Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60701) Zeki válasza BéHGT (#60700) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az osztrákoktól nem tudsz szerezni simet? Lehet azt olcsóbb kint + itthon használni.

(#60702) Teko001 válasza BéHGT (#60700) üzenetére


Teko001
őstag

Az EU Plusz-hoz jár 300mega.

(#60703) BéHGT válasza Teko001 (#60702) üzenetére


BéHGT
senior tag

300 MB azért nem túl sok... A "piros" szolgáltató meg ugye ad 2 GB-ot 12 ezerért...
Azt hittem, hogy majd a Telekom is hoz valami hasonló csomagot, de még csak meg sem közelíti számomra. Ebből lehet számhordozás lesz, ahogy lejár a hűség a következő hónapban... :U

(#60704) Teko001 válasza BéHGT (#60703) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem a Telekom inkább az üzleti előfizetőket célozza vele, és nem arra találták ki, hogy kint ezen youtubeozzon a felhasználó. Így kisebb az adatforgalom, de cserébe a helyi számokat is 0ft-ért lehet hívni, az adatot meg 4G-n lehet leforgalmazni sok helyen.

(#60705) BéHGT válasza Teko001 (#60704) üzenetére


BéHGT
senior tag

Nem is youtubeozok külföldön (azt még belföldön sem). De azért szoktam GPS-t használni, böngészni, e-mailozni, valamint azért az Androidos telefonok is forgalmaznak ezt+azt... A 4G itt az roszágon belül nagyon jó, ritka mikor nem LTE-n van, főleg vidéken kisebb faluknál/városoknál. Még van szűk 1 hónapom míg lejár a hűség, meglátom még mi lesz, mert azért a készülékárak jobbak itt a T-nél.

(#60706) Teko001 válasza BéHGT (#60705) üzenetére


Teko001
őstag

4G alatt a 4G adatroamingra gondoltam. Jelenleg Németországban érhető el, de ezt még idén 30 másik ország követi.

[ Szerkesztve ]

(#60707) szabogabor10 válasza Teko001 (#60706) üzenetére


szabogabor10
veterán

Már most sok országban elérhető, csak nem frissítették (még) a honlapot.
Egyébként engem is a belföldi-külföldi 4G meg a készülékárak tartanak itt elsősorban. És továbbra is abban reménykedem, hogy a Telenor is leforgalmazhatóvá teszi majd a teljes belföldi adatforgalmat külföldön is bizonyos csomagjainál, hasonlóan a Vodához, és akkor talán a Telekom is változtat...persze nem valószínű sajnos. :U
Nomeg idióta taktika kizárólag az üzleti előfizetőknek kedvezni...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#60708) #99546112 válasza Teko001 (#60681) üzenetére


#99546112
törölt tag

Köszi szépen a filvilágosításokat! :) A korlátlan opció 1 napra csak akkor jó, ha 1 napig használja max az ember, vagy esetleg 2.

(#60709) BéHGT válasza szabogabor10 (#60707) üzenetére


BéHGT
senior tag

Voda ebből nagyon jó, hogy pl a 12 ezres csomagban lévő 2GB-ot leforgalmazhatod kint is... Mondjuk nem tudom milyen osztrákoknál és a németeknél a Voda...Annyira rossz nem lehet. :)

(#60710) Teko001 válasza #99546112 (#60708) üzenetére


Teko001
őstag

Ha beéred gyengébb minőséggel, és más csatornákkal, akkor ez jöhet még szóba, ezt nem számolja.

[ Szerkesztve ]

(#60711) szabogabor10 válasza BéHGT (#60709) üzenetére


szabogabor10
veterán

Osztrákoknál a Voda partnere a piacvezető A1. Nagyon jó 4G hálózatuk is van, amit persze a Vodások nem tudnak kihasználni, mivel ahhoz az itthoni hálót is fel kellene készíteni az LTE roaming-ra, de még normális lefedettségük sincs. Mivel én hozzászoktam az LTE vitathatatlan előnyeihez, (sajnos) maradok a Telekomnál.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#60712) kali válasza MittuDomain_ (#60662) üzenetére


