Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60851) glaci válasza n@p@lm (#60850) üzenetére


glaci
őstag

Remélem megkapod!
(Bár nagyon irigy leszek, mert nekem is kellett volna ...)
(Mindegy, veszek egy dominós W800 -at, az csak 2x annyiba kerül és az akksin és a kijelzőn kívűl kb. majdnem ugyanazt tudja.)

Szerk.:
Bár így visszaolvasva a tényeket már sokkal rosszabb vételnek tűnik. :(

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#60853) djculture válasza Vangelis (#60849) üzenetére


djculture
félisten

Nem igazán, gondolkoztam rajta de ami ér is valamit ahhoz rabláncot kell aláirni ami ilyenkor hogy nállunk lassan luxusnak számit a skypeon kívüli telefonálás örültség. Majd ha muszájkabátot osztogatnak ..

(#60854) tomy86 válasza Vangelis (#60849) üzenetére


tomy86
addikt

Múlt héten, csütörtökön vettem át webshopból rendelt headsetet. Nem volt semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#60855) #41133696 válasza n@p@lm (#60850) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor itt válaszolnék ezen kérdésedre:

Gyárilag 10 órát kellene bírnia, de a gyári értékek azok mindig elméleti, mondhatni laboratóriumi körülmények között értendőek, amikor minden optimális. Ahol lakom 3G van a városkában a legtöbb helyen, bejön néhol a 4G, de nagyon gyengén. Szóval egyrészt függ attól, hogy milyen kapcsolaton keresztül csatlakozik a hálózatra, másrészt, hogy milyen erős a jel, mennyire van a legközelebbi torony, és nem utolsó sorban attól is, hogy mennyire van igénybe véve az eszköz. Ha folyamatosan nagy sebességgel töltesz rajta, Streamelsz stb, az több energiát igényel, hamarabb lemerül.

Szerk: Szerintem kibírhat 7-8 órát is, de én sosem szoktam annyi ideig töltés nélkül hagyni,vagy hazaérek akkorára, vagy viszem magammal a töltőt, és ha van rá mód, akkor töltöm :)

[ Szerkesztve ]

(#60856) HaZsolt


HaZsolt
őstag

A Like S díjcsomag csak telekom hálózaton belül beszélhető le? Minden Vodás, telenoros hívás az alap havidíjon felüli (2790 Ft) összegként lesz fizetendő?

(#60857) szabogabor10 válasza HaZsolt (#60856) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#60858) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
ATK Net&Roll xs csomag. Júliusban lesz meg a 24 hónap. Most kaptam rá kedvezményt, így egy évig kitolódik a hűség. De azért vehetek új készüléket rá, 23-24-ik hónapban?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#60859) glaci válasza cris78 (#60858) üzenetére


glaci
őstag

Igen.
Ma délelőtt intéztem én is kedvezményt és erre külön felhívta a hölgy a figyelmemet.

Szerk.:
Csak az Like 300 volt szeptemberi hűséggel.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#60860) n@p@lm válasza #41133696 (#60855) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi!
4g-n vajon kevesebbet fogyaszthat?

(#60861) r3dsnake válasza n@p@lm (#60860) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen.

(#60862) cris78 válasza glaci (#60859) üzenetére


cris78
őstag

Mármint, hogy lehet venni?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#60863) Teko001 válasza kezdő (#60845) üzenetére


Teko001
őstag

Valószínűleg él még: "A készülékajánlatok 2015. május 10-től a készlet erejéig érvényesek"

(#60864) glaci válasza cris78 (#60862) üzenetére


glaci
őstag

Ahogy írtam: "Igen".
Tehát amikor az eredeti hűség végéhez érsz (július), akkor lehet venni és akkor arra a vásárlásra onnantól él az új hűség (2 év).
Ha pedig esetleg akkor (júliusban) nem telefont veszel, hanem lelépsz, akkor a most kapott havidíj jóváírásokat kell visszafizetned (május - július).

