Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#49750) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Miért nem tudod használni a szemüvegtől? :U Csak mert a napszemüveget én is a normál szemüveghez hasonlóan hordom, mivel a bukó nem olyan...

emre: Ezt majd ősszel. Ilyesmire gondoltam, csak nem tudom nem-e lesz meleg. Lehet egy sima maszkkal indítok elsőre.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49752) Yoshida válasza Peczek (#49744) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Pont látszik egy kis szaggatott vonal, tehát ráhajthatsz a zebra után, és a Lónyai utcánál meg vissza tudsz sorolni a körútra, szerintem teljesen szabályos. Igaz ezt sokan úgy használják főleg Budáról Pest irányba, hogy már a szabadság hídon is a sínen jönnek végig, tovább a sínen a megállóban is, majd a buszsávban a Lónyai utcáig... :) (én se tudnám kivárni a sort, de szerencsére nekem az Erzsébet híd is jó, inkább arra járok, ott van busz sáv)

Egyszer bringával menve láttam a hídon a sínen előremenő motorost kiszedve egy motoros rendőr által, szóval úgy néz ki arra ugranak a zsaruk.

(#49753) kcsa


kcsa
veterán

Van ilyenem, párásodik a szemüveg ha rajtam van. Inkább sima pamut maszk.

(#49754) emre válasza emre (#49747) üzenetére


emre
veterán

Közben meg is néztem. Az enyém nem Held gyártmány hanem Shox-os csak erről találtam képet ami a leginkább hasonlít rá. Náluk most ilyen van a webshopban: [link]. Akkor is nagyon jó volt mikor télen biciklivel jártam melózni.

(#49751) V.Stryker

Ezt passzolom, maszkot nem használok.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49755) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#49751) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Teljesen zárt bukóm van (jó passzentos), a szemüveget is csak elölről tudom magamra venni. Ugyanez maszkban nem megy.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49756) Outlander válasza emre (#49747) üzenetére


Outlander
őstag

Prizma? :F hova, minek?

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49757) emre válasza Outlander (#49756) üzenetére


emre
veterán

Hátra a rendszámtábla alá. Nekem speciel felette volt hely.

(#49758) Outlander

Én biciklis boltból vettem két egyforma felcsavarozhatót kb. 200 Ft-ért, és jó lett. Motorosboltban képesek több ezer forintot kérni érte.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49758) Outlander válasza emre (#49757) üzenetére


Outlander
őstag

Na ilyen már biztos hogy kell. :)

Semmi extra 50ftos, vagy speciális motoros prizma 5000-ért?

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49759) tboldi válasza Outlander (#49756) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondolom, ez: [link]

szerk.: Lassú voltam. :B

[ Szerkesztve ]

(#49760) -Mosquito- válasza Outlander (#49756) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Régebbi motorokon nincs a rendszámtábla alatt/felett prizma,na azt fogják keresni.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#49761) Bogyó bá' válasza Outlander (#49758) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem ilyen van, 3 db. Egy a rendszám alatt, kettő meg a bőr oldaltáskák hátulján. Talán 200,- forint volt darabja a helyi csapágyboltban (60mm átmérőjű, csavaros felfogatású)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#49762) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#49755) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez akkor majd érdekes lesz nálam is. :) Nem bírom az erős napfényt.

Másik kérdés: Karbis gépnél, mint az én 750F-em, van értelme premium üzemanyagot venni? 98-ast gondolom tök felesleges, de premium már van 95-ösből is. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49763) Lipton


Lipton
őstag

Ma szepen ledontottem a motort a bal oldalara... Alig mertem visszadonteni... Tukor elfordul - csavar meghuz - oke. Bukogomba alja karcos - oke. Bal hatso index lefittyedt. 16k huf. Szetszedtem es sikerult ugy ujra osszerakni, hogy meg sem latszik (a gumis reszen jott szet) - oke. Megusztam.
Erdekes modon nagyon konnyu volt felszedni a foldrol a motort, nehezebbre szamitottam.

