Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32701) D@ve89 válasza Locutus (#32698) üzenetére


D@ve89
tag

Van egy tippem: szerintem ahol vagy, gyengébb kicsit (gondolom beltéri) 3G lefedettség, esetleg a padfone2 rádiós képességei gyengébbek (vagy energiatakarékosabb, "zöldebb"), és lehet, hogy hívás közben lemegy 2G-re. Csak ez azzal jár (ha adatkapcsolat is engedélyezve van), hogy megszakad a kapcsolatod. Próbáld ki csak 3G-re erőltetve használni esetleg (ha nem jó, akkor csak 2G-re).

(#32702) chester99


chester99
aktív tag

Üdv

Ha először csak sim kártyát hozok ki, majd utána készüléket. Mennyi időnek kell eltelnie, hogy ne kérjenek előleget?

(#32703) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Szóval, csak hogy biztos legyek benne: azt most is lehet, hogy veszek egy Dominós telefont, de aztán egy előfizetéses kártyával használom, a Domino-t meg elteszem a fiókba és ne mhasználom (és akkor nincs is díja...)?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#32704) raziel01 válasza Fryskitt (#32703) üzenetére


raziel01
veterán

Persze.
Domino az nem havidíjas. Mindenki azt csinál vele amit akar.

(#32705) Fryskitt válasza raziel01 (#32704) üzenetére


Fryskitt
addikt

A Domino Surf-nél az a 890 forintos időszaki díj zavart meg. :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#32706) dedike válasza chester99 (#32702) üzenetére


dedike
addikt

Nincs ilyen megkötés, szerintem az arany kiemeltségi szint már elég a dologhoz. Azzá pedig 8 hónap után válhatsz, igaz sokat kell érte használni a hálózatot....

Jó szerencsét!

(#32707) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ezek a webshopos engedmények, mint most az 520-ra, vajon meddig tartanak:
1. senki nem tudja
2. vasárnap éjfélig
3. kedd éjfélig, mert szerdán jön az új eresztés?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#32708) Locutus válasza D@ve89 (#32701) üzenetére


Locutus
veterán

3g-re hogy eroltetem? Csak olyan opciót látok hogy only 2g.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32709) 1430 válasza chester99 (#32702) üzenetére


1430
senior tag

Egy új előfizetéssel - ahogy dedike is írta- legkorábban a 8. hónapban lehet elérni az arany szintet, de ha ez nem is sikerülne, 7 hónapos előfizetéssel már lehet készüléket venni, feltéve, hogy nem válaltál az előfizetés vásárlásakor hűséget, hogy kedvezőbb legyen a belépési díj (ellenkező esetben még mindig kifizetheted a 4xxx Ft-os kötbért, és akkor nem lesz hűséged).

Fryskitt
Ki is válthatsz a Domino Surf-ből, akkor nem fogja vonni a rendszer 30 naponta a díjat, de ha maradsz, és nincs elég egyenleged, akkor nem is lesz levonva az időszaki díj, míg fel nem töltöd az egyenleged, mert akkor levonja a 890-et (vagy amennyi akkor lesz a díja) és akkor fog elindulni egy újabb 30 napos ciklus.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#32710) D@ve89 válasza Locutus (#32708) üzenetére


D@ve89
tag

Esetleg WCDMA-nak hívják a 3G-t. De sorold fel, milyen lehetőségek vannak, ha nem megy neked, úgy könnyebb lesz segíteni. :)

(#32711) lugosi válasza Soulfly842 (#32691) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hú, köszi a kimerítő választ!

(#32712) Locutus válasza D@ve89 (#32710) üzenetére


Locutus
veterán

Ja, WCDMA ony az van. Most arra raktam, egyelőre ezen nem szakadt még meg. De ennek akkor most mi hátránya lesz, ha ezen hagyom?
Mondjuk az érdekes, hogy pár perc után visszaugrott auto-ra...

