Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#130651) blueboi69 válasza Vodike (#130591) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én metroban fedeztem fel pár éve, olyan ipari tisztítócuccnak tűnt és tényleg jók is, én is ilyeneket szoktam venni.

(#130652) blueboi69 válasza Phülöp (#130643) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Múlthéten beszélgettem kollégával, ő is nagy kertészcsávó és azt beszéltük, hogy a gyerekek nálunk milyen türelmetlenek, hogy nem nőnek ki a magok olyan gyorsan. Aszondja hát próbáljam ki az ilyen csírás cuccokat, azok nagyon hamar kinőnek és jók is.
Pont ezt a kettőt néztem ki én is, hogy veszek és csíráztatok. Király :R

Riszpekt az étrendváltásra. Nálunk sajna baszott drága a csümölcs/zöldség. Ezen dühöngök, hogy az átlaghoz képest is elég jól keresek (asszony még nem dolgozik), de bakker kb megfizethetetlen mennyiségű zöldség/gyümölcs kéne, úgyhogy mi próbálunk termeszteni magunknak, amit csak lehet.
Már csak a minőség miatt is, mert egyre inkább kiábrándulok a bolti vacakokból. Cserébe próbáljuk minimalizálni a kenyeret (én sokszor granolát eszek reggelire) viszont húsból elég sokat fogyasztunk.

(#130653) Jahno válasza blueboi69 (#130652) üzenetére


Jahno
őstag

Én most svájci havertól sajtot kaptam, eléggé rendben vannak és azt néztem, hogy még idehaza sem lenne drága a kb. 5500 pénz/kilós árával. Azt meg sem merem nézni, hogy idehaza egy normálisabb kecske camembert mibe kerülne.

(#130654) npera válasza zetor2000 (#130647) üzenetére


npera
újonc

Ha nehéz rakományt vontatsz, akkor igazából nem árt a tömeg. Nagyobb lószállító tréler vagy hajó vagy munkagép esetén van értelme.

Ha viszont anyuka viszi vele a gyereket oviba, akkor "picit" pocsékolás.

Amerikában a töltési lehetőségek száma eléggé korlátozott. Tesla esetén működik a dolog, de ha akármi mással mész, akkor már simán lehet gond.

Otthon tölteni a nyomorult 110V-os fali dugaszukról pedig örökkévalóság.

(#130655) npera válasza hobizoli (#130648) üzenetére


npera
újonc

Ha van otthon rendes 3-fázisú töltő, akkor lehet reggelig kész. De ha megpróbálja ezt feltölteni a 110V-os fali dugaszról, akkor az több napos manőver.

(#130656) hobizoli válasza npera (#130655) üzenetére


hobizoli
nagyúr

USA-ban eleg sok helyen van 240VAC is a klimak miatt
meg nyilvan lehet kerni kajakabb betapot ott is a helyi szolgaltatotol

....es nem biztos, hogy tobbe kerul ott, mint itt


szerintem akinek van erre perpeill 150-200k USD-je, azt az nem az a +2-3k fogja foldhoz csapkodni, amibe ez kerulne neki, foleg mert azt a penzt uzemanyagra is elkoltene kb egy ICE motoros verzional kb fel ev alatt

több drón kell ;P

(#130657) WiZARD


WiZARD
addikt

macskák ellen műanyag tüskeháló érhet valamit?
nincs kedvem még 2-3 ilyen locsoló izét venni 20k/db áron, meg a terasz(bútor)t se akarom annyira locsolni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130658) npera válasza WiZARD (#130657) üzenetére


npera
újonc

Ahogy néztem a macskák végigmennek a tüskés tetejű kovácsolt vas kerítésen is, szóval ez annyira nem lenne akadály nekik.

Mi a bajod a macskákkal, hogy ennyire el akarod űzni őket?

(#130659) vkp válasza npera (#130658) üzenetére


vkp
aktív tag

Gondolom ami nekem is, hogy hozzám járnak szarni.

