Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) Onderon válasza Sn00k (#35093) üzenetére


Onderon
senior tag

igen, érdemes annál meghagyni, ami érdekel és kikapcsolni, ami lényegtelen. viszont tesztelgesd, mert nem biztos, hogy mindig meg fogod kapni, miután kikapcsoltad (elvileg nem is lenne szabad).

(#35102) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi hibát produkálja a teló:

[link]

Innen nem jut tovább!

Valaki tudna adni valami ötletet mit lehet kezdeni vele?

Köszönöm! :R

(#35103) vadászcsiga válasza blade4 (#35102) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mitől lett ilyen?

(#35104) peugeotmate válasza vadászcsiga (#35096) üzenetére


peugeotmate
őstag

Úh, ezt benéztem.
Esetleg valami ajánlott módszer a swipe eléréséhez?

meg

(#35105) blade4 válasza vadászcsiga (#35103) üzenetére


blade4
aktív tag

Pontosan nem tudom, most venném meg ezzel a hibával és nem szeretnék zsákba macskát venni, ezért kérdeztem itt mert én nem értek hozzá.

(#35106) blade4 válasza vadászcsiga (#35103) üzenetére


blade4
aktív tag

Ezt írta: Ituesban arra mentem hogy restore és utána ez lett belőle

(#35107) vadászcsiga válasza blade4 (#35106) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Sok mindentől lehet, és akár egyszerűen orvosolható is de így ránézésre nehéz segíteni.

(#35108) szentkuti11 válasza blade4 (#35106) üzenetére


szentkuti11
addikt

JB-s voltál?

(#35109) blade4 válasza szentkuti11 (#35108) üzenetére


blade4
aktív tag

Igen!

(#35110) zolaas válasza greggggg (#35100) üzenetére


zolaas
senior tag

Azért keresnék vmi átfogó írást, h ne kelljen forumokon hülyéket kérdeznem:) De ha nincs akkor nincs. Thx

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#35111) nord_ válasza zolaas (#35110) üzenetére


nord_
veterán

Az iPhone nagyon egyértelmű, adja magát a használata. A használatit érdemes az első kézbevételkor elolvasni (vagy magából a telefonból vagy az apple.hu-ról letöltve).
Kérdezni meg nem szégyen. ;)

(#35112) manchester85 válasza zolaas (#35110) üzenetére


manchester85
addikt

Hát akkor ne a hülyéket kérdezd. :DDD

i6 Silver

(#35113) kenny123


kenny123
addikt

Valaki tudna adni esetleg egy programot, amivel képekből tudok szöveget scannelni?
Amit eddig használtam, hirtelen elszarta magát. Jó lenne ha ismerné a magyar karaktereket, köszi.

Valamint, megmondanátok hogy a naptárba hogyan kellene belőni a névnapokat? Google vezérlőpulton ottvan, de sem exchanhge, sem gmail nem szedi le.

Köszi

yo

(#35114) nord_ válasza kenny123 (#35113) üzenetére


nord_
veterán

Névnapok: Jadeye hsz-e a kommentekben.

(#35115) greggggg válasza zolaas (#35110) üzenetére


greggggg
aktív tag

ugyanmár. majd azt mondják h 20x le lett írva, meg már elmondtuk, meg hogy olvass vissza. tehát a "hülye" kérdésedre kapsz választ hidd el. ha meg olyan ügyben érdeklődsz ami iOS megkötés miatt nem működik akkor senki sem fog leoltani.
egyedül a warez és hasonlókat kerüld.

elég sok mindenben tudnak segíteni itt.

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#35116) Ragnar95 válasza kenny123 (#35113) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

TextGrabber+ a legjobb erre a célra, ez se 100%-os, a magyar karaktereket nem mindig olvassa be jól sajna, de tudsz benne kézzel javítani és úgy már egész jó eredményt produkál :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#35117) kenny123 válasza nord_ (#35114) üzenetére


kenny123
addikt

Az oké, bent is van az "egyéb" naptárak között googleban, és látom is a netes felületen, de meg mit kell beállítani?

Akárhogy frissítés, szinkronizalom, nem hozza őket le. bezzeg a Facebook eventek, ami a kutyat nem érdekli, ottvannak..:DDD

Ragnar: köszi a tippet, ránézek mindenképp! :R

[ Szerkesztve ]

yo

(#35118) nord_ válasza kenny123 (#35117) üzenetére


nord_
veterán

Semmit. iPhone-ról nyisd meg a linket, felejtsd el a PC-t.

