Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61451) Soulfly842 válasza tepenzed (#61449) üzenetére


Soulfly842
addikt

Domino kártya?

A 'foglalat', amiből kitöröd azon van egy ún. cikkszám.

Ha benne van a cikkszámban, hogy "3D" akkor 4G képes.

Ha havidíjas, akkor az újabb kártyáknak mindegyiknek illene már tudni. :)

(#61452) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#61451) üzenetére


Soulfly842
addikt

Mix típusú korlátos csomagra ue. áll. :) (ami egyfajta átmenet a havidíjas és a dominó között)

(EcoSurf, Fun, Eco mix)

(#61453) tepenzed válasza Soulfly842 (#61451) üzenetére


tepenzed
őstag

Havidijas de ez ilyen egyetemi csomag amibe kemeny 50 mb van max 10mbit/sel, amitbovitettem korlatlan bongeszessel, de aztan lehet hogy ez csak 3gt enged, viszont ha bejelentkezek az oldalon az adatforgalom mellett az van, hogy 4g/lte

Nem a sebesseg miatt erdekel, hanem valahol jol jon a 4g viszont a 3g egyaltalan( balcsin pl)

(#61454) Soulfly842 válasza tepenzed (#61453) üzenetére


Soulfly842
addikt

A 3g-re már nem is igazán lesz fejlesztés. Nem preferált.

Mondjuk én - pont a balatoni lét alatt - a korlátlan opció túl raknék hozzá min. egy netplusz L-t, hogy teljes sávszélességet használhassak (150 Mbit/s). Ott nagyon jók a lefedettségi adatok. Hibátlanul kell működnie. Ha meg 3G van, akkor sok esetben az iszonyatosan leterhelt. Az LTE-vel nehezebb terhelést generálni.

(A netplusz szolgáltatás havidíját időarányosan fizeted csak az aktiválás napjától, a lemondás napjáig)

[ Szerkesztve ]

(#61455) tepenzed válasza Soulfly842 (#61454) üzenetére


tepenzed
őstag

nekem a 10mbit/s bőven elég a korlátlan böngészéshez, nekem csak maga a 4G technológia kell. Viszont úgy látom a kártyám 4G képes, a telefonon be van állítva az LTE funkció, de ezek szerint ebben a csomagban nem nyújtják? Pedig az oldalon azt írja 4g/lte és nem az van, hogy elvileg már minden T ügyfélnek csomagtól függetlenül szabadon elérhető a 4G?

(#61456) kali válasza tepenzed (#61455) üzenetére


kali
legenda

szia,

amennyiben az aláírásodban szereplő g2-t használod, úgy a megfelelő verzió, amelyik támogatja a megfelelő lte frekvenciákat?
szoftveresen adott minden feltétel?
van olyan firmware verzió, amelyikkel nem működik az lte!
a megfelelő hozzáférési pont beállítva?

(#61457) tepenzed válasza kali (#61456) üzenetére


tepenzed
őstag

official lolipopom van, de kitkaten se láttam sohasem 4g/lte feliratot, Pesten is mindenhol 3g/h+.

hálózat típus:GSM/WCDMA/LTE

hozzáférési pontok: TELEKOM HU NET alapbeállítások proxy,port,felhasználónév,jelszó,mmsc,mms proxy,mms port egyik sincs beállítva,ipv4 protokoll

(#61458) kali válasza tepenzed (#61457) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg úgy, hogy;

apn: internet.telekom
mcc: 216
mnc: 30
titkosítás: pap
apn típusa: default, supl

a többi érték alap/üres.

(#61459) 313313 válasza tepenzed (#61457) üzenetére


313313
addikt

Akkor a "net"-et írd át "internet.telekom"-ra.

Szerk.: Lassú voltam :)

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#61460) tepenzed válasza kali (#61458) üzenetére


tepenzed
őstag

az apn neve internet.telekom ezek mind egyeznek, sajna úgy tűnik egyszerűen a csomag nem támogatja a 4g-t :(

(#61461) Soulfly842 válasza tepenzed (#61460) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szerintem régi típusú 'klasszik' Like díjcsomagod van, amiben a három kiemelt kedvenc számot 100 óráig hívhattad.

A díjcsomag hibátlan, a váltás nem preferált. :)

Továbbra is azt javaslom, hogy rakass rá egy Netplusz L díjcsomagot erre az időszakra - az könnyen elképzelhető, hogy áthidalja a problémát.

