Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) erdoke válasza polonic (#32200) üzenetére


erdoke
titán

Talán nincs kartellezés. Nem kellene úgy beállítani az egészet, mintha a különadók előtt, 20 %-os (EU átlag) ÁFA mellett a közelében lettek volna a hazai szolgáltatók a nyugati áraknak. Nagy büdös lótúrót. Ilyet csak az mond, aki most kezdte hasonlítgatni az árakat és a szolgáltatásokat. Én 2007 óta folyamatosan utazok, a különbség mindig megvolt. Most is legalább annyira van szó a profit ráta megtartásáról, mint a különadókról...

A legjobb aláírás a héten

(#32202) polonic válasza erdoke (#32201) üzenetére


polonic
félisten

Ki beszélt itt akkorról? Én mostanról beszélek. Ezek az emelések egyértelműen a telkócégekre kivetett különadók, a telefondadő, a közműadó meg még a fene tudja milyen köcsög adók miatt történnek.
Az más kérdés, hogy a szolgáltatók hogy hárítják át, akár többszörös hasznot is hozva ezzel nekik ahogy írod is a profit tartás szempontjából. Lehet szidni a szolgáltatót is, persze. Én sem védem őket, csak a valódi okokat is meg kell nézni, hogy miért emelnek.

Egyébként meg szép, hogy a profit az elsődleges szempont egy cégnél. A te cégednél nem ez lenne az? Ezen mit kell annyira meglepődni.

[ Szerkesztve ]

(#32203) club1 válasza erdoke (#32201) üzenetére


club1
veterán

Gondolom nem jártál még Görögországban ha árkülönbségről írsz. Na, nagyjából az ő távközlési piacuk hasonlít leginkább a mi piacunkhoz (előfizetői szám, ebidta, koncessziós díjak, frekvenciahasználati díjak, stb. tekintetében). Mondjuk tény, hogy a nagyobb távolságok miatt ott vannak a mélytengeri kábelek használati díjai is, cserébe viszont nincsen távközlési különadó.

(#32204) erdoke válasza polonic (#32202) üzenetére


erdoke
titán

A profit maximalizálással nincs gond, amíg azt nem csendes kartellezéssel teszik. Merthogy itthon az utóbbi sok évben nemigen láttál valódi versenyt a mobiltelefónia területén, az tuti. Szinte fillérre megegyező,a környező országokénál lényegesen magasabb árak voltak jellemzők már a különadók előtt is, miközben kint a kedvezőbb díjak mellé még fél-harmadáron adták ugyanazt a készüléket.
Azt is nehezen fogod tudni elhitetni velem, hogy egy előfizetésre annyi plusz adóteher jutott az utóbbi hónapokban, hogy az emelt havidíjakon felül még ugyanaz a (korosodó iPhone 5) telefon egy évvel később 60e Ft helyett 140e Ft-ba kerüljön, miközben mind az előfizetett csomag, mind a Ft/EUR(USD) árfolyama fixnek tekinthető.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#32205) polonic válasza erdoke (#32204) üzenetére


polonic
félisten

Ebben igazad van. A telefonok tényleg kurva drágák.
De én ezt nem is akartam elhitetni veled, hogy nem így van. Ezt hol írtam? Az előfizetéseket említettem meg.

(#32206) slice14


slice14
veterán

Hali

Nálatok androidon még mindig T-Mobile H jelenik meg?
Tegnap este vettem észre hogy TELEKOM HU-t ír ki, de újraíndítás után ismét T-Mobile H.t ír ki.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#32207) Vangelis válasza slice14 (#32206) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem azt írja, hogy SIM kártya reg sikertelen... tegnap is ezt írta. :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#32208) dokee78


dokee78
félisten

Érdekes ez a Telekom.
Anyámnak van Eco XS díjcsomag.
Készüléket vásárolnék a honlapon és ha "Meglévő előfizetést" választom akkor drágább,mintha "Új havidíjast" választom.
Hol a logika vagy én nem értek valamit?

