Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Köszi a tesztet!
Úgy tűnik nem volt rossz döntés előrendelni.

(#2) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Nagyon feltem, hogy csalodas lesz a jatek, de ez most igy megnyugtatott. :DDD
Mar csak az a fo aggodalmam, hogy lehet nem birok varni a vasarlassal az idei oktoberi HP maratonunking.

(#3) tboy93


tboy93
nagyúr

Ezt jó olvasni, pozitív csalódás. :K

(#4) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

A Hogwarts Legacy leggyengébb pontjai (bónusz):
-Denuvo

hátha valaki ennek sem örül.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#5) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Grath:
Máshol olvastam, hogy a PC-s verzió tele van kisebb grafikai bugokkal.
PS5-ön mi a helyzet?

(#6) Grath válasza Big_Boss (#5) üzenetére


Grath
HÁZIGAZDA

Xbox Series X-en teszteltem, szóval ezekről nem tudok beszámolni. Itt egyetlen grafikus bugot láttam csak: Fig professzor szobájában (és csak ott) a párbeszédek közben mindig megjelent egy árnyékhiba az arcán. E mellett a 27 óra alatt kétszer lefagyott a játék, de a szűk határidők miatt óriási, 8-9 órás etapokban játszottam, szóval normál körülmények közt lehet az nem jön elő.

Az újgenerációs konzolokon elérhető ötféle grafikai beállításról nem akartam írni, mert úgyis lesz majd Foundry videó ezekről, én meg nyilván nem tudok annyit erről a témáról (plusz ugye csak egy platformon játszottam). Kipróbáltam mind az ötöt, végül a Fidelity + RT-nél maradtam. Az sem futott tökéletesen, de az 120 Hz-es (vagy bármit is jelentsen a "nagyon magas framerate, ami csak egyes tévéken érhető el" mód) fokozatot leszámítva ez mindegyikre igaz volt még VRR mellett is. Nekem ez még tökéletesen belefért, de én nem vagyok "60/144 fps vagy halál" felhasználó :)

(#7) Big_Boss válasza Grath (#6) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

:R

(#8) Busterftw


Busterftw
veterán

A co-op hianya eleg fajo pont es szerintem kihagyott ziccer.
Szeritnem jo lenne haverokkal kulonbozo varazslatokkal szorakozni/harcolni.
A varazslatok ha jol olvasom elegge be vannak "szukitve", szerintem sokkal jobb lenne az ujrajatszhatosag szempontjabol, ha kombinalhatnad oket, keszulhetnek varazslo "buildek".

Mindenesetre valoszinuleg megveszem a napokban. :)

(#9) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Örülök hogy jól sikerült és nem befolyásolta a bohóckodás amit most Rowling köré próbálnak építeni azok az agyhalottak, akik Rowling szavait kiforgatva a játékot is bojkottálni akarják.

[ Szerkesztve ]

(#10) Szabi®


Szabi®
addikt

És akkor ez ez lenne ? A képek mást adnak vissza.

(#11) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én teljesen eltávolodtam ettől a világtól, az újabb bestiás filmek sem keltették fel semennyire az érdeklődésem, viszont ez a játék, talán mégis megteszi. Ahogy egyre többet látok belőle, egyre erősebben motoszkál bennem valami, hogy csak bele kéne vetni magamat, mert elég izgalmasnak tűnik.

All→M8

(#13) nanocry


nanocry
tag

Jó lesz ez majd leárazva, szétpeccselve, Gennyuvo nélkül. Ha elsőre ilyen jó pontokat kapott, akkor egy párhónap, év múlva korrekt kis játék avanzsálódik belőle.

(#14) Busterftw válasza nanocry (#13) üzenetére


Busterftw
veterán

Igy-Igy, talan lesznek modok is.
Mivel Single Player, nem kell sietni :D

(#15) antikomcsi válasza Szabi® (#10) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A képek alapján olyan, mintha akkor jelent volna meg a játék, amikor kellett volna, úgy 15-20 évvel ezelőtt.

