Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#34901) Blaise válasza B-L-A-C-K (#34899) üzenetére


Blaise
veterán

Évek óta követem ezt a topicot, többször előfordultak itt már olyan tagok, aki vásári bohócot csináltak magukból a folytonos hipochondriájukkal, az ehhez tartozó folytonos hibakereséssel és sírással, hogy szerintük nem tökéletes a cucc a sokadik csere után sem.

Konkrét neveket nem mondok, de aki régóta itt van tudja miről beszélek.

(#34902) amulet válasza -Ben- (#34900) üzenetére


amulet
senior tag

Bocs, de szerintem te egy tökéletes gömbben is találnál hibát, és neked semmi nem jó :) :)

De ha mégis lenne benne valami, az azért mert "Jobs" nemhiába nem tért el az eddigi formától, mérettől és működő technológiától.
Nagy proci=energi fogyasztás, melegedés

(#34903) LordAxwell válasza B-L-A-C-K (#34887) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Miért nem preferálták ezt a dolgot?

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#34904) agabe válasza -Ben- (#34900) üzenetére


agabe
addikt

bár játszani nem szoktam rajta (azt inkább ipad-en, vagy konzolon), de netezéssel, netes rádió hallgatással (wifi, vagy 3G ?) nekem még nem melegedett olyan nagyon...ha lesz némi időm kipróbálom egyszer huzamosabb időtávon is, mert eddgi 10-20perc volt a maximum szerintem amíg vártam valakire kocsiban és unalmamban nézegettem ...de pl. gps közben sem melegedett még annyira, hogy "égetett volna", pedig az is használja a hardvert, és a 3G-t is ami köztudottan melegít.

(#34906) zack válasza Blaise (#34898) üzenetére


zack
nagyúr

Pedig hihetsz, mert létező jelenség. 4 magos prociknál meg pláne. Nekem 4x1,6Ghz, de erőforrásigényesebb játékoknál simán forrósodhat, akár úgy is, hogy az ujjbegyeidnek kellemetlen legyen. Nálam ez nem a készülék hátoldala, hanem proci magasságában a kijelző, tehát a teló felső harmada. A hátoldala felé nincs hőleadása, vagy csak minimális (langyos).

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34907) walakii válasza agabe (#34904) üzenetére


walakii
tag

Dettó, annyi a különbség hogy nekem a kijelzőm még soha nem melegedett meg sehol. 2-3 óra real racing 3 után is csak a hátulja melegszik a tetejénél, wifi meg mobilnet nekem még csak "langyosságot" sem produkál még eddig :)

zack - Szifonban mióta van 4 magos proci? Erről még lemaradtam :)

[ Szerkesztve ]

"Az interneten található idézetekkel az a baj, hogy nem tudhatjuk kitől származnak" - József Attila

(#34908) -Ben- válasza amulet (#34902) üzenetére


-Ben-
veterán

Azért ne állítsatok be problémahős idiótának, ha van rá mód, ugyanis ami létező probléma, az létező probléma, tetszik vagy sem, ez van. A rezgőmotor "csörömpölése", a félig-meddig döglött fényérzékelő vagy az LCD fura viselkedése (kb. 10x kellett rábökni a kijelző alján mindenre, mire végre reagált), vagy a legutóbbi néma hangszóró, ezek mind olyan dolgok, ami miatt ti ki sem cseréltetnétek a telefonotokat, mert ez nem olyan komoly probléma..... :)) A kijelző melegsége már vitathatóbb dolog, mert ez eléggé relatív dolog, pont úgy, ahogy a szépség is. Viszont hülye nem vagyok, nem ez az első szifonom, és a kijelző meleg, határozottan. Ettől még nem rohanok rögtön szervizbe, csupán egy kérdést tettem fel, melyre visszajelzéseket vártam i5 tulajoktól, hogy náluk mi a helyzet ilyen téren. Továbbá ettől függetlenül gondolkodóba estem, hogy ha most ilyen meleg, akkor mi lesz nyáron 40 fok környékén .... :U

@agabe: WiFin voltam ..
@zack: 4x1,6 a szifonban? Talán majd a következő modellben ..... ;]

[ Szerkesztve ]

(#34909) zack válasza walakii (#34907) üzenetére


zack
nagyúr

Hol írtam hogy 4 magos proci van benne? :U Szövegértelmezési gondjaid vannak. Azt írtam hogy a 4 magosoknál pláne érzékelhető ez a jelenség.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34910) -Ben- válasza zack (#34909) üzenetére


-Ben-
veterán

"Nálam ez nem a készülék hátoldala, hanem proci magasságában a kijelző, tehát a teló felső harmada."

emiatt és az iPhone melegedés téma miatt lehetett félreérthető...

