Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33201) Turbomann válasza aicon (#33192) üzenetére


Turbomann
tag

Ez így is van.:)

(#33202) Turbomann válasza St3ven (#33190) üzenetére


Turbomann
tag

Kali-ra írj rá és így láthatatlanban is nyerő lennél.:) Napi egy két kiosztásos emberkének azt dől a magnetta.xD

(#33203) djculture válasza 1430 (#33200) üzenetére


djculture
félisten

Így már értem. Akkor megéri ez a dijcsomag

Turbomann van ám szerkesztési gomb is nem muszáj összeszrni a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#33204) Turbomann válasza Vangelis (#33189) üzenetére


Turbomann
tag

Akkor ott több az alkalmazott, mint itt.:) Kali kikérte magának, de szerintem ezzel engem nem győzőtt meg.:)

(#33205) Nordik válasza Nordik (#33175) üzenetére


Nordik
őstag

Erre még tudnál válaszolni légyszíves 1430? :B

(#33206) 1430 válasza Nordik (#33175) üzenetére


1430
senior tag

"Tehát jól értem, hogy ha van egyenleg a kártyán akkor a Go!Net M megújul?"
Igen.

"Ha pedig nincs akkor addig nem lesz internetem míg fel nem töltöm az egyenlegem?"
Igen.

"A Go!NapiNet pedig csak is akkor aktiválódik, ha bármely más adatcsomagot megszüntetek?"
Igen, illetve ha olyan díjcsomagba (Domino 5, Domino Surf) váltasz, amihez "hozzá van csomagolva", és nincs más adatcsomagod (esetleg Net Start van, mert azt lecseréli Go!NapiNet-re). No meg persze ha szándékosan aktiválod. :D

"Ez nem egyenleg függő akkor, hogy mondjuk a másik díjcsomag nem tud megújulni "pénzhiány" miatt akkor egyszerre a Go!NapiNet lépne érvénybe?"
Igen. Tehát ha nincs elég egyenleg az adatcsomagod megújításához, akkor az adatcsomag felfüggesztésre kerül. Ez a 31. nap 0:15 körül következik be, de a reggeli órákban erről SMS is megy (este nem akarják ilyennel zaklatni az ügyfeleket). Ha pedig még az egyenlegtöltés előtt kikapcsolod a felfüggesztett adatcsomagot, akkor nem fog levonódni a feltöltést követően a díja, viszont lásd előző kérdésed.

"A számlás dolgot be tudom fizetni bármelyik T-be is? Eddig is mindig ott szoktam. Ott egyből meg tudják gondolom mondani, hogy még mi a fizetendő."
Természetesen. Október 2-án délutánra már minden bizonnyal be fog töltődni a számla a rendszerekbe, és tudod rendezni személyesen is.

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#33207) Nordik válasza 1430 (#33206) üzenetére


Nordik
őstag

Köszönöm a kimerítő választ, mindent értek! :R

(#33208) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

T-s mobilnet kérdéshez van ennél jobb topik? Ezt találtam, de nem igazán pörög...

A problémám az, hogy a mobilnet miatt egy gép alkalmanként kékhalálozik, újratelepítettem a windows XP-t, de csak csinálja. :(

Ilyen GlobeTrotter HSDPA Modemmel használják a gépen a netet, nem tudom mi lehet, másik drivert nem találok hozzá, hogy teszteljem, csak amit feltesz magának a saját tárhelyéről...

Ilyen a kékhalál:

═════════════════════════════════════════

(#33209) Nordik válasza 1430 (#33206) üzenetére


Nordik
őstag

Még lenne egy olyan kérdésem, a Domino Surf díjcsomaggal kapcsolatban, hogy a 150MB elhasználása után nem belassítanak, hanem aktiválódik a Go!NapiNet? Ez így nem a legkifizetődőbb, pedig ennyi pénzért nagyon jó csomag lenne, ha lassításos nettel adnák.