[ Szerkesztve ]

(#49764) -Mike- válasza Lipton (#49763) üzenetére


-Mike-
addikt

Rossz kitámasztás, erős szél? :) Vigyázz már arra a cb-re :)

(#49765) Lipton válasza -Mike- (#49764) üzenetére


Lipton
őstag

Benazas :) tologatas

(#49766) emre válasza V.Stryker (#49762) üzenetére


emre
veterán

Nekem egy 85-87 körüli FZ750 van. Hazudnék ha azt mondanám hogy nem érezni meg ha a jobbikból töltöttem bele. De egyrészt nem annyira, másrészt a jelenlegi árak mellet örülök ha minél többször tele tudom tankolni.

Erről jut eszembe. A napokban a műszaki előtt tettem bele új gyertyákat. Az elektróda hézagokat szoktátok ellenőrizni, vagy csak simán beteszitek úgy ahogy kijött a gyárból?
Most eszembe jutott szerelés előtt és utánanéztem, hogy nálam 0,8-09-et ír elő,de a gyári NGK 0,6-al van csomagolva. Most olyan 0,8 körülire állítottam be őket, de az előző garnitúránál ezt nem figyeltem.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49767) Topiccsendőr válasza emre (#49766) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Altalaban a gyari gyertya erteket szoktak megadni, szoval ott valami nem stimmel.
Ngk katalogust felutod, es a berakott gyertyafajtanal leirt erteket vedd alapul.
Van hozza app ios re es androidra is.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#49768) emre válasza Topiccsendőr (#49767) üzenetére


emre
veterán

Köszönöm! :R Akkor megvan a megoldás.
A service manual-ban olyan ngk gyertya szerepel amit már sehol nem találok. A 0,8-0,9-es érték ehhez tartozhat. Mert az NGK a DR8ES-L-hez 0,7-et ad meg. Szóval most szedhetem ki őket, hogy visszaállítsam a gyári állapotot, mert ez a hézag kisebb nem lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49769) Ribi válasza emre (#49747) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hol van az leírva, hogy csak 1 lehet rajta?

(#49770) emre válasza Ribi (#49769) üzenetére


emre
veterán

Nem tudom, de már nem is nagyon érdekel.
Az előző műszakinál még így nézett ki. Akkor nem volt baj hogy kettő van fenn.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#49771) Grillo válasza emre (#49747) üzenetére


Grillo
senior tag

Ilyen shoxos cipzárasom nekem is van, de ha most vennék, keresnék olyat, amin nincs zipzár, hidegben, több ruhán tud rossz helyen lenni a sisak pereménél.

(#49772) Burt1793


Burt1793
veterán

Ma végre megjártam egy kormányablakot, megvan a kérelem, elvileg 3 hét kell még.
A kérelmen egy sorra lettem figyelmes, aminek a jelentése sajnos nem teljesen világos... :B

Így szól: "A kérelem adatlap alább megnevezett, lejárt kategória érvényességű vezetői engedéllyel 2015.07.10-ig jogosít vezetésre."

Alatta konkrétan nincs semmi (ez az első oldalon van), viszont a második oldalon ott van a jogosítvány hátoldalán lévő kategóriasor az érvényességi időpontokkal, közte a motoros is. Ez most azt jelenti, hogy ezzel a két oldalas nyomtatvánnyal vezethetek már most is motort? Vagy csak annyit, hogy autót? Amúgy az autós jogsimat nem vették el, majd le kell adnom, ha megjött a friss.
Visszaadnak 4000 forintot, amikor leadom az autós jogsit? ;]
Köszi a segítséget.

