Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) emre válasza #TOTTI (#48500) üzenetére


emre
veterán

Ha keményen rángat akkor inkább féknyereg. De ha a fékkaron is érzed hogy ha finoman behúzott állapotban visszadolgozik akkor tárcsa hullámos. Mondjuk én még a kormány csapágyat is megnézném.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48502) Pocee válasza #TOTTI (#48500) üzenetére


Pocee
senior tag

milyen irányba rángat,oldalra rázza a kormányt vagy menetiránynak megfelelően egyenletes fékezésnél néha darabosan lassul?

Mr.Brightside

(#48503) Daywalker válasza emre (#48501) üzenetére


Daywalker
addikt

Mégis mi baja lenne a féknyeregnek ami ilyet okoz? :U

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48504) emre válasza Daywalker (#48503) üzenetére


emre
veterán

Ha gondolod feladok egy párat postán. Aztán majd el lehet dönteni mi a baja. :) Amint lecseréltem megszünt a rángatás ugyan azokkal a tárcsákkal, és betétet is próbáltam vele pár garnitúrát. Ami miatt kukáztam az hogy a javító többe került volna mint amennyiért lecseréltem egy újabb r6 nyeregre. Egyébként eltérő méretű kétdugattyús sumitomo nyeregről van szó. (Fzr1000) Lehet kicsit furcsán fogalmaztam. Szóval ehhez van olyan is amiben egyforma méretű dugók vannak, meg van olyan amiben van pár miliméter a két dugó között.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48505) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Adott egy 2012-es Kawa Z750.
Motorolaj csere előtt állok.
Ezek közül melyiket ajánlanátok? Pályázni nem pályázok vele. :)
Motul 5100 10W40
Motul 5100 10W50
Motul 7100 10W40

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#48506) Daywalker válasza emre (#48504) üzenetére


Daywalker
addikt

Érdekes hiba...és miféle rángatás volt? Melyik típusú?

(a dugóméretet értem, más nyergeknél is van ilyen megoldás).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48507) emre válasza Daywalker (#48506) üzenetére


emre
veterán

Annak idején ezt írtam róla az fzr fórumba a sportmotoron.

"Első fék, kb 10-20% terhelés amikor csak kicsit lassítok nincs semmi gond 20-60% os terhelés, átlagos használat mellett kegyetlen rángat, mintha darabosan fogna, de ha keményem behúzom megint semmi gond, nem üt nem rángat."

Egyébként viszonylag jó betétekkel olcsón használtan vettem ezeket a nyergeket, mert a tag is r1 nyergekre cserélte őket. De nem volt velük szerencsém. Ez 2011 nyarán volt szóval nem nagyon vagyok naprakész az emlékeimmel. Sajnos javítókészlet elég drága anélkül meg nem akartam megbontani. Aztán találtam a jelenlegit ami asszem r6-on volt 18-ért mindenestül jó betétekkel. Már a főfékhengert akartam bontani de ezeket felpakolva megszünt a hiba.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48508) KoVee84 válasza beci (#48505) üzenetére


KoVee84
senior tag

Nem kérdés: Motul 7100 10W40
Mint ex z750 tulaj (és egy csomó cimbimnek az van) mindig Fuchs 10w50-et használtam, aztán a zx6 alatt álltam át 7100-es motulra.

(#48509) Ferdzsoo válasza #TOTTI (#48500) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én azt mondom autóban akkor rángat a rendszer ha halálba van kopva a fékbetét....

Beci: 7100 10w40

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48510) Pocee válasza Ferdzsoo (#48509) üzenetére


Pocee
senior tag

vagy a tárcsa...

Mr.Brightside

(#48511) Outlander válasza Ferdzsoo (#48509) üzenetére


Outlander
őstag

Akkor nálam csak sívít a fém a fémmel és alig vagy nincs fékhatás...