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#60865) punky10 válasza Vangelis (#60849) üzenetére


punky10
addikt

Egy órája vettem át a mobil hot-spot-ot.Nem volt semmi probléma, egy kicsit csodálkozott ugyan az ügyintéző, hogy semmi papírmunka, meg hüségidö, csak a készülék ára, mindez 6 kiló alatt, de simán ment minden.

[ Szerkesztve ]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#60866) Vangelis válasza punky10 (#60865) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Remek....
Akkor ezek csak szerencsétlenkednek,.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#60867) glaci válasza punky10 (#60865) üzenetére


glaci
őstag

De jó Neked!
Ugye 2 -t vettél?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#60868) punky10 válasza glaci (#60867) üzenetére


punky10
addikt

Nem, 1-et.A másikat a munkatársam vette.Én be voltam jelentkezve a fiókommal, megrendeltem, majd a haverommal is rendeltünk egyet úgy, hogy ő nem lépett be, csak a végén adta meg az adatokat.Miután így is elfogadta a rendszer a rendelést, akkor írtam be ide.
De úgy látszik már soknak késő volt...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#60869) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nem dolgozik valaki a túloldalon?

Nem lehet, hogy változott valami elérhetőség a webshopos kiadásnál? Mert itt még most is 404-et dob nekik.

De mondjuk nem is csodálkozom, mert múltkor is hozzánk kiüldtek egy ügyfelüket, hogy derítsük, már ki, hogy hogy kapcsolt be egy emeletdíjas szolgáltatást. Ami jól le is húzta vagy 10 ezerrel.

Ajándék lenne a telefon és nem bírom átvenni péntektől :(

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#60870) #41133696 válasza n@p@lm (#60860) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, de hogy mennyivel, azt csak akkor látom, ha Debrecenben vagyok. Olyankor érezhetően :)

(#60871) dptrsk válasza Vangelis (#60869) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Kérd meg, hogy adják ki webshop áron, de az üzletből.
Vagy hívják fel a webshopot az üzletből!
Ha ez se segít, hívjanak fel egy másik boltot, hogy nekik hogy megy URL betűről betűre egyezzen..

(#60872) Vangelis válasza dptrsk (#60871) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mondom, hogy reménytelenek sajnos.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#60873) Razzul


Razzul
senior tag

Üdv uraim!

A Honor 6-os témából lettem ide irányítva a problémámmal, azt az utasítást kaptam, hogy keressem meg kali kollégát.

Like S díjcsomagomat februárban kötöttem az előfizetést, dominós számhordozással és ahhoz szeretnék 2 év hűséggel Honor 6-ot venni.
A problémám az, hogy ugye a Honor 6 a Telekomnál csak online rendelhető. Azonban úgy lettem tájékoztatva, hogy mivel még engem nem soroltak be se arany, se platina fokozatba - amit elvileg csak fél év után tesznek meg - így nem tudok még egy darabig interneten vásárolni. Ez egy kicsit furcsa nekem, mert tudtommal a T-mobilenak is az a hozzáállása, hogy online legyen minden szebb meg egyszerűbb.

"Jelenlegi jogosultsági szinteddel nem vásárolhatod meg ezt a készüléket a kiválasztott díjcsomaggal. Kérjük, válassz másik díjcsomagot."

Ez tutira így van? Sehogy se fogok tudni T-től Honor 6-ot venni?

A segítséget előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#60874) Gigi01


Gigi01
őstag

Hali!

Készülékcsere,hűségvállalás.Kérdésem a következő lenne:Tudok úgy vásárolni,hogy kamatmentes részletre,De szeretnék előleget fizetni?Megoldható mondjuk ügyfélszolgálaton?Online nem látok ilyet.

(#60875) dptrsk válasza Gigi01 (#60874) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Olyat tudsz, hogy megveszed részletre az adott feltételekkel.
Majd, ha átvetted bemész egy T-Pontba s megmondod, hogy részleteket szeretnél befizetni.
Pontosan mondd meg, hogy mit szeretnél.
Pl 24 havi részlet esetén, ha a végén nem szeretnéd fizetni, mondd, hogy az utolsó 6 részleet szeretnéd most befizetni, ha az első 6ot akkor azt mondd, ha Karácsony környékén jönne jól, akkor azt mondd, hogy a mostani év nov-dec-(kövi)jan és kövi év nov-dec-(2.év)jan.
Úgy viszont nem tudsz előleget fizetni, hogy pl 120-ezer lenne, az havi 5000 s te befizetsz 60ezret, s csökkenjen 2500ra a havi részlet.