(#34911) szekfizsolt válasza B-L-A-C-K (#34887) üzenetére


szekfizsolt
senior tag

Ez teljesen korrekt, nálam, amikor dolgozom és nincs időm nyomkodni (csak 1-2 hívás + sms + e-mail) van, hogy este 80%-on van, de nem szeretnék erről vitázni, nincs gond az akksival, minden a használattól függ. (ios 6.1.3) ...mondjuk amíg volt JB, sokat nyomkodtam és sikerült estére teljesen lemerítenem...

[ Szerkesztve ]

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#34912) r3dsnake válasza -Ben- (#34910) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az aláírásban láthatod, hogy Note 2-je van.

(#34913) csusza` válasza r3dsnake (#34868) üzenetére


csusza`
senior tag

Ha megoldható Drive-ból az Offline doksi kezelés, akkor az már nekem bőven elég.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#34914) samgar válasza Kommy (#34861) üzenetére


samgar
őstag

Szia Kommy!

Itt a kért shot. FW: 6.1.2 10b146

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#34915) amulet válasza -Ben- (#34908) üzenetére


amulet
senior tag

Ha meg ennyi hiba van vele, akkor miért használsz ilyen "szart" (i5)? Vegyél normàlis telefont (4s) :)

(#34916) Tibee86 válasza amulet (#34915) üzenetére


Tibee86
veterán

Azzal is csak baja volt. :D

(#34917) Kommy válasza samgar (#34914) üzenetére


Kommy
veterán

Hát itt a baj nem éred a gs.apple.com-ot és ezért kapsz mindig hibát valami blokkolja, ezt kéne kideríteni, hogy mi az. Nyisd meg böngészőben ezt kéne látnod de nem fog sikerülni.
[link]

(#34918) samgar válasza Kommy (#34917) üzenetére


samgar
őstag

Azt látom amit linkeltél.

Oppo Find X5 PRO

(#34919) B-L-A-C-K válasza Blaise (#34901) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ebben lehet igazad van, én új vagyok itt, de már nem az első ilyen eset ez hogy hitetlenkednem kell különböző témákban, érdekes egy topik ez...:D

(#34903) LordAxwell: Itt azt állítják többen is hülyeség az egész, sőt árt a telefonnak, a 4S topikban meg ugye nagyon is ajánlják, én meg függetlenként ugye csak nézek mint hal a vízben, hogy most mi van akkor...:)

(#34911) szekfizsolt: Értem, nekem is legújabb szoft van rajta amúgy, és most hogy 12 órája használom én tényleg jobbnak látom az aksit, nem szoktam a fellegekbe beszélni meg alaptalan dolgokat állítani hiszen nem is lenne értelme. Azóta rengeteg hívásom volt, vagy 10 sms, internet, játszottam rajta 30 percet, és még 55%-on van az aksi. Ma egy viszonylag forgalmas nap volt, de ilyenkor az aksi nem 55%-on állt régebben az is biztos. Igaz akkor lenne a mérved ha előtte megnéztem volna pontosan mit csinálok, majd próbáltam volna aksi kisütés után ugyan azt a tevékenységet folytatni de lehetetlen lenne ugye...Viszont érzi az ember előtte mennyit bírt és utána. Szóval mindenképpen pozitív nekem (eddig). De mint említettem már notikkal rengeteget foglalkozom, és ott is előnyös ezt megcsinálni abban az esetben ha nem haldoklik az aksi.

(#34920) samgar válasza Kommy (#34917) üzenetére


samgar
őstag

De az nem azért van mert a host fájlban kettőskeresztet tettem ide?
# 74.208.10.249 gs.apple.com

Oppo Find X5 PRO

(#34921) Kommy válasza samgar (#34918) üzenetére


Kommy
veterán

Kicsit fura, mert ping szerint nem válaszolt.

Akkor próbálj meg most egy restore-t

A kettőskereszt annyit csinál hogy deaktiválja azt a sort, tehát nem veszi figyelembe.

[ Szerkesztve ]

(#34922) samgar válasza Kommy (#34921) üzenetére


samgar
őstag

Most 3194-et kaptam, de érdekes módon a telefon "alapállapotban" maradt, nem került recoveryben mint eddig.

Oppo Find X5 PRO

(#34923) Kommy válasza samgar (#34922) üzenetére


Kommy
veterán

Tehát akkor ez egy iPhone 5 és iOS 6.1.3-at akarsz rárakni ugye, mert ha igen akkor annak így mennie kéne.

(#34924) samgar válasza Kommy (#34923) üzenetére


samgar
őstag

Nem. 6.1.2-őt akarok shift+visszatöltéssel.

