Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#129201) Phülöp válasza qnadam (#129199) üzenetére


Phülöp
addikt

nekem is görcsbe rándul a gyomrom, ha rágondolok, de egyszer túl kell esni rajta
jót tett az önbizalmamnak, hogy végre fogorvoshoz is el mertem menni, és nem haltam bele

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#129202) qnadam válasza Phülöp (#129200) üzenetére


qnadam
veterán

ha észrevettem volna, hogy melyik hsz-re reagáltál... :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#129203) qnadam válasza Phülöp (#129201) üzenetére


qnadam
veterán

fogászati ügyekkel viszonylag szerencsés vagyok, bár fél éve meglett az első tömött fogam (s rögtön utána a második is, az első tükörképe pozícióban...), előtte csak némi szájsebészeti élményem van, bölcsességfog kiszerelése okán. erről semmi rossz emlékem nincs azon kívül, hogy a seb hűtésére használt jégakkutól sikerült megfáznom.

a szemem viszont extrém para, azt se nagyon tudom végignézni, hogy valaki kiveszi a kontaktlencséjét, nemhogy egy ilyet saját magamon.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#129204) Phülöp válasza qnadam (#129203) üzenetére


Phülöp
addikt

én beszoptam egy ínysorvadás+csontritkulás kombót, megfejelve a 80-as évekbeli magyar gyerekfogászat emlékeivel
2 éve tart a kezelés (épp holnap megyek megint), és eddig még egyszer se kellett érzéstelenítő
pár túlórás hétvége abban is benne van mostanra

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#129205) qnadam válasza Phülöp (#129204) üzenetére


qnadam
veterán

au.
tényleg szerencsés vagyok.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#129206) Phülöp válasza qnadam (#129205) üzenetére


Phülöp
addikt

jah, valaki Tesla-t nézeget, valaki meg a privát kórházi műtétek időpontjait rendezgeti a naptárban
mindegy, csak pörögjön a gazdaság
:DD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#129207) npera válasza Phülöp (#129204) üzenetére


npera
újonc

Úúú, részvétem.

Nekem csak annyi gyerekkori fogászati emlék van, hogy belefúrtak az ínyembe, meg érzéstelenítés nélkül fúrtak és rosszul tömték a fogat, így ott van egy iritáló kis kiugró izé, amit a nyelvemmel érzek.

Azóva kábé vizet facsarok az ülés kartámaszából, ha fogorvosnál vagyok. Előre elnézést szoktam kérni, amikor kezdődik a vizit, mert eléggé befeszülök mindig.

A legrosszabb mondjuk az volt, amikor a bölcsességfogat kihúzta a doki. Otthon felejtettem a röngtgen eredményét. A doki mondta, hogy nem baj, akkor "feltárja" és majd onnan megyünk tovább. Felvágta az ínyemet, aztán úgy mentünk komolyabb és komolyabb szerszámok felé, mint a Braveheart végén. A doki nem volt pici, de olyan erővel kellett húznia egy nagyobb fogóva, hogy majdnem kiestem a székből. A végén kijött és a reccsenő hang a koponyámban nagyon durván beleégett az emlékezetembe. Egy bölcsességfog gyökerestül egyben. Utána a varrás volt még undorító, a "cérna" ahogy érintette a nyálkahártyámat az nagyon durva hányingert okozott.

Azóta a fogorvos picit feszengős nálam.... :B

(#129208) Sipi- válasza Phülöp (#129206) üzenetére


Sipi-
tag

Nagyjából egy árkategória, sajnos.

Pár éve én is segítettem felújítani a fogorvosunk házát (de csak anyagilag). De Ő meg tudott gyógyítani, rendberakta a számat. Fájt az állam sokszor, de csak pár percig egy-egy alkalommal. Voltam több helyen, de sehol sem csináltak semmit. Eljutottam ehhez a doktornőhöz (Apósom fogait rakta rendbe korábban), Ő egyből röntgenezett és kiderült, hogy be volt gyulladva az alsó fogsorom alatt. Megnyitotta, gyógyszer majd meg is műtötte később. Ezzel megmentette a fogaimat. Utána be is tömött többet, amit a többi orvos nem vett észre. Azóta a gyerekeket is odahordjuk, fogszabályozást csinálja nekik. Nem olcsó, de megbízunk benne, és ez egy fogorvosnál elég fontos szerintem. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#129209) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#129210) Jahno válasza Phülöp (#129194) üzenetére


Jahno
őstag

Annak későbbi a dátuma, misén voltam, leépültem rendesen. A világító kavicsot nem vállaltam be délutánra, abban nem látom a fantáziát.

