Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49401) V.Stryker válasza -Mike- (#49394) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, voltam ma a Petzválban. Az igazolás megvan. A nő mondta,hogy lehet még tegnap is mehettem volna. Ő 3 munkanapot mondott, az oktató 4-et.

Yoshida: A csomagon kívül azért az sem rossz ha tudod mit kell csinálnod. ;) Épp vasárnap voltunk a feleségemmel a Gyermekmentő szolgálatnál ingyenes oktatáson. Nem volt rossz felfrissíteni, illetve nem volt rossz,hogy naprakész módszereket oktattak. Pl. a feleségem pár hónapja tette le a B kategóriát, neki elsősegélyen még olyanokat tanítottak, amire most mondták, hogy inkább ne, hanem inkább másképp. Ha van motivációtok én javaslom elmenni ilyenre. Ingyenes, csak mindig valamiért full-on van, mi is vagy két hónapja jelentkeztünk, mire most vasárnap bekerültünk.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49402) Genesistibi


Genesistibi
tag

Valakinek van tapasztalata Derbi GPR 125 Nude-dal (2005)?

/Döntöttem, mindeképp 125-t veszek idén. Igazából az elejétől kezdve CBR 125-re vágyom (a jelenlegi anyagi és egyéb keretek miatt), de láttam egy példányt 310e-t és elég dögös formája van na. :)
Egy dolgon akadt meg a szemem: 2 munkaütem, ettől egy kicsit félek meg túl kényelmes vagyok ahhoz, hogy vigyem magammal az olajat is ha tankolok./

(#49403) -Mike- válasza V.Stryker (#49401) üzenetére


-Mike-
addikt

Elvesztegetett nap. De ideges lennék. :D
Kíváncsi vagyok mondanak-e valamit, hogy mikorra várható, hogy kész lesz. Oktatóm azt mondta, hogy ilyenkor nincs sok dolguk, kb 3hét. :O
;]

[ Szerkesztve ]

(#49404) SirKero válasza Genesistibi (#49402) üzenetére


SirKero
őstag

Egy dolgon akadt meg a szemem: 2 munkaütem, ettől egy kicsit félek meg túl kényelmes vagyok ahhoz, hogy vigyem magammal az olajat is ha tankolok./

Miért is kéne olajat vinned a tankoláshoz? :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#49405) V.Stryker válasza -Mike- (#49403) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Az az elvesztegetett nap, hogy most bent ülök a melóhelyen, a mai munkát megcsináltam, de nem mehetek el okmányirodába. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49406) FIREBLADE78 válasza Genesistibi (#49402) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Kétüteművel több baj lesz,mint cbr-el.
Vegyél cbr-t,városban. Tanuló motornak tökéletes. Semmi bajom nem volt anno vele. Illetve csak Honda, nem egy derbi

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49407) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A Ride for Life -nál volt már valaki okuláson? A videót elnézve, amit a böhöm bmw-vel a végén csinál döntésben, meg kikerülésben, hát elég fikció számomra. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49408) Something_ válasza V.Stryker (#49407) üzenetére


Something_
őstag

Állatok a motorosrendőr-oktatók. Jó kis tréning lehet, majd jövőre lehet benevezek. Idén túl vagyok egy 8 órás full motoros tréningen :D

Szombaton nem jön valaki kawasaki kakucs nyílt napra innen? 2.000 ft, mindenfajta motor jöhet, előzetesen kell elutalni a dellát.
Kawasaki Kakucs Ring pályamotorozás

8-tól 13 óráig van, én kimegyek ismerőssel, aztán lehet maradok még egy pár órát, hogyha van még Kakucson a 3 órás 3.000-ért.

(#49409) Daywalker válasza Something_ (#49408) üzenetére


Daywalker
addikt

Leszünk kint páran...Persu, Kovi, én..meg 1-2 ember. Érdekes lesz...idén még nem ültem nagymotoron, tavaly se sokat, és csak most áll össze a vas, örülök ha nem kell szerelni, szóval erősen teszt szaga lesz részemről.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49410) Topiccsendőr válasza FIREBLADE78 (#49406) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sztm ha nem vagyunk eleg tajekozottak, akkor ne puffogtassuk a frazisokat.

A derbi egy eleg nagy multtal tendelkezo spanyol gyarto, de nem ez a lenyeg, hanem hogy tudtommal vashengeres yamaha blokk van a derbi gpr ben. Ami eleg megbizhato, mert nem egy kihegyezett rotax 122.
Egyik haverom dt jeben 50e km van megbontas nelkul. Ez is egy szelsoseg. Ahogy a szarrahajtott hasznaltpiac is.