Gondolom ezt kiküszöbölni csak úgy lehet ha mellé még rendelek egy Go!Net M-et mondjuk és akkor 250MB leforgalmazhatóságom lesz, viszont lassításos. De ez így már 1890Ft havonta...

(#33210) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Céges flottából ha kilépek dominoba, akkor azt a dominos kártyát át lehet másik névre iratni, hogy ő számhordozhassa egy másik flottába?

Impossible is nothing

(#33211) M3xx


M3xx
tag

Sziasztok!

Hogy működik a SIM - Micro SIM-re váltás? Micro SIM-es készülék váltás lenne, de nem az előfizetés SIM kártyáját kellene cserélni. Megoldják bármilyen számra, SIM-re és díjmentesen-e? Köszi.

(#33212) lord.lakli válasza M3xx (#33211) üzenetére


lord.lakli
őstag

4499 Ft a csere

(#33213) Vangelis válasza M3xx (#33211) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ha gond van a kártyával akkor ingyen kicserélik.

A régit sem kérik el, tehát nincs mit veszteni. :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#33214) meroly válasza meroly (#33210) üzenetére


meroly
veterán

Illetve kell-e maga a sim, adnak-e újat vagy csak átállítják?

Impossible is nothing

(#33215) M3xx


M3xx
tag

Esetleg van köztetek olyan bennfentes, aki sejt valamit az árváltozásokról? Dilemmában vagyok Ascend P6 vásárlással kapcsolatban, hogy várjak-e vele árcsökkenésben reménykedve.

(#33216) polonic válasza M3xx (#33215) üzenetére


polonic
félisten

Ezt ugy sem aruljak el.

(#33217) M3xx válasza polonic (#33216) üzenetére


M3xx
tag

Anno ZTE Skate fórumban elöre jelezték, h érdemes várni, mert napokon belül akcióban lesz. Úgy is volt.

(#33218) St3ven válasza M3xx (#33217) üzenetére


St3ven
addikt

Az nem akkor volt, amikor a kalendáriumi napi akció aktuális URL-jét átírva már látszott a következő pár nap akciós ajánlata?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#33219) M3xx válasza St3ven (#33218) üzenetére


M3xx
tag

Huuu erről nem tudok.. :) Akár lehet is. 2011.nov.

(#33220) dedike válasza meroly (#33210) üzenetére


dedike
addikt

Szia!

Átíratni nem lehet, de felhasználóként rögzíthető az illető, s aztán ő már "teljes joggal" eljárhat az ügyekben, így akár viheti másik flottába is.

Jó szerencsét!

(#33221) meroly válasza dedike (#33220) üzenetére


meroly
veterán

Köszönöm.
A sim-et magammal kell vinni hozzá? Adnak másikat vagy csak átállítják?

Impossible is nothing

(#33222) lugosi válasza polonic (#33216) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Bele kéne tenni az összefoglalóba ezt most már mert kb hetente megkérdezi valaki.

(#33223) dedike válasza meroly (#33221) üzenetére


dedike
addikt

Mindenképpen másikat adnak. 2700 pénz is legyen nálad! :K

Jó szerencsét!

(#33224) St3ven válasza lugosi (#33222) üzenetére


St3ven
addikt

Meg a SIM -> micro SIM csere metodikáját.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#33225) polonic válasza lugosi (#33222) üzenetére


polonic
félisten

Szerintem osszefoglalot sem olvassak el jonsokan.... :)

(#33226) St3ven válasza polonic (#33225) üzenetére


St3ven
addikt

De legalább lehetne csuklóból linkelni.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#33227) meroly válasza dedike (#33223) üzenetére


meroly
veterán

Köszi!
Még jó hogy két ilyen sim van :(((

Impossible is nothing

(#33228) erdoke válasza meroly (#33227) üzenetére


erdoke
titán

A 2700 Ft (nagy része?) leforgalmazható egyenlegként jelentkezik majd a Domino kártyán.

