Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92851) drachoHUN


drachoHUN
senior tag

Előkészítették a terepet? Kuipers vezeti a Barca-Juvét...:(

Forza JUVE!!!

(#92852) Jaffa75 válasza forceberg (#92850) üzenetére


Jaffa75
őstag

Ugye ezt nem gondoltad komolyan?

Emlékeimben élnek még bőségesen olyan meccsek (pl.: Cheelsa-Barca), ahol 20+ beadásából egy sem ment emberhez :Y ! Nálam messze nem tartozik a legjobb jobb bekkek közé.

Rakitic idén messze a tavalyi szintje alatt van, tavaly olyan labdái voltak, amiket idén nem is láthatunk! :( Lesz az új edzőnek dolga, hogy összerángassa a brigádot! :U

dracho: popcorn, üdítő bekészítve! :P Mellette meg csak olvasgatni kell a jó topicot, lesz bőven komment... Nem hinném, hogy még 1x előfordulhat ami a PSG ellen ment a Nou Campban, még akkor sem, ha az jogos is lenne (kétlem hogy könnyű sípos, vagy kétes büntető(ket) kapna a Barca ma). :B

[ Szerkesztve ]

(#92853) DeathAdder


DeathAdder
veterán

nagyon ki van hegyezve minden Kassaira, de igazából globálisan a játékvezetéssel van gond.

Néztem a múlt heti atleti-lesztert ahol egy bíró orra előtt történt 16on kívüli szabálytalanságot fújt be tizinek, és az a gólt döntött végül.
Néztem a múltkori barsza-párizst, a tavalyi BL döntőt, a tavalyi EL döntőt, a nyári EB-t..

Kassai és társai semmivel sem rosszabbak mint a többi játékvezető, nagyon remélem hogy rövid határidőn belül ezen változtatni fognak.

A Leicester meg valóban emelt fővel búcsúzhatott minden bizonnyal örökre a BL-től :R

[ Szerkesztve ]

(#92854) forceberg válasza Jaffa75 (#92852) üzenetére


forceberg
veterán

Nálad lehet, hogy nem, mint ahogy sokaknál Marcelo sem.
Összjátékban Alves Lahmmal messze a legjobb a jobbhátvédek közül, csak már mindketten kifelé mennek.
Lahm meg inkább vissza is vonul év végén.

(#92853) DeathAdder: Ez így igaz, de unalmas már ez a banán, hogy már-már szinte mindig ez dönt két közel azonos csapat között. Ha Vidal belövi a büntetőt, akkor most kb. az odavágó bíráját szapulná mindenki.
De Vidal egy felelőtlen fax, ha jól hallottam, még a fiát fotóztatta a Margit játékosokkal a müncheni meccs lefújása után. Nonszensz!

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#92855) venember83


venember83
nagyúr

(#92856) NyxNyxNyx válasza Jaffa75 (#92838) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Mondjuk a kézilabdában, vízilabdában még nagyobb a probléma a bírókkal, mint a fociban. Ott tényleg szívás van, mert megoldhatatlan a videóbíró.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#92857) Jaffa75 válasza NyxNyxNyx (#92856) üzenetére


Jaffa75
őstag

arra bátorkodtam rávilágítani, hogyha ketten vannak, akkor kisebb az esélye, hogy egyik sincs ideális pozícióban! :K

Nyilván ott a falt/kontra még szubjektívebb, a kéziben sem sokkal jobb hogy felvette-e már a védőpozíciót...?

(#92858) ZavaBalazs válasza Jaffa75 (#92857) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

és ha az egyik befújja a lest, a másik nem, akkor melyik döntés áll?

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#92859) Jaffa75 válasza ZavaBalazs (#92858) üzenetére


Jaffa75
őstag

a kéziben is előfordul, hogy egyeztetnek... ott a füles, pillanatok alatt meghozhatják a döntést /a videóbírós sem volt több 15-20 másodpercnél/

(#92860) omfgk


omfgk
addikt

Amúgy nem értem ezt a nagy Real ellenességet ami a médiában és itt-ott feltűnik a tegnapi bírói bénázások kapcsán.