Kocsiból kipakoltam, reggel megy szerelő bácsihoz. Ennek örömére lehúztam 1 liter almalevet :DD

(#129211) Jahno válasza Sipi- (#129208) üzenetére


Jahno
őstag

" Ő egyből röntgenezett "

Elmúlt 20+ évben nem voltam olyan helyen ahol nem ezzel kezdtek. Az első még elküldött a szomszéd utcába és hoztam az anyagot, azóta mindenkinek van helyben, még itt Csepelen a ház előtt is. Néha mondták is, hogy nem érdekes, hogy csak egy foggal jöttem vagy nem fáj, ez látja azt is ami ahogy alatta van, görbén vagy gyulladt vagy bármi baj lehet belőle.

Megnyugtatott hamar, hogy kellene legalább 4 fog, darabonként sok pénzért :DD

(#129212) Jahno válasza npera (#129207) üzenetére


Jahno
őstag

Fogorvosnál nekem a nyálam folyik, de nagyon. Volt ahol már azzal próbálkoztak, hogy a szomszéd széktől is akasztanak a számba +1 elszívót, akkor talán bírja. Már többször előfordult, hogy eldugult. Ez amúgy sok mástól is így van, fogmosás közben nem mindig, meg ott nem zavar, de ezért nem bírom pld. a békapipát meg hasonlókat sem. A fúrfarfagást meg ilyesmit bírom. Nagyobb melónál először kaptam rum ízű érzéstelenítő zselét, aztán szurit és kész is, csak ha hátul nyúlkálnak a számban akkor meg reflex-szerűen öklendezem és így má nem könnyű....

(#129213) zetor2000 válasza qnadam (#129203) üzenetére


zetor2000
senior tag

Javasolt irodalom:
Efrájim Kishon (Kishont Ferenc) - A Zanyja Krausz, vagy az Eszed Tokja c. alkotása. Kis apró sutkák vannak benne, az egyikben leírja a kalamajkáit a kontaktlencsével, ami nem egyszerű... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#129214) qnadam válasza zetor2000 (#129213) üzenetére


qnadam
veterán

ezt pont ugyanúgy nem fogom elolvasni, ahogy az andalúziai kutyát se megnézni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#129215) Sipi- válasza Jahno (#129211) üzenetére


Sipi-
tag

Én sem értettem miért nem ezzel kezdtek, de csak nézegették, meg mossak puhább fogkefével fogat, stb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#129216) Jahno válasza Sipi- (#129215) üzenetére


Jahno
őstag

Nem régen valamikor csak úgy besétáltam egy röntgenre, hogy elrakom, megnézem aztán hátha jó lesz valamire vagy valahol rászánom magam fogdokira aztán kaptam egy gyors elemzést is. Dokihoz meg "majd"' :D

(#129217) Jahno válasza Phülöp (#129200) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet még az is jobb lett vón! Kicsit lemerültem. Felénél már gondolkoztam, hogy ezzel haver el lenne egyedül is én meg lelépek, elvégre 15 kilométernyire vagyok, kocsival is 20 perc, busz is létezik a világon, vonat is, mi baj lehet. Buszmegálló 1.5 kilométer, 2 átszállás, 1+ óra menetidő és még odahaza is valamennyi gyaloglás. És akkor nem a világ szélén vagyok.

Vasút vagy sokára megy és akkor többször kell átszállni meg falun belül még buszra, vagy 4 kilométer gyalog. Szóval maradtam és legalább reggeliztem sonkatekercset fantás sütivel :D
Útközben két hely közt jól jött volna egy kávé, azzal is csak kicsit mentem lukra. Meg a tájékozatlanságommal. Lehet megtaláltuk az ország egyetlen trafikját ahol nincs kávé, de mellette a pékségben akadt egy dobozos:

Ízesített izét vagy karamellásat már ittam ilyesmiből, polcon volt latte, kapucsínó, mindenféle is, gondoltam ez rendesen presszó lesz. Hát nyaff, szinte köptem kifelé. Doboz hátán apróbetűsnél már szerepelt a 75%nyi tej tartalom. Áááááááá. Ekkorát benézni.

