Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#130051) qnadam válasza Jahno (#130047) üzenetére


qnadam
veterán

fullframe-en 35-össel teljesen jól el tudok lenni hosszabb távon. mondjuk sok éve olyan is volt, hogy aps-c vázon 50-essel fotóztam végig egy háromnapos reklámforgatást :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130052) Jahno válasza qnadam (#130051) üzenetére


Jahno
őstag

35el időnként megpróbálok barátkozni, aztán nem megy. Majd kiderül, aztán kihajítom. Úgyis mindig más kell. Tán a 24-105 ami tetszetős. Basztatom is havert, hogy vegyen egyet és lesz kitől eltarhálnom :DD

(#130053) WiZARD válasza -NoVa- (#130044) üzenetére


WiZARD
addikt

Én ezeréves fapad roomba-ról váltottam a roborockra. Ég és föld, de ebben a 8-10 év korkülönbség is benne volt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130054) eattila válasza qnadam (#130045) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem próbáltam még, csak nem tűnt soknak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#130055) eattila válasza qnadam (#130046) üzenetére


eattila
csendes tag

Raycon-nak sincs? Neki a makrói is elég jók. Őszintén szólva mostanság nem foglalkoztam ilyesmivel igazán...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#130056) qnadam válasza eattila (#130054) üzenetére


qnadam
veterán

ez ilyen, tele végén 50 mm se hatalmas különbség, a szélesnél 2 is látványos lehet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130057) qnadam válasza eattila (#130055) üzenetére


qnadam
veterán

videókamerákhoz láttam, arra vannak elfogadhatók. egyszer egyet rápróbáltam a kitobira, háááát :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130058) eattila válasza qnadam (#130057) üzenetére


eattila
csendes tag

Én tele közgyűrűt próbáltam, mert van otthon (m42-es). De már nem próbálom :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#130059) qnadam válasza eattila (#130058) üzenetére


qnadam
veterán

extender van, de fordítva nincs a lencse és a váz közé.

vagyis speedbooster van, amivel pl fullframe obi képét lehet összehúzni kisebb szenzorra, de pl középformátumról ff-re nem tudom, létezik-e ilyen. és mibe kerülne :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130060) Jahno válasza WiZARD (#130053) üzenetére


Jahno
őstag

Engem túlzottan nem érint, csak néhány ismerős talál meg vele, hogy konfigoljuk már össze és magamnak olyan biztos nem kellene aminél az első bekapcsoláskor már QR kód, wifi meg felhős alkalmazás kell.

(#130061) fatpingvin válasza zetor2000 (#130010) üzenetére


fatpingvin
őstag

na erre én is rápróbálok majd a nyáron :D az én köreimben a Kraken ment nagyot, mondjuk én nem vagok nagy töményes. rövidből vodka :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#130062) WiZARD válasza Jahno (#130060) üzenetére


WiZARD
addikt

így is 0-24 lehallgat az okostelefon és wifin lóg az autó, mosógép, szárítógép, nyomtató, mosogatógép, sütő, tv, nappali lámpa, smart konnektor, kábeles neten a kamerák, fűtés vezérlő, a hőszivattyú/szellőztető, stb az érdekel már legkevésbé ha pluszban a porszívónak is wifi/app kell...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130063) Jahno válasza WiZARD (#130062) üzenetére


Jahno
őstag

Más a wifin lóg vagy netes, meg más az app/fölhő. Míg kamera nem pofázik kifelé és én érem el ahogy szeretném addig kisebb a rizikófaktora, ahogy a TVnek is ami kap helyi hálózatot és nem forgalmaz mindenfelé vagy kintről meg egy 3. szerveren kívülről nem címzed meg. Maradi vagyok, ennek nagy része náéam nincs bár a szárítógépen már elgondolkoztam. Az meg úgysem fog működni :DD

(#130064) eattila válasza qnadam (#130059) üzenetére


eattila
csendes tag

2x ező közgyűrű na.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#130065) eattila


eattila
csendes tag

Már vasárnap is észrevettem, de most is, hogy első fék használatakor kottyan a kormány a bringán... Picit, de mégis. Villanyak rögzítő csavart húzzam meg?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#130066) Phülöp válasza eattila (#130065) üzenetére


