Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) Soulfly842


Soulfly842
addikt

A korábban szóba került Voip tiltással (skype/viber/stb) kapcsolatban néhány információ.
- 'Chat' nem lesz tiltott,
- Üzleti díjcsomagban nem lesz tiltás,
- Dominora, lezárt díjcsomagokra nem vonatkozik,
- Ha adott egy mobilinternetes csomag akkor automatikusan nem kerül rá a tiltás, hanem csak díjcsomag váltással, illetve az internetes csomag váltásával. Új aktiválásoknál nov. 1 után természetesen alapértelmezés szerint tiltott lesz,
- Önálló mobilinternet csomagokra (Net&Roll díjcsomagok) nem vonatkozik a tiltás (Ez alatt természetesen nem értve a net&roll opciót), a Nagyobb mozaikokra és talán az Ikon díjcsomagokra (utóbbiban, most így fejből nem vagyok biztos), természetesen az új Next díjcsomagok esetében természetesen később lesz állásfoglalás.

[ Szerkesztve ]

(#33552) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Ennek azért örülök, sok reklamációt generált volna, ha erre nem biztosítanának lehetőséget.

A novembertől elérhető Next M és S csomagok esetében a versenytársakhoz (illetve elsődlegesen a Vodafone-hoz) viszonyítva fontos különbség, hogy a Telekom a régebbi, drágább Next díjcsomagokról engedélyezi a migrációt az újabb, olcsóbb tarifákra, jóllehet ennek pontos kereteit és feltételeit egyelőre nem közölte a szolgáltató. A cég az új díjcsomagokhoz kapcsolódóan "kivételes" készülékkínálatot is ígér - itt a leginkább lényeges kérdés, hogy a készüléktámogatást milyen formán építi bele az árakba a szolgáltató, ám erről is csupán később derülnek majd ki részletesebb feltételek.

hwsw

(#33553) bopeti98 válasza Frenky25 (#33540) üzenetére


bopeti98
őstag

Békéscsabán.

Szerintem nálam a SIM kártyával lehet a baj mert a Net & Roll S kártyámmal tökéletesen megy a mobilnet telefonon viszont a telefonos sim kártyámat amin Go!Net L csomag van beraktam az USB Stick-be és azon így sem volt internet. A stick felcsatlakozott a hálózatra de internet nem volt. A Windows 8 is kijelezte hogy nincs hálózati hozzáférés.

[ Szerkesztve ]

(#33554) lugosi válasza smileismarci (#33549) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A t-mobilnak lassan nem is kell piackutatást csinálni csak olvasni ezt a topikot, jól összerakjátok itt a jövendő tarifacsomagokat. ;)

(#33555) Logeeen válasza Blackmirror (#33525) üzenetére


Logeeen
senior tag

"Kapcsolat hűségprogram kedvezménnyel,
a díjcsomagra vállalt 2 éves hűséggel"

Szóval, ha van egy nemrég kötött hűségem, ami a Mozaik S-re is szól, akkor nem válthatok át, vagy átválthatok, de újrakezdődik a 2 év a díjcsomagra?
A hűségprogram kedvezmény meg azt jelenti, hogy legalább aranykártyás kell legyek?
:R

#Xiaomi 13T#

(#33556) SlayR válasza Logeeen (#33555) üzenetére


SlayR
senior tag

Mivel ez egy új csomag sejtésem az, hogy válthatsz nyugodtan, de előlről indul a 2év....igen aranykártyásnak kell lenni hozzá, hogy kedvezményesen igénybe vehesd....

[ Szerkesztve ]

(#33557) lugosi válasza SlayR (#33556) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem valószínű hogy erősen tolni fogják az új díjcsomagokat, úgyhogy szerintem is könnyített lesz a váltás rájuk.

(#33558) Logeeen válasza SlayR (#33556) üzenetére


Logeeen
senior tag

És aranykártya nélkül pedig a sima áron kapom ugye?
Mondjuk ha T-n belül korlátlan hívás és sms, akkor is megéri szerintem...

#Xiaomi 13T#

(#33559) Vangelis válasza Logeeen (#33558) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Végül is igen , mert a legtöbb előfzetője a Telekomnak van! :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#33560) n@p@lm válasza Blackmirror (#33525) üzenetére


n@p@lm
őstag

2 év hűséggel....
nooooormális?