A gond ott kezdodik, h itt a kulfoldrol erkezett szemetek landolnak, ne abbol induljunk ki, h az mennyire megbizhato. Mert az 4T bol is egy hulladek.

Meg kell nezetni szakemberrel, mert locsolni lehet hasznaltmotorra a penzt.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49411) Laraxior válasza Something_ (#49408) üzenetére


Laraxior
titán

Ma jött velem szembe egy motoros rendőr... még intett, zavaromban nem intettem vissza :B
Na majd legközelebb :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#49412) kcsa válasza Laraxior (#49411) üzenetére


kcsa
veterán

Vagy csak jelezte hogy "kapcsold már le a reflektort 'ázzeg" :D

(#49413) Laraxior válasza kcsa (#49412) üzenetére


Laraxior
titán

Á, utána körbenéztem a motoron, biztos ami biztos alapon :D
Sebesség rendben volt, sávban is szabályosan mentem, távolsági nem volt felkapcsolva, index sem maradt bekapcsolva... :DDD Ez biza' télleg intett :C

[ Szerkesztve ]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#49414) canniball válasza V.Stryker (#49407) üzenetére


canniball
nagyúr

Azért egy tréning után nem lesz az ember olyan szinten mint az oktatók. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49415) Peczek válasza Outlander (#49399) üzenetére


Peczek
aktív tag

Úgy tudom kötelező az elsősegélycsomag, bár nekem sincs.

(#49416) Xaels válasza Peczek (#49415) üzenetére


Xaels
félisten

Nem kötelező. Úgy 2éve bekerült KRESZ módosításba, hogy motoron nem kell.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49417) V.Stryker válasza Xaels (#49416) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na akkor mint frissen vizsgázott rendbe teszem a témát. :DDD

Szóval, az elsősegélycsomag nem kötelező. DE egy balesetnél meg kötelező segítséget nyújtani! Amit elsősegélycsomag nélkül meg nem lehet... Konkrétan ez a tényállás. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49418) Xaels válasza V.Stryker (#49417) üzenetére


Xaels
félisten

Ezt így kijelenteni nem lehet, függ az adott helyzettől. Ha a másik fél csomagját eléred és azzal tudsz segíteni akkor nem hiszem, hogy felelősségre vonhatnak emiatt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49419) V.Stryker válasza Xaels (#49418) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Persze, de arra nem lehet számítani, hogy nála biztosan lesz csomag. Az biztos,hogy a rendőr nem állít meg és kérdezi meg,hogy van-e nálad elsősegély csomag.

Én meg pont úgy látom, hogy szinte minden motoron az ülés alatt - még nekem is - elfér ez a lidl-ös kiscsomag, ami jobb, mint a semmi. Engem speciel megnyugtat magam miatt is. A gézlap akkor is jól jön, ha motoros találkozón nincs már pálesz, és az egészségügyi klasszikus kék szeszt át kell szűrni kenyéren meg gézlapon. :DDD

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49420) kcsa válasza Xaels (#49418) üzenetére


kcsa
veterán

Ja, de ha a másiknál sincs (mert biciklis/gyalogos vagy mert mondjuk hasonlóan gondolkozó motoros :) ) akkor hogy nyújtasz elsősegélyt?

Persze inkább jobb ha nem nyúl hozzá az ember kivéve ha közvetlen életveszély van. Erre mondta anno az elsősegélynyújtást oktató, hogy ha balesetet szenvedünk, és még magunknál vagyunk első dolgunk legyen magunkra zárni az ajtót ablakot, hogy kizárjuk az elsősegélynyújtókat :D

(#49421) Bogyó bá' válasza kcsa (#49420) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkor még az üveget is betöri a lelkesebbje! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49422) V.Stryker válasza kcsa (#49420) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Erre mondta anno az elsősegélynyújtást oktató, hogy ha balesetet szenvedünk, és még magunknál vagyunk első dolgunk legyen magunkra zárni az ajtót ablakot, hogy kizárjuk az elsősegélynyújtókat - Ez részben igaz csak. Ugyanis komolyabb gondnál a balesettől számított első tíz perc a döntő, hgoy kap-e segítséget. A mentők viszont kb. 15 perces kiszállást vállalnak. Lehet,hogy egy törésnél nem számít, de egy fulladásnál, újraélesztésnél döntő. Illetve ugye van prioritás is. Lehet azon filózni, hogy nem nyomom be erősen a mellkast, mert mi van ha eltöröm a bordákat, de ha meg se próbálom vagy rosszul csinálom, akkor meghal. És lássuk be, a törött borda még mindig jobb a halálnál. Ezért lenne fontos ha rendszeresen vagy még az iskolában lenne erről minőségi oktatás. meg még mi mindenről...kreszről pl. Na, kezdek felmérgelődni. :DDD