Ezek az opciók vannak amúgy, meg kijjebb még egy "use 2g only".

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32713) Jonathan92 válasza Fryskitt (#32707) üzenetére


Jonathan92
tag

Ez engem is érdekelne!!! Erősen gondolkodom rajta :)

,,sok a köcsög'' -Gino majális

(#32714) Fryskitt válasza Jonathan92 (#32713) üzenetére


Fryskitt
addikt

Erre még nem volt értékelhető tipp, de mondjuk azt gondolom, hogy 28e-nél már nem nagyon lesz olcsóbb. Egyszerűen van egy szint, aminél lényegesen nem megy majd lejjebb. Talán. Gondolom.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#32715) D@ve89 válasza Locutus (#32712) üzenetére


D@ve89
tag

Ennek most az a hátránya lesz, hogy csak 3G hálózatra megy fel. Tehát ha olyan területre tévedsz, ahol nincs 3G, akkor eltűnsz a hálózatról (nem fog lejjebb váltani 2G-re), valamint ha LTE lefedett területen leszel, nem fog felmenni magától LTE-re. Ilyenkor kézileg kell átváltanod. Esetleg azt próbáld még ki, hogy LTE/GSM/WCDMA auto-ra teszed, viszont hívás előtt kikapcsolod az adatforgalmat.

(#32716) Locutus válasza D@ve89 (#32715) üzenetére


Locutus
veterán

Értem én, de ez mind akkor csak tesztelgetés... igazából megoldást egyik sem nyújt. Ha most a WCDMA onlyval nem szakadgat meg a telefonálásom, akkor annyit tudok meg, hogy a hiba x...? és vigyem a szervizbe a telefont?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32717) D@ve89 válasza Locutus (#32716) üzenetére


D@ve89
tag

Na most ezt a hozzászólásodat nem tudom értelmezni megfelelően. Mégis mit vártál, hogy bárki majd megmondja, hogy pontosan mi a hiba? Amikor az lehet szoftveres és hardveres eredetű is egyaránt, ráadásul nem egy-egy összetevőn múlik csak a dolog. Felvázoltam egy tippet, még lehet only WCDMA üzemmóddal alá is tudod támasztani azt, ha nem fog megszakadni. Innentől kezdve megvan a megoldás. Tesztelés nélkül elég nehéz bármit is csinálni. Ha ennyivel többet tudsz és szervízbe viszed, és ott elmondod a tapasztalatokat, az is nagy segítség, bár nem hinném, hogy ezzel bármit is lehet kezdeni szervízben.

(#32718) Varszegig válasza Locutus (#32716) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha azzal nem szakad meg, akkor megkéred a szolgáltatódat vizsgálja ki, és ha szerintük nem gyenge a lefedettség, akkor szerviz.

(#32719) Locutus válasza D@ve89 (#32717) üzenetére


Locutus
veterán

Ezt én mind értem, csak mi a konklúzió abból ha only wcdman megy jól?

A 2g lefedettség volna szar? Ezt én nehezen hiszem...

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32720) D@ve89 válasza Locutus (#32719) üzenetére