(#49773) Archer válasza Something_ (#49676) üzenetére


Archer
őstag

Mindenféle köridő nélkül annyit látok, hogy elég lett volna oda az 1 is, 600RR, pláne a PC37 nagyon lomha alsó tartományban, nem tudsz egy rendeset kigyorsítani, mert mire elérne 7e közelébe, megint jön a kanyar.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#49774) Peczek válasza Burt1793 (#49772) üzenetére


Peczek
aktív tag

Motort nem vezethetsz, amig meg nem jön a jogsi. Az idézett szöveg arra vonatkozik, ha valamelyik jogsid lejár ( pl. a B ), ez esetben addig is vezethesz, amíg nem készül el az új. ( ez estben odaírják, melyik jogsival vezethetsz, a papírral)

Egyébként logika nincs benne, az új kategóriával miért nem vezethetsz, miért csak a lejárttal ?

[ Szerkesztve ]

(#49775) Burt1793 válasza Peczek (#49774) üzenetére


Burt1793
veterán

Igen, furcsa és sajnálatos. De mindegy, ez a pár hét már nem oszt, nem szoroz. Köszi a választ.

(#49776) Peczek válasza Burt1793 (#49775) üzenetére


Peczek
aktív tag

Szerintem számolni fogod a napokat, tűkön ülve. Nekem egyébként 10 nap volt, az azért nem 3 hét

(#49777) V.Stryker válasza Burt1793 (#49775) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Vagy számolni fogod, vagy lógsz, mint mi, akik türelmetlenek. :) ;]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49778) Outlander válasza V.Stryker (#49777) üzenetére


Outlander
őstag

Utána meg megy a sírás, meg a qrvaannyát a bu.i rendőrnek. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49779) Daywalker válasza Archer (#49773) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem köridőre ment a kolléga. Semmi értelme az egyesnek és kiforgatni. Amíg nem tanul meg rendesen dönteni, kanyarodni, kiülni, kitapasztalni neki mi a jó technika, addig az ember ne azzal legyen elfoglalva, hogy a motoron kapaszkodik gyorsításkor és lassításkor, és ne a féktávokra kelljen duplán koncentrálni, nehogy elkottázza. Plusz még egy dolog: kanyarban ha korrigálni kell egy picit gázállással (netán elcsukja véletlenül) akkor sokkal idegesebb a motor, amit kezdőként nehéz kezelni, könnyen kibillen az egyensúlyból és könnyebb pofára esni.
A fékezéssel a gumiból és futóműből veszel el, amit ha a kanyarodásra fordítasz inkább, akkor sokkal gyorsabb leszel (kezdőként, mert a profik már tudják kezelni a többi dolgot), ezért kell(ene) az ilyen kis pályákon lendületből menni inkább, és nem az egyenesekben gyorsnak lenni.
Én fix 3-ban mentem (ok ez 900-as, de ez sem alul nyomatékos túramotor), mert ebben a fokozatban tudok a leginkább koncentrálni az ívekre és a saját technikám fejlesztésére.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49780) Something_ válasza Archer (#49773) üzenetére


Something_
őstag

Ertem en, hogy mit mond Daywalker, de teny, hogy egyenesben baromi lassu vagyok, mire megjon az ero, jon a kanyar. Nezegettem a videokban is, hogy sokan elhuznak az egyenesben, aztan kanyarban utolerem oket. Pl Daywalker is harmadikban elmegy, mint allat.
Meglesem majd a 2 egyenes elott a visszavaltast, remelem nem fogok fejre allni :-)) Habar a vegig 1es fokozathoz tenyleg keves vagyok, egy hibazas es lehet borulas lenne a vege.

(#49781) Something_ válasza Daywalker (#49779) üzenetére


Something_
őstag

Amugy ja, ezen a kawasaki napon nem a korido volt a lenyeg, hanem, hogy ne essunk, ne menjunk neki senkinek es ne jojjon nekunk senki :D igaz, neked a 3bol csak 2 jott ossze :D