(#33561) 313313 válasza n@p@lm (#33560) üzenetére


313313
addikt

Mind a 3 szolgáltató hasonló (teljesen ilyen) árakkal és szolgáltatásokkal jött ki, 2 év hűség mindenhol kötelező rá...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#33562) Siedrenn


Siedrenn
csendes tag

Sziasztok!

HTC One X telómat 2012. 05.hónapban vásároltam, volt egyszer egy kijelzősárgulásos gondom, megcsinálták, most megint előjött. Viszont már 1 hónapja ülnek a telómon.
Milyen lehetőségeim vannak ilyenkor?

(#33563) ANDROID??? válasza Siedrenn (#33562) üzenetére


ANDROID???
addikt

Körülbelül ennyi, rákérdezel mi a helyzet a telefonoddal, mert nagyon kellene.

(#33564) club1 válasza Siedrenn (#33562) üzenetére


club1
veterán

1 éven túl abszolút a gyártó határozza meg a garancia paramétereit. Cserélni pedig készüléket egy éven belül sem köteles (rommá javíthatja), csak a vásárlástól számított 3 napon belül (akkor is csak akkor, ha a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza).

(#33565) poczabence


poczabence
tag

Hello!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Like díjcsomagom a napokban fog lejárni. A diákigazolványom október 31-ig érvényes még, de mivel már nem vagyok diák, ezért új matricát nem fogok már kapni. Felmutathatom a diákomat még meghosszabbítani a díjcsomagot, vagy már nem fogják elfogadni?

Köszi a választ!
Üdv. Bence

(#33566) Soulfly842 válasza poczabence (#33565) üzenetére


Soulfly842
addikt

Október 31-ig kötelesek elfogadni és két évig jogosult leszel még a díjcsomagra! :)

Érdekes írás, bár az extra kapcsolat programos kedvezményt nem kalkulálja bele az összevetésekbe

[ Szerkesztve ]

(#33567) poczabence válasza Soulfly842 (#33566) üzenetére


poczabence
tag

Hello!

Köszi a választ! Én is így gondoltam és kb 1 hónapja be is mentem meghosszabbítani, viszont, akkor erősködött az ügyfélszolgálatos, hogy így már nem fogadja el... Megpróbálom valamelyik nap újra, hátha másikhoz kerülök, aztán az már nem fog akadékoskodni.

Üdv. Bence

(#33568) Soulfly842 válasza poczabence (#33567) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ha gond lenne, akkor kérj el szépen tőle egy előfizetői díjszabást és mutasd meg neki a nyolcadik oldalon az alábbi részt.

[link]

Majd egy nyugodt kérdés keretében: akkor a díjszabás ez esetben nem mérvadó? :)

Díjszabás

Attól, h. a tanulmányaidat befejezted a diákigazolványod érvényes és ez a lényeg! :)

[ Szerkesztve ]

(#33569) Siedrenn válasza club1 (#33564) üzenetére


Siedrenn
csendes tag

Köszönöm a segítséget! Szóval akkor magyarán most tökörészhetnek a telefonommal akár fél évet is?
Mert ha igen, akkor megkeresem a fogyasztóvédelmet.

(#33570) poczabence válasza Soulfly842 (#33568) üzenetére


poczabence
tag

Hello!

Köszi a választ ismét! Megpróbálom majd ezt a kártyát előhúzni, csak a kedves ügyintéző mindenáron azt szajkózta, hogy neki már az új tanévre vonatkozó matrica kell, vagy pedig iskolalátogatási papír.

Üdv. Bence

(#33571) club1 válasza Siedrenn (#33569) üzenetére


club1
veterán

Egy év után már keresheted őket, amúgy is előbb a szervizben kellene megkérdezni, mi tart ilyen sokáig... Az alap egy év jótállásra a következők állnak: a szerviznek "törekednie kell a 15 napon belüli javításra". Mivel egy éven túl vagy, a jótállás feltételeit a plusz jótállást biztosító határozza meg. Esetleg még azzal próbálkozhatsz, hogy a kicserélt fődarabok vonatkozásában a jótállás újraindul. A fődarabok felsorolását a jótállási jegyen találhatod meg.