Volt 2 Real lesgól. Az öngól szintén les, lewa meg még egy Bayernes zavart.
Casemiro és Vidal se kellett volna már ,hogy a pályán legyen a végén (oké ironikus ,hogy az egyetlen jó szerelése után állították ki Vidalt:D)

A Bayernes tizi szerintem adható volt. A Realnak is meglehetett volna adni (50-50 valamelyik bíró megadja , valamelyik nem, így bármi is lett volna a döntés semmiképp nem nevezném hibának).

Nyilván Kassaiék megint szarok voltak, de imádom olvasni ahogy az emberek (föképp a Barca szurkolók) mindenhol csalást és összeesküvéseket látnak.

Szarul bírálták a meccset? Igen
Mégis a jobbik csapat ment tovább? Igen

ui: A 2 meccsen a Bayernek összesen volt 5 kapura tartó lövése (ebben bennevan a lewa féle tizi), a Realnak 23.

(#92861) #16741888 válasza omfgk (#92860) üzenetére


#16741888
törölt tag

es szerintem meg akkor is tobb kapura tarto loves volt ha levesszuk a Bayern 10 emberrel toltott perceit....

(#92862) Cartevo válasza Jaffa75 (#92859) üzenetére


Cartevo
őstag

A video(ton)bírót nehéz már visszatartani, hiszen ha nincs rá idő, akkor nem kell megvárni (a stúdióból érkező fülest). De ha még éppen befut a jelzés, amikor a bíró levegőt vesz a fújáshoz, akkor engedelmeskednie kell, különben bundagyanús lesz.

(#92863) viharhozo válasza omfgk (#92860) üzenetére


viharhozo
addikt

Az utolso mondat nem erv semmire, tekintve, h a focit nem kapura tarto lovesre jatsszak, hanem golra.

Tovabbra is azt mondom, h a zsebbe nyulok -> eszembe jut, h ki kene allitani -> megse veszek elo lapot, sokkal nagyobb gaz, mint az asszisztens benezett lese.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#92864) Egon válasza viharhozo (#92863) üzenetére


Egon
nagyúr

Az utolso mondat nem erv semmire, tekintve, h a focit nem kapura tarto lovesre jatsszak, hanem golra.

Ezen az alapon a gól az, amit a bíró megad, téma lezárva... ;]
Abszolút egyetértek omfgk fórumtárssal: a Madrid megérdemelten jutott tovább, Vidalt már korábban kiállíthatták volna teljesen jogosan, és a két lesgól nélkül is a Real nyert volna (vagy legalább döntetlent elértek volna). Ne felejtsük el, hogy a Madrid sem kapott meg egy simán adható tizenegyest.
Ha már szubjektív érvek: bár minden gól ugyanannyit ér, szvsz nem érdemel továbbjutást egy olyan csapat, amely sokgólos meccseken, 210 perc alatt egyetlen árva akciógólt sem jegyez (ellenben a Madrid 180 perc alatt szerzett 3 szabályosat).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#92865) Valty válasza Egon (#92864) üzenetére


Valty
aktív tag

Az nem nagyon vitatható, hogy jobb volt a Madrid.
Viszont egy ilyen játékosállományból sokkal többet is ki lehetne hozni. Nehogy már az legyen a standard, hogy hibás bírói döntésekkel megvernek egy 10 játékosból álló kiöregedett csapatot.
Valószínűleg akkor is a Real jutott volna tovább, ha a Bayern mindkét meccset 11 játékossal tolja végig, de a látottaktól két sokkal izgalmasabb mérkőzést kaptunk volna

[ Szerkesztve ]

(#92866) ZavaBalazs válasza Valty (#92865) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

miért olyan valószínű az? a kiállítások előtt 1-1, 1-2, azaz szumma 3-2 volt a bayern javára.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#92867) Egon válasza Valty (#92865) üzenetére


Egon
nagyúr

Nehogy már az legyen a standard, hogy hibás bírói döntésekkel megvernek egy 10 játékosból álló kiöregedett csapatot.