(#16) Szabi® válasza antikomcsi (#15) üzenetére


Szabi®
addikt

+1
Amiket láttam róla anyagokat . . . hát nem bántam meg, hogy nem rendeltem elő. Ez a képi világ a 2013-as Assassins Creedeket idézi. A tűz,textúrák meg 2007 . . . :N

[ Szerkesztve ]

(#17) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Jó volt olvasni. Örülök, hogy elég pozitív fogadtatása lett. Féltem előrendelni.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18) Wesder válasza Szabi® (#16) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem játszva ennél jobban néz ki.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#19) doooo


doooo
veterán

"Igen, az eredetileg gyerekkönyvnek készült Potter-univerzumban mindig tudni, hogy ki a jó és ki a gonosz..."

Kivéve, ha épp nem, ugye...
Nem sok időt töltött az univerzumban a szerző (jelen játékon kívül), ha jól tippelem (remélem, mert ha igen, és mégis ezt írja, akkor valami nagyon félrement útközben). :)

[ Szerkesztve ]

(#20) #54625216 válasza Darth_Revan (#9) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Rowling szavait kiforgatva a játékot is bojkottálni akarják"

Ez eléggé a visszájára sült el, mert egy csomóan csak azért rendelték elő a játékot, hogy felhergeljék a "cancel culture warriorokat". ;]

(#21) Mike


Mike
veterán

Csak az összefoglalót olvastam el, de azt örömmel. :)

(#22) Szabi® válasza Wesder (#18) üzenetére


Szabi®
addikt

Ahha, hát néztem róla vidiket, nem nagyon tetszett amit látok. Kicsit impozánsabb valamire számítottam. Vártam is ezt a címet, többször írtam is, de akkor még más híranyagok hatása alatt álltam.

(#23) Wesder válasza Szabi® (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Én nekem tetszett, amit performance alatt láttam. Sokat mèg nem játszottam, (kb 90perc) de nem olyan csúnya ez.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) Jeanne d'Arc

Hosszú évekig nem voltam HP rajongó, de most minden a karjába sodor. :D Jó teszt, jó játék.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#25) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ú, most már csak meg kell várni, hogy rendes ára legyen :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26) melega válasza Wesder (#23) üzenetére


melega
őstag

Ne minden a grafika. Attól még lehet jó a játék.
Én már 8 hónappal megjelenés előtt megvettem, töltöm is le a héten.

(#27) papp_no1


papp_no1
senior tag

Nagyon rettegek, hogy megbanom az Series s-te vettem meg és nem ps5re :( szerintetek sokkal gyengébb lesz a teljesítmény két gép között?

no offense nem toxic post akart lenni... max megpróbálom refundolni ha csúnya a pshez képest

[ Szerkesztve ]

(#28) NemMo válasza papp_no1 (#27) üzenetére


NemMo
őstag

Miért követtél el ekkora balgaságot? Ugyanannyi pénzért gyengébb gépre venni...

(#29) Wesder válasza papp_no1 (#27) üzenetére


Wesder
félisten

Nyílván az lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#30) Kansas


Kansas
addikt

Nos, ez a kis írás meggyőzött róla, hogy véletlenül se szerezzem be...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#31) YellowFlash válasza Big_Boss (#1) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ép ésszel ennyi phos után mégis miért rendel elő BÁRMIT is valaki.
Játékokból is jött már ki annyi agyonhypolt xar az elmúlt évtizedben, hogy leírni is sok lenne, de még mindig nem értik az emberek, hogy nem kellene élőrendelni semmit. :(((

They don't know... PepeLaugh

(#32) Kansas válasza YellowFlash (#31) üzenetére


Kansas
addikt

Mart úgy picivel(10-20%) olcsóbb általában. Ennyi, semmi több.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#33) adamssss válasza Kansas (#32) üzenetére


adamssss
veterán

Ha az emberek nem lennenek mohok es turelmetlenek akkor varnanak fel evet es megkapjak a jatekot 20-30 szazalekkal olcsobban teljesen felpatchelve ugy ahogy annak lennie kellett volna a 0. Napon.