"Rángatni", kifejezetten a hullámos és/vagy sérült tárcsa tud... szvsz

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#48512) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Kipufogó:
Normálisnak mondható, de a gyárinál hangosabb sportkipufogó van a gépen, nincs benne E jelzés. Azt leszámítva, hogy műszakizáskor visszateszem a gyárit :DDD, mire számíthatok a rendőröktől itthon és a környező országokban? Keresik az E jelzést, büntetnek? (Ausztria, Szlovákia, Románia,stb. )

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48513) canniball válasza V.Stryker (#48512) üzenetére


canniball
nagyúr

A választ nem tudom, de külföldre én mindenképpen csak a gyárival indulnék el. Pláne azok után amit a románokról hallani...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48514) emre válasza V.Stryker (#48512) üzenetére


emre
veterán

Személyes tapasztalatom nincs, de úgy hallottam hogy a labancok komolyan veszik az ilyesmit.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48515) StoneBridge válasza V.Stryker (#48512) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Ez engem is érdekelne, berendeltem nemrég egy Akra rendszert.
Ez eddig olvasottakból azt szűrtem le, hogy itthon a hang miatt nem büntetnek közúton, Ausztriában már néz(het)ik, Svájcba meg se próbáljunk menni tompított, E jelzéses rendszer nélkül. Tapasztalat, hogy az összes motor nagyon halk Svájcban. Mintha direkt halkítanának még rajta, komolyan. :N
Románia kérdéses, ott bármit bármikor kitalálhatnak... :U jogsi elvétel is játszik náluk, szóval ott sem jó szórakozni ezzel.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#48516) Ferdzsoo válasza V.Stryker (#48512) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

ausztriába ne menj e betű nélkül minden motorosnál ellenőrzik.
szerk.: sőt hiába van benne e betű ha nincs benne a killer, nem hülyék akkor is büntetnek...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48517) V.Stryker válasza Ferdzsoo (#48516) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sok az ellentmondás azért itt is. A haver hayabusáján két sportdob van, azt mondja az életben nem basztatták érte, pedig párszor bejárta már ha nem is az egész európát, de a felét többször is. Na mindegy. Én amúgy is jobban szeretem a sustorgást, visszamegy a gyári dob, legalább egy kis ideig...persze ahhoz ide kell érjen a moci is. . :)

Régi felmerülő kérdés, hogy motorosoknál a trafipaxolás majdnem mind kieső nem? 90%-ban úgy láttam,hogy szemből mérnek a jardok....azzal meg sokra nem mennek. ;] :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48518) StoneBridge válasza V.Stryker (#48517) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Csak kérdés szinten, nem tudom ez a gyakorlatban működik-e:
ha szemből beméri a sebességed (rögzíti) és utánad fordítja a trafi "állítópálcával" a fejet (újra rögzít), nem lehetséges, hogy ugyanúgy jön majd a csekk?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#48519) #TOTTI válasza Pocee (#48502) üzenetére


#TOTTI
őstag

Menetiránynak megfelelően! Fékkaron nem érzem igazán, de a motort berázza teljesen.
Húzom és rángat, ha nagyon lassan megyek akkor pedig majdnem ABS szerűen satu majd forog, nem is fog igazán, viszont nagy tempónál lassít rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#48520) Something_ válasza StoneBridge (#48518) üzenetére


Something_
őstag

De. Csak ezt a nagyoz nem fogjak forditgatni :D
Amugy eleg sok kepen azt lattam, hogy ezzel az ujjal hatulrol mernek. Marmint eddigbugye 90%ban elolrol mertek, most ez az arany mashogy fog alakulni. Habar remelem nem.
Engem meg az erdekel, hogy akinek nem szabalyosan all a rendszama, azt nem tudjak lefotozni? Vagy bemerni nem tudjak?

(#48521) pakriksz


pakriksz
őstag

nah, mínusz egy index... annyira jellemző erre az országra, hogy egy durván meredek utcára azt a fehér csillogó jégpálya szerű útburkolatot raknak. Rá se kellett markolnom a fékre, egyenletesen szép lassan gurulva egyszer csak paff. Olyan csúszós hogy a motor alól kimászva és felállva majdnem seggre estem, mert a cipőm is megcsúszott rajta...

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#48522) Something_ válasza pakriksz (#48521) üzenetére


Something_
őstag

Ez bp-n van? Pontosan merre?

(#48523) pakriksz válasza Something_ (#48522) üzenetére


pakriksz
őstag

Nem bp-n, csak a közelébe. Durván eltévedtem pilisborosjenő felé, és ott egy kertes házas övezetnél van.
De van ilyen burkolat sok helyen, nem először láttam, de most nem jut eszembe hol volt pont ilyen. De pl az esztergomból dobogó kő felé vezető úton is van hasonló anyagból foltozás pont néhány kanyarban, bár az sokkal durvább és tapadósabb mint ez volt.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#48524) Topiccsendőr válasza emre (#48507) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez fekbetet anyag.
Chatteringnek hivjak ezt is. Fzr, yzf kuplungja is tud ilyet csinalni. Elpattog a feluleten a betet/kopotarcsa
Nyereghez talan annyi koze van, h a kisebb dugattyu a tamasztonyomatekot hivatott kiegyenliteni, ha ez nincs, akkor ratehet egy lapattal a chatteringre.