(#35119) HarryPotter válasza kenny123 (#35113) üzenetére


HarryPotter
őstag

Pixter ha angol nyelvről akarsz szöveget szkennelni, sajnos a magyar karakterekkel sokat hibázik, de angol szöveget hibátlanul konvertál

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#35120) Kommy válasza kenny123 (#35117) üzenetére


Kommy
veterán

Ezt a linket nyisd meg, bejelentkezel és bepipálod a névnapokat és mentés. SZép lassan meg fog jelenni a naptárban is.

(#35121) B-L-A-C-K válasza amulet (#35065) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Újabb kis infó: azóta nem volt töltőn a telefon (gépre se volt csatlakoztatva) igaz nem sokat volt használva 3 vakus kép készítése, 4 kisebb hívás, 15 perc internetezés, és 2 e-mail volt, de nonstop megy a 3G/Wifi szinkronizálás, és még mindig nagyon jól állok...:)

(#35122) vans?


vans?
őstag

Vodas i5 tulajoktol kerdeznek, akik az utobbi idoben rendeltek a telefont: mennyi ido alatt erkezett meg?

hábm bábm

(#35123) greggggg válasza B-L-A-C-K (#35121) üzenetére


greggggg
aktív tag

:DD csak nem hagyod abba:D

greggggg felhasználónak 5 piros pontja 0 fekete pontja van.

(#35124) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#35121) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ha nincs használatban a kijelző, nem csoda, az fogyasztja a legtöbbet... :U Wifi meg kikapcsol lezárt kijelzőnél...

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#35125) B-L-A-C-K válasza greggggg (#35123) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Olyannak címeztem mint látható akit ez érdekel.

Ragnar95: De ha wifi kikapcsol a 3G életbe lép azaz szinkronizál akkor is nem? Vagy emaileket hogy kapok akkor ha semmi nem megy? :). Amúgy pont itt mondta valaki hogy attól hogy lekapcsolt kijezpőnél 3G-re vált ugyan úgy a wifi-t használja...

[ Szerkesztve ]

(#35126) szabopali


szabopali
aktív tag

engem érdekelne, de sehol nem találok forgalmazót.

[ Szerkesztve ]

szabopali

(#35127) maathe válasza szabopali (#35126) üzenetére


maathe
senior tag

(#35128) Blyan válasza B-L-A-C-K (#35125) üzenetére


Blyan
félisten

Ettől még a fogyasztás nagy részét a kijelzőhasználat teszi ki, gondold végig, az iPhone 4 legalább 7 órányi wifin történő webböngészésre képes. Hol van ettől a Te mondjuk 30 percenkénti szinkronizálásod, lezárt kijelzővel?

Szóval lehet villogni a készenléti idővel, de a valós számot úgyis a használati idő mutatja, és még ez is csalóka, mert a kijelző bekapcsolt idejét ez sem jelzi ki.

Azért ez pl elég jó volt a maga idejében (iOS4), és ettől is elég messze vagy.

68 hours operation time, including the following:

30 min of general usage
90 minutes of video playback
40 minutes of voice calls
40 minutes of web browsing
40 minutes of gaming
40 minutes of photo browsing
2 hours of music playback

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#35129) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#35125) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ja, de csak ha push jön, akkor szinkronizál vagy fetchel 15-30 percenként 10mp-et megy a net kijelző nélkül... A te használati időd felét se teszi ki a bekapcsolt(!) kijelzővel bírt wifis böngészési időnek...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#35130) B-L-A-C-K válasza Blyan (#35128) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem a hülye is tudja hogy ha be van kapcsolva a kijelző többet fogyaszt, de itt nem is erről van szó, hanem megint mi van, az hogy nekem nem ment a wifim meg a 3G-m ezért nem is volt fogyasztás miközben írtam értelmesen hogy 3G/wifi be volt kapcsolva. A másik meg nem "villogni akarok" csak ugye 2-3 napja csináltam meg ezt az aksis dolgot, és van itt olyan akit érdekli milyen tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban és azt meg is osztom, mivel szerintem ide tartozik attól függetlenül hogy sokan kételkednek benne, vagy lesz@rják. Akit meg nem érdekel egyszerűen ugorjon át rajta, de ha ír is valaki valamit ezzel kapcsolatban ne magyarázza már mellé azt hogy ez biztos nem úgy volt használva ahogy írtam. A lényeg a lényeg aksi formázás után ilyen használatnál több mint 1 nap után sose tartott a telefon több mint 50%-os aksinál.