Phülöp
addikt

Elvileg a villanyak tetején van egy inbuszcsavar, azt kell úgy meghúzni, hogy

- felemelve a bringa elejét a keréknek saját tömegétől el kell fordulnia
- az első féket behúzva a kormány előre-hátra rángatásával ne kotyogjon a villanyak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#130067) eattila válasza Phülöp (#130066) üzenetére


eattila
csendes tag

De ez nem A head :) Annál úgy van, de ennek a tetején az imbusz a kormányszárban levő diót húzza meg csak. Az meg meg van húrva mint a fene.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#130068) -NoVa- válasza eattila (#130067) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor a villanyak tetején a külső meneten lévő talán 32-es naaaagy anya lazult. Vagy a csapágyakat ette meg a kor. És/vagy.

(#130069) zetor2000 válasza fatpingvin (#130061) üzenetére


zetor2000
senior tag

Tegnap vittem haza, de erősen kívánós... :)
Melegen kóstoltam, ahogy a boltból hazaesett, és hátizé, van ereje.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#130070) npera válasza Grillo (#130038) üzenetére


npera
újonc

10 mm nem lenne elég? Abból van többféle is. Samyang például.

(#130071) npera válasza -NoVa- (#130068) üzenetére


npera
újonc

Arra van ParkTool szerszámom, nagyon baba...

(#130072) eattila válasza -NoVa- (#130068) üzenetére


eattila
csendes tag

A csavaron sikerült húznom egy picit, most patent. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#130073) Grillo válasza npera (#130070) üzenetére


Grillo
senior tag

Tetszetős, de ez is drágább, mint a Meike. Néztem az Oly 12-100 at, abból van is f4 végig, de az is drágább jóval.

(#130074) Jahno válasza npera (#130070) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, ilyen nincs :DDD

(#130075) Phülöp válasza -NoVa- (#130068) üzenetére


Phülöp
addikt

igen, a villanyakon - ahol kijön a vázból - ott kell lennie egy 32-es laptávú anyának
ugyanaz a módszer, mint amit fentebb írtam

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#130076) Phülöp válasza npera (#130071) üzenetére


Phülöp
addikt

én anno vágattam a kollégákkal huzalszikrán 31.2 mm-es nyílással, mert a 32-es kulcs majdnem 1mm-rel nagyobb, és könnyen elnyalja az alu hatszöget
az eléggé patent célszerszám volt :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#130077) eattila válasza Phülöp (#130076) üzenetére


eattila
csendes tag

Én majd veszek egy francia kulcsot erre a célra, mert most csak kölcsön szerszámom volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#130078) Jahno válasza Grillo (#130073) üzenetére


Jahno
őstag

Kezdem elveszteni a fonalat, mert Meikét 130-ért láttam. Ez meg ja de közben rájöttem, hogy 10ből csak autó fókuszos van és ritkább meg drága? 12esért utálnak, hogy jó occsón sikerült vennem. Kettőt is. Egyik sem Panás :DD

(#130079) Phülöp válasza eattila (#130077) üzenetére


Phülöp
addikt

állítható villáskulcs jobb, mint a klasszik franciakulcs

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#130080) eattila válasza Phülöp (#130079) üzenetére


eattila
csendes tag

Az itt francia kulcs néven is fut, de tudom, hogy az más. Én is az állítható villáskulcsra gondoltam. De a hagyományos franciakulcs már ritkaság.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#130081) Grillo válasza Jahno (#130078) üzenetére


Grillo
senior tag

Hja, az, bár global site-ról 119k, de persze ez is drága. Van a 9es Leica, de az AF és sokkal drágább, meg az artisanok, de azok halszemek, nekem meg nem kell torzítás. De nem sietek igazából. Mondjuk ezek után a bolhás 128k használtan még rosszabb üzletnek tűnik.

(#130082) zetor2000 válasza WiZARD (#130062) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az autódban nem valami GSM cuccmucc van? Vagy képes wifin is kapcsolódni?