Ha ez nem működik és a készülék is képes lenne rá, akkor az egyetlen hiba lehetőség:
Sim kártya csere. :)

Ott még nem LTE alap net van, hanem FunNet. Jó eséllyel ezen lehetőségek egyike lesz a problémamegoldás kulcsa. :)

[ Szerkesztve ]

(#61462) tepenzed válasza Soulfly842 (#61461) üzenetére


tepenzed
őstag

igen pontosan az a csomagom van

remélem itt is kicserélik a netet a közeljövőben

[ Szerkesztve ]

(#61463) Soulfly842 válasza tepenzed (#61462) üzenetére


Soulfly842
addikt

Pontosítok, csak beszéltem a Funról is nagy vágtában félreírtam:

Nem LTE alapnet van, hanem Likenet.

Próbáld meg a fentebb leírtakat, s meg fog oldódni ;)

(#61464) St3ven


St3ven
addikt

Na, sikerült kódot szereznem. Még mindig az a Nokia BT füles a bestbuy?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#61465) vwpolopg válasza St3ven (#61464) üzenetére


vwpolopg
őstag

Más nincs 5 ezer alatt amire be tudod váltani, szóval annyiért igen. De már csak rózsaszín van belőle.

(#61466) St3ven válasza vwpolopg (#61465) üzenetére


St3ven
addikt

:((

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#61467) vwpolopg válasza St3ven (#61466) üzenetére


vwpolopg
őstag

Azért próbálkozni lehet, hátha találsz valamit amire még be lehet váltani mégiscsak :))

(#61468) r3dsnake válasza vwpolopg (#61465) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nekem pont rozsaszinben kene, ugyhogy ha valakit ez visszatart nagyon halas lennek a kodert.

(#61469) csibabu


csibabu
tag

Sziasztok! Van egy előfizetésem move s díjcsomaggal. Arany kártyás vagyok már, most lesz egy éves az előfizetésem. És az lenne a kérdésem hogy így lehet e társkárgyát kihozni a tmobiltól, esetleg egy készülékkel?

iPhone 14 Pro

(#61470) polonic válasza Soulfly842 (#61454) üzenetére


polonic
félisten

Pedig hasznos lenne a fejlesztes. Es akkor szepen lassan el lehetne bucsuzni a 2g-s halozattol. Ezaltal egy rakat frekvencia spektrum felszabadulna.

(#61471) tothferenc


tothferenc
senior tag

srácok! minden hónap 15-én van a move m csomagom fordulónapja, amihez kiegészítésként netplusz L csomagot használok. Tegnap kaptam egy smst, hogy adatszolgáltatási keretem minden hó 15 napjától a következő nap 15. napjáig érvényes. (igazán ezt az üzenetet nem is tudtam mire vélni..) Ma reggel nézem a trés alkalmazást, és az adatforgalomnél 5 GB-os csomagot ír (netplusz xxl)!!! de én nem rendeltem/véltottam csomagot.... Hogy lenne a legegyszerűbb?? azonnal lemondani az XXL-t, és akkor csak időarányosan a 2 napra számláznak? vagy ne mondjam le, hanem helyette rendeljem meg az eddig használt netplusz L-t?? eléggé pipa vagyok... :W

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#61472) lugosi válasza tothferenc (#61471) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem hívd fel az ügyfélszolgálatot és/vagy írj nekik egy emailt, hogy dokumentálható legyen, hogy te jelezted a lehetséges hibát, így előzhetsz meg szerintem minden későbbi kellemetlenséget. Ha a jelzésed ellenére, hogy te nem kértél nagyobb csomagot, ők mégis biztosítják a nagyobb adatkeretet, az már az ő bajuk kell, hogy legyen.

(#61473) St3ven válasza vwpolopg (#61467) üzenetére


St3ven
addikt

Megvan a kiszemelt, próbálkozom. :K Pü. ment.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#61474) tothferenc válasza lugosi (#61472) üzenetére


tothferenc
senior tag

felhívtam... nos, ez személyesen került megrendelésre t üzletben az ügyfélszolga szerint... ami azért is érdekes, mert december óta van meg az előfizetés, és sem azóta, sem előtte nem voltam személyesen t pontban, mert online rendelés volt pickpackra... Annyit tudtunk csinálni, most visszaállították a move m-hez tartozó alap netcsomagot, és holnap, mivel már június van, meg tudom rendelni az eredetileg használt netplusz l csomagot. Így a tévesen beállított XXL csak 1 napra lesz részarányosan felszámolva... Bár innentől nem értem, hogy akkor most:
1, nélkülem hogy tud valaki az előfizumon módosítani
2, most visszaáll az alap net, de ha holnap megrendelem az L csomagot, akkor annak a havidíja hogy kerül számlázásra?

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#61475) vwpolopg válasza tothferenc (#61474) üzenetére


vwpolopg
őstag

Úgy tud módosítani, ahogy akar. Ha a bónusza úgy kívanja, lazán rápakol mindenféle szirszart az emberek előfizujára az adott ügyintèző. Nekem, asszonynak így lett készülékbizti, kollégámnak valami t-email plusszos baromság, neked meg xxl...