(#33572) Soulfly842 válasza poczabence (#33570) üzenetére


Soulfly842
addikt

A 18. oldalon írnak egyébként a régi Like díjcsomagról is, ha véletlenül erre hivatkoznának... ;)

[ Szerkesztve ]

(#33573) Sordoran


Sordoran
addikt

Egy gyors kérdésem lenne:
Ma megakartam rendelni SMS-ben Kapcsolat NET adatcsomagot, elküldtem szépen 1430-ra a +KAPNETAR üzenetet, és olyan válasz SMS-t kaptam, hogy az előfizetésemmel nem vagyok jogosult rá. Aranykártyás vagyok, nincs másik net csomagom, tehát elvileg minden jó, de SMS-ben mégse engedte aktiválni. Weboldalon belépve viszont szépen sikerült a művelet, és kaptam SMS-t is róla, hogy hónap 5-én lesz fordulónapom. Weboldalon alul 4 aktiválási mód van:
Itt az interneten, a My T-Mobile-ban
SMS-ben, a 1430-as számra küldött +KAPNETAR üzenettel
Telefonon a 1430-as számon
Személyesen T-Pontjainkban és partnereinknél

De a részleteknél meg ez van:
Havidíjas előfizetőink a kedvezményt megrendelhetik honlapunkon, a My T-Mobile-on keresztül, a 1430-as számon elérhető Önkiszolgáló ügyfélszolgálatunk felhívásával, valamint személyesen T-Pontjainkban és partnereinknél.

Akkor az az SMS csak dísznek van? Mivel feltöltősöknek ez nem elérhető tudtommal.
Csak azért lovagolok rajta, mert már előre elkészültem, hogy SMS-ben aktiválom, mert akkor rendelem meg, ha kell a net, és akkor kell net, ha pont nincs más netem, így meg elég fail, hogy net kell a net megrendeléséhez :U

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#33574) BéHGT válasza SlayR (#33556) üzenetére


BéHGT
senior tag

És a Next M-hez is ingyenes lesz az Instans E-mail szolgáltatás, +690Ft helyett? Mert ha igen, elgondolkozom a váltáson... Azzal kapnék még +1GB netet, magában az 500 MB édes kevés...
De jó, hogy most hozták ki, múlthét hétfőn írtam alá Mozaik M-re... :W :W Ha váltanék, nekem is újraindulna a 2 év hűség? Bár az mindegy, +1 hét vagy nem... :DDD :DDD Na meg mi van, ha telefonrészlete van az embernek?

(#33575) blueye válasza Soulfly842 (#33551) üzenetére


blueye
veterán

"Üzleti díjcsomagban nem lesz tiltás,
- Dominora, lezárt díjcsomagokra nem vonatkozik"

Tehát ha jól értelmezem, akkor az amúgy is magas havidíjat fizetőkre lesz VOIP tiltás, több mint érdekes hozzáállás.

(#33576) Soulfly842 válasza blueye (#33575) üzenetére


Soulfly842
addikt

Bocsi, ha nem voltam egyértelmű. Kisebb havidíj esetén lesz tiltás, nagyobb mozaikokban/ikon-ban nem. :B

(#33577) Varszegig válasza Soulfly842 (#33576) üzenetére


Varszegig
veterán

Amit blueye ír, abban így is van igazság. A mobilcégek érdeke, hogy a prepaidről az előfizetésre terelje az ügyfeleit, hiszen az a stabilan tervezhető bevétel. Ehhez képest épp a "bérleteseket" bünteti az "alkalmi utasokkal" szemben.