Tehát az összeg fix, de a részletek esedékességével tudsz rövidíteni/csúsztatni az előre befizetéssel.

(#60876) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Felhívtak a lefedettségi csoporttól. Több bejelentésem volt térerő és mobilnet hiánya miatt. Családba többen szenvedünk adott helyen ,de ma sem jutottam előbbre, akivel beszéltem a hölgy többször ellentmondásba keveredett önmagával végül elszólta magát ,hogy április közepén volt az adott toronnyal probléma és hiába mondtam neki ,hogy azóta van a gond mégis csak azt szerette volna nekem szajkózni a döglött ló alszik. Több telefonnal adott a probléma ,de szerinte Ő úgy látja minden rendben.
Végül arra jutott kiküld szerelőket 20 napon belül , amit kétlek valahogy már nem hiszek a mesékben.

(#60877) Gigi01 válasza dptrsk (#60875) üzenetére


Gigi01
őstag

Értem,köszönöm! :R

(#60878) btz


btz
addikt

Létezik az hogy ha nem elérhető a számom és szeretném ha másik számra átirányítani, akkor azért pénzt vesz le a kártyámról, percenként akár majdnem 100 ft-t is? Domino simről van szó.

ⓑⓣⓩ

(#60879) dptrsk válasza btz (#60878) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Az átirányítás pénzbe kerül!
itt vannak a díjak.

(#60880) btz válasza dptrsk (#60879) üzenetére


btz
addikt

Közben már megnéztem az adott oldalt, le is kapcsoltam rögtön. Ez tök gáz hogy ilyen dologért akár 67 forintot is fizetni kell percenként. Még ha 20 ft lenne hívásonként ám legyen, de 67 percenként? Ez nagyon kiugró összeg. Jó, a konkurencia kártyájára de akkor is milyen már? Használja ezt ennyiért valaki?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#60881) Zeki válasza btz (#60880) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vannak ilyen rablások. A másik hálózata sem indokolna ilyen árat, mert 1Ft alatti az összekapcsolási díj, ha jól tudom.

(#60882) btz válasza Zeki (#60881) üzenetére


btz
addikt

Kész kifosztás a semmiért.

ⓑⓣⓩ

(#60883) dptrsk válasza btz (#60882) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Mégis használnád a semmit.
A Telekomnak nem érdeke, hogy másik szolgáltatónál végződtesse a te hívásod.
A nemzetközi hívás is rablás.

Ezek kényelmi díjak, nem kell a külföldi szolgáltatóval szerződnöd, s elég 1 SIMet használni.
Atirányítás esetén pedig, 1 SIMre kapsz 2 elérhetőséget.

(#60884) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Na megjavult végre a 800-as LTE hálón az LTE-3G váltás híváskor. Már végre nem 2G-re vált le állandóan. Még hogy nem a hálózat volt a hibás...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#60885) btz válasza dptrsk (#60883) üzenetére


btz
addikt

Nem a szolgáltatás a semmi, hanem a nemlétező költségeik fogyasztóra való terhelése. Ebből az árból az jön le hogy nekik hatalmas költségük van emiatt az átirányítás miatt, pedig mint írták 1 ft az átkapcsolás. Szóval semmit nem hárítanak át csak a szívfájdalmukat hogy a másik szolgáltatóra merek átirányítani. Ennek fényében a 13 és 24 forintos díjtételek árösszetétele is elég furcsa extraprofit szedést feltételez.
Jó nem kötelező használni, de ha valakinek vész esetén (pl csak voda függő tartalék telefont tud beszerezni mert a másik elromlott így a régi simjét nem tudja használni) csak ez a lehetősége marad azt jól lehúzzák.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#60886) dokee78 válasza dokee78 (#60585) üzenetére


dokee78
félisten

Netplusz M csomagom van és leforgalmaztam az 500 MB-ot.
Ha elküldöm a +Netplusz L-t,akkor már azt pluszba fogják számlázni ugye,mert az M-et már leforgalmaztam.