A legjobb aláírás a héten

(#33229) polonic


polonic
félisten

A Fun Dupla társkártyás díjcsomagban is lesz változás november 1-én?

(#33230) djculture válasza polonic (#33229) üzenetére


djculture
félisten

[link]
A fun az bennevan a dupla nincs...

[ Szerkesztve ]

(#33231) polonic válasza djculture (#33230) üzenetére


polonic
félisten

Pont azért kérdeztem, mert ebben nincs benne. Csak a sima fun aranytárskártya díjcsomag.

(#33232) djculture válasza polonic (#33231) üzenetére


djculture
félisten

Akkor az nem változik legalább is a novemberben, hogy utána milesz ...

[ Szerkesztve ]

(#33233) Rodolffo


Rodolffo
csendes tag

Sziasztok! Hogyha megrendelem az Apple oldaláról az 5s T-Mobile-os kivitelét, az fog itthon működni, vagy van rá mód hogy működőképessé tegyem? Köszi!

"Cogito, ergo sum"

(#33234) dedike válasza erdoke (#33228) üzenetére


dedike
addikt

Így igaz, teljes egészében leforgalmazható a 2700 forint!

Jó szerencsét!

(#33235) 1430 válasza Nordik (#33209) üzenetére


1430
senior tag

Bár a honlap is úgy fogalmaz, hogy a Go!NapiNet automatikusan aktiválódik, ha a Surf keret elfogy, ez így ebben a formában félreérthető. Maga a Go!NapiNet adatcsomag folyamatosan aktív, legfeljebb a hozzá tartozó 10 MB-os keret aktiválódik azonnal, amint a Surf keret elfogy (tehát terhelődik a napi díj, már ha van annyi egyenleged). Gyakorlatilag a Surf 150 MB-ja csak egy keret, egy naturália. Ez önmagában még nem jár az adatforgalom engedélyezésével, ezért kell hozzá egy adatcsomag, ami ezt megteszi helyette. Ha van adatcsomag, akkor ahhoz is tartozik egy adatkeret, de a Surf keret prioritása nagyobb, így az fogy először.
Tehát ha csak Go!NapiNet-ed van, akkor míg tart a Surf keret, nem kerül levonásra a napi díj (de nem is tartozik hozzá addig adatkeret). Hátránya, hogy ha 15 Ft vagy az alatt van az egyenleged, a Domino rendszer felfüggeszti a Go!NapiNet-et, így a Surf keret sem használható.
Ha viszont nagyobb Go!Net csomagod van, akkor nem számít a Ft egyenleg, és ha elfogy a Surf keret, akkor a Go!Net csomag keretét használod, ha az is elfogy, akkor pedig korlátozásra kerül a sebességed. Hátránya, hogy ha nem egy napon újul meg a Domino Surf csomag és a Go!Net csomag, akkor belassított sebesség mellett nem oldódik fel a sebesség korlátozás a Surf megújulásakor.
Például ha 1-én Surf-re váltasz, majd 10-én elfogy a keret és csak ekkor cseréled le a Go!napiNet-et Go!Net M-re, amit 20-áig elhasználsz, akkor (30 napos hónapot feltételezve) következő elsején hiába kapsz új 150 MB-os Surf keretet, mert a sebesség korlátozás csak a 10-ei Go!Net M megújuláskor oldódik fel. Ilyenkor javasolt a Surf megújulásakor Go!NapiNet-re váltani, és ha elfogy a keret, újra valamelyik Go!Net-re.
Az is előfordulhat, hogy a Surf díjcsomag sikeresen megújul, de a Go!Net-re már nem marad elegendő egyenleg. Ilyenkor a Go!Net felfüggesztésre kerül, így a Surf keret sem használható. Ekkor is érdemes Go!NapiNet-re váltani vagy egyenleget tölteni.
Összefoglalva: Domino Surf díjcsomag esetén az adatforgalmad a díjcsomaghoz aktivált adatcsomag szerint fog működni (vagy nem működni), a Surf csupán megtoldja 150 MB-tal az éppen aktív adatcsomagot.