szerintem az elorendeles gomb helyett batran kiirhato lehetne hogy: “birkak ide kattintsatok”. Mert egy felkesz cuccot finansziroznak 10 szazalaek kedvezmenyert.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#34) buherton válasza adamssss (#33) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem nem érdemes őket ekézni. Miattuk lesz megérős a játékfejlesztés. Miattuk lesz olcsóbb a kiadás után. És az ő visszajelzéseik alapján lesz kevésbé bugos a játék.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#35) Big_Boss válasza YellowFlash (#31) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

+adamssss

Mert meggyőztek a gameplay videók és mert nincs mivel játszani. :))
Csak ezt nem értem, hogy ez miért zavar valakit? ;]

[ Szerkesztve ]

(#36) adamssss válasza Big_Boss (#35) üzenetére


adamssss
veterán

Vegul is a nyersanyagok alapjan is lehet etelt valasztani egy etteremben csak nem mindegy hogy ki es mit foz belole. ;)

engem nem zavar, csak jot derulok/ertetlenkedek amikor ugyanazok az emberek panaszkodnak az osszes topikban hogy megint atverve erzik magukat.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37) adamssss válasza buherton (#34) üzenetére


adamssss
veterán

Szerintem pont az elorendelok kurvitottak el a fejlesztoket. Regebben nem volt ilyen. Kijott a jatek jottek a tesztek aztan megvetted a jatekot ha jo volt.

most tudjak a fejlesztok hogy a szart is el lehet adni arany aron az esetek tobbsegeben ugysem lesz semmi erdemi kovetkezmenye a pocsek day 1 kiadasoknak.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38) zsolesz967 válasza YellowFlash (#31) üzenetére


zsolesz967
aktív tag

Uttoljára a Gow Ragnarök-öt rendeltem elő,és meg is bántam.Valahogy nekem nem adta.

Ps5,A34 5g,Gear S3 Frontier

(#39) Big_Boss válasza adamssss (#36) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

A nyersanyagos példádnál maradva, mi a különbség ha játék megjelenés előtt nézel gameplay videókat vagy megjelenés után 2 nappal?

Szerintem nem mindegy, ha valaki fél évvel a megjelenéskor rendel elő valamit vagy embargo lejárta után.

zsolesz967
Játszottál az előző GoW-ral? Ha igen, kíváncsi lennék mi nem tetszett a Ragnarök-ben (akár privátban is).

[ Szerkesztve ]

(#40) p a s s e r válasza YellowFlash (#31) üzenetére


p a s s e r
őstag

olcsóbb, és "visszaváltható", ha kiderül a tesztekből, hogy mégsem olyan, amilyen...

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#41) zsolesz967 válasza Big_Boss (#39) üzenetére


zsolesz967
aktív tag

Az összes Gow-ral játszottam :D
A 2018-ashoz képest a grafikán túl számomra semmi újat nem nyújtott a Ragnarök.Atreus-sal lenni pedig kifejezetten nem tetszett a játékban,a Gow nálam Kratos-ról szól.A történet is olyan meh volt.A végén vártam,hogy na mi lesz a maszkkal vagy mit rejt a maszk,erre semmit nem tudtam meg róla.
Valahogy többet vártam.
De a Forbidden West-el ugyanígy voltam,azt is előrendeltem és azóta se vittem végig.

Ps5,A34 5g,Gear S3 Frontier

(#42) Big_Boss válasza zsolesz967 (#41) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Köszi!
Akkor leginkább a story nem tetszett.
A játék vége szerintem is kicsit "meh" volt, de nekem jobban tetszett mint a 2018-as rész.

(#43) freeknight


freeknight
őstag

Továbbra sem tudom megszeretni a játékot, nekem semmilyen Potter-hangulata sincs. Nyilván az is baj, hogy semmiféle ismert karakter nincs még utalás szintjén sem, jó, hogy nem már az ókorban játszódik a történet.
A grafikával se vagyok valamiért kibékülve, olyan furák az emberi karakterek arcai.
Majd nyáron vagy ősszel lehet kipróbálom, hátha mégis beránt, leakciózva egy tízesért nem lesz rossz vétel.