Oppo Find X5 PRO

(#34925) Kommy válasza samgar (#34924) üzenetére


Kommy
veterán

Az nem fog menni sehogyan. iPhone 4S és utána kijött iOS eszközökön nem lehetséges a legújabb szoftveren kívül semmit felrakni még meglévő SHSH mellett sem.

(#34926) samgar válasza Kommy (#34925) üzenetére


samgar
őstag

De esküszöm, hogy már kétszer megcsináltam. 6.1.2 volt rajta jb-vel és újraraktam :Y És semmi extra dolgot nem kellett csinálnom, azért nem értettem, most miért nem megy.

Oppo Find X5 PRO

(#34927) Kommy válasza samgar (#34926) üzenetére


Kommy
veterán

Biztos akkor még a 6.1.2 volt a legújabb, március 6-án jött ki az iOS 6.1.3

[ Szerkesztve ]

(#34928) samgar válasza Kommy (#34927) üzenetére


samgar
őstag

Kezdem érteni. Tehát az tök mindegy, hogy nekem még a 6.1.2 van fent, ha kijön egy új, akkor mág nem tudok visszatöltést shiftel?

Oppo Find X5 PRO

(#34929) HarryPotter válasza B-L-A-C-K (#34919) üzenetére


HarryPotter
őstag

Egész egyszerűen csak jól bekibraltad az akku toltottseg mereset, azaz a rendszer pontosabb értéket mutat, de az akkud nem tud többet. Thats all

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#34930) Kommy válasza samgar (#34928) üzenetére


Kommy
veterán

Pontosan.

(#34931) B-L-A-C-K válasza HarryPotter (#34929) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ilyen intenzív használat mellett délután/estére már máskor lemerült a telefonom, azaz ha most hirtelen elkezd majd esni az aksi % és lemerül, akkor amit mondtál jogos, de eddig nagyon nem úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#34932) samgar válasza Kommy (#34930) üzenetére


samgar
őstag

Ó bakker mekkora marha vagyok. Ezt tényleg nem tudtam és itt kínlódom több napja. Gondolom 6.1.3-ra pedig még nincs jb.

Oppo Find X5 PRO

(#34933) Kommy válasza samgar (#34932) üzenetére


Kommy
veterán

Ezért lett volna jó ezzel kezdeni mit mire akarsz rakni egyből mondtuk volna, hogy nem lehetséges.

Amúgy 6.1.3-ra nincs jb és nem is lesz, mivel megvárják legalább az iOS 7-et és az új iPhone-t vele.

(#34934) snooze: Mert az Apple megköveteli a legújabb rendszert minden telefonjára és ennek a biztonsági funkciók a legfőbb oka, ráadásul a nagyok nem találtak eddig semmilyen módszert régebbi iOS verzió visszarakásra. iPhone 4S és újabbakon ha iOS5 volt rajta akkor azt az iOS verziót még vissza lehetett rakni, de ha már felraktad az iOS 6-ot akkor már iOS 5 re nem lehetett visszamenni.

[ Szerkesztve ]

(#34934) snooze válasza Kommy (#34925) üzenetére


snooze
veterán

ez miért nem lehetséges??

GO Gunners!!!

(#34935) samgar válasza Kommy (#34933) üzenetére


samgar
őstag

Jah, amúgy ezzel kezdtem, még az ünnepek előtt, de akkor te pont nem voltál és akik válaszoltak ezek szerint nem tudták ugyanúgy mint ahogy én sem. Köszönöm szépen az eddigi segítséget is. :K

Oppo Find X5 PRO

(#34936) snooze válasza Kommy (#34933) üzenetére


snooze
veterán

remélem addig nem lesz gondom a 6.1.2-vel,amig nem jön meg a 7-es és a jb hozzá..ugyanis én csak a 6.1.2-t tenném vissza most ha bekrepál,de ez sem lehet.. :( kár.. :(
azért érdekes,hogy a régebbiekre meg vissza lehet..i4-re gondolok..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#34937) LordAxwell válasza B-L-A-C-K (#34919) üzenetére


LordAxwell
senior tag

Épp ezt akartam kérdezni, hogy 4S-en érdemes-e ezt megcsinálni... megpróbálom. :)

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#34938) vadászcsiga válasza samgar (#34932) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pedig naponta egyszer biztos, de van úgy hogy többször is leírja Kommy hogy 4S-en, i5-ön nincs lehetőség dowgrade-re.

B-L-A-C-K
Ki az konkrétan a 4S topikban aki ajánlja ezt az akku trükköt?