(#32209) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Telefonálás árak: úgy rémlik volt valami hír, hogy lesz majd olyan eu-s roaming rendelet, hogy a hazaival azonos feltételek között lehet használni a mobilt külföldön (vagyis fogadott hívás ingyenes, indított hívás a megfelelő hazai díjjal), és hogy megnyitják az uniós telekom piacot, vagyis lehetsz előfizetője itthonról a német, szlovák vagy mittudomén melyik másik telekom cégnek, ugyanolyan feltételekkel. Ebből nem lesz semmi?
Mert akkor mondjuk a hazai szolgáltatók egy kicsit bepistulnának szépen fokozatosan az áraikkal, ha nem egymással, hanem az uniós szolgáltatókkal kéne versenyezni. Asszem tágra nyílt szemek időszaka következne.

[ Szerkesztve ]

(#32210) savoo válasza dokee78 (#32208) üzenetére


savoo
addikt

Gondolom nem járt még le a hűség.

(#32211) dokee78 válasza savoo (#32210) üzenetére


dokee78
félisten

De lejárt,ha nem járt volna le nem lehetne a "meglévőnél" készüléket választani.
De már rájöttem,ha újat választom akkor küldenek egy másik előfizut a jelenlegi mellé,jól gondolom?

(#32212) lupus_l válasza lugosi (#32209) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Igen, érdemes figyelni a híreket és a szolgáltatók reakcióját (2 nappal ezelőtti hír).

Már itthon is van erre példa, a Digi ügyfelei ingyen hívhatják a romániai vezetékes Digi-s számokat.

[ Szerkesztve ]

(#32213) savoo válasza dokee78 (#32211) üzenetére


savoo
addikt

Ez nem igaz, lejárat előtt 3 hónaptól kezdve is lehet venni új készüléket csak magasabb áron.

(#32214) dokee78 válasza savoo (#32213) üzenetére


dokee78
félisten

Nem is mondtam,hogy nem járt le.
Az a kérdés,ha a az "új Előfizettésre" gondolom küld egy másik előfizetést.

(#32215) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Ha van egy Mozaik XS-es előfzetésem és vennék egy Mozaik S -est mellé akkor akkor meg lehet azt csinálni számcserével ,hogy két előfizetésen minden kedvezmény megmaradjon csak a szám cserélődik?
Illetve hány cserével 1-el vagy 2-vel ?Magyarán 6,5k vagy 13k?

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#32216) Crytek


Crytek
veterán

A T-nél nincs valami kedvezményes mobil internetcsomag?(ahol csak kapok egy simkártyát ami csak netezésre jó)

Haverom mondta,hogy invitelnél tv+ telefon meg internet mellé lehetett kérni mobil internetet is 1GB-osat 1000ft-ért! (telenorral karöltve)

Valami ilyesmi van a t-nél? Mert most 100MB-al szüttyögök 1000ft-ért a telenornál és hát még a képek letiltásával is elérem 1 hónap alatt bőven:(

Next PC Upgrade: 2022

(#32217) lugosi válasza lupus_l (#32212) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na igen valami ilyesmi irányba kéne menni.

(#32218) savoo válasza dokee78 (#32214) üzenetére


savoo
addikt

Olvasd vissza, hogy miket írtál légyszives... :U
Egyébként meg természetesen, ha új előfizetéssel veszel telefont, akkor új előfizetést küldenek.

(#32219) Alex0007


Alex0007
csendes tag

Sziasztok! Van egy Mozaik XS díjcsomagom, amiben 200 MB felhasználható adatforgalom van, és az lenne a kérdésem, hogy ha elfogy a 200 MB adatforgalom, akkor van ebe a csomagban túlforgalmazási díj, vagy ha elfogy a 200 MB adatmennyiség, akkor korlátozzák az internetet?

(#32220) polonic válasza Alex0007 (#32219) üzenetére


polonic
félisten

Nincsen. Lelassítják a sebességet legfeljebb 32/32 kbps-re.

