Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60551) cris78 válasza Sanyaman (#60548) üzenetére


cris78
őstag

Én kaptam kedvezményt társkártyára, próbáld még egyszer.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#60552) Rhino666 válasza kali (#60550) üzenetére


Rhino666
őstag

Elolvastam és ez alapján írtam, semmiféle kedvezményt (lebeszélhető perc, plusz MB, havidíj kedvezmény) nem kaptam az előfizetésre. A készüléket meg egy összegbe fizettem ki, az ára pedig nem volt kedvezményesként jelölve (pedig valami karácsony előtti akció keretein belül olcsóbb volt).

Épp ebből következtettem ki, hogy nincs semmi alapja a kötbérnek és csak arra használják, hogy kibújhassanak a szerződés felmondási jogom gyakorlása alól (ami ismételten csak jogellenes szvsz).

Szerk: Voltam bent, tarifahűségre hivatkozva kötbért akartak kérni. A rendelésnél egyébként nincs jelezve a tarifahűség, holott más rendeléseimnél jelezve volt, szóval kételkedem benne hogy aláírtam ilyesmit (mondjuk a szerződés épp nincs előttem). Ezt épp most fogalmazom meg az ügyfélszolgálatnak küldött e-mail formájában, várom a hivatalos álláspontjukat.

Köszönöm az eddigi tippeket. :R

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#60553) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Hogy valami üdítő is legyen írva: én 12 év után hagytam ott a Vodát, 2 napja. Miskolcon a város közepén, nem tudtam, csak az ablakból telefonálni, a készülék áraik vicc kategóriába vannak. Most átjöttem, szinte ugyanazok a csomagok csak Iphone 5C meg G620, amiket összesen 3K körül törlesztek és nulla forintomba fájt. Ennyit a süllyedő hajóról. :U

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#60554) Vangelis válasza Rhino666 (#60552) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Kiskapukat keresnek mindig.
Sajnos ŐK a Lista ár és a "kedvezményes ár" közötti részt reszetnék kiszámlázni nekik.

Én is pont erre hivatkoztam levelemeben, meg nekem azt is mondta az ügyintéző, hogy persze, hogy nem kell csak a részleteket kifizetni. Semmi kötbérről nem beszélt... de megvárom mit írnak a levelemre.

Próbálnak okoskodni, mert legtöbben vesznek készüléket és nem tudnak szabadulnak.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#60555) kali válasza Rhino666 (#60552) üzenetére


kali
legenda

fizethetted egy összegben, de nem feltétlenül a teljes árát, megnézed, hogy mennyit fizettél ki a készülékért, azt összehasonlítod a(z akkori) előfizetés nélküli listaárral és ha lesz különbség, az az összeg a kapott kedvezmény, a mostani áremelések pedig nem érintik adott kedvezményt.
nézz majd rá az akkor aláírt szerződésre, illetve ha van külön kötbér megállapodás, akkor arra (is), sokat segítene.

(#60556) Rhino666 válasza F.B.I. (#60553) üzenetére


Rhino666
őstag

Havi 5000Ft-os előfizetésre rendeltem meg tegnap az M9-et összesen 170k-ért, 0% THM-es hitellel. Ugyanez viszonyításképp az eDigi-nél 260k (szintén 0%-os THM-el elérhető) sufni GSM-ekben 185k-nál kezdődnek a szürke importos, ÁFA-csalt kétes eredetű darabok, a Telenornál semmi hír róla, a Telekomnál leghamarabb 1-1,5 hónap múlva lesz, HA egyáltalán lesz (feltételezem drágábban, mivel a mostani M7 került náluk ennyibe két éve, ami azért egy olcsóbb készülék volt). Vodánál raktáron van, jövő héten már szállítják is elvileg. :) Számomra ez egyáltalán nem tűnik rossz ajánlatnak...

Nem tudom kivárni a töketlenkedésüket, az M7-nek lejár a garanciája napokon belül, nem akarok sokáig a 1+1-al ragadni, mert nem igazán áll kézre, főleg nem egy HTC után (cseretelefonnak meg biztos kapnék valami használhatatlan vacakot).

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#60557) Rhino666 válasza kali (#60555) üzenetére


Rhino666
őstag

Köszi, előkotrom, amint hazaérek. :R

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#60558) Vangelis válasza Rhino666 (#60557) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Elvileg neten is fenn van.

Vagy nem digitálisan kaptad?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#60559) Rhino666 válasza Vangelis (#60558) üzenetére


Rhino666
őstag

Nézném a rendelés részleteit, de ez fogad:

A feldolgozás során a következő hiba történt!

Belső hiba.
Kérjük, a Vissza gombbal lépj az előző oldalra, és ismételd meg a műveletet. Újabb hibaüzenet esetén hívd ügyfélszolgálatunkat a 1430-as számon, és kérd ügyintézőnk segítségét!