Termeszetesen kimert tarcsaknal. Mert a hullamos tarcsa is tud csinalbi dolgokat. A masik dolog, h az uszoagyazasu nyereg el tudja nyelni egy ideig a tarcsa hullamossagat, tehat az sem mindegy, h milyen nyeregrol beszelunk. Fix vagy uszo.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#48525) Topiccsendőr válasza #TOTTI (#48519) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nagy valoszinuseg szerint betet anyaga, de szakerto nezzen ra a tarcsakra es merje ki.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#48526) Shad0w


Shad0w
senior tag

Na megvettem a mellkas protektoros forcefieldet. Boltban még nagyon jónak tűnt, de amikor most ráültem benne a motorra akkor a vállpántok nagyon elemelkednek a vállamtól, még az öklöm is befér alá.

Akkor most túl nagy rám a protektor?

[ Szerkesztve ]

(#48527) Ferdzsoo válasza Shad0w (#48526) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezért ülünk rá a boltban motorra!
Ha nincs akkor kint a sajátodra! :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48528) mm89


mm89
őstag

Trafi téma :
1. Nem a rendszámot mérik, de az alapján küldik a büntetést.
2. Engem tavaly úgy mértek be, hogy a szembe jövőket mérték szemből. Tehát nekem a hátamat tudták mérni, és ugye ott volt a rendszám. Ha szembe nagy a forgalom, tehát abban a sávban amit mérnek, akkor engem nem tudtak volna...

Kipufogó téma engem is érdekel, Románia lenne cél nyáron, vissza kéne tennem a gyári dobot? (E betű nélküli Martin dobom van)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48529) Something_ válasza Shad0w (#48526) üzenetére


Something_
őstag

Nem tudsz rajta állítani? Amúgy nem nagy gond, kabát megfogja.

(#48530) Shad0w válasza Something_ (#48529) üzenetére


Shad0w
senior tag

Már így is "túl" kicsire van állítva, vagyis a vállpántnál a tépőzár nem teljes felületen ér össze. Majd holnap visszaviszem boltba hátha kedvesek lesznek és rendelnek egy kisebbet.

(#48531) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Faca,tegnap mentem arra.. :( [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#48532) canniball válasza V.Stryker (#48517) üzenetére


canniball
nagyúr

Én ma mentem műszakira, úgyhogy tegnap felkerült a gyári dob. Először még úgy voltam vele itt az udvarban, hogy így is elég szép hangja van, fentmarad. Aztán ma műszaki után mentem vele egy kört...és hazaérve első dolgom volt visszapattintani a Bodrist...

HGabor89!
Ha fel van hajtva nyilván nem tudják lefotózni (hacsak nem egykerekezel mint az a jóképességű akiről tavaly szóltak a hírek). Viszont igazoltatásnál valószínűleg egyértelmű a bírság...

pakriksz & Mosquito34!
Naf@sz@. :(

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48533) bbubby00 válasza Shad0w (#48530) üzenetére


bbubby00
őstag

Muszáj lesz nekik :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#48534) emre válasza Topiccsendőr (#48524) üzenetére


emre
veterán

Kösz! Ez az infó akkor jól jött volna. Mondjuk próbáltam másik betéttel, és nem lett jobb.
A tárcsák jók, amint felkerültek rá az R6 nyergek megszűnt a probléma.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#48535) canniball


canniball
nagyúr

Mintha múltkor valaki olajazni akart volna Hondáéknál, most akció van a Karasnában. Hogy tényleg akció-e nem tudom, az árakról lövésem sincs...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48536) pakriksz


pakriksz
őstag

olajat, és hasonló szennyeződéseket mivel célszerű letakarítani a gumikról?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#48537) PoLizei válasza Something_ (#48520) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Én úgy hallottam, hogy a lézeres traffinak kell egy a lézersugárra nagyjából merőleges felület, ami visszatükrözi azt, és ez általában a rendszámtábla.

