Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#34651) Ragnar95 válasza #33846528 (#34647) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Home+powerrel indítsd újra a telót.
gabormp: még mindig tilos hirdetni a fórumon :U Arra való a hardverapro...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34652) nord_


nord_
veterán

Urak,
használja itt valaki az iTunes Match szolgáltatást?

(#34653) Möhe válasza nord_ (#34649) üzenetére


Möhe
addikt

Úgy van. Csak ez [link] van a LS-en , a NC-ben pedig jól mutatja [link]

(#34654) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Tudom, nem ide tartozik és OFF-ba is teszem, de csak nálam van gond 2 napja a prohardverrel? Mikor frissítem a fórumot időnként hibát jelez és nem tölt be... :F ...és még azt sem mondhatom, hogy Windows hiba, mert párhuzamosan Linux alatt is olvasom...

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34655) snooze válasza szekfizsolt (#34654) üzenetére


snooze
veterán

válasz

GO Gunners!!!

(#34656) irgum válasza nord_ (#34652) üzenetére


irgum
addikt

Én használom.

(#34657) szekfizsolt válasza snooze (#34655) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Köszönöm, így értem! :R

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34658) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na végül maradok a sima 4-nél 4S-t most vitték el....

Megcsinálom este én is ezt hogy csontra lemerítem a telefont majd fél napig töltöm, hátha kicsit javul az aksi idő, bár eddig se volt olyan rossz, de egy aksi kisütés néha jól jöhet.

Illetve annyi kérdésem lenne hogy ebből az iphone keresős appból (vagy neten icloud.com-on) hogy tudom kiszedni hogy már ne lássa a 4S-t? Ugye teljes visszaállítást kapott a 4S eladás előtt, de most offline-ba látja még, mivel gondolom az id-m miatt megjegyezte. Szóval hogy tudom azt onnan kiiktatni?

[ Szerkesztve ]

(#34659) vadászcsiga válasza B-L-A-C-K (#34658) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha jól tudom ennek az akksi nem nagyon fog örülni, sőt az is lehet hogy még rosszabb lesz az akkuidőd. Ez a fajta akksi nem szereti ha seggre ültetik.

(#34660) B-L-A-C-K válasza vadászcsiga (#34659) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

4S topikban meg mindenki ezt mondja, és sokaknak segített is, szóval akkor most mi a jó? :) Amúgy telefonoknál nem tudom jó e, de laptopokkal elég sokat foglalkozok, ott ez a módszer hatásos, kivéve akkor ha az aksi haldoklik, akkor valóban ront a helyzeten...

(#34658) B-L-A-C-K: Közbe rájöttem hogy kell kitörölni a telefont onnan...

(#34661) vadászcsiga válasza B-L-A-C-K (#34660) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Lithium-ionos van azokban is?

Egyébként nem vagyok akkus guru, csak már jópárszor kitárgyaltuk már ezt a témát és ha jól emlékszem ez lett mindig a konklúzió.

[ Szerkesztve ]

(#34662) kali válasza B-L-A-C-K (#34660) üzenetére


kali
legenda

nem lehet teljesen lemeríteni az akkumulátort, amikor kikapcsol a telefon, akkor még marad benne valamennyi szufla, teljes lemerítéssal behalna az akkumulátor.
régebbi ni-xx akkumulátorok örültek a néhai lemerítés majd teljes feltöltés köröknek, a li-xx esetén inkább a sűrű rátöltögetés a jobb, és a ritkább kikapcsolásos lemerítés - néha mehet az utóbbi is, de ne túl sűrűn.

[ Szerkesztve ]

(#34663) gabormgp válasza szekfizsolt (#34657) üzenetére


gabormgp
senior tag

Annak mi a neve,hogy a PC-men látom az Iphone-t? és onnan tudom irányítani?pls

(#34664) B-L-A-C-K válasza kali (#34662) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Jó ezt érts úgy addig merítem le míg ki nem kapcsol, amúgy nem én találtam ki ezt a szisztémát a 4S topikba menj át ott reklámozzák...

vadászcsiga: Azokba is az van...