kali
legenda

ja, hogy webshop rendelés volt, akkor kicsit más a helyzet, mert akkor már a megrendelés leadása során el kell fogadni a szerződési feltételeket...stb. - anélkül tovább sem enged egy ponton a rendszer -, így akár az is lehetséges, hogy utána úgy átveszed a rendelt terméket, hogy alá sem kell írni semmit.
régebben, amikor még nem volt ez az online dokumentumosdi, akkor is megoldották úgy webshop rendelésnél, hogy nem kellett külön aláírni minden dokumentumot, hanem elég volt csak az átvételi elismervényt, annak aláírása egyenértékű volt a szerződés minden iratának az aláírásával, de ez persze így szerepelt is az átvételin.
próbáltam az általad korábban írt, a szolgáltató által a vásárlás során és után eszközölt, számodra negatívumnak számító lépések oldaláról nézni és megfogni a dolgot, de amiért (szerintem) nem tudnék fogást találni a dolgon a kötbér tekintetében; a webshop rendelés során elfogadtad az általános szerződési feltételeket...stb., azokban pedig részletesen leírják a kötbér meghatározását, mértékét és módjait, illetve a honlapon elérhető hozzá a kötbér útmutató, számszerűsített példákkal, árlistákkal...stb.

(#60713) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Páromnak mozaik xs van ami egy lezárt dijcsomag hűséggel februárig, de most érinti az áremelés.

Mikortól és meddig kérhetem, hogy átmenjek a move s be?
Júli 1 től lesz áremelés, csak akkor kérhetem Vagy ma is felhívhatom őket és kötbér nélkül módosítják?

(#60714) St3ven válasza Ateszpapa (#60713) üzenetére


St3ven
addikt

Minél előbb, mert az értesítéstől számítva csak 15 napod van rá.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#60715) dptrsk válasza Ateszpapa (#60713) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Május 15ig kérheted.

(#60716) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Rendben, köszi.
Akkor ma fel is hívom őket.

(#60717) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok!
move xs-em van, és hozzá limitbővítés netplusz L 1 GB
Jól emlékszek ügye, hogy ezt bármikor lemondhatom ? Pl, nagyobb vagy kisebb limitbővítés is elég lenne ...
Köszönöm

(#60718) Teko001 válasza Sterilzona (#60717) üzenetére


Teko001
őstag

Igen. Csak arra figyelj, hogy egy hónapban hányszor lehet díjmentesen díjcsomagot váltani, ha újat aktiváltatsz be.

(#60719) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Szeretnék kérni egy pici segítséget.
Tudna privátban valaki segíteni, hogy egy adott IMEI szám kártyás-e vagy számlás csomagban lett-e véve ?
Semmi más nem is érdekelne, csak nem akarok lukra futni !

Előre is köszönöm, aki ebben tudna segíteni ! :R :R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#60720) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Telefon garis cseréje miatt micro helyett nanoSIM kell majd. Tavaly februárban kaptam a SIMet. Ehhez kinek kell bemenni a Telekomhoz? A kártya feleségem nevén van, de én használom. Előre is köszönöm!

(#60721) kali: köszi, akkor azt még le kell szervezni baba mellett. :R

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#60721) kali válasza Melack (#60720) üzenetére


kali
legenda

szia,

akinek a nevén van.

(#60722) Varszegig válasza eladogeppc (#60719) üzenetére


Varszegig
veterán

Kérd el a számlát az eladótól, azon látni fogod. Ha azt mondja nincs meg, akkor már szinte biztos, hogy átverés.

(#60723) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok. Online akció keretében gondolkodom, hogy veszek egy Galaxy S6-ot, viszont két számom van. Az egyik előfizetéses, élő hűségnyilatkozattal (ezzel regisztráltam a My T-Mobile-ra anno, ezzel is lépek be), a másik pedig egy Domino-s jelenleg. Az utóbbit szeretném visszavinni aranytárskártyás (Move M ATK) előfizetésesre az S6-tal, ebben az esetben mi az eljárás menete, hogy megkapjam az online kedvezményt? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#60724) Ateszpapa válasza Melack (#60720) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerintem elég ha ír egy meghatalmazást, és azzal elintézed.

(#60725) PhoenixSzG válasza Ateszpapa (#60724) üzenetére


PhoenixSzG
tag

Csak közjegyző vagy ügyvéd által hitelesített meghatalmazást fogadnak el.