(#49782) Daywalker válasza Something_ (#49780) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha nő a kanyarsebességed, akkor magasabb lesz a kigyorsításon a kezdő fordulatszám is, illetve majd korábban is kezdesz kigyorsítani idővel. Én egyelőre szarnék bele, ne ezzel, és ne is az idővel foglalkozz. Legyenek jók az alapok, legyenek meg az ívek, nekem is ezt tanácsolták. A végén még úgy jársz, mint az ER6...csak az RR kevésbé szereti az egyenetlen talajt :DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49783) jaktib válasza Lipton (#49765) üzenetére


jaktib
tag

Üdv a klubban. :) Én is járdára feltoláskor jártam meg. Beleakadt a lábam a lábtartóba és elvesztettem az egyensúlyt rá is estem a motorra. Igazán bénán nézhettem ki. Aztán az életem lepergett míg felállítottam a motort. De nem lett baja. A másik jobb oldali lábtartó koptató csavarja letört, de azt talán tudom pótolni. Mondjuk még nem láttam hasonlót sem. Már rutinból toltam fel a járdán, de megtanultam, hogy mindig jól oda kell figyelni mit csinálunk. 200 kg az nem viccel :)

[ Szerkesztve ]

(#49784) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Műszaki vizsga:
15perc papírmunkával együtt.
Világítások csekkolása, rendszámtábláé is. Duda csekkolása.
KM-óra fotózása, motor midnen oldaláról fénykép készítése, alvázszám fotózása.
Fékpadra rakják első hátsó fék teszt.
Minden oké, matrica ragaszt bemegy fizet kijön elégedett...
Se kipuff, se e betű, se co mérés, SEMMI.
Csak és kizárólag ennyi amit írtam.
Be sem indítják.
Vicc...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#49785) kcsa válasza Ferdzsoo (#49784) üzenetére


kcsa
veterán

Akkor ez nem Mozaik utca volt, ott szokták kipufogót is nézni, és be is indíttatják. Legalábbis tavalyelőtt így volt még.

(#49786) Daywalker válasza Ferdzsoo (#49784) üzenetére


Daywalker
addikt

Minden attól függ hova viszed. CO-t nem mérnek sehol soha, még a mozaikban sem:D

kcsa: autóklubnál is nézik, még az e-betűt is lefotózzák.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49787) Ferdzsoo válasza Daywalker (#49786) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Csak ausztriában az utcán mérnek CO-t. :DDD
Gyerekek ez pécs nem a NAGY budapest. :K

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#49788) Ribi válasza Daywalker (#49786) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem a motor korától és állapotától is függ. Nálam láttak, hogy full gyári minden. 1x rátolták a görgőre, de a következő 20 percben rá se néztek.

(#49789) Outlander válasza Ferdzsoo (#49784) üzenetére


Outlander
őstag

Köszi.. :R

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49790) canniball válasza Ferdzsoo (#49784) üzenetére


canniball
nagyúr

Ismerős Vácra ment (ez sem Bp. :) ), a dupla sportkipuffal azt mondták inkább be se guruljon.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49791) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Sziasztok!
Ismertek olyan céget vagy magánszemélyt akit meg lehet bízni külföldi motor behozatalával? Pl Németországból. Megmondom milyen típust szeretnék, mennyim van rá, esetleg ki is választunk néhány hirdetést és minden kinti dolgot elintéz? Fontos hogy megbízható legyen, megvizsgálja alaposan a motort és tudja,hogy melyiket nem szabad elhozni.Reális erre 100-150e-et számolni? (útiköltség+saját díj) vagy sok/kevés? Nyilván egy motorért kimenni ennyiért nem érné meg,de olyanra gondoltam aki konkrétan ezzel foglalkozik és egy körrel behoz akár 2-3 motort vagy többet is.

Üdv, Balázs

(#49792) Daywalker válasza Ribi (#49788) üzenetére


Daywalker
addikt

Passz. Nekem teljesen gyári volt a motor ránézésre és hangra is, mégis megnézték. Vizsgahelye válogatja...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49793) .mf válasza -Mosquito- (#49731) üzenetére


.mf
veterán

A Hungaroring Motoros Akadémiát alapító Szabó Attilának volt néhány motoros veztech oktató-videója origón jópár évvel ezelőtt (2008?). Abban volt ez a téma is, mi a teendő esésnél, ütközésnél. Azt mondta, hogyha már biztos az ütközés, és mögötte tiszta az út (nincsenek kocsik), akkor a végén marj bele a fékbe (elindul felfelé a hátulja), rugaszkodj el a lábtartóról, ennek a kettőnek a lendületével talán át tudod ugrani az autót, s bár az aszfaltra érkezés és azon csúszás is fájdalmas lesz, de jobbak a túlélési esélyeid.