Hagyjuk, ezt a részt én kicsi komolyan veszem a családi és személyes egészségügyi kötődés miatt. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49423) Peczek válasza V.Stryker (#49417) üzenetére


Peczek
aktív tag

Na akkor mint frissen vizsgázott rendbe teszem a témát.

Az elsősegély csomag továbbra is kötelező. Ezt egyébként a jelenlegi online Kresz tanfolyam illetva a friss Kresz vizsga is tartalmazza.

A kötelező elsősegély csomagot egyébként nem a Kresz, hanem a

6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről

írja elő:

106. §197 (1) A járműveken elsősegélynyújtó felszerelést kell készenlétben tartani, amelynek tartalma a következő:
a) oldalkocsi nélküli motorkerékpár, motoros tricikli és négykerekű segédmotoros kerékpár (mopedautó) esetében:
aa) steril gyorskötöző pólya (10 cm x 5 m): 2 db
ab) steril mull-lap (6 x 6 cm/100 lap): 1 db
ac) kéztisztító/fertőtlenítő lap: 4 db
ad) fóliakesztyű: 1 pár
ae) ragtapasz (1,25 cm x 5 m): 1 tekercs
af) olló (rozsdamentes acélból, 110-150 mm-es): 1 db
ag) polividonum jodatum hatóanyag tartalmú sebfertőtlenítő oldat (30 ml): 1 db
ah) sebtapasz vágható (6 x 10 cm): 2 db
ai) higiénikus arcmaszk (lélegeztetéshez): 1 db
aj) gumis rögzítésű sebészeti szájmaszk: 1 db
ak) elsősegélynyújtás képekben: 1 db
al) tartalomjegyzék: 1 db

[ Szerkesztve ]

(#49424) -Mosquito- válasza Something_ (#49408) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mindenki Kakucson lesz? :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#49425) V.Stryker válasza Peczek (#49423) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Basszus, pont mindkét vizsga előtt téma volt közvetlenül, hogy kéri-e a vizsgabiztos, mi a tényállás és azt mondták,hogy motornál már nem kell. :U :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49426) Outlander válasza Peczek (#49423) üzenetére


Outlander
őstag

Már pedig az biza nem kell... :) :U
Mint tavaly frissen vizsgázott.

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49427) Peczek válasza V.Stryker (#49425) üzenetére


Peczek
aktív tag

Az online kérdésekben is úgy szerepel, hogy kötelező az elsősegély csomag

(#49428) Peczek válasza Outlander (#49426) üzenetére


Peczek
aktív tag

Már pedig biza kell, mint idén frissen vizsgázott.

[ Szerkesztve ]

(#49429) Outlander válasza Peczek (#49428) üzenetére


Outlander
őstag

Telóról vagyok nem vitatkozom, de akkor változott amikor az is h kisgatya, strandpapucs nem mehetsz vizsgára sem...
És tisztán emlékszem h ki lett hangsúlyozva h nem kell....

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49430) Xaels


Xaels
félisten

Nem büntethetnek a hiányáért egy közúti ellenőrzésnél, de papíron lennie kellene.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49431) Something_ válasza Daywalker (#49409) üzenetére


Something_
őstag

Uhh, akkor jó lenne ha nem bénáznék sokat, még a végén kinevettek :D (még mindig az a para bennem, hogyha pl 15en vagyunk a "hatalmas" pályán akkor befosok és hibázok. Eddig csak úgy voltam, hogy 2-3an mentünk egyszerre :D)
Hány ezren szoktak kint lenni egy ilyen kawa napon? Maradtok még utána is? Valahogy majd ütközhetnénk, mármint így bemutatkozás szinten, mivel még nem találkoztunk.
Gondolom nem "kötelező" 8-ra menni, szomszéd kawas sráccal azt beszéltük, hogy fél9kor elindulunk, 9re odaérünk kb.
Ez a kawas nap arról szól, hogy csak kedvezményesen lehet menni a pályán vagy van valami program is?

