Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#34301) bandigno válasza Vasinger! (#34300) üzenetére


bandigno
senior tag

a 7-es majd az 5S-el vagy 6-al fog kijönni, kora ősz, de lehet már nyárra megjelenik, mivel vissza akarják állítani almásék a nyári teló bemutatót! persze mindez csak várakozás, illetve kiindulás a megszokásból és sajtó"hír"ekből :)

szekfizsolt: én még 5.1.1-en vagyok, az automatikusan letöltődő OTA frissítésekkel küzdöm, mert jó sok helyet foglalnak :D de nem frissítek, pedig sz@rakodik a rendszer, belassul, hülyeségeket produkál...nem tudom köze van-e hozzá a frissebb rendszereknek

[ Szerkesztve ]

(#34302) szekfizsolt válasza bandigno (#34301) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Összesen azért frissítettem, mert pont aznap, amikor megjelent a 6.1.3, reggel az ébresztő elhúzásánál újraindult a készülék safe módban. Ésszel tettem rá cuccokat, terhelve nem volt. Restore-t akartam, de már nem tudtam megoldani a 6.1.2-vel... Nem tudom mi lett volna ha rajta hagyom. Lehet, hogy semmi gond, de lehet, hogy rákényszerültem volna. Nem bánom olyan szempontból, hogy gyorsabb lett (JB nélkül), az akksi nálam kifogástalan, de azok a "rohadt" tweak-ek hiányoznak nagyon... :W Ráadásul fizettem minden tweak-ért és témáért, amit nem bántam meg, csak ilyenkor... :O

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34303) ittakary válasza Vasinger! (#34300) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ha meg soha nem voltal 612-n akkor oda mar nem is fogsz menni mert nincs hozza SHSHd nem?

(#34304) Vasinger! válasza ittakary (#34303) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem értek ennyire hozzá. Hogy működik ez? 6.1-en vagyok JB-vel. Innen nem tudok frissíteni 6.1.2-3-ra? :F

(#34305) ittakary válasza Vasinger! (#34304) üzenetére


ittakary
nagyúr

613ra ugye minden gond nelkul. 6.1re is visszaterhetsz h most mentesz egy SHSHt. De mivel 612rol meg nincs mentesed oda mar sajnos soha nem fogsz tudni menni. Szerintem is van ez az egesz.

Tomoren: ha nem hivatalos iOS a celod akkor olyat tudsz csak felrakni amihez van mentesed. Ha nincs mentes akkor mindig csak az aktualis legfrissebbet tudod feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#34306) bandigno válasza Vasinger! (#34304) üzenetére


bandigno
senior tag

csak 6.1.3-ra, de ha van 6.1.2-höz mentett shsh-d, akkor arra is!

ittakary: attól függetlenül, hogy nem volt telepítve 6.1.2, shsh mentése még lehet róla, ha be van állítva az automatikus mentés, nem? :)

[ Szerkesztve ]

(#34307) TheMarci válasza bandigno (#34306) üzenetére


TheMarci
addikt

Nem úgy van most, hogy hiába van shsh-d, még nem tudsz vele mit kezdeni egyenlőre?

Szerk.: "Jelenleg gyakorlatilag csak iPhone 4 (A4-es processzor) vagy korábbi eszközök esetén lehetséges az aktuálisan legfrissebbnél régebbi firmware visszarakása, és itt is csak akkor, ha van mentve SHSH a megfelelő verzióhoz." via Szifon.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#34308) -Ben- válasza ittakary (#34293) üzenetére


-Ben-
veterán

Igen, teljesen új, még a fólia is rajta volt a dobozon ;] Annyi volt, hogy a régit elvették úgy ahogy volt az egészet (doboz, füles, stb), és kaptam egy teljesen újat...

[ Szerkesztve ]

(#34309) Kommy válasza TheMarci (#34307) üzenetére


Kommy
veterán

De pontosan így van.

(#34310) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
tegnap vettem egy iphone 4 telefont, azt álítja az eladó, hogy független. Na itunesből frissítettem a telefont és most elölről kezdene mindent, de nem veszi be sehogy sem a telenoros kártyámat. Valakinek van ezzel tapasztalata?

(#34311) Rota válasza Totheground (#34240) üzenetére


Rota
tag

Sajnos csak részben oldotta meg a problémát. Az itunes legalább felismeri a telefont, de hiába töltök fel zenét, hiába mutatja a telefonon is szinkron után az itunes, a telefonban semmilyen zene sincs..

itunesdb/cdb fájlok közül csak itunescdb -t találtam

(#34312) Tibee86 válasza smallmer (#34310) üzenetére


Tibee86
veterán

Nagy az esély rá, hogy mégse független. Mikor megvetted, akkor elfogadta a kártyádat?? JB volt rajta?

(#34313) Blaise válasza smallmer (#34310) üzenetére


Blaise
veterán

Ezt valószínű, hogy beszívtad sajnos.