[ Szerkesztve ]

(#34665) vadászcsiga válasza B-L-A-C-K (#34664) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez a 4S topik valami etalon vagy miért emlegeted?

[ Szerkesztve ]

(#34666) agabe válasza B-L-A-C-K (#34664) üzenetére


agabe
addikt

akksinak nem tesz jot (bar egyszer -ketszer ha csinalod egy evben akkor baja sem lesz), de semmivel nem fog tobbet birni, csak pontosabban fogja kiirni a telo mennyi van meg hatra.
ha ez szamit neked, akkor csinald meg, kulonben meg tok mindegy.

(#34667) kali válasza B-L-A-C-K (#34664) üzenetére


kali
legenda

szoktam olvasgatni ott is, hiszen bő egy hónapja még 4s telefonom volt, de ott csak a "kalibrálást" javasoltam, ahogy még néhányan, ettől függetlenül azt mondom, nem jó a gyakori teljes - adott esetben kikapcsolást eredményező - lemerítés, ha li-xx akkumulátorról van szó.

vadászcsiga; igen, inkább akkor látványos a dolog, ha a ios nem azt a szintet látja és jelzi ki, amit az akkumulátor valóban közölni akar, ezért a kiírt százalékhoz képes túl hamar kikapcsol, vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#34668) vadászcsiga válasza kali (#34667) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mondjuk inkább azt hogy lóf*szt sem ér :DDD Megcsinálhatja de csak placebo hatása lesz, ezek az akksik ennél inteligensebbek.

(#34669) B-L-A-C-K válasza vadászcsiga (#34665) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azért emlegetem mert ott olvastam, és én nem értek hozzá és ott gondolom ha ezt tanácsoltak csak van valami alapja, vagyis én ha valami szakmai topikba osztogatok tanácsot nem vakon írogatok.

kali, agabe: Akkor hagyom is ezt a dolgot....

[ Szerkesztve ]

(#34670) vadászcsiga válasza B-L-A-C-K (#34669) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hát ne magadból indulj ki :DD
Az ilyen fórumokba írogatók 90%-a ezt csinálja pedig ;)

...mármint hogy vakon írogatnak

[ Szerkesztve ]

(#34671) snooze


snooze
veterán

hali!
i4s 6.1.2-re feltennék a fotok albumokba egy uj mappába másik iphone teloval készült videokat,szinkronizácioval i-tunessal,de sajna nem jeleniti meg..mi lehet a gond?köszi!

GO Gunners!!!

(#34672) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#34669) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Inkább csak urban legend ez az egész és tényleg csak placebo hatása van, értelme nem sok...És sajna sokan írnak mindenfajta hozzáértés nélkül szakmaiba is tanácsokat... :U :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34673) B-L-A-C-K válasza vadászcsiga (#34670) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az korrekt én meg kis naivan azt gondolom hogy értenek is hozzá, viszont ez így nagyon nem jó, most hogy ellenőrizhetné le valaki hogy ki mond hülyeséget és ki nem, az ilyeneket ki kellene rakni akkor....

(#34674) kali válasza B-L-A-C-K (#34673) üzenetére


kali
legenda

arról nem is beszélve, hogy sokszor még a hozzáértőbbek véleménye is eltér egy bizonyos dologgal kapcsolatban, aztán döntse el a nem hozzáértő, hogy most mi is a tényleges helyzet...

Danny750; ott inkább a hosszú töltés, és utána a home + power a lényeg, a képernyős mentések meg semmit sem bizonyítanak, hiszen nem tudni, hogy mennyit ment ténylegesen a kijelző, meg milyen funkciók használatával merült az akkumulátor...stb.
nyomod a zenét, nem megy a kijelző, de beleszámít a használatba, és úgy például szélsőséges üzemidők születhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#34675) Danny750 válasza vadászcsiga (#34668) üzenetére


Danny750
őstag

Hát pedig linkeltek képernyőfotókat és igenis látszik a hatása a lemerítés home+power gombos sztorinak....... :R
B-L-A-C-K: Sztem a képernyőfotóknak azért lehet hinni! 4s-nél 6.1.3-al nálam is működni látszik a dolog!
Persze az valóban igaz ,hogy egyfolytában nem kell csutkára lemeríteni ,de most fél évente 1-szer kalibrálod az nem okozhat gondot.............