(#61476) Tomikaa.


Tomikaa.
tag

Üdv. A Telekomnál lehet használt iPhone 4S-t venni? Ha igen, mennyiért? A magenta függő telefonoknál IMEI szűrés mikortól van? (Ami megakadályozza, hogy Blue Mobile kártyát használjak magenta függő telefonban.)

[ Szerkesztve ]

(#61477) talamasca


talamasca
senior tag

Úgy néz ki emberek, hogy a T kivette a használt készülékeket... :(
Tegnap még bent voltak, ki is választottam egyet, de üres oldalakat hozott be a vásárlás (részletek) lapon.

Ma meg már, ha rákeresek nincsenek sehol...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#61478) St3ven válasza talamasca (#61477) üzenetére


St3ven
addikt

Majd év végén.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#61479) Teko001 válasza tothferenc (#61474) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem tegyél panaszt.

(#61480) talamasca válasza St3ven (#61478) üzenetére


talamasca
senior tag

Mi lesz év végén?
Én nem az akciós készülékekről beszélek, hanem a használt cuccokról...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#61481) St3ven válasza talamasca (#61480) üzenetére


St3ven
addikt

Én is. Amikor kisöprik a megmaradt/visszaküldött készülékeket, és használtként értékesítik.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#61482) talamasca válasza St3ven (#61481) üzenetére


talamasca
senior tag

Ez eddig folyamatos volt.
Ráadásul "bent maradtak" a cuccok.

Érdekes... :U

“Black as midnight on a moonless night.”

(#61483) St3ven válasza talamasca (#61482) üzenetére


St3ven
addikt

Karácsony előtt nem folyamatos, hanem tömeges volt.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#61484) Vangelis válasza talamasca (#61477) üzenetére


Vangelis
nagyúr

... véletlen kerültek ki csak.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#61485) Soulfly842 válasza polonic (#61470) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az év végéig 97-98%-os lesz a 4G lefedettsége a Telekomnak. Így nem igazán látom értelmét. a 4G nem teljesen más frekvenciatartomány? mert akkor nem releváns a 'felszabadítása'.

Erős a gyanúm - szigorúan szubjektív gyanú - hogy előbb mennek rá az országos beltéri lefedettségre és a modernem LTE szabványok irányába, mint hogy a már-már költséges és indokolatlan utakat és a 3G fejlesztést járják tovább :)

3G-vel, ill ha arra fejlesztenének hosszútávon továbbra is álom maradna a 'nagyobb adatforgalmak olcsóbb áron' elképzelés... így legalább az esély meg van arra is. Ha már olyan szinten lesz optimizálva, fejlesztve - akkor annak már semmilyen akadálya nem lesz :)

Volt már azért pár leforgalmazhatóság növelés... emlékszek amikor még vagy 10 GB körül volt a legnagyobb net, s még túl is lehetett forgalmazni...

[ Szerkesztve ]

(#61486) polonic válasza Soulfly842 (#61485) üzenetére


polonic
félisten

Nem értelmetlen. Ugyanis amíg mondjuk nincs VoLTE, addig muszáj előző generációs hálózatot fenntartani. De ettől függetlenül is muszáj. És a 3g lényegesen előnyösebb minden szempontból mint a 2g, ezt mondani sem kell.
Itt Magyarországon más frekvenciatartomány van a 3 és 4g-nek, igen.
Viszont ha a 2g-t lelőnék, akkor egyből felszabadulna a 900 mhz-es és az 1800 mhz-es tartományokból egy jó nagy spektrum. A 900 mhz a vidéki 3g-hez, az 1800 mhz pedig a városi 4g-hez jönne igen jól.

(#61487) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

Van egy Xperia SP-m, amin poros a kijelző és a digitizer között. Két év garancia van a telefonokra? 2013.07.03.-án vettem. T-Pontba vihetem gariztatni?

(#61488) kezdő válasza Balázs1621 (#61487) üzenetére


kezdő
senior tag

Igen, de tovább fogják küldeni a hivatalos Sony partner szervizbe.
Ha elkészül futár fogja kiszállítani az előre megadott címedre.

(#61489) taki01 válasza Balázs1621 (#61487) üzenetére


taki01
őstag

Hogyha van lehetőséged akkor Cordonba [link] vidd mert úgy gyorsabban kész lesz és előbb kapod vissza a mobilod.