Ragnar95: Azt hogy mennyit volt használva a telefon ténylegesen szerintem részletesen érthetően leírtam, 1 db telefonhívást se csaltam bele pluszba hogy ezzel "villogjak" de ha kételkedsz ebben nem fogok itt most magyarázkodni mert nagyon nem érdekel ki hiszi el vagy ki nem. A telefonom nem új 2 hetes, több mint 1 éves, gondolom az aksival ilyet még sose csináltak, így szerintem ebben semmi meglepő nincs hogy javult.

[ Szerkesztve ]

(#35131) Blyan válasza B-L-A-C-K (#35130) üzenetére


Blyan
félisten

Előtted kb 30 dokumentált tapasztalat született, szerintem akit érdekel, az megtalálja a magának valót.
De igazad van, semmi közöm hozzá, hogy mit csinálsz a telefonoddal.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#35132) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mit jelent az, hogy egy Iphone 3GS-en IOS 6.1.2 IPSW van?

(#35133) B-L-A-C-K válasza Blyan (#35131) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha 30 ilyen tapasztalat született akkor nem lenne kételkedéseseket az állításomban. De direkt az adott illetőnek címeztem az egészet hogy nehogy újra konfliktus legyen belőle hogy megmerem osztani a további fejleményem, addig akartam míg lemerül és valóban bebizonyosodik hogy nekem ez segített, és kész. Gondolod nem hetekig fogom irkálni ezt hogy mennyit merült.

[ Szerkesztve ]

(#35134) manchester85


manchester85
addikt

Nem akarok senkit megbántani, de tényleg ilyen fontos ez az akksi téma? Engem valahogy sose izgatott. Tudok bármit is tenni érte? Nem. Kikalkulálom, hogy mennyi ideig van szükségem a telefon működésére, és annak megfelelően használom. Ezek a statisztikák, képletek, egyenletek, axiómák mégis mi a fenére jók? Engem az se érdekel, ha 3 óra alatt lemerül, ha épp egész nap itthon vagyok, ha meg egész nap úton vagyok, akkor figyelem a százalékos kijelzést. Ennyi. A többivel mi a búbánatért kell foglalkozni, főleg, hogy nem is lehet teljesen objektív képet kapni, és amíg nézegetitek, addig is fölöslegesen merül. :DDD Ha pedig nem felel meg az életformának az üzemidő, ki kell cseréltetni az akksit, vagy alternatív megoldás után nézni.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#35135) B-L-A-C-K válasza manchester85 (#35134) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De ha ez az aksi formázás láthatóan segített nekem, akkor ennyire gáz hogy megosztom egy szakmai topikban az elmúlt 2 nap tapasztalataimat erről? Tényleg nem értem miért van pár ember így kibukva, pedig nem villogásnak szánom hogy hű de király nekem fél nappal többet megy, mivel amúgy én is leszarom hogy 1 napot megy vagy 3-at. Ha este alszok töltőre dugom és kész. De gondoltam ha ezt már kipróbáltam megosztom nekem milyen benyomással volt a telefonra, szóval tényleg nem értem mi ebben olyan szörnyű.

(#35136) Danny750 válasza B-L-A-C-K (#35135) üzenetére


Danny750
őstag

Van egy jó hírem! A formázás óta ennyit a 4s-em is bír... Szóval nem bír kevesebbet, mint egy sima i4! Mivel nálad kb. felét bírta az i4s, így sztem annak az akkumulátora már nem volt 100-as...
Per pill 4óra kijelző 1nap18óra és 36%!! (persze most nincs időm egyfolytában nyomogatni)

[ Szerkesztve ]

>>iLoveMyiPhone5s&BeatsSolo2<>AlFA&HoNdA&BmW<<

(#35137) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Egy JB-s 3gs-s telefonon hogyan tudom a legegyszerűbben leellenőrizni, hogy gyárilag független- e? Elvileg T-s volt, de hivatalosan lett függetlenítve.

Üdv

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#35138) szentkuti11 válasza szmayer1 (#35137) üzenetére


szentkuti11
addikt

Restore.

(#35139) Kommy válasza szmayer1 (#35137) üzenetére


Kommy
veterán

Nézd meg cydia-ban, hogy van e ultrasn0w-ha nicns és megy minden kártáyval akkor elméletileg tényleg független, a biztos pedig a restore (visszaállítás) iTunes-ból. SŐt nézd meg a baseband (modem firmware) számát is. Itt ki tudod keresni melyik fw verzióhoz melyik tartozik.

(#35140) zolaas válasza greggggg (#35115) üzenetére


zolaas
senior tag

Éppen a saját magam dolga megkönnyítése miatt kérdezősködöm.
Mindenkinek kösz, de egyenlőre mégse lesz iPhone:D

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#35141) nord_


nord_
veterán

B-L-A-C-K kartács,
így dél környékén hogy áll az aksid?