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#34676) Ragnar95 válasza Danny750 (#34675) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Vagy nem ugyanúgy használták a telót, mint addig... :U Megnézem én, amikor egy ilyentől megnő az akksi kapacitása vagy éppen csökken a teló fogyasztása, mert ugye ezen két dolog valamelyike kell ahhoz, hogy jobb akkuidőt produkáljon a teló... :U
Tényleg pontos teszthez percre pontosan ugyanúgy kéne használni a telót ugyanolyan körülmények között és akkor lehetne releváns következtetéseket levonni...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34677) B-L-A-C-K válasza Danny750 (#34675) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt nem is arról volt szó mindig így kell tölteni, hanem ritkán meg lehet csinálni....

Na jó, inkább ha ezt valaki megtudja dönteni szóljon...:D

[ Szerkesztve ]

(#34678) fazr válasza B-L-A-C-K (#34673) üzenetére


fazr
senior tag

Nekem még mindig ez a véleményem ;]

(#34679) irgum


irgum
addikt

Nem tudom van e különbség egy macbook és iphone akksija közt, de apple ajánlja az időnkénti teljes lemerítést. Lemerülve még állni is kell hagyni legalább 5 órát, mielőtt újra feltöltjük. Havonta megszoktam ezt csinálni a mac-emmel, de nem tapasztalok semmit se.

(#34680) kali válasza irgum (#34679) üzenetére


kali
legenda

más a védelem, illetve a telefon esetében nincs alvás.

(#34681) Danny750 válasza Ragnar95 (#34676) üzenetére


Danny750
őstag

6.1.3-ra történő frissítés után páran panaszkodtak a nagyobb fogyasztásra és ezt sikerült javítania ........ :R

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#34682) irgum válasza kali (#34680) üzenetére


irgum
addikt

Ez nem cáfolja, hogy iphone akksinak nem tesz jót. De nekem mindegy, telefonnál szerintem sincs erre semmi szükség.

(#34683) erdoke válasza vadászcsiga (#34640) üzenetére


erdoke
titán

Aha. Ajánljak JB-t, de alternatív appot ne? :Y

A legjobb aláírás a héten

(#34684) kali válasza irgum (#34682) üzenetére


kali
legenda

nem cáfolja, és ellenkezőleg sem, csak nem lehet úgy elvégezni a műveletet, ahogy a support leírta.
a notiknál más a védelem kalibrálása, ott bizonyos érték felett nem tölt rá...stb.
a lényeg inkább az, amit korábban is írtam, hogy akkor kell "kalibrálni", ha a rendszer nem megfelelően olvassa ki az akkumulátor állapotát.
ami látványosan jelzi a hibát; 20% felett is kikapcsol az akkumulátor, mintha lemerült volna az akkumulátor, vagy sokáig áll 100%-on, aztán hirtelen kezd merülni, tehát nem arányos a merülési intervallum.

adtam el úgy notit, hogy az akkumulátor 3 évesen 0% elhasználódással bírt, pedig sosem volt teljesen lemerítve, és kivéve sem volt soha a notiból, hiába használtam többnyire hálózati táplálásról, egyszerűen csak minőségi 8 cellás akkumulátor volt.

(#34685) gabormgp válasza kali (#34684) üzenetére


gabormgp
senior tag

Valaki talált már 6.1.3-ra JB-t?

(#34686) nord_ válasza irgum (#34656) üzenetére


nord_
veterán

Ez jó hír! :)

Neked voltak olyan számok, amik 256 kbps-nél rosszabbak voltak? A Match kicserélte őket az Apple-féle 256-ra? Azért kérdem, mert nekem nem...
Az előadó és a számcím rendben ki van töltve... Lehet, hogy ez kevés és a cseréhez több mezőnek is egyezni kell? Vagy esetleg más lehet a probléma?