A háztartási nagygépeket sose értettem, hogy minek nekik wifi? Engem ne buzeráljon a mosó/szárítógép, ha végzett... majd azt én tudom, mikor szedem ki belőle a ruhát. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#130083) fatpingvin válasza zetor2000 (#130082) üzenetére


fatpingvin
őstag

én a laptopon és esetleg az akármilyen mobil telekommunikációs eszközökön kívül abszolút nem vagyok képes megérteni hogy miért kéne bármibe wifi.

ezt a gyakorlatban követem is. ami számomra a teljes enigma hogy asztali gép és nyomtató miért kéne wifiképesnek lennie. lerakod egy helyre és ott hagyod, tápkábel amúgy is fixen kell bele, akkor már egy hálózati kábel se legyen annyira büdös.

az összes többi ("okos"izzók meg egyéb kisf*szom) pedig akárki akármit mond nem létező igényekre válasz hanem pont az ellenezője, megoldások olyan problémákra amik a megoldás előtt nem léteztek.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#130084) Jahno válasza fatpingvin (#130083) üzenetére


Jahno
őstag

Azért akadnak értelmes és kényelmes vezérlések vagy ilyen energia árak és varázslatok mellett jól lehet valamit mérni és optimalizálni. Csak ez a nyitott, összevissza forgalmazó felhős izé a zűrös.

(#130085) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Geekbuying.com-ról szabad rendelni? Normális webshop? Egy random webshopból meg merek rendelni egy pár dolláros alkatrészt, de azért 800 EUR-nál már szeretném csökkenteni a kockázatot...

(#130086) Jahno válasza fatpingvin (#130083) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, okos izzó? Annak is csak a neve hülye. 30-40 éve is voltak fényerőt szabályzó cuccok. Most olcsóbb ha színhőt is tud, akkor miért ne? Nekem az is bejön. Csak az Osram ne adta volna el a LEDes ágát. Pusztulat jő a világra.

(#130087) fatpingvin válasza Jahno (#130084) üzenetére


fatpingvin
őstag

ne érts félre. nyilván vannak és nem baj hogy vannak, viszont az hogy az lett a norma hogy mindenbe IS, aztán a mögötte lévő infra meg kit érdekel, na ez az ami aggasztó.

amúgy meg én továbbra is azt képviselem hogy legyen okos az ember, ne csak a kütyüi. ennyire ne szakadjunk el a mindennapi valóságunktól hogy mindent is automatizáljunk-digitalizáljunk.

egyszer én is elkezdtem összerakni egy ilyen okos vezérlő hubot. aztán abbahagytam mert rájöttem hogy mi a fenének, potenciális hibaforrás és hiába tudom jóra megcsinálni, igazából teljesen felesleges. lámpát fel tudok kapcsolni a régi, kipróbált billenőkapcsolóval is, amikor eljövök otthonról akkor meg amúgy is lekapcsolom.

az elektromechanikus időzítő is már egy olyan dolog ami jó hogy van de azt is elég kevés helyen használom, most konkrétan csak a telelő kaktuszok fénye a pincében, az is amint elmúlik a fagyveszély jönnek ki a kertbe és lehet leszerelni újabb 8 hónapra.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#130088) Jahno válasza Bujdy81 (#130085) üzenetére


Jahno
őstag

200at tegyél fel rulettre, vedd meg a cuccot máshol és szerintem jobban jársz. Bár ha gyereknek kell egy köbméter rainbowloom, azt vedd bátran. Idehaza jön az ÁFA és ha olyan futár vámolja akkor 6-8ezer iktatási költség. Előre úgysem tudod hol lép be EUba.

(#130089) qnadam válasza fatpingvin (#130083) üzenetére


qnadam
veterán

a nyomtató jó, hogy wifis, mert áram több helyen van a lakásban, mint vezetékes hálózat. a klíma is jó, hogy wifis, mert jó dolog távolról bekapcsolni érkezés előtt, de jó távolról kikapcsolni is, ha esetleg úgy felejtettem :) a klíma környékén fent pedig még annyira sincs hálózat.
a háló távoli sarkában lévő lámpát is kényelmesebb telefonról lekapcsolni.
és összevissza mászkáló szabadúszóként örültem volna, ha tudok távolról mosógépet indítani.
nyilván ezek nélkül is lehet élni, de ha lehet kényelmesebb, miért ne?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130090) fatpingvin válasza qnadam (#130089) üzenetére


fatpingvin
őstag

agree to disagree, asszem erre csak ennyit tudok mondani. homlokegyenest az ellenkezőjét gondolom ennek de ez teljesen oké, nem kell egyformán gondolkodnunk :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#130091) WiZARD válasza zetor2000 (#130082) üzenetére


WiZARD
addikt

Van GSM is, meg wifi is. Frissítéseket csak wifin hajlandó leszedni.