(#35142) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#35130) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valószínűleg azért kételkedik mindenki a dologban, mert ők nem elég okosak ahhoz, h megértsék, h ilyen egyszerűen csökkenthető egy telefon fogyasztása és nem csak a kijelzés kalibrálódik, nyilván ez a helyzet... :U
De én részemről lezártam a témát, téged úgyse lehet meggyőzni és tényleg pontos nem csak saccperkb tesztekkel a másik oldalt se, így tök fölösleges ezzel teleírni a topikot...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#35143) B-L-A-C-K válasza nord_ (#35141) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

43% 3 óra 29 perc használat 1 nap 5 óra üzemidő. Úgy hogy azóta volt 4 hívás, 6-7 perc net, és 3 email.

Ragnar95: Engem itt már nem érdekel mások véleménye erről, csak azoké akik kérdezik, és látom nem mellé beszélnek fölöslegesen. Mint írtam nem hónapokig csinálom ezt csak ebben a 2-3 napban hogy valóban segít e ez a dolog vagy tényleg felesleges, mivel mint te is látod van aki preferálja van aki teljesen hülyeségnek tartja. Szóval ezen nem kell annyit lovagolnia senkinek se, ha valakinek bántja a szemét ugorjon át rajta.

[ Szerkesztve ]

(#35144) Octopus21 válasza agabe (#35013) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Ez amúgy elég szomorú de ezt már írtam többször is. Nálunk ugye 2szer egymás után ment tönkre a wifi. Miért pont a miénk? És miért kétszer? Így a statisztikát nézve 3-szor is van rá esély hogy tönkremegy és akkor mengint szervíz. Holnap lesz egy hete hogy használjuk az új telót 6.1.2-vel és eddig még működik a wifi.

(#35145) szmayer1 válasza Kommy (#35139) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszönöm.
Tudtommal restoret csak itunson keresztül számítógépen lehet csinálni JB-s telefonon, simán a telefonon nem. Számítógép nèlkül a helyszinen csak az általad linkelt dologgal lehet megnézni, hogy passzolnak-e a verziószámok? Illetve hogy ne legyen ultrasn0w?

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#35146) amulet válasza manchester85 (#35134) üzenetére


amulet
senior tag

:)
Nem akarok senkit sem megbántani, de miért olyan fontos ez a JB téma?
Valahogy sosem izgatott. Egy ios akkor az igazi, ha nincs piszkálva.
Belenyúlnak a telefon szoftverébe, ettől a telefon lefagy, újraindul, gyorsabban merül, melegszik, megbolondul és csodálkoznak, írogatnak ide hogy segítsetek azonnal... Az ilyenek akik saját felelősségre belepiszkálnak oldják meg saját erőből.

B-L-A-C-K
+1
ne is figyelj a sok ....-ra :D
Talán azért zavarja őket, mert nem ők vetették fel ezt, vagy talán hasznuk van az aksi cseréből, de esetleg azért mert szűk látókörűek!
És igen, ez is a szakmai topik része :)

úgy látom itt van egy pár kisokos felhasználó aki azt hiszi ő szarta a spanyol viaszt :D vicces, nagyon vicces
mandulaműtétem után jót nevettem, csak kicsit fájt...

(#35148) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Hoztak hozzám egy 3g-t hogy furcsán viselkedik lefagy újraindul.
Arra gondoltam hogy mivel JB van rajta biztos valami app kavar be.
Meg is akartam nézni a cydiában hogy mik vannak telepítve de a kezel/csomagok menüpont üres!! Pedig van cydiából telepített app rajta. Akkor miért nem látom a csomagok közt?
A készüléken 4.2.1 van illetve 06.15.00 BB ami ha jól tudom IPAd-é.
Nyomhatok erre a készülékre restore-t?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#35149) gagaracer válasza B-L-A-C-K (#34887) üzenetére


gagaracer
csendes tag

Hogyan lehet kikapcsolt állapotban tölteni az Iphone-t nekem amint rádugom töltőre egyből bekapcsol.

iPHONE 4 8gb white iOS 6.1.3

(#35150) Kommy válasza bull84ghia (#35148) üzenetére


Kommy
veterán

Miért nem nyomhatnál, de a1015-ös hibával ki fog akadni az iPad baseband miatt. Ekkor vagy TinyUbrella fix recovery, vagy csinálsz custom fw-t és azt rakod rá.

(#35149) gagaracer : Elméletileg úgy, hogy először rádugod, majd kikapcsolod.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.