(#130660) WiZARD válasza hobizoli (#130656) üzenetére


WiZARD
addikt

nema 6-50 vagy 14-50 a jellemző ott EV töltéshez, 240V 40A töltővel

229 kWh-t nem fog gyorsan betölteni, de ha csak a napi kiautózott 50-100 kWh-t kell visszatölteni az azért reggelre megvan

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130661) WiZARD válasza vkp (#130659) üzenetére


WiZARD
addikt

Az is van, ha "csak" hugyoznak annak is van egy szaga, plusz összesaraznak/koszolnak mindent ahogy végigjárkálják.

Nem tűnt túl életszerűnek hogy ezek a tüskés akármik jók bármire, de ha ilyen célból árulják akkor hajlamos vagyok feltételezni hogy valamennyire működnek.

De lehet olcsóbb/egyszerűbb vennem pár buta öntözőfejet, és a kamerakép alapján vezérelve locsolni, ha macskát detektál. Akkár legalább a járdára is lehetne irányítani, mert ez a buta mozgásérzékelő az embert is locsolná most :D

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130662) hobizoli válasza WiZARD (#130660) üzenetére


hobizoli
nagyúr

3x63A ezt megoldja...

több drón kell ;P

(#130663) vkp válasza hobizoli (#130662) üzenetére


vkp
aktív tag

Annak a kivitelezése kishazánkban nagyjából az elkéozelhetetlen összeg kategóriába tartozik.

(#130664) Jahno válasza WiZARD (#130657) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből meg 50 centis darab 1ezres, kellene gondoloom vagy 300 négyzetméter. Jól átgondoltad?

(#130665) hobizoli válasza vkp (#130663) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kb 1misi

több drón kell ;P

(#130666) WiZARD válasza hobizoli (#130662) üzenetére


WiZARD
addikt

Otthon nem megoldás, amíg a legtöbb autóban 3x16A AC töltő van. (esetleg felárral 3x32A, de ez elég ritka)

Userek 99%-nak ez teljesen elég, munkából hazaér, másnap reggeli indulásig azért 8-14 óra többségnek megvan. Az meg veszteséggel együtt is 80-150 kWh, ami 400+ km-re elég.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130667) WiZARD válasza Jahno (#130664) üzenetére


WiZARD
addikt

Árat annyira nem néztem, meg volt olcsóbb is, ha a terasz 2 oldalát letudom "zárni" az elég, vagy ha csak pár darabot ráteszek a bútorok macskák által használt részére.

De első körben kimegyek kis földet ások a kerítés alá, mert ott bújnak be. Persze nyilván ha akarnak találnak más utat/ugranak...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130668) WiZARD válasza npera (#130658) üzenetére


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130669) hobizoli válasza WiZARD (#130666) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy ilyen 200+ kWh-s akksis vmi tuti nem mar csak frutti 3x16A-rol fog tudni tolteni
azert azt ott is ki tudjak szamolni, hogy 7-10ora alatt nem fog feltolteni annyirol

es a juzerek kb elso heten nyivakolni fognak a gyarnak miatta tomegesen...az meg senkinek nem hianyzik

meg azert ha 3x32A-t tudja is, azt akkoris illik tulmereteztetni, mert azt orakig 3x32A-l terhelve nem lesz eppen hosszueletu a kabelezes+bekotesei sem

min 50A, de inkabb 63A-ra kellene csinaltatni, ha vki komolyan gondolja

par eve a handras-nak is megcsinaltak a i3-hoz a tarsashazban a 1x16A-s tolto kiallast, aztan par honap mulva elegett a konnektor, mert nem birta a tartos kikepzest

több drón kell ;P

(#130670) Jahno válasza WiZARD (#130668) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt vagy letakarod huzattal, vagy nem hagyod kint. + saját kutya.

(#130671) Samott válasza Jahno (#130670) üzenetére


Samott
addikt

Ja, kutya.