[ Szerkesztve ]

(#33578) djculture válasza Varszegig (#33577) üzenetére


djculture
félisten

Dominó-t használok 13 éve miért lennék alkalmi utas?:)

(#33579) Varszegig válasza djculture (#33578) üzenetére


Varszegig
veterán

A szolgáltató szemszögéből én annak tekintenélek, mert nem generálsz fix, tervezhető bevételt, és bármikor leléphetsz. Egy előfizetéses ügyfélnél már csak egy jobb van: hűséggel leláncolt előfizetéses ügyfél:)

(#33580) raziel01 válasza Varszegig (#33579) üzenetére


raziel01
veterán

Egy domino-s ügyfél olyan, mint egy csótány aki csak élősködik, jól elkéne taposni. :D
(viccelek)

Domino-nak nem sok értelme van ha úgyis havonta töltögeti az ember. Drágábbak a percdíjak is. Meg folyton az van, hogy ú basszus pont lefogyott a pénz a kártyámról. Előfizetést is lehet hűség nélkül venni.

(#33581) djculture válasza raziel01 (#33580) üzenetére


djculture
félisten

Hát pl nekem hülyeség az előfizetés, van olyan hogy egész hónapban egy percet se telefonálok másik hónapban meg 3-4 órákat.

[ Szerkesztve ]

(#33582) poczabence válasza Soulfly842 (#33572) üzenetére


poczabence
tag

Hello!

Siker! :) Most nem szóltam semmit, csak, hogy hosszabbítani akarom, aztán odaadtam a diákot és szó nélkül megcsinálta az ügyintéző. :K

Köszi a segítséget!

Üdv. Bence

(#33583) djculture


djculture
félisten

Különben jön a luxus adó amit majd az áfára tesznek rá, drágább elektronikai cikkekre pl felsőkategóriás telefonokra (telefonálni amúgy is luxus ebböl indult ki a telefon adó léte is) nem lenne meglepetés ha ráraknák, más országokban is divat ez már csak ott még azzal együtt is olcsóbbak a készülékek itt meg luxus áruk lesz.

[ Szerkesztve ]

(#33584) BéHGT válasza djculture (#33583) üzenetére


BéHGT
senior tag

De jó, levegő vételre még nem találtak ki valami adót?! :W
Mikortól jön és mennyi, az tudható? Szerencsére ez még nem volt benne a T változásban...

(#33585) djculture válasza BéHGT (#33584) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom ma nyilatkozta ezt Varga hogy még jelenleg hatásvizsgálat folyik hogy melyik termékcsoportra legyen bevezetve vagdalkozott itt az autokkal ingatlanokkal meg a luxus műszaki cikekkel. Állitólag jövőhét végén nyújtják be a tervezetet.

[ Szerkesztve ]

(#33586) 313313 válasza djculture (#33585) üzenetére


313313
addikt

Azért az úgy korrekt, hogy minden megkeresett 100ft-ból kb 35-40ft marad, ha leszámolod az adókat... De ez még sok, vessünk ki adókat...
Vicces ez, az ember dolgozik, mint a güzü, erre egyre kevesebbet ér a fizetése, ellenben a felső 10.000 meg még gazdagabb lesz...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#33587) blueye válasza Varszegig (#33577) üzenetére


blueye
veterán

Pontosan így értettem. Ezzel a tiltással pont a Dominó felé terelnek.
(kicsit olyan mint az állam, a kártyás vásárlásokra is kivetett adót és most visszakozik)

(#33588) lupus1337


lupus1337
csendes tag

Sziasztok!

Ma délután felhívott valaki egy vezetékes számról, és azt mondták, hogy valami nemtudommilyen Telekomos ügyfél lettem, és van egy olyan lehetőségem, hogy kössek valami biztosítást, ami napi 30 Ft-ba kerül és a telefonszámlával együtt kéne befizetnem minden hónapba.

Ez szerintetek valami átverés? Titeket nem hívtak fel ilyen ügyben?

A szám: 36 1 510 xx10

(#33589) BéHGT válasza lupus1337 (#33588) üzenetére


BéHGT
senior tag

Nem kamu, van ilyen. Kb olyan mint egy élet biztosítás, fizetnek, ha meghalsz, lebetegedsz, meg ilyenek... De jó, hogy mondod, utána járok hogy kell lemondani... :DDD :DDD
Mikor motort vettem kötöttem normál biztosítást.