[ Szerkesztve ]

(#49432) Daywalker válasza Something_ (#49431) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem tudok semmit, faszbúkon nem válaszoltak ezekre a kérdésekre. Anno voltam egy ilyenen ugyanitt kakucson, de akkor volt tesztmotorozás is, pályán meg közúton is. Voltak szép számmal, de bőven lehetett menni. Igaz, változékony idő volt, talán az is közre játszott. Azt mondták max 200 fő, de a múltkorin szerintem jó ha 50-en vagy 70-en voltunk és ugye nem egyszerre.
Nem tudom maradunk-e, sok mindentől függ...ha nem lesz perec és jó a motor, akkor talán. Nem hiszem, hogy előbb fogunk tudni találkozni, mert mi ketten megyünk utánfutóval, ráadásul bonyolult a logisztika, szóval nem igazodnánk senkihez, mert nem tudni hogy jön ki a lépés. De szeretnénk 8-ra kint lenni, mert ha mégis szerelni kell, akkor ne a fizetett időből menjen.
Szóval ott találkozzunk. Meg fogsz minket ismerni...majd küldök képet a motorról, úgy 100% h kiszúrod - nem most, mert darabokban van, ma kaptam vissza a kerekeket a slickekkel, még kipufogót kell szerelnem, meg 1-2 apróság, ami kitart csütörtök estig meló utáni munkával.
Kinevetni?! Ne viccelj, ez nem nyeretlen óvodások társasága. Soha senkivel ilyen nem történt a mi körünkbe...
Hidd el, nem körrekordra fogok menni én sem, totál elszoktam a nagy vastól, szóval majd együtt bénázunk. Az, hogy Tomi majd mindenkit rommá ver, az más dolog, de kinevetni nem fog, sőt!

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49433) Pocee


Pocee
senior tag

Aki jön majd Soltvadkertre abajkodni az szóljon már,itt lakom,ihatunk egyet.

Mr.Brightside

(#49434) FIREBLADE78 válasza Topiccsendőr (#49410) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

10 millióban fogadok,hogy a cbrnek kevesebb gondja van,lesz,mint akármelyik derbinek! Én ütöttem,vertem,húzattam állandóan tiltásig,így mentem 40 km-eket egyhuzamban. Gondolom,ha derbikét full gázon húzod 50km-en keresztül biztosan jól tűri :C Tőlem vehet derbit,de soha életben nem vennék 2 üteműt.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#49435) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Még nem volt víz hűtéses motorom. Úgy néz ki cserélnem kell a Grand Dink-ben a termosztátot (ha állok felmegy a vízhőmérséklet, ha elindulok visszahűl szinte rögtön) és ha már leengedem a hűtőfolyadékot akkor ki is cserélném. De milyen kell bele? Gondolom mint az autókba, de melyik a zöld vagy a rózsaszín?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#49436) Xaels válasza Pocee (#49433) üzenetére


Xaels
félisten

Én megyek mindenképpen ha kész lesz a motor, de inni max vizet iszom, mert én csak túracélból megyek nem maradok. Haza kell jönni a családhoz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49437) Something_ válasza Daywalker (#49432) üzenetére


Something_
őstag

Én is ott gondoltam az összefutást, 100 kawara tippeltem, így necces lett volna anonim módon megtalálni téged :-)

Meglássuk mi lesz, nem szeretnék neki menni senkinek :-))

(#49438) Daywalker válasza jFox (#49435) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor nem a termosztát lesz a hibás szerintem. Az vagy nyitott vagy zárt állapotban ragad meg, előbbinél folyamatosan túlhűl, utóbbinál meg melegszik és menet közben sem tud kihűlni rendesen. Kapcsol a ventilátorod? Inkább arra gyanakodnék.
Nem a folyadék színe a lényeg, hanem hogy mihez van. Olyat keress, ami kifejezetten alu blokkokhoz van. Többnyire a rózsaszín/barna szokott az lenni, de mint mondtam, a színben lehet eltérés.
Nem tom, hogy annál a motornál megvan-e oldva a hengerfej automatikus légtelenítése, ezért ennek nézz utána, nehogy megsüsd, mert levegős maradt és nem forog a víz körbe.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49439) vlevi válasza Laraxior (#49411) üzenetére


vlevi
nagyúr

Múlt pénteken pöfögtem végig a városon (tényleg csak gurultam, alig 50-el). Egyszercsak elmegy mellettem, nálam nem sokkal többel egy ződ FJR, meg egy fehér is. Amikor elmentek mellettem, intettek ők is. Először nem tudtam minek, de aztán visszaintettem :)

