Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Hozzászólások

(#1) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Ha majd kicsit normalizálódik az ára akkor lecserélem a mostani Watch GT-met erre. Most még nem érzem, h annyival többet adna mint amennyibe kerül.

Sok-sok eladó cucc, nézd meg az eladó dolgaimat!

(#2) fornettisuti válasza Bennyboy (#1) üzenetére


fornettisuti
veterán

Akkor már inkább a GT2.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#3) Bennyboy válasza fornettisuti (#2) üzenetére


Bennyboy
őstag

Igazad van. Ez az üzemidő még mindig nevetséges.

Sok-sok eladó cucc, nézd meg az eladó dolgaimat!

(#4) JMarty válasza Bennyboy (#3) üzenetére


JMarty
tag

A legújabb Apple watch is ennyit tud sajnos.

(#5) #10949376


#10949376
törölt tag

Apple watch 4 árban adják ,kinek kell akkor ez?

(#6) noro79


noro79
tag

Mikor jön a 6 collos óra? :DD Mindenben az óriási kell? Szerintem telefonból is a 5-6 collig lenne az ideális. Csak nem nagyon kapni. Ami meg méretre jó azt inkább hagyjuk

(#7) Atlantis


Atlantis
veterán

A bőrszíjas verziónak is ugyanaz a csatmegoldása van, mint a szilikonszíjnak vagy azon már kívül van a "leffentyű" és beleakad mindenbe?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) Zé.


Zé.
tag

Az EKG mérésről lehetne többet tudni?
Két ujjas mint a WIWE, ill. a kiértékelő szoftver?..
Lesz magyar nyelv a fordításnál?

,, virtuális lünettaként funkcionál, ami minimum olyan evidens, de hiánypótló megoldás,
mint annak idején maga a lehetőség integrálása egy okosórába."
Kiegészítés:
A virtuális lünetta már régebben kapható a GARMIN vívoactive 3 -ban: [link]
--- Érintőképernyője mellett Side Swipe, azaz az óra peremén is lapozható ---

Kár, hogy nem a legfrissebb Google Wear OS 2.0 rendszerrel szerelt, a
zárt renszerű, --- Tizen 4.0 alapú One UI 1.5 fut...

,, 4 GB tárhelyet, amiből pontosan 1,4 GB használható fel, igazán bővíthetnék, mondjuk 8-ra
Zene hallgatáshoz nagyon kellene! Lásd: [link]

,,Az ANT+ szabványt viszont nem ismeri, így specifikus, komolyabb fitnesz kiegészítőkkel
sajnos nem működik együtt,..."

Összességében nem az ára sok, hanem a hiányosságai bosszantóak ennyiért:
Nincs magyar nyelv a fordításnál, kevés tárhely a zenének, zárt Tizen Op. rendszer,
nagyobb felbontású kijelző, EKG mérés hiánya, nem fejleszthető kiegészítőkkel, mint
pl. a Garmin, a fejlődést meg természetesnek veszi a vásárló!

(#9) whatwhatwhat válasza #10949376 (#5) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Te miről beszélsz? :F A legolcsóbb apple watch 4 hivatalos helyen 135 ezerről indul(ExtremeDigital). MediaMarkt-ban meg 147. De sufni tuding gsm-ben is 125. Ez 95k hivatalosan, pedig még csak előrendelni lehet. Ráadásul gyakorlatilag ugyanazokkal a funciókkal rendelkeznek. Androidos telefonokkal pedig sokkal jobban használható ez, mint az apple watch. Mi az hogy kinek kell ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#10) El Gringo


El Gringo
senior tag

a cikkek fele arról szól, milyen fitnesszcucc van ezekben az órákban. Ehhez képest például sehol sem látok összehasonlítást pl. egy Polar H10-zel, hogy vajon mennyire pontos a pulzusmérés.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#11) babosmiki


babosmiki
addikt

Nagyon jó írás, köszönjük már vártam! Ahogy mérséklődik kicsit az ára, már cserélem is le a Watch Sportot egy 44mm-es alu verzióra. Szerintem igen jó ez a fémkeret nélküli dizájn! :K

"Galaxy Z Fold" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#12) jacis


jacis
nagyúr

Nagyon drága sajnos.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#13) #10949376 válasza whatwhatwhat (#9) üzenetére


#10949376
törölt tag

Se Google pay ,ekg se megy még, ennyiért nem éri meg,ha van jobb azonos áron.