(#33590) djculture válasza lupus1337 (#33588) üzenetére


djculture
félisten

Mindenkit hivogatnak ezzel..nem átverés de szerintem nem nagy valami, mint ahogy a készülék biztosítások ügye is mutatja van ezer meg egy apró betűs kitétel hogy most miért nem fizet a biztosító. Akinek meg eleve van biztosítva a vagyonkája háza stb ahhoz eleve jár ilyen legtöbbször.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33591) raziel01 válasza lupus1337 (#33588) üzenetére


raziel01
veterán

Hülye ügyintéző levakarhatatlanul aktiválni akarta nekem telefonon.
Mikor 2-szer elmondtam, hogy köszönöm nem érdekel arra azt volt a válasza, hogy ne aggódjon gyorsan aktiválom mindjárt. Na itt nagyon felcsesztek.
Ugatni kell, hogy felfogják, hogy NEM érdekel.

(#33592) Varszegig válasza raziel01 (#33591) üzenetére


Varszegig
veterán

Igen, ezek ilyenek, én is kis híján elküldtem a picsába pár hónapja. Csak azért nem tiltom le a privát számokat, mert az ügynököket leszámítva csak egy helyről jön hívás: a kisebbik fiam általános iskolájában a vonalas telefon is privát számként jelenik meg. Még 2 év, és ő is elballag, utána az összes ilyen ügynök megy a levesbe:)

(#33593) djculture válasza raziel01 (#33591) üzenetére


djculture
félisten

ÉN már az összes ilyen ögynököt lekoptattam, az ügynökök fekete listáján vagyok. Legjobb volt mikor felhivtak hogy Egyiptomi utazást ajáljanak. Mondom oké megyünk de mondja már meg a nevét meg a pontos lakcímét mert majd a maga nevét adjuk meg mint Murszi elnők magyarországi fő támogatóját.. Rekord sebességgel le is rakta vajon miért...

[ Szerkesztve ]

(#33594) raziel01 válasza Varszegig (#33592) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem kb 1 hónapja tiltva vannak a rejtett számok. Automatikusan elutastja a teló csörgés nélkül. :D
Olyan nyugodt lett az életem el se hiszitek. :D
Nem kell magyarázkodni, beszélgetni, vitatkozni az ügynökökkel.

(#33595) pepe091 válasza raziel01 (#33591) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, nálam is ezt csinálták. Kétszer mondtam, hogy nem kell, és az utolsó mondata az volt, hogy akkor aktiválom, rendben? Mondtam, hogy nem kérem, és kinyomtam a francba..
Egyébként engem csak a Telekom szokott zargatni, az összes többit lekoptattam. Ha hívtak egyből mondtam, hogy töröljék a számom az adatbázisól, és mivel felveszik a beszélgetést, muszáj teljesíteniük a kérésem.

(#33596) lugosi válasza pepe091 (#33595) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Engem bank szokott hívni kb 2 havonta hogy vegyek fel személyi hitelt. Amikor mondom, hogy nem kérem, akkor elkezdi, hogy miért, nincs semmi amit úgy megvennék? Nagyon erőszakosak.
Eleve nem értem, hogy miért nem érzik, hogy gáz, hogy tulajdonképpen házalnak, olyasmit akarnak rád tukmálni, amit te nem keresel, csak neki van eladó, és nem érti hogy miért nem kéred. Mintha becsöngetne reggel a pék, és megsértődne hogy miért nem veszel most tőle kenyeret. Persze olyat és akkor, amit és amikor ő akar, nem amire szükséged van. Neki most abból van felesleg, vegyél! :(((

(#33597) Blackmirror


Blackmirror
senior tag

[link]

ez komoly?

iPhone X@R, iPad Pro

(#33598) kali válasza Blackmirror (#33597) üzenetére


kali
legenda

nem, de viccnek nagyon jó, tekintve azon tényt, hogy például a media markt 90 e ft ellenében függetlenül adja, szintén korrekt gyártói garival.

(#33599) Blackmirror válasza kali (#33598) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Eddig is szemet szúrt h drágán adják,de még reklámozni is a szerdai akciójukkal....
Mi lett a telekommal de tényleg? :DDD

iPhone X@R, iPad Pro

(#33600) blueye válasza Blackmirror (#33599) üzenetére


blueye
veterán

Már rég nem ott veszünk telefont...
(Galaxy S volt az utolsó amit náluk vettem)

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.