D@ve89
tag

Na tehát: bekapcsolt adatforgalom mellett nem feltétlen lehetséges a zökkenőmentes váltás 3G-ről 2G-re. Amikor telefonálsz, a telefonod folyamatosan méréseket riportol a hálózat felé, ami alapján, ha túl gyenge a jel, a hálózat utasítja a telefonodat, hogy váltson cellát, akár menjen le 2G-re is. A leírásod alapján szerintem az történik, hogy egy hívás fenntartásához túl gyenge a 3G jelerősség, esetleg gyengébbek a padfone "rádiós képességei" (utóbbi az elképzelhető, ha ketten is tapasztaljátok, mások mással pedig nem), a hálózat utasítja, hogy menjen le 2G-s cellára. Csak most jön a bökkenő, amíg 2G-ről 3G-re zökkenőmentesen át lehet váltani, addig ez fordítva nem igaz (sokkal több és másabb szolgáltatásokat nyújt a 3G hálózat, amiket nem lehet átkonvertálni 2G szolgáltatásokra, pl.: videótelefonálás). Ilyenkor történik, hogy a telefonod lebontja a 3G-s kapcsolatot, és felépíti a 2G kapcsolatot. Ha only WCDMA üzemmódban van a készüléked, akkor hiába utasítja a hálózat váltásra, nem fog tenni semmit: ha kibírja a hívást a meglévő jelszinten, akkor kibírja, ha nem akkor majd megszakad a hívás, de azért tudni kell, hogy még a váltás jelszintjén túl van egy minimális tartalék, ezért is működhet a javaslatom.
Másik lehetőség, amit ugyancsak említettem, hogy automata üzemmód esetén kapcsold ki az adatkapcsolatot hívás előtt, mivel a beszédet át lehet konvertálni 3G-ről 2G-re, így észrevétlenül tud váltani a telefonod hívás közben a két hálózat között.

Ha ezek sem hoznak eredményt, akkor szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#32721) Nordik


Nordik
őstag

Az miért van, hogy ma egy Telekom torony mellett álldogálva csak Edge hálózat volt elérhető? :) Térerő az volt bőven. Nem minden torony biztosítja a 3G-t?

[ Szerkesztve ]

(#32722) D@ve89 válasza Nordik (#32721) üzenetére


D@ve89
tag

Nagyon vidéken nem mindenütt van 3G. Másrészt, ha pont a torony mellett álltál (kvázi az antenna alatt), akkor igencsak gyengültek a vételi viszonyok, ugyanis ezek az antennák egy kúp alakban maguk alá nem sugároznak (ezért is hülyeség, amikor panaszkodnak a panelben lakók, hogy a fejük felett lévő antennától lesznek rákosak).

(#32723) Nordik válasza D@ve89 (#32722) üzenetére


Nordik
őstag

Köszi, csak érdekelt. :)

(#32724) ANDROID??? válasza #40993792 (#32700) üzenetére


ANDROID???
addikt

Rájöttem én is akkor hogy elbsztam .... :W :W

[ Szerkesztve ]

(#32725) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Tmobil mennyiért függetleníti a készüléket?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#32726) Akve válasza enginev3.0 (#32725) üzenetére


Akve
tag

25ezer forintért

Élek és élni hagyok.

(#32727) Locutus válasza D@ve89 (#32720) üzenetére


Locutus
veterán

Köszi a részletes magyarázatot, így már értem mi van.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32728) Locutus válasza D@ve89 (#32720) üzenetére


Locutus
veterán

Na ez a WCDMA only dolog eddig tartott. Melóhelyen egy sms-t sem bírok elküldeni így... vissza kellett tennem autora.
Viszont most így kérdezősködve van itt más tmobilos is, aki ilyen gonddal küzd, és nem is ilyen telefonja van. Szóval mégiscsak van némi esélye, hogy szolgáltató oldalon van a probléma...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32729) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

T-mobilenál melyik domino díjcsomagot ajánlanátok?
Jelenleg domino surf-ben vagyok, ezt szeretném olyan dominora váltani, ami nem von le havonta x összeget.
Hogy tudok másik domino csomagra váltani?

(#32730) D@ve89 válasza Locutus (#32728) üzenetére


D@ve89
tag

Akkor jelentsétek be, hogy azon az adott helyen többen is ezt tapasztaljátok. Adjatok meg példákat (többet is ), hogy melyik szám melyik számot hívta és mikor, amikor megszakadt a hívás, akár az sms küldési próbálkozásod időpontját is megadhatod. Ezalapján elindulhat egy kivizsgálás.

(#32731) Vangelis válasza timelord1987 (#32729) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Domino 5.