(#14) Atlantis válasza #10949376 (#13) üzenetére


Atlantis
veterán

Ha jól emlékszem, az EKG az Apple Watch-nál is csak hónapokkal később lett aktív, sőt az sem volt biztos, hogy itthon is engedélyezik...az ára pedig annak sem volt alacsonyabb megjelenéskor sem...sőt, most sem. Apple Pay is csak 3 banknál van itthon, pár hónapja, finoman szólva sem nevezném elterjednek.

Nem akarok vitát szítani, kinek ez, kinek más tetszik. Nekem pl. az almás óra négyzetes formája azzal a bumszli tekerővel az oldalán egyáltalán nem jön be.

Tény, hogy nem lett olcsó, de 95k<125k, ha csak a legkisebb verziókat hasonlítjuk össze....és ennek még fog esni az ára nem is keveset.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#15) Sys85


Sys85
veterán

Ok,ez inkább való aktivabb életvitelhez mint a 46mm-es Galaxy Watchom,de nekem az sokkal többet számít,hogy ezzel ellentétben a GW elmegy nálam 4-5napot is.
Tudom,semeddig se tart esténként rádobni a töltőjére,de megnyugtat a tudat,hogy ha el is marad ez,akkor se futok bele abba hogy lemerül.
Nekem ez az unisex dizájn nem jön be,a GW maszkulinabb.

[ Szerkesztve ]

(#16) #10949376


#10949376
törölt tag

én a 135e ft os acélt mérem watch 4 hez,de már legalább megy a pay meg ekg ,nincs apple telom se watch én csak azt mondom árban nem éri meg ha van jobb ugyan annyiért.

(#17) Sys85 válasza #10949376 (#16) üzenetére


Sys85
veterán

Nem igazán konkurenciái egymásnak úgy,hogy a watch 4 csak iphone-nal működik.
Aki droidozik annak mind1,hogy az AW4 valamiben is jobb.
Az iphone felhasználók többsége meg úgyis azt veszi.

(#18) tisvol


tisvol
aktív tag

Az,hogy kimarad(t) az ANT+ támogatás, direkt van, vagy van más oka?

Üdv:T.

(#19) scyllarus


scyllarus
veterán

Nagy pacsi a férfi/női kézen történő bemutatásért!
Nálunk óraválasztáskor döntő szempont volt, hogy hogy mutat majd a feleségem csuklóján.
Amúgy nem rossz a cucc, csak nekem felesleges funkciókért kérnek sokkal többet, így annyira nem érné meg.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#20) guriga1234 válasza Sys85 (#15) üzenetére


guriga1234
addikt

+1

(#21) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Azt mondja meg nekem valaki, hogy a Gear S3 óta mi változott? Semmi újat nem tudtak nyújtani az órák, mégis tetszett plecsnit kapnak :D ennyiért nem éri meg.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#22) Dino69


Dino69
aktív tag

Azt a Prémium Analóg watch face-t, az le lehet tölteni S3 -ra is? :))

Igazán nagyon teteszik :)

(#23) #24536576 válasza #10949376 (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nagyon el vagy tévedve. Az AW nem megy droiddal. Ráadásul ez órának néz ki, rengeteg számlap is van rá.

(#24) #24536576 válasza noro79 (#6) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem mindenkinek van gyermek csuklója.

(#25) #24536576 válasza #10949376 (#13) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nincs semmid, de nagyon tudod, hogy melyik a jobb. :DD Nem tudom, hogy kinek lenne kényelmes órával fizetni, de én nem csavarnám össze vissza a kezem. Ráadásul azt se tudom, hogy az órában milyen védelem van... Telefont fel kell oldani, hogy menjen a fizetés, de az óránál?

(#26) mati12


mati12
senior tag

A tesztben a Zugspitze szerepel példaként,pedig ott már az elődjének sem volt gondja 2017-ben. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) tomiii007


tomiii007
senior tag

Jo ez az ora. Főleg előrendelve adnak hozzá plusszban 30k értékben dual wireless chargert :D

(#28) Phülöp válasza Atlantis (#7) üzenetére


Phülöp
addikt

Én egyszer próbáltam belülről bújtatós megoldást: az utolsó pár mm, ami a tökéletességhez kellett volna, 2 perc kínlódás után se jött össze.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak.

(#29) Hopkins95 válasza mati12 (#26) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az szép! :Y

Amúgy én is gondolkodtam egy ilyen órán, de én mindenképp rozsdamentes acél verzióban venném(az tetszik), az meg méregdrága jelenleg. Mennyire éri megszerintetek még a régi Galaxy Watchot venni? Mert az már elég szépen beárazódott 200 Euro környékére.