(#32221) tomy86 válasza Alex0007 (#32219) üzenetére


tomy86
addikt

Nincs túlforgalmazási díj, csak kb. használhatatlanná lassítják.
szerk: 16 másodpercet késtem :)

[ Szerkesztve ]

(#32222) Samus válasza Crytek (#32216) üzenetére


Samus
addikt

Ha van aktív T előfizetésed, akkor esetleg így: [link], sajnos csak bizonyos csomagok mellé kérhető...

Előzőre: azért végszügségben el lehet vele lenni. Mail így is megy, Facebook alkalmazás is, igaz, lényegesen lassabban, a gyorsítótárban lévő oldalak pedig elég gyorsan bejönnek.
Ha elfogy a 200 mega, kapsz egy sms-t, és utána szembesülsz vele, hogyha hónap közepe van, akkor érdemesebb +1k pénzért 1 gigás csomagot kérni havonta...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32223) Melack válasza Alex0007 (#32219) üzenetére


Melack
veterán

Korlátozzák.

"A díjcsomagban foglalt adatmennyiség felhasználása esetén nincs túlforgalmazási díj, ilyenkor lecsökkentjük az adatforgalom sebességét, és legfeljebb 32 kbit/s letöltési/ feltöltési sebességgel mobilinternetezhet tovább a következő fordulónapjáig.
Ha felhasználta a havi díjba foglalt adatmennyiségét, de szeretne tovább internetezni a megszokott sebességgel, további adatmennyiséget vásárolhat."

Forrás

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#32224) polonic


polonic
félisten

Fuck yeah. Első lettem. :DDD

(#32225) raziel01


raziel01
veterán

Fun Aranytárskártya díjcsomagot hogy lehet fizetni? Eddig azt hittem, hogy a fő számra kapom azt is aztán most nézegetem a számlát és marhára nincs rajta a havidíja. Kb másfél hónapja kötöttem de rögtön bevágtam a szekrénybe a kártyát. Lehet már arra jött SMS, hogy be sem fizettem a 2 számlát.

Magával a telefonszámmal meg a kódjával nem enged be a weboldalon.
Tehát ha az embernek 2 előfizetése van akkor mind a két számra mindig be kell lépni és külön külön befizetni a számlákat?

(#32226) raziel01 válasza raziel01 (#32225) üzenetére


raziel01
veterán

Nem enged be. Ha új jelszót kérek ugyan ezt a hibát dobja és nem ad új jelszót.

Hiba történt az Ön webshopba lépés jogosultságának ellenőrzése közben.
A kérés feldolgozásához szükséges háttérszolgáltatás hibát jelzett. Kérjük, később próbálja meg újra !

Telefonba belerakva a kártyát azt írja, hogy nincs hálózat. Térerő jel mellett piros X. Hm?

Viszont email csak jönne ha van számla, mert mindig jön. Szóval miért nem kell nekem fizetnem?
A fő számmal rendeltem szóval tuti arra az emailra kéne kapnom ezt a számlát is.

[ Szerkesztve ]

(#32227) m0ski


m0ski
aktív tag

"A Mozaik XS, S, M, T-Mobile ikon 200 LTE, Exo XS, S, Like 300, Siketek és Gyengénhallók, valamint a Vakok és Gyengénlátók részére szóló speciális havidíjas díjcsomagok, Fun Aranytárskártya, Go!Net M, L, XL, Net&Roll 200 MB, Net&Roll 1GB, Net&Roll 1 GB - LTE, Kapcsolat Net, Net Start és Go!Napinet díjcsomagok és adat díjcsomagok az új elõfizetõk vagy a fenti csomagokra váltók számára 2013. november 1-jét követõen nem használhatók internet alapú hang és videó hívásokra."

Jól értelmezem, hogy november 1-től annyi a 3G-n/LTE-n történő Skypeolásnak, Viberezésnek?! :W :W

szerk: vagy akkor a régieknek menni fog, akik újonnan jönnek/váltanak, azoknak nem?!

[ Szerkesztve ]

(#32228) raziel01 válasza raziel01 (#32226) üzenetére


raziel01
veterán

Vagy esetleg még nem lett aktiválva a kártya? A papíron ír valami olyat, hogy ha visszaérkezik hozzájuk akkor majd aktiválják. Nem érkezett volna vissza hozzájuk másfél hónap alatt? Ezért nem kellett még fizetnem?