Nem kotozkodeskeppen, de a videk ilyen. A lakoparki lakasban nem maszkalnak idegen allatok az ingatlanban. Falun a macska odamegy ahova akar. Szerintem felesleges harcolni ellenuk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#130672) WiZARD válasza Jahno (#130670) üzenetére


WiZARD
addikt

2 gyerek mellé még pont 1 kutya hiányzik :DDD

Én harcolni fogok ellenük és nyerni fogok :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130673) hobizoli válasza Samott (#130671) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jozsaf Attila ltp-n, a multkor nyulak ugraltak ki a bokrok mogul, a 3-s vili vonalan levo bokroktol

eloszor aszittem rosszul latok :DDD

több drón kell ;P

(#130674) vkp válasza hobizoli (#130665) üzenetére


vkp
aktív tag

Annyiból nagyjából isteni csodából tudod megoldani. 3x63-at már csak földkábelen fogsz megkapni, tehát ásni kell, új mérőhely kell, stb.

(#130675) npera válasza WiZARD (#130668) üzenetére


npera
újonc

Áh! Kinn hagyod a párnákat éjszakára???? :Y

Én beszedem a párnákat, valamint megy ponyva az egész kiülősre. Azt járkálhatják ahogy akarják. Nincs túl sok probléma, pedig van egy "virágágyás" (sövény van rajta), ahol puha a föld. Az udvar maradékát az előző tulaj lefedette kövezettel.

A többi szomszédnál mondjuk van szép virágos kiskert, lehet oda jár rosálni minden állat.

A mieink még benn rosálnak, de szerintem lassan megértik, hogy lehet a virágágyásba is, akkor alighanem nagyon dühös lesz a szomszéd nénike. Már most is szikrázik a szeme, de az alighanem a férje miatt van leginkább (nem túl harmónikus a kapcsolat, ahogy nézem)....

(#130676) npera válasza hobizoli (#130669) üzenetére


npera
újonc

Te, ezek nagyon jó elméletek, de nézz meg már videót a témában, hogy az amcsiknál milyen frankó a töltési hálózat és milyen sok júzer próbálja a sima dugóból tölteni. Egy fali 110V-os dugaszból ha elő akarod fűteni a kocsit, akkor addig nem is fog tölteni szinte, mert nincs elég teljesítmény rá.

Azt elhiszem, hogy ha van pénz lóvére és megveszi az elektromos űberpickupot, akkor vélhetően (!) költ töltőre is otthonra, de van egy csomó polgár, aki először megveszi a kocsit és utána sápítozik, hogy hát nem tölt. Amerika a lehetőségek hazája, van lehetőségük hülyének lenni és élnek is vele.

Ipari áram otthon az nem gyakori. Szüleimnek volt, mert 4 db fröccsöntőgép ment otthon sok éven át. Anyám most csökkentette vissza asszem talán 32A-re a 3-fázist. Kábé 1-éves ügyintézés volt.

(#130677) npera


npera
újonc

Voltam kinn repülni, megzúgattam a gépeket rendesen. Ez most nagyon jól feltöltött, pedig nem 3-fázisról töltődtem :B

(#130678) Jahno válasza WiZARD (#130672) üzenetére


Jahno
őstag

Majd nézzük meg 2 év múlva is, hogy mire jutottál. De lehet elég nyár végéig betájolni, hogy betonbunkerbe költöztél-e, vagy csak beviszed estére a párnákat a műanyag garnitúrának meg időnként jót tesz a slag.

(#130679) Jahno válasza Samott (#130671) üzenetére


Jahno
őstag

Pedig rendes kutya meg szokta oldani. Anyósnál is működött kb. 20 évig meg még kettőnél több helyen a világban. Az ilyen Aliexpresses csodához meg max. sok szerencsét lehet kívánni főleg mikor a kanapéra tipikusan 1 méterről ugrik, hogy optimális legyen a röppálya :C