Persze még a Huawei óráját megvárom jövő héten hogy mit villant és mennyiért.

De ez az új Galaxy Watch Active 2 szerintem egyszerűen túl drága. Mármint ennyi pénzért legalább tényleg kaphattunk volna legalább 8 giga tárhelyet, mert ennyiért ez a 4 giga szemtelenség.

Amúgy tetszik az új óra is, csak azt nem értem mi indokolja ezt az árat.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#30) Zé.


Zé.
tag

Mobiltelefonoknál a káva csökkentése, a hasznos kijelző arány növelése, alap elvárás!

A picike óra kijelzőn ez fokozottan kívánatos. Sajnos, a kisebbik méretű óránál ez itt
direkt nem látható! --- Vajon miért?...---
A virtuális lünettát sokkal ésszerűbben, az óratok oldalán praktikus elhelyezni,
ezt már a Garmin rég megoldotta: [link]
--- Érintőképernyője mellett Side Swipe, azaz az óra peremén is lapozható ---

A kisebb, 40 milliméteres modell szembetűnő vastag kávái:


[link]

(#31) FuRiONight válasza Zé. (#30) üzenetére


FuRiONight
őstag

Ennèl fèlrevezetőbb kèpet be sem linkelhettèl volna. :U

(#32) Predatorr


Predatorr
őstag

Egészen biztos vagyok abban, hogy a nagyobbik variáns is koreai, a letteknek semmi közük hozzá. Sajnos nem egyedül itt érezni a meddő kínlódást a fordítással, a magyar szavakkal és fogalmazással, amitől az ember önvédelemből, kényszerűen átugrik részeket a szövegben.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#33) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

A virtuális Lünette mit szól víz alatti használathoz? Mert semmi tapis cucc nem ment meg alatta. Aod meg szintén ki szokott kapcsolni úszás közben.

Nemtom érthető mi a bajom a sporolassal, kvázi uszashoz így gyanús h használhatatlan..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#34) bajnokpityu válasza vodrosjozsi (#21) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mondjuk vízállóság Galaxy Watch esetén?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#35) bajnokpityu válasza Sys85 (#15) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Abszolút egyetértek. EKG nekem tetszene, de Watch designnal, uzemidovel, valódi lunettaval. Nekem is viccesnek hat az Apple watch 18 órás uzemideje, azonos tudással, amikor a Galaxy 4 5 napot elmegy..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#36) bajnokpityu válasza El Gringo (#10) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Már a gw is pontosan mert pulzust, víz alatt is.

Bocsi, h nem fűztem össze őket, de nem desktopon vagyok, innen még szopás..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#37) Zé. válasza FuRiONight (#31) üzenetére


Zé.
tag

Úgy gondoltam, hogy a tovább fejlesztett, új tipusba a technológia adta
lehetőséget beépítik, a régebbi hátrányos megoldást jobbra fejlesztik.
Remélem, a példaként megemlített, régi Garmin tipusnál is a következő generáció
is már szinte lehajló szélű, kristályüveges lesz...

(#33) bajnokpityu :
A tesztben nem tértek ki erre, szerintem is úszásnál a lünetta kb. használhatatlan.
Végülis ez nem kifejezetten sport óra, 100 ATM vízállósággal, hanem okosóra ---
korlátozott sport funkciókkal.

(#38) bajnokpityu válasza Zé. (#37) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a galaxy még kevéssé sportos design, ehhez képest 50m sima ügy, pulzust mér viz alatt, és ha tekerek egyet, akkor viz alatt is látom kijelzőt. ez meg sportosabb design, közben gyengébbnek tűnik sport közben.

ez a virtuális lünetta sztem öngól. jól nézett ki, használatban is jól vizsgázott a valódi, ez csak szimpla olcsósitás :(

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#39) AliceWake válasza mati12 (#26) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Non omnis moriar.

(#40) Zé. válasza bajnokpityu (#38) üzenetére


Zé.
tag

A pulzus mérés optikai elven, LED diódákkal történik, tehát az esetleges vékonyka
vízréteg nem befolyásolja. Az érintő képernyő kapacitív elvű az érzékelése, ebben
a formában nemigazán úszásra jó.
Visszatérve a virtuális lünettára, ebben a vastag kávájú óraszámlapban öngól!
Van ettől sokkal kézenfekvőbb, paktikusabb megoldás, lásd az előzőekben a
hsz.: (#8) (#30) [link]

(#41) Hopkins95 válasza bajnokpityu (#38) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nekem is jobban bejön amúgy a fizikális lünetta, azért is érzem úgy, hogy az új verzió nem feltétlenül éri meg a felárat. Amennyibe a régi Watch kerül, annyit szerintem nyugodtan kiadnék rá, lévén ha egy rendes órát vennék (ami esedékes lenne, mert a régi tönkre ment), az is 100 Euróba belekerülne talán.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#42)



őstag

Köszi a cikket, perfekt.