(#32229) Frenky25 válasza m0ski (#32227) üzenetére


Frenky25
tag

Azért ha már meglépik ezt a korlátozást, limitbővítő opcióknál amit a havidíjon felül fizet az ügyfél maradhatna az eredeti feltétel:(

(#32230) bostone


bostone
addikt

Éppen azon gondolkodom, hogy felmondom az előfizetésem. Sms-t egyáltalán nem küldök, utóbbi időben neten szinte bárkit elértem és el tudtam intézni amit akartam. Dominóra váltva kb annyi netet kapok, mint előfizuval. Tulajdonképp miért is vagyok még itt? :D

(#32231) n@p@lm válasza Crytek (#32216) üzenetére


n@p@lm
őstag

a 100 mb-os csomag nem nevezhető (használható) internet csomagnak.
az inkább csak a beetetés.

(#32232) hermanyi válasza n@p@lm (#32231) üzenetére


hermanyi
őstag

Ha droidod van akkor biztos kevés , De ha BB-d akkor bőven elég (persze ha nem a youtubon lógsz) Normál nettezésre e-mailezésre 100%

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#32233) pepe091 válasza raziel01 (#32228) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

1430. 0-24 hívható. Ők tudnak csak segíteni ilyen esetben.

(#32234) n@p@lm válasza hermanyi (#32232) üzenetére


n@p@lm
őstag

droidom van, 100 mega lóf@sz esti fény.
gmail, fácsé, időkép widget, enyhe böngészés.....5 nap....
youtube nyista....

[ Szerkesztve ]

(#32235) lord.lakli válasza m0ski (#32227) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ezek szerint amire való az okostelefon csak arra nem lesz használható. Vissza a múltba. Van eszük, gondolom csökkentek a hívások. Szép dolog lesz, ha ezt megcsinálják. Tiszta jó hírek jönnek ma T-től/ról. :(

(#32236) hermanyi válasza n@p@lm (#32234) üzenetére


hermanyi
őstag

BB-m van, 5 emailcim ,face pár netes alkalmazás és megvagyok 60 mb böl egy honapban

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#32237) n@p@lm válasza m0ski (#32227) üzenetére


n@p@lm
őstag

hát ezek nem százasok.
asszem lépek....

szerk. : ezt hol olvastad? van linked?

[ Szerkesztve ]

(#32238) n@p@lm válasza hermanyi (#32236) üzenetére


n@p@lm
őstag

egészségedre :)

(#32239) erdoke válasza hermanyi (#32236) üzenetére


erdoke
titán

Hja kérem, appok és felhő nélkül én is beleférnék 100 MB-ba, de nálunk már az asszonynak is kell 500 MB. Attól félek, hogy lassan a legnagyobb gyerek (11 éves lány) se fog kijönni 100 MB-ból. :(

A legjobb aláírás a héten

(#32240) Crytek


Crytek
veterán

É már egy éve tolom 100MB-os mobilnettel ha nem töltöm be a képeket akkor van hogy kibirja a 100MB-ot!

Amire használom.SG.hu és prohardver.hu fórumozás és néha néha pár hírsite olvasása.De ezt naponta több órában.Ilyen fos netes appok nem futnak nem érdekelnek!

Next PC Upgrade: 2022

(#32241) n@p@lm válasza Crytek (#32240) üzenetére


n@p@lm
őstag

mondjuk a felhő nem kimondottan "fos".

(#32242) erdoke válasza Crytek (#32240) üzenetére


erdoke
titán

Az ugye nem baj, ha másnak van igénye a képekre, és használ olyan alkalmazásokat, amik apró örömet okoznak neki vagy másoknak, és közben adatforgalmat generálnak? ;)
Mi pl. az összes képünket, amit készítünk a családról (3 gyerek) vagy bármi másról, feltoljuk a felhőbe. Persze amikor lehet, nem mobilnetről, de ha sürgősen szeretnénk, akkor arról is.