[ Szerkesztve ]

(#49440) Peczek válasza vlevi (#49439) üzenetére


Peczek
aktív tag

Hát, amikor egy rendőr int nekem, azt nem szeretem. (még ha motoros rendőr, akkor se)

[ Szerkesztve ]

(#49441) fattyu válasza Peczek (#49440) üzenetére


fattyu
veterán

ne már. ők is motorosok. Én mindig köszönök nekik
ők meg többnyire félrehúzódnak és intenek hogy menjek csak nem kell játszani a szabályost mert ők itt vannak. Dugóban ugye ők nem állnak be szlalmozni a vonalakra. De eddig mindig félrehúzódott és kalimpáltak hogy menj csak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#49442) Peczek válasza fattyu (#49441) üzenetére


Peczek
aktív tag

Így legyen

(#49443) jFox válasza Daywalker (#49438) üzenetére


jFox
őstag

Köszi a választ. Szerintem ez a jelenség pont az, hogy túl hűl. Túl nem melegedett eddig soha, inkább nem is mozdult a mutató. Pár napja mikor sokat mentem és után sokat álltam, úgy, hogy alapjaraton járt a motor, akkor ment fel majdnem félig a mutató. De amint elindultam, ergo volt menetszél a hűtőnél, máris vissza hűlt. Ez szerintem arra utal, hogy nyitva van a termosztát folyamatosan.
Szóval akkor alubolokkos. Ebben nem voltam biztos. Utána nézek ennek a hengerfej legtelenitőnek. :R

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#49444) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok,

akarok venni egy alpinestars kesztyűt, mérettáblázat szerint éppen beleférek az M-es méretbe. 21,5 centi a kerülete a kezemnek, ez a felső határ. Fog ez picit tágulni? Az L-es már lehet nagy lenne. Felpróbálni nem tudom, netről kell rendelnem, pest messze van. Ez volna a kiszemelt.

szerk: Ha esetleg ennek az áráig (30E) tudtok ajánlani valami más jót azt is megnézném.

[ Szerkesztve ]

(#49445) zoltanz válasza Laraxior (#49411) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egyszer mentem én is (motorral), majd jött egy motorosrendőr, megelőz és mutogat a jobbkezével lefelé. Megállok, de továbbment, gondoltam csak azt akarta húzódjak le. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49446) canniball válasza jFox (#49435) üzenetére


canniball
nagyúr

Biztos én vagyok értetlen, de mi ezzel a gond? Ha állsz természetes hogy melegszik, hiszen nem hűti a menetszél.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49447) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Komolyan mondom szétb@sz az ideg. :W Fogom a 2,5 éves gyereket, kinézem az este 8-ig nyitva lévő kormányablakot és elmegyek jogsit csináltatni. Az viszont kib@ssza a biztosítékot, hogy a 20-ig nyitva lévő kormányablaknál 18:40-kor nem engednek már jogsihoz és még vagy 6 másik dologhoz sorszámot húzni. :W Hiába, az államigazgatás nem versenyszféra. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49448) jFox válasza canniball (#49446) üzenetére


jFox
őstag

Az, hogy ha megyek vele nem áll be üzemi hőfokra. Termosztátos rendszer úgy tudom így működik. Eléri az üzemi hőmérsékletet, és azt tartja a termosztát segítségével. Nem? Ez viszont nem éri el az üzemi hőfokot, tehat a termosztát nem zár.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#49449) emre válasza jFox (#49435) üzenetére


emre
veterán

Az természetes ha álló helyzetben felmegy a hőmérséklet.
A gond akkor kezdődik, hogy ha a hűtőventilátor nem kapcsol be és/vagy kinyomja valahol a vizet.
Az én ezer éves vasamnak épp most néztem a manualtját, és ezen 82 fokon nyit, és 95 fokos hőmérsékletnél van teljesen nyitva, de közúton csak 30 fok feletti melegben városi 30-40-es araszolgatás közben kapcsol be a venti, minden más esetben valahol közép hőmérsékleten pihen a mutató. Igazából épp hogy eléri a zöld mezőt.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49450) Daywalker válasza jFox (#49443) üzenetére


Daywalker
addikt

Ja, nem volt egyértelmű a leírás, én azt hittem túlmelegszik. Ha nagyon kihűl, az baj, akkor termosztát csere. Kérdés melyik motornak mi a normális vagy eddig hogy működött.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.