(#61490) kali válasza tothferenc (#61474) üzenetére


kali
legenda

szia,

feltétlenül tegyél panaszt, vizsgálják ki, hogy pontosan hol, mikor és ki által - gondolok itt az ügyintézőre - lett aktiválva, az üzletekben pedig segítség lehet számodra a sorszámos rendszer és a kamerák által rögzített felvételek, ha odáig fajulna a dolog.
látatlanban nem gyanúsítgat az ember senkit, de az tényleg durva, ha a bónusz miatt önállóan, az ügyfél kérése nélkül aktiválgatnak különböző nagyobb csomagokat...

(#61491) vwpolopg válasza kali (#61490) üzenetére


vwpolopg
őstag

Az én esetemben 5 nap múlva lejár a 30 napos határidő az elküldött panaszomra, a kamerafelvételeket szerintem 30 napig őrzik majd, szóval azt már most cseszhetem, nagyon kíváncsi leszek, hogy egyrészt kapok-e választ 30 napon belül, ha pedig kapok, akkor mi lesz az... eddig biztosan le se szarták a dolgot, legalábbis a múlthéten amikor t üzletben voltam, még megvolt a biztosításom amit az ügyintéző magától aktivált be... Ha nem kapok választ a 31. napon megy egy újabb levél a tnek, csak épp mellette az nmhh-nak, fogyvédnek, homárnak is...

[ Szerkesztve ]

(#61492) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Köszönöm! Cordonba sajnos nem tudom vinni, túl messze van, marad egy T-Pont!

(#61493) kali válasza vwpolopg (#61491) üzenetére


kali
legenda

velem vezetékes szolgáltatások kapcsán eljátszotta a telekom, hogy a harmincadik napon küldött sms-t, miszerint a korábban telefonon tett panaszom kivizsgálásra került, annak eredményéről postai úton küldött levélben fognak tájékoztatni a későbbiekben, aztán napokon belül hozta is a postás a küldeményt.
azért nem foglalkoztam a dologgal különösebben, mert biztos voltam benne, hogy a számomra kedvező irányban kerül elbírálásra a panasz, ami úgy is történt aztán.

(#61494) dptrsk


dptrsk
Topikgazda

Valakinek van tapasztalata, hogy MOLmobile(esetleg Blue mobile, gondolom az is ugyanaz)ról Dominora váltás lehetséges-e és ha igen mi a menete?

(#61495) lugosi válasza tothferenc (#61474) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a helyedben panaszt is tennék, meg egy feljelentést is a rendőrségen, hogy aki ezt csinálta, érezze a törődést. Vagy lesz belőle valami vagy nem, de legalább nem csinálja meg többször.

(#61496) tothferenc


tothferenc
senior tag

írtam nekik egy szép hosszú levelet... kíváncsi vagyok, mikor és milyen válasz lesz rá... :(((

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#61497) ForRedGlory válasza tothferenc (#61496) üzenetére


ForRedGlory
félisten

"Csak" egy valahogy felkerult plusz kiegeszito csomag miatt miert hosszu levelet irni? Azert, mert itt paran azt mondjak, hogy biztos direkt tettek fel jutalekert? Az meg sem fordul a fejedben, hogy veletlen kerult fel? :U

Lehet valaki kerte, de az ugyintezo elutott egy szamot es hopp a tiedre tette, mert nem vette eszre....

Azert remelem a sok okos ilyennel tenyleg elmegy a rendrosegre es kozrohely targya lesz garantaltan. Azt mondja a szolgaltato, hogy teves aktivalas, sorry. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#61498) tothferenc válasza ForRedGlory (#61497) üzenetére


tothferenc
senior tag

a "csak" valahogy felkerült szolgáltatás a számlazárás végén nekem + 1500 pénzembe fájt volna, és ha nem veszem észre, köv hónapban meg közel + 2000.... nem a dolog zavar, hanem szimplán az eljárás. És "csak" felelőst és magyarázatot kértem...

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#61499) dptrsk válasza ForRedGlory (#61497) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Azért ne állítsuk be úgy a dolgot, mintha nem történt volna semmi...
Itt valaki nagyot hibázott, s a fórumtárs leleményessége, hogy viszonylag kis kárral megúszta.
A Telekom részéről a minimum, hogy az okozott kár dupláját jóváírja az ügyfélnek.
Az ügyintéző mi alapján aktivált be szolgáltatást, ha el is ütötte véletlen, nem ellenőrizte az adatokat(efi neve pl.), ezért az ő jutalékából a jóváírást le kéne vonni.

(#61500) btz válasza Soulfly842 (#61485) üzenetére


btz
addikt

Nekem pl 3G-s telóm és tabom is van és örülnék neki ha több helyen használhatnám a képességeit.
És csak a 4G kedvéért nem fogom lecserélni LTE-s re, csak hogy aztán majd LTE-A-sra cserélhessem mikor az is bejön, nem tudom mikor de jövő év folyamán biztos terjedni fog.

ⓑⓣⓩ

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.