P*L****

(#48538) mm89 válasza PoLizei (#48537) üzenetére


mm89
őstag

Nem kell. Nekem a hátamat lőtték. A lényeg, hogy a képen rajta legyen a rendszám is. (amúgy videót csinál, abból adnak képet neten) Fáma 3 típusú trafiról beszélek, mással nem volt dolgom még.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48539) KoVee84 válasza mm89 (#48538) üzenetére


KoVee84
senior tag

de akkor téged úgy mértek be hátulról, hogy alapból abba az irányba néztek. Többször mentem már el trafi mellett (nem lassan) és hálistennek sose fordították utánam.

(#48540) Daywalker válasza KoVee84 (#48539) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerintem ez az utána fordítós dolog mese habbal. Ezeket nem lehet csak úgy forgatni, mivel a képen látszódnia kell minden adatnak, többek között, hogy melyik irányba mérnek, az pedig előre bevitt adat. Másrészt azon az állványon sem lehet csak úgy átpörgetni, sokszor pedig fixen kocsiba telepítve mértek.

Az új trafi csak képet készít, videót nem. Itthon egyedül a Fama volt videós eddig is, a többi csak képet csinált.
.mf-et is hátulról mérték be...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48541) canniball


canniball
nagyúr

Helyzetjelentés Vác felől haladva M2 M0. M2 Shell kútnál 10 körül baleset, a kútnál festés, terelés, rendőri és matricás igazoltatás. M0 Cinkotnál szélső sáv lezárva rézsűépítés miatt.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#48542) Xaels


Xaels
félisten

Na srácok ha valakinek vagy ismijének kellene Kawasakira 280mm-es tárcsa szóljatok. Van itt 2 elfekvőben.

Belső átmérő: 130mm
Külső átmérő: 280mm
Lyuk átmérő: 150mm
Lyukak száma: 6db
Tárcsa vastagság: 5mm

KAWASAKI ZL ELIMINATOR 400CC model year 1988-1989
KAWASAKI Z E1-E1L-TURBO 750CC model year 1984-1986
KAWASAKI GPZ NINJA 900CC model year 1984-1986
KAWASAKI GPZ R (ZX900A/D363/0) 900CC model year 1984-1989
KAWASAKI ZL ELIMINATOR 900CC model year 1985-1987
KAWASAKI GPX R 1000CC model year 1986-1989
KAWASAKI ZL ELIMINATOR (ZLT00A/E394) 1000CC model year 1986-1990
KAWASAKI GPZ 1000 RX A1-A4 ZXT00A D994 1986-1989

Elvileg ezekre a típusokra jó gyárilag.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48543) Ferdzsoo válasza Daywalker (#48540) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Elölről motorost nem kapnak el. osztom a véleményedet...
Nincs semmilyen fordítgatás rendőr mondta nekem.
csak hátulról kell fosni...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#48544) Outlander válasza Ferdzsoo (#48543) üzenetére


Outlander
őstag

Hátulról meg elméletben elhaladsz mellette és látnod kell... kivéve ha fénysebbel nyomod. :)

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#48545) Daywalker válasza Outlander (#48544) üzenetére


Daywalker
addikt

Dehogy látod...simán eldugják. Pesten nem ritka, hogy beállnak a parkoló autók közé (Komjádi uszoda, fás-bokros rész) vagy zajvédő fal vége mögé (M3-M5) és a büdös életben nem veszed észre.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#48546) fattyu válasza Daywalker (#48545) üzenetére


fattyu
veterán

a valóság azért az hogy pech kell hozzá.

45ezer km fénnyel és nem kaptam még csekket.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48547) mm89 válasza KoVee84 (#48539) üzenetére


mm89
őstag

Így van, pont ezt írtam :)
Autóba telepített volt, tehát nem tudták forgatni. De egyébként se nagyon lehet egyiket se.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#48548) Ribi válasza mm89 (#48547) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nálam autóból mértek, de a faszi utánam fordult. Volt valami kézi bigyója. Szerencsére mégsem kaptam csekket. Amikor hátulról mért már 50 alatt mentem.

(#48549) Something_


Something_
őstag

Ez ami a facebookon most megy ez kamu ugye?:D

(#48550) Shad0w válasza bbubby00 (#48533) üzenetére


Shad0w
senior tag

Kicserélték M-esre a protektort, ez a méret már teljesen passzentos mindenhol. Holnap mehetek csizmát és bőrcuccot próbálni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.