(#130680) Phülöp válasza npera (#130675) üzenetére


Phülöp
addikt

Párnákat én csak akkor veszem elő, amikor használjuk is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#130681) hobizoli válasza npera (#130676) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az, hogy huje, mint a fold, meg ruppotlankodik a sima konnektorbol toltessel az nem jelenti azt, hogy amugy ne lenne lehetoseg bovitesre

meg hogy itthon vmi evekig tart, az megint egy masik dolog

4 milyen froccsgep volt az? fuszeres fiola gyarto? :DDD

több drón kell ;P

(#130682) Phülöp


Phülöp
addikt

Cameron Wurf

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#130683) WiZARD válasza Phülöp (#130680) üzenetére


WiZARD
addikt

Kicsit korai volt elővenni, de onnan kezdve minden nap...
Ponyva alá bebújtak (pedig lekötöttem, meg tettem rá súlyt, de mindig maradt valami lyuk, napi szinten nem akarok ezzel küzdeni) +lobog a szélben és a kamera állandóan mozgást jelez.
Bent a házban kerülgetni se akarok ennyi párnát.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130684) Jahno válasza WiZARD (#130683) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor nincs mese, ki kell baszni az egész vackot és lebetozni a helyét, akkor nem lesz vele szívás.

(#130686) npera válasza hobizoli (#130681) üzenetére


npera
újonc

Volt 2 db Engels azt hiszem és 2 db "noname". Már meg nem mondom, hogy hány grammot tudtak kinyomni, de apámmal elég sokszor fordultunk a Wartburggal, aztán Mitsu L300-al a granulátumos zsákokkal. 25 kg-os zsákok, Wartburg elvitt kábé 500 kg-ot. Mitsu meg kábé 800-at egy menetre. A szerszámok nem voltak nehezebbek 150 kg-nál, ha az segít a méret becslésében. Kábé 8 méter hosszú volt egy gép, ha jól emlékszem.

Alighanem a kólagépek nagyobbak nálatok, ha erre szeretnél utalni.

(#130687) WiZARD válasza Jahno (#130684) üzenetére


WiZARD
addikt

már most is betonon van :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130688) Jahno válasza WiZARD (#130687) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor a betonozás lehúzható a listáról.

(#130689) npera válasza WiZARD (#130687) üzenetére


npera
újonc

Ha picit is "vidéken" (kertes házas rész) laksz, akkor éjszaka mindenfajta állat mozog. Nálunk van őzike, róka, de egyszer láttam farkast is. Vaddisznót még láttam, de elvileg lehet az is. Macskákból van dögivel, kutyák cserébe alig vannak. És azok is csak pórázon mozognak gazdával.

Hermetikusan lezárni a telket szerintem lehetetlen, csak feleslegesen idegesíted magad vele.

(#130690) hobizoli válasza npera (#130686) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az inkabb Engel volt, az osztrak
nalunk olyan nincs, de lattam mashol mar olyat mukodni

regebben egy ex-munkatarsamhoz bementem a Csepel muvek teruleten levo kisebb ceghez vmi auto vagy PC alkatresz miatt, pl ott is volt olyan
hat nalunk a palack teszter "robbanto gep", nagyobb volt, mint ott a gepek fele :DDD

hiaba volt 15-20gep is, azoknak a fele akkora volt, hogy 1.5-2m2-nyi teruleten alltak egyenkent, meg hat nem is nagyon siettek, az egyikbol pl a gyogyszergyari szemcseppes fiola potyogott egy befoliazott kartondobozba kemeny ~5sec/db sebesseggel :DDD

volt par 10-12m2 koruli nagyobb gep is, amik egy ciklusban 2 palackot is gyartottak (Hypo, meg vmi masik vegyszere ment eppen akkor), kb 20sec alatt :DDD

hat a mieineknel ezeket az idoket a masodperc tort reszeben kell merni...
es nem feltetlenul 0-nal nagyobb a tizedesvesszotol jobbra levo elso szamjegy erteke...

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#130691) Jahno válasza npera (#130689) üzenetére


Jahno
őstag

Vaddisznót én láttam arrafelé, bár légvonalban 600 méter volt. Házatok környékén nem tudom ezeket mik csinálták, de bármit bele tudok magyarázni:

Pórázon húzott csivava a kevésbé valószínű. Macsakával meg egyik drónos arc találkozott egy kicsit odébb és teljesen ráparázott a sötétben.