(#34314) smallmer válasza Tibee86 (#34312) üzenetére


smallmer
őstag

Szia,
hát tegnap vettem egy sráctól. Használt volt. Ő azt mondta, hogy teljesen független. Elfogadja a kártyámat, csak amikor a kezdő lépéseknél az iphone aktivációnál nem akar tovább menni hanem azt isrja, hogy this phone is not currently .... , amúgy szolgáltatás sincsen.
Nem tudom mit ronthattam el. JB nem volt rajta

(#34315) Kicsirics77 válasza smallmer (#34314) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem rontottál el semmit :DDD
nem független a készülék nagyvalószínűséggel

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#34316) Tibee86 válasza smallmer (#34314) üzenetére


Tibee86
veterán

De mielőtt megvetted, nem próbáltad ki, hogy a te kártyáddal is működik-e?? (értsd.: talál-e hálózatot a te kártyáddal is.)

(#34317) majestic


majestic
őstag

Tudnátok segíteni abban, hogy 6.1.3-ról hogy tudok visszatérni 6.1.2-re?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#34318) smallmer válasza Tibee86 (#34316) üzenetére


smallmer
őstag

nem mert nem volt kicsi simem, ma cseréltem ki. Tegnap este vettema telefont

(#34319) TheMarci válasza majestic (#34317) üzenetére


TheMarci
addikt

Egészen ma reggel volt róla szó.

"Jelenleg gyakorlatilag csak iPhone 4 (A4-es processzor) vagy korábbi eszközök esetén lehetséges az aktuálisan legfrissebbnél régebbi firmware visszarakása, és itt is csak akkor, ha van mentve SHSH a megfelelő verzióhoz."

http://szifon.com/2013/04/01/gyakori-kerdesek-az-aktualis-ios-verzional-regebbi-firmware-visszaallitasa/

Do You Dream?

(#34320) Tibee86 válasza smallmer (#34318) üzenetére


Tibee86
veterán

Akkor ahogy a többiek is írták, nagy valószínűséggel nem független telefont vettél.

(#34321) Kicsirics77 válasza smallmer (#34318) üzenetére


Kicsirics77
veterán

akkor ez már így marad-->ergo csekkolni kellett volna a helyszínen a készüléket.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#34322) smallmer


smallmer
őstag

értem, és valahogyan ha a régebbi fw-t vissza varázsolnám akkor sem tudom függetleníteni?

(#34323) Kommy válasza smallmer (#34322) üzenetére


Kommy
veterán

Nem ,meg tiltott is. Ha függetlenként vetted akkor vegye vissza az eladó, mert nem az.

[ Szerkesztve ]

(#34324) smallmer válasza Kommy (#34323) üzenetére


smallmer
őstag

és valahol nem lehet függetleníteni? :)

(#34325) Kicsirics77 válasza smallmer (#34324) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a tiltott-nak melyik része nem érthető?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#34326) Tibee86 válasza smallmer (#34324) üzenetére


Tibee86
veterán

Miért nem próbálod előkeríteni az eladót? Átb.szott nem kicsit, szóval a minimum, hogy visszavásárolja. Persze sajnos sok esetben már nem fogod tudni elérni, de hátha.
Egyébként lehet függetleníteni, hivatalosan annál a szolgáltatónál, amilyen függő a telefon.
Kicsirics77: Igaz, hirtelen nem gondoltam rá. :R

[ Szerkesztve ]

(#34327) Kicsirics77 válasza Tibee86 (#34326) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ja ha a papírjai megvannak
vagy nemcsak az eredeti tulaj kezdeményezheti azt is?
bár elég szép zsetont elkérnek érte...

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#34328) smallmer válasza Kicsirics77 (#34327) üzenetére


smallmer
őstag

hát akkor megpróbálom valahogyan visszacsinálni a dolgokat, ha meg nem sikerül akkor meg eladom :)
valakinek csak van vodája :) azt hiszem vodás így

(#34329) Kicsirics77 válasza smallmer (#34328) üzenetére


Kicsirics77
veterán

sok sikert
ha szolnokon lennél egy próbára adnék vodás simet

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#34330) smallmer válasza Kicsirics77 (#34329) üzenetére


smallmer
őstag

áhh sajna pesti vagyok :)
de azért köszönöm szépen :)

(#34331) majestic válasza TheMarci (#34319) üzenetére


majestic
őstag

Értem, köszi szépen :R

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#34332) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

nem pont szakmai de szerintem befér ide off-ba:
hol lehet kapni sima i4-re normális előlapi fóliát elfogadható áron,mert az ozaki fólia közepe felpúposodott 1 év után :DDD

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#34333) Rota


Rota
tag

Találkoztatok olyan problémával az itunes -ban , hogy zene szinkronizálást nem végzi el?