(#129218) zetor2000 válasza Jahno (#129217) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az, hogy a trafikban nincs kávé, az is érthetetlen, de hogy a pékségben?
Csomó ember képes odajárni reggeliért, és ilyenre nincsenek felkészülve? Furcsa nekem.

Ilyet én is ittam, egyszer. Onnantól tudom, hogy ez valami helyett jó, de az nem a kávé. Cserébe tré, és "drága".

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#129219) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(lefordithatatlan szojatek)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#129220) WiZARD válasza WiZARD (#129044) üzenetére


WiZARD
addikt

Hétvégén jeleztem a webshopnak, hogy visszaküldeném a terméket.
Most hívott hogy megkapta az emailt, de eddig nem volt ilyen panasz, hogy ne lenne hatásos, tuti jól állítottam-e be. Rávágtam, hogy persze. Oké, sajnálja, küldjem, de azért tegyek még 1 próbát.

Van egy tekerő rajta, értelmezés kérdése, hogy pontosan mit csinál (nekem a rajta lévő rajz a nyilakkal azt jelentette hogy a maxon minden élőlényt elriaszt :DDD )
Én feltekertem "max hangerőre" és kiraktam. (persze tudom, ott a felirat hogy frequency settings)
Macskához 1-es kéne, és a 7-esen nem azért hallottam mert az hangosabb hanem mert az 25kHz helyett már csak 15 kHz.
RTFM.

Jöhetnek a tétek, hogy 1-es álláson hatásosabb lesz-e ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#129221) Jahno válasza WiZARD (#129220) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem erre még nem volt példa az univerzumban, de sosem tudni.

De én szerintem ezeknek a riasztóknak hallom a hangját. Legalábbis van 1-2 hely a városban is, ahol konstans magas hangú csipogást hallok, valami hasonló lehet.

(#129222) -NoVa- válasza Jahno (#129221) üzenetére


-NoVa-
addikt

Az rovar/rágcsálóriasztó izé, a pincelejáratomnál akad egy. A pókok mennyiségéből és kövérségéből ítélve rovarra nem működik hatásosan.

(#129223) WiZARD válasza Jahno (#129221) üzenetére


WiZARD
addikt

Én szeretnék hinni benne, hogy működik.
Legalábbis a racionális gondolkodásommal nem tudom megérteni hogy miért létezhet évek óta a piacon, ha nem működik. Hisz ha nem működne akkor mindenki visszavinné/senki se venné.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#129224) A. Crowley válasza WiZARD (#129220) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nekem az értelmezés, hogy 1esen riaszt mindent (jobbról mutat a legbelső nyíl balra)

(#129225) -NoVa- válasza WiZARD (#129223) üzenetére


-NoVa-
addikt

A vezetékénél fogva a fejed fölött forgatva ordítva kell vele rohanni a macska felé, az tuti. A többi kicsit voodoo. Azért tesztelgetik, és nem teljesen hatástalan, csak a maga helyén. És persze lesz olyan macska is, aminek ez annyira imponál, hogy pontosan elé szeret szarni.

(#129226) Phülöp válasza A. Crowley (#129224) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem úgy tűnik, hogy 7-esen riaszt mindent, balra haladva pedig egyre kevesebbet - 1-esen már csak a macskát.
Ez alapján bármelyik nem nulla érték jó a macska ellen.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#129227) Jahno válasza Phülöp (#129226) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk szomszéd kutyája mennyire örülhet egy ilyennek ha mindenki lerakja és összevissza tekergeti.

(#129228) A. Crowley válasza Phülöp (#129226) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

A nyíl irányát nézd. 7esen csak a kócsagig ér. 1-esen meg a kócsagtól a macskáig.

(#129229) WiZARD válasza A. Crowley (#129228) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem pont hogy a 7estől mutat a macskáig a nyíl.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#129230) Jahno válasza A. Crowley (#129228) üzenetére


Jahno
őstag

Furán néz ki a sor végén az a mosómedve: "A készülék fedelén megtalálható az elriasztandó állat fajtájának megfelelő frekvenciabeállítás: 1 / 7 = macska, 2 / 7 = kutya, 3 / 7 = róka, 4 / 7 = nyest, 5 / 7 = nyúl, 6 / 7 = mosómedve."

(#129231) Jahno válasza WiZARD (#129229) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk a sávokat meg is spórolhatták volna a nyilak köré, mert először néztem, hogy minek ennyi záróvonal. Esetleg az idézett magyarázat jó a dobozon is, de ha ennyien nem igazodunk ki rajta, akkor mit csinálhat vele néhány egybites?