Ami az árakat illeti, egyrészt ha most váltottál Surf-re, akkor 2x 150 MB-os keretet kaptál (azért nem 300 MB-ot írok, mert külön kapsz értesítést a 150 MB-os keretek elhasználásáról), aztán a Go!Net-ek most akciósan kipróbálhatóak, továbbá egyenlegtöltéskor is kaphatsz bónusz keretet (ha regisztrálsz rá).

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#33236) Nordik válasza Nordik (#33209) üzenetére


Nordik
őstag

Utánaolvastam és már értem a dolog lényegét, szóval ez már nem aktuális. :) Szerk.: Köszönöm a választ ismét! Előbb írtam mint olvastam. :)

Viszont eszembe jutott még valami. Ugye arany kártyás voltam előfizetésesként és volt kapcsolat kártyám is. Ez a Dominora váltás miatt elveszett? A pontok biztosan, gondolom ezzel együtt az arany jogosultság is. Viszont a kártyával mi történik? Azt felmutatva felhasználhatom továbbra is néhány helyen kedvezményekre? Vagy innentől megszűnt ez is és dobhatom ki? :(

[ Szerkesztve ]

(#33237) 1430 válasza Nordik (#33236) üzenetére


1430
senior tag

A pont és a kiemeltség is elveszett, Domino-ra váltáskor előröl kezdődik az egész.
Ugyanakkor a plasztik kártya még érvényes a rajta lévő dátumig, a partnerek csak ezt nézik. ;)

[ Szerkesztve ]

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#33238) Nordik válasza 1430 (#33237) üzenetére


Nordik
őstag

Köszi!

Akkor még 3 évig. :) Ritkán szoktam használni, de akkor jól jön. :)

(#33239) djculture


djculture
félisten

(#33240) ktz76 válasza djculture (#33060) üzenetére


ktz76
csendes tag

Vodás voltam több, mint 10 évig, de váltottam (én barom) T-re. Az való igaz, hogy párszor, megesett, hogy kiszámláztak nem létező szolgáltatásokat is, de azokat a következő hónapban sztornózták is. Nem szép dolog, de legalább nem vertek át. Sajnos nyáron váltottam T-re, de egyátalán nem vagyok megelégedve. A szolgáltatás egy nagy kalap sz.....r. Írtam nekik, hogy alig van térerőm, erre ők egy erősítőt akarnak felszerelni a házamra. Ezzel mit kezdejek, talán hordjam magammal a hátamon?? Nagy város mellett lakom, de még 2G is alig van, nemhogy 3G.
Pont az imént voltam Szombathelyen és az egyik üzletben akartam megnézni egy receptet, de a szerencsétlet T hálózaton nem volt 3G térerő. Érdekes, pedig még szerintük LTE is van........jaja esetleg a belvárosban.
Ennyit ezekről is, egy kaptafa mind, de legalább a Voda szolgáltat is.

[ Szerkesztve ]

(#33241) djculture válasza ktz76 (#33240) üzenetére


djculture
félisten

Itt Újszászon ugyanez volt évekig, adták el Szolnokon a mobil internetes csomagokat a t pontban, hazajött az user rájött sehol semmi, telekomnak normális mobil internet hálózata nem elérhető itt csak gsm van meg gprs. Ha méltatlankodott az user ja ahogy te irod jöttek hogy majd felszerelnek erősítő átjátszót mint afrikában szokás.
Azért úgy eladni internetes elérést is tartalmazó szolgáltatást hogy nem is volt elérhető itt a hálózat az elég necces volt, sokan fogyasztóvédelemhez is fordultak akkoriban. Tavasszal vettük észre hogy végre van 3G.

[ Szerkesztve ]

(#33242) Akira1987


Akira1987
csendes tag

Üdv.

Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy telefon egy előfizetésre, akkor kérhetem hogy az áfás számlát ne az előfizető nevére állítsák ki?
És ha igen online rendelés esetén hol lehet ezt megadni? Mert én nem találkoztam ilyesmivel.

A Smooth Sea Never Made a Skilled Sailor

(#33243) djculture válasza Akira1987 (#33242) üzenetére


djculture
félisten

Nem hiszem, számviteli előírások ilyet eleve nem engednek...

[ Szerkesztve ]

(#33244) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
Ha elérem a 21 hónapot a két év hűségből akkor lehet dijcsomagot is váltani? Jelenleg csak az elofizetesre (régi eco) és a gonet m-re van hűségem. Azt lehet, hogy atvaltok mozaik xs-re és a gonetet lemondom?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#33245) glaci válasza djculture (#33241) üzenetére


glaci
őstag

Amióta váltottam Vodáról T -re én is sűrűn belefutottam, hogy nem volt térerő a vasút mellett, ahol sokat utazok. Idegeskedtem is rajta sokat, szídva magam. (Meg a T -t.)
Azóta egyszer mentem úgy, hogy volt nálam egy másik készülék is (Motorola Defy) és meglepve tapasztaltam, hogy azon van térerő, még 3G is, az enyémen, amit a T-nél vásároltam (SGS3 LTE) pedig nincs, vagy csak EDGE (de az is alig).
Összehasonlítottam a két készülék adatlapját a GSMArena -n, és arra jutottam, hogy logikus magyarázatként csak az jöhet szóba, hogy az adott (jó sok) területen a T-Mobile (Telekom) 1900 MHz -en szolgálltatja a 3G -t, amit a Defy lekezel, viszont az LTE -re kihegyezett csúcskészülékük sajnos nem tud. :)
Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy lehet a teló is ludas a dologban, bár nem igazán értem, miért nincsenek a készülékek összehangolva a hálózattal. (Ergo forgalmaznának olyan készülékeket, ami az összes álltaluk használt frekin üzemel, vagy használnának olyan frekiket, amilyen telóik vannak.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#33246) polonic válasza glaci (#33245) üzenetére


polonic
félisten

Az 1900 mhz-es 3G nem valószínű. Tudtommal egyik szolgáltatónak sincs licensze ebben a frekvenciatartományban.
Ha tévednék, elnézést.

(#33247) savoo válasza glaci (#33245) üzenetére


savoo
addikt

Sokkal egyszerűbb a magyarázat. A Samsungoknak borzalmas szar a térerejük. Unokahúgom is mindig szenved az S3-ával vagy én pl az Omnia 7el ott, ahol barátnőm L800-ának vígan van térereje...

(#33248) 313313 válasza glaci (#33245) üzenetére


313313
addikt

Én még a SAR (Specific absorption rate) értékre gondolok. Mivel ezek egyre kisebbek, így gondolom egyre gyengébben küldi/fogadja a jelet a készülék, aminek az eredménye, hogy nem mindig talál adott térerőt és azt se olyan minőségben, mint amit szeretnénk.
Megfigyelhető ez másban is, hogy spóroljuk itt, spóroljunk ott, erre valamiben biztos gyengébb lesz a cucc...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#33249) kali válasza glaci (#33245) üzenetére


kali
legenda

butaság lenne, hiszen szabványról van szó.
nincs olyan, hogy egy lte képes készülék arra van kihegyezve, és a többi módozattal nem bánik megfelelően.
annak már inkább van jelentősége, hogy milyen firmware/modem verzió van a telefonon, és itt jönnek képbe a nem megfelelő régiós módosított firmware verziók, és egyéb gányolások...

savoo; nem mondható így, gyártóra általánosítva.

313313; ebben már van/lehet pici igazság, az viszont nem baj, ha a magas sar érték nem "égeti" az embert, nem véletlenül törekednek alacsony értékre.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.