Ha viszont a telefon- összegzés lapon -zene és video kezelése kézzel - t választom akkor már feltudom másolni a zenéket és a telefon is mutatja. Ez csak akkor macerás ha már több száz zeném van.....

Írnak erről a problémáról , de ami megoldást ott írtak azok egyike sem oldja meg.. [link]
bár nekem 3gs -em van....

(#34334) Tibee86 válasza Kicsirics77 (#34332) üzenetére


Tibee86
veterán

Mi számít " elfogadható ár"-nak?? Bár ha jól rémlik, az Ozaki is valami 3 ezer forint környékén van. Amíg fólia volt az enyémen, nekem az SGP vált be [link]. Egy ideje nem használok már fóliát, mert hiába akármilyen csudaszuper fólia, sokkal jobb nélküle.

(#34335) Kicsirics77 válasza Tibee86 (#34334) üzenetére


Kicsirics77
veterán

tokkal az ozaki azt hiszem 7k volt a trémobilnál tavaly
lehet eltekintek a fóliától és csak a bumper lesz rajta

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#34336) Blaise válasza Kicsirics77 (#34332) üzenetére


Blaise
veterán

Én kínából rendeltem 1,5 dollárért elő és hátlapi fóliát, mostanában fog majd megérkezni.

(#34337) Kicsirics77 válasza Blaise (#34336) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ha ezt hamarabb tudtam volna akkor megkértelek volna hogy rendelj nekem is kipróbálásra
mert az nem pénz érte

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#34338) Blaise válasza Kicsirics77 (#34337) üzenetére


Blaise
veterán

Február végén rendeltem, március 11-én adták fel, remélhetőleg a napokban ideér végre, akkor majd beszámolok.

(#34339) Kicsirics77 válasza Blaise (#34338) üzenetére


Kicsirics77
veterán

:R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#34340) bigdady


bigdady
nagyúr

En is rendeltem mult heten de mostanában atszoktam uk-re illetve eu-ra. Nem sokkal drágább es egy hét alatt itt van a cucc es vám se lehet. Asszem 1 GBP volt 3 fólia.

(#34341) Blaise válasza bigdady (#34340) üzenetére


Blaise
veterán

Hol?

(#34342) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na annyira megtetszett ez az iphone 4 (android váltás után) hogy ma jó áron találtam egy 4S-t és ha összejön meg is veszem remélem ezt már nem cserélem 5-re...:D

(#34343) ittakary válasza B-L-A-C-K (#34342) üzenetére


ittakary
nagyúr

:) nekem pl abszolut nem volt ra kenyszerem. 4S porgos mint a ringlispil :)

(#34344) bigdady válasza Blaise (#34341) üzenetére


bigdady
nagyúr

http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?itemId=360609878399
A héten érkezik elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#34345) B-L-A-C-K válasza ittakary (#34343) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Tulajdonképpen nekem a sima 4 is jó, de a váltás nem lesz egy nagy összeg, így ennyit megér nekem (remélem...)

Amúgy a sima 4 ről áttudom pakolni a 4S-re a dolgokat itunesban? Vagy újra kell raknom mindent?

(#34346) Tibee86 válasza B-L-A-C-K (#34345) üzenetére


Tibee86
veterán

I4 backup-ját felteszed a 4S-re, és mindent folytatsz onnan, ahol i4-en abbahagytad.

(#34347) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na meg is vettem a telefont, elég nagy szerencsém volt, teljesen karcmentes, még egy hajszálkarc sincs rajta. Így hogy a sima 4 mellé raktam annyi tünt fel hogy a fém keret mintha kicsit másabb anyagból lenne, illetve a némító gombnál jobbra-balra van egy minimális holtjáték, míg a sima 4-nél fix.

(#34348) walakii válasza B-L-A-C-K (#34347) üzenetére


walakii
tag

A holtjáték belefér, nekem 5-nél pedig pont a hangerőgombok passzolnak, csak a lezárógomb mozog jobbra-balra :D

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#34349) manchester85 válasza B-L-A-C-K (#34347) üzenetére


manchester85
addikt

Mennyibe fájt, ha nem titok?

i6 Silver

(#34350) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hali! Olyan problémám van, hogy van 2 idevice egy account alatt icloudra szinkronizálva. Ezzel nincs is baj szépen teszi a dolgát mindkettő, viszont az iPhone valami hihetetlen sok helyet foglal pedig nem kéne neki (már). Ugyanis többnapja kiirogatja hogy megteltem nem tud backupolni. A fotóim 2,2 gb, viszont ma a felét kitöröltem, photostreamből is sokat, a videókat is pedig azokat nem is tolná fel, de a méret még mindig semmit se változott. Van 2-3 megosztott photostream mappa de abban összesen van ötven kép kb és nem is jó minőségűek. Van valami ötletetek hogy tudnék helyet felszabaditani? Köszi ( Erősen gondolkozom a plusz tiz gigán csak az már sok lenne lehet fwp)

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.