Onlány tudsz váltani.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#32732) erdoke


erdoke
titán

Most először nálam is megtörtént, hogy újraindítás kellett a hálózatra csatlakozáshoz. :((
Reggel az iskolánál vártam 5 percet, és meg szerettem volna nézni az emaileket. A telefonon (iPhone 5) "No service" felirat fogadott. Repülő üzemmód nem segített, ahogy a manuális hálózat keresés, illetve a másik toronyhoz mozgás (irány haza) sem. Manuális kereséskor megtalálta mindhárom szolgáltató hálózatát, de nem tudott csatlakozni. Hibaüzenetet nem kaptam, csak maradt a No service... Újraindítás után minden rendben. Ami érdekes, hogy a feleségem i4S-e pontosan ugyanott és ugyanakkor volt az elmúlt 24 órában, és nála semmi hasonló anomália nem történt. :F
Tönkre vágta a T a 66 napos uptime-ot (július 12). :O Igaz, max egy hetet futott volna még, mert 4,5 nap múlva itt az új OS.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#32733) adam3 válasza erdoke (#32732) üzenetére


adam3
aktív tag

Biztos a T vágta tönkre, ha egy újraindítás után jó lett. Tuti hálózati hiba...

(#32734) D@ve89 válasza adam3 (#32733) üzenetére


D@ve89
tag

Tuti, ez mindig így van, ismert hibajelenség... :))

(#32735) erdoke válasza adam3 (#32733) üzenetére


erdoke
titán

Közben rájöttem egy fontos különbségre: Bár ugyanakkor és ugyanott volt a két telefon, az enyém egy tegnap esti hívás óta LTE hálózaton lógott, míg az övé (értelemszerűen) 3G-n. Tehát elképzelhető, hogy valami éjszakai LTE frissítés vágta le úgy a készüléket a hálózatról, hogy újraindításig vissza se tudott csatlakozni. :F

(#32734) D@ve89
Korábban beszéltünk már róla, de nálam még soha nem fordult elő. Sőt, megkockáztatom, hogy az említett i4S-en, ami lassan 2 éves, azóta se. :N

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#32736) kali válasza enginev3.0 (#32725) üzenetére


kali
legenda

szia,

domino; 25 e ft
előfizetés; 15 e ft (az akció során igénybevett kedvezmény visszafizetésén felül)

(#32737) adam3 válasza erdoke (#32735) üzenetére


adam3
aktív tag

Ez olyan mint amikor ki meg bekapcsolod a wifit. Az access point elindítása után az eszközöknek csatlakozniuk kéne rá maguktól. Ha nem megy, az valószínűleg nem a wifi AP hibája... (Kivéve persze ha senki sem tudna rá csatlakozni, de most itt nem arról volt szó)

(#32738) kali válasza adam3 (#32737) üzenetére


kali
legenda

már amennyiben az ellenoldali eszközök automatikus csatlakozásra vannak beállítva adott hálózat tekintetében, ellenkező esetben nem feltétlenül.

(#32739) GLevi91


GLevi91
csendes tag

Sziasztok!
Jelenleg még a régi Like díjcsomagot használom, amire nincs hűségnyilatkozatom, de az előfizetésre van november 23-áig. Viszont a telefonom kezdi megadni magát, így jobb lenne minél hamarabb újat venni. Lehet-e olyat csinálni, hogy új előfizetésként veszek egy telefont Like 300 díjcsomaggal, vagy addig nem lehet amíg a másik előfizetésnek le nem jár a hűsége?

(#32740) St3ven válasza GLevi91 (#32739) üzenetére


St3ven
addikt

Nézd meg a dominós (vagy a független) árát is ugyanannak a készüléknek, mert könnyen lehet, hogy nem is érné meg egy új hűség...

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#32741) dedike


dedike
addikt

Ha esetleg valakit érdekel akciós Z1... ;]

Jó szerencsét!