(#60726) Ateszpapa válasza PhoenixSzG (#60725) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ezt nem tudtam, sorry. :B

Más:

Felhívtam őket, hogy a mozaik xs helyett rakják át move xs-be mert emeltek az árakon és nekem nem tetszik.
Rögtön meg is csinálta, de a kötbért elfelejtettem megkérdezni tőle, hogy ügye ilyenkor nincs.

Ügye ilyenkor nem fogják kiszámlázni, illetve szólnia kellett volna róla, ha mégis?

(#60727) KZP válasza Ateszpapa (#60726) üzenetére


KZP
őstag

Nem lesz kötbér. (Ha mégis gáz lenne, megvan az időpont, vissza lehet keresni a beszélgetést.)

(#60728) 313313 válasza PhoenixSzG (#60725) üzenetére


313313
addikt

Eddig mindig szóba álltak velem/párommal a sima 2 tanús meghatalmazással is...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#60729) Teko001 válasza 313313 (#60728) üzenetére


Teko001
őstag

A 2 tanússal lehet elvileg ügyet intézni, az új előfizetéshez kell csak az ügyvédi/közjegyzői.

(#60730) Ateszpapa válasza KZP (#60727) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi, akkor nyugodt vagyok. :D
Mellesleg én is rögzítettem ACR-el a beszélgetést, ha probléma lenne. ;)

(#60731) vwpolopg válasza Ateszpapa (#60730) üzenetére


vwpolopg
őstag

És ezt közölted az ügyintézővel és beleegyezett? Mert ha nem, semmire nem mész vele.

(#60732) Ateszpapa válasza vwpolopg (#60731) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Mondtam mikor az automata mondta.
Meg amúgy is egyeztetni jó, ha esetleg megvágnák, mondjuk nehezen képzelem el, de sosem lehet tudni. :))

(#60733) ForRedGlory válasza Ateszpapa (#60732) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Remelem tudod, hogy ezzel szemelyisegi jogokat sertettel. Ha felhasznalod, beperel es jol rafaragsz. Kicsit sem hasonlithato ossze, hogy az automata bemondja a rogzitest es eldontheted hogy akarsz-e beszelni vagy a masik felet a tudta nelkul rogzited.

Mondjuk mivel nem jarult hozza, maximum a sajat szorakoztatasara hallgathatod, mert sehol fel nem hasznalhato.

(#60734) Ateszpapa válasza ForRedGlory (#60733) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerintem ezzel semmi probléma nincs.

Ha netán szügséges lenne, akkor ez lesz a legkevesebb, meg amúgy is olyan helyen dolgozik, ahol minden hívást rögzítenek.

Amúgy mi van akkor ha nem akarom, hogy rögzítsenek?
Ki fogja kapcsolni?
Dehogy!
Nincs választásod neked sem, ha itt tartunk.

(#60735) r3dsnake válasza Ateszpapa (#60734) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"Amúgy mi van akkor ha nem akarom, hogy rögzítsenek?"

Lerakod a telefont. Bemész személyesen. Ráadásul tájékoztatnak. Ne szajkózd az igazadat, mert nincs.

(#60736) #41133696


#41133696
törölt tag

Azért nem fenékig tejfel:

Van benne pár elgépelés, de annyi baj legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#60737) MittuDomain_ válasza kali (#60712) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Utolsó két kapaszkodó. :)
- hivatalosan át sem vettem a terméket, törölt a rendelésem,
- a kötbér megállapodás akkor is azt írja, hogy aláírásommal elfogadom az abban foglaltakat.

Az első rendszerhiba, egy kattintással javítják ha elkezdek keménykedni.
De a másodikkal mit csinálnak? Nem vagyok jogi személy, nincs digitális aláírásom (jó, a magyarorszag.hu-n tudok online tevékenykedni, de az más tészta.)

Ha online el is fogadtam, aláírásommal akkor sem tettem. Tudom hogy szőrszálhasogatás amit csinálok, és ha elfogadja a T az igazam és precedenst teremtek, még rigorózusabb lesz a szövegezés, de akkor is mi a fenét csináljak?