Háztartási gépek jelzését én is hamar lelőttem a telefonomról. De HA integrációba jól jön, hogy rá tudok nézni mennyi idő múlva végeznek ;)

Okosotthon témát 1 éve feleslegesnek gondoltam. Mióta elkezdtem használni azóta már napról napra több eszközt vonok be és tervezek...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130092) Phülöp válasza qnadam (#130089) üzenetére


Phülöp
addikt

Volt wifis légkondink, egyszer ledobta magát a hálózatról, akkor még visszaraktam, a második alkalommal már nem. Mosógépet elinditani távolról hogyan? Öblítőt/mosószert/koszos ruhát hogy rakod bele?
Tudom, én vagyok a boomer :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#130093) Jahno válasza Phülöp (#130092) üzenetére


Jahno
őstag

Mosógép határeset, de ha megtömöd és nem tudod mikor érsz haza akkor el lehet úgy indítani, hogy ne éjjel basztassa a szomszédokat és végezzen mikor optimális időben hazaérsz.

Nyugi én is elég maradi vagyok. Ma a bankban rámcsodálkoztak, hogy nem használok appot meg ilyesmik. Minek. Leülök a gép elé, műxik. Az ilyen aktiválós migrálások meg néha hajhullással járnak. Cserébe ha jól tippelek akkor 20+ éve vettem automatából SMS-el dobozos kólát. Az internet hőskora előtt távolról indított kávéfőzőt nem tudom mikor lapátoltuk össze haverral, de valahol 1994-95 környékén.

(#130094) eattila válasza Phülöp (#130092) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem is az első áramszünetig volt wifis a légkondim :D Azután nem állítottam be újra, mert baromi macerás. Ha kell, időzítem.

Mosógépet Szandi időzíti, úgyis be kell pakolni. Akkor jár le kb mire hazajön. Világbéke.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#130095) eattila válasza Jahno (#130093) üzenetére


eattila
csendes tag

Na ez az. Én telefonon se szeretek webezni, stb. videó, zene ok. Chat meg facse is. De amint keresek valamit, bank, mail, akármi fontosabb, akkor gép kell, mert ahoz vagyok szokva. Szandi meg fényévente ül le ilyesmiért gép elő, telefonján műxik. (Attól appjaim vannak rá, csak nem komfortos nekem.)

Ez szerintem ilyen hány éves vagy Bartman, 40 :D Szvsz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#130096) Jahno válasza eattila (#130095) üzenetére


Jahno
őstag

Ó, rám nem lesz sablon mert teelfonomon messenger, Viber és cset alkalmazások nincsenek, de néha webmailra is benézek róla.

Ahhoz vagyok szokva és akkorában, ott és úgy műxik. Múltkor meg haverral sefteltem, kérdezte, hogy átküldheti-e a mailcímemre de mire kettőt pislogtam arra ott is volt a pénz. Azért csekkel ritkán járok póóóóstára :D

(#130097) eattila válasza Jahno (#130096) üzenetére


eattila
csendes tag

Csekkel én is. De azt is gépről intézem :D
Mostanság agyalok egy tableten. Mert nagyobb, mint a telefon, de mégse kell elé ülni mint a gépnek....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#130098) qnadam válasza Phülöp (#130092) üzenetére


qnadam
veterán

ruha + mosótakony bekészít, aztán ha épp úgy látszik a hazaérkezés, távolról megnyomom a gombot. amióta fixidős droid vagyok, azóta kevésbé érdekes ez :)
annyiból még jó lehetne, hogy a mosógépek ui-ja elég nyomorult, telefonról vagy webről mehetne ez sokkal kényelmesebben is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130099) qnadam válasza eattila (#130094) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, a ti klímáitok mit csinálnak, az enyémek folyamatosan elérhetők, pedig volt áramszünet is, kimaradó internet is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#130100) NauTiLUS_HUN válasza qnadam (#130099) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nekem két valami GREE van, az egyik 6 éves, az lépten nyomon leugrik a WiFiről, a másik három éves az nem. Úgyhogy én WiFis infrajeladót használok inkább :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.