He? Ez mióta tendencia? Az előző meccsen a kamu Bayern-tizi volt kb. az egyetlen nagyobb tévedés (szerintem a kiállítás ott jogos volt), ergo ott pont hogy bírói ellenszélben nyertek 2-1-re.
Természetesen szerencsésebb lett volna, ha nem ilyen körülmények között jut tovább a Real, de szerintem nagyobb igazságtalanság lett volna, ha a rendes játékidőben, 2 meccs alatt összehozott Ronaldo-triplára elég lett volna a Bayern "válasza" egy szögletgóllal, egy tizenegyesgóllal (aminek a "párját" nem kapta meg a Madrid), meg egy full mákos Real-öngóllal... A tanulság az, hogy a "kéretlen ajándékkal", mint pl. a Bayern első meccsen kihagyott tizenegyese élni kell: ha azt berúgják, valszeg nincs miről beszélni (Cé is rúghatta volna Neuerbe a 2. gólját jelentő lövést, és akkor nem lenne téma Kassai tévedése).
Nekem az fura, hogy páran lemadridiazzák Kassait, ami teljesen nevetséges. Pl. Cé második lesgólja még ismételve se nagyon tűnt annak: csak kikockázva látszik, hogy les volt. Ennyi tévedés benne van a futballban, ezt kár a bírók nyakába varrni (pláne szándékosként feltüntetni). Vidal kiállítása is olyan volt, ami abból a szögből ahol Kassai állt, jó eséllyel szabálytalannak tűnt. Kéne egy sisakkamera a bírókra: annak képét is be kellene adni vitatott esetekben a bírókat fikázóknak, sztem egyből csendesebbek lennének (viszont ha a bírónak tisztán látnia kellett 1-1 esetet, és mégsenem jól fújt, évekre eltiltanám).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#92868) Egon válasza ZavaBalazs (#92866) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL. Az első meccses kiállítás jogos volt, plusz a Madrid meg nem adott tizenegyesét picit kihagytad a számításból... :U
Hja, és Vidal kb. féltucat sárgalapos szabálytalanságot követett el, tehát már régen kiküldhették volna. Illetve ezen az alapon lehet hogy ha pályán maradnak, 2 percen belül szabálytalankodtak volna ismét, sárga lapot érően.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#92869) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Ettől a tegnapi meccstől még mindig hányingerem van. Pfej.

(#92870) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Baszki lassan 24 órája folyamatosan csak bíróztok, bezzeg amikor fel mertem hozni az pool-sevilla EL döntő kapcsán -a tegnapitól hatványozottan jogosabban- úgy le lettem csitítva hogy még mindig alig merek megszólalni :D mert el kell fogadni hogy amit a bíró ítél az úgy van ;]

(#92871) Valty válasza Egon (#92867) üzenetére


Valty
aktív tag

He? Ez mióta tendencia?

Bocsi, de ha valaki BL duplázó és a világ legjobb csapata szeretne lenni, akkor az járjon következményekkel.
Martinez kiállítása szerintem vitatható
Cé második lesgólját pedig valószínűleg Cé is lesgólnak látta, mivel - ha jól rémlik - a bíró felé nézett, hogy befújja-e

Bár az lehet, hogy csak én látom rosszul, mert egy 2012-höz hasonló ki-ki párbajra számítottam

[ Szerkesztve ]

(#92872) ZavaBalazs válasza Egon (#92868) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

a madrid meg nem adott tizenegyesét, amit ha jól emlékszem, az a Casemiro akart összehozni a hosszabbításban, akinek addigra már egy órája a zuhanyzóban lett volna a helye? igen, ezt valahogy tényleg "kifejeltettem". :U

amúgy meg mit számít, hogy szerinted jogos volt-e Martinez kiállítása (szerintem nem, oszt akkor mi van), a kolléga alapfelvetése, amire reagáltam, így szólt: "Valószínűleg akkor is a Real jutott volna tovább, ha a Bayern mindkét meccset 11 játékossal tolja végig"

szerk. na látod, Valty szerint sem olyan egyértelmű az a Martinez piros.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#92873) Egon válasza ZavaBalazs (#92872) üzenetére


Egon
nagyúr

Casemiro akart összehozni

No ez mindent elárul a pártatlanságodról és a reális megítélésről (illetve annak hiányáról): simán adható volt. Jobban, mint amit az első meccsen a Bayern kapott (azzal gondolom semmi problémád nem volt).
Szerencsére a jobbik csapat jutott tovább, a játék képe alapján megérdemelten. A többin lehet károgni meg fikázni, de van az a bizonyos mondás a kutyáról meg a karavánról... ;] :C
Az meg nagyjából minden alapot nélkülöző megítélés, hogy "befagyasztjuk" az eredményt a kiállítások pillanatában, és abból vonunk le következtetéseket. Kb. bármi lehetett volna a kiállítások után: lehet hogy maradt volna az eredmény, lehet hogy a Bayern rúgott volna gólt, lehet hogy a Real kettőt.
Részemről a témát lezártam.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#92874) L_YKing válasza Egon (#92873) üzenetére