Tehát ott lesz a számlán a NetpluszM 990 + Netplusz L 1.290

(#60887) Vangelis válasza btz (#60885) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ennyi.... sajnos.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#60888) dptrsk válasza btz (#60885) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A szolgáltató nem jótékonysági szervezet.
Azért vannak ott egyéb díjak is, pl. távközlési adó, 2 ft/perc(azért a 2forint/percért az államnak nem kell semmit se befektetnie, az nem extra profit?), éves frekvencia használati díj...
Illetve a hálózatot is fenn kell tartani.

Ez egy kényelmi szolgáltatás. Vagy veszel 2990 forintért egy Telekomos Dominos buta telefont(esetleg egy GSM boltban olcsóbban egy régi használtat), s használod azzal a szerviz ideje alatt a Telekomos SIMed.
Vagy a kényelmesebb utat választod és az otthoni vodás telefonba teszel egy Vodás SIMet, s átirányítod rá.

Nyilván azt veszed igénybe ami neked megéri(azt rendelsz).
Étteremben sem panaszkodsz, hogy Te ezt otthon 800 forintból megcsinálod, s az étterem 2000 forintért adja.

A Telekomnak is kell a profit, amiből tud fizetni a befektetőknek kamatot, a munkatársakat kifizeti, a hálózatot karbantartja és jelenleg az ország legstabilabb hálózatát biztosítja.

A Telekom a befektetőkből él, a befektetők profitot várnak, a Telekom szolgáltat, s te a szolgáltatásokat fizeted meg(csak azokat, amiket úgy ítélsz meg, hogy megéri igénybe venned).

Nem véletlenül csak 3 szolgáltató van az országban, ha olyan nagy üzlet lenne, lenne 10-20 is.

A forgalmi előleget sem azért kell befizetni új szerződés esetén, mert Te valaha nem fizettél, hanem mert valakik kijátszották a rendszert, s ez egy biztosíték.

Illetve lehetnek trükközők is, akik vesznek egy Telekomos számot ingyen hívó csomagot, s azt a dominot irányítják át pl vezetékesre, s így 29ft/perc(ami a havidíj felett számlázódik) helyett 24 ft/perc hív (bármely) vezetékest vagy 19ft ketyeg a havidíjból, amit amúgy is kifizetne,s 24ft a vezetékes hívása Like S esetén, s ez a szolgáltatónak nem érdeke.Ezekben az esetekben a Like S-es megtakarít a fáradozásaiért, vagy ha ezt nem csinálja, akkor kényelmi díjat fizet(24 helyett 29/perc és nem kell pepecselni)

[ Szerkesztve ]

(#60889) Daffni2 válasza dptrsk (#60888) üzenetére


Daffni2
addikt

jelenleg az ország legstabilabb hálózatát biztosítja.

Azért ez egy igen erős kijelentés!

Messze van a valóságtól.

A többivel amit leírtál egyetértek.

"Aki ad,az nyer"

(#60890) dptrsk válasza Daffni2 (#60889) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Igazad van, lehet azt kellett volna írnom, hogy Budapest/Pest megye legstabilabb hálózata, mert itt van tapasztalatom, illetve a Balaton környékén, s ott is a Telekom volt stabil, a Telenor pedig...

Nekem ez a tapasztalatom.
Telenor hálózata konkrétan használhatatlan, ahol élek(Budapest) utazás közben elmegy 20-30 mp-re a mobilnet, a lakásban az erkély mellett óránként 5 percre csak segélyhívás indítható üzenet(mert sokan csatlakoznak a cellára s a stabilitás miatt leveszi a hatósugarat). Telenor szerint sz@r a telefon, miután csak az ő kérésükre több SIMmel és több telefonnal is tesztelve lett és mindegyik produkálta a hibát, a válasz az volt ez teljesen normális jelenség, használjam 2G-n ha otthon vagyok, ha elmegyek kapcsoljam be a 3G/4G-t, hogy ne lassan netezzek, mindezért fizessem a havi adatcsomagot, s essek el a HD hang nyújtotta előnytől, mert sz@r a hálózat. Otthagytam őket. mindenkinek 4G talán javít ezen.