Egy életre megtanultam: sose végy a szolgáltatótól készüléket...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#60738) kali válasza MittuDomain_ (#60737) üzenetére


kali
legenda

azt viszonylag egyszerűen tudják bizonyítani, hogy átvetted, hiszen biztos használtad azóta a hálózaton, illetve az üzletek is bekamerázva. (más kérdés, hogy intézkedniük és magyarázkodniuk kell majd, de az nem adott tekintetben lesz kihatással az ügyre.)
sok dokumentum/szerződés azt írja, hogy az aláírásoddal fogadod el, de jogilag több alternatív lehetőség is adott, írtam is rá korábban példát.
ettől persze még megpróbálhatod betámadni a dolgot, de én nem látok sok esélyt a sikerre - pedig ha csak egy hajszálba is lehet kapaszkodni, akkor élni szoktam a lehetőséggel, vezetékes fronton például megpanaszoltam valamit, amire sokan azt mondták, hogy esélytelen a sikerem, ennek ellenére sikerrel jártam.

a 18 év előfizetői múlt és több előfizetés mellett összeszámolni sem merem, hogy milyen sok (csúcskategóriás) készüléket vásároltam ezen szolgáltatótól és sosem volt problémám, de mindig ellenőriztem és tudtam, hogy mit írok alá.

[ Szerkesztve ]

(#60739) Cidan


Cidan
tag

Sziasztok!

Like S csomagról érdeklődnék egy kicsit, hogy ha a megkötéskor még diáknak számítok, de 1 év után megszűnik a jogviszonyom, attól még megköthetem csak majd át kell váltani, vagy kitölthetem a 2 évet ugyanúgy? Vagy meg se köthetem..? :D Köszi előre is.

(#60740) Ákinard válasza Cidan (#60739) üzenetére


Ákinard
aktív tag

A megkötéskor igazolod, hogy van érvényes jogviszonyod, utána 2 évig jogosult leszel rá. Mindegy, akár ha a szerződés után már másnap kiiratkozol, akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#60741) b.daniel válasza Cidan (#60739) üzenetére


b.daniel
senior tag

Megkötheted és 2 évre fog szólni.

Megelőztek :D

[ Szerkesztve ]

(#60742) Cidan válasza Ákinard (#60740) üzenetére


Cidan
tag

Nagyszerű, köszi szépen! :)

(#60743) dptrsk válasza Cidan (#60739) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A Like csomag feltétele a SIM átvételekor érvényes diákigazolvány.
Ha közben elvégzed a sulit/otthagyod, a 2 év megmarad, csak a 2 év leteltével nem leszel jogosult hosszabbításra.

(#60744) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Sziasztok!
Az otthoni internettel lenne problémám. Egész nap szakadozik a net a gépen. Ha kijonnek a szervizesek, szamolnak fel valami dijat?
Masnak is van ilyen problemaja?) (LoL kozben is folyamatosan eldobalja)

(#60745) kali válasza rolkaDb (#60744) üzenetére


kali
legenda

szia,

ez a mobilos téma, a neked megfelelő itt; link
érdemes leszűkíteni a hibát a szolgáltatásra/szolgáltatós eszközre, vagy a sajátra, mert előbbi esetben nem számolhatnak fel semmit, utóbbi esetben viszont lehet fizetős.

[ Szerkesztve ]

(#60746) Teko001 válasza kali (#60745) üzenetére


Teko001
őstag

Szerintem érdemes lenne a téma címébe odaírni zárójelbe, hogy mobil, mint a másiknál van.

(#60747) rolkaDb válasza kali (#60745) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Elnezest, pedig az ismertetobe is beleneztem felul, en neztem felre. :R

(#60748) Sayuar


Sayuar
őstag

Abban tudnátok segíteni, hogy a Domino Net&Roll csomagban a VoIP engedélyezett-e? Mert ebben a listában nem találtam...

(#60749) club1 válasza Sayuar (#60748) üzenetére


club1
veterán

Mivel ez nem opciós mobilnet, ezért nem korlátozhatnak benne.

(#60750) Sayuar válasza club1 (#60749) üzenetére


Sayuar
őstag

Én is így gondolom, de megnyugtatna ha ez valahol a szolgáltató oldalán is fel lenne tüntetve, vagy az ászf-ben. De mind ezidáig sikertelenül keresem...

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.