Még nem volt okosórám de az Activ2 annyira megtetszett hogy ebbe beruháztam volna, de a látókörömbe került egy másik óra is az Asustól a Vivo SP. Q4-be kerül forgalomba, és csak azért várom meg mert 24 órás optikai vérnyomás mérésre is képes 14 napon keresztül az ECG mellett. Elég hihetetlen. Arról is elolvasnék egy cikket.

(#43) Zé. válasza (#42) üzenetére


Zé.
tag

A Zenwatch 3 tulajdonostól egy komment:
,,Az Asus elveszített, mint a 2017-ben visszavásárolt Zenwatch 3 órájuk rajongója, miközben ez nagyon jó megjelenésű és nagyszerű tulajdonságokkal bír, a 3 napos akkumulátor élettartama soha nem történt meg, inkább, mint eredetileg 12-16 óra, és úgy esett le, mint egy kő a vízben, kevesebb, mint egy év alatt kevesebb, mint 4 óra - most alig egy órán keresztül képes maradni."
[link]

(#44) válasza Zé. (#43) üzenetére



őstag

Akkor nem én leszek az első aki megveszi. Majd meglátjuk az első tesztek után. Ahogy írják még azt sem tudni hol dobják piacra. Amúgy az Androidcentrál csupa jókat ír róla. Lenyűgöző érzékelők , FDA engedély január, és az Asus elégé határozott az üzemidő tekintetében . Ha tendencia volna a példa amit felhoztál, ezek után felérne egy üzleti öngyilkossággal.

(#45) madkiller


madkiller
őstag

Nekem bejött előrendeltem. Van egy S3am nem látok életbevágó előrelépést pár apróságot, de karácsonykor lesz 3 éves kicsit meguntam kell a frissítés :D S3ra nem vigyáztam neki vágtam mindennek mégis sérülésmentes maradt. Ezért rendeltem rozsdamentesben. Alutól, festett rozsdamentestől félnék. AW-vel felesleges hasonlítani az árát azt itt úgyse lehet használni meg én alapból is a samsung termékeket gyűjtöm és ezen már nem is akarok változtatni.

(#46) 😃


😃
friss újonc

ez nagyon szépre sikerült

(#47) whatwhatwhat válasza bajnokpityu (#33) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Egyáltalán nem kötözködni akarok, de ahogy mondtad soha semmilyen kapacitív kijelző nem működik a víz alatt. Másrészt, mit szeretnél vele csinálni víz alatt/úszás közben?

[ Szerkesztve ]

(#48) Gicz válasza bajnokpityu (#36) üzenetére


Gicz
addikt

Nekem volt galaxy watch, a kisebbik méretben, mert a nagyobbik csak olyan bazári fényes designnal volt, sima feketével nem. Pont a pulzusmérő pontatlansága miatt adtam el.

Ketrecfoci közben akármikor ránéztem, nem mért pulzust és figyelmeztetett h szoritsam meg jobban, huzzam feljebb a csuklomon stb. Foci végén kiirta, hogy 200 kcal meg 120 pulzus... pedig 60 perc futkosas 160+ pulzussal az inkább 7-800 kcal
pedig hidd el volt lazán, szorosan, csuklomon, meg feljebb is. De amint izzadtság került alá vége volt. Apple watchhal nincs ilyen gondom azóta.

[ Szerkesztve ]

(#49) Flagstaff válasza Gicz (#48) üzenetére


Flagstaff
tag

Amazfit Stratos dettó.
Kajakozom, a kezem vagy izzadt, vagy összecsapkodom vízzel, de sosem száraz. Általában ennek ellenére jól mér, kivéve naplemente előtt 1/2-1 órával kb. Akkor ha olyan irányban evezek és neki nem tetsző módon éri a napfény a bőröm, képes a 140-es pulzust 80-nak mérni. Amint a nap átbukik a horizonton azonnal jól mér. Ha a nap magasan jár, akkor sincs gond. Mondjuk annyira nem izgat mert emiatt nem téved sokat, csak észrevettem

(#50) bajnokpityu válasza Gicz (#48) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pantos, polar tok ugyanazt mutatja paromnak is nekem is a46mmes gw. Kvazi tokeletes keszulek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.