Stryker: pamutmaszk, ahogy a többiek is írták, nyáron egyszerűbb azt mosni, mint a bukó bélését (aminek a patentjai a kiszedésektől idő előtt meg is adhatják magukat, nálam az egyik már pár alkalom után meg is tette).

Outlander: a két ebay link közül az első érkezett hozzám is -- bár pamutot rendeltem, lycrát küldtek, és nem az igazi. Olyan az anyaga, mint egy vékony fürdőruha. Pamutot sajnos kevesen és sokkal drágábban árulnak.

Bogyo: nem értem miért lenne akadály a szemüveg. Mindig is, már jogsinál is, maszkban és szemüvegben motoroztam. Maszk fel, sisak fel, rostély fel, szemüveg bepasszíroz, voila.
Inkább abban lehet akadály, ha már olyan passzentos maszk nélkül is a sisak, hogy vele már nem megy fel vagy kényelmetlen. Esetleg akkor még: a pamutnál vékonyabbak a lycra és selyem maszkok (utóbbi sajnos drágább, de Louisnál néha akciós, én tavaly 13 helyett 7 €-ért vetem).

Peczek: sínen általában nem szeretik. Meg nem is jó, megvezetheti a kereket ha túl kicsi a szög, ha meg nedves, még meg is csúszhatsz rajta.

Feree: Mozaik, összes lámpa, lámpákban E-betűk, profilmélység (szemre, de látták, hogy van bőven), beindítás, fékpad. Hangerőt meg E-t kipuffban (gyári kinézetű, de E nélküli sportdob), nem tudom néztek-e..

A propos, maszk... tegnapelőtt este a belső udvar és az előszobám között leesett a maszkom, és tegnap már nem találtam meg... 5 év alatt egyszer tűnik el maszkom, és az is a házon belül, azért ennél többre tartottam a szomszédaim... :(((
Szóval bár még van 2-3, de kéne még tartalék. Hol van most jó áron? Pár éve még 600-ért vettem, ma néhány helyen a dupláját kérik a legalapabb fekete pamut maszknak :Y A közeli Lidlt megnézem este, ha ott nincs, mi más tippetek van?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49794) Daywalker válasza .mf (#49793) üzenetére


Daywalker
addikt

Sajnos a Karolinán megszűnt a robogós bolt, ott asszem 900 volt a sima pamut maszk:(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#49795) Peczek válasza .mf (#49793) üzenetére


Peczek
aktív tag

Sinen én is utálok motorozni, esőben pláne. Itt a Margit körútnál, ahol b@armolják szét a fonódás miatt, van és lesz sinből elég.

(#49796) V.Stryker válasza .mf (#49793) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A lidl-ben meg 1500 forint körül volt talán. ma én is néztem kettőben is, egyikben sem volt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49797) Outlander válasza V.Stryker (#49796) üzenetére


Outlander
őstag

Mert az most talán nem is volt kíálatban ha jól melékszek... februárban volt.

jah, most nem volt kínálatban. szaaal felesleges bemenni..

[ Szerkesztve ]

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#49798) V.Stryker válasza Outlander (#49797) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pedig múlt héten pár darab volt. Még gondolkodtam is,hogy a gyereket ne-e vicceljem meg vele. :) XIX. kerület üllői úti bótban...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49799) .mf válasza V.Stryker (#49796) üzenetére


.mf
veterán

1500? Az akkor nem filléres, hanem több, mint máshol (1000 körül vannak a simák pár boltban).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#49800) V.Stryker válasza .mf (#49799) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Épp most néztem a darázsgarázsban 990-ért van.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.