(#129232) zetor2000 válasza WiZARD (#129220) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mi az az RPC?
Ha kínai, akkor az PRC, ha tajvani, akkor az Taiwan, ROC szokott lenni.
RPC? Ennyire gagyi lenne?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#129233) WiZARD válasza zetor2000 (#129232) üzenetére


WiZARD
addikt

nem érdekel ha gagyi, ha a macskákat elriasztja
és az se érdekel ha highend de cserébe nem riaszt semmit

épp van kölcsön egy kávédaráló kipróbálni
Mint tárgy nagyon tetszik. Stabil, preciz, minden fémből, minden mágnessel cuppan a helyére. Szeretem az ilyen cuccokat.
Kár hogy mint kávédaráló nem érzem jobbnak mint ami van, sőt van amiben jobban szeretem a meglévőt, ami amúgy feelingre jóval gagyibb.
Ha nem kávédarálót keresnék csak egy jól megcsinált de funkció nélküli tárgyat, akkor kéne a Key :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#129234) A. Crowley válasza WiZARD (#129229) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Pont ezért. 1es - minden. 2-es minden, kivéve macska. 3-as minden kivéve kutya, macska.
Szóval ha hetesre teszed, akkor csak a kócsagokat űzi

(#129235) Jahno válasza WiZARD (#129233) üzenetére


Jahno
őstag

Gyárban takarítani kellene a kávéfőzőt, de senki nem akarja bevállalni. Lehet egyik délután szétkalapáljuk, egyszerűen az öblítős és a zacc tartó része szerintem mindegyiknek szar. Gyorsan napi szinten elöblíteni sem lehet normálisan, ha meg szétszedem és mosom akkor meg azért utálatos az egész. Kapszulásból mondjuk nem jön ki havi 1ezres környékéből a kávézásom, de kicsit barátságosabb üzemeltetni.

(#129236) WiZARD válasza zetor2000 (#129232) üzenetére


WiZARD
addikt

ha már igényes kiírás, akkor itt egy másik:
Asszony botmixeréhez való aprító izé tönkrement (mert mint csodás konyhai eszköz mindent kibír kivéve a vizet, rá is van írva)
Elvileg lehet hozzá ilyet venni alkatrészként, van az electroluxnak külön ilyen alkatrész rendelő oldala... Na de az adott terméknév+leírás+kép kombó alapján nekem nem sikerült 100%ra eldönteni hogy tényleg ez kell-e nekem. :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#129237) WiZARD válasza A. Crowley (#129234) üzenetére


WiZARD
addikt

Akkor lehet mégis müxik, mert nem láttam a kertben 1 kócsagot se amíg működött, sőt azóta se:DD

#129235 Jahno
Hát azokat a darálós fullautomata cuccokat elvileg rendszeresen kéne tisztítani, időnként szétszedni, zsírozni, stb. Kiváncsi lennék hogy a userek mekkora része végzi el ezt rendesen. Max 5%-ra tippelnék.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#129238) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Közben szépen lassan pár hét alatt sikerült elkezdenem rendezgetni a dolgozót,még messze nincs kész, de a régi polcok helyett kellett a nagyobb felület. Persze tele lesz baszva műanyag dobozokkal, tele elektronikai hulladékokkal, de egy darabig, amíg üres, addig szépen mutat.
0.1verzióról screenshot:

No description available.

A bal oldalt lévő órát még régi kollégáktól a Q-ban kaptam vagy 7-8éve.
Most viszont nagyon szemezek egy ilyennel névnapra: [link]

(#129239) Jahno válasza A. Crowley (#129234) üzenetére


Jahno
őstag

Leírás is erre utal, 1-es felé vannak a magas frekvenciák. És ha nem hat, akkor tekerjük át, hogy mély is legyen benne mert idősebb és lógó fülű dög nem hallja. Jó cucc, vagy ez, vagy úgy, esetleg nem vagy másképp működik :DD

A villogás is érdekes, kíváncsi lennék mennyire zavarja az állatokat. Fotózásnál a vaku pld, nem szokta.