L_YKing
addikt

Eleg nagy hulyesegekrol beszelsz te is, de nem is kicsit. Egy piros utan teljesen mashogy alakul a meccs teljesen felesleges arrol beszelni. Kassain ment el a meccs, nem nyert megerdemelten a real. Jobbak voltak de nem erdemeltek meg.

Visca el Barça! Mes Que Un Club!

(#92875) ZavaBalazs válasza Egon (#92873) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

"Jobban, mint amit az első meccsen a Bayern kapott (azzal gondolom semmi problémád nem volt)."

igen :U

de lényegtelen is, hogy adható volt-e, vagy sem, mivel Casemirónak addigra már úgy 6 sárgája volt, szóval nem a pályán lett volna tizit kiharcolni, hanem zuhanyozott volna. gondolom te is láttad a korábban linkelt videót, amin Kassai majdnem elfelejti, hogy a bernabeuban nem adunk második sárgát egy real játékosnak (ez mellesleg Vidal kiállítása előtt 5 perccel történt), nem kérdés, hogy nem lett volna a pályán.

azt meg egy szóval sem mondtam, hogy be kell fagyasztani az állást, 3-2, kész vége a bayern elődöntős, csupán arra próbáltam ezzel az infóval Valty figyelmét felhívni, hogy egyáltalán nem olyan valószínű az a 11v11 real továbbjutás, mivel amíg ennyien játszottak, a bayern állt jobban.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#92876) Jaffa75 válasza ZavaBalazs (#92875) üzenetére


Jaffa75
őstag

sok a ha, meg a volna... :DD Arról meg nem a Real tehet, hogy milyen a játékvezetés. :B

Koncentráljunk a mai meccsre... :C

(#92877) ZavaBalazs válasza Jaffa75 (#92876) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

de könyörgöm, én nem a realt szidom, hanem a játékvezetést...

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#92878) IreN!CuS válasza Jaffa75 (#92876) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Ugyan ezt mond akkor is amikor a Barca javára tévednek :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#92879) viharhozo válasza Egon (#92864) üzenetére


viharhozo
addikt

Nincs "megerdemelt" tovabbjutas, tovabbjutas van, es kesz. Sztem a Sport TV szakertoi terjesztettek el ezt a marhasagot, a nep meg atvette. Mitol lenne megerdemelt egy tovabbjutas? Mert kedvesek az anyukajukkal az adott csapat jatekosai? Vagy segitenek a raszoruloknak? Kinyitjak a holgyek elott az ajtot? Nem karomkodnak? Vagy miert?

A feladat adott, golt kell rugni. A Real osszessegeben meggyozobb volt, jobban jatszott, de tobb golt csak biroi segitseggel tudott rugni, ennyi.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#92880) Jaffa75 válasza IreN!CuS (#92878) üzenetére


Jaffa75
őstag

akkor igen, ha nem az Oscar díjátadóra készülnek az alakítással (ugye ott 2 nagyhalált játszottak el - a 2 lesgól azért nem ez a kategória) :P

Zava: az okfejtésre gondoltam (ha+volna) ki mikor állki, mi lesz az eredmény! Peace!! ;)

(#92881) IreN!CuS válasza Jaffa75 (#92880) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Az ugyan úgy a bíró hibája ha megeszi a nagy halált elnézi a lest és a többi és a többi

NyxNyxNyx : :( ne kímélj :D

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#92882) NyxNyxNyx válasza IreN!CuS (#92878) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

semmi

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#92883) hobizoli válasza viharhozo (#92879) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a fake 11-s is biroi segitseg

több drón kell ;P

(#92884) Jaffa75 válasza IreN!CuS (#92881) üzenetére


Jaffa75
őstag

nem ment át amit szerettem volna írni.. :(

az egyik esetben szándékosan téveszti meg a bírót, a másiknál a bíró nem veszi észre a leshelyzetet! Az egyik érhet sárgát, a másik nemigen...