(#34687) Ragnar95 válasza gabormgp (#34685) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igen, i4-re és annál régebbi készülékekre van tethered JB...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34688) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Mitől lehet az, hogy mailnél hamarabb rezeg a teló, mint ahogy felvillan a kijelző. Más figyelmeztetésnél egyszerre megy.

(#34689) Kommy válasza nord_ (#34686) üzenetére


Kommy
veterán

Automatán nem cserél, ha letörlöd a sajátodat akkor a store-ból le tudod szedni.

[ Szerkesztve ]

(#34690) szoki007


szoki007
aktív tag

6.1.3-ról 6.1.2-re shsh nélkül nincs módja visszaállítani ?

(#34691) gabormgp válasza Ragnar95 (#34687) üzenetére


gabormgp
senior tag

Igen,azt tudom,de a tethered az nagyon rossz.Ha lemerül vagy kikapcsol,csak géppel lehet bekapcsolni,ez nerm jó

(#34692) Ragnar95 válasza szoki007 (#34690) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs.
SHSH-val is csak i4 és annál régebbi készülékek esetén van...
gabormp: márpedig untethered lehet,h nem is lesz...Ha meg lesz, tudni fogsz róla, mert úgyis azzal lesz tele a net és a topik...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34693) Kommy válasza szoki007 (#34690) üzenetére


Kommy
veterán

Nincs, még shsh-val sincs ha iPhone 4S vagy újabb a telefon.

(#34694) nord_ válasza Kommy (#34689) üzenetére


nord_
veterán

:R

(#34695) irgum válasza nord_ (#34686) üzenetére


irgum
addikt

Igen, lecserélte az mp3-akat mind aac-re. Voltak 192kbps bitrátájúak azokat már apple féle 256 kbps-ban szedi le. Viszont ahol nagyon kusza volt a kitöltése a tag-eknek, azokat nem cseréli le.

Egyébként úgy megy ez, hogy miután az itunes elküldte a zene adatbázist az apple-nek, akkor le lehet törölni a gépről a zenéket. Ekkor felhő ikon jelenik meg a számcímek mellett, amire kattintva tölti le jó minőségben a store-ból a zenéket. Például mikor újrahúzom a rendszert, a zenéimről nem kell másolatot csinálni. Simán visszajön minden az apple szervereiről. Amik nincsenek meg a store-ban, vagy hanyagul vannak kitöltve a tag-eg, azokat feltölti a felhőbe így azok is mindenhonnan elérhetők lesznek.

Próbálj meg letörölni a gépről egy albumot, ha működik a match akkor megkérdi, hogy a felhőből is törölni akarod e (vagy valami pipa lesz ott, amit ne pipálj be). Természetesen nem akarod törölni. Ha letörölted, akkor szedd le a kis felhő ikonnal újra a gépedre és akkor ha minden rendben van már 256kbps aac-ben lesz a gépeden.

(#34696) szoki007 válasza Kommy (#34693) üzenetére


szoki007
aktív tag

3GS-em van, valamit kéne vele kezdeni mert 4.1 van most fent rajta, de így facebook alkalmazás sincs . Ezt már jailbreakeltem.

(#34697) gabormgp


gabormgp
senior tag

Vissza szeretném állítani az i4-em,és nincs 6.1.2 mentett shsh-m,nem tudom hogy az működik-e úgy,hogy akinak vanaz küldje már át,hátha sikerülne

(#34698) Kommy válasza gabormgp (#34697) üzenetére


Kommy
veterán

Nem működik, mivel ios verziónként és készülékenként is egyedi

(#34699) Ragnar95 válasza gabormgp (#34697) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az SHSH adott telefonhoz és adott szoftververzióhoz tartozik, így másét nem tudod használni...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#34700) Blaise válasza gabormgp (#34697) üzenetére


Blaise
veterán

Az shsh egyedi azonosító, más telefonon mentett shsh-val nemsokra mennél. Ha nincs sajátod elmentve, akkor sajnos megszívtad.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.