Vodafonenál pedig hiába van 3G full térerő nem tud hívást indítani a telefon időnként Budapest több pontján.
Itt nincs személyes tapasztalatom, mivel nem az én SIMem, de több készülékkel is ezt produkálja. Nem tudom a Voda4G milyen, az esetleg javít ezen.

Telekomnál egyik hiba se fordult elő nekem, nem azt mondodm, hogy maga a szolgáltató tökéletes, de a hálózata messze a legjobb ma Magyarországon a tapasztalatom szerint.

Elhiszem, hogy amerre nem járok, esetleg kevesebb előfizető van és a Telenor/Voda cellái normálisan működnek, de sajnos/nem sajnos budapesti vagyok s itt csak a Telekomnak van megbízható hálózata.

Elfogadom, ha valaki mást tapasztal, de nehéz elhinni, hogy ha Budapesten egy gazdaságilag fontos térségben képtelenek megbízható hálózatot fenntartani, akkor kevésbé lakott területeken miért menne?
Emellett a Telenor teljesen elzárkózik attól, hogy az ő hibája lenne, mert bent a kp-ban nem látnak rendellenességet, de ide nem jönnének, hogy kipróbálják...

[ Szerkesztve ]

(#60891) lugosi válasza btz (#60882) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugyanúgy kiakadtam én is mikor először hallottam erről, hogy ez pénzes.

(#60892) r3dsnake válasza dokee78 (#60886) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ha elofizus vagy, akkor nem. Idoaranyosan szamlazzak az aktiv napok szamahoz.

(#60893) dptrsk válasza lugosi (#60891) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Miért kéne ingyen adni? (előfizetéses Telekomon belül ingyen volt még mikor használnom kellett)

(#60894) KZP


KZP
őstag

(#60895) lugosi válasza dptrsk (#60893) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bocs elkeveredtem, nem telekomon belüliről volt szó?

Na az ami kzp is betett. Domino esetén miért kérnek érte pénzt hálón belül? Tulajdonképpen annyi történik, hogy az egyik telefon indít egy kérést a központnak, hogy ez a szám visszavonásig a másik simen csörögjön ki. Ennek kb nulla lehet a valós költsége.

Ja hálón kívülre aláírom, oké.

[ Szerkesztve ]

(#60896) dptrsk válasza lugosi (#60895) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem, Telekom-Voda átirányításról főként.

(#60897) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Kollégámnak vettük travel a surf csomagot. Ehhez be kell kapcsolni az adat roaming-ot, vagy ilyenkor automatikusan felmegy a hálózatra. Ha be kell kapcsolni, és lejárt a limit, akkor leállítják a szolgáltatást?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#60898) dptrsk válasza adamssss (#60897) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Szia!

Ha megrendeltétek, utána a készüléken engedélyezni kell az adatkapcsolatot és az adatroamingot.
S és M csomag esetén leállítják, ha elfogyott, L csomag esetén pedig 32/32 kbit/s sebességgel tovább használhatjátok.

Túlforgalmazási díj egyik esetben sincs.

(#60899) Laca1212 válasza btz (#60837) üzenetére


Laca1212
őstag

Ez komoly? Telefon "casco"? :) Mennyiért?

(#60900) n@p@lm


n@p@lm
őstag

fasza az online ügyfélszolgálat.
belépek az adatkártyás loginnal, megnézem a forgalmamat.
ez még mutatja normálisan.
van ott egy lehetőség hogy "szeretnél korlátlanul netezni? megnézem a korlátlan opciókat"
rákattintok, "Az előfizetésed nem tartalmaz mobilinternetre használható szolgáltatást!".
vicces, hisz adatkártya.
és nem is ajánlja fel az opciókat.
online üszi, rlz!
ezért telefonálgassak?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.