[ Szerkesztve ]

(#34939) HarryPotter válasza vadászcsiga (#34938) üzenetére


HarryPotter
őstag

Engem is érdekel honnan jön ez az akku mítosz

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#34940) amulet válasza Tibee86 (#34916) üzenetére


amulet
senior tag

milyen meglepő... :D

(#34941) samgar válasza vadászcsiga (#34938) üzenetére


samgar
őstag

6.1.2-ről 6.1.2re, az downgrade?

Oppo Find X5 PRO

(#34942) Nikolaidc


Nikolaidc
csendes tag

sziasztok ipod touch 2g-t és 3g-t ios 4.2.1-en hogy lehet megkülönböztetni?

Telekommunikációs szerviztechnikus - keress bizalommal

(#34943) vadászcsiga válasza samgar (#34941) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Amint kijott a következő fw abban a pillanatban az.

(#34944) B-L-A-C-K válasza vadászcsiga (#34938) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Te nem tudsz rákeresni? :)

Na de 20 másodperc alatt elsőre ezeket találtam:

1
2

Amúgy meg nem értem miért olyan hihetetlen ez neked, nekem már látszólag jóval jobb lett, és ugye nekem nincs okom a fellegekbe beszélni itt, látom a saját szememmel hogy jobb lett az aku idő. Szóval szerintem nem azt kellene nézni ki mennyire okos és ki hogy tudja megmagyarázni azt amit állít, hanem a tényeket kellene nézni. Amúgy mint már 5x leírtam notiknál ez bevált módszer, és úgy látszik itt is (vagyis legalább nekem) szóval ezen szerintem ne lovagoljatok...

(#34945) vadászcsiga válasza B-L-A-C-K (#34944) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem kommentálnám, még megsertenem őket ;]

(#34946) r3dsnake válasza B-L-A-C-K (#34944) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pontosabb akkukijelzésről írnak, valószínűleg nálad is ez történt.

Amúgy én 1-2 hétig hagytam bekapcsolva a százalékos kijelzést, amikor meglett az iPhone. Kapcsold ki, meglátod mennyivel nyugodtabban fogod használni a telefonod.

[ Szerkesztve ]

(#34947) Kommy válasza vadászcsiga (#34945) üzenetére


Kommy
veterán

Amúgy amit kali írt, az valóban igaz mivel énis pont ugyan ezt írtam le, de ez nem javít az akkumulátoron csak kalibrálja a kijelzést ezért kell úgy resetelni a telefont, hogy fel van max-ra töltve és még rajta van a töltőn amikor resetelsz, hogy az legyen a 100%, tehát ez az egész csak a kijelzés kalibrálása semmi más.

Amikor megvettem e 4S-emet akkor első alkalommal már 30%-nál kikapcsolt, köv feltöltésnél szintén, ezután megcsináltam a kalibrálást és most 3%-ig lemegy és még nem kapcsol ki, nem vártam meg míg kikapcsol, igaz minden futott szegény telefonon ekkor amit csak lehetett mivel 3 napom volt rá, hogy megtartom vagy sem. Azóta is tökéletesen működik.

(#34948) szoki007 válasza Kommy (#34883) üzenetére


szoki007
aktív tag

Na tehát.

Készítettem a 6.1 és a 6.1.2-ből is egy custom fw-t, a 6.1.2 majdnem felment illetve felment csak a telefon nem kapcsolt utána be.... dfu, recovery is ment elvileg mert hallottam windowsnál a hangokat viszont képet nem adott sehogy sem .... nagy nehezen visszaraktam a 6.1.3-at.
Mit próbáljak még ? Most még el sem kezdni felrakni csak rámegyek itunesba visszaállításra, ujra indítja a telót, írja hogy állítja visszafele de a telefonon itunes ikon van ... :S

(#34949) bigdady válasza r3dsnake (#34946) üzenetére


bigdady
nagyúr

ezzel nagyon egyetértek :K

(#34950) B-L-A-C-K válasza r3dsnake (#34946) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én már tényleg kivagyok az ilyen hülye hozzászólástól már elnézést...Olyan hihetetlen hogy jobb lett?

Hányszor mondjam el hogy nem az aksi %-os jelzése lett pontosabb hanem üzemidőben? Szerinted hazudni akarok itt, vagy vagánykodni ezzel, vagy mit gondoltál? Neteztem vele több mint fél órát, 30-40 percet játszottam összesen, volt 10 email, és több mint 15 sms váltás, a többi mind hívások, a Wifi/3G non-stop ment, fényerő háromnegyeden volt végig automatikus fényerővel, a gépre nem volt dugva, és itt tartok jelenleg: link

Szóval láthatóan jobb lett, nekem ez a tapasztalatom, de ha ezek után se hiszed el akkor fogd fel úgy kitaláltam, a képet meg szerkesztettem azaz össze-vissza hazudok...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.