(#92885) IreN!CuS válasza Jaffa75 (#92884) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Mindkettő emberi " hiba " nem ?

Még mielőtt bármi akármi én erre reagáltam :

"Arról meg nem a Real tehet, hogy milyen a játékvezetés"

NyxNyxNyx : akkor hagyd el a forumot mert a mai meccs után sokkal durvább lesz ;) ;]

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#92886) NyxNyxNyx válasza IreN!CuS (#92881) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

nem éri meg, már "kicsit" elegem van a témából

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#92887) Richard!


Richard!
addikt

Egy biztos. Az Fc Barcelona a legjobb csapat a világon!

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#92888) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

"Az UEFA fegyelmi bizottsága szigorúan büntette a klubokat a múlt csütörtöki Lyon-Besiktas Európa Liga-negyeddöntőn kialakult szurkolói balhé miatt: egyik klub sem indulhat el a következő európai kupaidényben, hiába végez EL-es vagy Bajnokok Ligáját érő helyen hazája bajnokságában.

Továbbá 100-100 ezer euró bírságot is meg kell fizetniük, és ha a következő két évben bármilyen hasonló gond felmerül velük kapcsolatban, meghatározatlan időre függesztik fel őket az európai sorozatokból.

A Lyon jelenleg negyedik, EL-helyen van a francia ligában, a BL-re nincs esélye, a Besiktast viszont durvábban érinti az ítélet: öt ponttal vezeti a török bajnokságot, és 11 ponttal áll a legjobb nem BL-selejtezős csapat, a harmadik helyezett Fenerbahce előtt. Vagyis szinte biztosan BL-indulást fog bukni."

index

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#92889) forceberg válasza Jaffa75 (#92880) üzenetére


forceberg
veterán

A két lesgól sokkal egyértelműbb volt, mint a Suárezre befújt 11-es, hisz ott megvolt a védő részéről a kontakt Suárez vállán...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#92890) drachoHUN


drachoHUN
senior tag

Na csináljuk meg!

Forza JUVE!!!

(#92891) Cartevo válasza NyxNyxNyx (#92888) üzenetére


Cartevo
őstag

Politikai döntés, 1 versenyképes török csapat van, azt is kivették.
(ami még a Casemiro-féle tizit illeti, rugby szinten dobta magát)

(#92892) DeathAdder válasza NyxNyxNyx (#92888) üzenetére


DeathAdder
veterán

Klopp lenyúlhatná Lacazette-t :))

(#92893) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Dortmundnak annyi, mar az elejen latszott, hogy semmi nincs rendben a csapat korul. Kar, hogy ilyen szerencsetlenul alakult az ev, a csoportmeccseken meg teljesen mas volt minden.

A Barca meg varazsol. Egyenlore, aztan 1 kontragol, es ott is vege. Messi hogy azt hogy nem tudta beloni. :o

Don't Tread On Me

(#92894) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Azért szerencséje a juvenak hogy hobitkáknak nem fújnak be minden homorítást.

(#92895) venember83


venember83
nagyúr

Jó nagy adag szerencse kell a Juventusnak a mai továbbjutáshoz, Messiék elemükben vannak, a Juve meg buszozik.

(#92896) Richard! válasza venember83 (#92895) üzenetére


Richard!
addikt

De már elment majdnem 1 félidő...

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#92897) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Ezen megint a bíró lesz a főszereplő....

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#92898) drachoHUN válasza DeathAdder (#92894) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Miért Barcelonában elvárás, hogy nekik fújjanak? Mondjuk a labdát se szokás visszaadni, ahogy látom. Érdekes hely ez.

Forza JUVE!!!

(#92899) IreN!CuS válasza drachoHUN (#92898) üzenetére


IreN!CuS
őstag

Majd ha nem kamu fetrengés lesz akkor visszaadják...szimpatikus Horvát könyökölt majd a nagy halál...
Ennél a szitunál én annyit kérdeztem a Juve elsőre!!! miért nem rúgta ki ?

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#92900) drachoHUN válasza IreN!CuS (#92899) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Ettől függetlenül Dybala rúgta ki a labdát.

Forza JUVE!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.