A legjobb aláírás a héten

(#32243) lugosi válasza m0ski (#32227) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Vakok és Gyengénlátók részére szóló speciális havidíjas díjcsomagok" ha semmi mást, ezt nem kellett volna beletenni. Ez volt a legnagyobb kicsinyesség, hogy tőlük elvették. Grat telekom.

(#32244) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy T-mobnál mindenképp kapok sms-t nem fogadott hívásról, ha akkor hívtak, amikor ki volt kapcsolva a telefon/ repülő módban volt? Esetleg valahol be kell állítani, hogy kapjak?

(#32245) n@p@lm válasza lugosi (#32243) üzenetére


n@p@lm
őstag

jó lenne egy hivatalos link.....

(#32246) raziel01 válasza n@p@lm (#32245) üzenetére


raziel01
veterán

Magán a T-mobile számlán volt ez a szöveg rajta. FB-n írták.

(#32247) Soulfly842 válasza raziel01 (#32228) üzenetére


Soulfly842
addikt

Amiatt is célszerű felhívni az ügyfélszolgálatot, mert egyes esetekben előfordulhat, h. egy fajta várakozó "on hold" státuszban marad egy internet alapú kártya, ez a személyes/telefonos ügyfélszolgálaton keresztül pillatok alatt aktiválható.

(#32216) Crytek

Ha van meglévő aranykártyás T-mobile előfizetésed, akkor igénybe veheted a fentebb is írt Aranytárskártya net&roll xs-est, ami havi két ezer forintért 2 GB adatforgalmat jelentene.

Ha ilyennel nem rendelkezel, de a családon belül van T-home-os vezetékes internet duplanet 25 kedvezménnyel a Net&roll S-es és az afeletti díjcsomagokra 25% havidíj kedvezményt vehetsz igénybe.

Ha ilyen sincs, de a családban valakinek van T-home-os Sat Tv előfizetése, akkor 40% kedvezményt biztosíthat a számodra egy úgy nevezett sat+net40 kedvezménnyel.

Ezeknél az ügyfél azonosság nem feltétel, de az igen, hogy az adott T-home-os (helyesebben: Telekom vezetékes) szolgáltatáson legalább egy év hűségidő legyen. Abban az esetben, ha ettől kevesebb, attól függetlenül előfizető hosszabbíthat hűségidőt a kedvezmények érdekében. A műholdas tv/vezetékes internet előfizetője semmilyen kötelezettséggel nem tartozik a mobil internet miatt - pusztán csak egy logikai összekapcsolás ez a magenta rendszerekben - viszont, ha a vezetékes/műholdas szolgáltatás szüneteltetésre kerül (számlatart/egyéb), akkor a kedvezmény is időszakosan felfüggesztésre kerül, ha pedig lemondja akkor a kedvezmény is bomlik a mobilinternetre vonatkozóan.

Előbbivel (Dulpanet 25) pl. egy 8 GB-s internet, 21 MB/s sebességgel kijön a promóciós időszakra 1492 Ft-ra (ennek időtartalma annak a függvénye, h. egy vagy két évre írsz alá hűségidőt a Telekom vezetékes oldalon) azt követően 3225 Ft-ra.

Utóbbival (sat+net40) egy 8 GB-s internet a promós időszakban 1195 Ft, s azt követően 2580 Ft-ra.

Ezek szerintem ütőképes ajánlatok. Van feltöltőkártyás verzió is, ennek az előnye az, ha nem használod nincs díja, ha használod viszont a használat, ill. az adott használati sáv függvénye, h. mennyibe kerül a szolg. 30 napos időintervallumra kivetítve.

[link]

(#32248) polonic válasza albiosz (#32244) üzenetére


polonic
félisten

A my t-mobileba bejelentkezve ki tudod kapcsolni.

(#32249) n@p@lm válasza raziel01 (#32246) üzenetére


n@p@lm
őstag

köszi.
és tényleg...
nem tudom mi lesz itt....

(#32250) albiosz válasza polonic (#32248) üzenetére


albiosz
őstag

Pont bekapcsolni akarom, mert úgy látom nem kaptam, amikor kellett volna.

Amúgy dominós vagyok.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.