[ Szerkesztve ]

(#44) tyielow


tyielow
aktív tag

Ez egy HP-játék. Aki nem fan, az eleve kritikusabban áll hozzá. Az már csak hab a tortán, hogy a késlekedéssel meg évekig tartó negatív visszhang ellenére olyannyira összepakolták, hogy még a non-HP-fanoknak is szóba jöhet a gém. És akkor fikázzátok, hogy hogynézmá ki az az effekt :D Istenem... stardew valleyt láttátok már? Lehet szívbajt kapnátok, ha játszani kéne vele 2 órát.
Az előrendelésről meg annyit, hogy amíg szar van veréb is van. Még mindig jobb, mint amikor early access fosokat adnak el és nemhogy 0. napi patch, de 1 éves szarakodás sem teszi rendbe a játékot. Én is jártam már pórul előrendeléssel, azóta megfogadtam, nem veszek ubisoft játékot. Szerintem a várakozáson felül teljesít eddig a Hogwarts Legacy, mi is szarásig fogjuk tolni. És ha már fikázzuk a salest: nincs mikrotranzakció és egyéb baromság... ellenben remélhetőleg lesznek olyan DLC-k amikre megéri beruházni, mert lenne még mivel bővíteni a világot.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#45) #54625216


#54625216
törölt tag

Switch verziót látott már valaki élőben? Játszható?

(#46) buherton válasza adamssss (#37) üzenetére


buherton
őstag

Ezzel a kijelentéssel abszolút nem értek egyet. A játékok komplexitása évről-évre csak nő. Egyre tovább tart a fejlesztés és egyre nagyobb csapatot kell rá összerakni. A cégek pedig nem jótékonysági intézmények, hanem kőkeményen a pénzre mennek. Nekik el kell számolni a befektetőkkel. A cégek elemi érdeke, hogy mihamarabb pénzt termeljenek. A befektető pedig csak akkor megy bele a buliba, ha biztosnak látja a megtérülést és az mihamarabb bekövetkezik.

A fejemben kb így néz ki egy játékfejlesztés. Megvan az ötlet, a cég keres befektetőt, hogy a sok fejlesztőt ki tudja fizetni. A befektetővel megállapodik, hogy x napon indul a bevételtermelés.

Emiatt adják ki hamarabb játékokat és hajtanak a mihamarabbi és minél nagyobb bevételre.

Tovább megyek. Az idő előtt kiadott játékok miatt lehet ennyire olcsó a játék. Olcsót írtam?! Igen, a mai játékok nagyon olcsóak. Az Imperium Galactica újonnan a 90-es években valami 10k HUF volt, amit csak nagyon kevés család engedhetett meg magának, mert a havi fizetés nem volt százezrekben mérhető. Most 20-30k egy játékért az kb semmi ahhoz képest. Ha szeretnéd, hogy már a day 1 játék legyen olyan bugmentes, mint anno az IG, akkor kész lennél kiadni 100k fölött összeget?

Még tovább megyek. Azért sem gondolom, hogy igazad lenne, mert a játékfejlesztőkön túl kb mindenki így csinálja, aki SW fejlesztéssel foglalkozik. Mihamarabb ki kell adni valamit, ami hellyel-közzel működik. És ez így véleményem szerint abszolút rendben van, mindaddig amíg adnak választási lehetőséget az early release és a stabil release között.

Ha még az előrendelők miatt lenne ez a helyzet, akkor sem értem hogy mi a problémád. Vársz félévet és játszol a relatíve bugmentes játékkal.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#47) Wesder válasza #54625216 (#45) üzenetére


Wesder
félisten

Még meg se jelent.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#48) tyielow válasza Wesder (#47) üzenetére


tyielow
aktív tag

Lehet tudja, csak belsős infóra utalt. De lehet hogy nem. Vélhetően most lefut az első kiadás, aztán rá pár héttel megkezdődik a többi platformra is a csemegézés.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#49) Wesder válasza tyielow (#48) üzenetére


Wesder
félisten

A Ons/PS4 verzió áprilisban jön. Vagy velük jön a Switch, vagy sokkal kèsöbb.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#50) #54625216 válasza Wesder (#47) üzenetére


#54625216
törölt tag

Rosszul fogalmaztam, nem élőben, hanem videón, screenshoton, hogy hogy néz ki, fps, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.