(#32742) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Nano simre lenne szükségem, viszont aláírási címpéldányt kérnek... máshogy nem lehetne megoldani? Nálam van a mostani kártya, amiből csak nano simet szeretnék varázsoltatni.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#32743) erdoke válasza h1ght3chzor (#32742) üzenetére


erdoke
titán

Az aláírásra jogosult előfizető vagy annak írásos meghatalmazottja tud ügyintézni.

A legjobb aláírás a héten

(#32744) ANDROID??? válasza dedike (#32741) üzenetére


ANDROID???
addikt

Lehet, hogy az elírások miatt a körmére kellene tekinteni a honlap adatokat töltő kollégának.

(#32745) Locutus válasza h1ght3chzor (#32742) üzenetére


Locutus
veterán

Tavaly én is végigjártam ezt, és zéró rugalmasság van az ügyintézésben. Az említett aláírási címpéldány nélkül nem cserélik ki, holott ez ugye semmilyen szinten nem változtat a szolgáltatáson, vagy egyéb máson...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#32746) anonymus89


anonymus89
addikt

Na srácok leírom, hogy járt Faterom. Márciusban lejárt a 200 mega adatforgalma (Mozaik XS) és megrendelte a Net&Roll 1 GB bővítő opciót. Eljött a szeptember és mivel csomagot váltott (Mozaik S-re) a sok telefonálás miatt így már nem volt rá szükség, lemondtuk az opciót. Erre mit ad isten nem volt mobilinternetje gondoltam biztos valami időszakos probléma lehet a szolgáltatással.
Sajnos korántsem ez volt a hiba forrása hanem az, hogy egyúttal a bővítő opció lemondásával kikapcsolták Fater internetszolgáltatását bravó... :W :C
Úgyhogy P-jövő7 keddig nem volt mobilinternetje persze ez akkor derült ki, amikor bement a T-mbile-hoz, hogy mi lehet a hiba.?
Ezt az 5 napot ki fogja jóváírni??? (gondolom senki sem)
Persze még egyéb finomságok is vannak pl. azt sem mondta az ügyintéző, hogy "elnézést kérünk a kellemetlenségért" valamint, hogy akinek munkából adódóan esetleg más miatt romlott a látása, az miképpen fogja elolvasni az üzletben kint levő tájékoztatókat vagy árlistákat, esetlegesen a feltételeket? (egyből jöttek már a jobbnál-jobb ajánlatok kecsegtetésként)
Mert hogy az kb. 3-4-5-ös betű wordben az is biztos, szemüveg nélkül az isten se olvassa el.... :(

Szép napot Nektek!

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#32747) erdoke válasza anonymus89 (#32746) üzenetére


erdoke
titán

Ez jó ideje így működik, hogy ha a csomagban lévő adatra aktiválású kiegészítést, akkor az lesz az alapértelmezett, és kikapcsoláskor a rendszer nem állítja vissza a csomagot, hanem ügyintézővel kell megoldani. Egyetértek, hogy ez így gáz.
Mondjuk ha 4 napig nem tűnt fel, akkor nagy kárt nem okozhatott a net hiánya...

A legjobb aláírás a héten

(#32748) h1ght3chzor válasza erdoke (#32743) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

A meghatalmazásra van vmi nyomtatványuk esetleg?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#32749) anonymus89 válasza erdoke (#32747) üzenetére


anonymus89
addikt

Akkor ez így ebben a formában elég nagy badarság :F
Csomag alatt mit értesz?
Mint írtam észleltük a hibát de mivel hétvége volt így nem igazán foglalkoztunk vele.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#32750) kali válasza anonymus89 (#32749) üzenetére


kali
legenda

szia,

régóta ilyen a rendszer - baradság, de esetlegesen direkt -, hogy a bővítés kikapcsolása után nem dobja vissza a díjcsomagban alapban adott adatmennyiséget (mozaik xs; 200 megabyte, mozaik s; 500 megabyte...stb), hanem azt csak ügyintéző segítségével lehet visszakapcsoltatni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.