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#60560) Vangelis válasza Rhino666 (#60559) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ez hiba .. ez ilyen :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#60561) F.B.I. válasza Rhino666 (#60556) üzenetére


F.B.I.
veterán

Sajnos amiről írsz, az nálam is választás elé állított (5C asszonynak) csak eggyel tisztába kell lenni a Vodánál: semmilyen komolyabb készülék árral nem jutalmaztak 12 év alatt. Mondjuk a legegyszerűbb az, hogy 2 évente oda viszed a számodat, ahol jobb áron kapod a kívánt készüléket és korlátlan csomagod van...mostantól nálam ez lesz.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#60562) Rhino666 válasza F.B.I. (#60561) üzenetére


Rhino666
őstag

Engem sem a T, pedig ~15 éve előfizető vagyok és nem túlzásként írtam, hogy náluk hagytam már milliókat ez alatt az idő alatt (nem is egy előfizetésem van náluk folyamatosan, de nem is kettő). Mindig független bolti ár fölött vettem a függő telefonokat és évekig fizettem a részleteket. Oké, hogy kamatmentes részlet, de visszamenőleg belegondolva durva, hogy előfizetéssel drágább egy telefon, mint függetlenül... :U

Hasonló megfontolásból döntöttem én is úgy, hogy átmegyek a Vodához, ugyebár a szolgáltatóknak kellene versengniük az ügyfeleikért, nem nekem könyörögni, hogy ugyan hadd költsem már náluk a pénzemet és hadd ne maradjak készülék nélkül hónapokra csak mert nem bírnak folyó tárgyalásokkal dűlőre jutni (a Vodának valahogy sikerült) és emiatt egyetlen árva, valamire való készülék nincs a kínálatukban. :W

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#60563) F.B.I. válasza Rhino666 (#60562) üzenetére


F.B.I.
veterán

Igen, ez a vicc, tényleg úgy kell csinálni velük, ahogy írtam, 2 évente dobni őket és az új helyen kinyalják a feneked. Magyarország én így szeretlek!

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#60564) zoli62


zoli62
addikt

Egyébként van itt egy félreértés. A díjváltozás érinti a díjcsomagot, és mellette készülékvásárlás is történt, akkor a szerződés kötbérmentesen felmondható. A készülékrészletek meg tovább fizetendők.

(#60565) Vangelis válasza zoli62 (#60564) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ez lenne a legjobb :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#60566) zoli62 válasza Vangelis (#60565) üzenetére


zoli62
addikt

Régebben külön tétel volt a készülékkedvezmény és a tarifa, illetve hűségkedvezmény.

(#60567) Soulfly842 válasza zoli62 (#60564) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez egyáltalán nem így van. Ez így ebben a formában dezinformáció. Maximum a tarifahűségidőt alakítják át készülékkötbérré. Kisebb díjcsomagra/másikra válthat az ember.

Abban az esetben, ha ezt nem fogadja el, akkor 60 napos felmondási idő mellett kötbér-kötelezettség illeti meg az előfizetőt.

(#60568) zoli62 válasza Soulfly842 (#60567) üzenetére


zoli62
addikt

Egyrészt, mint írtam, korábban volt két külön tétel, másrészt a szerződésmodósítás nem elfogadása esetén a Telekomnak kell rendes felmondással élni, és ekkor nem követelhet kötbért, mivel ekkor egyoldalúan ő mondja fel a szerződést.

[ Szerkesztve ]

(#60569) kali válasza zoli62 (#60564) üzenetére


kali
legenda

az előfizetés felmondása/megszűnése esetén eleve nem okés amit írtál, hogy a készülékrészletek meg tovább fizetendők, mivel olyankor az összes fennmaradó részlet egy összegben esedékessé válik.

(#60570) Soulfly842 válasza zoli62 (#60568) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez közel sem így van. Lehet, hogy valakit, valamilyen platformon sikerült ezzel kapcsolatban 'bezavarni', de mindezek ellenére a valós tényállás nem tér el mindettől:

Határozott idejű szerződés esetén a hatályos jogszabályok nem adnak lehetőséget az ügyfélnek a szerződés felmondására ÁSzF változás miatt. Abban az esetben ha valaki mindezek ellenére ragaszkodik a szerződés felmondásához a készülék kötbért kiszámlázzák a részére és amennyiben a készülékhez résztletfizetési kontstrukció is tartozik a készüléktörlesztők egy összegben válnak esedékessé.

Ezek voltak a tények, s a szubjektív véleményem alapján:

Tekintettel mindarra, hogy ilyen jellegű szerződés módosításra augusztusig van lehetősége a szolgáltatóknak, valószínűsíthető, hogy tárgyhó utolsó napján megjelenik a médiában, hogy a másik két szolgáltató hasonlóképpen jár el.

