, letisztult, nincs a kijelző kilyuggatva. Talán a QI töltés hiányozna, de nélküle is van élet. Nem egy tucatfon. A kamera is hozza a szokásos szinvonalat, stb.

[ Szerkesztve ]

(#48) Hallosz


Hallosz
senior tag

Az árán kívül, minden tetszik.

Mert lakni, muszáj.

(#49) ates


ates
aktív tag

Nagyon szimpatikus a telefon, a szokásaimnak bőven megfelelne, de két gyenge pontja van szerintem amit már előttem is megfogalmaztak: a bővíthetőség hiánya ("mi van ha" érzés) és az ára. Ennyit ez a telefon egyszerűen nem ér meglátásom szerint.

(#50) Laca007


Laca007
csendes tag

Jó kis telefon ez, a hazai áráért kár. Különben az egykori Nexus 5Xemre emlékeztet, abban is jó volt a kijelző, snapi 808al se akadt soha, és ott kezdődtek a Google féle hdr+ fotók. Az a baj, hogy most MI9em van 3 kamerával, amik nem is a leggyengébbek, de a főkamera egyszerűen nem hozza még az 5X szintjét se, ami szerintem botrányos. Meg a mindenféle dxomark pontszámok... a gcam mod este segít, de nincs úgy optimalizalva.
Ergo akinek a fotó a legfontosabb, de nem a látószögek és megapixelek bűvöletében él, annak ez még ennyiért is jó választás lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.