(#129240) Jahno válasza WiZARD (#129237) üzenetére


Jahno
őstag

Darálósból volt olyan, hogy havernál ráérő időnkben megcsináltuk, de szerintem egy közepes takarítást sem mindenhol csinálnak meg. Őrlőjét anyósnál az elején szétszedtük, ki is ugrott belőle valami rugó egy csavar alól, de bírja nélküle is :C Majd egyszer rávesszük magunkat, közepe elég jól legózós, gyárban meg kenőanyagot is kaptunk hozzá, aztán lassan jöhet egy éves karbantartás. Először vízszűrőt kellene cserélni benne, mert már 2. alkalommal nulláztamle ugyanazt.

Az a baj, hogy a kávészemcsék szétmennek és ráragadnak az egész tálcára, a zacctartót is kb. fogkefével kell elmosni, mert pillanat alatt penészesedik.

(#129241) WiZARD válasza Jahno (#129239) üzenetére


WiZARD
addikt

Hát a korábbi tesztben a villogas nem zavarta. Csak azért hagytam bekapcsolva hogy a felvételen látszódjon mikor aktiválódik az eszköz.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#129242) -NoVa- válasza Jahno (#129239) üzenetére


-NoVa-
addikt

Feleség Szingapúrban véletlenül telibe vakuzott egy baglyot közelről este, az szerintem azóta lát a sötétben.

(#129243) Jahno válasza blueboi69 (#129238) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a piroska elég szép darab. Fotós csoportban van 2 arc is, aki modelleket fotóz, de valós környezetben. Ezek is ilyen szent őrültek, preparál terepasztalt és valós környezetbe illeszti. Nézd meg 1-2 képét, mindegyiknél van mellette werk is vagy mini videó, hogy miképpen készült:

[link]

Egyszer sok idő alatt kipöcsölték, aztán termelnek rendesen.

(#129244) Jahno válasza -NoVa- (#129242) üzenetére


Jahno
őstag

Természetfotósoknál mindenre is van példa, vidrától a különböző madarakig, meg aztán egyszer nekem is sikerült egy lovat véletlenül elég közelről telibe verni az lehet azért nem rezdült meg, mert felső limitet is kiverte és nem tudta értelmezni mi történt :-D

Jó is mikor fotós csoportokban jönnek, hogy jaaaaj kutyát ne fotózzunk mert ez meg az lesz, közben az összes kutyafotós/stúdiós azzal nyomja, meg a kutyás versenyeinken is simán készült alkalmanként 5+ezres mennyiségben vakus kép. Az meg már olyan statisztika ami mérvadó lehet. Szoktam is mondani, hogy szerintem egy kutyát zavarhattam meg vakuval, mert leképeztem erre odajött, jól pofán nyalt és ment tovább de meg kellene ismételni a mérést, mert hátha a pólóm színe miatt csinálta...

(#129245) Phülöp válasza -NoVa- (#129242) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha a baglyot kérdezed, hát qrvára nem volt véletlen. Látta a félmosolyt feleség arcán (azért emlékszik, mert az volt az utolsó, amit látott).
:DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#129246) blueboi69 válasza Jahno (#129243) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó ilyet láttam már, külföldi oldalon. Kibaszott jó!

(#129247) blueboi69 válasza Phülöp (#129245) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD

(#129248) qnadam válasza Jahno (#129239) üzenetére


qnadam
veterán

lehetne építeni egy eszközt, riasztáskor figyeli az állaton a hatást, és ha azt érzékeli, hogy nem menekül, akkor egy kis léptetőmotorral tekergeti a macskariasztót.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#129249) zetor2000 válasza WiZARD (#129236) üzenetére


zetor2000
senior tag

Oda se neki... (Mondjuk se képet, se mást nem látok itt, a kompatibilitási ellenőrzőbe meg nem tudok típust beírni, mert azt nem írtad, milyen géphez mi kéne ha vóna... De jó ára van ehhhez képest.)

Én egy konyhai mindeneshez (álló robotgép) kerestem edénybefogó műanyagot, el is küldtem a szervíznek, hogy van-e? Csatoltam mellé fotót minden lényeges oldalról, hogy mit keresek.
Írták, hogy van. Megrendeltem, kifizettem, elküldték.
Kibontva fedeztem fel, hogy egy ráncfelvarrott modellhez valót kaptam, mert nekem pár nút meg csavarhely máshová esik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#129250) Samott válasza qnadam (#129248) üzenetére


Samott
addikt

Hivhatjuk rogton mesterseges inteligencianak is es akkor mindjart jobban veszik. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.