[ Szerkesztve ]

(#60571) zoli62 válasza Soulfly842 (#60570) üzenetére


zoli62
addikt

Én nem arról írtam, hogy az ügyfél mondja fel a szerződést, hanem arról, hogy a módosításokat, felajánlott lehetőségeket nem fogadja el. Ilyenkor a szerződés eredeti feltételekkel megy tovább vagy a szolgáltató 60 napos egyoldalú felmondással élhet.

(#60572) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Én ugy tudom hogyelőfizetéssel az összes készüléket kedvezményesen adja, kivéve ha listaáron veszed. Namármost az árváltozás nem érinti a kedvezmény mértékét, ebből adódóan mindenképpen kötbérköteles. Sajnos náluk ez a kibúvó, ami szemét módon nincs megeméítve vagy csak nagyon ködösen vagy ráutalóan a szerződésben.

(#60573) Soulfly842 válasza zoli62 (#60571) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, ez így van, de ez nem mentesíti a kötbértől. Ezt ilyen esetben is ki kell fizetnie.

[ Szerkesztve ]

(#60574) dptrsk válasza Soulfly842 (#60573) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A szolgáltató ajánl valamit, de az előfizető nem fogadja el a móddosításokat.
Az előfizető használná módosítások nélkül tovább, de a telekomnak a régi áron nem éri meg, ezért 60 napos rendes felmondással felmond az előfizetőnek.

Ekkor a telekom nem kérhet kötbért, mivel ő bont szerződést.

(Nem az előfizető szeg szerződést, hanem a telekomnak nem éri meg.)

[ Szerkesztve ]

(#60575) Vangelis válasza dptrsk (#60574) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor írjunk levelet mindanyian :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#60576) Soulfly842 válasza dptrsk (#60574) üzenetére


Soulfly842
addikt

Sajnos-nem sajnos, ez már nem a tarifához kötődik, hanem a készülékhez kapcsolódó kötbér. A tarifa pediglen szabadon 'konfigurálható', mivel az ÁSzF változás értelmében lentebb váltható. Jogszabályok részéről ez sajnos/nem sajnos így rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#60577) dptrsk válasza Vangelis (#60575) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Én csak leírtam mi a szóban forgó eset, mert szerintem a 2 fórumtárs elbeszélt egymás mellett.
Nekem már nincs számlás csomagom a Telekomnál.

(#60578) lugosi válasza Vangelis (#60575) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Olyan levelet írjunk, hogy akkor most átlépnénk a 0 Ft-os korlátlan csomagba. :D

(#60579) djculture


djculture
félisten

Arra leszek kiváncsi hogy év végén 18%-os áfa lesz minden internet szolgáltatási csomagra a 27 helyett, fogadjunk hogy az is befogják nyelni...

(#60580) Vangelis válasza djculture (#60579) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Vagy áremelés, mert a számlázási rendszert át kell állítani!
Természetesen csak a mi érdekünkben.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#60581) Laca1212 válasza Laca1212 (#60236) üzenetére


Laca1212
őstag

Sikeresen megtörtént az "aktus" telefonos ügyfélszolin! :)
Esetemben a díjcsomag hűségemet törölték az áremelés miatt.

A mobil alkalmazásban és a weben is azonnal az új díjcsomagom jelent meg. Viszont a netre még NetPlusz L-t mutat mindegyik, holott NetPlusz XL-re váltottam át. Várni kell még, hogy realizálódjon vagy az ügyfélszolis kislány nem jól dolgozott? :)

[ Szerkesztve ]

(#60582) #99546112


#99546112
törölt tag

Üdv!

Van egy társkártyám az Ipades kártya mellett amivel telón is tudok netezni az iPades adatcsomagommal. Namost a kérdésem az hogy ha telóba beteszem a kártyát amivel ugye telefonálni nem lehet csak netezni, akkor engem el se tudnak érni telefonon? Mert az úgy nemtom mennyire jó dolog és mennyire van értelme a masik kártyának úgy. Valaki tudja hogyan is lehet pontosan ezt használni? Köszi!

(#60583) 313313 válasza Vangelis (#60580) üzenetére


313313
addikt

Az egy normális rendszerben pár gomb nyomás, max 1 perc :D

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#60584) StLui


StLui
veterán

Pár napja megcsináltam a Facebook-os belépést, most próbáltam vele chrome alól belépni, nem reagált a "gombra", átmentem IE-be és ott működött :F

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#60585) dokee78 válasza kali (#60492) üzenetére


dokee78
félisten

Ha küldök egy +NETPLUSZL sms-t akkor a NETPLUSZM törlésre kerül gondolom.
Azaz nem először -NETPLUSZM és utána +NETPLUSZL?