(#130692) -NoVa- válasza Jahno (#130691) üzenetére


-NoVa-
őstag

Plitvice mellett szarvas volt most sok, békésen sétálgatnak az út közepén.

(#130693) hobizoli válasza -NoVa- (#130692) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1:45 [link]

több drón kell ;P

(#130694) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Kinti párnákat mi sem szedjük be, eleve rá vannak kötve a székekre, másrészt a faszom se fogja a sok párnát mindig ki-be pakolni. Így sem győzzük a halom ruhát/játékot a gyerekek után elpakolni. Eléggé utálom, hogy egy merőcsatatér minden. A nappaliból elkezdtem száműzni a játékokat, azóta sokkal kisebb a kupi.
Szóval én sem tenném el, cserébe van kint ikeaját ragacsos henger és használat előtt lesikáljuk. Ha be van tolva az asztal alá, akkor ritkán alszik benne a macsek.

(#130695) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Másrészt, Wizard, neked lehet tapasztalatod. Megéri esetleg szlovákoknál vásárolni valamit? Mármint élelmiszert.
Haver mondja, hogy menjünk ki nagybevásárlásra, nézegettem tesco.sk és .hu árakat összehasonlítva, azért kb 10-30%-al olcsóbbak a húsok. Nyilván akkor bevásárolnánk pár havi adagot. Viszont egyikünk sem tud szlovákul, ez mennyire lehet akadály? Valamint van e más áruház/üzlet ami érdemes lehet megnézni?
Köszi a tippet,véleményt!

(#130696) Jahno válasza blueboi69 (#130695) üzenetére


Jahno
őstag

"Viszont egyikünk sem tud szlovákul, ez mennyire lehet akadály?"

Semennyire. Itt a közértben sem kell sokat pofázni, végigmész, ki van írva, megveszed. Másrészt amikor én véletlenül arrafelé jártam akkor tudtak magyarul is.

Sok ismerős jár ki, néha mutatják is, hogy vastagon érdemes, de nekem innen Pestről azért 100ezres nagyságrendet kellene beletolni, hogy a benya vagy valami megtérüljön, így nem tudom. Meg ha hozok 5 karton sört, akkor szerintem sokkal előbb elfogyna...

Igazából ez lenne a fő baj, hogy hoznék egy csomó gyümölcslevet meg egyebet (mert olcsóbb és akciós), első nap felszívnék belőle 3-4 litert és kész is, már többe került, mint idehaza, ahol nem veszem meg.

Ott is Billát és Lidlit nézzél ne Teszkót.

(#130697) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Tiga:

Ma ezt dobta fel a fb...
https://www.greenea.hu/mikrozoldek

(#130698) blueboi69 válasza Jahno (#130696) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Esetleg rákérdeznél az említett ismerősöknél, hogy hova érdemes menni? Mármint pl határ mentén vagy messzebbre kell menni mert van szórás az árban?

Ez nekünk nem gond, amúgyis nagyobb tételeket szoktunk venni. Amíg nem volt mellettünk a spar, addig méginkább vettünk metrobol karton cuccokat, aztán beosztottuk. Van is külön fagyasztószekrény, mégha nem is nagy, de alapvetően évek óta alkalmazzuk ezt, hogy betartalékolunk.

Üzemanyag jelenleg nem probléma :)

(#130699) Grillo válasza WiZARD (#130683) üzenetére


Grillo
senior tag

Ilyen kinti műanyag láda a párnáknak, vagy valami extra szép fa, ha arra van igény? Nálunk működik, szomszéd küzdött műanyag tüskékkel, de a macskák győztek.

(#130700) Phülöp válasza blueboi69 (#130697) üzenetére


Phülöp
addikt

mellétenném ezeket is, mindhárom 1 hét alatt ehetővé nő:

lucerna
brokkoli
retek

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.