(#60586) kali válasza dokee78 (#60585) üzenetére


kali
legenda

egyszerre csak az egyik opció lehet aktív, így nem feltétlenül muszáj külön lemondani.

(#60587) Lacko84


Lacko84
aktív tag

Megszeretném kérdezni ha most leváltok kisebb csomagra, de mégse kérek most készüléket, akkor legközelebb mikor kérhetek? Majd ha lejár a 2 év hűségem vagy bármikor kérhetek az előfizu mellé?

 Iphone 6S - Lg 50LB650V - Lg NB300

(#60588) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Én pl céges előfizetőként most kaptam meg az ászf változást.

(#60589) Soulfly842 válasza lugosi (#60588) üzenetére


Soulfly842
addikt

Üzleti előfizetőként lakossági csomagban vagy?

Érdekességként (üzleti keretmegállapodásban is elérhetővé vált a nemzetközi korlátlan beszélgetés):

Next Business M/XL EU

5 GB-s 4G képes nemzetközi adatforgalom azért nem rossz. :)

S ami szintén fontos: az alternatív szolgáltatónál a 4G ugye nem elérhető, s azt is tudni kell, h. nekik az EU-s országokban nem minden szolgáltató szerződött ügyfelük. S az automatikus hálózatválasztásnak lehetnek kellemetlen meglepetéseik.

(Itt ugyanúgy elérhető - szemben más szolgáltatóval), hogy az adott EU-s országban tartózkodva az ottani számokat ingyen lehessen hívni, s mindezek mellett külföldre indított beszélgetést is foglal magába a nagyobbik Next Business XL EU-s díjcsomag (50 percet).

Továbbá:

Üzleti netbővítő opciók

És tandem Sim kártyán is igénybe vehető.

[ Szerkesztve ]

(#60590) 313313 válasza lugosi (#60588) üzenetére


313313
addikt

Nekem pl a számla nem tartalmazza az áremeléseket... Jól felhívják rá a figyelmem...
Ilyenkor mi van?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#60591) Majko102


Majko102
aktív tag

Sziasztok!

Én is megkaptam az emailt, átnyálaztam pár oldalt itt a fórumon, de nem tiszta még a dolog. :) Ha nekem Move XS előfizetésem van hűséggel, mellé kedvezményes készülék(+részlet) és NetPlusz L mobilnettel, akkor kérhetek kedvezményt, vagy valami megillethet ebben az esetben? Bocsi ha tök nyilvánvaló, de nekem sajnos nem tiszta, ahogy írtam. :(

(#60592) lugosi válasza Soulfly842 (#60589) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, lakossági.

(#60593) azigazimoris válasza Majko102 (#60591) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Hívd fel a 1430-at és mondd azt, hogy nem tetszik az áremelkedés és lejjebb váltanád a csomagodat de nem tudod ,a netbővítőt is szeretnéd megtartani de lejjebb fogsz váltani , ezért szeretnél havidíjkedvezményt és akkor továbbra is megtartod a csomagot hűséggel.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#60594) Majko102 válasza azigazimoris (#60593) üzenetére


Majko102
aktív tag

Köszi szépen, megpróbálom. :)

(#60595) Varszegig válasza Soulfly842 (#60589) üzenetére


Varszegig
veterán

Ahogy elnézem a havidíjat, abban bőven megtérül minden szolgáltatás.

(#60596) talamasca válasza Laca1212 (#60581) üzenetére


talamasca
senior tag

Nem,, nem törölték a hűségedet. Csak díjcsomagot váltottál...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#60597) erdoke


erdoke
titán

Számomra továbbra is elképesztő, hogy EU-ból ingyen tudok hazatelefonálni, illetve hívni az EU-s kollégákat, viszont itthonról ez utóbbiért 159-179 Ft-ot kell fizetnem percenként. :Y

A legjobb aláírás a héten

(#60598) Laca1212 válasza talamasca (#60596) üzenetére


Laca1212
őstag

Én az eredeti díjcsomagom hűségéről beszélek.
Az előfizetés hűsége megmaradt természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#60599) Daffni2 válasza erdoke (#60597) üzenetére


Daffni2
addikt

A Vodafone Business Red EU Premium 19990 Ft 10 GB adat,amit szintén használhatsz az EU ban.
Korlátlanul beszélhetsz innen onnan, ide oda :))
megosztható az adat másik SIM kártyával (díjmentesen) + extra készülékbiztosítást tartalmaz.

"Aki ad,az nyer"

(#60600) kiki22


kiki22
senior tag

Sziasztok! ezeket az uj next eu csomagonak a felteteleit es az arait meglehet tekinteni valahol?mert a honalpon meg nemlatok semmit.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.